Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) bartatamas válasza #79335424 (#1100) üzenetére


bartatamas
senior tag

Beleteszek a mai frissítésbe egy 2, 10 és 20 perces opciót is. Azért nem akarom hogy tetszőleges számot meg lehessen adni mert akkor kényelmetlen lenne a leggyakrabban használatk megadása: napi, fél napi pl.

(#1102) bartatamas válasza #79335424 (#1100) üzenetére


bartatamas
senior tag

Feltöltöttem egy ilyen verziót. Ahhoz hogy ezt szépen meg lehessen csinálni bele kellene tennem már hurok készítés lehetőségét.

(#1103) bartatamas válasza zeon.hu (#1094) üzenetére


bartatamas
senior tag

A ma kirakott verzióba tettem Hálózat tiltása és engedélyezése műveletet. Próbáld ki, nekem úgy tűnik működik.

(#1104) Flyme válasza bartatamas (#1102) üzenetére


Flyme
senior tag

Köszönöm! :R

(#1105) #79335424 válasza bartatamas (#1101) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönjük!
Nem értem, hogy miért lenne kényelmetlen. Úgy képzelem el, hogy a lenyíló ablak helyett egy ugyanolyan beállító lenne, mint fölötte, a riasztási időponté. Csak itt nem kettő, hanem három ± -os ablak lenne (óra, perc, másodperc). Pikk-pakk be lehetne állítani bármilyen ismétlési időt.
Még egy kérdés. Jól sejtem, hogy az "időpont megváltozott" esemény itt nem lenne jó az 1perc kiváltására? Az a parancs, aktiválásától jelezné a percenként, vagy amikor a rendszeróra másodperce nulla?

[ Szerkesztve ]

(#1106) bartatamas válasza #79335424 (#1105) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ja igen, ezt így le kellene fejleszteni :)

Az akkor váltódik ki amikor a perc vált.

(#1107) #79335424 válasza bartatamas (#1106) üzenetére


#79335424
törölt tag

Vagyis, ha mondjuk hh:mm:30 -nál aktiválja a parancsot, akkor az első jelzés fél perc múlva lenne és csak aztán percenként?

(#1108) bartatamas válasza #79335424 (#1107) üzenetére


bartatamas
senior tag

Igen

(#1109) hati válasza bartatamas (#1097) üzenetére


hati
addikt

Sajnos nem lett jobb. A parancs aktiválása után, hosszú másodpercekig teljes GUI fagyás van.

(#1110) bartatamas válasza hati (#1109) üzenetére


bartatamas
senior tag

Én most kipróbáltam magamnál és nem érzékelek ilyen akadást. Logot tudsz küldeni?

(#1111) hati válasza bartatamas (#1110) üzenetére


hati
addikt

A fagyás az idő alatt tart, amíg a kérem várjon felirat kint van a képernyőn. Ez kb. 30-60 másodperc.


[ Szerkesztve ]

(#1112) #79335424 válasza bartatamas (#1106) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azóta is mosolygok ezen. Vérbeli programozó vagy. Bármilyen funkciót azonnal beépítesz, na de egy kapcsoló...az olyan fölösleges izé... GUI. Pfujj. :D

(#1113) hati válasza #79335424 (#1112) üzenetére


hati
addikt

Jut eszembe. Be lehet kérni paramétert a GUI-ról? Úgy értem, hogy kirakom az asztalra parancsként és a várakozás értéke nem fix 1 óra lesz, hanem bekéri futás közben. Ha ezt megy, akkor a Profile Scheduler+ le is költözik a telefonomról, mert teljesen kiváltja a robot.

(#1114) bartatamas válasza hati (#1111) üzenetére


bartatamas
senior tag

De nem értem hogy ha kézzel indítod akkor is 1 óráig kellene kint lennie annak a feliratnak, ameddig a parancs fut. Nálam így is történik.

(#1115) hati válasza bartatamas (#1114) üzenetére


hati
addikt

Egy órát? :-O Még az 1 perc is sok. :)
Nem azt szeretném, hogy nekem szóljon, hogy várjak, hanem a parancs futása kerüljön várakozásba, és a GUI-n ez ne jelenjen meg.

(#1116) bartatamas válasza hati (#1113) üzenetére


bartatamas
senior tag

Most még ilyet nem lehet de már töröm a fejem rajta hogy tudnám általánosra megcsinálni.

3 nagy fejlesztési ötlet van már amit többen kértek, nagyon hasznos funkciók lennének de nem egykét nap.

(#1117) bartatamas válasza hati (#1115) üzenetére


bartatamas
senior tag

Á, szuper, tudom magamnál is reprodukálni. Ha parancsikonnal futtatom akkor blokkol. Ha E-Robot-ból vagy eseménnyel akkor nincs gond. Így már meg tudom nézni.

(#1118) hati válasza bartatamas (#1117) üzenetére


hati
addikt

Köszi.

(#1119) #79335424 válasza hati (#1113) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem értem, hogy pontosan mit szeretnél, de én biztos, hogy nem várakozással oldanám meg. Sztem 1óra nagyon sok. Erőforráspazarló és bizonytalan is.

(#1120) hati válasza #79335424 (#1119) üzenetére


hati
addikt

Valójában csak annyit szeretnék, hogy ha bemegyek egy értekezletre, akkor le tudjam némítani a telefont 1 vagy 2 órára, de az idő letelte után, álljon vissza a normál profil, mert én úgyis elfelejteném visszaállítani.
Ha lehet másképpen is, akkor kérlek jelezd.

[ Szerkesztve ]

(#1121) bartatamas válasza #79335424 (#1119) üzenetére


bartatamas
senior tag

A legfrissebb, mai verzióban már hatékony. Ezentúl a várakozás művelet indít egy alarm-ot és addig nem csinál semmit a program. Tehát most már mindegy mennyit várakozik ugyanannyi minimális erőforrást használ.

Abban az értelemben bizonytalan hogy ha közben a rendszer kilövi a szolgáltatást (amit csak akkor fog ha elfogytak az erőforrások) akkor nem fog folytatódni a parancs. Tehát egy hosszan futó parancsnak nagyobb az esélye hogy kilövődik.

(#1122) bartatamas válasza hati (#1120) üzenetére


bartatamas
senior tag

Készülék visszafordítás esemény, megerősítéssel? Bemész, engedélyezed ezt a parancsot és lefordítod a telefont az asztalra.

Ha felveszed a végén akkor magától visszaáll. Ha hívásod van felveszed a telefont, megszakítod a megerősítést, lebonyolítod a hívást és visszarakod az asztalra lefordítva.

Ez milyen?

(#1123) hati válasza bartatamas (#1122) üzenetére


hati
addikt

Sajna az unalmas értekezleten egyfolytában babrálom a telefonomat (értsd internetezek), így az nem jó. Meg olyan is van, hogy amikor hétvégén a gyerekek csendes pihenőznek, akkor is lenémítom, csak nem szeretném, ha úgy maradna, mert lehet, hogy utána nem veszem a kezembe a telefont órákig.

(#1124) bartatamas válasza hati (#1123) üzenetére


bartatamas
senior tag

Az egy biztosabb megoldás akkor hogy némításkor beállítasz egy változót Időpont-ra és engedélyezed a másik parancsot ami alapból tiltva van:

Ennek eseménye: Aktuális idő megváltozott. Feltételnek be lehet állítani hogy Eltelt percek nagyobb mint 60 a beállított változóhoz képest. A művelet pedig némítás kikapcs, ezen parancs tiltása.

Ez akkor is fog működni ha közben E-Robot újraindul.

(#1125) #79335424 válasza bartatamas (#1121) üzenetére


#79335424
törölt tag

Wow! Ez egy értékes infó!
#1124:
Ha van értelme, akkor én még a cella infót is beletenném a feltételbe. Plusz az értekezlet kezdete előtti időszakot. Viszont nem csinálnék neki külön aktiváló parancsikont. Tehát ha hétköznap dél és egy között néma üzemmódba kerül az adott cellában levő teló, akkor a robot egy óra múlva visszakapcsolja.
De miért kell a perceket "számolni"? Ha engedélyezek egy tiltott parancsot, ami egy elmúllt időponthoz képest, óránként riaszt, az nem aktiválódik újra egy Robot újraindulásnál?

[ Szerkesztve ]

(#1126) #79335424 válasza Flyme (#1099) üzenetére


#79335424
törölt tag

Most nézem, hogy vmi kimaradt az igényből. Ha ezt megcsinálja a Robot, akkor megfelelő áramellátással egyéb hibáig fog fél percenként csipogni a teló. Ez lehet akár több év is. Biztosan ezt szeretnéd, vagy esetleg jó lenne, ha valamitől abbahagyná a csipogást? Mert ez a "valamitől" kimaradt.

(#1127) hati válasza #79335424 (#1125) üzenetére


hati
addikt

Teljesen általános és gyors megoldás kell, ami hely és idő független. Pl. mozi előtt rábökök, hogy 2 óra néma, akkor utána nem kell törődnöm vele, hogy vissza is kapcsoljam. Nem csak nekem kell, az asszonynak is. Ugyan ez lehet, akár pl. orvosnál is. Rábökök, hogy 30 percet néma és kész. Egy 30, 60, 120 perces parancsokkal le is tudnám fedni az igényeimet.

(#1128) bartatamas válasza #79335424 (#1125) üzenetére


bartatamas
senior tag

A Riasztás az ott megadott időponttól számítja az ismétlést, nem a parancs indulása után, az a baj.

(#1129) #79335424 válasza hati (#1127) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez a része viszonylag egyszerű. Minden visszaállítási időnek külön parancsot készítesz, amiknek a neveibe beleszövöd bennük levő időtartamot. Ezeknek készítesz egy parancscsoportot, amit elnevezel mondjuk "Néma Idők" -nek. Ezután a Néma Idők csoportnak hozol létre egy parancsikont a főképernyőn. Ha erre ráböksz, akkor feldobja a csoportba tartozó parancsokat. Ráböksz a kívánt időzítésűre és ennyi. Ez, így tecccik?

Tamás:
Felfedező kőrútra indultam, hogy képben legyek az új lehetőségekkel.
Művelet - Akkumulátor -Ébrenlét módjának beállítására bökve, Robot azonnal FC. Küldjek logot?

#1125:
Egyszer már kérdeztelek erről és ha jól értelmeztem, akkor az volt a válasz, hogy az időzítés akkor is elindul, mivel annak kezdetét meghatározó időpont már bekövetkezett. Az lehet, hogy újra indul az időzítés, de amíg nem fut a Robot, addig a percek számolása sem futna.

[ Szerkesztve ]

(#1130) hati válasza #79335424 (#1129) üzenetére


hati
addikt

Annyira, hogy eleve így csináltam. :)
A várakozás helyett, amit a Tamás ajánlott, még nem sikerült beállítanom. Még tanulnom kell a robotot. :)

(#1131) bartatamas válasza hati (#1127) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ha írsz nekem egy emailt akkor tudok küldeni egy javított változatot. Ha még szeretnéd a várakozós változatot használni.

(#1132) bartatamas válasza #79335424 (#1129) üzenetére


bartatamas
senior tag

Igen légyszi, mert nálam nincs FC.

(#1133) hati válasza bartatamas (#1131) üzenetére


hati
addikt

Egyelőre úgy tűnik, működik, a Te javaslatod.

Parancs: 1 órára némít.
Művelet:
időpont tárolása egy változóban
néma hangprofil aktiválása
"1 órára némít figyelő" nevű parancs engedélyezése.

Parancs: 1 órára némít figyelő
Státusza: letiltott
Feltétel: két dátum közti időpont = 60, ahol az egyik paraméter az előző parancsban eltárolt érték, a másik az aktuális időpont. A vizsgálat percenként történik.
Művelet:
néma profil kikapcsolása
"1 órára némít figyelő" azaz saját maga letiltása

Amit esetleg bele lehetne rakni, hogy az "1 órára némít" indulásakor szakítsa meg a "1 órára némít figyelő" parancsot, hogy ha ismét elindítom azzal a céllal, hogy újra induljon a 60 perc, akkor ne akadjon össze az előző, még be nem fejezett folyamattal. Lehet ilyet?

(#1134) bartatamas válasza hati (#1133) üzenetére


bartatamas
senior tag

Nem akad össze mert a másik parancs futása csak 1 pillanatig tart. Minden percben, de csak egy pillanatig. Tehát ha újra engedélyezed akkor a következő percben megint csak egyszer fog futni a másik parancs.

Az = 60 operátort lecserélném >= 60-ra mert ha valami miatt kimarad pont az a perc akkor neked soha nem kapcsol vissza, pedig ha a 61. percig pl eljut akkor is vissza kellene.

(#1135) #79335424 válasza bartatamas (#1132) üzenetére


#79335424
törölt tag

Menta-log.

(#1136) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

megcsináltam a múltkor a wifi hálózat váltót:

hálózati esemény megváltozott
mikor: csatlakoztatva
bssid:
ssid:
(itt mindkettőhöz ugyanazt írtam be)

műveletek
kapcsolódás az adott hálózathoz:
ssid:
(ide ugye a másik wifi van beírva)

megerősítés nincs

annyi a probléma vele, hogy nem mindig vált át a másik hálózatra, hiába elérhető az. egyszer vált,máskor nem, de ez utóbbi fordul elő többször sajnos.
mi lehet a gond?

#?*@&!

(#1137) Oldman2 válasza hati (#1109) üzenetére


Oldman2
veterán

Van egy Parancsom, ami a rendszer Újraindításának végén fut le és pár dolgot beállít az elvárásaim szerint.

Gondolom emiatt nálam a Start elején látszólag hosszú GUI fagyás van, mire feléled minden elem a Desktopon.

(#1138) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

a másik gondom még mindig a billentyűzet, ami ellálítódik reboot után.
csináltam rá parancsot, de nem biztos hogy jó:

események
beviteli mód megváltozott: samsung billentyűzet

műveletek
beviteli mód beállítása: swiftkey

reboot után ugyanúgy a gyári billentyűzet állítódik be, hiába a swift az alapértelmezett és hiába a parancs.

update:
mondjuk itt most veszem észre, hogy nincs az értesítő sávban az e-robot parancs reboot után, pedig be van állítva az értesítés.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#1139) bartatamas válasza zeon.hu (#1136) üzenetére


bartatamas
senior tag

Passz. De az biztos hogy bssid-hez ne írj be hálózat nevet. Ha arra szűrsz akkor csak az ssid-hez írd be.

(#1140) bartatamas válasza zeon.hu (#1138) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szerintem reboot után nem hívódik meg a beviteli mód megváltozott esemény. Az újraindítás befejeződött eseményt kellene használni.

(#1141) zeon.hu válasza bartatamas (#1140) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

kösz,megnézem ezekkel!

#?*@&!

(#1142) #79335424 válasza zeon.hu (#1136) üzenetére


#79335424
törölt tag

Dolgozd át a parancsokat a mai Robot verzióra és próbáld ki úgy. Ebben már van konkrét művelet a tiltásra, így nem kell felcsatlakoznia ahhoz, hogy aktiválódjon a parancs.
Az SSID -t csak akkor tudja összevetni a saját adatbázisával, ha már egyszer, korábban volt csatlakozva. Sztem a tiltás is ez alapján működik, mert csak csatlakozás után kerül adat a wpa_supplicant.conf fájlba, amihez a disable=1 -et hozzáírja a tiltáshoz.
A BSSID pedig a router mac -címe.

(#1143) zeon.hu válasza bartatamas (#1140) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

itt az "újraindítás vége" (egyszer váltódik ki, miután az újraindítás folyamat véget ért) eseményre gondolsz?

#?*@&!

(#1144) zeon.hu válasza #79335424 (#1142) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

csatlakoztatva már többször volt természetesen.
a mifiről van szó ugye, amit csak itthon nem szeretnék használni, amikor streamet nézek, de közben persze szükségem van rá a notebookhoz.

#?*@&!

(#1145) bartatamas válasza zeon.hu (#1143) üzenetére


bartatamas
senior tag

Arra

(#1146) #79335424 válasza zeon.hu (#1144) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze. Az is egy router.

(#1147) zeon.hu válasza #79335424 (#1146) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

nem boldogulok vele, nem vált át.
a bssid-t kivettem, e-robot frissítve.

#?*@&!

(#1148) #79335424 válasza zeon.hu (#1138) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ja, hogy ez egy Samu! Ó, az egy különc droid. Elixír System addon telepítése, majd rendszeralkalmazássá konvertálása már megvolt? Ha még úgy sem megy a Robottal (nekem sem ment), akkor telepítsd a Secure Settingset és annak a System Actions alatt található, Input Method opciójával biztosan menni fog. A Secure Settings -t telepítés után, a Robotban tudod kezelni, a műveletek - külső alkalmazások alatt.
Van egy alattomosabb módszer is. Tiltod az összes, gyári billentyűzettel kapcsolatos alkalmazást (pl. Google hangbevitel). Mivel a rendszer nem maradhat bill. nélkül, ezzel rákényszeríted az egyetlen megmaradó lehetőségre.

Én nem azt írtam, hogy csak frissítsd! Az új verzióba pont a Te igényed alapján kerültek be új opciók. Emiatt az eddigi módszer felejtős, át kell dolgozni. De az új sokkal egyszerűbb. Nincs "váltás", hisz ha az új, tiltás opcióban megadod a mifs SSID -t, akkor arra már fel sem fog csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

(#1149) zeon.hu válasza #79335424 (#1148) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

jaja, s4 mini.
na, ezeket majd holnap végigzongorázom, kösz!

#?*@&!

(#1150) zeon.hu válasza #79335424 (#1148) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

csináltam új parancsot:
gsm cella alapján tilt elvileg, csak ezen a helyen, ha csatlakozik a mifihez.
aztán majd meglátjuk...

az eredeti parancs Tamás levele alapján készült egyébként, már az általam kért változtatások után.

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.