Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) DEARevil válasza TcMano (#39000) üzenetére


DEARevil
tag

Nem lehet h a cm-ben van valami gikszer a wifi, fm és egyéb kommunikációs eszközökkel? :) csak egy buta kérdés, hátha rosszul kezeli :)

(#39002) Kroni1 válasza DEARevil (#39001) üzenetére


Kroni1
veterán

A CM7-ben a beépitett rádió is kihangositható.. Spirit FM-et próbáltad?

(#39003) A_Papa


A_Papa
aktív tag

Sziasztok!

Egy érdekes dologra lettem figyelmes, remélem lesz ötletetek! :)
Szóval, az történt, hogy BT két zene fájlt küldtem át a telefonra, szépen át meg is jelent a bluetooth mappában. Ezután áthelyeztem a zene mappába őket.

És az a durva, hogy a PowerAmp-ban nem látszanak a fájlok (nincsenek ott), miközben a File Manager szépen mutatja őket a zene mappában, sőt onnan a PowerAmp is le tudja játszani.

Szerintetek, mitől lehet ez?

Köszönöm a válaszokat! :)

Papa

(#39004) kezman válasza tzl (#38994) üzenetére


kezman
őstag

Miért, az íGO beszerezhető a Defy-re legálisan??? Hol?

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#39005) KaiotEch válasza kezman (#39004) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

A virágboltokban :D

(#39006) TcMano válasza Kroni1 (#39002) üzenetére


TcMano
tag

Letöltöttem de meg se nyikkan :(

94-óta Motorola, két kicsi kilengéssel.

(#39007) tzl válasza kezman (#39004) üzenetére


tzl
senior tag

Te write-only módban leledzel, hombre?

Ez neked szólt, el kéne olvasni, ugyebár

(#39008) DEARevil válasza sl_ash (#38987) üzenetére


DEARevil
tag

Nálam minden rendben, gyors is, csak unalmas :)

(#39009) Kroni1 válasza TcMano (#39006) üzenetére


Kroni1
veterán

Át kell álítani a settingsben csomó mindent, pl. chip tipusa, Rom típusa, régió, egyebek.. Sok beállítás van.. Nekem még a 2.2.2-vel is megszólalt..

(#39010) kezman válasza tzl (#39007) üzenetére


kezman
őstag

Nem, inkább csak olvasni szoktam, de el beszélsz mellettem, ugyanis nem lehet kapni sehol, különben már meg vettem volna de hagyjuk :DD

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#39011) Tézé81


Tézé81
tag

Új navi program a Marketen... Mingyár kipróbájjuk... [link]

(#39012) canniball


canniball
nagyúr

Az vajon mifenétől lehet hogy az SD kártya néha írhatatlan lesz? Persze csak onnan szoktam észrevenni hogy keresem a fényképet és sehol sincs, a fényképező app egy kukkot sem szól hogy nem sikerült neki menteni a képet... :W

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#39013) repvez válasza canniball (#39012) üzenetére


repvez
addikt

Nálad ha visszajön az SD kártya utánna olvashato marad a rajta lévö tartalom ? Mert nálam is egyik naprl a másikra kiirta hogy sérült a memoria és mikor ujra felismerte em tudtam megnyitni a képeket sem a videokat sem a telefonban sem a gépen .
Jó lenne tudni hogy ez mitöl van vagy hogyan lehet visszanyerni a képeket, mert igy nem merem használni a fényképezöt ha eltünhet az a mit készitettem vele.
minden gyári a telefonon 2.2.2.csak a SD nem az egy 4gbos SDHC

(#39014) Ájvé válasza DEARevil (#38997) üzenetére


Ájvé
veterán

Én pedig pont ezért váltottam, persze HTC Hero jóval gyengébb hardverben (kamerát kivéve mert az bizony jobb volt benne), de csepp por és némileg ütésállóság inkább vezérelt, én meg is fizettem rendesen vagyis még fizetem is az árát ugyanis 80k-t perkálok ki összesen 1 év alatt (megjelenéskor szinte megvettem, de nem bántam meg nem is akarom cserélni még egy jó darabig).
Samu gyengébb, kijelző nagyon nagy gyengesége a telefonnak, még Defyvel se versenyezhet így.

(#39015) Neil Watts válasza Ájvé (#38951) üzenetére


Neil Watts
veterán

igen, de a Defy 480x854. Két dolog létezik Defy-ra. egy összehackelt iGO, amiről itt nem etikus beszélni, sőőőt, igy ezt nem tenném. Remélem megérted :U

A másik pedig a MotoNavami amúgy csak Milestoneokra jelent meg, de áthackelték azt is Defy-ra. Ez a hivatalos iGO Androidra.

Szóval: Hivatalosan DEFY-ra kiadott iGO nincs, csak gányolt.
Ennek ellenkezőjéről meg lehet győzni, sok sikert! :)

Remélem semmi szabálysártő dolgot nem közöltem.

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#39016) Ájvé válasza Neil Watts (#39015) üzenetére


Ájvé
veterán

Tök mindegy, iGO-t megvenni se lehet szerintem saját szegénységi bizonyítványuk mert még az esélyt sem adják meg.
Olvass kicsit vissza a nemetikusbeszélniróla3betűsnavigációsrendszer is van 480*854-es felbontásra.
"A másik pedig a MotoNavami amúgy csak Milestoneokra jelent meg, de áthackelték azt is Defy-ra."
Ez pont ugyan olyan mint az énmegyek, mert az is megjelent néhány készülékre és onnan hackelték át a többire szóval ez se különb. Galaxy Spica-n alapba fent van iGO (itt ki lehet írni nem? mivel legálisan van rajta).

[ Szerkesztve ]

(#39017) #71562240 válasza RAiN91 (#38925) üzenetére


#71562240
törölt tag

Fura kérdés, főleg, hogy tőlünk kérdezed és nem magadtól. Nem megy be sehol a por, hacsak nem addig, amíg szét van szedve a telefon. Ha pedig szétszedés után rosszul van összerakva, akkor ott megy be, amelyik részen te vagy a szerviz rosszul rakta össze.

(#39018) i.s


i.s
tag

CM -ről lépett már valaki vissza gyári 2.2 froyo-ra? Egyáltalán lehet? Vacakol a cm nálam és tervezem, hogy visszaraknám az eredeti angol 2.2-öt, ha nem túl macerás.

(#39019) Verhóó


Verhóó
tag

,a újra indult a telóm, meg néha csak 3. bekapcsolás után találja meg a hotspotokat a wifi.A 45-ös nightymet fogom lecserélni a legújabbra, kérdésem az lenne hogy kell úgy romot cserélni hogy a játék mentéseim megmaradjanak? :D

(#39020) Sdi válasza i.s (#39018) üzenetére


Sdi
addikt

Én ennek alapján oldottam meg.

Írnak az 3.4.2_155-002 romról, én azt tettem vissza, majd a gyári frissítővel a legújabbat.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#39021) Lacopapi válasza i.s (#39018) üzenetére


Lacopapi
addikt

Ennek az első részében le van írva mit kell tenned,de ha már rátetted a CM-et,akkor ezt kisujjból kell tudni :)

Verhóó...wipe cache és dalvik cache (data nem!!),utána a szokásos módon mehet fel a zip.

[ Szerkesztve ]

(#39022) i.s válasza Sdi (#39020) üzenetére


i.s
tag

Köszi, átböngészem talán belevágok.
Üdv: I

(#39023) i.s válasza Lacopapi (#39021) üzenetére


i.s
tag

Az okozta a bizonytalanságom, hogy nincs egyértelműen megfogalmazva, hogy miként lehet visszatenni, pontosabban azt írja - ha jól értettem - hogy nincs visszatérés a cm-ről. Azonban sokadszorra átolvasva, valóban lehet úgy érteni, hogy simán fel kell rakni a 2.2 CEE az RSD Lite-val.
Azt hiszem bele is vágok.

(#39024) Lacopapi válasza i.s (#39023) üzenetére


Lacopapi
addikt

Ez tévedés, a CM is csak zip-es fájl,nem sbf,bármikor visszaléphetsz,vagy akár cserélheted.
Amivel gond van az a 2.3.3-as CEE sbf fájl,onnan tényleg csak nagyon nehéz visszalépni és ha jól emlékszem tökéletesen nem is sikerül...szóval olyant még véletlenül sem szabad felrakni.

[ Szerkesztve ]

(#39025) i.s válasza Lacopapi (#39024) üzenetére


i.s
tag

Köszönöm a tanácsaitokat, már folyamatban van a művelet.
I :R

(#39026) canniball válasza repvez (#39013) üzenetére


canniball
nagyúr

Mint írtam nekem semmit nem ír ki, egyszerűen csak nem menti el a képeket és nem lehet rá írni. Miután újraindítom minden a régi.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#39027) plekk válasza csabi94 (#38985) üzenetére


plekk
tag

Már elég sokat olvastam a rom cserékről de egyelőre még nem vagyok teljesen biztos magamban, de amint kitisztult minden akkor tervezem h felrakok egy CM 7-et.

(#39028) Beri válasza Kroni1 (#38990) üzenetére


Beri
addikt

A sygic és az igo is teljesen rendben van, csak a világnak ezen a felén nem csak az számít, hogy a szoftver milyen. Kisebb szlovák településeken sem az igo, sem a sygic nem ismerte az utcákat, míg a navigon térképei hibátlanok voltak. A nokia maps is azért volt jobb választás, mert navteq terképeket használt.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#39029) hodostamas válasza plekk (#39027) üzenetére


hodostamas
addikt

kövesd szabof1 kolléga leírását, és semmi meglepetés nem fog érni...

(#39030) #71562240 válasza Beri (#39028) üzenetére


#71562240
törölt tag

Érdekességképpen hozzáteszem, a Google Maps-nél is tapasztaltam pontatlanságot. Például gyerekkori lakhelyem térképén helyenként igencsak össze vannak zavarva az utcák-terek.

(#39031) plekk válasza hodostamas (#39029) üzenetére


plekk
tag

Köszönöm, megfogadom a tanácsot:)

(#39032) szapeti40


szapeti40
tag

Sziasztok azt szeretném kérdezni ,hogy a telefonba a widgeteknél pl: facebooknál normális wifi kell vagy az ingyenes t-mobile-os 0.facebook.com is jó oda? :)

(#39033) Verhóó


Verhóó
tag

Most az új nightyt rátehetem az előző 45-ös nightyra, vagy előtte a stabilt kell feltennem?

(#39034) Lacopapi válasza Verhóó (#39033) üzenetére


Lacopapi
addikt

Ráteheted,olyan,mintha frissítenél.

(#39035) Verhóó válasza Lacopapi (#39034) üzenetére


Verhóó
tag

köszi, de ezt a wipe dalvikot nem találom Szabof1 leírásában
[link] pontosan hol keressem?

(#39036) Lacopapi válasza Verhóó (#39035) üzenetére


Lacopapi
addikt

recovery-advanced- és föntről a második,ha jól emlékszem a wipe dalvik cache

(#39037) Verhóó válasza Lacopapi (#39036) üzenetére


Verhóó
tag

tehát a linkben eljutok az 5. lépésig, majd a 6. lépés helyett advanced -dalvik cache és folytatom a 7. lépéssel?

(#39038) Lacopapi válasza Verhóó (#39037) üzenetére


Lacopapi
addikt

Pontosan így van.Ha data törlést(factory reset) is csinálnál,akkor minden elvész és pontosan ezt szeretnéd elkerülni.

[ Szerkesztve ]

(#39039) Verhóó válasza Lacopapi (#39038) üzenetére


Verhóó
tag

akkor még egyszer köszönöm, tudom hogy szájbarágós, de nem akarok idegeskedni :R

(#39040) #71562240 válasza Verhóó (#39039) üzenetére


#71562240
törölt tag

Kérlek, írd le egyszer helyesen, hogy nightly...! :)

[ Szerkesztve ]

(#39041) Verhóó


Verhóó
tag

jó, sikeresen elbasztam.Csak tölt a CM de semmi nem történik.Tovább hogyan? :W
ja az akksit ki-be tettem hogy ne merüljön.
(jogos felvetésed, nightly, valahogy az l mindig kimarad)

[ Szerkesztve ]

(#39042) Verhóó


Verhóó
tag

bocs hogy duplaposzt, de ilyet még nem láttam. Akksit ugye ki-be tettem, bekapcsoltam megint, erre egyből működik minden!előtte 15percig töltött és semmi...

(#39043) Lacopapi válasza Verhóó (#39041) üzenetére


Lacopapi
addikt

Ha a recoverybe be tudsz menni,akkor wipe-olj mégegyszer.Ezt elfelejtettem mondani,de elég sokszor itt vagy,azt hittem ez már egyértelmű.

Rendben,akkor helyrerázódott a rom.Nem árt egy kis tapasztalat ez ügyben :)

[ Szerkesztve ]

(#39044) Verhóó válasza Lacopapi (#39043) üzenetére


Verhóó
tag

de ez mitől lehetett?innentől kezdve stabil lesz?

(#39045) Lacopapi válasza Verhóó (#39044) üzenetére


Lacopapi
addikt

Azt csak a Jóisten tudná megmondani,de a használat megmutatja...előfordul néha,hogy rosszul áll fel a rom.Többnyire az akksi ki-be segít,vagy az említett wipe-ok.

(#39046) Kedveshentes válasza DEARevil (#39001) üzenetére


Kedveshentes
csendes tag

Én is olvastam pár helyen, hogy sírás van a Wifi miatt, bár én nem tudom kipróbálni mert nincs itthon wifi. Viszont erről azért tudok, mert arra kerestem, hogy a mobil hálózatokkal mi történhetett :D ugyanis valamiért nagyon megfingatta szegény telefonom mobilhálózati dolgait a CM7.1 és nem értem hogy miért, de elvileg ez nem minden példánynál fordul elő, másrészt meg van akinek tök random megoldódott a probléma... Nem értem én ezt :F

(#39047) chab7 válasza Verhóó (#39044) üzenetére


chab7
addikt

Néha előfordul nightly frissítés folyamán ilyen. A wipe után amúgy is sok ideig tart az első boot. Akár 10 perc is lehet. Nem kell megrémülni, jól jártál el, ha 15 perc után sem jött be akkor akksi ki-be, és indul rendesen. Okára én sem jöttem még rá mitől lehet ez a bootloop, de nem egyedi, wipe után nightly frissítésekor.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#39048) domerator válasza chab7 (#39047) üzenetére


domerator
veterán

Magát is lehet látni néha?:)

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#39049) kacel


kacel
csendes tag

Sziasztok! A gondom az hogy a CM 7 alap camje m4v-t használ. Hol lehetne ezt átállítani? A másik hogy ha állítva videozom vele akkor nyujtott képet ad. A 2.1es camja nem csinálta ezt és 3 gp-be rögzített. Van esetleg jobb progi amit ajánlotok?
Köszi

(#39050) Szombó


Szombó
senior tag

Sziasztok,

Érdekes dolog ez az IGo kérdés.Amiről itt nem beszélünk.Ugye?
Főzött romot használni legális.Csak garanciavesztéssel jár. Viszont ha telepített IGoval adod le a telefonod szervizre az nem jár garanciavesztéssel.

Galaxy S9, S7.iPhone SE.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.