Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39151) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Mintha az a Defy+ rom kicsit bugosabb lenne...

(#39152) tzl válasza Lacopapi (#39146) üzenetére


tzl
senior tag

http://www.speedtest.net/android/105439383.png

Nálam ez az átlagos, szintén T és Bp belváros meg bp melletti kisváros.

(#39153) csabi94


csabi94
őstag

Ha osztom a mobilnetet laptopra, akkor is ugyanúgy számolja az adatforgalmamat a Call Meter? Most nem tudom, kipróbálni, utólag meg már cseszhetem hogy nem néztem meg, de kíváncsi vagyok :D

(#39154) CoolBoy323 válasza csabi94 (#39153) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

:N :(

(#39155) domerator válasza CoolBoy323 (#39154) üzenetére


domerator
veterán

Miért nem?

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#39156) Kbali válasza WatMat (#39150) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha a bekapcsolt skype mellett állítod a hangerőt nem segít?

(#39157) Cogwheel71


Cogwheel71
tag

Sziasztok!

Friss és boldog defy tulajdonos vagyok, felraktam a magyarított cee-s romot. Csak az akkukímélés miatt érdemes feltenni a stabil wiui romot? A jelenlegi helyzet az, hogy bekapcsolt telefonnál öt óra alatt 10 %-ot veszít a töltöttségéből, kikapcsoltnál pedig 1%-ot. Még egy érdekesség, Quadrant teszt előtt ugye kijelzi a procifrekvenciát is, ez 300 MHz, nem 800-nak kellene lennie? Egyébként kiválóan működik, ezért félnék is kicsit a buherától, bugokat, fagyásokat nemigen szeretnék, de ha megérné, váltanék.

(#39158) szabof1 válasza Cogwheel71 (#39157) üzenetére


szabof1
őstag

Mi itt a probléma? 5 óra alatt 10%, akkor 1 nap alatt 50%, ergó megvan a két nap. Ennél többet ne nagyon várj tőle. Persze vannak, akik itt 3-4 napokról írogatnak, de sokunknak a 2 teljes nap sem jön össze. A tied egy teljesen normális érték.
Quadrantnál futtass egymás után 3-4-5 tesztet és a végén levő a mérvadó.

(#39159) Cogwheel71 válasza szabof1 (#39158) üzenetére


Cogwheel71
tag

Köszönöm a gyors választ, megnyugtattál, hagyom fönn a gyári romot. Még egy dolog eszembe jutott, a gyári programban van olyan beállítás, amellyel a szolgáltató neve kijelzésre kerül a felső sávban? A főzött romokban úgy látom van ilyen, jelenleg a phono appot használom erre.

(#39160) kakukkmarci válasza whitehand (#39128) üzenetére


kakukkmarci
senior tag

Settings-Call Settings-Caller ID Readout ?

noob... rooter... geek

(#39161) Bazijoe73 válasza kakukkmarci (#39160) üzenetére


Bazijoe73
senior tag

És ez Miui alatt hol található?? Magyarosítva!!

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#39162) whitehand válasza kakukkmarci (#39160) üzenetére


whitehand
senior tag

nem találok ilyen opciót cm 7.1 stableban

(#39163) YAS-dude válasza whitehand (#39162) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nincs is, csak a gyári motorola romban.

(#39164) Z0C! válasza Bazijoe73 (#39161) üzenetére


Z0C!
őstag

Beállítások - Programok - hívásbeáálítások - beállítások - hívással kapcsolatos beállítások.

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#39165) kakukkmarci válasza Bazijoe73 (#39161) üzenetére


kakukkmarci
senior tag

Upsz, benéztem, bár itt nem írta, mire kell, csak itt:
[link]
, meg előtte.
CM7, természetesen passzolom, bocsi. :DDD
U.i.: (jóvanna... :B )

[ Szerkesztve ]

noob... rooter... geek

(#39166) CoolBoy323 válasza domerator (#39155) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

józan paraszti eszemre hallgatva, szerintem nem fogja számolni...

(#39167) szpali válasza csabi94 (#39153) üzenetére


szpali
addikt

Használd a NetCounter alkalmazást.
Ha így sem számolná, akkor PDANet alkalmazás

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#39168) Ájvé


Ájvé
veterán

Kérdés, ki mit tud, lesz Defy-re 4.0 (ICS)?
Csak mert wikin ezt találtam:
"Valószínüleg ezeken a készülékeken elérhető lesz: Sony Ericsson:Xperia:Arc,Arc S,Play,Neo,Neo V,Ray,Mini,Mini Pro,Pro,Active Samsung:Nexus S,Galaxy S,Galaxy S II Motorola:Defy,Defy+ Alcatel:OT-995"
http://hu.wikipedia.org/wiki/Android_%28oper%C3%A1ci%C3%B3s_rendszer%29
Tudom wiki bárki által szabadon szerkeszthető, nem is ez a lényeg, van valami alapja ennek az infónak?

(#39169) domerator válasza CoolBoy323 (#39166) üzenetére


domerator
veterán

Szerintem meg ami a telefon modemjén oda-vissza megy adat, azt számolja... tökmindegy, hogy utána a teló azt továbblöki, mert az már nem a modemen megy át.

WinMo-n ezer % hogy számolja... így használtam a netet. Droidon csak próbálgattam a tetheringet, de nagy blama lenne, ha nem így lenne.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#39170) domerator válasza Ájvé (#39168) üzenetére


domerator
veterán

Kicsit bugos lett a postod... :D :DD
Vizuális bizonyítéka a vesszők, szóközök helytelen használatának :((( ;] (már csak ezért is megéri helyesen írni, hogy elkerüljük az ilyen tarka postokat!) :K

Kérdésedre: szerintem ha lesz, akkor csak defy+-ra... főzöttben mindenre :C :C

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#39171) Alukard


Alukard
senior tag

1 Kérdés: küzdött e itt már valaki CM7-el, proxy-val (céges, windows, domain), wifin?

[ Szerkesztve ]

https://blackfyre.ninja

(#39172) Neil Watts válasza domerator (#39170) üzenetére


Neil Watts
veterán

Elárulom: Főzöttben már most van (a.k.a: CM9) Csak még nem annyira használható.

(#39173) Ájvé válasza domerator (#39170) üzenetére


Ájvé
veterán

Copy+paste volt a szöveg, nem linkeltem be a linket úgy se az a lényeg.
Defy+-ról már lényegében semmiség átírni Motorolának is Defy-re kérdés megteszik-e? Gondolom csak meglesz. Ha jó lesz a gyári rom akkor visszatérek rá, bár Miui nagyon tetszik.

(#39174) YAS-dude válasza Ájvé (#39168) üzenetére


YAS-dude
őstag

"There is currently no plan to upgrade the DEFY-MB525 beyond Android 2.2 (FroYo)." (Motorola support forum)

Még gingerbread sem lesz defy-ra (hivatalosan), nem hogy ICS.

[ Szerkesztve ]

(#39175) domerator válasza Ájvé (#39173) üzenetére


domerator
veterán

Én meg nem térek vissza gyárira, mert a miui nekem még jobban tetszik... :C

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#39177) Neil Watts válasza Fricó (#39176) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szakmai topikban kérlek ne hírdess, mert erre jön egy modi és lehet, hogy nem lesz jó vége! :( Miért adod el?

(#39178) Puculo


Puculo
aktív tag

Egy kis segítségre lenne szükségem DEFY-vel kapcsolatban, mivel valamit nem igazán értek. Korábban olvastam hogy ezeket a telefonokat 2 féle kamerával szerelik, és így nem mindegy melyik van a telefonban, ha a későbbiekben valamelyik ROM-ot fel szeretném rakni. Annyit tudtam csak hogy a zöld lencsés a Jordan (és a rosszabb minőségű) a piros pedig BAYER gyártmány. Az enyém zöld lencsés, de mivel 2011 nyár a gyártás dátuma ezért lefuttattam a CATLOG nevű progit, és' detected BAYER device' lett az eredmény. Viszont amit nem értek hogy a FX Camera Zoom az alábbit írta ki : Device Code = umts_jordan
Szóval nem igazán tudok eligazodni hogy most mi is a helyzet. Ha valaki tud ebben segíteni válaszát előre is köszönöm. :W :F

" Aki nem áll ki valamiért, elveszik a semmiért "

(#39179) CoolBoy323 válasza Puculo (#39178) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ha a cica azt mondja, akkor bayeres vagy, azaz piros!

a device code meg mint neve is mondja, semmi köze a kamerához! a telefon "művészneve" az umts jordan

(#39180) jakovlev


jakovlev
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Laikusként és friss fórumtagként az alábbi kérdéseim lennének hozzátok!

Hamarosan eljutok odáig, hogy megvegyem életem első androidos telefonját. Eddig nem érdekelt a téma, olyannyira sem, hogy ezidáig érintőképernyős telóm sem volt.
Munkám végett szinte kizárólag a Defy illetve a Defy+ jöhet számításba, nehezen tudnám rávenni magam nem strapamobil választására.

Felmerültek az igények, többek között jó lenne ha tudnék filmet is nézni a telefonon (a kijelző mérete nem érdekel, hogy kicsi) divx formátumban (nem fontos a 720p). Ahogy olvasom a Defy specifikációit, sajnos nem látok divx támogatást. És most jön a hülye kérdés; ez a telefon hibája, vagy csak simán töltsek le Marketről valamilyen médialejátszót és a problémám meg is oldódott? (mondjuk vlc player)

Ugyan ez a kérdésem a Word-Excel-pdf-stb dokumentumok kompatibilitásával kapcsolatban. Ezekhez is le lehet tölteni a megfelelő programot és már nézhetem is a dokumentumokat?
Amennyiben bármely ok miatt mégsem a Defy a befutó hanem mondjuk az XT720 mely szintén nem támogat divx-et, -és ez a tesztjében is ki van emelve- mégis lehetséges lenne-e ezen problémák kiküszöbölése?

Zárójelben; mi a véleményetek, képes lenne esetleg az XT720 akadás mentesen filmet lejátszani a közel 700 MHz-es procijával? Gondolom a Defy-nek ez már nem gond...

Megköszönném ha tudnátok tanácsot adni, elég kezdő vagyok még okostelefon témában...

(#39181) Ájvé válasza YAS-dude (#39174) üzenetére


Ájvé
veterán

Azért megkérdezem mikori a bejegyzés, csak mert Google felvásárolta a Motorola mobil részlegét és így nagyobb a remény a további támogatásra.

jakovlev:
BSplayert ajánlom ha van hardveres gyorsítás biztos hogy lejátssza, tessék ezeket a formátumokat támogatja a lejátszó:
Support for almost all media files (video and audio player), such as: avi, divx, flv, mkv, mov, mpg, mts, mp4, m4v, rmvb, wmv, 3gp, mp3
én kódolás nélkül szoktam csak simán lejátszani rajta AVI esetleg DivX filmeket, még 720p videót is elindította persze szaggatott mert ahhoz kevés a hardver, de normál felbontású (VGA és ezek variánsai) filmeket vinnie kell. Nekem mondjuk 1 Ghz-en megy a CPU ez miatt lehet különbség.

[ Szerkesztve ]

(#39182) Lacopapi válasza Ájvé (#39181) üzenetére


Lacopapi
addikt

Remény az lehet,támogatás az meg nem lesz...miért is lenne? Válts feljebb,ez a cél,nem az,hogy egy telót hat évig használj. Sőt...kettőig sem.

(#39183) jakovlev válasza Ájvé (#39181) üzenetére


jakovlev
csendes tag

Köszi, Defy-ben esetleg Defy+-ban van gyorsító? Nem mintha annyira érdekelne h egy 3.7 coll-os kijelzőn hd-ben nézzek filmet, de mégis.
Ahogy olvastam az XT720-ban van ugyan, viszont ott a proci gyengébb...

(#39184) Ájvé válasza Lacopapi (#39182) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát jobb esetben nem, más gyártók pl HTC nyújt rendes támogatást és talán Motorolánál is változhat ez azzal hogy Google felvásárolta. Azért kérdeztem hátha van ilyen infó, persze mindenki csak kötözködik velem mikor csak kérdést tettem fel.

jakovlev:
Bizonyos formátumokat támogat és hardveresen gyorsít pl H.264-et, de BSplayerrel szoftveresen nagyobb a támogatás olyan média fájlokra melyek "konténerek" (pl AVI vagyis ebben eltérő módon lehet videó és hang anyagot kódolni, lehet éppen h.264 vagy más is hang mondjuk MP3 vagy AAC is stb) ezeket alapba nem gyorsítja a telefon.
Ha nem viszi akkor még mindig átalakíthatod olyan formátumba amit biztosan visz a telefon:
http://www.xmedia-recode.de/download.html
ebben be tudod állítani akár készülék szerint (Defy is benne van) mire kódolja át az adott fájlt így kijelzőre is szabja és támogatott videó és audio formátumba teszi aminek lejátszása teljes képernyős felbontáson sem okoz gondot a telefonnak.

[ Szerkesztve ]

(#39185) domerator válasza jakovlev (#39183) üzenetére


domerator
veterán

A sima Defy-ban is viszonylag komoly 3D gyorsító van.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#39186) Lacopapi válasza Ájvé (#39184) üzenetére


Lacopapi
addikt

Távol álljon tőlem a kötözködés,csak józanul mérlegelve a lehetőségeket és a Moto eddigi hozzáállását a támogatások terén,azt kell mondjam,hogy semmi jóra nem számíthatunk-egyszerűen nem áll érdekükben....csak egy kérdés..miért éppen magyar nincs a telóban? Azt hiszem,ez is sokat elmond az üzletpolitikáról.
Ezen a téren a HTC nem azonos kategória.(sokszor másban sem)

[ Szerkesztve ]

(#39187) Heimdallr75 válasza Ájvé (#39184) üzenetére


Heimdallr75
őstag

az az apró momentum kimaradt ugye, hogy a felvásárlás még nem történt meg... csak a szándék van meg. :D
de én sem kötözködöm :D

الغريبة في هذا الكوكب

(#39188) Ájvé válasza Heimdallr75 (#39187) üzenetére


Ájvé
veterán

Na jó de várható, Googlenek kelleni fog szabadalmak miatt is, Motorola pedig nem áll olyan nagy lábon hogy elküldje, szóval mindkét cég profitálhat belőle.

(#39189) Lacopapi válasza Ájvé (#39188) üzenetére


Lacopapi
addikt

Ebben tökéletesen igazad van. :)

(#39190) jakovlev válasza Ájvé (#39188) üzenetére


jakovlev
csendes tag

Köszi, így már okosabb lettem. Szőrszálhasogatás, felirattal is lehet filmet nézni? :)

(#39191) Heimdallr75 válasza Ájvé (#39188) üzenetére


Heimdallr75
őstag

szerencsére vannak országok ahol ez nem csak két fél döntésén múlik. hogy ne részletezzem mindegyik okot akinek "áldását" kell adni de a legfontosabb: trösztellenes hivatal.
Szóval nagy tétekben ne fogadj rá, hogy a fúzió létrejön. Bár szerintem nálam jobban senki nem várja :D:D

الغريبة في هذا الكوكب

(#39192) Ájvé válasza jakovlev (#39190) üzenetére


Ájvé
veterán

BS player támogatja és olvasható használható, de szerintem más lejátszók is támogatják. Esetleg figyelni kell hogy támogassa az adott sub formátumot.

Heimdallr75:
Hát mondjuk ezt nem értem, egy alapvetően szolgáltató be akar lépni a hardveres mobil piacra ahol éppen elég nagy a konkurencia. Androidot nem csak Google támogatja sok más cég is és nem csak ő fejleszti vagyis ebből a szempontból szerintem kizárható hogy piaci előnyt szerezne magának az Androidban. Kicsit nevetségesnek találom mikor ilyenről értekeznek, az senkit nem zavar hogy lényegében már csak két HDD gyártó maradt, áradás ide vagy oda iszonyat áremelkedések voltak HDD területén volt már piaci manipuláció memóriákkal néhány éve (30k-t vettem 1GB DDR667-es ramot) most se lennék meglepődve. Szóval vicces.

[ Szerkesztve ]

(#39193) Heimdallr75 válasza Ájvé (#39192) üzenetére


Heimdallr75
őstag

gondoltam, hogy nem érted, de nem baj. Ami így lenne úgy hívnák monopólium.

HDD gyártok meg nem az USA törvények alá tartoznak.

mondok egy példát: a gsm bszédkodólásért (szándékosan nem szaknéven írom) mindenki fizet a motorolának, namármost pl ha a google azt mondja többé senki nem használhatja vagy csak horror áron akkor az nem monopolium?
csak google telefonok lennének, mert más eladhatatlan lenne. :D

Ezért létezik trösztellenes, monopoliumellenes vizsgálat stb.

emlékezz mikor a microsoftot majdnem szétkapták egy fos explorer miatt.

Valószínű, hogy most azt mondod ez hülyseség, de hidd el nem így van. közép-hosszú távon megszűnne a versenyhelyzet.

egyéb példa itthonról: Voda, miért nem veszi meg telenort, vagy trét cakk-pakk, akkor ő diktálná az árakat. Ne hidd hogy 2000-be nem akarták megvenni az akkori westelt.

motorola cirka 160 ezer szabadalma a rádiótechnika terén nem kis falat. Nincsenek rászorulva az eladásra, max ha egy szemérmetlenül nagy összegről van szó. Ne feledd a top 50 közt van mindkettő.

de részemről off vége.

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#39194) CoolBoy323 válasza Ájvé (#39192) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

azt honnan lehet tudni, h milyen kódolású legyen a felirat?
dextert nézném felirattal, de az Ő betű még mindig "krikszkraksz"

(BSplayer szerintem is a legjobb!!)

(#39195) Ájvé válasza Heimdallr75 (#39193) üzenetére


Ájvé
veterán

Biztos igazad van szóval nem mondtam, de Google lépni fog, kell neki egy mobil gyártó aki szabadalmakkal rendelkezik.
Motorola meg hiába top 50-es cég ha néhány éve épp tönkre akart menni, most azért jobban áll, de messze van a nagy cégektől.

(#39196) Verhóó


Verhóó
tag

ezzel a 63as nightlyvel sok bajom van :F a telóm másfél óra filmtől+napi készenlét 10%ra merült, 2x belassult, egyszer nem látta a SIM kártyát.Tapasztalt vki ilyet?

(#39197) poller válasza KaiotEch (#39151) üzenetére


poller
tag

Kicsit unatkoztam és lőttem én is egy quadrant egyidőben a két telóval :) 18 mp-el előbb befejezte és ami meglepő volt, hogy 2793-as értékkel. Ilyen jó még nem volt :D

byebye droid! Hello winphone! (Nokia Lumia 625)

(#39198) Kendek válasza CoolBoy323 (#39194) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Állítsad ISO-8859-15-re és jó lesz.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#39199) Ájvé válasza CoolBoy323 (#39194) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát igen, ez jó kérdés angolok nem használnak ékezetet elvileg nekünk ilyen karakter kódolás kell az ékezetekhez:
http://hu.wikipedia.org/wiki/ISO-8859-2

(#39200) BobChemistry


BobChemistry
őstag

Van olyan headset - a gyárin kívül - amivel vezérelhető a Mortplayer Music?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.