Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) Btel válasza DaDa (#24000) üzenetére


Btel
tag

az a szerencsém, hogy a munkám alatt is nyugodtan megtudtam csinálni :))
de minden nap kipróbáltam, és jó sokáig ment a chacking...na akkor gondoltam,jó lesz
ki is próbáltam flash játékkal is,megy szépen.Bár lehet, hogy egy egy full reset azért nem ártana,de már érezhető a gyorsulás,pár dolog megváltozott a menüben.
magyarul :DD továbbra sem tud,de mivel már megszoktam,fel sem tűnik. :)) :C

[ Szerkesztve ]

(#24002) Senkyke


Senkyke
csendes tag

Asszem azt kell mindjárt hazudnom hogy haza kell mennem, mert beteg vagyok!! CEE-m lett! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24003) Infomaker


Infomaker
tag

Csak a pécés progilval lehet updatelni? A telefonon a system updates azt mondja mindig, hogy try later.

(#24004) Btel válasza Infomaker (#24003) üzenetére


Btel
tag

Motorola Software Update programmal,csináltam,eddig az mondta meg a tutit mindig. :K

(#24005) zsirfecske


zsirfecske
addikt

majd jelezzetek vissza milyen a CEE.

amúgy bejelentették a "low-end defy"-t.

(#24006) Senkyke


Senkyke
csendes tag

Használta már valaki a Maverick, Mobile Atlas Creator progikat, és a turaterkep.hostcity.hu-t így együtt? Főleg az 2. 3. együtt érdekelne! nekem nem látja az oldalt a 1.9 beta. lehet azért, mert csak OSM-et tud? Köszi

(#24007) Maxtreme válasza zsirfecske (#24005) üzenetére


Maxtreme
addikt

hát ez bazi csúnya :)

(#24008) Flexy90


Flexy90
senior tag

Ma megjött az én Defym is a Speedshoptól.
Francia ROMos, már frissítettem Froyo-ra, és a rootolás is megvolt :)
Király kis készülék :)

Xiaomi Fan

(#24009) zsirfecske válasza Maxtreme (#24007) üzenetére


zsirfecske
addikt

és nem is android, bocs benéztem.

(#24010) kano


kano
nagyúr

Nektek a Moto Updater felismeri korrektül a telefont (kiírja, hogy Defy)? Nekem csak az IMEI-t írja ki. Nekem itt van mindenem a frissítéshez, de csak 60% az akksim. Nem merem így elkezdeni. Milyen a CEE verziója?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#24011) pengemetal


pengemetal
aktív tag

Valaki tud erre megoldást? Ezt írja az Updater (win xp):
Motorola Software Update is unable to identify your device at this time. Please try again.

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#24012) waassy válasza zsirfecske (#24005) üzenetére


waassy
tag

A maga módján jól néz ki, van egyénisége. :)

[ Szerkesztve ]

(#24013) prodg


prodg
csendes tag

Na fel is ment a CEE 2.2.2. Minden ok, csak a netre nem hajlandó felcsúszni, pedig Data Managerben engedélyezve van és APN is meg van. Érdekes.

(#24014) kano válasza prodg (#24013) üzenetére


kano
nagyúr

Szerintem frissítés előtt itt is érdemes egy Factori resetet nyomni frissítés előtt. Macera, de a bizonytalan működés megakadályozható.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#24015) Cyrin


Cyrin
addikt

nekem is felment XP-ről, csak IMEI számot írt ki, és nem csináltam factory resetet, se most, se a 2.51 előtt.
Vodás CEE

(#24016) |AP| válasza kano (#24014) üzenetére


|AP|
veterán

Próbáltam már itt összefoglalni a hivatalos frissítéssel kapcsolatos kérdéseket, de megoszlanak a vélemények, hogy érdemes-e FR-t csinálni előtte-utána vagy csak simán rá lehet küldeni.

(#24017) Btel


Btel
tag

Most az enyémet sem látja,MSU...fura

(#24018) kano válasza |AP| (#24016) üzenetére


kano
nagyúr

Az én véleményem az, hogy minden frissítés előtt érdemes FR-t csinálni (nem csak telefonoknál, hanem pl. routereknél is). Nekem ez jött be pl. routereknél is.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#24019) Cyrin válasza |AP| (#24016) üzenetére


Cyrin
addikt

én úgy vagyok vele, ha valami gubanc lesz akkor utólag csinálok, de eddig nem volt gond.
másrészt elvileg ugye nem úgy kéne működnie a dolognak, hogy mindig mindent le kell gyalulni, már az egysejtű felhasználók miatt sem, meg így komfortosabb azért.
ha kötelező lenne, akkor a software update is kiírná.

lett egy új telefonom :D

(#24020) |AP|


|AP|
veterán

Rögtön két egymásnak ellentmondó vélemény ;]

(#24021) kano válasza Cyrin (#24019) üzenetére


kano
nagyúr

Persze, hogy nem, de véleményem szerint rengeteg program bekavarhat egy frissítésnek. Ez okozhat anomáliákat, amik nem lennének, ha gyári állapotban volna a telefon, router, stb.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#24022) prodg válasza kano (#24014) üzenetére


prodg
csendes tag

APNnél volt átírva az APN Type @xyzre, átírtam default-ra és ok.
Minden egyéb rendben volt.

(#24023) waassy válasza Cyrin (#24019) üzenetére


waassy
tag

:O Csak délután tudom felrakni. Addig is kíváncsian várjuk a tapasztalatokat!

[ Szerkesztve ]

(#24024) Polllen válasza Cyrin (#24019) üzenetére


Polllen
nagyúr

+1

Frissítés előtt egy backup a fontos adatokról és mehet. Elég opatás lenne folyamatosan resetelgetni, mert rendszert frissítek. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#24025) Cyrin


Cyrin
addikt

tapasztalatok, eddig király, változtak egy kicsit az ikonok, színek, market, órakijelzés, home alul lent a képernyőváltásnál, gyors, eddig nem akadt a menü sem, egyből install flash player 10.3, és ami nekem a legfőbb: meg tudom így már nézni a met.hu-n a mozgó radarképet :D

(#24026) kezdő laikus


kezdő laikus
csendes tag

Sziasztok!
Gyors kérdés azokhoz, akik MSU-val tették fel:
Volt esetleg gond azzal, hogy rootolva volt a telefon?
Válaszotokat köszönöm előre is!!

(#24027) b4rn3y


b4rn3y
csendes tag

2.2.2 CEE-n, kemáránál az autofocus hova lett? Nem lehet módot választani (makro, sport, ilyenek), és közelre olyan homályt lő, hogy öröm nézni (frissítés előtt jó volt). Másnál?

(#24028) Cyrin válasza Cyrin (#24025) üzenetére


Cyrin
addikt

market nem más, csak amíg nem frissíti magát, led világításhoz keresni kellett másik progit, de működik.

(#24029) Trabby


Trabby
aktív tag

Magyar nyelv sajnos nincs benne.. legalábbis én nem találtam :(

(#24030) Btel válasza Cyrin (#24028) üzenetére


Btel
tag

Ja ja a camera progi más lett,sajna nálam is,fapadosabb.....na ez visszalépés de szerencsére van alternatív program is ,bár a gyárit szerettem.

(#24031) palesz53 válasza kano (#24010) üzenetére


palesz53
senior tag

amit kollégámnak frissítettem, az is 60% körül állt, frissítés után 1 vagy 2%-al csökkent csak a töltöttség szintje...

msu meg csak a 2. gépen ismerte meg a telót, pedig a saját gépen is kiírta, hogy connected... :F

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#24032) Mr.Rain válasza DaDa (#24000) üzenetére


Mr.Rain
senior tag

Ha tényleg jobb a 2.2,akkor ma én is felcsapom rá meló után....:-)

"Nincs megállás"

(#24033) Trabby


Trabby
aktív tag

Most néztem én is a kamerát... hááát.. fókuszálni nem fókuszál... most meg semmilyen érintésre nem reagál... :S

Alvó állapotba tettem... de abból már nem kelt fel.. (akku ki-be...)

[ Szerkesztve ]

(#24034) Looserke


Looserke
őstag

Milyen színû a lencse?

(#24035) Cyrin válasza Looserke (#24034) üzenetére


Cyrin
addikt

szürkés-barna :D

(#24036) ravebp


ravebp
senior tag

Vki segítsen nekem pls.
A nordic alá akartam felrakni a custom recovery-t, kiírta h install ok, de újraindítás után bootloop.
A power plusz lefele: behozza a háromszöget de nem reagál semmire
a bootloader is bejön, de nem akarok hard resetet mert pont hogy nem tudttam még backupot csinálni

Rave

(#24037) zaskar válasza Trabby (#24033) üzenetére


zaskar
senior tag

Nekem sincs AF, és nincs makró mód, meg a többi sem...Meg úgy elég döcögős az egész. Lehet, hogy azoknak van igazuk, akik reseteltek a frissítés előtt. Meg jól rámíjesztett, mert először nem látta az SD kártyámat, de egy unmountolás (szép magyar szó:) után rendbejött.
Flash Player működik, viszont a zseblámpa funkció sem a MotoTorch-al, sem a Quick Settings-ből nem akar menni. Elsőre ennyi észrevételem van.

(#24038) rajnazs


rajnazs
csendes tag

Sziasztok,egy nagy segítséget szeretnék kérni. Most kezdtem el használni a DEFY-m,és sajnos a tokja mágneses, ami miatt mindig bekapcsol a car dock, vagy azt mondja,hogy connecting to multimedia station... Ezt a beállítást hiába kerestem,de sehol se tudtam kikapcsolni :( Előre is köszönök minden segítséget, mert így sajna amint a tok közelébe ér, már kapcsol is be:(

(#24039) tomsics


tomsics
senior tag

Érdemes felrakni az újat?Jobb mint a cm7?Mert ha sok különbség nincs akkor marad a cm7

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#24040) |AP|


|AP|
veterán

akinél nem megy a zseblámpa megpróbálná widgetsoid-dal? Nagyon sajnálnám ha nem menne :(

(#24041) Cyrin válasza zaskar (#24037) üzenetére


Cyrin
addikt

nálam nem döcög semmi, SD kártyát tényleg nem látta, én símán újraindítottam és megy. Se a mototorch se a tesla zseblámpa nem működik, amit feltettem az a tiny flashlight + LED, azzal megy.

(#24042) pengemetal


pengemetal
aktív tag

Na másik gépen (szintén xp) felismerte, el is indítottam a frissítést :D

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#24043) Looserke


Looserke
őstag

akinek nem fókuszál a kamera az settings-applications-(filter all applications)-camera-ban a cache-t ürítse ki

[ Szerkesztve ]

(#24044) Stauffenberg válasza Cyrin (#24025) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem is emiatt kellett a flashplayer! Igaz én az Időkép.hu-n nézem, mert ott sokkal pontosabb radarképek is vannak! :)

A Defy most már gyárilag is igazi viharvadász telefonná vált! :P

(#24045) pengemetal válasza kano (#24010) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Nekem kiírja a Model Number-hez, hogy MOTODEFY

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#24046) tyll30


tyll30
tag

2.2.2 CEE frissítés megtörtént ! :)
Kamera nálam sokkal rosszabb lépeket csinál ! :((
Én simán ráraktam az előzőre nem nyomtam resetet

(#24047) zsirfecske válasza zaskar (#24037) üzenetére


zsirfecske
addikt

macro stb ott van a scenes alatt. ha nem megy akkor clear data a camera appon és reboot. ettől még nem kell FR szerintem.

szerk.: ja és van AF és ugyanolyan képeket lő. oké ez mind DE verzió, az is igaz.

[ Szerkesztve ]

(#24048) DaDa


DaDa
senior tag

mire állítjátok az USB módot, nekem nem akarja az updater felismerni a telót. Xp

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#24049) zsirfecske válasza DaDa (#24048) üzenetére


zsirfecske
addikt

portal and tools

(#24050) fps8


fps8
senior tag

Sziasztok.
Már keresgélek egy ideje, és túl sok az információ ezért inkább kérdeznék ha nem probléma :B .
Hol találom a legfrissebb leírást a 2.1-ről cm7-re való telepítéshez? :F
:R :R :R

Ezt találtam, de szerintem ennél talán már van újabb is... talán :DDD

[ Szerkesztve ]

"War... war never changes"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.