Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29101) Tikakukac válasza bitpork (#29100) üzenetére


Tikakukac
titán

Érted, 3k talán az egész. Nem bírom felfogni miért kell ilyen értékeléses accot elásni ennyiért. Amiket priviben írt, amíg írt, az meg elképesztő. Be lett adva a nagy német precizitás, a csoda, a biztosan mennek stb stb. meg, hogy SN-re meg lesz nézve a legutolsó kondi is. Na itt röhögtem fel, mondom oks, akkor azt lehet meg is nézem, hogyan történik majd ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29102) MK VII válasza Tikakukac (#29099) üzenetére


MK VII
veterán

Ráadásul 4 nap alatt tovább is adta a szifont... :)

(#29103) bitpork válasza Tikakukac (#29101) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Látod ennyit ér :) Szegeden is volt egy 10 év körüli reggel egy tag, aki eladott valamit de probléma adódott és eltűnt - meg ki lett tiltva. Sic transit gloria prohardver.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#29104) Tikakukac válasza bitpork (#29103) üzenetére


Tikakukac
titán

Visszanézve bakker a gépelések és sztorik és egyéb kalamajka nem ért ennyit, plusz postán feladni stb. eskü nem értem néha az embereket. Mikor ment az apród és dübörgött a PS eladás, na akkor igen ott 30-40k-val nonstop lettek átvágva az emberek, abban volt egy kevés logika. Mondjuk elvben már előzetesben vannak az 5 évvel ezelőtti partyk is, szóval nem feltétlen annyira vidám szakma.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29105) QbHead


QbHead
aktív tag

egyik adok-veszek csoportban posztolta ezt az admin hogy néha utánanéz a gyanús embereknek és ír nekik hogy miért jelentkeznek. most egy ilyen gyöngyszemet mutatok hogy mi jött válasznak :D


"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#29106) MK VII válasza QbHead (#29105) üzenetére


MK VII
veterán

Nekem ez már kezd rohadt sok lenni.
Ennyire véglény, hogy lehet valaki?
Nem fogom fel... :W

(#29107) x_o_n válasza 313313 (#29093) üzenetére


x_o_n
veterán

Mekkora már...a sok ingyen cuccot,meg amit a szelektiv elektromos konténerekböl kitur,árulja...bár én is láttam párszor mikor derékig benne volt a pacák és kettesével szedte ki a laptopokat,mig el nem kergették őket...persze másnap szintén turta :) .... pár nap mulva láttam is hogy nagyban ramokat keresett itt ott...meg noti hddt nagy tételben :) mert amugy ezek a gépek nem rosszak csak a ram+hdd amit kiszednek kidobás-selejtezés elött....a mosó,száritógépeknek meg a kábelét vágják le...meg persze rendszeresen van bedobálva a postaládába is a mindent elvisz szivesen ,becsületes Magyar vagyok stb reklám papirka(Természetesen nem Magyar,de ezt irja rá)

(#29108) QbHead válasza MK VII (#29106) üzenetére


QbHead
aktív tag

Kell kötél? :DDD (Radics Pedi mielőtt másra gondolnátok :D )

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#29109) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Azon agyalok egy kávé mellett, hogy mi lesz itt szűk egy hét múlva.
Ha jó lesz a rájzen az amd-s procik, lapok, ramok, konfigok ára kb 0 esik. De bizonyos intel cuccok árai is simán beeshetnek félárra. Már a matek szerint. Mert biztos lesznek olyan kitesztelt gémer cucok amikhez csak egy kicsit kell rakni és kijön a rájzen. Oszt nem egy 5 éves deszkába rakott halálig feszelt procit meg elavult ramot veszel.
Be szép lesz. Alig várom. :B

Amd - Radeon - Ryzen

(#29110) shteer válasza Gyuri27 (#29109) üzenetére


shteer
titán

na azt várhatod :D

..szerintem jónak tűnik

(#29111) customer114 válasza Gyuri27 (#29109) üzenetére


customer114
senior tag

+1 azt várhatod.

Elég csak ránézni a 1150-es árakra.

(#29112) Ispy válasza customer114 (#29111) üzenetére


Ispy
veterán

Na ja, de ne is csodálkozzunk az árán, amikor egy i5 70k :U

Sok ember inkább próbál venni egy használt 1150 lapot, mert ahhoz 30k-ért veszel egy i5-t, teljesítményben, meg alig veszítesz.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#29113) customer114 válasza Ispy (#29112) üzenetére


customer114
senior tag

Bárcsak 30ért vehetnél bele
... több az.

(#29114) 7s26c válasza SunyaMacs (#29098) üzenetére


7s26c
senior tag

Még egy gépfegyver hiányzik a képről...

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#29115) Depression válasza QbHead (#29105) üzenetére


Depression
veterán

mint írta: magyar is vagyok

a ryzen pedig nem fog változtatni semmit az árakon, a tesztelés költsége nem változik.
Ha valaki normál áron adná a cuccát, pár nepper azonnal elviszi, és másnap tesztelt példányként újra megjelenik.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#29116) kenwood


kenwood
veterán

Par honapja volt valami balhe a bearazosban,hogy tul alacsony arakat adtak meg.
Azota viszont megszaporodtak az olyan hirdetesek, ahol az irrealisan magas aron hirdetett cucchoz oda van irva,hogy bearazva.
Kemeny tultoltak.
Nem tudom,mi tortent,de a februariak kozott hajmereszto dolgok vannak.

ketgigas gtx 770 - 50k :U
i5 4570 - 50k :O ( par nappal kesobb ugyanez az ember az i5 4690-et arazta 49K-ra)

Tobbsegeben egyebkent realis az arazas.

Ezek az anomaliak szerintem abbol fakadhatnak, hogy fejbol nem tudjak az arakat az armesterek.
Ezert ha egy termekbol nincs,vagy keves az aktiv hirdetes, akkor a pillanatnyi mintavetelezes torz erdemenyeket ad.
Mint amikor egy 30k erteku termek kifut,es az arukereson 8k ,vagy 80k az utolso ar.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#29117) Chaser válasza Gyuri27 (#29109) üzenetére


Chaser
titán

ha jó is lesz, és adott árért veri intelt, akkor lehet árverseny, ha adott árért sokkal jobb és még kevesebbet is eszik, akkor lehet majd komolyabb árcsökkentés inteltől, és ha tömegesen szabadulnának a népek a régebbi intel cuccoktól akkor meglátszódna a használt árakon is a túlkínálat miatt és persze mert mindenki ryzent szeretne venni és nem intelt ( :
de sztem elég nagy hiány lesz most ebből ha tényleg jó

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29118) Depression válasza Chaser (#29117) üzenetére


Depression
veterán

Ha jó lesz, és veri az intelt, És tömegesen akarnak váltani, és elárasztják a piacot...

akkor is el kellene adniuk, mielőtt megveszik az újat. Ha elindul az ár lefelé, akkor a csere költsége el kezd emelkedi, és eljutnak oda, hogy már nem éri meg nekik. Azaz nem lesz eladva sem.
Ha nem csökkentik a használt intel árát, akkor rajtuk marad, és szintén nem lesz váltás.
Továbbá az intel mégiscsak intel marad, a márkahűség miatt akármennyire is jobb lesz az amd azonos áron, a boltban azt fogják kérni, és javasolni is. Mint a 4gigás ddr3-as videókártyákat.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#29119) kcsa


kcsa
veterán

ős-am2 óta nem volt AMD gépem, de a Ryzen érdekel. Ha másért nem is, a tartósan és jobban támogatott IGP miatt, amit intel szeret elhanyagolni. Az áraktól félek, aztán meglátjuk :)

(#29120) Gyuri27 válasza Chaser (#29117) üzenetére


Gyuri27
félisten

Eredendően túlárazott az apró. Intel lapokból meg pláne. Alig kapni a régebbi foglalatokkal. Mert mindegyik megdöglött. Ami meg még él az lutri.
Tehát egy használt lap 30-40k. Meg hozzá a proci. Az egész vagy szét volt feszelve vagy nem.
Akkor ennyiért egy új rájzen már jobb vétel. Még akkor is ha csak ugyanannyit tud.

Amd - Radeon - Ryzen

(#29121) djculture válasza customer114 (#29113) üzenetére


djculture
félisten

Ja álmodozik miközben ez a legolcsóbb új 4 magos proci bele, kicsit mintha dupla annyi lenne nem?...[link]

[ Szerkesztve ]

(#29122) shteer válasza Gyuri27 (#29120) üzenetére


shteer
titán

ha ugyanannyit tud ;]

..szerintem jónak tűnik

(#29123) shteer válasza djculture (#29121) üzenetére


shteer
titán

használt árról volt szó, de ott is 40 inkább

..szerintem jónak tűnik

(#29124) Gyuri27 válasza shteer (#29122) üzenetére


Gyuri27
félisten

Most nem a gen5-ről beszélek te zsákos zsák. Ha fogykos lennél érteném. De troll akarsz lenni az meg nem áll jól neked. :P
Itt a régebbi 4-5-6 éves motyókról volt, van szó. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#29125) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

(#29126) djculture válasza shteer (#29123) üzenetére


djculture
félisten

30-ért te se adnád el az biztos ha van rá garancia mert vetted 1 éve mint pl én is, nem hülye az ember akkor eladhatnánk 5 forintért is.

Ryzen meg jó lesz de nem sokat fog befolyásolni jó darabig mert kurva drága is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#29127) Chaser válasza Gyuri27 (#29120) üzenetére


Chaser
titán

nem régebbi genről beszéltem hanem az aktuálisról:) elviekben mostani intel árakon sokkal jobb amd-t lehet majd kapni, amit intel nem fog hagyni tehát árat csökkent, ha ez megvalósul a használt régebbi genes intelek ára kénytelen lesz csökkenni, és ha mindenki eladni akar de venni senki akkor lesznek újra értelmes használt árak, de majd kiderül

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29128) Gyuri27 válasza Chaser (#29127) üzenetére


Gyuri27
félisten

Most egy 5+ éves 90%-s halálozási rátával rendelkező intel lapokra mi a reális ár? Vagy akár egy 3 éves nincs garis lapra? Ha minden marad a mostaniban és a rájzen jó. Az intel árcsökkentése nélkül is normalizálódnia kellene az áraknak.

Amd - Radeon - Ryzen

(#29129) djculture válasza Chaser (#29127) üzenetére


djculture
félisten

"elviekben mostani intel árakon sokkal jobb amd-t lehet majd kapni, amit intel nem fog hagyni"

Soha:

Egyelőre csak a Ryzen R7 1800X, R7 1700X és R7 1700 ára derült ki - ezek mindegyike nyolcmagos 16 szálas. Állítólag a processzorok alap órajele 4 GHz-en, 3,8 GHz-en, továbbá 3,7 GHz-en alakul. 
A három CPU európai vételára 599,99; 469,99 és 389,95 euró lesz

i7 7700 ami 98 ezer a boltba és ellenfele az r7 1700 aminek az ára lesz 120 ezer

[ Szerkesztve ]

(#29130) Chaser válasza Gyuri27 (#29128) üzenetére


Chaser
titán

én nem adnék értük csak aprót reálisan ( : ha intel nem is csökkent akkor is persze rendeződnie kellene az áraknak, de ő kénytelen lesz akkor reagálni rá és szintén csökkenteni, de majd kiderül
remélem most nem marketing bs volt amd-től és végre lesznek újra értelmes cpu árak, vga-k most közép, felső-közép katban eléggé értelmes lett

djculture nemrég volt itt egy hír táblázattal és árakkal, azt persze senki nem tudja, h most adott órajel mire lesz elég amd-nél, tehát egy 4 magos i5-nél sokkal olcsóbb ryzen i5 tudást takar-e, de majd elválik

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29131) _Karesz_ válasza djculture (#29129) üzenetére


_Karesz_
tag

És ezek az árak? [link]

(#29132) djculture válasza Chaser (#29130) üzenetére


djculture
félisten

Én csodát nem várok az amd drágább lesz jó pár hónapig mert szarba vannak veszteséget termeltek évekig, ha jó procit csináltak be is fogják hajtani a vásárlókon a lét.

(#29133) Gyuri27 válasza Chaser (#29130) üzenetére


Gyuri27
félisten

Teszem hozzá olyan lapot se vennék amibe fx és/vagy 125 wattos proci üzemelt.

djculture: jelen állás szerint az 1000 orjós intel proci párja 600 orjós amd proci.
Nagyjából 60%-s lesz az ár azonos vagy közel azonos (egy szálon) procik között. Az azért nem túlzó az amdtől.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#29134) djculture válasza _Karesz_ (#29131) üzenetére


djculture
félisten

Azt már tudja mindenki hogy europában a dolláros árakkal jönni baromság, a rx vga-nál is megszoptuk a dolláros árakkal jóval drágább lett nagyon jól tudja mindenki. Szokás szerint a 319 dolláros rx 1700 ugy lesz igaz hogy átnyomod egy az egybe euroba meg még rászámolsz alsó hangon vagy 50-60 eurot. Na ez lesz kb a kiskerára europában. Utána pár hónap persze normális árra fog beállni de az rx-eket is igy árulták hónapokig.

[ Szerkesztve ]

(#29135) Chaser válasza _Karesz_ (#29131) üzenetére


Chaser
titán

én is ezt láttam, legkisebb 4/4-es jóval i5 alatt van árban, ha c2c hozza akkor kánaán, ha kisebb fogyasztással mega kánaán:)

djculture csodát én sem, de mivel kell nekik a lóvé zsetonra, így a konkurenciánál most olcsóbban kell árazniuk, hogy ne akarják gondolkodóba ejteni véletlen sem a leendő vásárlókat és innentől lenne érdekes, mert akkor az intel árat fog csökkenteni, na nem azért, mert szeretet szolgálat lennének ( :
$ vagy eur két zempontból lényegtelen, az arányok látszanak és már jó ideje majdnem egy árfolyamon mozognak ((( : amikor $ 250 alatt volt, eur 300 felett akkor még oké, de már $ általában 300 körül, eur 10-15ft-tal drágább

Gyuri27 én semmilyen gar nélküli lapot/vga-t nem vennék, csak ha nagyon olcsó...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29136) madgie válasza Gyuri27 (#29133) üzenetére


madgie
titán

Aha, majd meglátjuk, az AMD egy dologhoz ért nagyon: az ígéretekhez.

(#29137) Chaser válasza madgie (#29136) üzenetére


Chaser
titán

sok év után most először van talán, hogy ebből tényleg lesz valami, amennyiben nem, amd-nek lőttek mint cpu gyártónak, maradna kis inas és az senkinek nem jó...szóval részemről drukkolok:) ha azt nézzük, bőven volt idejük fejleszteni:d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29138) Gyuri27 válasza madgie (#29136) üzenetére


Gyuri27
félisten

Köszönjük szépen, hogy itt voltál. Helló szia. :W

Amd - Radeon - Ryzen

(#29139) Chaser


Chaser
titán

Táp: 450-600W között van,komoly érdeklődő esetén ki veszem ,hogy pontosan meg tudjam mondani. - lol :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29140) customer114 válasza Gyuri27 (#29138) üzenetére


customer114
senior tag

Mindannyian itt vagytok már időtlen idők óta mégis pörgetitek a classic amd vs. Intel baromságot, mikor minden évben ugyan az a végeredmény jön ki zárásul. Komolytalan ide ez a téma.

(#29141) madgie válasza Gyuri27 (#29138) üzenetére


madgie
titán

Viszlát. Hová mégy? :P

(#29142) Ispy válasza Gyuri27 (#29138) üzenetére


Ispy
veterán

Pedig nem mond hülyeséget. ;]

Az utolsó AMD-s gépem egy AMD Athlon 5200+ volt, na azt sem tegnap vettem...

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#29143) XtremLor válasza customer114 (#29140) üzenetére


XtremLor
őstag

Plusz a legtobb inteles orulne ha vegre a ryzen hozna is amit elvarunk tole.. :))

Chaser: Orulni kell hogy vasarolhatunk, az nem fontos hogy mit, milyen kondicioval, penzt koltsd csokolom. :DDD

"Legen...Wait for it...Dary"

(#29144) Ispy válasza XtremLor (#29143) üzenetére


Ispy
veterán

Hát nekem marad a 1155, amíg ki nem rohad alólam, az biztos.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#29145) MK VII válasza Gyuri27 (#29138) üzenetére


MK VII
veterán

Szomorú a szamuráj?
Tedd a szívedre a kezed és mond azt, hogy nincs igaza...
Tudod én ilyen hermafrodita vagyok hardverügyileg, már megbeszéltük.. Processzor csakaZintel, de VGA meg csakazájemdé.
Valóban ez kb az utolsó kiugrása az AMD-nek.. Ha itt is visznek egy csavart a dolgokba és nem váltja be az előre beharangozott elvárásokat akkor bizony oltári nagy szégyen lesz megint az AMD-nek...
RX VGA-kkal is mit küzdöttek.. Se nem volt elég legyártva, se nem annyiba kerültek mint amennyibe kerülniük kellett volna, se nem úgy teljesítettek ahogy ígérve lett..
RX460 és RX470 között akkora űr tátong, hogy egy platós IFA megfordul benne, közben az árakon nem látszik.
Ha a százalékos teljesítményt vesszük alapul akkor: RX480 100%, RX470 90%, RX460 40%. NV oldalon legalább vannak átmenetek és az árak közt is sokkal jobb a mozgástere az embernek..
AMD hol maradt az RX460 és RX470 közti teljesítménnyel? Valahol elveszett útközben. Az meg eleve gerinctelenség volt, hogy az RX460-at gyárilag 896 shaderrel adták ki. kevesebb mint a fele az RX470-nek. Jött a lehetőség, hogy fel lehet oldani a shadereket.. Ergo maga az AMD baszott ki a vásárlóival és jelenleg is kibaszik velük, mert annak ellenére, hogy tud a shader feloldásról, hisz szerintem kb így is tervezte, hogy majd a júzerek megoldják maguknak a teljesítmény többletet, még mindig keresztbe tesz, nehogy az új drivereket lehessen használni hozzá.
Szóval jah... Vannak hiányosságai az AMD-nek.. Nem kevés.. A ryzennek mindenképp szakítania kell!
Árak tekintetében szerintem minimum fél évig a megjelenés után nem lesz semmilyen árcsökkenés Zintelfronton. Ismét el fogja játszani az AMD az árral való baszakodást. Bejelenti, hogy olcsó lesz közben rohadtul nem lesz olcsó, mert majd megint kevés legyártott darab lesz és miért adná olcsón, hisz újdonság, sok hülye ugrik venni, ráadásul kevés lesz belőle..
Kurva világ lesz árazásban ebben biztos vagyok.

A másik, hogy amit FX-nél eljátszottak az alaplapgyártókkal.. Semmi minőségi követelmény.. Gyakorlatilag ott baszták át az alaplapgyártók a vásárlókat ahol akarták.. A low budget lapokon ott virított az suported FX felirat, aztán otthon koppantak az emberek, hogy droppol meg leég a lap az FX-ek alatt..
Ha most is eljátssza ezt a blődséget, szerintem akkor már mindent eljátszott amit lehetett.. A hitelét biztosan.

Nem ám lelkiismereti vitát akartam nyitni.. Tudod, hogy csíplek kicsi szamuráj.. Csak leírtam a véleményem. :)

(#29146) Ispy válasza MK VII (#29145) üzenetére


Ispy
veterán

Majd kapsz a fejedbe egy baltát, mostanában így megy ez :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#29147) Gyuri27 válasza customer114 (#29140) üzenetére


Gyuri27
félisten

Várjál. Hol volt itt amd intel vita? Itt egy új termék a használt piacra történő hatásán filóztam (amd termekéket is ide véve). Olvass vissza. Aztán jön a szerelemgyerek. Aki szép és trollkodik. Szóval srác egy ajtóval arrébb kopogtass.

MK VII: faxomat nem érdekli, hogy igaza van. A: nem az a topik. B: vörös vagyok az is maradok. C: Ő nem az az ember.
Van még kérdés?

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#29148) customer114 válasza Ispy (#29144) üzenetére


customer114
senior tag

1155 kezd jó vétel lenni a 25e-es 2500k-jával azt elismerem. :)

(#29149) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Ide kívánkozik.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#29150) MK VII válasza Gyuri27 (#29147) üzenetére


MK VII
veterán

Persze, hogy nem az a topik (Intel vs AMD?), de nem is az ahol a Ryzen-t kell megbeszélni..
Szóval szerintem 1-1..
Természetesen nem is hitvita topik ez, viszont neked esett rosszul amit írt és egyből küldöd... Holott bárkinek joga lett volna mindenkit elküldeni innen aki a Ryzen-ről diskurál...
Az, hogy mélyen érint téged a Ryzen sikere szíved joga, de azt nem teheted meg, hogy elküldesz akárkit is innen, mert leírt egy tök semleges dolgot, ami nem mellesleg még talán igaz is.

Szóval jó a dumád, jó fej vagy, de néha az érzelmeid túlmennek egy olyan ponton amin nem kéne.. Főleg nem itt.. Mikor Kalandor feszülten bukdácsolt itt köztünk, akkor Te voltál az, aki a legnagyobb higgadtságra és lazaságra intette egy tökéletesen megfogalmazott hozzászólással...

Szóval szúszá.. Gondolj arra, hogy ez nem az a topik ahol össze kéne veszni bármin is.. Lazaság, hülyéskedés, beszélgetés..

És most fejeztem be...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.