Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) slimshady válasza Auratech (#8896) üzenetére


slimshady
senior tag

Hát ja a poén kedvéért tuti sokan kíváncsiak rá, hogy mit bír. Amúgy mindenki a tökéletesre vágyik. (Vagy csak én? :)) )

[feketepeti]: hát igen nagy hatása van a médiának/reklámnak... de hát a gyártó állítja be úgy a telefonját, hogy dobáld nyugodtan h*lyegyerek. :D

[Szepy2884]: persze, ez egyértelmű, hogy nem lehet túlzottan kemény és rideg, de törekszenek rá gondolom, hogy minél ellenállóbb legyen. Szerintem meg előbb utóbb a tudomány fejlődésével a 2 lehet nem is lesz egymást kizáró ok.

üdv.: SlimShady

(#9002) Memmaao


Memmaao
addikt

Én idáig csak bada telefon frissítést csináltam, ott iszonyat belassult frissítést követően. Egy samsung mobile-nél dolgozó ismerősöm azt mondta, hogy ha a régi rom-ra upgrade-el az ember, akkor ez van, ha leírtja a rom-ot és úgy rakja fel az újat, akkor gyorsabb lesz. Androidra is igaz ez? ha meglesz a gyári 2.2, a settings- about- update-en keresztül frissítem, az más, mint rom-gyalu és ezt követően 2.2 felrak??

My name is Bond, James... Dean.

(#9003) slimshady válasza DaDa (#8915) üzenetére


slimshady
senior tag

Ha írsz a topicba 5 percen belül tudod szerkeszteni így nem kell új hozzászólásként elküldened az eszedbejutott gondolatokat.

guba2: Miről szeretnél itt kommunikálni? Ez nem Android, hanem Defy fórum. Értelemszerűen az embereket akik ezt a topicot olvassák ez a telefon (kivül - belül) foglalkoztatja. Ahogy androiddal kalcsolatos kérdést tesz fel itt valaki, ami mondjuk minden olyan oprendszert használó telefonnál ugyan úgy van (tehát nem a Defy sajátossága) szvsz lehet a telefon strapabíróságáról, kijelzőjéről, kinézetéről, házáról, függetlenségéről,... stb. az egyéni tapasztalatokat kérni és megosztani. A fórum olvasása opcionális a véleménnyilvánítás meg szabad. Amúgy meg a kereső segítségével megkeresheted ami érdekel és nem kell olvasgatnod a véleményed szerint nem szinvonalas hozzászólásokat...

üdv.: SlimShady

(#9004) szkajt válasza DeadMeat (#8987) üzenetére


szkajt
csendes tag

Persze hogy ráér :D
Kösz előre is..
valóban prezentálhattam volna értelmesebben.. :B

(#9005) sheep válasza #05364992 (#8989) üzenetére


sheep
addikt

rövidn le tudnád írni még hogy mi a különbség:
-empty
-background processek között?
illetve a background (a nevéből adódóan) a háttérben fut, és jobb ha hagyom ,mintha kilövöm?
az empty-ket pedig nyugodtan ki lehet lőni?
köszi

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#9006) Becherowka


Becherowka
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek, egy idegesítő probléma megoldásához. A telefonom egy pár napja nem csörög csak vibrál! Minden beállítást megpróbáltam (általam ismerteket) Settings - Tone .... de nem akar visszaállni csengés üzemmódra csak vibrál folyamatosan bejövő hívásoknál.
A Defyn a DilerOne is fenn van nem tudom, hogy ez bezavarhatja a kütyüt vagy sem.

Ötletek, javaslatok? Köszi a segítséget előre is.

(#9007) Maist válasza Becherowka (#9006) üzenetére


Maist
senior tag

Settings, sound, vibrate-ból pipa ki, aztán nézd meg a volume alatt ugyanott, nincs-e levéve a hangerő teljesen.

(#9008) vétó válasza Becherowka (#9006) üzenetére


vétó
aktív tag

újraindítással próbálkoztál már? vagy tettél-e fel előtte valami új alkalmazást?

erről jut eszembe; tegnap este feltettem az AllCallRecorder alkalmazást a telefonra. Mivel már elég későre járt, nem próbáltam ki. Mai első híváskor viszont nem hallott engem a másik fél. Némi gondolkodás után rájöttem, hogy feltettem ezt az app-ot, hátha amiatt van. És miután uninstalltam, a probléma meg is oldódott. Azért okozott 2-3 perc aggódást a dolog...

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#9009) schmo07


schmo07
tag

Van olyan, aki napi 1-2 órát beszél a Defyn?
Az érdekelne, hogy ilyenkor is kitart-e estig az aksi vagy nem?
(Bocs, ha szőke kérdés, egyszerüen nem tudom, hogy a telefonálás vagy pl netezés meríti jobban... mondjuk akár ezt is elárulhatjátok :) )

(#9010) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Srácok létezik ehhez a kütyühöz dokkoló? (nem autós) Anno a milestonehoz (asszem) volt ilyesmi. Kérdés hogy a Defyvel müxene -e.. ill hogy magyarhonban lehet e kapni. :R

(#9011) Becherowka válasza vétó (#9008) üzenetére


Becherowka
csendes tag

Vibratban a pipa eleve nincs benne - újraindítottam - hangerő fel van véve de még mindig semmi. Aurat telepítem tegnap, de hogy az bekavarna ...

kezdek izgulni ;)

(#9012) Beri78 válasza schmo07 (#9009) üzenetére


Beri78
őstag

én szoktam beszélni vele 2 órákat, és ez alapján azt merem mondani, hogy a net/wifi sokkal jobban eszi az aksit.
nekem 1 napot lazán elmegy / de inkább kettőt :))

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#9013) vétó válasza Maxtreme (#9010) üzenetére


vétó
aktív tag

Te is kaptál hozzá elvileg :D

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#9014) schmo07 válasza Beri78 (#9012) üzenetére


schmo07
tag

Köszi ! Ajánlani szeretném valakinek, és neki legfőképp telefonálásra kellene - de persze legyen okos is :)

Nézte mostanában valaki a T Webshopját? Nekem úgy rémlik, hogy eddig "nincs készleten" jelzésü volt a Defy , de most már nincs odaírva. Lehet, hogy jött nekik új szállitmány?

(#9015) Z0C! válasza schmo07 (#9009) üzenetére


Z0C!
őstag

nos 100%ról indulok reggel 8kor.0-24ben Facebook / Gmail megy háttérben.
Fél óra zene amíg melóba érek.Bent Angry Birds/Worms/Drift Mania 1-1óra...
kb 60-70 sms közötte...du-n 4kor rádugom töltőre, munka végeztével leveszem ahol épp jár.haza fél óra zene. majd 2-3óra telefonálás 10-20sms.este 10 töltőre rá.

a háttérben fut mindig: Launcher Pro plus Facebook widget. / Gmail 2 acc-al./ Időjárás widget óránkénti frissítéssel.
a task killer meg akkor fut amikor a bill zár aktiv :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#9016) Hakkuuuh válasza vétó (#9013) üzenetére


Hakkuuuh
tag

Állat! :D

Amúgy az eredeti kérdésre válaszolva én még nem láttam dokkolót és sztem nem is létezik hozzá, mert az USB bemenete nem szabad, hanem ügyebár gumival takart ... de ha azt kihajtanánk akkor meg hogyan lenne a dokkolóban?

vétó:
Én azt vettem észre hogy vagy az Aurában vagy a Motonavban (ami véletlenül, ugrott fel a telómra de már régen nincsen ott) ha állítod a hangerőt az másra is kihat. Illetve ha pl. elindítasz 1 játékot (jellemzően valami komolyabb Gameloft-osat) akkor nem mindegy mikor nyomkodod a hangerő gombot, mert ha a játék betöltődése alatt akkor asszem az ébresztő hangerejét állítod és betöltés után a médiáét.
Már volt olyan hogy a gaméról levettem a hangerőt és nem ébresztett ... hiába volt ott meg full-on a hangerő! Szóval csekkold ezeket az alkalmazásokat és mindenhol nyomasd fel a hangerőt.

ZOC!:
Remélhetőleg főnökeid nem olvassák a fórumot (Bent Angry Birds/Worms/Drift Mania 1-1óra...) :)

Üdv

[ Szerkesztve ]

Hardcore4Life

(#9017) gagavectra21 válasza schmo07 (#9009) üzenetére


gagavectra21
tag

nekem előfordul néha 1-2 óra hívás nem mondanám,hogy nagyon megviselte,a netezés játék viszont annál inkább.ha filmezek,netezek(1-2 órát),játszok akkor 1 napot bír,ha csak telefonálok akkor 2nap körül.

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#9018) Z0C! válasza Hakkuuuh (#9016) üzenetére


Z0C!
őstag

:) nyilván nem megy a munka rovására :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#9019) gagavectra21 válasza Z0C! (#9015) üzenetére


gagavectra21
tag

Jó munkahelyed lehet :D:D

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#9020) Z0C! válasza gagavectra21 (#9019) üzenetére


Z0C!
őstag

Én csak jót tudok rá mondani :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#9021) Maxtreme válasza vétó (#9013) üzenetére


Maxtreme
addikt

b+ :DDD
Ennél azért kicsit igényesebbre gondoltam :P

(#9022) Hakkuuuh válasza Z0C! (#9018) üzenetére


Hakkuuuh
tag

Jah hogy politikus vagy? :D

[ Szerkesztve ]

Hardcore4Life

(#9023) Becherowka


Becherowka
csendes tag

Újabb fejlemény a csörgés hiányra: Most már beszél is a kics köcsög, de csörögni még mindig nem akar - vibrál és dumál! Megőrülök! :O

Valik, kérlek segítsen ;)

(#9024) kzkz válasza schmo07 (#9014) üzenetére


kzkz
őstag

Péntek óta nincs ott a felirat, aznap üzentek nekem mail-ben, hogy rendelhető.
(Mondjuk én előtte 1 nappal csütörtökön vettem a nagy hiány elején az Aréna T partenerénél. Vodánál is volt Debrecenben és Szegeden (meg még gondolom a kisebb boltokban), de nem volt kedvem ennyit utazni, inkább 10e-vel többet adtam a T-nél érte, 30kezdő+1évi 4090Ft részletre)

Továbbra is érdemes a kisebb boltokat megnézni/felhívni a készlet miatt, a központ azt mondta nincs sehol, erre mégiscsak találtam...

FM rádió: elindítom megy. Kihúzom a fülest, elhallgat. Eddig okés. De ha bedugom újra a fülest és indítom az alkalmazást, akkor már azt írja, hogy dugjam be a fülest. Ha újraindítom a telót, akkor megint megy. Erre tud valaki megoldást? //A ROM a hivatalos kínai 2.2-es froyo rom alapú angol rom.

[ Szerkesztve ]

(#9025) Z0C! válasza Hakkuuuh (#9022) üzenetére


Z0C!
őstag

nem egészen :D

Telekommunikációs cégnél dolgozok :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#9026) schmo07 válasza Z0C! (#9025) üzenetére


schmo07
tag

... és az a dolgod, hogy telefonokat teszteljél??? :D

(#9027) Z0C! válasza schmo07 (#9026) üzenetére


Z0C!
őstag

nem, nem tesztelek.más területen dolgozok. :)

viszont mostanság egyre kevesebb idő jut a telefonra.
Amíg a V845m volt minden nap min 1órát foglalkoztam vele.
új háttér, dock, progik...most a Defyhez meg igazából hozzá se nyúlok.. :)

tökre megvagyok elégedve vele :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#9028) feketepeti válasza Maxtreme (#9010) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Az oldalán van dugó mögött a töltő csati, ezért szerintem nincs sok értelme...

(#9029) feketepeti válasza schmo07 (#9009) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Nekem szinte mindig megvan ennyi, ezt bírja ezzel nincs gond.

A net, az meríti rendesen. Én azt látom, hogy a mobil net az jobban, mint a wifi.

Na meg persze a kijelző folyamatos baszogatása. Sime beszédben sokat bír.

(#9030) feketepeti válasza slimshady (#9001) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Azért aki ránéz és elhiszi, hogy lehet dobálni, az kicsit hmmm szóval kevésbé fejlett műszaki érzékkel rendelkezik.

Meg mondjuk az IP67 nem is igazán arról szól.

Egy jól tömített cucc, semmi több.

(#9031) Z0C! válasza feketepeti (#9030) üzenetére


Z0C!
őstag

akinek cseppet vagy egy kis esze...
eme igen jól sikeredett telefont nem cseszteti.

"Odanyúlós, tapicskolós, kijelző érintős, nyomogatós" telefonra azért az ember jobban vigyáz mint egy "mezei" telefonra :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#9032) RootRulez válasza vétó (#9013) üzenetére


RootRulez
félisten

Gyáááj! Ez ütött. :DDD

═════════════════════════════════════════

(#9033) Styleboy válasza RootRulez (#9032) üzenetére


Styleboy
tag

Kellemes napot először is mindenkinek.
Arra a kérdésre keresem a választ, hogy a vodafonenál vennék egy Defyt. Csak mellette szeretnék egy T-mobilos kártyát is beszerezni. És az egész lényeg hogy a készüléket lehet függetleníteni házilag (igen/nem?), vagy a vodafontol lehet e venni függetlenítő kódot(igen/nem?) És ha igen lehet venni az körűlbelűl milyen összeget takar. Vagy valaki nem tudja hogy a Vodafone függetlenűl árulja a készüléket.
A válaszokat előre is nagyon szépen küszönöm. Nagyon érdekel a téma,mert a vodafonenál van előfizetésem és jóval olcsóban meg tudnám venni. Csak a lényeg hogy tudjam használni a T-mobilos kártyát is.

"Aquila non captat muscas" --- azaz "A sas nem fog legyeket"

(#9034) Cyrin válasza Styleboy (#9033) üzenetére


Cyrin
addikt

Egyik ismerősöm is így használja, t-mobilos kártyával, független vodás, nem kell függetleníteni.

(#9035) Styleboy válasza Cyrin (#9034) üzenetére


Styleboy
tag

Köszönöm a választ.:D

"Aquila non captat muscas" --- azaz "A sas nem fog legyeket"

(#9036) tzl


tzl
senior tag

Most jövök a cirmától, nem szeretem őket! Tegnap kaptam vissza a telefont, 2.51.1 rommal. Az nekem nagyon nem jó, mert cserélnem kell egy fontot. Ma bejöttem, hogy reklamáljak, mivel nem kértem frissítést, de csináltak. Azt állítják, hogy nekik csak a legújabb rom van meg, régebbiek nem. Én meg elhiszem biztos :-( próbáltam rugalmas lenni és mondtam, hogy ha lecserélik azt az egy ttf-et, akkor maradhat az új rom, de állítólag arra sem képesek. Én meg biztos elhiszem, hogy a szervizben nem képesek belenyúlni a system könyvtárba :-( egyetlen reményem a kínai hackertársadalom maradt, találtam egy leírást, ami szerint rootolták a 2.51.1-et. Otthon kipróbálom, azután meglátjuk. Ha nem sikerül, csúnya asztalcsapkodás lesz a t-mobilenál :-(

(#9037) bwoay válasza feketepeti (#9030) üzenetére


bwoay
nagyúr

kérhetném, hogy az 5 percen belülieket egy postba...?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#9038) Dotcom válasza bwoay (#9037) üzenetére


Dotcom
aktív tag

Nem :-)

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#9039) titesz


titesz
csendes tag

Jó néhány héttel ezelőtt kértem tőletek infót arra nézve, hogy milyen képeket készít a Defy és mennyire ejti el a kapcsolatot gyenge térerejű helyeken. Válaszaitok (köszi) meg győztek és most már mondhatom, hogy amit vártam abban nem csalódtam. Lassan kezdem belakni a készüléket, de lenne néhány kérdésem.
1. Aki használja Aldiko-t hogy tudja beállítani PDF olvasáskor oldal tördelést és nagyítást? Vagy a problémára valami más olvasó esetleg? Egyébként az Ebook Reader és az Adiko segítségével szinte minden ebook olvasható. (már ha valakit érdekel...)
2. hogy tudom megoldani, hogy előbb néhányat rezegjen, majd utána csörögjön híváskor?
3. telefon szám bepötyögésnél apró fagyás, majd gyorsan beír mindent mit ez idő alatt próbáltam be írni. Erre megoldás?
4. Defy, számítógép összekötve, gép a netenn, marketből ebben az esetben tudok-e közvetlen telepíteni, ha igen, hogy?
Válaszokat előre is köszi. T.

(#9040) bruno008


bruno008
csendes tag

Szevasztok!

...már a elején elakadtam! :) (Igen, a 3 diploma is kevéske a mai hétköznapokhoz..)
Ha valaki tud segíthetne?!
CSAK A CONTACT-JAIMAT SZERETNÉM DEFY-BE ÁTTENNI!!!!

Van egy egy egyszerű Nokia (5310MusicXpress) amiből a neveket PcSuite segítségével exportáltam CSV-fileba (sajnos csak CSV-t és Txt-t ajánlott fel?!)
Ezt a file-t próbáltam én mindenhova beimportálni Outlooktól kezdve, online vcard átalakítókba, de semmi nem ismerte fel?! (többször is lementettem, hátha) Lehet, hogy a 400db kontakt már sok neki? Mi lehet a gond?
Így gyakorlatilag lehetetlen Gmail fiókba importálva visszaküldeni a telefonra..
Volt e másnak hasonló esete?

U.I:
Fasza, hogy egy átlag usernek, egy ilyen egyszerű feladatot (ugye a telefon legelemibb funkciója a telefonszámok alapján történő telefonálás kéne, hogy legyen) ilyen 80'-as éveket idéző megoldással keljen ügyeskednie..

-

(#9041) Z0C! válasza tzl (#9036) üzenetére


Z0C!
őstag

Betütípust nehéz cserélni?

mert marketen van egy typerefresh nevü progi ami lecseréli...de V845nél volt hogy nem töltött be a teló és ROM újrahúzás kellett.

Te hogyan/mivel cseréltél? :)

bruno008

SIM-re ment, SIM átcserél SIMről telóba...nem a leg 1xübb? :)

[ Szerkesztve ]

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#9042) Z0C! válasza bruno008 (#9040) üzenetére


Z0C!
őstag

. :)

[ Szerkesztve ]

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#9043) forintuser


forintuser
őstag

Mit találtam... :P

OFF

[ Szerkesztve ]

Holnapkészítést vállalok.

(#9044) bruno008 válasza Z0C! (#9041) üzenetére


bruno008
csendes tag

Szia Zoc!

Aranyos vagy, ahogy írtad a SIM -kártyás ötletet, csak az a baj, hogy a a közel 400 név nagy része nem a SIM-en csücsül (köztudottan, sajna csak a töredéke fér el az ilyen kártyán)
Kényszerből (valószínűleg másnál is) vegyesen a telefonon és a SIM-en vannak a névjegyek, sajnos. Így ez nem lehetséges..

De azért köszönöm a próbálkozást :)

-

(#9045) Memmaao válasza Maxtreme (#9010) üzenetére


Memmaao
addikt

Szerintem 100%, hogy van dokkoló, mert a mágnes autós tartóval ellentétes pólusa egy dockoló app-ot nyit meg, ahol az órát rakja ki nagyban. Próbáld ki egy táskával.

My name is Bond, James... Dean.

(#9046) Beri78 válasza bruno008 (#9044) üzenetére


Beri78
őstag

phone portal-on keresztül próbáltad már?

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#9047) slimshady válasza bruno008 (#9040) üzenetére


slimshady
senior tag

250 név elfér a SIM-en. Ennyit átmentesz először, aztán törlöd a SIM-ről a számokat. Majd vissza a Nokiádba a SIM a maradék 150-en az üres SIM-re teszed és mehet újra a Defybe. Ha a másik módszer nem ment akkor csináld ezt. Így is csak 2 lépés és nem kell hozzá semmi speciális tudás vagy sz*rakodás. Szegény ember vízzel főz...

üdv.: SlimShady

(#9048) Z0C! válasza bruno008 (#9044) üzenetére


Z0C!
őstag

egy lehetőséget azért tudtam mondani :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#9049) Halo válasza bruno008 (#9040) üzenetére


Halo
senior tag

Szia!

és fogsz is még akadni, ha nem segítesz magadon...

kedvedért beírtam a keresőbe a "szinkron" szót - és lőőn - kiadott 100 (!) találatot.
utána ctrl + f -et nyomva előjött egy újabb kereső, ami az adott oldalon keres, itt is beírtam a "szinkron" szócskát és nyomogatva a lefele nyilacskát már az első 10 találatban benne a válasz... de tanulságként érdemes lesz végigolvasni az összes találatot, meglátodhatod, mennyi embernek nincs még egyetlen diplomája se, nem hogy három... ;)

nekem is csak abszolutóriumom van - bocsánat érte...

jah, és OVB ;)

meg peace! :)

(és legfontosabb: első hozzászólás! link az aláírásomban! Kijelölöd - kurzor+shift, utána ctrl+c-vel másolod, ctrl+t - új lapot nyit a böngészőben, ctrl+v-vel beilleszted, s hogy történjen is valami nyomj egy entert, kérlek. fenti kombinációk Firefox alatt tuti működnek - de elvileg, a többi böngészőben is ugyanezeket az eredményeket kell kapjad ;) )

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#9050) Beri78 válasza bruno008 (#9044) üzenetére


Beri78
őstag

a google a barátod, meg a fórum is - link

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.