Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) #79335424 válasza ztoldy (#999) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azt hiszem, erre írná Tamás, hogy "nem túl szép". :) Talán ennél lehetne elegánsabban is. Az a baj, hogy útálom a Viber -t, ezért nem ismerem a lehetőségeit. Gondolom, a hívásnak és az üzenetnek más az activity -je. Tegyük fel, hogy alapértelmezett a 2G, de van egy robot parancs, ami automatikusan átvált, ha fókuszba kerül a Viber. Ha jön egy Viber üzenet, az gondolom, nem indít automatikusan activity -t, csak egy jelzés kerül a notibárra. Készítesz egy Elixír parancsikont az értesítési sávra és a Viberes értesítés helyett, erre böksz. Ez tiltja a Viberes 3G parancsot és elindítja azt az activity -t, ami a Viber értesítőre bökve elindulna. Így íráskor maradna a 2G. Majd valamilyen automatizmus (pl. időbeállítás, Viber fókusz feltétellel) engedélyezné a 3G váltó parancsot. Ezen kívül lenne egy parancsikon, ami szintén tiltaná a 3G váltást. Ezt a kimenő üzenetekhez lehetne használni, amikor Te kezdeményezel, nem egy bejövőre reagálsz. Szerencsés esetben ez lehetne ugyanaz a parancsikon az értesítősávon. Lehetne még átlátszó floating widgetet is alkalmazni a Viber hívásfogadó gombja fölé, de az igazi az lenne, ha a robot eseményként meg tudná különböztetni a Viber fókuszba kerülő activity -jeit. Vagyis más parancs indulna egy üzenet activity -re és más egy hívás activity -re. Az elképzeléseim motivációja az, hogy üzenet esetén van idő egy esetleges plusz manuális műveletre, de a hívásnál sztem érdemes közvetlen reakciót alkalmazni.

[ Szerkesztve ]

(#1002) bartatamas válasza Oldman2 (#1000) üzenetére


bartatamas
senior tag

Gratulálok az 1000. hozzászóláshoz :)

(#1003) Oldman2 válasza bartatamas (#1002) üzenetére


Oldman2
veterán

Ohhh, fel sem tűnt eddig!
:-)

(#1004) #79335424 válasza Oldman2 (#1003) üzenetére


#79335424
törölt tag

Na, erre én belekezdtem az 1001 éjszaka meséibe. Ráadásul nappal. :)

(#1005) Siriusb válasza #79335424 (#992) üzenetére


Siriusb
veterán

lefelé
felfelé

Az új verzióban, amit ma raktam fel, bütykölhetett valamit Tamás, mert már csak annyi a lefelé fordítás esemény probléma, hogy többször fut le egymás után. Viszont a felfele úgy tűnik, normálisan működik.

Viszont Bejövő hívás eseménynél egyet kiválasztva a kapcsolatok közül ugyanúgy leáll, s ott a Google - jogi szabályozás dialógus ablak...

Végre meg tudom különböztetni az inaktív parancsokat, köszönjük!

Szerk:
Ha úgy kapcsol ki a képernyő, hogy az e-robot volt megnyitva, az e-robot nálatok is teljesen üres felületet mutat? Váltani kell más fülre, hogy mutasson tartalmat.

[ Szerkesztve ]

(#1006) Oldman2 válasza Siriusb (#1005) üzenetére


Oldman2
veterán

"Végre meg tudom különböztetni az inaktív parancsokat, köszönjük!"

Szuper, de sajnos a legördülő Parancs listában még nem lehet!
:-(

(#1007) bartatamas válasza Siriusb (#1005) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ha bejövő hívásnál telefonszámot akarsz választani akkor leáll? Hanyas Android? Milyen Personal addon verzió?

Mi az a Google jogi valami ablak?

Néha nálam is üres lesz a képernyő, még nem jöttem rá mikor. Ha bármikor elő tudod idézni írd meg hogy. Nálam képernyő kikapcsra ok.

(#1008) Siriusb válasza bartatamas (#1007) üzenetére


Siriusb
veterán

Így van, egy kapcsolatra rákattintva jön a dialógus, hogy a program leállt. Android 4.2.2.
Elixir Personal 2.37 [9]

A google jogi ablaknál csak ezt a fejlécet írja ki, semmi más üzenet, csak a lehetőség, hogy elutasítom vagy elfogadom.

Az üres képernyő nálam képernyő kikapcsra mindig előjön, illetve talán egyszer fordult elő más körülmények közt, de arra már nem emlékszem, mikor és hogyan. :B

Látom vannak új frissítések, majd telepítem és kipróbálom azokkal is.

(#1009) Balikaa


Balikaa
csendes tag

legutóbbi frissítés óta nem mennek a képernyő ki és bekapcsolására induló parancsok. Összefügghet a frissítéssel, vagy én bénáztam el valamit?

(#1010) bartatamas válasza Balikaa (#1009) üzenetére


bartatamas
senior tag

1.22.2-ben volt ilyen gond, azóta felraktam 1.22.3-t. Neked melyik van?

(#1011) Balikaa válasza bartatamas (#1010) üzenetére


Balikaa
csendes tag

1.22.2 Akkor ha hazaérek frissítek.

Köszi

(#1012) bartatamas


bartatamas
senior tag

Sziasztok,

Ezer köszönet a Secure Setting fejleszőjének, Corey-nak, akinek hála a következő E-Robot és Elixir verziókban működni fog a Repülőgép üzemmód váltás Android 4.2 és újabb verziók esetén root-olt készülékeken.

(#1013) Balikaa válasza bartatamas (#1010) üzenetére


Balikaa
csendes tag

Na, feltettem.Így máris jobb.
Köszi

(#1014) Oldman2 válasza bartatamas (#1012) üzenetére


Oldman2
veterán

4.1.2 -n akkor nem?
:-(

(#1015) bartatamas válasza Oldman2 (#1014) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ott már most is működnie kell system addon segítségével. Rosszul írtam, 4.3 óta romlott el.

(#1016) #79335424 válasza bartatamas (#1012) üzenetére


#79335424
törölt tag

Remek! Még a frissítés módján csiszolhatna egy kicsit, mert a Secure Settings nem ismeri a Lan kapcsolatot. Szerinte nem vagyok online. Ha a telóról, wifin adok netet a miniPC -nek, akkor működik.

(#1017) Oldman2 válasza bartatamas (#1015) üzenetére


Oldman2
veterán

Oké, megnézem.

Jut eszembe, a mostani frissítés után megint leállt az E-Robot teljesen.

(#1018) bartatamas válasza Oldman2 (#1017) üzenetére


bartatamas
senior tag

Nem értem mitől függ, az a rész nem változott.

(#1019) fPApi válasza bartatamas (#1012) üzenetére


fPApi
őstag

Az nagyon szuper lenne!

(#1020) #79335424 válasza Oldman2 (#1017) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nézz egy logot, mert nem általános a hiba. Az előbb frissítettem és nálam nem volt leállás.

(#1021) Oldman2 válasza #79335424 (#1020) üzenetére


Oldman2
veterán

És hol nézzek logot?

Mert jelenleg csak az újraindítás utáni logok látszanak a Hibakövetés alatt.

(#1022) #79335424 válasza Oldman2 (#1021) üzenetére


#79335424
törölt tag

Rendszer logra gondoltam, pl. Elixírrel.

(#1023) Oldman2 válasza #79335424 (#1022) üzenetére


Oldman2
veterán

Oké, sikerült, küldöm Tamásnak...

(#1024) hati


hati
addikt

Sziasztok,

meg lehet vhogyan csinálni az e-robottal, hogy ki-be kapcsoljam a telefon átirányítását? A konkrét esetemben azt jelentené, hogy a céges telefonomat a magánra irányítanám át, amikor a készülék a lakásban van.

(#1025) #79335424 válasza hati (#1024) üzenetére


#79335424
törölt tag

Elvileg igen, bár még nem próbáltam. Amikor átirányítasz, akkor egy kérést küldesz a szolgáltató felé. Minden átirányítás típusnak van egy kódja. Ezt vhol biztos feltünteti a szolgáltató (a Telenor biztosan, mert azt láttam). Ennek automatizált hívásával is iehet átirányítás kérést indítani.

[ Szerkesztve ]

(#1026) hati válasza #79335424 (#1025) üzenetére


hati
addikt

Köszi.

(#1027) #79335424


#79335424
törölt tag

Tamás!
Lenne egy egyedi kérésem. Lehetne nekem egy olyan dev. verzióm, amiben minden lehetőség kiválasztható? MiniPC -n sokkal kényelmesebb robotparancsot készíteni, mint telón. A kísérletezéshez használt alkalmazásokkal is inkább ezt szemetelem. Tudom, hogy nem fog működni pl. a hívásindítás, de ha nem aktív a funkció, akkor a parancsot sem tudom megszerkeszteni és azt sem tudom kipróbálni, hogy egy plugint miként tudnék benne alkalmazni.

(#1028) Siriusb


Siriusb
veterán

Az Elixírben a Hangerő beállításoknál alul a hang kapcsoló (a mentés és a profilok kapcsolók mellett) mi célt szolgál?

(#1029) bartatamas válasza #79335424 (#1027) üzenetére


bartatamas
senior tag

Küldtem egy ilyet

(#1030) bartatamas válasza Siriusb (#1028) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ha be van kapcsolva akkor hangot ad a csúszka állítása közben hogy halld a hangerőt.

(#1031) Siriusb válasza bartatamas (#1030) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha vasvillával kergetsz, akkor sem jöttem volna rá. :DD

(#1032) #79335424 válasza bartatamas (#1029) üzenetére


#79335424
törölt tag

:R

(#1033) Kátai


Kátai
senior tag

Szia Tamás!
Most találtam meg ezt a topikot és megörültem neki mivel én is használom a progidat.Ezentúl figyelemmel fogom kísérni mert nagyon hasznos az E-Robot. Igaz egyszer már kérdeztem e-mail-ben,hogy lehet-e hogy a GPS automatikusan induljon vagy álljon le különböző alkalmazások használatakor.Akkor azt írtad,hogy csak root-olt telefonnal lehet megoldani.Azóta változott valami?Meg lehet majd oldani root nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#1034) Kátai válasza Siriusb (#990) üzenetére


Kátai
senior tag

De igen én próbáltam csak némításra..Működik is csakhogy (mivel mindenki magával hordja a telefont :D )nekem állandóan ki-be kapcsolt.Gondolom a rázkódásoktól.

[ Szerkesztve ]

(#1035) bartatamas válasza Kátai (#1033) üzenetére


bartatamas
senior tag

Nem hiszem hogy a Google enyhíteni fog a szigoritásokon. Hacsak nem változtatják meg teljesen a jogosultság rendszert amit nagyon szeretnék.

(#1036) #79335424 válasza bartatamas (#1035) üzenetére


#79335424
törölt tag

A próféta szóljon belőled, mert már nagyon szifonosodunk! Az Android már nem egy szabad rendszer, inkább csak a legvidámabb barakk. :)

(#1037) Oldman2 válasza Oldman2 (#1017) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem tudom mi változott (a telóm saját sw környezete nem), de a legutóbbi módosításaim működőképességének visszajelzése óta valami nem kafa...

Jut eszembe azóta volt egy (vagy több?) E-Robot frissítés is!

A lényeg, hogy tegnap és ma is hazaérve, nem aktiválódott az Otthoni Parancsköteg. A Történet lapon látni, hogy a készülék belépett az Otthon elnevezésű Helyre, de az Otthon Parancs nem futott le.

A Hibakövetésben nem látok semmi rendelleneset...

(#1038) #79335424


#79335424
törölt tag

Szia Tamás!

Köszönöm a fejlesztést, működik a hangdetektálás! Persze én marha, mit állítok be tesztnek? Hát petsze, hogy az értesítési hang lejátszását. Rögtön végtelen ciklusba került a parancs. :) De buborékablakkal már jó volt. Riasztónak tökéletes. A környezeti zajtól függő csengőhangerőn még agyalok, mert van néhány buktató. Pl. a teló házán a legkisebb zaj (koppintás, dörzsölés) is alapból kiváltja a műveletet. Vmi időalapú átlagolást kéne beépítenem a parancsba. De ez már csak játék, mert a lényeg működik. Még egyszer köszönöm! Ez a support hatalmas pozitívuma a robotnak. Remélem (reméljük) még sokáig meg lesz hozzá a kedved, motivációd!

(#1039) #79335424 válasza #79335424 (#1038) üzenetére


#79335424
törölt tag

Barátkozom, ötletelek az új feature -rel. Úgy látom, hogy nem tudok mérési értéket kinyerni belőle, amit változóként tudnék használni. Kíváncsi vagyok, hogy szerinted működhet -e az elképzelésem. Tegyük fel, hogy kinyerhető az érték. Ha másodpercenként történik a mintavételezés, akkor 10mp alatt lesz tíz db decibel értékem. Összeadás operátor és ha az eredmény mondjuk több, mint 500, akkor a csengőhangot állítsa 80% -ra. Ezzel szűrnék adott időegységen belüli, átlagos zajszintet. Ezt talán a mostani küszöbértékkel is össze tudnám hozni, csak jópár parancs kéne hozzá.

(#1040) bartatamas válasza #79335424 (#1039) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

Elküldtem egy parancs xml-t ahol tíz értéket átlagolok és kiíratok, tehát működik a mérési eredmény kinyerése.

Most én 1 mp-s átlagolást használok de valszeg akkor érdemesebb lenne beépíteni egy paramétert hogy mennyi időt átlagoljon. Az sem biztos hogy tökéletes ebben a példában hogy a mintákat 10 mp hosszú részekre bontva átlagolja azokat. Gondolom itt inkább ilyen csúszó átlagolás lenne megfelelő. Azt pedig paranccsal nem igazán lehet megoldani, max én tudnám belül.

(#1041) #79335424 válasza bartatamas (#1040) üzenetére


#79335424
törölt tag

Wow! Tényleg lebyűgöző ez a fejlesztési tempó! :)
A másodpercenkénti mintavételezést én is fölöslegesen gyakorinak tartom. Ahogy mélben is írtam, talán az lenne jó, ha állítható lenne a mintavételezés gyakorisága. Ez ugyanis felhasználási céltól függően, nagyon változó lehet. Ráadásul, ha kitolom, akkor tudok egyetlen "pinget", mérést, vagyis egyetlen értéket is letárolni, ami talán a hosszútávú mérésnél lenne hasznos. Mielőtt vki félreértené, ezt nem telóhoz gondoltam, de az Android nem csak telót jelent. Egyébként mindjárt tesztelem miniPC -n, usb -s hangkártyához csatlakoztatott mikrofonnal. Sztem működni fog, mert már telefonáltam így miniPC -ről, vagyis az Android tudja kezelni.

(#1042) #79335424 válasza bartatamas (#1040) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom parancsra váltani, amit küldtél. Amiket eddig küldtél, azok kész parancsok voltak, vagyis parancsnév.xml. Most csak az XML tartalmát küldted. OK, csináltam belőle egy hangmintateszt.xml -t. Látom a mentés menüben, de hiába nyomok a visszaállításra, nem jelenik meg a parancsok között. Robot újraindítás és reboot után sem. Próbáltam fordítva is. Létrehoztam egy parancsot, mentettem, megnyitottam szerkesztővel az Android/data/robot.KEEP/commands alatt a parancsot, kicseréltem a tartalmát arra, amit küldtél, aztán a robotban csináltam egy visszaállítást. De így sem jelent meg a parancs. Mit bénázok el?

(#1043) #79335424 válasza bartatamas (#1040) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm, így már megette! El sem tudod képzelni mekkora segítség egy ilyen változó összeállítás. Nem csak azért, mert megcsináltad helyettem, hanem mert így tudom értelmezni a működését. Neked ez egyszerű, de én bambultam vagy negyed órát, mire rájöttem, hogy mi, mit csinál benne (többé kevésbé, mert az a >10 count parancsmegszakítás még nem tiszta). Ha megkérlek, akkor megcsinálnád a másik felét? Szóval, hogy ha ennek eredménye nagyobb, mint 500, akkor a robot csináljon vmit (akár egy hello world buborékablak is jó :) ). Csak hogy átlássam a dolgot. Esetleg ez úgy nézne ki, hogy az utolsó művelet a buborékablak lenne, >500 sum feltétellel?

(#1044) bartatamas válasza #79335424 (#1043) üzenetére


bartatamas
senior tag

Elküldtem, de abszolút jól gondolod.

A count < 10 egyszerűen azt végzi hogy ha még nem adtunk össze 10 értéket akkor még nem folytatjuk a parancsot. Ha már összeadtunk 10 értéket akkor történik a kiírás, majd kezdjük előröl a számolást.

(#1045) Oldman2 válasza Oldman2 (#1037) üzenetére


Oldman2
veterán

Feltettem egy régebbi 1.22.1-es verziót...

Mivel ma dolgoztam, a munkahelyemen és hazaérve is jól kapcsolt minden Parancs.

Most frissítem a legújabbra, holnap este ismét riportolok...

(#1046) bartatamas válasza Oldman2 (#1045) üzenetére


bartatamas
senior tag

Remélem ez már újra jó lesz

(#1047) Oldman2 válasza bartatamas (#1046) üzenetére


Oldman2
veterán

Erről tértem vissza a régebbire, azóta nem volt újabb frissítés...

(#1048) bartatamas válasza Oldman2 (#1047) üzenetére


bartatamas
senior tag

1.23-ról? Amit ma raktam fel?

(#1049) #79335424 válasza bartatamas (#1044) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm! Minden világos! Ez így már egy nagyon jól gyúrható alap. Ebben a mai frissítésben már benne van ez a feature?

(#1050) bartatamas válasza #79335424 (#1049) üzenetére


bartatamas
senior tag

Igen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.