Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) bartatamas válasza petipetya (#1549) üzenetére


bartatamas
senior tag

Az "Adott helyen van" kifejezés úgy van beállítva hogy használjon detektálást?

Beállításoknál engedélyezve van a wifi alapú helymeghatározás?

Otthon-hoz állítottál be WiFi-t?

A Wifi alapú helymeghatározás nem azt nézi hogy ahhoz vagy-e csatlakozva, hanem hogy elérhető-e a hálózat.

Történet oldalon látod elvileg hogy elhagyta a helyet vagy belépett oda. Tudja ezt detektálni?

(#1552) petipetya válasza bartatamas (#1551) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az "Adott helyen van" kifejezés úgy van beállítva hogy használjon detektálást?
Igen.

Beállításoknál engedélyezve van a wifi alapú helymeghatározás?
Igen. Mind energiatakarékos, mind nagyon pontos esetén ugyanez a szitu.

Otthon-hoz állítottál be WiFi-t?
Igen.

A Wifi alapú helymeghatározás nem azt nézi hogy ahhoz vagy-e csatlakozva, hanem hogy elérhető-e a hálózat.
Délután dolgom lesz, így az utcán is tudom majd tesztelni. Csak fura, hogy ha manuálisan kikapcsoltam a wifit a telón és inaktív a wifi / keresés mindig elérhető funkció", akkor miért érzékelné az itthoni wifit.

Történet oldalon látod elvileg hogy elhagyta a helyet vagy belépett oda. Tudja ezt detektálni?
Ezt a kérdést nem értem. A történet oldalon látszik, hogy végrehajtotta a parancsokat:
- a telefon le van fordítva (ez a parancs neve)
- a telefon nincs lefordítva

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#1553) bartatamas válasza petipetya (#1552) üzenetére


bartatamas
senior tag

> Beállításoknál engedélyezve van a wifi alapú helymeghatározás?
> Igen. Mind energiatakarékos, mind nagyon pontos esetén ugyanez a szitu.

Bocs, az E-Robot beállításokra gondoltam.

> Ezt a kérdést nem értem. A történet oldalon látszik, hogy végrehajtotta a parancsokat:

Azon az oldalon meg kell jelennie hogy "Kilépés addott helyről: Otthon" és "Belépés adott helyre: Otthon". Tehát ezen az oldalon látnod kell hogy működik-e a hely detekció.

> Csak fura, hogy ha manuálisan kikapcsoltam a wifit a telón és inaktív a wifi / keresés mindig elérhető funkció", akkor miért érzékelné az itthoni wifit.

Ha a Wifi ki van kapcsolva attól még Android alatt tudom azt mondani hogy indítson felderítést, vissza is válaszol hogy kész, és vissza tudja adni a legutóbbi állapotot.

Szóval csak azt akartam ezzel mondani hogy nem a wifi ki-bekapcsolás a jó teszt erre. Hanem tényleg kimenni a hálózat hatásköréből.

(#1554) petipetya válasza bartatamas (#1553) üzenetére


petipetya
nagyúr

Igen, az E-Robotban is be van pipálva a wifi alapú helymeghatározás (alapból úgy volt).

A történet oldalon nincs olyan sor, hogy kilépett itthonról vagy belépett itthonra.

Mivel valószínűleg jók a beállítások, így tényleg csak az utcán derül majd ki élesben.

Persze ki is húzhatnám a wifit egy percre a konnektorból, de mivel a család használja a netet, így ezt nem teszem.

Köszi az eddigi segítséget és a wifis infókat. :R

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#1555) batai15 válasza Siriusb (#1538) üzenetére


batai15
félisten

köszi!

(#1556) #79335424 válasza petipetya (#1554) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ne a röfiből húzd ki, hanem a router menüjében kapcsold ki a wifit és kérdezd meg tőlük, hogy náluk is elment -e a net! Majd mérgesen kezd el szidni a szemét, megbízhatatlan szolgáltatót!

(#1557) petipetya válasza bartatamas (#1553) üzenetére


petipetya
nagyúr

Utcán vagyok, tökéletesen működik az E-Robot, köszi újra.

"nincs rá lezsóidő"

(#1558) bartatamas válasza petipetya (#1557) üzenetére


bartatamas
senior tag

Örülök, remélem ha hazaérsz visszavált :)

(#1559) petipetya válasza bartatamas (#1558) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mármint a telón kikapcsolt wifivel? Így nem váltott vissza, de amint bekapcsoltam, tudta mi a dolga és átváltott az itthoni profilra. Ennyi bőven belefér, hogy a wifit be kell kapcsolni a telón. Egyébként már a történetben is szépen látszik pirossal, hogy kiléptem és beléptem az otthon nevű helyre, alatta pedig a wifi szó.

A munkahelyi profil is be van már állítva, teszteltem és működik. Addig aktív, ameddig tart a naptárban a munka nevű esemény.

Használtam már kb. másfél éve is az E-Robotot, de valahogy mindig beletört a bicskám. Most volt időm a hosszú szünet alatt és beleolvasgattam a topicba, ami alapján sok beállítást megértettem.

De nem is szaporítom tovább a szót, meg vagyok elégedve. :C

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#1560) andorra válasza petipetya (#1559) üzenetére


andorra
őstag

Nem kell bekapcsolnod, nekem sikerült ezt megoldani, a következőképpen:
Csak az otthoni helyre írom le, értelemszerűen, több helyre is alkalmazhatod. Létrehoztam egy helyet cellainfók alapján. (Otthon)
1 Az otthoni hely elhagyása
Ha a hálózati kapcsolat állapota megváltozik (lekapcsolódik) akkor bekapcsolja a mobilnetet, kikapcsolja a wifit. Ezután berakok egy várakozási időt (néhány perc), hogy amíg elhagyom a helyszínt ne kapcsolhassa vissza a másik parancs.
2 Hazaérkezés
Belépés a megadott helyre (Otthon). Bekapcsolja a wifit.
Ha a hálózati kapcsolat állapota megváltozik, kapcsolódik a hálózathoz, akkor kikapcsolja a mobilnetet .

Közben hangjelzéseket is alkalmazok, ezzel ellenőrzöm a működését. 3 hete jól működik.

(#1561) petipetya válasza andorra (#1560) üzenetére


petipetya
nagyúr

Világos, köszi. :C Biztosan jól működik, de nem bízom a cellainfókban és inkább maradok a wifi manuális visszakapcsolásánál.

"nincs rá lezsóidő"

(#1562) andorra válasza petipetya (#1561) üzenetére


andorra
őstag

Pedig ebben az esetben bízhatsz bennük. Pontos helymeghatározásra nem jó, de ebben az esetben nem is kell pontosnak lennie.

(#1563) petipetya válasza andorra (#1562) üzenetére


petipetya
nagyúr

Hány méter a hibahatár?

"nincs rá lezsóidő"

(#1564) bartatamas válasza petipetya (#1563) üzenetére


bartatamas
senior tag

Attól függ hogy hol laksz. Meg az is fontos hogy a felismerendő helyek mennyire messze vannak egymástól. Ha pl az otthon és munkahely távol vannak akkor tökéletes ezt detektálni.

Ha azt szeretnéd hogy ha lemész a kisboltba és lekapcsoljon a wifi arra persze alkalmatlan.

(#1565) petipetya válasza bartatamas (#1564) üzenetére


petipetya
nagyúr

Pont ez utóbbi miatt kérdeztem, köszi. A sokadik emeleten lakom a városban és a kenyeres olyan közel van, hogy ha ott tüsszentenék egy nagyot akkor a háznál is hallani lehetne.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#1566) bartatamas válasza Siriusb (#1503) üzenetére


bartatamas
senior tag

A ma kitelepített verzióban van arra lehetőség hogy gépelés nélkül is tudj csengőhang nevet használni. Ehhez a következőt kell tenned:

1. Beállítod a kívánt csengőhangot
2. Elmész a Változók képernyőre
3. Létrehozol egy változót valamilyen néven és kifejezésnek azt állítod be hogy Csengőhang. Az így létrehozott változó a kifejezés aktuális értékét veszi fel mindig, tehát változik ha változik a csengőhang. Ez neked most pont nem jó, konstanssá kell alakítani.
4. Rákattintasz a változóra és kiválasztod a "Konstanssá alakítás" opciót. Ezzel létrejött az a változó amit már tudsz kifejezésekben használni, vagy a tartalmát vágólapra tenni és beszúrni valahová.

(#1567) Siriusb válasza bartatamas (#1566) üzenetére


Siriusb
veterán

Kösz. Szuperul működik, de nem a csengőhang fájl nevével tér vissza (a Csengőhang kifejezés), hanem egy belső hivatkozással, pl. content://media/external/audio/media/1234. Igazából ez csak abból a szempontból hátrány, ha ROM-ot cserél az ember.
Kösz ezt az új funkciót!

(#1568) bartatamas válasza Siriusb (#1567) üzenetére


bartatamas
senior tag

Igen, ez url. Az hogy fájlrendszer url vagy más, nem számít.

(#1569) petipetya


petipetya
nagyúr

A mai frissítéssel bekerült a helyi detekció wifi hálózat segítségével. Mivel a leírás világos, kipróbáltam és működik: a telón ki van kapcsolva a wifi, ám aktív a wifi / speciális / a keresés mindig elérhető nevű menüpont. Jövök be az utcáról és a telefon érzékeli az itthoni wifit, ami által automatikusan aktiválja az otthoni profilt.

Köszi bartatamas. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#1570) szubence válasza bartatamas (#1550) üzenetére


szubence
csendes tag

Ezt nevezem support-nak! :)) Pénteken kérek valamit és szombaton már jön az új verzió, benne a javasolt feature-rel.
Köszi!

(#1571) petipetya válasza petipetya (#1569) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ja és nincs rootolva a telefon, stock android 4.4.4.

"nincs rá lezsóidő"

(#1572) andorra válasza petipetya (#1569) üzenetére


andorra
őstag

Ez azért elég érdekes. Én azért hoztam létre ezt a parancssorozatot, hogy csökkentsem a fogyasztást. Ha ki van kapcsolva a wifi, (látszólag), de a háttérben mégis dolgozik, akkor ezzel mit lehet megtakarítani?

(#1573) #79335424 válasza andorra (#1572) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jó kérdés.

(#1574) petipetya válasza andorra (#1572) üzenetére


petipetya
nagyúr

Azt nem tudom, hogy mennyire eszi az aksit. Én konnektortól-konnektorig mászkálok, így ez kevésbé érdekel.

De ha zavar, akkor simán ki tudod kapcsolni a telón: beállítások / wifi / speciális / a keresés mindig elérhető KI.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#1575) Armahun válasza andorra (#1572) üzenetére


Armahun
addikt

Nálam ez funkció pont fordított hatást ér el.
Sokkal kevesebb az üzemidő ezzel az ál kikapcsolt wifi-vel, mintha bekapcsolva hagynám. :(

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#1576) #79335424


#79335424
törölt tag

Szerintem a legegyszerűbb kijelzőhöz igazítani az ilyeneket. X időnként szinkronizál, de autoszinkron csak bekapcsolt kijelzőnél van. Ezt lehet késleltetni és előbb indítani egy wifi keresést. Esetleg az időzített szinkron előtt is indítani egy wifi felderítést. "Hiteles" mérést nem tudtam csinálni (azonos körülmények mindkét beállítással), de csak az autoszinkron kapcsolgatása (wifi hókuszpókusz nélkül) érzésre, jótékony hatással van az akkuidőre.

(#1577) andorra válasza petipetya (#1574) üzenetére


andorra
őstag

Ha téged nem a fogyasztás miatt érdekel a wifi ki-be kapcsolgatás E-robottal, akkor vajon miért? Ha bekapcsolva hagyod a wifit és a mobilnetet is, akkor a wifi automatikusan csatlakozik azokhoz a hálózatokhoz amiket használni szoktál. Ha pedig leválasztódik, automatikusan megy a mobilnet. (?)

(#1578) petipetya válasza andorra (#1577) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nagyon jó a kérdés. Azért, mert az otthonin kívül nem akarok (és nem is szoktam) felmenni más wifi hálózatra.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#1579) #79335424 válasza petipetya (#1578) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor tiltsd le/töröld a többi SSID -t és csak az otthonit engedélyezd!

[ Szerkesztve ]

(#1580) petipetya válasza #79335424 (#1579) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem tiltok és nem törlök semmit, ez így tökéletes megoldás a számomra.

"nincs rá lezsóidő"

(#1581) #79335424


#79335424
törölt tag

Szia Tamás!

Az új verzióban az események -> vezérlés alatt, a "Variable is set" nincs lefordítva.

(#1582) bartatamas válasza #79335424 (#1581) üzenetére


bartatamas
senior tag

Aha, utólag vettem észre én is.

(#1583) #79335424 válasza bartatamas (#1582) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nincs ezzel semmi gond, csak tudod, hogy milyen .... -ok kommentelnek a Playen.

(#1584) bartatamas válasza #79335424 (#1583) üzenetére


bartatamas
senior tag

Már régóta nem merem olvasni. Régebben, amikor még olvastam túl stresszes volt, nem tett jót az idegeimnek :)

Egy ilyen hozzáértő fórum jóval kellemesebb közeg.

(#1585) #79335424 válasza bartatamas (#1584) üzenetére


#79335424
törölt tag

Teljesen megértem. Sokszor elképzeltem, ahogy ülök egy ilyen mellett és amikor rávezetem egy-egy "szarezaprogrammerteztnemtudja" megoldására, akkor mindíg egy hatalmas, csattanós nyaklevessel kísérem le a sikert.
De sajnos a valóság az, hogy akármilyen ostobák, a statisztikába ők is beleszámítanak.

(#1586) bartatamas válasza #79335424 (#1585) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szerencsére a programjaim elég jó értékeléseket kaptak. Amikor legutóbb néztem akkor is volt olyan hogy azért csak 4 csillag mert gps-t root nélkül nem lehet kapcsolni.

Persze szomorú hogy a programot hibáztatják azért mert az Android ilyen, de még nem is csodálkozok annyira mert valahol természetes hogy ezt egy átlag felhasználó nem tudja.

Inkább a Google bosszant hogy ilyen szerencsétlen jogosultság kezelést hoztak össze és hogy lehetővé tette a rendszer gyártók általi olyan szintű módosítását hogy kompatibilitás ide vagy oda de sok esetben nem működik ugyanaz a kód különböző hardvereken.

(#1587) petipetya válasza #79335424 (#1583) üzenetére


petipetya
nagyúr

Felmentem megnézni, és rájöttem hogy eddig nem volt pontozva az alkalmazás odafent - pótoltam. Nem igazán láttam kiugró negatív véleményt, inkább csak viccesebb kommenteket. Valaki dicséri az appot és még hozzáteszi, hogy mennyire szereti az "and ró időt", mert ilyeneket lehet vele csinálni. A másik kedvencem az, hogy valaki dicséri mert létrehozott egy körkörös parancsot és a haverja telefonján aktiválta - ha megmozdul a készülék, akkor elindul egy videó. Bezzeg az én időmben még csak a számítógépen (386-os) volt ilyen lehetőség az infó órán. Pascalban csináltunk egy exe-t, amelyben a PI-t számította ki a program, viszont mindezt beraktuk egy olyan ciklusba, amely valami folytán végtelenszer ismétlődött. Floppyn fel kellett másolni a delikvens gépére és az elindította, mert azt hitte mást csinál. Le is fagyott a gép egyből és sípolt mint a hülye. :D

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#1588) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

udv!

usb hibakeresés bekapcsolására tudok parancsot kiadni?
minden pc csatlakozás után kikapcsol ez a funkció, szeretném automatizálni.

#?*@&!

(#1589) bartatamas válasza zeon.hu (#1588) üzenetére


bartatamas
senior tag

Alkalmazások / ADB beállítása művelet

(#1590) andorra válasza bartatamas (#1589) üzenetére


andorra
őstag

Nem tervezed, egy magyar nyelvű tutoriál közzétételét? Az lehetőségek töredékét tudjuk csak kihasználni. (Persze, az sem kevés.)
Elsősorban a változók és a feltételek érthető példákon keresztüli bemutatását hiányolom.

(#1591) petipetya válasza andorra (#1590) üzenetére


petipetya
nagyúr

Én a kész profilokat hiányolom, amelyek például a Tasker esetén elérhetőek, letölthetőek és beilleszthetőek a progiba. Valahogyan le kellene tölteni minden profilt, amit az E-Robot felhasználók beállítottak maguknak.

"nincs rá lezsóidő"

(#1592) bartatamas válasza andorra (#1590) üzenetére


bartatamas
senior tag

Az időhiány a legnagyobb problémám. Egyszer még az elején el is kezdtem:

http://bartat.hu/hu/e-robot/

De nem tudtam azóta folytatni. Vagy fejlesztek, vagy doksit írok. Amíg ennyi fejlesztési igény van mint eddig, nem látok rá lehetőséget hogy folytathassam, pedig az is fontos lenne, tudom.

Jó lenne ha valaki megírná helyettem és nekem csak javítgatni kellene ;)

(#1593) bartatamas válasza petipetya (#1591) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ezt már nagyon tervezem hogy letölthető példákat beleteszem, valamint a kész parancsok feltöltésének lehetőségét.

Nem tudom hogy a saját web-oldalam alkalmas lenne-e egy ilyen feladat hostolására.

Korábban az Elixir ikonkészleteit a Dropbox-on hostoltam, de később a Dropbox letiltotta "túl sok hozzáférés" indokkal.

Ha valaki tud egy jó és lehetőlég ingyenes fájl hosting szolgáltatást ami bírná a forgalmat az ne tartsa magában.

(#1594) bartatamas válasza petipetya (#1591) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ezt úgy érted hogy nem simán a Backup funkcióval a telefonra történik a mentés hanem valahová a Cloud-ba? Mert arra lehetne a Drive használatát beépíteni E-Robot-ba?

Vagy bárki által feltölthető és letölthető Profil példákra gondolsz?

(#1595) andorra válasza bartatamas (#1592) üzenetére


andorra
őstag

Igen, ezt elfelejtettem, hozzátenni, hogy itt biztosan segítenének néhányan, akik jobban belemélyedtek. Én a magam részéről csak a konstruktív kritikai észrevételeim megfogalmazását vállalnám, egyelőre.

(#1596) #79335424 válasza petipetya (#1591) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azért azt tegyük hozzá, hogy Tasker -ben is vannak korlátozások az importálásra vonatkozóan. Pl. csak olyan profilok használhatók, amikben nem szerepel külső alkalmazásra hivatkozás. Mi van akkor, ha ez nincs telepítve az importáló készülékre? Ugyanez a helyzet a Robottal is, mivel egyedi azonósítót használ a külső alkalmazásokhoz.
Egyébként sztem a Gdrive -al lehetne tenni egy próbát. Talán a Google nem óvna be a letöltések miatt. De lehet mondjuk a data.hu -t is használni. Évi négy rugó a korlátlan tárhely és még bónusz is jár a letöltésekért. A weboldalon pedig lehetne a leírás és a link.
Én pl. el tudnék képzelni olyan "vázakat", mint az y hangdetektálás. Az értékeket lehetne módosítgatni, de a változók összerakásával nem kéne görcsölni. Pl. én nagyon szeretnék egy mintát, amivel külső billentyűzetről, gombkombinációval lehetne indítani Robotparancsokat.

[ Szerkesztve ]

(#1597) bartatamas válasza #79335424 (#1596) üzenetére


bartatamas
senior tag

Google Drive-nál nem találok olyan opciót hogy egy fájlt linkkel le lehessen tölteni bárki által, mint Dropbox-ban volt.

Azt tudnám elképzelni hogy a példa parancs nevek speciálisak lennének, pl: _test001_1, _test002_2. Így valszeg nem ütközne felhasználó paranccsal és megmaradna a hivatkozás egymásra. Persze egy letöltött minta parancsban a beállításokat úgyis személyre kell letöltés után szabni, pl: melyik alkalmazás, melyik kontakt, ...

(#1598) #79335424 válasza bartatamas (#1597) üzenetére


#79335424
törölt tag

De, van ilyen hivatkozás. Egy leírás alapján csináltam úgy, hogy webes felületen létrehoztam egy nyilvános jogosultságú könyvtárt. Ebbe pakolva lehetnek nyilvános jogosultságú linkek. Sőt, már van "mentés drive -ba" lehetőség is. Ha ezt beépíted feltöltéskor, akkor a letöltőnek lehetősége van a teló helyett, közvetlenül a saját drive -jába menteni. Ez mondjuk itt nem lényeges, mert kis méretű fájlokról van szó. Csak általában, mint lehetőséget írtam. De a nyilvános link biztos, hogy működik. Én is csináltam már ilyet.

(#1599) zeon.hu válasza bartatamas (#1589) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

köszönöm!

#?*@&!

(#1600) #79335424 válasza bartatamas (#1597) üzenetére


#79335424
törölt tag

Találtam egy ilyen leírást is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.