Hirdetés

2024. július 2., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117201) Krisztianby válasza hcl (#117200) üzenetére


Krisztianby
tag
LOGOUT blog

Igazából már nem érdekel ha felismernek.

https://jobctrl.com/?lang=hu-HU amit alkalmaznak.

Sajnos nem hiszem hogy találnák olyan munkahelyet ami hasonlóan megfizet.
Nincsen diplomám, viszont mérnöki pozícióba raktak így majdnem elérem a 500k-nettot.

Probléma az hogy ilyen "mindenes vagyok", volt hogy gépekkel foglalkoztam, majd kis SQL, kis hálózat, kis XML.. ilyen olyan feladatokba bevonás.. szakmai rendszerek felügyelete segítése de semmibe igazán nem tudtam elmélyíteni a tudásom.

Természetesen szabad időmbe tanulgatok..de nem érzem azt hogy megkapnám ugyan ezt az összeget máshol. 2022 kezdtem el VB dolgozni majd egyesülés után VB-MAV.

[ Szerkesztve ]

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#117202) morcosharcos válasza Krisztianby (#117201) üzenetére


morcosharcos
aktív tag

Annál röhögve ajánlanak jobbat versenyszférában, ha tudsz több felkapott nyelven programozni.

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#117203) Krisztianby


Krisztianby
tag
LOGOUT blog

Természetesen ezt tudom de nincs megfelelő kvalitás programozáshoz. ChatGPT-vel szoktam dolgokat megvalósítani, (hobbi programozás ismerkedés) de vajuk be az nem igazi programozás. Főként elsősorban hálózat/szerver vonal érdekelt de mikor megkaptam VB lehetőséget nem szerettem volna vissza utasítani mert végre IT vel foglalkozhattam.

[ Szerkesztve ]

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#117204) kenwood válasza morcosharcos (#117202) üzenetére


kenwood
veterán

Jo,de ez most olyan,mintha egy amator gokartosnak azt mondanad,hogy a forma2-ben sokkal jobban lehet keresni :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#117205) hcl válasza Krisztianby (#117201) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hogy az ilyen cégeknek ki dolgozik...? :W

Viccelsz? Elvégzel mérnöki melókat kevesebbért, keresett lennél. Szerintem nálunk többet tudsz egy csomó mérnöknél :D (Itt tényleg vagy félhülyéket vesznek fel fémipari mérnöknek, vagy ilyen lehetetlen gurukat, mert csak ez a kétféle userünk van :D )
Pedig ezeket fizetik nem kicsit.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#117206) Krisztianby válasza hcl (#117205) üzenetére


Krisztianby
tag
LOGOUT blog

Fiatalok biztos nem, mikor jelentkeztem tudomásom szerint én voltam legfiatalabb dolgozó IT területen .Desktop-os kollégákat pedig (medvemondák alapján) 8 általánossal felvesznek. Legutóbbi intézkedés alatt a desktop és buszokon levő fedélzeti számítógépek közötti munkakört összekötötték, így aki desktop résszel foglalkozott buszokon levő fedélzeti számítógépekkel is kell már és vissza is.

Mikor kerestem munkát nemigen volt igény rám.
Nem akarom túl becsülni a tudásom, és szerintem nem is érek annyit amik cégek elvárnának. Tudom hogy nem vagyok kiemelkedő elme szimplán érdekelt minden ezért ástam bele az alapokba a tudásom, viszont tovább nem jutottam mert nem adták meg a lehetőséget hogy valóban használhassam.

Nem tudom mit hoz a jövő de ha nem látok előre mutatást kénytelen leszek lépni.
Szeretnék szakmailag fejlődni valós helyzetekkel által is de van olyan nap mikor kb nincs semmi dolgom. Én kerestem kollégákat akitől kaphattam volna + feladatokat, vagy kértem főnökséget adjanak nem nagyon jött.

Tudom hogy egy rossz állapot de én környezetembe mindenki nettó 300 körül keres így féltem a jelenlegi pozícióm hogy csak rosszabb helyekre kerülnék.

Megvárom mi lesz a vége ennek az egész szituációnak, vagy érdekes hírt kapok korlátozott keretek közt megosztom.

[ Szerkesztve ]

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#117207) opr válasza Krisztianby (#117206) üzenetére


opr
veterán

Nyugodtan interjúzgass. Nem kell arról senkinek se tudnia. Aztán ha kapsz olyan ajánlatot, ami jobb, mint a mostani, menj. Ne stresszeld túl.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#117208) Reggie0 válasza Krisztianby (#117189) üzenetére


Reggie0
félisten

Tanulsag: kov munkahelynel a HO-t a munkaszerzodesbe kell iratni. Azt csak akkor tudjak modositani, ha modositjak a szerzodest, azt meg neked is ala kell irni.

(#117209) homerhamm


homerhamm
addikt

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#117210) morcosharcos válasza kenwood (#117204) üzenetére


morcosharcos
aktív tag

Nem azt mondtam neki, hogy Ada Lovelace-i vívmányokat kell az asztalra tennie

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#117211) envagyok válasza Krisztianby (#117201) üzenetére


envagyok
veterán

Aldi Lidl 8 általánossal fizet ennyit.
Egy mozdonyvezető meg 200k nettóval többet, és még a másfél év képzés alatt is kapsz fizut.
Ezek vidéki fizetések, és amikről ismeretségi körben tudok.
Budapesten ettől még jobb fizuk vannak.

(#117212) hcl válasza Krisztianby (#117206) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A produktivitásfigyelős cégekre gondoltam :D Ki az a hülye, aki elmegy ilyen terméket fejleszteni? :D

"Mikor kerestem munkát nemigen volt igény rám."
Az mikor volt? Az elmúlt években mindenkit felvettek mindenhova, több munkahelyen is láttam, hogy kezdőket többért, mint az évek óta ott dolgozók fizetése.
Idénre torpant meg az IT piac, de ez nem azt jelenti, hogy ne keresnének embert sok helyre, csak még inkább a speciális tudás érdekes.
Én is lépni akarok, ilyen full általános desktop+local support+némi szerveroldali Linux tudással, és azért havi 1 interjú leesik (sokszor hetekig nem tudok jelentkezést nyomogatni sehova).

Az előző melóhelyről lelépni 2 év volt, de akkor csak helyben kerestem, így sokkal kevesebb cégből lehetett választani.

"van olyan nap mikor kb nincs semmi dolgom. "
Mondjuk ez ritka :D

"Tudom hogy egy rossz állapot de én környezetembe mindenki nettó 300 körül keres így féltem a jelenlegi pozícióm hogy csak rosszabb helyekre kerülnék."
Annál egy multinál kb. csak többet kaphatsz... Ld. még amit @envagyok írt.

Tényleg, amit @opr mond, hogy rendszeresen ránézel állásportálokra, ha látsz olyat, ami tetszik, jelentkezel, ha behívnak, akkor elmész, és ha felvesznek, lelépsz. Rosszabb nem lesz tőle, max. időd megy bele. De ha el tudsz lépni valahova, ahol jobb, az sokat megér.
A legtöbb helyen az van, hogy idióta a HR, és vagy olyanokat vesznek fel, akiknek semmi köze az adott melóhoz, vagy szigorúan csak azt, akinek pont az van az önéletrajzában, amit keresnek :D (Most jártam így haverral, beajánlottam 2-3 melóra, pontsan tudja, amit kell, magasabb végzettsége van, mint kb. az egész szervezetben bárkinek, de nem, mert... aham, mert a managerük szerint "nem lenne jó" :D A másik meg arra hivatkozott, hogy hát nem vehetnek fel senkit. Most jelent meg a csapatában több darab űj külföldi... :D )
Sokszor úgy jelentkezek valahova, hogy hátha ez egy értelmes állás, és az interjún meg tudom kérdezni, hogy amúgy mi a francra keresnek embert, mertr a hirdetésből mondjuk nem derül ki :D

@homerhamm : :O

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#117213) Cs1csó válasza Krisztianby (#117189) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mi lesz, ebben a rendszerben? Bármi. Amúgy +1 Morcosharcos
Nyilván a lusták, "alacsony" informatikai tudással bírók lenyelik a békát.
Aki meg csak pl. amúgy is csak ugródeszkának szánta vagy a több szabadidőt pl. képzésekre fordította az meg dobbant.

Ez a két irány van, persze egy normális rendszerben pl. lenne egy KOMOLY szakszervezetük és az meg is tudná védeni.
A szakazervezeteknek 2 fő célja lenne:
1. jobb feltételek kikényszerítése
2. a már elért eredményeket megvédeni

(#117214) kenwood válasza envagyok (#117211) üzenetére


kenwood
veterán

Mind a ketto nagyon rossz pelda.
Aldi-Lidl tekinteteben kidolgozod a beledet, rengeteg hulye vasarlo rajtad foja levezetni a feszultseget, es 100-bol 1 jelentkezot vesznek fel. Nem tudom, feltunt-e, de ott nem csak az az alap, hogy am,int picit rovidebb a sor,azonnal irany a raktar,vagy a sorok,arufeltoltes. Melle meg az egesz muszak alatt rajtuk a headset,es kasszazas kozben is folyamatosan jonnek a munkainfok,utasitasok. Nem vetlenul fizetnek annyit,amennyit, kurva keves ember birja ezt hosszutavon is megfeleloen csinalni.

Mozdoznyvezeto pedig kemeny,monoton melo,oriasi feleloseggel. Oda se olyan egyszeru am bejutni, bent maradni. Raadasul igen nagy eselyed van ra, hogy valami felnotas pont a te vonatod ala ugrik be. Ott jar par het,honap betegallomany. Nekem egyelet is keves lenne azt feldolgozni.

Azt kell megertenetek, hogy o most egy csomo mindennhez ert, ami tok jo,es mashol is jo alap lenne. . Viszont ezek nagyreszt az adott munkahelyre specifikusak. Ha megkerdezik tole, hogy az IT-n belul minek a szakertoje, akkor egy nulla lesz a valasz. Nem lehetetlen ilyen poziban mashol is 7-800-as bruttot osszehozni. Viszont ti ugy probaljatok beallitani,mintha minden sarkon olyan melok lennenek. Igenis igaza van abban, hogy a konkret szakkepzettseg, melyebb tudas nelkuli hasonlo allasoknal az 5-600 brutto az altalanos,nem pedig az 500 netto.

Ismetlem nem lehetlen ezzel a tudassal mashol is hasonlo bert elerni, de azert nem egy csettintes, nagyon nem.
Ha pedig jo a benti legkor, akkor a HO limit onmagaban nem feltetlenul jelenti azt, hogy el kell onnan jonni.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#117215) szebe válasza kenwood (#117214) üzenetére


szebe
őstag

Oda se olyan egyszeru am bejutni, bent maradni.

Volt egy időszak amikor sokat vonatoztam, utánanéztem a jelöléseknek stb. Már volt jogsim, szóval naívan azt gondoltam hogy egyszerű lesz megjegyezni, de inkább hagytam, annyi információ van. Cserébe ahogy olvastam, a vizsgán is szopatnak rendesen.

Sógorom tesója mozdonyvezető (valszeg nem ez a terminus technicus), ő is azt mondta a vonatkozó kérdésre, hogy van aki gázolt, meg van aki fog. Van aki az első után ki is lép, más meg az ötödik után is kivesz egy hetet, esetleg beszél szakemberrel, aztán nyomja tovább...

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#117216) hcl válasza kenwood (#117214) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Melle meg az egesz muszak alatt rajtuk a headset,es kasszazas kozben is folyamatosan jonnek a munkainfok,utasitasok. "
OK, de alapvetően az a meredek, hogy egy bolti eladó többet kap némely infósnál.
És nekünk localként is ez van ám. Rajtunk a headset, sok kollegának folyamat csörög a telefonja, meg villog a Teams folyamat. Meeting közben segítesz távoli asztalon (de minimum chatelsz még pár emberrel), meg ilyenek. Mindenki visz pár projektet is emellett. Ez 1000 körüli usernél. Ahol még több van, ott...

Mutogatni való hater díszpinty

(#117217) szebe válasza Krisztianby (#117197) üzenetére


szebe
őstag

Te tudok olyanról aki eddig pl: Nemesvámos-rol járt fel Pestre heti 1 napot most lesz 5 :)

Tudom hogy én leszek a gonosz, de nem teljesen értem ezeket az embereket se. Amíg nincs szerződésben rögzítve a ho (ami szintén bármikor változhat), vagy eleve távmunkaként kiadva, addig ilyeneket csinálni, hogy elköltözök 120km-re...

Persze a mai világban rugalmasabbak az emberek, probléma nélkül váltanak, és ez jó. Ennek ellenére meg meg merik lépni a munkáltatók az ilyeneket, aztán meg pánik hogy nincs elég ember.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#117218) Alusky válasza envagyok (#117211) üzenetére


Alusky
aktív tag

Nem és már 3 éve is nem volt, azóta is többször bekerül ide ez a vagyonokat lehet mindenhol keresni szöveg ami továbbra sem igaz. Kint van a Lidl ajtóban a 400 valahány bruttós tábla, abból hogyan jön ki 500 nettó? Vagy ha magasabb beosztásúról beszélünk akkor meg nem elég a 8 általános utcáról felvéve. Vagy ha minden nap 12 órázásról beszélünk az meg nem élet.
Továbbra sem az az ország vagyunk ahol bármilyen hétköznapi melóval 500-at meg felette lehet keresni nettóban, de már megszoktam, hogy a Facebookon vagyok.

(#117219) morcosharcos válasza hcl (#117212) üzenetére


morcosharcos
aktív tag

""van olyan nap mikor kb nincs semmi dolgom. "
Mondjuk ez ritka :D"

MÁV-nál sajnos / (szerencsére?) nem az, van Miskolcon pályafenntartó építőmérnök ismim akit azért nem mernek elengedni, mert akkor "nem teljesül a jogszabályban megfogalmazott létszám". Nettó 6 kilót megkeres ő is, és a jelenlegi munkája az, hogy ha valaki beteg, akkor ahelyett, nem helyettesítőként hanem önállóan, bejárja a szakaszukat, ez havi 1x szokott előfordulni.

[ Szerkesztve ]

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#117220) morcosharcos válasza szebe (#117215) üzenetére


morcosharcos
aktív tag

(én sajnos ezt a gázolósdit utasként átéltem már, senkinek nem kívánom azt a látványt, életemben 2x láttam halott embert, egyszer nagyon régen Miskolcon a 20emeletesről egy ugrót, az is nagyon gáz volt, meg ezt a vonatos ürgét, hát az egy nagyságrenddel rosszabb)

[ Szerkesztve ]

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#117221) becenevem


becenevem
aktív tag

Szerintem ez gusztustalan. Ki akarna egy ilyet megvenni? Én tavaly selejteztem elektronikai dolgokat, ment minden a szelektíveshez a 17 kerbe.

Ne gyere be meg ne gyere erre, he...

(#117222) Cs1csó válasza hcl (#117216) üzenetére


Cs1csó
félisten

OK, de alapvetően az a meredek, hogy egy bolti eladó többet kap némely infósnál.

És? Ez is egy probléma, hogy mindig mintha csak a végzettség és az általa végezhető munka számítana.
Van olyan xar, veszélyes, extrém fizikai terheléssel járó vagy egyéb körülménnyel bíró munka amit pont emiatt kell megfizetni.
Az Aldi, Lidl sem csinál csodát:
1. az anyaországuk béreihez képest kevesebbet fizet (a termékek kb. hasonló áron vannak a világbajnok áfa persze bezavar)
2. arra figyel hogy az ITTENI versenytársaihoz képest jobb bért adjon.
Az meg elvárható, hogy ne a kaszában malmozzon ha nincs vevő vagy a raktárban üldögéljen.

(#117223) Alusky válasza morcosharcos (#117220) üzenetére


Alusky
aktív tag

Engem annyira nem hat meg, miért is érdekelne hiszen azt se tudom ki volt az. Vagyunk 8 milliárdan a bolygón, percenként sokan halnak meg, ez se érdekel. Az Univerzumot meg mi nem érdekeljük, gyakorlatilag nem is létezünk a világegyetem számára.
Mondjuk nem emiatt nem vagyok mozdonyvezető, hanem mert nem érdekel, nem akarok akkora távokra elmenni állandóan, sokkal jobb munkalehetőségek vannak annál. Mozdonyvezetőnek két ember megy, aki kedveli meg akit az örege oda rakott abban a rendszerben mikor még így működtek a családok.

(#117224) qnadam válasza kenwood (#117214) üzenetére


qnadam
veterán

+ ha peches helyen vagy, simán bedobják, hogy akkor holnap mégiscsak gyere be egy esti fél napra, holnapután mégse gyere, azután meg ekkor meg akkor, ami szintén nem könnyíti meg, hogy életed is legyen. ha pedig azt mondod, hogy nem, akkor vagy felvesznek mást helyetted, vagy maradhatsz, de kevés óraszámmal közelében nem leszel a kiírt fizetésnek.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#117225) Cs1csó válasza Alusky (#117223) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem (nekem is csak tipp) de ameddig szándékosan/véletlenül nem öltél meg valakit nem tudod, hogy ez mennyire fogja(vagy sem) b.zerálni az agyad.

Ez olyan mint pl. a katonák: ki lehet őket alaposan képezni, de ameddig nincs egy éles bevetés amikor golyók süvítenek a fejed felett a mellett lévőt meglövik és neked kell(ene) kihúzni a tűzvonalból csak akkor derül ki hogyan reagálsz majd. Nyilván ennek (úgy-ahogy) áthidalására találták ki a kiképzést a jól begyakorolt feladatokkal.

(#117226) Cs1csó válasza qnadam (#117224) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez is egy klasszikus csúsztatás: 500 ezres nettó:
- ha sok hétvégéd
- sok túlmunkád stb. van

Nem, korrektebb ha azt írják, hogy ez az alap (4 hétvégéből 2-őn benn vagy ) de ha még 1 hétvége és pár hétköznapi túlóra és 600 felett vagy.

Nemrég volt arról cikk, hogy nem találnak mezőgazdasági munkást "NAPI" 18 ezer forintért.
(Nekem az hogy "napi" az egyenlő 8 óra, 1 kajaszünettel és pár "cigi" ivó stb. szünettel (főleg tűző napon (ugye mezőgazdasági munka nem légkondis iroda))

NEKIK: 12-14 óra. na ez a nem mindegy...

[ Szerkesztve ]

(#117227) hcl válasza szebe (#117217) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezt én sem értettem, hogy amikor tök bizonytalan volt a lezárás, akkor is költöztek emberek mindenfele :D

@morcosharcos : Ezek elég ritka munkakörök.

@ALusky : Pedig te az egyik leggazdagabb környéken laksz, ott egy kicsit is nagyobb hozzáadott értékű munkával, normális helyen simán meg kell kapni 5 kilót nettó.

@becenevem : Elektronikai hulladék nem a szelektívbe való... Bár még inkább oda, mint az út mellé.

@Cs1csó : "És? Ez is egy probléma, hogy mindig mintha csak a végzettség és az általa végezhető munka számítana."
Nem mondom, hogy annak kell csak számítania, de egy bolti eladó általában nem az az extra veszélyes munkakör, mint egy tűzoltó, rendőr, magasépítő, ilyesmi.

"Az meg elvárható, hogy ne a kaszában malmozzon ha nincs vevő "
Ja, csak általában kaszából is ha a fele nyitva van, az már halleluja. Mert a vevő úgyis bemegy.

500 ezres fizu. Asszony Unix admin. Olyan cuccokon dolgoznak, amin világcégek szerverei futnak, ha ott megáll valami, az nem kevés pénz. 5-60000k nettó akkor van, ha hétvégézik (mert ugye maintenance window ha van, akkor hétvégén), meg esténként dolgozik. Én sem értem, miért nem lép le.

Pár éve ugye az is kibukott, hogy a nyári szezonra nincs vendéglátáshoz ember. Nyilván, mert amit itt fizetnek, annak a 2-3-szorosát megkeresi egy országgal arrébb... De eddig már nem jutottak el a balatoni vendéglátósok :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#117228) cidalain


cidalain
veterán

Városnévi Lurkóbörze FB csoport.
Név alapján gyerekcuccok adásvétele. Erre betesz egy karambolos autót, 2 fényképpel, melyből az egyik egy vízóra.
(Külföldi magyar csoport, így a helyesíráson nem rugózom)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#117229) virkir válasza Cs1csó (#117226) üzenetére


virkir
veterán

nem találnak mezőgazdasági munkást "NAPI" 18 ezer forintért.

Kb hat éve gyári melósnak hoztak vidékről kölcsönzős vendégmunkásokat.
Na azok akkor mentek napi 20k-ért címerezni a 3x8 óra helyett szó nélkül.
Akkor miért is csoda ha napi 18-ért nem talál napszámost?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#117230) kenwood válasza szebe (#117215) üzenetére


kenwood
veterán

Ez alapjan van minimum vonatvezeto,mozdonyvezeto es meg fekezo is :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#117231) morcosharcos válasza becenevem (#117221) üzenetére


morcosharcos
aktív tag

Állatot nyírni (kutyát-macskát) szokták megvenni az ilyen használt borotvakészülékeket, még nem törött állapotban is. Törötten meg pláne. Biztos ki lehetne fertőtleníteni isopropyl-alkohollal, de ezzel szvsz senki nem szarakodik, megy egyből buksi hátán a szőrt lenyírni.

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#117232) morcosharcos válasza Alusky (#117223) üzenetére


morcosharcos
aktív tag

Az éberségjelzőt tuti utálnád :D

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#117233) cidalain válasza morcosharcos (#117231) üzenetére


cidalain
veterán

De nem is értem. A fej törött, azzal nem lehet nyírni.
Ha meg tényleg cserélhető, és veszel újat, akkor nincs mit fertőtleníteni, hisz az új. A "nyele" a használt, az meg nem érintkezik az arcszőrrel.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#117234) kenwood válasza cidalain (#117233) üzenetére


kenwood
veterán

Meg kb. ranezel egy hasznalt borotvara,es eltunik rola minden "fertozo". Altalaban az ilyen finnyas emberek szoktak a fel varost atBKV-zva, a mekiban kezmosas nelkul zabalni :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#117235) morcosharcos válasza cidalain (#117233) üzenetére


morcosharcos
aktív tag

Nemtom, azt írta le, hogy törött, de müxik. Bár odaírta azt is, hogy a fej elvileg cserélhető.

[ Szerkesztve ]

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#117236) cidalain válasza morcosharcos (#117235) üzenetére


cidalain
veterán

Én úgy értelmezem, hogy van a nyél, benne az akku, a motor, miegymás. Ez működik. Erre kell rátenni a vágófejet, ami törött (így nem használható).
Viszont ha veszel rá új vágófejet, akkor jó lesz neked olcsón.

Nekem is van hasonló szakállvágóm, trimmerelőm, az is így működik. Vízszintes késes, jobbra-balra rezeg, úgy vág. Ha kimegy az éle kidobod, veszel új fejet, azt halihó. Ez így nem olyan gáz szerintem.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#117237) hcl válasza cidalain (#117233) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Vagy megoldja, hogy működjön a töröttel. Műanyagból sok mindent meg lehet oldani.

Mutogatni való hater díszpinty

(#117238) Alusky válasza hcl (#117227) üzenetére


Alusky
aktív tag

De itt a Lidlről/Aldiról volt szó, mint könnyen megszerezhető kasszás meló, nem egyéb jellegű munkáról. A bruttó fizetés 452-587 között változik 8 órára a kasszáspolcosraktáros állásnál, ez nettózva 300 és 390 ezerre jön ki. Ez sehol nem 500. Ráadásul ezek Lidl árak ami toronymagasan a legtöbbet fizet, ha Aldiba megy már búcsút inthet ennek is. Ahhoz az 500 nettóhoz kell más is, hogy 500 nettó legyen a túlórától kezdve a pont előnyére váló juttatáson át bármiig, nem alapból van annyi.
Ha ilyen pofonegyszerű lenne az országban félmillás nettókat keresni, hogy bemegyek egy kasszába már letapostuk volna az egész nyugatot.
Ez még a jobban menő helyeken is feladat ahol én vagyok, hogy könnyen találjon valaki munkahelyet 500-as nettóra. Vagy pedig valami sántít benne, vagy 8+ órázás, vagy sok túlóra, vagy szombatozás, vagy időszakos munka. Vagy feketézik. A könnyen megszerezhető állások inkább 300-350-be mennek itt is, ami jónak számít a 177 ezres minimálbérhez képest. És itt is vannak akik 200-250 körül keresnek.
Az a 280-as medián nem véletlenül reális, mert annyi az annyi, erre képes ez az ország a benne lévő emberekkel, politikusokkal, mindennel együtt, és nem az 500-as nettóra egy random kasszástól.

[ Szerkesztve ]

(#117239) hcl válasza Alusky (#117238) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A lényeg, hogy megléphető. De hogy a nyugati határszélen könnyebb az 500k mint kicsit is keletebbre, az tuti.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#117240) cidalain válasza hcl (#117239) üzenetére


cidalain
veterán

Vannak jól fizető melók, de tényleg soknak van apróbetűs része:
Kötelező túlóra, hétvégi meló, műszakozás, 8+ órás munkarend, céges telóval non-stop elérés és rendelkezésre állás, stb

Alkalmazottként az ideális kb a napi 8 óra munka lenne, csak ezen kívüls semmi melóügy, szabad hétvége, és ezért nettó 500 full bejelentve. Van ilyen meló, de ehhez már kvalifikáltabbnak kell lenni, de ilyet sem osztogatnak mindenféle diplomás végzettséghez.

Mindenkinek van jól kereső ismerőse, de ott valami mindig sántít. Általában a munkaidő (vagy túlóra), vagy a fizu egy része zsebbe jön.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#117241) Alusky válasza cidalain (#117240) üzenetére


Alusky
aktív tag

Igen, ha elrugaszkodott dolgot látunk akkor az elrugaszkodott is és oka van.

(#117242) Krisztianby válasza opr (#117207) üzenetére


Krisztianby
tag
LOGOUT blog

Szerintem az lesz, hosszas gondolkodás után.

Héten megkértem ismerősöm dobjunk össze egy "eladható" profilképet rólam.
Összegyűjtök minden infót amihez értek és mit szeretnék elérni ezzel együtt frissítem önéletrajzom.. aztán irány LinkedIn meg olyan helyek felkeresés ahol látom magamat hogy el tudok bene boldogulni. Ha jelenlegi fizumhoz képest nem tudom 15-20% rosszabb ajánlatot kapok de továbblépésre lesz lehetőségem és fejlődésre akkor meg go.

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#117243) F.E.K.. válasza cidalain (#117240) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Vagy valami sántít ahogy mondod, vagy nincsenek olyan sokan akik jobban keresnek alkalmazottként.

Megesik azért, de azt érdemes fejben tartani, hogy az IT eleve a jobb munkalehetőségek között van azért, így a fórumtagok szerintem felfelé torzítják azt az átlagot. Itt nem ritka az 1 millió feletti bruttó, sőt, az nettóban sem elérhetetlen. Nem sokan, de elérik.

Nagyobb bevételhez vagy speciális képesség kell (például egy adótorony tetején "izzót cserélni" nem képes bárki, és a kockázat is magas), vagy sok sok munkaóra kell. De mivel az idő véges...

(Vagy maradnak az illegális dolgok, ahol a haszon és a kockázat is nagy)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#117244) opr válasza Krisztianby (#117242) üzenetére


opr
veterán

Ennyi. Van stabil melód, jó fizud, legrosszabb eset is az, hogy ez így marad. Szépen, nyugodtan, komfortosan csinálod, aztán lesz ami lesz. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#117245) kenwood válasza F.E.K.. (#117243) üzenetére


kenwood
veterán

Amit meg sokan kifelejtenek, az az intelligencia. En is IT teruleten dolgozom,es keves kollegam van,aki nem okosabb az atlagnal., Viszont van nehany, aki egyszer elolvas egy leirast egy uj dologrol,es kb azonnal jobban erti,mint sok szakerto, aki 5-10 eve azzal foglalkozik. Ez baromi keves emberben van meg. Nyilvan szorgalommal le lehet dolgozni a hatrany egy reszet hozzajuk kepest, de az o szintjukre jutni lehetetlen, az biologia.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#117246) patomi


patomi
őstag

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#117247) Cs1csó válasza patomi (#117246) üzenetére


Cs1csó
félisten

Classic shit :C

(#117248) homerhamm


homerhamm
addikt

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#117249) hcl válasza cidalain (#117240) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Általában a rosszul fizető melóknál is van túlmunka, meg okosba' megoldás, csak az még rosszul is fizet.

"Mindenkinek van jól kereső ismerőse, de ott valami mindig sántít"
Szerintem én jól keresek, és nincs okosság. És az eddigi munkahelyeimen sem volt. (Mostanin többet kell dolgozni sokszor, de azt fizetik is, nem gyengén, meg nem is kötelező.)
Mondjuk egyik sem "3 ember 5 cégnév alatt" jellegű magyar vállalkozó volt.
Meg mondjuk itt Fejér, BP, ÉNy-Magyarország elég jól áll ilyen téren. Ezért fura, hogy Zalában a határ közelében nem.

@kenwood : Meg érdeklődés. Aki nem érdeklődik az adott terület iránt, az lehet jó iparos, de kiemelkedő nem. Nagy lóvé meg azért jár mindenhol, ha valami olyat tudsz, amit alig valaki.

@F.E.K.: Ja kérem, amikor rájön az ember, hogy érdemes tanulni :)
De az egyik fotós topicban egy olyat is írt egy fórumtárs, amikor az ügyvéd lepődött meg az ő óradíján :D

@Kristianby : Hajrá :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#117250) F.E.K.. válasza patomi (#117246) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Ezeket direkt csinálják, vagy ennyire nem nézi meg az elkészült képeket a hirdetés feladása előtt? (Avagy szerinte ez így teljesen normális...)

Igazából szerintem egyik változat se jó...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.