Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) Siriusb válasza #79335424 (#1450) üzenetére


Siriusb
veterán

E-bay-en 2-300 Ft darabja egy NFC matricának...

(#1452) bartatamas válasza B@ldrick (#1447) üzenetére


bartatamas
senior tag

Nos, kicsit fejlesztettem a hely detekciót mert igazad van, "miért nem lehet" :)

Szóval nálam már működik a következő:

- tudod használni a Belépés adott helyre, Kilépés adott helyről, Kilépés minden helyről eseményeket úgy hogy beállítod hogy nem akarod hogy automatikusan detektálja a hely változást

- a Pozíció frissítése műveletnél már meg lehet adni cellát is, ekkor megnézi mi az aktuális cella és az alapján elvégzi a hely detektálását.

Ha kell elküldöm vagy megvárhatod a következő frissítést. Ez alapján megteheted hogy:

1. felveszel egy új helyet, beállítod a három hely celláit.
2. Ha hívás van csinálsz egy Pozíció frissítését cellákra
3. Használod az Adott helyen van kifejezést hogy eldöntsd hogy kell-e valamit csinálni vagy sem

(#1453) #79335424 válasza Siriusb (#1451) üzenetére


#79335424
törölt tag

Király! Mennyibe kerül az e-bay -en egy NFC chip SGS2 -höz, ami leolvasná a párszáz Ft -os matricát?

[ Szerkesztve ]

(#1454) Siriusb válasza #79335424 (#1453) üzenetére


Siriusb
veterán

Ja, erre nem gondoltam. :B

(#1455) B@ldrick válasza bartatamas (#1452) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Wáo :R köszi szépen ha elküldenéd, adok mélt pm-ben.

Jól értem akkor nem 3 különböző hely kell hanem csak egy mindhárom celláival?
Pozició frissítés után kell várakozás vagy azonnali lesz a detektálás?
És a beállításokban elég a passzív, a bejövő hívás updateli a location-t?

[ Szerkesztve ]

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#1456) bartatamas válasza B@ldrick (#1455) üzenetére


bartatamas
senior tag

> Jól értem akkor nem 3 különböző hely kell hanem csak egy mindhárom celláival?

Ha a három helyet nem akarod másra használni és megkülönböztetni akkor kezelhetők egyben, felesleges hárommal vesződni.

> Pozició frissítés után kell várakozás vagy azonnali lesz a detektálás?

A Pozíció frissítés művelet addig nem fejeződik be amíg nem jön detektálás, a következő művelet folytatása ez után történik. GPS esetében ez hosszabb idő lehet, de cellánál szerencsére nem lesz várakozás mert a rendszer rögtön megadja az aktuális cellát.

> És a beállításokban elég a passzív, a bejövő hívás updateli a location-t?

A Pozíció frissítés használatakor nem számít mi van a beállításokban, ha cellát adsz meg akkor csak a cellát fogja vizsgálni. A beállítások csak az automatikus hely detekció esetén használatosak.

(#1457) B@ldrick válasza bartatamas (#1456) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Fordított feltétellel tudtam még csak tesztelni de szuperül működik :C köszönöm.

Még annyi kérdésem lenne, hogy "akku feltöltődött 100" percenkénti figyelés a hibakövetésben nem megterhelő? lehet az gyakoriságot ritkítani?

[ Szerkesztve ]

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#1458) bartatamas válasza B@ldrick (#1457) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ott nincs percenkénti frissítés, a rendszer küldi az értesítést amikor változik. Szóval nem szabályozható.

(#1459) B@ldrick válasza bartatamas (#1458) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Á értem, de azért, hogy ne írja tele, csak táp csatlakoztatás esetén aktiválom.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#1460) Istyu74


Istyu74
aktív tag

Sziasztok.
E-robottal vagy Elixirrel lehet valahogy olyan widgetet,parancsikont, létrehozni ami minden felesleges plusz
nyomkodás nélkül,kapcsolja a GPS-t ki be,és váltja esetleg hálózatot 2G és 3G között?

Rootolt LG2 őn kellene amin KitKat 4.4 van. :DD

Üdv, István.

(#1461) #79335424


#79335424
törölt tag

Tamás!

Köszönjük az újabb lehetőségeket! Tudnád vázolni egy-két tőmondatban, hogy mire való a "robotparancs újrainicializálása" művelet?

(#1462) bartatamas válasza #79335424 (#1461) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

Itt írtam két példát az új lehetőségekre:

http://bartat.hu/hu/2014/08/07/e-robot-1-27-is-available

Egy parancs, a parancsnál megadott eseményeket akkor regisztrálja be a rendszerbe amikor az E-Robot indul, vagy a parancs tiltott állapotból engedélyezett lesz. Eddig ez bőven elég is volt mert egyetlen esemény sem tartalmazott változó paramétert. Most már a Riasztás esemény időpont paramétere lehet kifejezés. Ezért amikor a program indul a kifejezés aktuális értékével regisztrálja be a riasztást. Ha később a kifejezés értéke (pl: változó) megváltozik akkor a parancsnak jelezni kell hogy hohó, regisztráljd újra az eseményeidet mert megváltozott. Erre szolgál a Robot parancs újrainicializálása, azt szimulálja hogy megváltozott a parancs ezért újra kell indítani (de csak az eseményeket).

(#1463) #79335424 válasza bartatamas (#1462) üzenetére


#79335424
törölt tag

Világos. Köszönöm!

(#1464) Oldman2 válasza bartatamas (#1462) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszönöm én is e funkció megvalósítását...

Van azonban egy gondom, ami ehhez (is)kapcsolódna, de nem tudok rájönni mi lehet az oka?

A Samsung Naptárban létrehoztam egy Külön naptárat, amibe minden nap beteszek egy előre definiált bejegyzést. Kezdetben egész naposként, mostanra fix időpontra.

A Robotban a Naptár bejegyzés elkezdődött eseménnyel figyelném ezek bekövetkeztét, de semmi reagálás nem történik ezekre, még a Hibakövetés lapon sem.

???

(#1465) #79335424 válasza Oldman2 (#1464) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem a Robot a Google naptárra reagál, nem a Samsung naptárra.

(#1466) bartatamas válasza #79335424 (#1465) üzenetére


bartatamas
senior tag

Nekem is ez a tippem, hogy az api csak a gyári naptárat látja.

(#1467) Oldman2 válasza #79335424 (#1465) üzenetére


Oldman2
veterán

Na jó, értem én... de a bejegyzések az online Google Calendarban ott vannak!
???

@Tamás:

Melyik az a "gyári naptár"?
:-)

[ Szerkesztve ]

(#1468) bartatamas válasza Oldman2 (#1467) üzenetére


bartatamas
senior tag

Számomra a webes google calendar. Ott is látod ezeket az eseményeket?

(#1469) Oldman2 válasza bartatamas (#1468) üzenetére


Oldman2
veterán

Igen, látom őket.

(#1470) #79335424 válasza bartatamas (#1466) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kipróbáltam. SGS2 -n, az S tervező nevű, Samsung naptár alkalmazással is együttműködik a Robot. Egy tevékenységhez beállított értesítésre a robot engedélyez egy parancsot, aminek eseménye ismételt riasztás, művelete értesítőhang lejátszása.

(#1471) Oldman2 válasza #79335424 (#1470) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem tudom mi lehet a gond nálam, az online Calendarban kitöröltem az eddigi Saját naptárat, de a telón nem frissül semmi a Calendarban.

A Beállításokban azt látom, hogy a szinkronizálás rendben zajlik, de mégsem... mert a Calendarban minden változatlan.

Online felvettem új néven egy új Sajját naptárat, abban a megfelelő bejegyzéseket, de a telón nem is látom ezt az új Naptárat.

T..m kivan már teljesen.

UP: azt meg végképp nem értem, hogy most, kb. 10. alkalommal kipróbálva, megy minden...
???

[ Szerkesztve ]

(#1472) Siriusb


Siriusb
veterán

Lenne egy olyan kérdésem, ha a parancsokban használok változót is, a parancsokat lementve / betöltve a változók is létrejönnek, vagy újra kell őket definiálni? A mentések menüpontban nem találtam lehetőséget a változók mentésére.

(#1473) bartatamas válasza Siriusb (#1472) üzenetére


bartatamas
senior tag

Egy változó az első értékbeállításkor jön létre az adott értékkel. Ha úgy hivatkozol rá hogy nincs értéke, akkor az értéke üres lesz.

Parancs mentése, betöltése nem érinti a változókat.

Ha akarsz indulási értéket beállítani neki akkor a Változók képernyőn tudod ezt megtenni.

(#1474) Siriusb válasza bartatamas (#1473) üzenetére


Siriusb
veterán

Mik derülnek ki, köszönöm a választ!

Más kérdés: feltételként tudom vizsgálni, hogy a telefon néma üzemmódban van-e?

(#1475) bartatamas válasza Siriusb (#1474) üzenetére


bartatamas
senior tag

Meglepődtem hogy ilyen még nincs. Küldtem egy verziót amiben már igen.

(#1476) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

udv!
szeretném, hogy ha nem elérhetőek az ismert (már korábban csatlakoztatott) wifi hálózatok, akkor kapcsolja ki a wifit és fordítva.
ez egy parancsban megadható?
az ismert hálózatokat külön-külön kell megadnom?
előre is kösz!

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#1477) #79335424 válasza zeon.hu (#1476) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt gondold át egy kicsit! Ha csak akkor kapcsol be, amikor ismert SSID -t "lát", akkor mi figyeli, hogy van-e ismert SSID?

(#1478) zeon.hu válasza #79335424 (#1477) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

akkor esetleg helyalapú megoldás a bekapcsoláshoz?

#?*@&!

(#1479) #79335424 válasza zeon.hu (#1478) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azt lehet, de nem tudom, hogy mennyire lenne energiaigényes az aktuális pozíció monitorozása. Én inkább manuálisan kapcsolom a wifit. Azt el tudom dönteni, hogy akarom -e használni a netet és az esetek túlnyomó részében azt is tudom, hogy épp hol vagyok (vagyis, hogy lehetséges -e wifi kapcsolat). A netet használó autosync nálam csak X ideje bekapcsolt kijelzőnél aktív. Annyi idő elég, hogy wifire kapcsolódjak. Kikapcsolt kijelzőnél óránként szinkronizál (2 óránként szerettem volna, de ilyen riasztás nem választható. Azzal meg nem volt kedvem bíbelődni, hogy minden másodikat vegye csak figyelembe. Így maradt óránként).

[ Szerkesztve ]

(#1480) zeon.hu válasza #79335424 (#1479) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

no igen, az akksi kímélése lenne a cél, mert rendesen le van terhelve a teló nálam.
persze képes vagyok kapcsolni, csak néha elfelejtem :)

#?*@&!

(#1481) #79335424 válasza zeon.hu (#1480) üzenetére


#79335424
törölt tag

Minden automatizáltan kapcsolt funkció energiát igényel.

(#1482) zeon.hu válasza #79335424 (#1481) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

nyilván, csak keresem az optimális megoldást.
nem mániám a végtelenre kitolt üzemidő amúgy.

#?*@&!

(#1483) bartatamas válasza zeon.hu (#1482) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ha 4.4-es rendszered van ott már engedélyezhető a wifi scan kikapcsolt wifi mellett. Az van?

(#1484) Siriusb válasza bartatamas (#1475) üzenetére


Siriusb
veterán

Nekem is furcsa volt, de azt hittem, valami furfang van a dologban, s egy kis csavarral megoldható. Mondjuk változókkal meg tudtam oldani így is.

(#1485) Siriusb válasza zeon.hu (#1482) üzenetére


Siriusb
veterán

Sony-nál gyárilag van helyalapú wifi (nem kell hozzá KitKat), de én is azon a véleményen vagyok, jobb, ha manuálisan kapcsolod. Ha meg olyan sokszor váltasz wifi hálózatok közt, akkor gondolom nem olyan sok az a köztes idő, amikor nem lógsz valamelyik hálózaton, tehát kb. mindegy, be van-e kapcsolva a wifi-d, vagy nincs. Persze simán lehet, hogy Te teljesen máshogy használod...

(#1486) #79335424 válasza zeon.hu (#1482) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem van egy töltőm otthon és egy autós töltőm. A munkahelyemen azért nincs, mert gyakorlatilag az autó a munkahelyem. Töltésmódhoz lehet automatizált műveleteket kapcsolni. A kijelző állapota is elég jól elválasztja az aktív/passzív állapotot. Aztán van az alkalmazásfüggő állapotmeghatározás. Helyi médiához nem kell net, VOIP közben ne kezdjen szinkronizálásba, stb. Ezekkel a lehetőségekkel viszonylag pontosan, energiatakarékosan lehet operálni. Vagy pl. a kijelző az egyik legenergiaéhesebb fogyasztó. Nálam alapból alacsony timeout értékek vannak, amit néhány alkalmazás fókuszba kerülésénél megnövelek és töltőre dugva is hosszabb a timeout.

(#1487) zeon.hu válasza bartatamas (#1483) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

4.4.2. igen.

#?*@&!

(#1488) zeon.hu válasza Siriusb (#1485) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Huawei P6 van most.
minden nap 3 különböző helyen vagyok, de a köztes idő teljesen változó: lehet 10 perc,de több óra is.

#?*@&!

(#1489) #79335424 válasza bartatamas (#1483) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt te érted? Mert ha igen, akkor magyarázd el légyszi! Én úgy gondolom, hogy ha egy hardverelemet kikapcsolunk, akkor annak semmilyen funkciója sem elérhető. Ha mégis, akkor az nincs kikapcsolva, legfeljebb a háttérben működik. Rootolt eszközön az Avast is tudja aktiválni a GPS -t az aktuális felhasználó (vagyis a tolvaj) tudta nélkül. A kapcsolón és az értesítési sávon sem látszik a bekapcsolt állapot. De az energiafelhasználásban igen. Ha a wifi esetében a Google beépített egy ehhez hasonló funkciót rendszer szinten, akkor ezt hívhatjuk kikapcsolt wifinek, de sztem az energiaszükségleten ez nem változtat.

[ Szerkesztve ]

(#1490) bartatamas válasza #79335424 (#1489) üzenetére


bartatamas
senior tag

Sajnos nem tudom hogy a háttérben ezt hogy oldották meg. Hogy a wifi működik ahogy szokott de egyetlen alkalmazás sem tudja használni. Vagy a hardver is kevesebb funkcióval/fogyasztással tud működni mert esetleg küldenie nem kell csak fogadni. Ki kellene próbálni hogyan merül különböző esetekben. Én mondjuk úgy láttam hogy nagyon sűrűn scannel. Próbálgattam anno így a helydetekciót és nekem tetszett, nem tapasztaltam furcsa merülést, de nem mértem meg.

(#1491) Kékes525


Kékes525
félisten

Most kezdtem el ismerkedni az alkalmazással és nagyon tetszik. Örülök hogy magyar. Van néhány jó magyar program, méltó társa ezeknek (például a HDSentinel PC-re).

Gratula a fejlesztőnek! :C

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#1492) mttssz


mttssz
senior tag

Sziasztok!

Most töltöttem le a Robotot, és szeretnék egy olyan parancsot létrehozni, hogyha 3 WiFi hálózat egyikére kapcsolódva van, akkor hajtsa végre az adott parancsot. Meg is találtam az eseményt, és a paramétereknél ha az "ssid" melletti ki ceruzára kattintok, ki is tudok jelölni ssid-t, de csak egyet. Mivel tudok elválasztani így paramétereket, hogy X VAGY Y VAGY Z-ként funkcionáljon?

(#1493) #79335424 válasza mttssz (#1492) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem nem kell ilyen. Az események "vagy" kapcsolatban állnak egymással. Bármelyik teljesülése kiváltja a műveletek végrehajtását. Szvsz egyszerűen adj meg egy parancsban három eseményt a három SSID -vel!

(#1494) mttssz válasza #79335424 (#1493) üzenetére


mttssz
senior tag

Köszönöm, így már megy is.

Azt viszont nem találom, hogy hogy lehetne kikapcsolni a lock screent benn, vagy ez nem is lehetséges?

(#1495) #79335424 válasza mttssz (#1494) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom, hogy mire gondolsz. Nekem nincs bekapcsolva a lock, így lockscreenem sincs.

[ Szerkesztve ]

(#1496) Siriusb válasza mttssz (#1494) üzenetére


Siriusb
veterán

Kijelző / Képernyőzár állapotának állítása

(#1497) mttssz válasza Siriusb (#1496) üzenetére


mttssz
senior tag

Köszönöm, ezt kerestem, csak máshol. :B

(#1498) mttssz


mttssz
senior tag

Taskerhez hasonló Exit task lehetséges a robotban?

(#1499) bartatamas válasza mttssz (#1498) üzenetére


bartatamas
senior tag

Itt külön parancsban, inverz eseményekkel kell megfogalmazni. Addig állapot szabályokat nem lehet megfogalmazni addig az Exit sem értelmezhető.

(#1500) flash-


flash-
veterán

segítségeteket kérném

szinkornizációval kapcsolatban.
ha be van kapcsolva a szinkronizáció, de a wifi, mobilnet ki, és a kijelző is ki, akkor elvileg a telefon nyugodtan el tud menni alvó módba?

ha nem akkor e-robotban erre szükségem lenne valami ilyesmire:

addig amig a képernyő be van kapcsolva és a mobilnet vagy a wifi,addig szinkronizáció legyen bekapcsolva.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.