Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) #79335424 válasza bartatamas (#800) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor ez gyors project volt. Érdekes ez az Android rendszer. Kicsit ecccerű, mondhatni butuska.

(#802) #79335424


#79335424
törölt tag

Szia Tamás!
Jól látom, hogy nincs a Robotban e-mail küldés művelet? Egy "elutaztam" parancs lenne az elképzelés. Ha X telefonszámról érkezik hívás, akkor Y e-mail címre küldjön egy mail -t. Gondolom, ezt most talán broadcast -ként tudnám neki megadni. Csak a változók kezelése homályos (pl. telefonszám, account, e-mail cím). Jó lenne, ha lenne erre egy sablon. Esetleg egy csatolt fájl lehetőséggel. Pl. készít a robot egy képet, hangfelvételt és azt elküldené. Sztem hasznos feature lenne.

(#803) bartatamas válasza #79335424 (#802) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

Max úgy lehetne megoldani hogy az SMTP szerver paramétereit, login információkat meg kellene adni úgy mint az Email érkezett eseménynél. Mert az Android által támogatott email küldés felhasználói beavatkozást igényel, vagyis csak megnyitná az email alkalmazás a kitöltött adatokkal és neked kellene elküldeni.

(#804) Oldman2


Oldman2
veterán

Az itt felvázolt "probléma" E-Robot alatt hogyan zajlik le?

Én is használok egy az "Újraindítás vége" eseményhez kapcsolt inicializáló parancsot.

(#805) bartatamas válasza Oldman2 (#804) üzenetére


bartatamas
senior tag

Az én tapasztalatom szerint a Boot completed eseményt egyszer kapja meg a rendszer. Somatom által írt dolgot még nem tapasztaltam.

(#806) Oldman2 válasza bartatamas (#805) üzenetére


Oldman2
veterán

Oksa, köszi.

(#807) #79335424 válasza bartatamas (#803) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm! Így már értem, hogy miért csak sms van. Azért ez is vicces egy kicsit. Egy általában fizetős szolgáltatást lehet automatizálni, egy nem fizetőst viszont nem enged a rendszer. Persze azért a korlátozás több módon is megkerülhető.
A rendszerinduláshoz kötött parancs ismétlődéséről csinálok majd prezentációt. Menübehívásos, érintésemulációs műveletről van szó, ami még megerősítést is igényel, úgyhogy látható, hogy legelább kétszer fut le. Nincs jelentősége, mert ez nem csinál galibát, és mint írtam, megkerülhető. Csak érdekes.

(#808) Oldman2


Oldman2
veterán

Barta Tamás általam már jól megismert kiemelkedő supportjaként készülőben egy Nem fogadott hívás esemény.

Ennek segítségével sikerült azt megoldanom, hogy a bármilyen formában érkező nem fogadott hívásokat az E-Robot addig jelzi (ahogy akarom, teljesen testre szabható), amíg azt ki nem kapcsolom.

Három Robot paranccsal sikerült számomra tökéletesen megoldani az egészet:

1. Figyeli az adott szám(ok)ról beérkező ÚJ Nem fogadott hívásokat, ha érkezik ilyen aktiválja a 2. Parancsot (nálam egy dialógus ablakot is feldob, ami szövegesen is értesít),
2. Ez egy általában inaktív parancs, de ha aktiválódik, percenként jelzi az eseményt,
3. Ikonként kirakva az Asztalra, ez inaktiválja a 2-es parancsot (nálam egy buborék üzenetben is jelzi a kikapcsolást).

Egy feature requestem megvalósítása még függőben van, a Nem fogadott hívás ÚJ státusát ha esetleg törölni lehetne direktben egy Robot művelettel.

Ez úton is köszönöm Tamásnak a gyors reagálását!

[ Szerkesztve ]

(#809) Balikaa


Balikaa
csendes tag

Üdv!

Az mitől lehet, hogy eddig minden remekül működött, de reggel óta semmilyen parancsot nem hajt végre, amit egy program indításához vagy fókuszba kerüléséhez kötöttem? Illetve a program leállásához, fókuszból kikerüléséhez kötött parancsokat sem. Van valakinek ötlete? Kösz

(#810) Siriusb


Siriusb
veterán

A frissítésnél olvastam, hogy végre ki lehet választani a telefonszámokat a kapcsolatok közül. Köszi!

(#811) bartatamas válasza Balikaa (#809) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

Sajnálom, egy hibás verzió került ki, most töltöttem fel a javítást, hamarosan letöltődik.

(#812) Siriusb


Siriusb
veterán

Most többet használom a mobilevoip-ot így megint előjött a kérdés, miként tudom elsötétíteni a képernyőt (0 fényerő) a beszélgetés alatt, mint pl. egy GSM hívásnál? Vagy 1%-ra veszem a fényerőt, ami persze nem 1%, emiatt nem játszik, vagy lezárom. Ezt a két megoldást találtam eddig, van más lehetőség?

(#813) Balikaa válasza bartatamas (#811) üzenetére


Balikaa
csendes tag

hú, köszi, ebben bíztam. pedig reggel óta mit össze szenvedtem, hogy mit csesztem el. Amúgy a nem fogadott hívás opció is nagyon jó. Köszi a munkád.

(#814) Siriusb


Siriusb
veterán

Tamás, az a parancs, ahol feltételként Hely (GSM cella) van megadva az eseménynél nem fut le. Ellenőriztem a cellákat, rendben van a Hely. Készítettem egy olyan, új parancsot is, ami percenként lefut, ha az adott helyen van, de nem hajtódik végre.

Szerk.:
Még egy probléma, ha már írok. A robot, ha frissül a program, mindig leáll, s manuálisan kell újraindítani.

[ Szerkesztve ]

(#815) Oldman2 válasza Siriusb (#814) üzenetére


Oldman2
veterán

A robot, ha frissül a program, mindig leáll, s manuálisan kell újraindítani.

Ehhez kapcsolódó észrevétel (bár ez gondolom ez nem hiba), hogy minden frissítés után a Robot -ot újra engedélyezni kell a Superuser alkalmazásban (gondolom megváltozik a Robot ID-je?).

(#816) #79335424 válasza Siriusb (#814) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nálam nem aktiválódik a GPS. Azt szerettem volna elérni, hogy egy parancsikonnal a robot bekapcsolja a GPS -t, majd amikor megvan a pozíció, akkor indít egy másik alkalmazást. De az b...ik indulni, mert képtelen vagyok megértetni a robottal azt, hogy "van pozíció". Sőt, egyáltalán nem keres pozíciót, hiába állítom aktív módra. A GPS be van kapcsolva, de az ikonja nem jelenik meg a notibáron. Vagyis passzív, nem használja semmi.

[ Szerkesztve ]

(#817) Siriusb válasza #79335424 (#816) üzenetére


Siriusb
veterán

Akkor valószínűleg ugyanott van a hiba mindkettőnknél. Legalább most már biztos, hogy nem én cs...sztem el valamit.

(#818) bartatamas válasza #79335424 (#816) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

Ezt nem teljesen értem. Azzal hogy bekapcsolod a GPS-t még az nem lesz használva. Hogy próbálod elérni hogy használja is a GPS-t? Van olyan esemény amely GPS pozícionálást végezne?

(#819) #79335424 válasza Siriusb (#817) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az még így sem biztos. Símán lehet, hogy mindketten elcsesztünk valamit. Az én szitumban azt érzem necces pontnak, hogy a parancshoz nincs definiálva semmilydn hely. Mert mindegy, hogy hol vagyok, a lényeg csak az, hogy legyen pozíció. De az "első találat" opcióra sem csinál semmit. Ha nem aktíválja a GPS -helykeresést, akkor első találat sem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#820) bartatamas válasza Siriusb (#814) üzenetére


bartatamas
senior tag

Sziasztok,

Megtaláltam a cellákkal kapcsolatos hibát, amit egy új funkció bevezetése okozott. Feltöltöttem a Playre az 1.21.2-t, kérlek jelezzétek vissza hogy ez már ok-e. Teszteltem magamnál és ez már ok szerintem.

Beletettem egy kis változtatást is hogy update után induljon el magától, remélem ez is működik.

(#821) #79335424 válasza bartatamas (#818) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, valahol érzem én is a logikai hibát, csak nem tudom, hogyan kellene ezt jól csinálni. Pedig nem mondanám, hogy nyakatekert dolgot szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#822) bartatamas válasza Oldman2 (#815) üzenetére


bartatamas
senior tag

Erre sajnos nincs ötletem. Én még nem tapasztaltam ilyet, de mondjuk nálam soha nincs normális update, mindig gépről telepítem.

(#823) bartatamas válasza #79335424 (#821) üzenetére


bartatamas
senior tag

Javaslom hogy próbáld ki a Hely & Biztonság alatt a "Pozíció frissítése" műveletet. Ha ott beállítod a GPS szolgáltatót akkor ez elvégzi elvileg a hely egyszeri frissítését.

(#824) Oldman2 válasza bartatamas (#822) üzenetére


Oldman2
veterán

A 21.2-esnél erre külön oda fogok figyelni...
:-)

(#825) #79335424 válasza bartatamas (#823) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Megnézem.

(#826) #79335424 válasza Oldman2 (#824) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tudom, hogy rés a pajzson, de nekem nincsenek rizikós, vagy "virágboltos" alkalmazásaim, ezért automatikus a root engedélyezés.

(#827) Oldman2 válasza #79335424 (#826) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem értem ezzel mit szeretnél mondani...

(#828) #79335424 válasza Oldman2 (#827) üzenetére


#79335424
törölt tag

Automatikus engedélyezésre van állítva a Superuser. Megadja magától az engedélyt a robotnak. Csak értesít az eseményről.

(#829) Oldman2 válasza #79335424 (#828) üzenetére


Oldman2
veterán

Nálam is arra van állítva, ennek ellenére egy E-Robot frissítés után eddig mindig bekérte újra. Ma is.

Ezért írtam, hogy "gondolom az app új ID-t kap"?

(#830) bartatamas válasza Oldman2 (#829) üzenetére


bartatamas
senior tag

Mi az hogy új id? Az alkalmazásokat a csomag név és egy aláíró kulcs azonosítja, ezek soha nem változnak, különben nem is lehetne frissíteni.

(#831) #79335424 válasza Oldman2 (#829) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az mindegy. Gondolom, erről a Superuser -ről van szó. Beállítások - automatikus engedélyezés - kérések automatikus engedélyezése. Mindegy lesz, hogy mi a verziószám, vagy az ID.

(#832) #79335424 válasza bartatamas (#830) üzenetére


#79335424
törölt tag

Arra tippelek, hogy vagy a frissítést friss telepítésként "éli meg", vagy a verziószámot valahogy hozzácsapja a névhez és így azonosítja.

(#833) Siriusb válasza bartatamas (#820) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszönöm! A Play még mindig az 1.21.1-et hozza. :(

(#834) Siriusb válasza bartatamas (#820) üzenetére


Siriusb
veterán

Az új verzióban működnek a cellák, kösz a gyors javítást.
A frissítés utáni újraindulás még nem megy.

(#835) Oldman2 válasza #79335424 (#831) üzenetére


Oldman2
veterán

Jó hogy rákérdeztél, mert közben rájöttem, hogy nem is az van a telón, hanem a Super SU, aminek a beállításaiban találtam egy ilyet:

Újrahitelesítés
Kérjen engedélyt újra, ha egy app újratelepített vagy frissített

Ezt be volt kapcsolva. Kikapcsoltam.

Ennek a lehetőségnek egyébként mi haszna lehet?

(#836) Siriusb


Siriusb
veterán

Ez a probléma már máskor is előjött, de most már megírom. Titanium backup-pal lettek visszaállítva az alkalmazások, de szerintem nem lényeges jelen esetben.
A parancsoknál, ahol pl. csengőhangot állítottam be (a fájl kitallózásával), a név helyett csak egy szám van. A parancs mentésekor (e-robotból) készült xml fájlban nem abszolút elérési útvonal van, hanem:
<action type="ringtone">
<param name="type" type="string">1</param>
<param name="ringtone" type="uri">content://media/internal/audio/media/292</param>
<condition type="boolean">
<param name="value" type="boolean">true</param>
</condition>
</action>

Ilyenkor, ha lefut a parancs, a rendszer beállításaiban a Hangoknál megnézve Ismeretlen csengőhang van. Amennyiben szerkesztem a parancsot, és a parancson belül megadok egy csengő és egy értesítési hang beállítást (mint művelet), jön az érdekesebb rész. Kitallózom az első hangfájlt, szépen ott a neve paraméterként. Kitallózom a második hangfájlt, szépen ott a neve paraméterként, de közben az első hangnál megint csak egy szám van, s nem is működik a csengőhang beállítás, ha lefuttatom a parancsot.

Lehet kicsit zavaros így elmondva, hátha a képes megjelenítés segít:
Hang robot

Másik - számomra zavaró probléma, nem látom át, melyik parancs aktív, melyik nem, ráadásul a legaljára kell görgetnem, hogy ezt a leglényegesebb információt megkapjam.

(#837) #79335424 válasza Siriusb (#836) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lehet, hogy itt is van ösxzefüggés egy általam korábban jelzett problémával? Egy parancs átállítja egy alkalmazáscsoport fókuszbakerülésekor a képernyő timeoutot 300000 -re. A parancs végén kiíratom a timeout értékét a notibárra úgy, hogy egy átnevezés operátor a 300000 mintát "timeout 5 perc" -re módosítja.
Működik.
Egy másik, hasonló parancs töltő csatlakoztatáskor átállítja 180000 -re, amit ugyanilyen módon átnevezve "timeout 3 perc" -ként jelenít meg.
Működik.
De ha akkor dugom töltőre, amikor az alkalmazáscsoport fókuszban van, akkor csak az jelenik meg a notibáron, hogy "180000". Érthetetlen, hogy ilyenkor honnan kerül elő ez a szám, amiért nem tekinti átnevezendő mintának.

(#838) KellnerL


KellnerL
csendes tag

Sziasztok!

Pár napja tapasztaltam, hogy lekapcsol a wifi. Cellákat figyeltetek vele, és így kapcsoltatom ki-be.
Mostanában bejött egy nem "szokványos" cella. Így néz ki: "mcc: 216, mnc: 30, cid: *, lac: *" Ezt viszont nem tudom, és nem is szeretném hozzáadni a helyekhez. Mi okozhatja ezt?

Előre is köszi!

Üdv.
Laci

(#839) bartatamas válasza KellnerL (#838) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

Ezt a Történet oldalon látod, hogy e miatt érzékeli a kilépést?

(#840) KellnerL válasza bartatamas (#839) üzenetére


KellnerL
csendes tag

Szió!

Igen, ott.

(#841) bartatamas válasza KellnerL (#840) üzenetére


bartatamas
senior tag

Küldtem egy javítást.

(#842) KellnerL válasza bartatamas (#841) üzenetére


KellnerL
csendes tag

Köszönöm, este megnézem otthon.

(#843) KellnerL válasza bartatamas (#841) üzenetére


KellnerL
csendes tag

Szia!

Mióta feltettem (kb. 1,5 nap), azóta nem volt ez az érdekes jelenség.
Köszönöm a javítást!

Üdv.
Laci

(#844) Csika11


Csika11
csendes tag

A telefonszámokkal akadt problémám. Adott számról jövő hívást szeretnék kezelni. A bejövő számban szerepel a +36, és ezt nem tudom beadni a Robotnak, mert csak számot vár, hiszen numerikus változó (ez az esemény rögzítésénél, a kapcsolatoknál lévő 'bejövő hívás').
Próbáltam úgy is, hogy a névjegyzékből veszem fel ide, de akkor meg leáll a Robot. A névjegyzékben átírtam a +36 -ot 06-ra, de a bejövő szám ettől függetlenül +36-tal jön.

(#845) bartatamas válasza Csika11 (#844) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

Feltöltöttem most egy javítást, az 1.12.3-ban már jónak kell lennie.

(#846) #79335424 válasza bartatamas (#845) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem 1.21.3 -at akartál írni? :)

(#847) bartatamas válasza #79335424 (#846) üzenetére


bartatamas
senior tag

De de

(#848) Csika11 válasza bartatamas (#845) üzenetére


Csika11
csendes tag

Tökéletes!
Valóban kiváló a terméktámogatás, mint ahogyan a termék is az. KÖSZÖNÖM!

(#849) Siriusb


Siriusb
veterán

Kis segítséget kérek. Értesítés / telefon csörgés hangerejét szabályoznám, Android 4.2.2-ről van szó. Elixír 2-ben beállítottam, hogy ezek egymástól függetlenül is szabályozhatók legyenek.
Amennyiben e-robotban megadom a Csörgés hangerejét, az nem változik, csak az Értesítés és a Rendszer hangereje. Készítettem az Elixírben profilt a különböző hangerőkhöz, melyeket ott manuálisan tudok aktiválni, viszont e-robotban ezeket a hang profilokat nem tudom kiválasztani.
Javaslat?

(#850) pici79


pici79
csendes tag

Segítség kérése!

Sziasztok!

Szeretném a progit olyan célra használni, hogy a dual sim-es telefonomban lévő pl. SIM2-es céges kártyámat automatikusan ki be kapcsolgassa munkanapokon a készülék reggel 8 és délután 15 között.

Nézegettem már minden beállítást, de valószínű figyelmetlen voltam s átsiklottam felette.

Tudnátok segíteni?

Előre is köszönöm! :R

Szabi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.