Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) szabof1 válasza -=Vacsek=- (#33000) üzenetére


szabof1
őstag

Most is az van benne. Van 3 akksim, 2 fullra töltve a táskámban és bármikor, ha nem tudnék tölteni és lemerülne a telefon, akkor 1-2 perc alatt újra teli akksival megy a Defym. Van még egy külső töltőm is hozzá. Így nem kell idegeskedni, hogy mikor merül le és én meg elfelejtettem feltölteni.
A 3 akksit (1 gyári, 2 Andida) rotálom. Ugyanazt tudják. Mondjuk így nem hiszem, hogy sok értelme lenne az akksi kalibrációnak, de azt már hónapok óta nem is csináltam és így is megy simán az 1-1,5 nap, néha egy kicsit talán több is menne (de olyankor a gyerkőcök gondoskodnak róla, hogy gyorsabban merüljön /játék, videó/).

(#33002) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#32175) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nincs valakinek használható 5lete a jelzett problémára? :F

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#33003) -=Vacsek=- válasza szabof1 (#33001) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

Értem tehát ak 2200mAh-es andida aksid van több hónapja és azt mondod h nincs érezhető különbség a gyári meg e között?

(#33004) szabof1 válasza -=Vacsek=- (#33003) üzenetére


szabof1
őstag

Ahogy mondod, a gyári és az Andida 2200-as ugyanazt tudja. Legalább nem rosszabb és még csak drága sem volt (a 2 Andida meg a külső töltő megvolt kb. 5 ezerből - obostore.com).

(#33005) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

hi!
Hogy kell az aksit kalibrálni?

(#33006) -=Vacsek=- válasza szabof1 (#33004) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

Köszi a tapasztalatod. Nekem olyan kell ami valóban erősebb, de most már tudom h felesleges megvenni amire csak rá van írva h 1800 2000 2200 stb. Nem tudom h a defy+ aksija valóban jobb lesz arra még kicsit várni kell, vagy marad a mugen :)

(#33007) argent


argent
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki véletlenül, hogyan tudnám megváltoztatni a notification bar színét fehérről pl. feketére?
A válaszokat előre is köszönöm!

Túlélek mindent, ha beledöglök is!

(#33008) AdamP900 válasza argent (#33007) üzenetére


AdamP900
tag

ROM csere! :)

-- Nagy Ádám

(#33009) #71562240 válasza Nxn908xxx (#33005) üzenetére


#71562240
törölt tag

Első hsz.

(#33010) #71562240 válasza ubyegon2 (#33002) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem tudom mennyire használható (vagy mennyire ötlet) számodra, de a SIM card lock kiiktatása nyilván "megoldja" a problémát. Persze akkor kikapcsolás/bekapcsolás után se fogja kérni a PIN kódot, annak meg lehet, hogy nem örülnél. Én legalábbis nem találtam más megoldási lehetőséget, ezek szerint a Flight módot SIM card lock módszerrel oldja meg a Froyo. Ha a 2.1 nem így csinálta, akkor nyilván úgy vélték Androidéknál, hogy így egyszerűbb. Hacsak nem teljesen másról van szó, de nekem úgy tűnik, hogy erről.

(#33011) Gotroa


Gotroa
csendes tag

Sikeresen feltettem a cm7-et:) A memória kártyáról szabad törölnöm ezek után a cm7 és a google zipp fájlokat?

(#33012) ubyegon2 válasza #71562240 (#33010) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszönöm, hogy próbálsz segíteni, tényleg nincs más magyarázat rá, mint amit írtál !
A sim card lock kiiktatása megtörtént a probléma észlelése után kényszerből. Tényleg nem örülök, de most ez van. :)

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#33013) aasgier válasza Gotroa (#33011) üzenetére


aasgier
tag

igen

Xiaomi Redmi Note 4

(#33014) canniball válasza szabof1 (#32995) üzenetére


canniball
nagyúr

Jól látom hogy a nyaka a talpához nem gömbcsuklón csatlakozik, tehát csak fel-le mozgatható, jobbra-balra nem?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#33015) Narim


Narim
tag

Sziasztok!

Azt tudja valaki, hogyan lehet beállítani, hogy ha kamerázok és közben hívnak, akkor a hívásnak legyen kisebb prioritása, tehát ne álljon le a felvétellel, és lépjen ki?

Elõre is köszönöm a válaszokat.

(#33016) chab7 válasza Narim (#33015) üzenetére


chab7
addikt

Hívásbeállításokban pipa a "ha aktív a képernyő akkor a hívást csak a fejlécen jeleníti meg" részre. (Legalábbis CM7-ben van ilyen)

(#33014) canniball: Az előbb azt írta, hogy neki állóban van benne a Defy tehát csak kell hogy oldalra is forgatható legyen.

Amúgy borzasztó hogy nem lehet találni képet róla csak azt a 2 gyári alap kép van.
Na egyet azért találtam, ezen látszik a csukló [link]

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#33017) w333


w333
félisten

Gyári 2.2 mikor jön az uj market frissités ??? valaki tudja ?

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#33018) canniball válasza chab7 (#33016) üzenetére


canniball
nagyúr

Az a fejénél van, én pedig a talpánál kérdeztem. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#33019) chab7 válasza canniball (#33018) üzenetére


chab7
addikt

A talp az tök merev lesz, csak a telótartó csuklóval lehet mozgatni.

Itt egy unboxing video és egy másik video is. Ez meg kocsiban használva: [link]

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#33020) Narim válasza chab7 (#33016) üzenetére


Narim
tag

gyári 2.1-ben nem találtam ilyen beállítást. Valószínûleg nincs benne...
Köszönöm a választ.

Esetleg valaki tud programot 2.1 alá, ami ezt megoldja?

(#33021) szabof1 válasza canniball (#33014) üzenetére


szabof1
őstag

Gömbcsuklós az! :K
Elég jól forgatható minden irányban.

A talpánál nincs. Az merev, ott nincs forgatási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#33022) canniball


canniball
nagyúr

chab7 & szabof1!
Pedig azt hittem legalább fel-le mozgatható... :(

Más.
Az vajon miért van hogy ha olyasvalakit hívok aki épp telefonál akkor nem szól hogy várakozásra vagyok téve?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#33023) chab7 válasza canniball (#33022) üzenetére


chab7
addikt

Szerintem ez szolgáltatófüggő. (Bár nem biztos, csak abból indulok ki, hogy akármilyen telefonom volt, nekem sosem szólt érte.)

Amúgy nem kell, hogy fel-le mozgatható legyen mert a gömbcsuklóval állítod olyan irányba amerre szeretnéd (bár gondolom, hogy azt szeretnéd ha nem lenne "magasan" a műszerfaltól, mert a kar mozgatásával max azt lehetne elérni pluszban)

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#33024) canniball válasza chab7 (#33023) üzenetére


canniball
nagyúr

Tuti készülékfüggő, mert a korábbi telefonjaim kiírták, illetve tegnap hármasban kipróbáltuk úgy hogy mindenki egy szolgáltatónál van és csak az enyém nem írta ki.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#33025) chab7


chab7
addikt

Még csak most találtam így tapasztalatokat nem tudok írni róla, de itt egy jónak látszó adat figyelő.

My Data Manager

Külön nézi a wifit, a mobilnetet, roamingot, beállítható a havi limit és a kezdőnap. De ami a lényeg, programonként mutatja az adathasználatot, ezzel kiszűrhető, hogy mi mennyit fogyaszt.
Feltettem, ha lesz tapasztalatom vele, megosztom.

OFF: hogy kell betenni ide a kis ikonját az appoknak?

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#33026) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Kollégák, az létezik, hogy 100%-os töltöttségű a teló tegnap óta? Alig használtam 1x-1x kinyitottam megnézni vmit. Vagy befagyott volna? Gyári szoftverben meg lehet nézni ezt valahogy? :R

(#33027) Pistakiss válasza KaiotEch (#33026) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Szerintem még repülő módban is legalább 10-20 % esik naponta

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#33028) girnyau


girnyau
tag

Sziasztok!

Erre valaki [link]

Segítsetek!

Köszi!

(#33029) KaiotEch válasza Pistakiss (#33027) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Utánajártam 90%-on van :)

(#33030) KaiotEch válasza Pistakiss (#33027) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ja kiegészítem: Teljesen gyári, egyetlen program nem lett még telepítve, csak amik benne vannak + az összes asztalról le lett minden pucolva. :)

(#33031) canniball válasza girnyau (#33028) üzenetére


canniball
nagyúr

Szvsz mélyvíz.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#33032) Laci.M válasza KaiotEch (#33030) üzenetére


Laci.M
senior tag

Javaslom kezd el a telepítgetést, és a teló testreszabását, próbálgatását, és a legtöbb gyári progit felejtsd el, mindnek van jobb alternatívája! :) :)

Aláírás

(#33033) KaiotEch válasza Laci.M (#33032) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Az lesz, csak kéne találjak egy profit akinek bombázhatnám az agyát, mit érdemes, miért és hogyan. Illetve érdemes CM7-et raknom, mert 1-2 dolgot átszabnék a telón, viszont nem akarom, hogy hamarabb merüljön(CM7 1GHz-n járatja már a cpu-t).

(#33034) Pistakiss: Akkor én most vagy nagyon nagyon jó telót fogtam ki(akksi ügyileg is), vagy valami nem kerek. Újonnan vettem a telót Yodafone-nál és sim-ről nem engedett importálni, nyomtam egy factory reset-et(egy beállított profil miatt) és így engedte, de azóta nem is nagyon merül a teló. Rossz lenne vagy túl jó?

[ Szerkesztve ]

(#33034) Pistakiss válasza KaiotEch (#33029) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Szerintem csak egyszerűen úgy, hogy nem kapcsolod be a képernyőt, úgy nem lehet ilyen eredmény, mert akkor is van adatforgalom, meg alapból is fogyaszt a telefon
A CM7-el gyorsabban fog merülni!

[ Szerkesztve ]

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#33035) mira72 válasza KaiotEch (#33033) üzenetére


mira72
őstag

cm7-en is vissza lehet tenni 800-ra, és alább is.
az meg hogy neked milyen progi a jó bizonyos dolgokra, azt te fogod érezni sztem ....
olvasgass kicsit , meg találd ki mire van szükséged ...

(#33036) w333 : sztem sz@r mind1ik .... ... .. .

[ Szerkesztve ]

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#33036) w333


w333
félisten

A kérdés : Gyári időjárás vs Fancy wigets 3.3.3 ??? :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#33037) KaiotEch válasza mira72 (#33035) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Le szeretném cserélni, a fenti bar-nál a töltöttségjelzőt, ha lenyitom akkor ott tudjam kapcsolgatni a Wifi-t, BT-t, műhódat és a repülős üzemmódot. Egy szép nagy órát, mint a HTC-kben van, mert ami beépített az elég gagyi. Első körben ennyi lenne.

(#33038) Laci.M: Nekem alapból nem tetszik ez az asztal dolog. Pont ez tetszik az Almásoknál, hogy nincs, csak egyből menü. De hát meg lehet szokni :)

[ Szerkesztve ]

(#33038) Laci.M válasza KaiotEch (#33033) üzenetére


Laci.M
senior tag

Mindenből kell több vélemény, de NEKED kell döntened, hogy melyik tetszik. Próbálgasd a sok launchert, nézegesd 2.3-ból a MIUI-t is, ne csak a CM7-et, A sok kezdőképernyőt lakd be tegyél mindre mást, Nekem például a főképernyőn programok vannak plusz idő, az első oldalon sok ember ikonnal akiket egyből hív, ha rányomok, a 3.on meg a multimédiás cuccok widgetei. Mindent magadnak kell kitapasztalnod, hogy mi tetszik, és hogy a kényelmes! :)

Aláírás

(#33039) Pistakiss válasza KaiotEch (#33037) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Az asztal célja az, hogy ne legyen egyszerre minden eléd ömlesztve, csak azok, amiket használni szeretnél, ez erőforrást is megtakarít

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#33040) harry


harry
veterán

Sziasztok, vodánál tervezünk nemsokára venni egy ilyen telefont, ez lenne az első okos/droidos/érintős teló, szóval elég új téma ez, lenne is pár kérdésem.

Van a vodánál külön rom, vagy eltér valamiben szoftveresen a függetlentől (nyilván a hálózatkorlátozást leszámítva)? Lehet rárakni gyári romot, jobban járnék ezzel? Vodánál van már rá 2.2-es android (vagy újabb akár)? Azt hiszem alapból 2.1 van.

Van valamilyen jellegzetes betegsége a telefonnak, vagy bármi, amiről tudni érdemes, elromlásra hajlamos rész, stb?

Nem tudom még, miknek lenne érdemes utánajárnom, mint írtam is, nem volt még ilyesmi kategóriás telóm.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#33041) w333 válasza harry (#33040) üzenetére


w333
félisten

Minden motorola defy független bármeik szolgáltatónál is veszed , mindegyik egyforma nincs külömség és gyári 2.1 update1 van rajta és miután megvetted lehet frissiteni gyári 2.2.2 -re :)
A telefonnak nincs semmi hibája nagyon stabariró és jó telefon , mondhatom ugy is hogy a legjobb vétel ár/érték arány :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#33042) chab7 válasza harry (#33040) üzenetére


chab7
addikt

Keresés visszaolvasás után kiderült volna, hogy 2.2 a legújabb gyári rom és hogy a hangszóróval fordulnak elő esetenként hibák.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#33043) JoinR válasza harry (#33040) üzenetére


JoinR
senior tag

Nekem T-Mobile-os van, de elvileg az összes Defy független.
Nekem volt hivatalos 2.2-es frissítés, és úgy jött ki, mint közép-európai, szóval sztem vodára is van (már ha van bármi különbség a 2 között).

Úgy tudom, a hangszóró könnyen megdöglik használati intenzitástól függetlenül, de inkább csak a korai szériáknál, nekem nincs spec. ilyen jellegű gondom.

Sokan kíváncsiak, hogy zöld vagy piros lencsés a kamera, az utóbbiból lehet HD videófelvételt előhúzni, és elvileg jobb képet csinál (tömörítés miatt, elvileg orvosolható a zöld).

Kb. ennyihez tudtam hozzászólni, remélem segít.

szerk: nagyon pörög a topik, ketten is beelőztek, ennyi gond legyen :-)

Nekem meg az lenne a kérdésem, hogy milyen tokot ajánlotok hozzá? Szilikon vagy kemény tok? Esetleg valami másmilyen? Illetve hogy képernyővédő fólia esetén van-e minőségi különbség érdemben az olcsóbb és drágák között? Vaterán pl 150 Ft-ért szinte mindenféle telóra van védőfólia, nem tudom ér-e valamit egyáltalán. Köszi!

Jah és egy linket tudtok, ahol megtalálom a legjobb alternatív programokat a gyáriak helyett összegyűjtve? Vagy esetleg aki akarja leírhatná, hogy ki mire mit használ, és miért jobb a gyárinál (úgyis szeretik az emberek a saját maguk által használt programokat rátukmálni másokra :D )

[ Szerkesztve ]

(#33044) Enton válasza harry (#33040) üzenetére


Enton
addikt

Gyári motoblur-os 2.2-es androiddal fogod kapni a telót(függetlenül, bárki bármit állít).
Betegsége csak akkor lesz, ha valami gyárihibája, van de ez ki fog jönni a 3 nap alatt valószínűleg.
Elromlásra hajlamos rész?
Ha nem bánsz vele így:

[link]

Akkor bajod nem lehet vele egy darabig.

"just because they are spelled the same doesn’t mean they are the same" And "just because they are not spelled the same doesn’t mean they are not the same" Mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#33045) szabof1 válasza harry (#33040) üzenetére


szabof1
őstag

Nekem és még sokaknak az a meglátásunk, hogy nem igazán szereti a Class6-os és Class10-es SD kártyákat és leginkább a Kingston és SanDisk Class4-esek az ajánlottak.

(#33046) chab7 válasza szabof1 (#33045) üzenetére


chab7
addikt

az én pqi class6 os 8 gigásomat szereti ;)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#33047) harry


harry
veterán

Köszönöm a segítséget mindenkinek :)

Azt tudom, hogy van rá 2.2 OS, csak úgy láttam a voda oldalán, hogy ők 2.1-et írnak - de ez, hogy független, és simán frissíthetem, kellemes meglepetés, remek :K
Hangszóró és lencsés kérdés nem túl fontos, szintén ok.

Topicot majd át fogom böngészni nagyjából a részletek miatt, csak szerettem volna egy átfogó képet látni egyben, ami egyelőre pozitív. Vélhetően egy-másfél héten belül be is szerzem :)

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#33048) w333 válasza harry (#33047) üzenetére


w333
félisten

:K Ezt Olvazsd át itt minden le van irva : Link :C

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#33049) harry válasza w333 (#33048) üzenetére


harry
veterán

Bah tényleg, bocs, csak késő van kicsit - szép post, jó lesz átrágni :)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#33050) canniball válasza JoinR (#33043) üzenetére


canniball
nagyúr

"Vaterán pl 150 Ft-ért szinte mindenféle telóra van védőfólia, nem tudom ér-e valamit egyáltalán."
Ér. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.