Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39801) szabz


szabz
tag

üdv mindenkinek.

olyan pc és progit keresek ami hasonló tudású mint az ovi v pc suite....

lehessen sms t írni pc ével szinkronizáljon /akár wifin , v usb én.. mind1 wifi jobb lenne/

lehetőleg priv be is küldjétek el a választ mert nem sokat vagyok gép előtt, ezért nehézkes a válaszokat visszakeresni....

előre is thx

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#39802) Z0C! válasza szabz (#39801) üzenetére


Z0C!
őstag

MightyText - SMS from Computer

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#39803) Laci.M válasza szabz (#39801) üzenetére


Laci.M
senior tag

A fórum nem így működik...

Két általam ajánlott program: AirDroid, MyPhoneExplorer.

Mind a kettő nagyon jó, sok mindenre használható progi. Ha beírod itt a keresőbe találsz hozzájuk eligazítást, leírásokat. :)

Aláírás

(#39804) szabz


szabz
tag

thx mind2 őtöknek :)
:R

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#39805) kymco


kymco
veterán

Két hét eltéréssel vettem két defy-t még novemberben a T-nél, az enyém BAYER a feleségemé SOC kamerás....

www.refujvaros.hu

(#39806) errrtu


errrtu
aktív tag

[link]

brutáÁL

[ Szerkesztve ]

OnePlus3

(#39807) _seth_ válasza errrtu (#39806) üzenetére


_seth_
veterán

Kicsit eltévedtél de mind1 :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#39808) rokarudi


rokarudi
aktív tag

Sziasztok, ma 23 ft a Backstab hd, viszont azt írja nem kompatibilis a defy-jal. Ennek ellenére elég sokan írták, hogy megy a telefonon. Van valami mód rá, hogy le lehessen tölteni? Ja, miui.us 1.12.9 van a telón.

(#39809) szabz válasza Laci.M (#39803) üzenetére


szabz
tag

MyPhoneExplorer nyert nagyon állat :R

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#39810) EVOkaa


EVOkaa
tag

Na ez nem a mélyvíz, itt lehetek totállúzer.Szóval WajkIUI-ra hol találok olyan témákat amik nem ízlésficamosak?Amiket témákban találok mind túl csicsásak... :F

Tiszteletet a Gépésznek!

(#39811) kezman válasza szabz (#39809) üzenetére


kezman
őstag

Szuper, én is ezt használom, nem kell kábelt dudozni és mindent tud :DD

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#39812) titko


titko
tag

Sziasztok! Valaki meg tudná mondani, hol tudnám kikapcsolni az automata szavak felhozását. Elég idegesítő, ha válaszolok egy fórumhozzászólásra, vagy emailre, mindíg 2X meg kell nézni, nem e valami angol szóra helyettesíti a magyar szót.

(#39813) M_AND_Ms válasza titko (#39812) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"...nem e valami angol szóra helyettesíti a magyar szót."

"nem e" ???
A neme az fiú (de lehet, hogy lány) ;)

Helyesen:
Nem helyettesíti-e valami angol szóra a magyar szót

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#39814) titko válasza M_AND_Ms (#39813) üzenetére


titko
tag

Valóban igazad van, most megyek, bejelölöm Gréts Lászlót ismerősnek, és veszek egy helyesíró szótárat ;]

(#39815) chab7 válasza titko (#39814) üzenetére


chab7
addikt

Az jó lesz mert még a nevét sem jól írod (nem-e? ;) ) :)) :DD :W

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#39816) M_AND_Ms válasza titko (#39814) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem kell cinikusnak lenned! Kapj az alkalmon és tanuld meg, hátha értelmesebbnek tűnsz majd! Nem szégyen ez!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#39817) titko válasza M_AND_Ms (#39816) üzenetére


titko
tag

Nem érzem magam cinikusnak, és engem is idegesít ha valaki nem ír helyesen, de egy fogalmazási hiba miatt ne essetek már nekem ha lehet.

(#39818) szabof1 válasza titko (#39812) üzenetére


szabof1
őstag

Nekem CM7.1 van fent. Azon az Android billentyűzetnél a beállításokban a legutolsó sorban a pipát ki kell szedni. Így még lesznek felajánlott szavak, de nem teszi be automatikusan.

(#39819) titko válasza szabof1 (#39818) üzenetére


titko
tag

Köszi szépen, sikerült így megtalálnom. Örök hála :R

(#39821) zsirfecske


zsirfecske
addikt

hali tesók, asszem meg van a defy utódja, mai magyar nyelvű motorola europe facebook bejelentés.

tudom régóta lehet tudni a razr-ről, sőt már kapható is gsm boltokban, de szolgáltatónál hivatalosan véve más a helyzet :)

[ Szerkesztve ]

(#39822) poller


poller
tag

Napról napra egyre jobban zúgok bele a kicsikébe :D

Kipróbáltam most a vonaton ezt a mobilnet megosztást.. Hát ez valami eszméletlen jó :P

byebye droid! Hello winphone! (Nokia Lumia 625)

(#39823) szpali válasza poller (#39822) üzenetére


szpali
addikt

ma tudtam meg, hogy a 3GB-os mobilnetem valójában 4GB-os (augusztus óta), ezért egész nap wifi hotspot funkcióval neteztem a munkehelyen.

a hátránya, hogy pillanatok alatt leszívja a folyamatos 3G+ Wifi az akkut, ezért nem árt, ha van töltő a közelben :)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#39824) soundman1 válasza szabof1 (#39443) üzenetére


soundman1
senior tag

Köszönöm a tanácsot! :R
Azért többszöri wipe után felraktam egyből a WIUI 1.12.02 verziót és teljesen jó lett. A képernyő mentő progimat nem találtam a marketen, ezért felraktam 1 újat, ezzel tökéletes. A benchmark adatok meg azért nem közelítették meg a leírtakat, mert a Quadrant helyett a Global Quadrant rank-ot használtam, a Qudranttal már jönnek 5.-re a 2000 feletti eredmények. Nagyon tetszik a WIUI 1.12.02! ICS-ig ez marad. :DD

A képernyőzárat szeretném tiltani, de nem birok vele. A kezelőgombok beállításainál van ilyen opció, hogy: A bekapcsológomb nyomvatartása/Képernyőzár kikapcsolása. Ez nem működik WIUI-ban?

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#39825) tzl válasza soundman1 (#39824) üzenetére


tzl
senior tag

Nem kell külön progi képernyő mentésre. Menü gomb és hang le egyszerre elmenti.

(#39826) vétó válasza szpali (#39823) üzenetére


vétó
aktív tag

szerintem annyira nem vészes a wifi tethering fogyasztás. 2 hete üzemel wifi routerként a defy (és tényleg csak arra, mert a mobilnetkártya, ami benne van telefonálásra nem alkalmas). általában reggel 7-től este 9-ig, ezalatt az idő alatt kétszer kell töltenem. szerintem ez nem rossz. egyébként két laptopot szolgál ki folyamatosan, illetve azért a defy-n futnak a szokásos mobil alkalmazások (mail, facebook, G+, twitter, időjárás widgetek, stb), cserébe viszont nem mozgunk, így nem kell a cellák közötti váltásokkal veszkődnie, meg gondolom a rálátása sem túl rossz a toronyra (Bp, XV. ker), szóval ez utóbbiak azért javítják a fogyasztási mutatóit. ja igen, és atom stabilan tartja a kapcsolatot.
Defy 2.2.2 CEE rootolva, 1 Gh-en pörgetve, a wifi Wireless Tether nevű alkalmazással szórva. Mobilnet szolgáltató a Telenor, lefelé 2, felfelé 1 Mb. sávszéllel.
(mondjuk a töltés így használat közben nem gyors, szóval a nap jelentős részét a kábelen lógva tölti)

(upsz, sávszél adat javítva, köszi az észrevételt! :D )

[ Szerkesztve ]

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#39827) domerator válasza vétó (#39826) üzenetére


domerator
veterán

"Telenor, lefelé 2, felfelé 1 Gb. sávszéllel." :Y :Y

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#39828) _seth_ válasza domerator (#39827) üzenetére


_seth_
veterán

A telenor nem gyengén nyomja.... vodánál megabitek is alig vannak meg sokszor :)

Megabitben a le nem olyan sok, vodánál van, ogy 5 is van, fel az átlag az 1, de van amikor fele ennyi sincs, nagyon vacak a mobilnetük, szerintem.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#39829) vétó válasza vétó (#39826) üzenetére


vétó
aktív tag

Najóvammá na, tessék, csak a tárgyilagosság végett:

(na erre ez van ideírva: "A képfeltöltés átmenetileg nem elérhető, a hiba javításáig kérjük türelmeteket!")

Akkor kép nélkül a speedtest.net-el mért értékek (és most megpróbálom nem elírni a mennyiségi egységet):
- ping: 134 ms
- download: 2,13 Mbps
- upload: 1,31 Mbps

ha minden igaz, sikerült helyesen írnom mindent :D

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#39830) soundman1 válasza tzl (#39825) üzenetére


soundman1
senior tag

Köszönöm az infót! :R

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#39831) B_I_G


B_I_G
tag

valakinek van ötlete honnan lehetne gyári hangszórót szerezni?
ebayes van benne és gariztatni kéne :/ gondolom így elküldenének a fenébe...

(#39832) #71562240


#71562240
törölt tag

Kiharaphatnak egy darabot az almából.

Jól jönnek még a Moto szabványok a Google-nek...

[ Szerkesztve ]

(#39833) fuze válasza B_I_G (#39831) üzenetére


fuze
őstag

Sokszor nézegetem itt hardveraprón a Defy-s hirdetéseket és láttam egy bontatlan gyárit. Egyébként a fórumhozzászólásokból ítélve érdemesebb agybadugós gyárit venni. Azokból van vaterán és tapasztalatok alapján nem kamu. Azt persze nem tudom, hogy vájtfülű szinten mennyire szól jól.

(#39832) - Egyre jobban bírom a Motorolát :)

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#39834) domerator válasza fuze (#39833) üzenetére


domerator
veterán

Hehhe... szerintem félreértetted... a telefon hangszórójára gondolt, nem a headsetre... mindenesetre vizuális típusként elképzeltem, ahogy a defy-t a hangszóró felőli résszel beerőszakolja a fülén keresztül az agyáig... :DDD :DD :DD

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#39835) fuze válasza domerator (#39834) üzenetére


fuze
őstag

Basszus ezt tényleg benéztem :D

és végre rájöttem mire jó a szürke post. :P

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#39836) domerator válasza fuze (#39835) üzenetére


domerator
veterán

Ha már itt vagy... milyen az az agybadugós gyári? Volt olyan Defy, amit agybadugós fülessel adtak?
(nekem a sima gyári hangja sem rossz... nem egy hifi, de legalább jó mélyei vannak)

... igen, a szürke post az offtopic... és vagy kiválasztod az egészet a gombbal, vagy ott van a többi gomb között az offtopic gomb, amivel a kijelölt szöveget tudod offba tenni.

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#39837) fuze válasza domerator (#39836) üzenetére


fuze
őstag

Szerintem nincs olyan amit azzal adnak. Mint Defy-t egyelőre nem birtokló személy, órákig tudok szemezgetni a fórumban található információáradatban és akkor bukkantam rá egy két olyan postra amiben erről volt szó. Vaterás link is volt mellékelve, ami persze lezárt aukció volt. Mondták, hogy jó, sok véleményt nem láttam róla. Másrészt most néztem vaterán és nincs fent egy darab sem. Csak a simából van. Hogy beszerezni hol lehet, azt nem tudom :(

Köszi az infót :D

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#39838) volaci válasza domerator (#39836) üzenetére


volaci
csendes tag

Agybadugósat ennél a cégnél lehetett kapni: [link]
Vettem náluk, de nem nagy durranás...

[ Szerkesztve ]

(#39839) domerator válasza volaci (#39838) üzenetére


domerator
veterán

Gyári Moto agybadugós Defy füles?

Na mindegy, köszi az infót! Egyelőre jó lesz a sima gyári, meg van egy olcsóbb Sennheiser, a kettővel elleszek...

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#39840) kezman válasza fuze (#39837) üzenetére


kezman
őstag

Én írtam az agybadugós fülesről, erről volt szó
http://www.vatera.hu/motorola_defy_gumis_sztereo_headset_1510418792.html
és itt lehet kapni, ha még van, de szerintem van :)
GsmHome HUNGARY Kft.
1132.Váci út 6.
(30)550-60-35

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#39841) kezman válasza volaci (#39838) üzenetére


kezman
őstag

Hát nem HIFI minőség de a gyári szintet meg üti szerintem annál jobb is, én a füles miatt vettem, a gyári valahogy nem passzol a fülembe, :)

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#39842) volaci válasza kezman (#39841) üzenetére


volaci
csendes tag

A gyári fülesemet sikerült tönkretennem, amiatt vettem az agybadugóst. Lehet, hogy én egy gyengébb minőségűt fogtam ki, de az enyém elég tréül szól.

(#39843) TripleB válasza kezman (#39840) üzenetére


TripleB
senior tag

Már másnap nem volt nekik, próbáltam venni...

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#39844) Bernyó84


Bernyó84
aktív tag

Sziasztok! Csatlakoztam a Klub-hoz egy DEFY-vel :)
Gondolom a WiFi-s proxy dolog még nem oldódott meg... mármint rootolás nélkül...
Legalábbis a keresőben a hozzászólásokból ez derült ki.

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#39845) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Üdv

Tudom,hogy nem ide illő téma,de megkérdezném milyen típusú wifi routert ajánlanátok amit könnyű telepíteni? (olcsóbb árfekvésben)

Azért teszem fel ezt a kérdést,mert gondolom sokan használtok és vannak tapasztalatitok ezzel kapcsolatban.
Benéztem egyet v.mi no.name volt és csak egy 132 oldalas angol leírást találtam hozzá.

http://www.mall.hu/halozati-eszkozok/tp-link-wireless-n-router-150mbps-tl-wr740n

Állítólag ezt a típust könnyű telepíteni.

Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#39846) Kendek válasza gyuszmó (#39845) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Annyira nem tűnik rossznak, főleg, hogy DD-WRT kompatibilis.

<-ƘƘ->

(#39847) CoolBoy323 válasza gyuszmó (#39845) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

akkor már inkább a 941, de a 1043 a csúcs

(#39848) gyuszmó válasza CoolBoy323 (#39847) üzenetére


gyuszmó
őstag

Köszi

Akkor a tp-link típus jó választás,könnyű felrakni?
Vagy mást ajánlotok inkább?

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#39849) #71562240 válasza gyuszmó (#39848) üzenetére


#71562240
törölt tag

Néhány fórumtársnak volt problémája a TP-Link-kel, de általában működik.

(#39850) ko9 válasza CoolBoy323 (#39847) üzenetére


ko9
addikt

Hát a 941n csak 2x annyiba kerül mint a 740N. Valakinek a pénz is számít ;)

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.