Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35151) oriic válasza sanyi0627 (#35148) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ejj, vártam volna egy régi jó ember szövegét, hogy:

"Videófelvételt készítek az alábbi csúcsminőségű panasonic sc-ákx200 készülékről..." :DDD

Live-Die-Respawn

(#35152) Astroboy válasza oriic (#35151) üzenetére


Astroboy
őstag

Félhomályos sufniban kitakarva azzal a bojler testtel...élességet hírből sem ismerve...esküszöm hiányzik :DDD

Linkelhetnél tőle valami finomságot, nosztalgikus hangulatban vagyok :))

[ Szerkesztve ]

(#35153) snecy20 válasza Astroboy (#35152) üzenetére


snecy20
veterán

Hát tessék.: :P

[link]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#35154) Astroboy válasza sanyi0627 (#35148) üzenetére


Astroboy
őstag

Aki megmondja nekem mit jelent a "tavjais", annak esküszöm Gyurival küldetek pénz-energiát. :DD
Enélkül nem alszom ma éjjel, hiába tudtam meg végre mi is az a blutus:
:))

Sneci20: :R :C :DDD "digitális koaxiál kimenet"

[ Szerkesztve ]

(#35155) JóGéza válasza Astroboy (#35154) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Távirányítója is (távja is).

(#35156) Trailblazer válasza Trailblazer (#35146) üzenetére


Trailblazer
addikt

Na tessék, most meg véletlen beleütközök egy ilyenbe...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#35157) TaaT válasza Chaser (#35147) üzenetére


TaaT
veterán

A nem létező címlet hamisítása nem bűncselekmény, ha jól emlékszem ejtették is a vádakat az ügyben. :)

Give them hell Ukraine!

(#35158) Vangelis válasza TaaT (#35157) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Jah jah,..

Ez pontosan így van. Max csalás miatt, hogy átvernek vele.. ha vagy olyan hülye :D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#35159) Weareus válasza TaaT (#35157) üzenetére


Weareus
addikt

Akkor gyorsan gyártok 50 filléreseket és...
Jah, bazz, az anyag többe kerülne, mint amennyiért beváltaná a bank. :DDD
Hú, egyáltalán beváltanák még?
Hogy megy most a márka, skacok? :DDD

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#35160) Faterkam válasza Chaser (#35143) üzenetére


Faterkam
addikt

Akkor csak nekem hihetetlen, hogy valaki ad is érte ennyit? :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#35161) #21346560 válasza Weareus (#35159) üzenetére


#21346560
törölt tag

Az 50 filléres létező címlet, azért büntetnek! :K

(#35162) Chaser válasza Faterkam (#35160) üzenetére


Chaser
titán

En is adnek erte annyit ha olyan szam lenne amit keresek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35163) Faterkam válasza Chaser (#35162) üzenetére


Faterkam
addikt

Rendben, akkor van létjogosultsága! :K

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#35164) seniman válasza Faterkam (#35163) üzenetére


seniman
addikt

Mindennek van létjogosultsága,amíg van aki fizet érte.Amíg lószar van,addig veréb is lesz. :DDD Ha azt nézzük itthon egy egyedi 5+1 kombinációs egyedi rendszám is több százezerbe kerül.A nagy többség ennyiért vesz autót.De a rekord a bolond angoloknál volt egy eladott eredeti rendszámnál,a pontos összegre nem emlékszem,de csillagászati volt.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#35165) Krogoth válasza seniman (#35164) üzenetére


Krogoth
senior tag

Kínaiaknál pár éve a csupa8as rendszám is milliókért kelt el, mert a 8as szerencsés szám.

(#35166) Faterkam válasza seniman (#35164) üzenetére


Faterkam
addikt

A Top Geart régen néztem, akkor sem értettem az Engliséknél ezt a Rendszám fétist :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#35167) Krogoth válasza Krogoth (#35165) üzenetére


Krogoth
senior tag

Bocs nem rendszám, telefonszám (bár valszeg rendszám is, csak arról nem olvastam).

(#35168) seniman válasza Faterkam (#35166) üzenetére


seniman
addikt

Érdekes egy népség,mert mindenből megveszik a gagyi noname-t,de hülyeségre nem sajnálják a pénzt. :DDD Olyan indiai ratyi autók vannak ott forgalomban,amit itthon rásózni sem lehetne senkire.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#35169) opr válasza seniman (#35168) üzenetére


opr
veterán

Angliaban? 18 evnel idosebb autot kb akkor latsz, amikor a 40 eves tokeletesen restauralt jaguar jon szembe...

Legszarabb autok, amiket itt kint en lattam es van is beloluk azert sok, azok az 1 gen focus, pug307, 2001-2 koruli vauxhallok (opelek). Nekem is ilyen van, egy 2002-es vectra, atszamitva 116.000ft-ert vettem, es megy szepen, nincs vele baj. Azt akarom ebbol kihozni, hogy ha ennyire olcso meg a regi fos is, akkor miert lennenek az utakon ennel rosszabb autok? :)
Vagy csak en lakok tul jo kornyeken, hogy uj (max 3 eves) merci/bmw/audi/lexus-bol sokkal tobbet latok, mint ilyen regi autobol? Priusbol meg tobbet, mint barmi masbol egyutt. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#35170) tope válasza opr (#35169) üzenetére


tope
addikt

Bezzeg itthon, olyan árak vannak, hogy fogom a fejem, pláne a környékünkön, hogy egyszerűen fél milla körül akarok autót venni, ilyen mimimum 2003-as évjarat, és a választék az botrányos. Lehet inkább megveszem tesóm Renault Megane-ját, 2005-s, 1.4, 170.000 km, azt legalább ismerem, meg idén volt vezérlés csere, szóval egy nagy költség (120.000 Ft) egyelőre kilőve. 550-et adok érte, vagy elfogadja, vagy eladja ahogy tudja.

(#35171) opr válasza tope (#35170) üzenetére


opr
veterán

Igen, otthon brutalis, milyen arak vannak, bar ez szerintem nagyon nagy reszben konkretan a vasarloknak is koszonheto, de ez egy hosszu tema lenne es nagyon OFF, de ha van kedved ilyesmirol dumalni, privatban nyomhatjuk, kivancsi lennek ra, mas hogy latja ezt. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#35172) jookomak válasza opr (#35171) üzenetére


jookomak
őstag

Szintén UK, valóban elég olcsók az autók. Ismerős biciklit vett annyiért, mint a másik egy astra-t. Azt azért tegyük hozzá, hogy a kötelező biztosítás elég combos.
A többivel abszolút egyetértek, néha csúfosan is érzem magam a 15 éves cliommal, mikor beállok az ajudik meg béemvék mellé a parkolóban. De ez az enyém, és ki van fizetve.

(#35173) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Már megint mi van a csalósban, eszem megáll, 170K előreutalás :F

(#35174) sanyi0627 válasza SUPREME7 (#35173) üzenetére


sanyi0627
senior tag

Látod
nálam is probálkozott de leráztam.

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#35175) Trailblazer válasza SUPREME7 (#35173) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ez a Norman gyerek jól beetet(ett?) mindenkit, csak úgy sorjáznak az esetek. És láthatólag nem nagyon tudnak mit kezdeni vele az illetékesek, egyik reget csinálja a másik után.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#35176) shteer válasza sanyi0627 (#35174) üzenetére


shteer
titán

nálam paypal request-es fizetéssel próbálkoztak egyik nap, annak is egy hoppon maradt ban lett a vége ;]

..szerintem jónak tűnik

(#35177) Smiley válasza Trailblazer (#35175) üzenetére


Smiley
őstag

Mondjuk lehetne ellene tenni, csak ugye ezen az oldalon ez senkinek nem erdeke... kivancsi vagyok mi kell majd ahhoz, hogy valtozas tortenjen az apron.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#35178) shteer válasza Smiley (#35177) üzenetére


shteer
titán

Itt is kifejthetnéd, hogyan lehetne tenni ellene :)

..szerintem jónak tűnik

(#35179) Trailblazer válasza Smiley (#35177) üzenetére


Trailblazer
addikt

Állítólag lesz új apró, majd az jól megoldja a problémát. Legalábbis reméljük.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#35180) Smiley válasza shteer (#35178) üzenetére


Smiley
őstag

- Mondjuk friss reggel nem kellene engedni a hirdetes feladast es a privat uziket, legyen 2-3 het atfutasi ido... igen ez kenyelmetlen, valoszinuleg paran lemaradnak a tuti bizniszrol, viszont akik csalasbol elnek nem fognak szarakodni ezzel, keresnek masik palyat.
- Regisztraciohoz szukseges aktivalo email mondjuk masnap keruljon csak kezbesitesre.
- Regisztraciokor aktivalasahoz telefonszamot kotelezo legyen megadni, ergo az uj torvenyek szerint mar a feltotokartyas telefonokhoz is kellenek a szemelyes adatok. Csalas eseten kapasbol ki lehet adni a rendorsegnek, a server belepesi logokkal egyutt.
- Ha csalast jelentenek, itt a norman fele sablonuzenetet kivalo pelda, ezt egyszeru sql parancssal szurni lehetett volna, es akar ertesiteni a szerencsetlen user-t.
- Ahol email cim van a privat uzenetben kapasbol lehet generalni hozza a hash-t es osszevetni az esetlegesen kitiltott felhasznaloknal szereplo cimekkel, siman lehetne vezetni errol egy listat.
A 2FA meg se merem emliteni az acc lopasok miatt...

Ezt csak igy hasrautesszeruen. Regen azert mukodott jol, mert egy kvazi kis kozosseg volt, es azert a forumon keresztul eleg sok ember ismerte egymast. Most ugye baromi sokan vagyunk cserebe "nulla" szabalyzassal.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#35181) Trailblazer válasza Smiley (#35180) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem rossz ötletek...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#35182) c4bB válasza Smiley (#35180) üzenetére


c4bB
csendes tag

ha annyi energiát fektetnének a csalások megelőzésébe,mint a csalós topic moderálásába,máris előrébb lennénk :D (van,hogy elmegyek géptől,mire visszajövök és benézek ph-re,már 6 új hsz-t jelez a csalós topicban,odakattintok és addigra mind el is tűnt.)

amúgy ezek teljesen jó ötletek,halkan kérdezem,mennyire reális hogy minden új regjéhez új IP tartozik?
mert ha fix ip-s akkor permbankill,ha dinamikus,akkor meg legrosszabb esetben egy fél kerülettel együtt,de szintén permbankill.

szmájli,egészen véletlenül nem S.B. a monogramod?

[ Szerkesztve ]

(#35183) Smiley válasza c4bB (#35182) üzenetére


Smiley
őstag

Nem kell ennyire drasztikusnak lenni, kulon aldomainra kell rakni regisztracios oldalt es csak onnan bannolni az IP-t, akkor max egy fel kerulet nem tud regelni. Amugy lehetne egyedi sutit is lerakni, ezek ahhoz tul hulyek, hogy tudjak mi az.

Nem az... :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#35184) Trailblazer válasza c4bB (#35182) üzenetére


Trailblazer
addikt

Bizony, így már én is jártam többször, hogy a kommentek hűlt helyét találtam már csak, olyan gyorsan dolgozott a moderáció...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#35185) essexboy válasza Smiley (#35180) üzenetére


essexboy
HARDVERAPRÓD

Szia!

Köszönjük az ötleteket, átnézzük őket hogy melyik mennyire lenne hatásos és kivitelezzük, de biztosítlak hogy van amelyik már fejlesztés alatt van ezek közül amit írtál.

Még több ötleteket várunk, ami késik nem múlik és egyszer meg lesznek oldva azok a fejlesztések amiket javasoltok.

(#35182) c4bB

Ezt nem nagyon szeretem mikor csak kritizálnak minket akik a szabadidejüket töltik itt önkéntesen segítve az oldal működését és mi vagyunk a rosszak, mert rendben tartunk egy topikot :(((

essexboy

(#35186) Speed® válasza Trailblazer (#35184) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A topik moderálása annyiban kimerül, hogy a nem oda tartozó dolgokat töröljük..nem kell konteózni, nyilván nem a csalók védelme folyik.

(#35187) shteer válasza Smiley (#35180) üzenetére


shteer
titán

Ez mind ugyanúgy kijátszható mint most, max pár nappal később

..szerintem jónak tűnik

(#35188) #64791808 válasza Smiley (#35180) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ez mind jó ötlet, eltekintve attól, hogy 2017-et írunk, és az online szolgáltatásokkal az emberek többsége azonnaliságot vár el. Eredményt akar, minél kevesebb befektetett idővel/energiával.

Tehát újoncként, ha én el akarom mondjuk adni a laptopomat, akkor keresek egy hirdetési oldalt. Rábukkanok a hardverapróra, megtetszik, és fel akarok adni egy hirdetést. Ha nekem ez az oldal azt mondja, hogy most regelhetek, a reg megerősítését csak holnap tudom elintézni, és csak 2 hét múlva tudok hirdetést feladni, akkor az a válaszom rá, hogy "háttibevagytokbaszva!!!". És már keresem is a következő oldalt, ahol hirdethetem. Mert elvárom - szerintem joggal -, hogy regisztrációstól és hirdetésfeladásostól 5 percen belül készen legyek.

A csalással kapcsolatban két biztonsági lépcső jutott eszembe:

1., Regisztrációs kód szigorúan SMS-ben, ahogy írtad is. Ez kiváló ötlet, így minden reg mögött áll egy telefonszám, amögött pedig áll egy személyazonosság. A telefonszám az utolsó kettő/három számjegy kivételével nyilvános, így mindenki láthatja, hogy a hirdetőnek melyik országban van telefonja. Aztán ha a békéscsabai hirdetőnek szlovák száma van, akkor el lehet gondolkodni...

2., Két felhasználói szint: normál, és hitelesített. A "hitelesített felhasználó" minősítéshez vagy személyes adatokat/okmányokat kérünk be scannelve. Ez a tuti, de ez sokáig tart, és komoly apparátust igényel a PH részéről. A másik lehetőség, hogy bankszámlahozzáférést követelünk meg. A felhasználó megad egy számlaszámot, és onnan elutalja a hitelesítés díját, mondjuk 500 forintot. Ugyanerre a számlaszámra a PH elküld két utalást, egyet 22 forintról, egyet meg 34,42 forintról. Ennek a lebonyolítása belefér a regisztrációs díjba. Utána pedig a felhasználótól bekéri, hogy milyen összegeket utalt el. Ha ez végbemegy, akkor a felhasználó rendelkezik a számla felett, tehát van egy hitelesített számlaszámunk. A bank meg megadja hozzá a személyazonosságot.

És ennyi, ennél többet nem kell csalással foglalkozni, mert azt ne felejtsük el, hogy mindenkinek jogában áll hülyének lenni, illetve a probléma részét csak az oktatásban lehetne kezelni.

a., Előre utalás. Először is előre utalni csak felnőttek tudnak. Ha valaki felnőtt létére egy, a szokásos ár 2/3-áért kínált termékért egy újoncnak mindenféle biztosítás nélkül előre utal, akkor az viselje a döntése következményeit. Először is lehetőleg e-mailben beszélünk meg dolgokat, nem privát üzenetben, és főleg nem telefonon. A bankszámlaszámhoz tartozik egy név (személyazonosság). Ha ez nem egyezik annak a nevével, akivel üzletelünk, akkor...??? Hányszor hallottam olyat, hogy fú, a sógorom számlájára kellene utalni. Hát persze, miért is nem a tiédre...? Ezeket a dolgokat simán védeni lehet, csak annyi kell hozzá, hogy az illetőnek legyen józan paraszti esze, és azt ne szorítsa háttérbe a kapzsiság. Ha ez nincs meg, akkor lehet a rendőrséghez fordulni, de ezt miért a PH-nak kellene kivédenie?

b., Az átverés. Veszel egy videokártyát, személyesen, kezet fogva, de kipróbálás és garancia nélkül, az utcán. Gratulálok. De a kockázatot te vállaltad. Ugyanakkor próbára nem mindig van lehetőség, főleg alapos tesztre. Akkor hogyan lehet ezt kivédeni?

Részletes adás-vételi szerződéssel. Ami tartalmazza mindkét fél személyes adatait - és igen, kérjük el a másik személyiét! -, a termék pontos megnevezését és szériaszámát (!), az árat, a fizetés módját - ha ez azonnali kp, akkor azt is, hogy az összeget az eladó átvette -, és a termék állapotát, amiért az eladó jótáll/szavatol/nem szavatol. Megfelelő szerződéssel, ha a termék nem megfelelő, akkor szavatossági/jótállási igényt lehet érvényesíteni, illetve hibás teljesítéssel el lehet állni a szerződéstől. Ezek közül egyik sem rövid jogi út, de a végén mindig meghozza a gyümölcsét. Sokszor pedig maga szándék, hogy te ilyen szerződést akarsz, a csalót máris eltántorítja.

Ezek csak dióhéjban összeírt vázlatok, lehet őket tovább fejtegetni, de a lényeg, amit az egésszel mondani akarok: a csalások nagyon nagy része nehézség nélkül kiszűrhető, ha az embernek van némi jogi ismerete - ami nélkül szerintem ma nem lehet létezni -, és józan paraszti esze - enélkül sosem lehetett létezni. Ha viszont nincs, akkor az probléma. De nem a PH problémája, ezért nem érzem úgy, hogy a PH-nak kellene ezt megoldani.

A csalós topicban a "csalások" jó része a "és neked tényleg ennyi eszed volt...?" kategória. Persze a csalás az csalás, de ez oktatásügyi probléma. Nem pedig informatikai vagy üzleti.

(#35189) Papooo


Papooo
senior tag

Ma megkaptam az első figyelmeztetésem, ha jól sejtem ez már a változások előszele.

Bakker, a hirdetés első három sora pont azt írja le, ami az ember szemét is majd kiüti a hirdetés mellé feltett fényképen. :DDD

Nem irigylem a srácokat: Az összes erős core2-es gépet, vagy épp a ram és vinyó nélkül hirdetett komplett gépet figyelmeztetni.
A nagy dilemmáról nem is beszélve: Ha egy gép komplett, de alaplap hibás, az most komplett gép, vagy alkatrész? :F

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#35190) Gyuri27 válasza Papooo (#35189) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha bármi hiányzik, vagy hibás mehet a félgép kategóriába.
Eddig is oda kellett volna rakni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#35191) customer114 válasza Papooo (#35189) üzenetére


customer114
senior tag

Ezt a hülyeséget. :D

[ Szerkesztve ]

(#35192) shteer válasza Papooo (#35189) üzenetére


shteer
titán

Ha egy gép komplett, de alaplap hibás, az most komplett gép, vagy alkatrész?

az ingyen elvihető ;]

..szerintem jónak tűnik

(#35193) Trailblazer válasza Speed® (#35186) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem konteózok (nem tudom, miből tűnt neked annak), csak annyit jegyeztem meg, hogy rendszerint lemaradok a "show-ról". :B

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#35194) Papooo válasza shteer (#35192) üzenetére


Papooo
senior tag

Bocs, da a lényeg lemaradt: Laptopról van szó.
Abból némelyik még alaplaphibásan is meg tud érni 30-50000-et.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#35195) mustang08 válasza #64791808 (#35188) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Az előzőekkel szemben ezek tényleg működőképes ötletek lehetnének, de így a ph! hamar a hackerek céltáblájává válna. Emiatt a legtöbb felhasználó, akinek évente max. 5 db hirdetése van biztos nem választaná a hitelesített felhasználói státuszt, mert többet ér a személyes adatainak a védelme. A rendszeresen, becsületesen üzletelőket pedig most is jól ki lehet szűrni a pontrendszernek hála, azonban a hitelesített felhasználóként a NAV is könnyen tudná őket ellenőrizni, amit 1-2 ember lehet, hogy nem szívesen fogadna.
Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen adatokat biztonságosan kezelni tudó oldalt mennyi időbe és pénzbe kerülne lefejleszteni, amit nem tudom, hogy honnan szedne össze a ph!.
Viszont a telefonszám megerősítésnek nincsen szerintem semmi akadálya, sőt fél, vagy egy évenként újra és újra hitelesíttetni kellene mind a telefonszámot, mind az e-mail címet.

(#35196) Papooo válasza mustang08 (#35195) üzenetére


Papooo
senior tag

Sajnos az email cím, telefonszám és bankszámlaszám könnyen megcsinálható egy masszív kocsmai alkesz vagy egy hajléktalan nevére. Aki csalni akar az pontosan tisztában van ezzel a ténnyel.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#35197) kenwood válasza #64791808 (#35188) üzenetére


kenwood
veterán

Az elejen van a lenyeg.
Ez csak egy hirdetesi oldal.Par dolgot tehetnek ellenuk,de tul sokat nem,kulonben mindenki sziv,es tul korulmenyes lesz az oldal. A jofogas es a vatera is minden ilyen panaszra ugyanazt mondja : ezert van a rendorseg,mi nem vagyunk hatosag.

Ami az ilyen honapokig,evekig tarto csalasnal az erdekesebb kerdes,hogy hany bankszamlaszamot hasznal ?
Egy szamlanyitashoz nem eleg egy hajlektalan.
Kell hozza egy cim is,ahova kikuldik a kartyat,mert a szemelyesen kockazatos lenne leszedni a penzt.
Nem tud minden csalashoz ujabb kartyat,postazasi cimet intezni. Ha pedig hetekkel,honapokkal az elso feljelentes utan meg mindig ugyanarrol a szamlarol szedi le a lopott penzt, akkor nem is ertem ,mirol beszelunk.
Nem kene legkesobb a masodik feljelentesnel zarolni a szamlat,amig a tulaj nem tisztazza magat?
Vagy 20an leirtak a modszeret. Miert nem ad fel a rendorseg "keresek" hirdetest?
Lehet, szolni kene a Rahelnek, hogy adjon fel egy Iphonet keresek hirdetest.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#35198) Chaser válasza Papooo (#35189) üzenetére


Chaser
titán

nem tudod használni, tehát alkatrész vagy fél gép, semmiképp nem komplett

szerk: ritkán ér sok pénzt laphibás notebook, az a legdrágább alkatrésze és legnehezebben beszerezhető, legtöbbször nem is, vagy annyiért amiből új belépő gépet lehet venni
- maiakról ne is beszéljek, ahol már cpu is forrasztott és vga is szinte minden esetben -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35199) #64791808 válasza mustang08 (#35195) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ezek ötletek, pontos kidolgozást igényelnek, HA és AMENNYIBEN az illetékesek úgy érzik, hogy a téma fejlesztésre szorul. Én nem érzem úgy.

Ugyanis az embert itt két esetben b@szhatják át: ha elég hülye hozzá, illetve ha egy aprólékosan megszervezett, komolyabb bűncselekmény áldozata. Az első eset sajnálatos, de ezt nem a PH tisztje kivédeni. A második esetben pedig semmilyen fejlesztés nem segít.

A személyes adatok védelme egy olyan site esetében, ahol bankszámlaadatok vannak, persze drága. Ezt a közösségnek kell eldöntenie, hogy van-e ilyenre közigény, mert ez mindenképpen fizetős mutatvány, ezt máshogy kigazdálkodni nem lehet. Nekem pedig az a tapasztalatom, hogy mindenki hangos támogató addig, amíg azt nem mondja a site, hogy oké, na akkor tegyél már le 2000.- forintot, hogy megcsinálhassuk, vagy utólag egy ezrest a "certified user" rangért. Na azt már nem.

Papoo: amit írtál, abban neked igazad van, de ha valaki egy hajléktalan személyi adataival bankszámlát hoz létre, és azzal csalást követ el, az nem is egy bűncselekmény. Ez egy napon nem említhető az alkalmi csaló kis simlis buzigézákkal - elnézést a Gézáktól -, akiket aztán 5 perc alatt megfog a rendőrség - ha akar.

Aki ezt olyan szinten műveli, hogy hamis személyazonosságot kreálva, majd azt felhasználva bankszámlát üzemeltet, az ellen semmilyen intézkedés nem véd. Nem lehet addig elmenni, hogy ezeket az embereket is kiszűrjük, mert az olyan, mintha betiltanánk a radírt, mert ha lenyomom a torkodon, akkor embert lehet vele ölni.

Úgyhogy én megállnék az érvényes telefonszám kötelező megadásánál.

(#35200) shteer válasza #64791808 (#35199) üzenetére


shteer
titán

a prémium tagság bevezetése megvan? ezek szerint mégis van aki hajlandó volt már korábban is áldozni arra, hogy az oldal megfelelően tudjon működni.

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.