Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29145) MK VII válasza Gyuri27 (#29138) üzenetére


MK VII
veterán

Szomorú a szamuráj?
Tedd a szívedre a kezed és mond azt, hogy nincs igaza...
Tudod én ilyen hermafrodita vagyok hardverügyileg, már megbeszéltük.. Processzor csakaZintel, de VGA meg csakazájemdé.
Valóban ez kb az utolsó kiugrása az AMD-nek.. Ha itt is visznek egy csavart a dolgokba és nem váltja be az előre beharangozott elvárásokat akkor bizony oltári nagy szégyen lesz megint az AMD-nek...
RX VGA-kkal is mit küzdöttek.. Se nem volt elég legyártva, se nem annyiba kerültek mint amennyibe kerülniük kellett volna, se nem úgy teljesítettek ahogy ígérve lett..
RX460 és RX470 között akkora űr tátong, hogy egy platós IFA megfordul benne, közben az árakon nem látszik.
Ha a százalékos teljesítményt vesszük alapul akkor: RX480 100%, RX470 90%, RX460 40%. NV oldalon legalább vannak átmenetek és az árak közt is sokkal jobb a mozgástere az embernek..
AMD hol maradt az RX460 és RX470 közti teljesítménnyel? Valahol elveszett útközben. Az meg eleve gerinctelenség volt, hogy az RX460-at gyárilag 896 shaderrel adták ki. kevesebb mint a fele az RX470-nek. Jött a lehetőség, hogy fel lehet oldani a shadereket.. Ergo maga az AMD baszott ki a vásárlóival és jelenleg is kibaszik velük, mert annak ellenére, hogy tud a shader feloldásról, hisz szerintem kb így is tervezte, hogy majd a júzerek megoldják maguknak a teljesítmény többletet, még mindig keresztbe tesz, nehogy az új drivereket lehessen használni hozzá.
Szóval jah... Vannak hiányosságai az AMD-nek.. Nem kevés.. A ryzennek mindenképp szakítania kell!
Árak tekintetében szerintem minimum fél évig a megjelenés után nem lesz semmilyen árcsökkenés Zintelfronton. Ismét el fogja játszani az AMD az árral való baszakodást. Bejelenti, hogy olcsó lesz közben rohadtul nem lesz olcsó, mert majd megint kevés legyártott darab lesz és miért adná olcsón, hisz újdonság, sok hülye ugrik venni, ráadásul kevés lesz belőle..
Kurva világ lesz árazásban ebben biztos vagyok.

A másik, hogy amit FX-nél eljátszottak az alaplapgyártókkal.. Semmi minőségi követelmény.. Gyakorlatilag ott baszták át az alaplapgyártók a vásárlókat ahol akarták.. A low budget lapokon ott virított az suported FX felirat, aztán otthon koppantak az emberek, hogy droppol meg leég a lap az FX-ek alatt..
Ha most is eljátssza ezt a blődséget, szerintem akkor már mindent eljátszott amit lehetett.. A hitelét biztosan.

Nem ám lelkiismereti vitát akartam nyitni.. Tudod, hogy csíplek kicsi szamuráj.. Csak leírtam a véleményem. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.