Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) KellnerL válasza bartatamas (#450) üzenetére


KellnerL
csendes tag

Szia!

Köszi szépen! Igen, sikerült egyébként vele. Nekem a free adv. tas killer volt fent. Felraktam az advencedet, és azzal szépen meg tudtam oldani. De ha beleteszed az E-robotba, akkor már erre se lesz szükségem. ;)

Köszi szépen még 1szer!

(#452) Oldman2


Oldman2
veterán

Érdekes hibát vettem ma este észre...

Van egy eddig jól működő Parancsom a következő beállításokkal:

Riasztás 22:00 minden nap
Adott helyen

Idáig jól működött, de ma (és gondolom már tegnap is), 21:00-kor aktiválódott.
:-)

E-Robot 1.14

(#453) CharlieR válasza Oldman2 (#452) üzenetére


CharlieR
csendes tag

Nekem szintén, a 06:00-ás indulást 05:00-ra írta!

(#454) vadkörte válasza Oldman2 (#452) üzenetére


vadkörte
addikt

Ööööö... Csatlakozok az előttem szólóhoz. Nálam is előjött ez az érdekesség. :U

Üdv. V. Körte

(#455) bartatamas válasza vadkörte (#454) üzenetére


bartatamas
senior tag

ÁÁÁ, az a fránya óraátállítás. Telefon restart megoldja? Kipróbáljátok?

(#456) vadkörte válasza bartatamas (#455) üzenetére


vadkörte
addikt

AZ hát... Hogy szakadna rá arra az idiótára egy tonna aprómajom aki kitalálta ezt a fas... baromságot... :W :W

Nem. Nem oldotta meg. Átállítottam a riasztás dátumát tekergetés utánira. Az megoldotta. Ismétlődő, szóval nem gond. Tavasszal meg majd vissza. :F

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#457) ltpalermo válasza bartatamas (#455) üzenetére


ltpalermo
csendes tag

nekem nem is futott le néhány parancs, gyanítottam h ez a baj, azóta volt újraindítva a telefon, most leállítottam az E-robot-ot, kíváncsi leszek estére működni fog-e az éjjel parancs.

más: egy olyan kérdésem lenne hozzád Tamás, hogy az elixir-ben beállított profilokat nem lehetne eseményként, vagy legalább feltételként megadni a robot-ban? szerintem sok dolog egyszerűbb lenne, ha megadnám pl. h esemény: elixir profil fut/aktiválódik.
ill. a másik, hogy lehetséges-e h a tts motor felolvassa bejövő hívónál a hívófél nevét. egyenként parancsokkal meg tudtam oldani egy-egy kontakthoz, de az összeshez rengeteg parancs lenne

(#458) bartatamas válasza ltpalermo (#457) üzenetére


bartatamas
senior tag

1: megoldható, de ehhez az Elixir-hez is hozzá kell piszkálnom

2: ezt talán úgy lenne a legjobb megoldanom hogy csinálok egy kifejezést amely telefonszám alapján vissza tudná adni a kontakt nevét. És akkor ezt a kifejezést használva TTS-el már ki tudnád mondatni.

Felírom magamnak ezeket a feladatokat, aztán remélem nem feledem őket :)

(#459) ltpalermo válasza bartatamas (#458) üzenetére


ltpalermo
csendes tag

előre is köszönöm! kezdő androidos vagyok, de a te programod győzött meg róla végleg, hogy jól választottam amikor ős nokia fanatikusként mégis androidos telefont vettem :)

(#460) bartatamas


bartatamas
senior tag

Sziasztok,

Sikerült javítani az óraátállításos problémát, hamarosan feltöltöm a javítást. Elnézést a problémáért, akkor jött elő ha riasztásnak az átállítás előtti időpont van beállítva és most átállítás után vagyunk (tehát szinte mindig).

(#461) ptya


ptya
tag

Sziasztok!

Létezik valahol egy fórum, vagy közösség ahol mindenféle parancs-kombó ötletek vannak? Szívesen böngészném mások ötleteit, hogy mire használják egyesek a programot.

Tamás, nagy gratula ehhez a programhoz! Nagyon tetszik!

(#462) #79335424 válasza ptya (#461) üzenetére


#79335424
törölt tag

Régebben erőltettem ezt, de közben rájöttem, hogy van néhány akadálya.
1.: A parancsok nagy részéhez rootolt teló kell
2.: Telótípuson és oprendszeren is múlik, hogy mi működik és mi nem
3.: Sok parancs további telepített alkalmazásokra is hivatkozik. Ha ezek nincsenek telepítve a másik készüléken, akkor a parancs sem fog működni.
4.: Ebben nem vagyok biztos, de ha jól értettem Tamás egyik magyarázatát, akkor az is gond, hogy a "külső" programokat a robot nem név szerint azonosítja, tehát hiába van telepítve másik készüléken, a parancs nem fogja "megtalálni".

[ Szerkesztve ]

(#463) ptya válasza #79335424 (#462) üzenetére


ptya
tag

Oh, én csak mindösszesen egy pár mondatos áttekintőre - esetleg egy folyamat leírásra - gondoltam. Egyetértek, azzal, hogy elég furcsa dolgokat produkálna a program, ha egy másik készülék parancsát egy az egyben átvenné.

Én pl. olyasmin gondolkodom, hogy pl. éjféltől reggel 7-ig WiFi-off / mobildata off, viszont ha bekapcsolom a telefont az éjszaka folyamán ezt mind kapcsolja be, majd ha az idő még mindig éjfél és hét között van, kikapcsolt képernyőnél térjen vissza "alvóba".
Egyelőre még nem jöttem rá, hogy lehet az ilyet megoldani, hogy ami egyszer "alarm" módra bekövetkezik (éjfélt üt az óra) az intervallum alapján működjön - tehát aktiválódjon máskor is.

Illetve az sem lenne rossz - különösen hétvégékre - hogy teszemazt éjféltől, ha a képernyő nem volt bekapcsolva 1 órán keresztül, akkor kapcsolja ki a mobiladatot és wifit. No ezzel még nem is próbálkoztam. :)

[ Szerkesztve ]

(#464) ltpalermo válasza ptya (#463) üzenetére


ltpalermo
csendes tag

ezt én is jó ötletnek tartom, le is írom azt a parancsot amire eddig a legbüszkébb vagyok, szöszöltem vele egy darabig, de hátha valaki pont ilyesmit akar:

a következő volt a probléma, vettem egy fm transmittert a kocsiba, ami bluetooth-on átküldi a telefon hangját a rádiónak és azt szerettem volna elérni, hogy ha bejövő hívásom van, akkor ne kelljen a dokkolóba tett telefonon matatni, hogy fogadjam azt.
végül 3 paranccsal oldottam meg, az első mindössze annyit tesz, hogy engedélyezi a fő parancsot (hívásfogadás) akkor amikor bejövő hívásom van, de feltételnek megadtam, hogy fusson az autós program, ill. a bt legyen bekapcsolva, így tehát kocsin kívül nem működik a dolog.
egy másik parancs a hívás fogadásával, ill. készenlétben letiltja a hívásfogadás parancsot, szintén azért, hogy ne működjön feleslegesen (lentebb leírom miért volt erre szükség).
a hívásfogadás parancs pedig mindössze annyit csinál, hogy a távolságmérő alapján ha azt érzékeli a telefon, hogy kb 5-10 centire hadonászok előtte, akkor fogadja a bejövő hívást :))
a letiltós és engedélyezős parancsokra pedig azért volt szükségem, mert ha engedélyezve hagyom a hívásfogadás parancsot folyamatosan működik az infra a távolságmérőben, hiába adtam meg feltételként, hogy csak bejövő híváskor/bekapcsolt bt-nál stb. működjön a parancs, és ez nem tudom mennyire árt neki.
nem tudom mennyire érthető, még egy jó tanács ha valaki meg akarja csinálni, a távolságmérő eseménynél be kell pipálni a használjon delta értékeket... sort, nekem csak úgy működik, nélküle rögtön fogadja a hívást ahogy csörögni kezd a telefon

(#465) #79335424 válasza ptya (#463) üzenetére


#79335424
törölt tag

Biztos több módon is meg lehet közelíteni. Ha egyébként napközben állandóan be vannak kapcsolva ezek a funkciók, akkor kell egy parancs, ami "képernyő bekapcsolva" eseményre bekapcsolja a kívánt funkciókat. Egy másik parancs pedig "képernyő kikapcsolva" eseményre kikapcsolja. Ez utóbbinak az esemény részét kell egy "adott idő van" feltételhez kötni. Ebben be tudod állítani, hogy mettől, meddig érvényesüljön a feltétel. Ha azt szeretnéd, hogy akkor is érvényesüljön a parancs, ha éjfélkor épp ki van kapcsolva a képernyő, akkor ugyanide betehetsz egy riasztás eseményt is, aminek a feltétele a kikapcsolt képernyő. Így lesz egy hálózat kikapcsolás művelet, ami több esemény hatására is kiváltódik. Egyszeri eseményként éjfélkor, ha ki van kapcsolva a képernyő, illetve éjfél és reggel x között, ha kikapcsolódik a képernyő. Reggel a bekapcsolást pedig fixálhatod egy riasztás időpont eseménnyel.

(#466) ptya


ptya
tag

Jó ötletek :) Köszi nektek!

Nem tudtok véletlen egy olyan programot, ami cella adatot gyűjt és térképen ábrázolja azt? Kíváncsi lennék, hogy egy adott cella hol aktiválódik.

Nektek amúgy mi a tapasztalatotok, ha GPS pozícióhoz van kötve a jelentél az mennyivel jobban eszi meg az aksit?

(#467) #79335424 válasza ptya (#466) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem a GPS nem annyira, mint a cellainfó aktív módban.

(#468) #79335424


#79335424
törölt tag

Véletlenül bukkantam erre a Tasker plugin gyűjteményre. Van köztük pár olyan, amiket már teszteltem, vagy jelenleg is aktívan használok. Remélem, nem kell kifejteni, hogy hála Tamás előrelátásának, E-Robot szempontból miért lehet érdekes ez a lista.

(#469) #79335424


#79335424
törölt tag

Szia Tamás!
Ismét lenne egy ötlet / kérés. A szenzoroknál egy hangérzékelés. Több alkalmazásnál láttam ilyet, méghozzá szabályozható érzékenységgel. De azokon nem lehet variálni, hogy az érzékenységi küszöböt meghaladó hangesemény hatására milyen műveletet hajtson végre. Pedig szerintem hasznos lenne. Pl. van saját mikrofonos mini PC -m, de az usb -s hangkártyákat mindegyik kezeli. Küldhet pl. mélben képet, ha valami zajong. Vagy babaőrnek is jó lehet.

(#470) Armahun


Armahun
addikt

Sziasztok.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy lehet e felolvastatni a robottal.
Például a vágólap tartalmát.
Olyasmire gondoltam, mint pc-n a SpeakBoard: ha valamit kimásolok azt felolvassa.

A tts résznél és a változóknál is kerestem olyat, hogy vágólap tartalma, de nem találtam.

PL:
esemény: adott program fut és a vágólap tartalma változott akkor tts szöveg felolvasása: változó, vágólap.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#471) ltpalermo


ltpalermo
csendes tag

sziasztok!

kicsit leült a topik, lenne pár kérdésem/kérésem, hátha újra fellendül

1. nem egészen értem a változók működését. pl beállítottam, hogy reggel 6 és este 8 között aktív legyen egy nappal változó, így nem kellene mindenhol az "adott idő van" feltételt használni. A probléma az, h magától nem aktiválódik, tehát nem vált át false-ra az értéke este 8 után, ez normális?

2. szeretnék összehozni egy olyat, hogy amikor éjjel véletlenül felébredek és bekapcsolom a kijelzőt, kiírja h mennyi idő van még hátra a következő ébresztőig. persze kiíratni kitudom vele, h mikor lesz a következő ébresztő, meg akár azt is h hány óra van éppen, de azt nem, hogy mondjuk "még x óra y percet alhatsz" :DD
tehát az a baj, h a következő ébresztőt szövegesen adja meg és ebből hiába tudom kinyerni az időpontot, az akkor is szöveg marad és nem tudom számmá átalakítani sehogy sem, h összevessem a pontos idővel

3. az utolsó pontot közvetlenül Tamásnak címezném: nem lehetne fejleszteni a párbeszédablakon? olyasmire gondolok, hogy pl jelenleg van egy parancsom, amivel a kedvenc nba csapatom meccsének az eredményét tudom megnézni. ha a google naptár szerint véget ért a meccs, feldob egy értesítést amire reggel kattintva rögtön a megadott weboldalra dob (egyébként ezt is külső programmal oldottam meg, a taskerhez készült autonotification pluginnel)
de sztem egyszerűbb lenne, ha a párbeszédablakhoz lehetne rendelni két-három gombot a bezárás gomb helyett/mellett, melyekhez külön parancsokat lehetne programozni (webcím megnyitása, parancs futtatása, alkalmazás megnyitása, ill. bármi olyan amit jelenleg is tud a program). ezzel lehetne pl akár olyat is, hogy felugró üzenetben jelezze az új sms-t, annak tartalmát és rögtön innen lehetne is rá válaszolni

(#472) bartatamas válasza ltpalermo (#471) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

1. Gondolom a Változók oldalon végezted el a változó beállítását egy kifejezés segítségével. Az az érték nem frissül, csak egyszer állítódik be a kifejezés aktuális értéke alapján. Amire gondolsz az valami olyasmi hogy kifejezésekhez lehessen ilyen "shortcut"-szerűséget megadni. Pl: "a reggel 8 és délután 20 között van, hétvége és éppen megy a home nevű hálózathoz vagyok csatlakozva" kifejezést el lehessen nevezni úgy hogy "Otthoni hétvégi pihenés" és ezt a nevet lehessen több helyen használni. Ilyen lehetőség még nincs.
Egy változó értéke csak akkor változik ha te beállítod kézzel vagy a változó beállítása paranccsal. De hogy a nappali idő így jól működjön mint változó akkor kb kellene csinálni egy parancsot amely óránként aktivizálódik (minden óra 00-kor pl) és a változót ekkor állítanád be. Ezután már más parancsokban használhatnád. Hogy ez lenne-e a hatékonyabb megoldás vagy egy ilyen "shortcut" szerű dolog az pedig attól függ hogy hányszor fog kiértékelődni a kifejezés.

De igazad van, a változók képernyő működése valószínűleg így félrevezető és jó lenne úgy módosítani hogy ha kifejezést adsz meg akkor az mindig kiértékelődjön ha az adott változóra hivatkozol.

2. Csináltam egy új "Számmá konvertálás" kifejezést amivel ezt meg fogod tudni csinálni. Ha kell most akkor el tudom küldeni a dev verziót. Az ébresztés következő időpontját amúgy sajnos csak szövegesen lehet lekérni a rendszertől és változó hogy milyen formában kapom meg.

3. Próbálok ezen fejleszteni. A felhasználó által generálható UI-k lehetősége szinte teljesen hiányzik a rendszerből. Valami elég általános és egyszerűen használható megoldást kellene kiötölni hozzá. Gondolkodok rajta.

(#473) vadkörte


vadkörte
addikt

Lecseréltem a régi Galaxy Ace telefonom egy MTK SoC-os Huawei-re. Jó a cucc és ezen már rendes JB fut.
A Robot is korrektül teszi a dolgát, csupán annyi a problémám, hogy az egyes parancsoknál, ahol van olyan opció, hogy "ébressze fel a telefont", nem lehet átállítani "ne ébressze fel a telefont"-ra. Ez valami MT sajátosság lehet?
Ennek örömére minden óra 00-kor bekapcsolja a kijelzőt, sajnos még nem tudtam leszoktatni róla. Valószínűleg majd átalakítom a parancsaimat.

Üdv. V. Körte

(#474) bartatamas válasza vadkörte (#473) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ébressze fel a telefont? Az csak a Riasztás eseménynél van, nem?

(#475) vadkörte válasza bartatamas (#474) üzenetére


vadkörte
addikt

Nehogy álmatlan éjszakáklat okozzon a dolog.
Igen, ott. Eddig nem kapcsolta be a panelt, most bekapcsolja.
Valószínűleg átkonfigurálom majd a parancsokat.

ui.:
Néhány napja küldtem Elixir2 és ERobot log-okat az új telefonról, hátha találsz benne valami használhatót.

Üdv. V. Körte

(#476) #79335424 válasza bartatamas (#474) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szia Tamás!
Nem jártál erre mostanában. Egész kihalt lett a topik.
#469 -re látsz lehetőséget? Eccerűsítve vmi "külső hangerőszint esemény" lehetséges?

(#477) ltpalermo válasza bartatamas (#472) üzenetére


ltpalermo
csendes tag

szia!

azt megköszönném, ha elküldöd, a címem: ltpalermo@gmail.com

igen a változóknál csináltam, de mostmár értem hogyan működik, pl egy autósmód fut változót létrehoztam és amikor kapcsolódik a bt-hoz a kocsiban, akkor vált true-ra és így néhány másik parancs nem tud lefutni, míg néhány pont ekkor. szal teljesen jó így is, a nappal-t is be tudom állítani akkor így minden reggel, amikor visszahangosítja a telefont és minden este amikor lenémítja. de igazából ez csak kényelmi dolog lett volna.

(#478) bartatamas válasza ltpalermo (#477) üzenetére


bartatamas
senior tag

Elküldtem egy fejlesztői verziót ami a következő dolgokkal egészült ki:

- az operátorok között van egy számmá konvertáló operátor
- valamint a változók kezelése is megváltozott. Ha a Változók
képernyőn egy új változót hozol létre akkor két eset lehetséges:

1. ha konstans volt (pl: 13 vagy "alma") akkor ez egy igazi változó
amelynek az értéke módosítható a Változó beállítása művelettel

2. ha egy kifejezést adsz meg (pl: akkumulátor százalék) akkor megőrzi
az adott névhez ezt a kifejezést és ha erre a névre mint változóra
hivatkozol akkor kiértékelődik a kifejezés és az lesz használva.

(#479) ltpalermo válasza bartatamas (#478) üzenetére


ltpalermo
csendes tag

köszönöm, a változók remekül működnek, de a számmá konvertálásnál leáll a robot és amíg nem tüntetem el azt a változót, ami használja nem is működik rendesen.
de ezt az ébresztős dolgot lehet amúgy sem fogom tudni megoldani, mert az ébresztő szövegnél az adott naptól függően 1 vagy 2 betűből áll a nap, így a szövegrész operátort is hiába próbálom használni

(#480) #79335424


#79335424
törölt tag

Szia Tamás!
Van egy alkalmazás (Network Signal Info pro), amit kedvelek, csak fölöslegesen ébresztgeti a telót. Szeretném ezt beszabályozni, hiszen kikapcsolt képernyőnél semmi szükségem a hálózati infókra. Kikapcsolás nem jó, mert indításkor az indítóképet mutatja, nekem meg csak a widget infója kell. A tiltás/engedélyezés sem jó, mert ilyenkor a widget dob hibaüzenetet. Elixírben tudom tiltani csak az ébresztőfunkcióért felelős részt, de tudnék erre profilt is készíteni, amit aztán robottal automatizálhatnék?

[ Szerkesztve ]

(#481) #79335424 válasza #79335424 (#480) üzenetére


#79335424
törölt tag

Update:
Tévedtem! Úgy tűnik, hogy az android permission: WAKE_LOCK jogosultságot kéne megvonnom tőle, de erre nem találok az Elixírben sem opciót.
Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#482) bartatamas válasza #79335424 (#481) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia, két ilyen nevű appot is felraktam de egyikhez sem volt widget. Permission átállítást nem tudok. Van pár ilyen app de sajnos reboot kell a módosítások érvényesítéshez szóval elég kilátástalannak érzem.

A zaj érzékeléssel még tartozom neked de eléggé elfoglalt vagyok sajnos.

(#483) #79335424 válasza bartatamas (#482) üzenetére


#79335424
törölt tag

Elnézést, linkelhettem volna! Network Signal Info pro A weboldal is elég profi, részletesen írja a jogosultságokat. A WAKE_LOCK elvileg csak a pro verzióban van, a logolás miatt. De én nem állítottam be semmilyen logolást. Többször ellenőriztem, nincs bekapcsolva ilyen. A GSam Battery Monitor és a Wakelock Detektor szerint is ez a program, pontosabban az AlarmManager funkció felel 5 óra alatt, 23p ébrentartásért (a második helyezett ennek a harmada) és több, mint 13000 alkalomért.
Legutóbb azt a tippet kaptam, hogy Xposed framework + Per App Hacking -el tiltható a jogosultság. Még nem próbáltam ki. Xposed előtt mindenképpen csinálok egy szokásos, teljes mentést ( CWM + TitaniumBackup + teljes sdcard másolat).

Köszi a "zajos" visszajelzést! Egyáltalán nem SOS.

[ Szerkesztve ]

(#484) nkriszti


nkriszti
újonc

Sziasztok! Ma hajnalban kezdtem nézegetni a programot. Az tény, h kell hozzá programozási ismeret, ami nekem kissé megkopott, úgyhogy lesz pár kérdésem. Íme az első: készítettem egy parancsot, ami naponta, két időintervallumban normál csengetési módra állítja a telefont. Ha a megadott időben rezgőre állítom a telefont, akkor visszaállítja. Hogyan tudom megadni, h ezt ne bírálja felül?

(#485) bartatamas válasza nkriszti (#484) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

Azt tippelem hogy az Aktuális idő megváltozott eseményt használod. Ez az esemény a megadott intervallumon belül minden percben végrehajtódik, vagyis újra és újra elvégzi a beállítást.

De te nem ezt akarod. Azt akarod hogy A időpontban beállítsa, B időpontban pedig vissza. Ha közben módosítasz akkor ne állítsa vissza. Ehhez a Riasztás eseményt kell használnod napi ismétléssel. Csinálsz egy parancsot az A riasztási időponttal amely beállítja, majd egy másikat a B időponttal ami vissza. Ha naponta kétszer akarod oda és visszaállítani ugyanazt akkor mindkét parancshoz két riasztás eseményt is hozzáadhatsz.

(#486) nkriszti válasza bartatamas (#485) üzenetére


nkriszti
újonc

Köszönöm! Ha feltételt adnék meg, miért szürke sok minden? Olyanok,amiket simán lehetne használni feltételekkel. (Szerintem) pl.: dátum/időnél a hét napja, hónap napja, év, hónap...

(#487) bartatamas válasza nkriszti (#486) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ha rákattintasz kiírja miért. De valószínűleg azért mert egy feltételnek csak "logikai" típusú kifejezést lehet megadni. A hónap az pedig "szám" típusú. Tehát magában ez hogy "hónap" elég kevés egy logikai feltételbe kell tenni, pl: Egyenlő(hónap, 12) arra hogy éppen december van. Vagy hogy hónap vége van: Nagyobb(hónap napja, 25).

(#488) nkriszti válasza bartatamas (#487) üzenetére


nkriszti
újonc

Ha a csengő hangerejét akarom beállítani, a százalékra kattintás után a forrást tudom kiválasztani, majd visszalép a parancshoz.

(#489) bartatamas válasza nkriszti (#488) üzenetére


bartatamas
senior tag

"Hangerő beállítása" művelet? Ott egy képernyőn tudod a stream-et és a százalékot beállítani majd ok.

(#490) nkriszti válasza bartatamas (#489) üzenetére


nkriszti
újonc

Ok, rájöttem. Ha a szerkesztésre kattintok, majd a visszaugró/felugró műveleteknél a konstansokból kiválasztom az egész számot, akkor be tudom állítani. kicsit bonyi :)

(#491) bartatamas válasza nkriszti (#490) üzenetére


bartatamas
senior tag

Igen, akkor egyszerűbb lenne ha mindenki csak egy számot akarna beírni mert akkor egy szám beíró mezőt lehetne rögtön odatenni. De hát van aki kifejezést akar beírni mert valamitől függ az érték amire be akarja állítani, ezért kifejezés szerkesztő van ott, amelynek csak egyik lehetősége a konstans szám.

(#492) ltpalermo


ltpalermo
csendes tag

hátha valaki pont ilyesmire vágyik, jelentem sikerült megoldani az ébresztős dolgot :))
két külső program kellett hozzá ugyan, a zooper widget és a popup widget, de mindkettő nagyszerűen együttműködik a robottal. a popup widget csak a parancsikonoknál jelenik meg, de ez is jó szerintem, hogy bizonyos eseményekhez felugró ablakban lehet a widgetjeinket megjeleníteni.
a zooper widget viszont egészten elképesztő, ha valaki ismeri a rainmeter-t windows alatt, na ez is hasonló tudással és testreszabhatósággal bír. ráadásul a robotban megjelenik a külső alkalmazásoknál, ahol megadhatjuk, hogy műveletként mit jelenítsen meg a widgetünk egy adott esemény bekövetkeztekor, egy másik eseménykor pedig másikat.
ehhez a widgethez pedig csinálhatunk felugró ablakot a popup widget-tel és máris bármit képes a robot közölni velünk felugró ablakokban, különböző infókkal a rendszerről, naptáreseményekről, akár több gombbal, melyek mindegyike mást csinál kattintásra stb.

(#493) Oldman2


Oldman2
veterán

Telót cseréltem egy Huawei Ascend P6-om lett.

Elkezdtem újra beállítani mindent (tudom át is lehetett volna a mentést másolni).
De legalább újra átnézek minden beállítást.
:-)

Ami elsőre "hiányzik", az az alapértelmezett "Értesítő hang beállítása".
Nincs jelenleg ilyen, vagy csak nem találom hol van ez a Művelet?

A Riasztás eseménynél a (ne) ébressze fel a készüléket paraméter mit jelent a gyakorlatban?

(#494) bartatamas válasza Oldman2 (#493) üzenetére


bartatamas
senior tag

Van olyan hogy Audió / Alapértelmezett hang lejátszása. Ott ki lehet választani az értesítést.

Amikor a riasztásnak eljön az ideje és a telefon éppen alvó módban van, akkor van szerepe. Vagy felébreszti és lefut a parancs. Vagy vár addig a következő pillanatig amíg valami más miatt fel nem ébred a telefon.

(#495) Oldman2 válasza bartatamas (#494) üzenetére


Oldman2
veterán

Van olyan hogy Audió / Alapértelmezett hang lejátszása. Ott ki lehet választani az értesítést.

Köszi a tippet, de én nem lejátszani, hanem módosítani szeretném ezeket (spec. helytől függően).

Az "Alvó mód", az az állapot, amikor a képernyő ki van kapcsolva?

(#496) #79335424 válasza bartatamas (#494) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szia!
Néztem a changelogot. Látom, sikerült "menüsíteni" az input tap -ot. Még nem teszteltem, de gratula!
Egy tapasztalat: megtaláltam SGS2 -ben a "nem kapcsol a wifi" hibát. Totális user error. A wifi beállításoknál van egy külön opció az alvás módra. Persze, hogy az volt beállítva, hogy kikapcsolt kijelzőnél kapcsolja ki a wifit. Így szegény robot hiába adta cellainfó szerint az utasítást. :W

[ Szerkesztve ]

(#497) bartatamas válasza #79335424 (#496) üzenetére


bartatamas
senior tag

Jaj de jó, megpróbálom észben tartani.

Igen úgy látszik sikerült működésre bírnom az input dolgokat. Az egész problémát a shell parancsok futtatása okozta. Nem egyszerű feladat. Már most is azt hittem hogy minden ok de megint kiderült hogy nem. A su-val kell még dolgoznom sajna.

(#498) bartatamas válasza Oldman2 (#495) üzenetére


bartatamas
senior tag

Most csak csengőhangot lehet módosítani. Pedig úgy látom kód szerint lenne lehetőség értesítés és riasztás hangot is módosítani. Felírom magamnak.

Alvó módról én nem találtam egyértelmű írást. Ilyenkor a CPU is alvó módba kerül. Ne kérdezd meg hogy akkor ki ébreszti fel és mikor :)

(#499) #79335424 válasza bartatamas (#497) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem is voltak vele gondok, ha közvetlenül egymás után aktiváltam a műveleteket. Ezért minden input tap művelet közé beiktattam egy rövid várakozást. Az új módszerrel még nem próbáltam, tehát ez még a manuálisan megadott input tap (shellparancs futtatása) műveletekkel történt.

[ Szerkesztve ]

(#500) Maacaw


Maacaw
tag

Nagyon hasznos program, és ráadásul magyar fejlesztés! RESPECT! :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.