Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) #79335424 válasza llll (#749) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez a support a Robot egyik hatalmas előnye a többi automatizálóval szemben. :)

(#752) #79335424


#79335424
törölt tag

Ez csak egy személyes vélemény, remélem, Tamás nem haragszik meg érte. Akinek extra karaktereket (nem ASCII) tartalmazó parancsnevei vannak, az ne frissítsen a ma kijött verzióra! Úgy tűnik, hogy van benne egy baki, amitől állandóan leáll a robot. Tamást ismerve biztos vagyok benne, hogy gyorsan javítva lesz.

(#753) Oldman2 válasza #79335424 (#752) üzenetére


Oldman2
veterán

Aha, akkor ez az oka...

Már jeleztem neki én is a hibajelenséget, bár az okára én nem jöttem rá.

(#754) #79335424 válasza Oldman2 (#753) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én sem jöttem rá. Hogy őszinte legyek, nem is keresgéltem. A hibajelzéshez mellékeltem egy logot, ami tartalmazta a hibát. Ebből Tamás hámozta ki a problémát. Én csak teszteltem a kapott verziókat.

[ Szerkesztve ]

(#755) Oldman2 válasza llll (#749) üzenetére


Oldman2
veterán

Megerősítem, a most kijött 1.19.3 -as verzióban ez (is) működik jól!

Köszi.

(#756) Siriusb


Siriusb
veterán

Tamás, lennének kérdéseim, kösz előre is a türelmedért:
1) képernyő kikapcsoláshoz minek root (elixir 2 admin add-on)?

2) Feladat: Mobilevoip ha fókuszban van és a fülemhez emelem a telefon, kapcsolja le a képernyőt. Eseménynek a közelséget kell megadni, s ahhoz rendelni feltételként az alkalmazás fókuszban-t, ami nekem kicsit furcsa, pont fordítva akartam megadni. Az én logikámnak kicsit fura így elsőre, van valami különösebb
oka, hogy csak ez a sorrend működik?

3) Amikor ez a parancs lefut, a proximity sensor bekapcsolva marad. Ezt miként tudom kiküszöbölni?

4) Külön parancs kell ahhoz, hogy amikor eltávolítom a telefont a fülemtől, visszakapcsolja a képernyőt?

Kösz.

(#757) #79335424


#79335424
törölt tag

Szia Tamás!

Én is elakadtam és az a gyanúm, hogy feature -hiány miatt. Még mindíg ezzel a billentyűzet -üggyel szenvedek. Nem tudom eseményként felhasználni az Anysoft virtuális felületének megjelenését. Érdeklődtem a Tasker topikban, de kiderült, hogy az sem reagál rá. Aztán azt a tippet kaptam, hogy mivel a bevitel megjelenik a notibáron, használjam ezt eseményként. Csakhogy ilyen lehetőséget nem találtam a robotban. Letöltöttem az Autonotification programot, ami Tasker plugin és elvileg van benne ilyen opció. De a plugin nem jelenik meg a külső alkalmazásoknál, mint lehetséges esemény, csak mint lehetséges művelet. Műveletként hogy definiáljak egy értesítési eseményt? Hiába adnám meg feltételként, arra nem lenne reakció, hiszen az eseménylista üres.
Azt esetleg megtehetném, hogy alkalmazáscsoportba teszem az összes lehetséges programot fókuszbakerülés eseményhez, a művelet pedig várakozás, az értesítés megjelenés eseményéig, majd a végrehajtandó művelet. Abban nem vagyok biztos, hogy működne, abban viszont igen, hogy nem ez lenne a "szép" megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#758) bartatamas válasza tobias40 (#717) üzenetére


bartatamas
senior tag

Bocs mindenkinek, spam-be mentek a Prohardver levelek, ezért azt hittem nincs mozgás a topikon.

Sajnos már nem emlékszem anno mi volt a megoldás amit javasoltam. De az egésznek akkor a kimenő hívás hatására kellene elindulni és akkor úgy lenne ahogy szeretnéd, nem? Van ilyen esemény.

A hangfelvétel műveletet kiegészítettem az összes elérhető hangforrás megadásának lehetőségével. Ha írsz egy emailt akkor elküldöm a fejlesztői változatot hogy kipróbáld.

(#759) llll válasza bartatamas (#758) üzenetére


llll
senior tag

ezzel a beszélgetés rögzítésével én is próbálkoztam időközben
mert gondoltam esetleg kiválthatnám a robottal a külön e célra telepített alkalmazást is
(amire pedig azért van szükség, mert a gyári rögzítőt nem lehet automatára állítani, mindig külön el kellene indítani)
a lényeg, hogy ha jól látom a robot fel is vette 3gp-ben a beszélgetéseket az mnt/sdcard/music/recordings mappába, de semmivel nem tudom őket lejátszani
erre esetleg vmi megoldás?
(talán ha más formátumban rögzítené, vagy mittomén?)

Soha többet DPD!

(#760) bartatamas válasza llll (#759) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ez a standard fájlformátum android alatt. Biztos van számos lejátszó ami ismeri. Egyébként itt vannak az elérhető formátumok:

http://developer.android.com/reference/android/media/MediaRecorder.OutputFormat.html

A nagy része csak újabb készülékeken érhető el, az mpeg4 gondolom inkább videóra alkalmasabb. Szóval szinte ez az egyetlen lehetőség.

Milyen rendszer alatt nem tudod lejátszani? Android?

(#761) llll válasza bartatamas (#760) üzenetére


llll
senior tag

android, persze
4.0.4
a telóm pedig haier w910, ha esetleg ennek lehet jelentősége
próbáltam az mx playerrel (mivel rögtön ahhoz társítja a rendszer), a play zene alkalmazással és a total commander beépített lejátszójával
a célszerszámom egyébként (elég sok próbálgatás után) a call recorder app, ami mp3-ban vesz fel és egészen tűrhető minőségben

érdekes módon egyébként nem 1 alkalmazással jártam úgy, hogy eleinte tökéletesen rögzítették a beszélgetéseket, aztán eccer csak használhatatlanná váltak
vagy csak az egyik fél mondandóját rögzítették a továbbiakban, vagy semmit
anélkül, hogy a beállításokban bármit babráltam volna
vagy esetleg először működött, aztán leszedtem és újratelepítés után már a fenti tüneteteket produkálta

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#762) g0dl


g0dl
addikt

Az eseményeket a program azonnal érzékeli, vagy valamilyen időközönként ellenőrzi az állapotokat? pl. BT autókihangosítóhoz kapcsolódás eseménye mikor váltódik ki?

Illetve miként oldható meg, hogy kihangosítóhoz kapcsolódva vezetés módba ( felolvassa ki hív stb.) kapcsolojon a telefon? S4 mini-ről van szó, amennyiben ez számít?

(#763) bartatamas válasza g0dl (#762) üzenetére


bartatamas
senior tag

Eseménytől függ, különböző típusú események vannak. A bluetooth kapcsolódás az azonnali, a rendszer küldi az eseményt a programnak.

Nem tudom hogyan lehet vezetés módba kapcsolni. Ha dobsz nekem egy levelet akkor kipróbálnék valamit, úgy értem küldenék teszt alkalmazást.

(#764) tobias40 válasza bartatamas (#763) üzenetére


tobias40
veterán

Ha ez sikerülne(a hívó név hangos felolvasás) akkor engem is érdekelne az alkalmazás... :C

(#765) bartatamas válasza llll (#761) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

Megcsináltam hogy ne csak 3gp, hanem mpeg4 formátumban is lehessen felvételt készíteni, azt nekem a Google Music is lejátsza. Ha ki akarod próbálni írd meg hova küldjem.

(#766) llll válasza bartatamas (#765) üzenetére


llll
senior tag

ment

Soha többet DPD!

(#767) #79335424


#79335424
törölt tag

Szia Tamás!

Ismét user error volt a probléma forrása. A kisegítő lehetőségek mittudoménmelyik pontjában kellett engedélyezni a robotot és így már van értesítés eseményem. Működik, teszteltem. Csak az Anysofthoz nem tudom, hogy mit kéne beírnom. Megjelenik egy bill ikon. Ha lehúzom a notibárt, akkor az van hozzá írva, hogy bevitelmód-váltás. Mit kell megadnom a robotnak, hogy erre reagáljon? Ha a beállítások alkalmazást jelölöm ki, akkor nem reagál.

(#768) bartatamas válasza #79335424 (#767) üzenetére


bartatamas
senior tag

Próbáld ki hogy az Új értesítés eseménynek nem adsz meg szűrőt. És műveletben kiiratod a "package" és "ticker" paramétereket. Ebből talán látod hogy milyen package-t kell használni szűrőnek vagy hogy a ticker használható-e. Amúgy arra kell reagálnod ha megjelenik az Anysoft értesítés az értesítési területen? Mert ez az esemény arra szolgál. Ha arra kell reagálnod hogy arra kattintasz akkor arra nem jó.

(#769) #79335424 válasza bartatamas (#768) üzenetére


#79335424
törölt tag

A virtuális bill. megjelenéséhez szeretnék műveletet. Az Anysoft fókuszba került eseményre nem reagál. Gondolom azért, mert a virt. bill. nem az alkalmazás, hanem csak egy floating ablaka. De a virt. bill. -el párhuzamosan megjelenik az említett értesítési üzenet (bill. ikon). Ezért szeretném ezt felhasználni. Kicsit részleteznéd ezt a "package" -dolgot? Hogy van ez Magyarul és milyen műveletben kéne beírnom?

(#770) llll válasza bartatamas (#765) üzenetére


llll
senior tag

átállítottam, de sajna ugyanaz a helyzet
úgy tűnik felveszi a beszélgetéseket, de lejátszani nem tudom

most vettem észre, hogy már a bejövő híváskor (tehát még mielőtt felvenném a telefont) kiírja, hogy "sikertelen felvétel"
segít ez vmit?

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#771) bartatamas válasza #79335424 (#769) üzenetére


bartatamas
senior tag

Amikor egy eseményt adsz egy parancshoz akkor látod hogy milyen kimenő paraméterei vannak. Ennek az eseménynek van egy "package" és egy "ticker" paramétere. Ezeket a kimenő paramétereket a parancson belül változóként tudod használni. Szóval például egy Toast üzenet megjelenítése művelettel ki tudod iratni ha kifejezésnek Változó értéke(package) kifejezést állítasz be.

(#772) llll válasza llll (#770) üzenetére


llll
senior tag

...úgy tűnik a gyári hívásrögzítőmmel lesz a gond, mert most már az is csak látszólag rögzít, de nem lehet lejátszani
pedig régen még működött
a call recorder alkalmazást és ezt a robotos parancsot most természetesen letiltottam
egyszerre mindig csak az egyik rögzítési mód van engedélyezve elvileg
szal totál érthetetlen számomra ez a hívásrögzítés :W
egy darabig mindegyik erre szolgáló app működik, aztán mind meghal

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#773) Oldman2 válasza llll (#772) üzenetére


Oldman2
veterán

Érdeklődésképpen kérdem, hogy miben nyújt az E-Robot megoldása egy kimondottan az adott célra írt alkalmazáshoz (én automatikus hangrögzítésre az ACR-t használom) képest többet?

(#774) #79335424 válasza Oldman2 (#773) üzenetére


#79335424
törölt tag

Alap szinten szerintem nem. Olyankor lehet hasznos, ha valamilyen egyedi feltétel szerint kell szabályozni a rögzítést.

(#775) ltpalermo válasza bartatamas (#771) üzenetére


ltpalermo
csendes tag

ez nagyon jó, eddig nem is tudtam hogy ez erre való. így tudtam csinálni egy remek születésnap értesítőt, ami már nem csak annyit ír az értesítési sávba h születésnap, hanem azt is kié van éppen :)

ez alapján viszont egy kérdésem lenne. tudom hogy volt már róla szó, de talán nem ebben a formában. ezekkel a paraméterekkel nem lehetne megoldatni a hívó fél nevének bemondatását? mert látom hogy most a bejövő hívás eseménynél szerepel paraméterként a "number", de "contact" vagy bármi más névjegyre utaló információ nem.
viszont az "sms érkezett"-nél már szerepel a "from" ami gondolom azt adja vissza honnan érkezett az üzenet. most nincs lehetőségem tesztelni, azért kérdezem h ez mit ad vissza? kontakt nevet, vagy telefonszámot? mert ha kontakt nevet akkor ez alapján nem lehetne ezt a paramétert a bejövő hívás eseményhez is hozzárendelni?

(#776) bartatamas válasza ltpalermo (#775) üzenetére


bartatamas
senior tag

Mindkettő telefonszámot ad vissza. Le kell programoznom hogy szám alapján kikeressem a contact ot. Meg fogom csinálni amint tudom.

(#777) Oldman2 válasza bartatamas (#776) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi előre is, ez szuper funkció lenne (ismét).
:-)

(#778) llll válasza Oldman2 (#773) üzenetére


llll
senior tag

nem többet nyújt, csak gondoltam kiválthatná azt is

Soha többet DPD!

(#779) Oldman2 válasza llll (#778) üzenetére


Oldman2
veterán

Számomra ezek a funkciók lennének szükségesek:

* Működő automatikus felvétel MP3 vagy OGG formátumban,
* A felvétel után kérdezzen rá, hogy megtartsa-e azt,
* A lejátszást is támogassa valamilyen kulturált formában.

(#780) bartatamas válasza Oldman2 (#779) üzenetére


bartatamas
senior tag

Néztem az mp3-t, de licenszköteles. Mpeg4 acc-t már tud menteni (dev verzió), az pedig elvileg az mp3 továbbfejlesztése.

(#781) ltpalermo válasza bartatamas (#776) üzenetére


ltpalermo
csendes tag

aha értem és köszönöm előre is. igazából gondoltam h így van, csak kipróbálni nem tudtam, mivel senki nem küldött sms-t azóta sem :))

(#782) llll válasza Oldman2 (#779) üzenetére


llll
senior tag

igen, az ACR tényleg mindent tud
konkrétan én is azt használtam, amíg az is el nem kezdett vacakolni nálam
(ekkor kezdtem el kényszerből próbálgatni a többit és mára már ott tartok, hogy örülök ha van olyan amelyik képes simán felvenni 1 beszélgetést)

de most hogy ránéztem az ACR-re talán megint több a pozitív értékelés, mint a negatív
lehet megint teszek vele 1 próbát

Soha többet DPD!

(#783) bartatamas


bartatamas
senior tag

Sziasztok,

Megcsináltam hogy ki lehessen TTS-el mondatni a hívó személy nevét, még nem tudom mikor telepítem ki. Ehhez kell majd egy Personal add-on frissítés is. Lesz egy új kifejezés: "Telefonszámhoz tartozó név keresése", ehhez meg kell adni a telefonszám paraméterben a hívó számot, amely egyszerűen a "number" változóra való hivatkozás a "Bejövő hívás" esemény esetén.

(#784) Markec


Markec
csendes tag

Nekem nagyon bejön!
Furcsa módon az xda-n ajánlották tasker alternatívaként. Nekem a Llama is nagyon bejött, de valamiért a mobiladat és wifi kezelés behalt egy idő után. Pár hétig jó volt, aztán nulla változtatás mellett megszűnt működni. Próbáltam a condi nevű appot, ami az elején jónak tűnt, de gyorsan kiderült, hogy hozzá sem nyúl az adatkapcsolatokhoz.Minden más működött, de az meg nem kellett.
Leginkább olyan progit kerestem, mint a Motorola gyári Smart Action-je, mert azt nagyon megszoktam.
Ez kevésbé noob friendly, viszont sokkal szerteágazóbb beállítási lehetőségek vannak.
Ajánlom!

:C

(#785) Troy. válasza bartatamas (#165) üzenetére


Troy.
addikt

Hello!

E hozzászólás alapján megcsináltam, hogy értesítést kapjak (rezeg a telefon bizonyos időközönként) nem fogadott hívásról.
Viszont így nagyon gyakran "ébresztgeti" a telefont a wakelock detector szerint. Illetve a hibanaplóban is találtam egy-két dolgot!
[link]
[link]

Én rontottam volna el valamit? Köszönöm előre is.

üdv

.

(#786) bartatamas válasza Troy. (#785) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia, amiket csatoltál az nem hiba, csak futási információk. Azt mutatja hogy felébredt a telefon, megnézte hogy van-e nem fogadott hívás, nem volt így nem hajtotta végre a parancsot.

Ha 15 percenkénti ébresztést állítottál be akkor normális hogy 15 percenként feléled hogy megnézze mi a helyzet.

(#787) #79335424 válasza bartatamas (#786) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez akkor is ébreszt, ha egyébként nem is volt hívás? Mi van akkor, ha az első "nincs nem fogadott esemény" érték esetén a parancs tiltja magát és egy másik parancs, a telefon cseng eseményre engedélyezi? Ha jól gondolom, így csak akkor ébresztene, ha előtte volt bármilyen hívás. Persze ugyanez érvényes SMS -re, e-mail -re.

[ Szerkesztve ]

(#788) bartatamas válasza #79335424 (#787) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ha az esemény az hogy riasztás 15 percenként akkor azt fogja csinálni. Amit írsz az jó ötlet, tehát mondjuk lenne egy másik parancs ami akkor fut le ha a csörgés állapota megváltozik. Ekkor annak függvényében hogy van-e nem fogadott hívás engedélyezné vagy tiltaná a riasztós parancsot.

(#789) #79335424


#79335424
törölt tag

Nem boldogulok ezzel a billentyűzet megjelenik - bejövő hívás tilt paranccsal. Gugliztam hozzá és kiderült, hogy a virt bill megjelenéséről a rendszer nem küld kifelé üzenetet. Vicc. Van egy Autonotification nevű Tasker plugin, ami képes érzékelni a bill. ikont az értesítő sávon. De csak 4.3 fölött. De megfigyeltem, hogy a Robot ikonja ilyenkor mindíg arrébb ugrik. Ezt az eseményt nem lehetne valahogy felhasználni? Összekapcsolnám egy "alkalmazáscsoport fókuszban van" feltétellel.

[ Szerkesztve ]

(#790) Troy. válasza bartatamas (#788) üzenetére


Troy.
addikt

Sziasztok!

Köszönöm a választ, bár ebből nem sokat értek. Ezt jelenleg meg lehet csinálni a programmal?

.

(#791) #79335424 válasza Troy. (#790) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze. Többféleképpen is. Van most ez a riasztós parancsod. Ennek első művelete legyen az, hogy robot parancs tiltása - saját maga. Adj hozzá feltételt úgy, hogy az ést meghagyod, utána kifejezés megváltoztatása - tagadás operátor, az operátorban kapcsolat - van nem fogadott hívás.
Elmented.
Csinálsz egy másik parancsot, aminek eseménye, hogy hívás állapota megváltozott - csörög.
Műveletei: várakozás. Itt vagy egy időt adsz meg, amíg lefut a csengés, vagy van egy "amíg" opció és ott adod meg a csörgést.
Művelet: Robot parancs engedélyezése - a riasztós parancs. Ennek adsz egy "ha van nem fogadott hívás" feltételt.
Mented.
Ez a parancs kivárja a csörgés végét és ha van nem fogadott hívás, akkor engedélyezi a másik parancsot. Az 15 percenként feléled, és jelez. De ha az ébredésnél már nincs nem fogadott hívás, akkor letiltja magát. Így többet nem ébred fel, csak akkor, ha a következő csörgés után a másik parancs nem fogadott hívást talál és engedélyezi neki az ébresztgetést.

(#792) Oldman2


Oldman2
veterán

A fiamnak a T-nél van előfizetése, ott meg lehet azt csinálni, hogy ha nincs már kimenő hívásra pénz, akkor "rá lehet csörögni" a hívott félre, úgymond "visszahívást" kérve.

Ez esetben viszont nem tényleges csörgetés történik, hanem megjelenik nálam egy "Nem fogadott hívás", értesítő hang nélkül!

Le lehetne-e ezt kezelni E-Robot alól? Azaz a nem fogadott hívások esetén legyen valami külön hang a Robot által elindítva?

(#793) bartatamas válasza Oldman2 (#792) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

Csináltam egy "Nem fogadott hívás" eseményt amely a hívásnapló változásait érzékeli, holnap elküldöm Neked kipróbálásra. Nem tudom hogy az általad említett esemény bekerül-e a hívásnaplóba? Vagyis másként kérdezve az E-Robot látja-e mint "Nem fogadott hívások" kifejezés?

(#794) Oldman2 válasza bartatamas (#793) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, ez ismét a már szinte megszokott hypergyors support!?
:-)

A hívásnaplóban látszanak ezek az események.

(#795) bartatamas válasza #79335424 (#789) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

mindent kipróbáltam de sehogy nem tudom detektálni a virtuális billentyűzet megjelenését. A logba sem íródik semmi amikor megjelenik. Az értesítések detektálásakor pedig szintén nem detektálódik a billentyűzethez tartozó értesítés.

(#796) #79335424 válasza bartatamas (#795) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm! Én is erre jutottam. Számomra érthetetlen, hogy a rendszerben nincs használható nyoma annak, hogy egy alkalmazás betakarja a fél kijelzőt. Azt is próbáltam, hogy egyedi hangerőt állítok be a billentyűleütéshez (erre van opció az Anysoftban) és a Robotban megpróbálom elcsípni a hangerő változást, majd az adott sávot azonnal némára állítom. De az Anysoft sem akkor állítja át, amikor megjelenik a billentyűzet, hanem....na, erre még nem jöttem rá, mert teljesen rapszodikus, hogy milyen hangerőn szólalnak meg a billenytűk. De már nagyon idegesít ez a bluggyogás, úgyhogy lehet, hogy hagyom a francba az egészet. Még a rezgést megpróbálom eseményként elcsípni, bár a hangeffektnél csak az zavar jobban, ha rezeg a teló az érintésnél. De ha működik, akkor egy billentyűleütésnél elviselem. Aztán a robot rögtön letiltaná.

(#797) bartatamas válasza #79335424 (#796) üzenetére


bartatamas
senior tag

Egy alkalmazáson (képernyőn) belül könnyű eldönteni hogy mikor jelenik meg a billentyűzet (ha jól látom). Viszont azt hogy egy háttérben futó szolgáltatás detektálja, úgy tűnik nem lehet, mert az összes ilyen funkciót a megjelenítéshez kötötte be a Goggle.

(#798) #79335424 válasza bartatamas (#797) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem az is elég lenne. Összesen ha 5 ilyen alkalmazás lenne. Dolphin, Tapatalk, Clipper+, Gmail, SMS. De egyikbe sem tudok belenyúlni. Hihetetlen, hogy a notibáron még külön vizuális visszajelzés is van arról, ami egyébként is elég egyértelmű (már hogy megjelent a virt. billentyűzet, pontosabban beviteli mód változás történt), mégsem lehet felhasználni.

(#799) #79335424 válasza #79335424 (#796) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tamás!
Elég hamar elakadtam. Hogy tudom megadni a Robotnak azt az eseményt, hogy a készülék rezeg (vagyis a vibramotor aktív)? Csengőmódnál van ilyen, de nem történik csengőmódváltás. Hívás sincs. Csak egy rezgés, billentyűleütésenként.

(#800) bartatamas válasza #79335424 (#799) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szerintem sehogy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.