Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) #79335424 válasza zeon.hu (#1250) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem. Neked csak a tiltás művelet kell. Az engedélyezés csak akkor, ha bizonyos szitukban engedélyezni akarod azt a hálót. Elvileg ez nem kéne szükséges legyen, hisz pont az a probléma, hogy elfelejti a tiltást. De azért én beleraktam. De nem muszály, főleg, ha nem akarod engedélyezni a hálót.

[ Szerkesztve ]

(#1252) zeon.hu válasza #79335424 (#1251) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

o.k.
persze néha a telón is használom (azért vettem mifit, hogy mobil legyen), de egyszerűen felfüggesztem a parancsot.

#?*@&!

(#1253) zeon.hu válasza #79335424 (#1251) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

éjfél után megint váltott a mifire.
az az érdekes, hogy a tiltás a wifi connection managerben is megszűnt.
nem lehetséges, hogy a mifi valamely adata változik és ez az oka?

a wpa_suplicant.conf-hoz még mindig nem férek hozzá.

#?*@&!

(#1254) #79335424 válasza zeon.hu (#1253) üzenetére


#79335424
törölt tag

Telepítsd az Android Terminal Emulatort! Nyisd meg, írd be:
su
bökj egy entert!
Mi a válasz?

(#1255) zeon.hu válasza #79335424 (#1254) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

root@android:/#

#?*@&!

(#1256) zeon.hu válasza zeon.hu (#1253) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

végre megnyitottam a conf-ot:
csak egyszer szerepel benne a mifi, tehát a név átírása után se duplázódott.

#?*@&!

(#1257) Oldman2 válasza zeon.hu (#1256) üzenetére


Oldman2
veterán

És mi volt a titok?
:-)

(#1258) #79335424 válasza zeon.hu (#1255) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkó root van.
Dunsztom sincs, hogyan kapcsolódhat egy tiltott hálózathoz. Valami csúf ármány lehet, mert nálam tökéletesen működik a tiltás/engedélyezés. Mi történik, ha a tiltott hálóhoz csatlakozás után ki-be kapcsolod a wifit? Persze úgy, hogy aktív a tegnap beállított parancs.

(#1259) zeon.hu válasza #79335424 (#1258) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

vicces,mert próbál kapcsolódni, 1-2mp múlva közli, hogy le van tiltva,majd kapcsolódik a másikhoz a parancs szerint, szóval teszi a dolgát most rendesen.
azt hozzáteszem, hogy a beállítások/wifi menüben csak akkor jelzi tiltottnak, ha bekapcsolom a wcm-t, de abban már nem kell csinálnom semmit.

#?*@&!

(#1260) zeon.hu válasza Oldman2 (#1257) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

text editorral nyitottam meg,miután felraktam egy másik appot (root browser).

#?*@&!

(#1261) zeon.hu válasza zeon.hu (#1259) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

komolyan hülyén érzem már magam:
most megint csatlakozott a tiltotthoz, és marad is rajta.
nem csináltam közben semmit a telefonon.

#?*@&!

(#1262) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

próbálok ötletelni,hátha:
megoldható az, hogy az adott wifihez kapcsolódás előtt valami egyszerű műveletet kelljen végrehajtani?
mondjuk megnyomni a hangerő gombot vagy ilyesmi.

#?*@&!

(#1263) Oldman2


Oldman2
veterán

Nem rendszeresen változó munkarendben dolgozok, ezért nekiálltam valami olyan rendszer kidolgozásának, ami a Naptáramba beírt, naprakész munkarendem alapján időzít bizonyos Parancsokat és tevékenységeket.

Próbaképpen felvettem mára egy #ES elnevezésű Naptár bejegyzést, a Robotban pedig a következőt:

Parancs:
Naptár

Esemény:
Naptár esemény elkezdődött
Naptár: Saját
Cím: #ES

Művelet:
Rezgés
Dialógus ablak megjelenítése

A Parancs nem igazán akar működni akár adott időpontra, akár egész naposra nyitom a Naptár bejegyzést.

Mit rontok el?

(#1264) bartatamas válasza Oldman2 (#1263) üzenetére


bartatamas
senior tag

Beletrafáltál, pont a # karaktert használom eseményeknél belső folyamatokra. Tehát az okozza azt hogy nem működik :D

(#1265) bartatamas válasza Oldman2 (#1263) üzenetére


bartatamas
senior tag

Javítottam magamnál, következő verzióban már ez a spec karakter sem okoz majd problémát.

(#1266) Oldman2 válasza bartatamas (#1265) üzenetére


Oldman2
veterán

Szuper!

Ez legyen a legkisebb probléma, módosítottam erre: [ES]

Megy is azonnal!

Ez az Esemény egyébként mikor aktiválódik egy Egésznapos Naptár bejegyzés esetén?

(#1267) bartatamas válasza Oldman2 (#1266) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ha bekattintod hogy egész napos akkor a Google naptár létrehoz hozzá kezdő és végdátumot, a program pedig ezt használja. Most kipróbáltam egy ilyen eseményt és azt látom hogy a Google így hozza létre:

02:00-tól másnap 02:00

(#1268) #79335424 válasza zeon.hu (#1262) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tartok tőle, hogy ehhez mi már kevesek leszünk. Én ilyenkor a következőt szoktam tenni. Extreme Logcat. Megnyitom, rányomok a rögzítés gombra (mint a magnókon a felvétel gomb). Home -mal háttérbe teszem, majd elvégzem a folyamatot. Magyarul előidézem a hibát. Ha megvolt, akkor újra előhozom a logcatet és megint rányomok a rögzítésre. Ekkor automatikusan menti a rögzített logot a
/mnt/sdcard/LogcatX
mappába, dátumozott fájlnévvel. Ezt szoktam mail -ben, mellékletként elküldeni Tamásnak.

[ Szerkesztve ]

(#1269) bartatamas válasza zeon.hu (#1262) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

Mivel nem értem a Wifi engedélyezés/tiltás működését és semmilyen doksit nem találok róla így nem is hiszem hogy tudnék segíteni ebben az irányban.

Viszont a progiba lefejlesztettem 2 új műveletet: Hálózat törlése, Hálózat hozzáadása.
Ha rámírsz akkor elküldöm neked ezt a verziót. Azt írtad hogy régebben is így csináltad, csak kézzel. Most akkor ezt tudod csinálni automatán, vagy kézzel de egy kattintással, jelszó beírása nélkül.

Remélem ez így már ok lesz.

(#1270) fPApi


fPApi
őstag

Olyat be lehet állítani, hogy ha megszűnik a hálózati töltés, akkor kapcsoljon ki?

(#1271) #79335424 válasza fPApi (#1270) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze.

(#1272) fPApi válasza #79335424 (#1271) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi, meg is találtam!

(#1273) zeon.hu válasza #79335424 (#1268) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

kösz!
megnézem majd, de egyelőre fogalmam sincs, mikor kerülök haza, ma éjjel vagy csak hétfőn, a mifi persze otthon maradt.

#?*@&!

(#1274) Istyu74


Istyu74
aktív tag

Üdv, miért van az hogy ha a művelet hozzáadása pontra megyek, csak forog a kurzor, "kérem várjon" felirat látszik csak, több percig és nem történik semmi? :(

[ Szerkesztve ]

Üdv, István.

(#1275) Oldman2


Oldman2
veterán

Létezik-e olyan Robot kompatibilis "kiegészítő", amivel E-Robot alól tudok vezérelni Óra/Ébresztő funkciókat?

- Ébresztés létrehozása
- Ébresztés aktiválása/inkativálása
- Ébresztés törlése

(#1276) bartatamas válasza Istyu74 (#1274) üzenetére


bartatamas
senior tag

Milyen készüléked van milyen Android verzióval? Rootolt a telefon?

Néha jeleznek ilyet felhasználók de még nem sikerült kideríteni hogy miért. Rootolt telefonok esetén láttam már olyat hogy a root vizsgálata nem akar befejeződni.

Ha root-olt a telefonod van időd és szívesen részt veszel tesztelésben akkor írj már légyszi ide egy levelet: bartadev@gmail.com és küldök teszt verziót és várom vissza a logot. Sajnos nem rootolt telefon esetén csak PC-vel lehet logot kinyerni.

(#1277) Istyu74 válasza bartatamas (#1276) üzenetére


Istyu74
aktív tag

Szia,
LG G2,Igen rootolt, és android 4.4.2 van fönn.
Már le szedtem az E-Robotot,ujra telepítettem,de sajnos mindig ezt csinálja,így sajnos a legegyszerűbb műveletet sem tudom rajta kipróbálni :(

Üdv, István.

(#1278) Istyu74 válasza Istyu74 (#1277) üzenetére


Istyu74
aktív tag

Elküldtem a logot amit kértél, nem tudom tudsz e valamit kezdeni vele, én ahogy nézem laikus szemmel semmi infó nincs benne az e-robot ról. De az is lehet én bénáztam el valamit.

Üdv, István.

(#1279) Oldman2 válasza Oldman2 (#1275) üzenetére


Oldman2
veterán

A felhasználás szempontjából már az is jó lenne, ha aktiválni/inaktiválni bírnám a külső appban előre beállított időpontokat.

És a külső app, rendes ébresztőóraként működne... azaz Sleep meg Stop lehetőség lenne benne rendesen.

(#1280) zeon.hu válasza bartatamas (#1269) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Megcsináltam a parancsokat.
De ugye most ha váltani szeretnék, akkor az egyiket inaktiválnom kell, a másikat aktiválni.
Lehet olyan parancsot csinálni, ami "kapcsolóként" működik a kettő között ?

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#1281) #79335424 válasza zeon.hu (#1280) üzenetére


#79335424
törölt tag

Még nem csináltam, de már agyaltam ilyesmin és sztem igen. Egy parancs, aminek két művelete van, ellentétes hálózati kapcsolat feltételekkel. Ez aktiválja a feltétel alapján a megfelelő parancsot. Annak lefutása után a másik parancshoz tartozó feltétel fog teljesülni. Ezt egy parancsban is meg lehet oldani, csak akkor elveszik a manuális átváltás lehetősége. Én ezért használok modulális megoldásokat. Vannak végrehajtó parancsok, amik tulképp a műveleteket végzik. A vezérlő parancsokban definiálom a feltétekeket. Így, egy több műveletet tartalmazó, végrehajtó "modult" több vezérlőparancshoz is társíthatok. Ha nem így tenném, akkor egy-egy, többször is felhasználható műveletsort, minden parancsban, külön-külön kéne megadnom.
Jelen példában sztem azt kell kitalálni, hogy mi legyen a kapcsoló pillanatnyi állapotának a vizuális visszajelzése. Vagyis, hogy épp melyik csatlakozási állapot az aktív.

[ Szerkesztve ]

(#1282) zeon.hu válasza #79335424 (#1281) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

nem állítom, hogy teljesen értelek :)

#?*@&!

(#1283) #79335424 válasza zeon.hu (#1282) üzenetére


#79335424
törölt tag

Majd ha már nekem is lesz olyan verzióm, mint Neked az a dev. és feldobod nekem vmi tárra a parancsaidat, akkor megpróbálok faragni belőlük egy "váltókapcsolós" verziót, hogy lásd, mire gondolok.

(#1284) zeon.hu válasza #79335424 (#1283) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

drive-ra felteszem majd,ha szólsz.
kösz!

#?*@&!

(#1285) bartatamas válasza zeon.hu (#1280) üzenetére


bartatamas
senior tag

Milyen parancsokat csinálták? Miért kell őket tiltani és engedélyezni. Gondolom csináltál egy hálózat törlő és egy létrehozó parancsot. Hogy mikor melyiket akarod aktiválni azt nem tudom.

Korábban mintha azt írtad volna hogy streamelés előtt akarod tiltani az egyiket. Ekkor futtatnám a törlő parancsot, akár kézzel. Nem tudom milyen eseménnyel lehet megfogni.

(#1286) bartatamas válasza #79335424 (#1283) üzenetére


bartatamas
senior tag

Amit tegnap küldtem abban még nem volt benne?

(#1287) zeon.hu válasza bartatamas (#1285) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

igen, ezt a kettőt csináltam.

a tiltás:
Események-Hálózati állapot megváltozott-mind
és a bssid-hez írva a hálózat neve
Műveletek-Hálózat törlése és ssid-hez a hálózat neve

engedélyezés:
Események-Hálózati állapot megváltozott-mind
és a bssid-hez írva a hálózat neve
Műveletek-Hálózat hozzáadása-ssid-jelszó-engedélyezés:igen

csak úgy hiszem, hogy ha az egyiket aktiválom, attól még a másik is az marad, ami ugye ellentétes egymással, ezért gondoltam egy "kapcsoló" parancsra.

éjjel kb 4 órán keresztül ment a mifi, jól működött a tiltás, egyszer sem váltott át végre.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#1288) #79335424 válasza bartatamas (#1286) üzenetére


#79335424
törölt tag

Most látom, hogy de bizony, benne van. Bocs! Látod, Mester, ennyire a tesztfeladatra koncentráltam! :D

Zeon.hu:
Akkor küldheted a parancsokat.

(#1289) bartatamas válasza zeon.hu (#1287) üzenetére


bartatamas
senior tag

Nem értem. Egyrészt a hálózat nevét ne írd a bssid-hoz mert az nem ugyanaz, nem fog működni.

Másrészt az események célját sem értem. Ha kézzel akarod ki és bekapcsolni akkor töröld az eseményt.

Bocs hogy nem értem de nem értem. A cél az ugyebár hogy bizonyos esetekben ne kapcsolódjon az egyik hálózathoz (mifi?) mert költséges. Mik ezek az esetek?

(#1290) zeon.hu válasza bartatamas (#1289) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

privátban írtam.
somatomnak is.

#?*@&!

(#1291) #79335424 válasza zeon.hu (#1287) üzenetére


#79335424
törölt tag

A privire:

1.: A robotban vedd ki az engedélyezést a parancsok elől, aztán mentsd őket!
2.: A robot menüjében, a mentésnél jelöld ki a parancsokat (pipa), majd a floppy ikonnal mentsd őket.
3.: Ez után a:
/mnt/sdcard/Android/data/com.bartat.android.robot.KEEP/commands
mappában megtalálod. Ezt kéne elküldened. Én be szoktam zippelni, vagy átnevezem a kiterjesztését xml -ről vmi kamura.
Az import egyébként e műveletsor fordítottja.
Ha jól emlékszem, van a mentés menüben megosztás, de azzal még nem exportáltam parancsot.

[ Szerkesztve ]

(#1292) bartatamas válasza #79335424 (#1291) üzenetére


bartatamas
senior tag

Mentés készítése után a listában kell kattintani a parancsra, majd Mentés megosztása. Ekkor csatolja az emailhez a fájlt.

(#1293) zeon.hu válasza #79335424 (#1291) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

xml-ben feltettem drive-ra, átküldtem a linket Neked.
akkor nem jó így?

#?*@&!

(#1294) zeon.hu válasza bartatamas (#1292) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

félig tartozik ide, de a mentés menüben "nincs mentés"-nek jelzi az elmúlt pár napban készített parancsokat, pedig biztosan mentve voltak létrehozás után.
pipa után a feljövő sorban mentem, akkor válik mentetté.
a régi parancsoknál nincs ilyen gond.

#?*@&!

(#1295) #79335424 válasza bartatamas (#1292) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi!

Zeon.hu:
De, megvan, leszedtem. Majd holnap foglalkozom vele, mert ma már kicsit odavagyok.

(#1296) zeon.hu válasza #79335424 (#1295) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

nem sürgős, így is hálás vagyok!

#?*@&!

(#1297) bartatamas válasza zeon.hu (#1294) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ez a mentés nem olyan mentés hogy nem mentetted el, hanem biztonsági mentés. A biztonsági mentés akkor is megmarad ha módosítod és mented a parancsot, akkor is ha törlöd, még akkor is ha letörlöd az alkalmazást.

Tehát ha készítesz egy parancsot és elmented, az az alkalmazás privát területére mentődik. A Mentés képernyő a biztonsági mentésekkel foglakozik amit a külső tárhelyre ment.

(#1298) zeon.hu válasza bartatamas (#1297) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ahh,értem,kösz!

#?*@&!

(#1299) #79335424 válasza zeon.hu (#1296) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nézem ezeket a parancsokat és sztem az a furcsa, hogy egyáltalán működik. A tiltás és az engedélyezés eseményénél a "hálózati állapot megváltozott" -nál, minden állapot opció ki van pipálva. Mégis, mikor kéne végrehajtania a műveleteket? Amikor elérhető, amikor nem, vagy amikor csatlakoztatva? Ezek egymásnak ellentétes események. Ráadásul így van a tiltó és az engedélyező parancsnál is. Akkor most a két, ellentétes parancs közül melyiket hajtsa végre?

(#1300) zeon.hu válasza #79335424 (#1299) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

azt utólag szabtam el ilyenre, rájöttem már,csak a megoldásra nem.
viszont pont az ellentétes parancsokhoz kellene egy "kapcsoló", ahogy azt beszéltük már, de előbb működniük kellene rendesen.
mit javasolsz eseményekhez?

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.