Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) zho-lee válasza alex devil (#1848) üzenetére


zho-lee
addikt

Xposed van neked?

Disable charging led xposed modul

(most találtam, tesztelni fogom, bocs a belevauért! :R )

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#1852) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

a swiftkey gondomra nincs ötlete senkinek?
reboot után még mindig nem fut le a parancs, hogy váltson át rá, ha a gyári huawei-t érzékeli.
manuálisan indítva a parancsot persze rögtön cseréli...

#?*@&!

(#1853) #79335424 válasza Kátai (#1850) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, olyankor az az elsődleges.
Az egy olyan ecccerű parancs, mint a faék. Nem tudom, hogy mitől nem kapcsol ki, de ha úgy csináltad, ahogy írtam, akkor biztos, hogy nem a parancsban van a hiba. Akkor szokott ilyet, ha a wakelock nincs kijelölve, de innentől inkább Tamás tudna neked segíteni, mert vszínűleg ez nem user error. Root van?

[ Szerkesztve ]

(#1854) zho-lee válasza zho-lee (#1851) üzenetére


zho-lee
addikt

Nexus 5-ön tesztelve, negatív.. nem megy :(

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#1855) #79335424 válasza zeon.hu (#1852) üzenetére


#79335424
törölt tag

Várakoztasd a parancsot, hátha azért nem vált, mert boot után a Robot hamarabb probálná végrehajtani, minthogy jogosultságot kapna hozzá.

(#1856) B@ldrick válasza B@ldrick (#1838) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Tamás tudsz segíteni ebben? Létrejön a szöveges contact változó, de a változó nevét mondja ki a TTS. Képet tudok mutatni ha kell, és olvastam ezt is. Illetve ha nincs név akkor hogy tudom a számot felolvastatni? Két tts valahogy feltételekkel?

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#1857) Kátai válasza #79335424 (#1853) üzenetére


Kátai
senior tag

Nincs root.De azóta szépen működik.Szerintem az is lehet,hogy állítottam a "műveletek-"ben és nem mentettem az összeset csak azt amin állítottam.Bár lehet,hogy ez nem befolyásolja.

[ Szerkesztve ]

(#1858) Scaevola


Scaevola
tag

Sziasztok!

Pár napja kezdtem el használni az alkalmazást és nagyon tetszik... Somatom hangvezérlésétől meg teljesen padlót fogtam, nagyon ügyesek vagytok. [1x talán én is eljutok arra a szintre. :DDD ]

Mobiltornyokkal, illetve azok kezelésével kapcsolatos infót kérek szépen tőletek.
Azt szeretném tudni, hogy ha egy helyhez hozzárendelt a program mondjuk 5 tornyot, akkor a helyhez társított feltétel mikor lesz aktív?
Ha egy torony jelét még veszi a teló, vagy ha mind az ötöt?

Tehát... ha elhagyom a helyet, játsszon le egy mp3-at, ez a parancs, ami így fest:
Esemény:
- Kilépés a megadott helyről
hely: otthon
aut. det: igen
Műveletek:
- Hangerő beállítása
stream: mind
százalék: 90
- Fényerő beállítása
százalék: 100
- Hang lejátszása:
fájl: warp_drive_active.mp3
ismétlés: nem
várjon a bef: nem
- Rezgés beállítása:
állapot: be
Beállítások:
- Értesítés: pipa
- Megerősítés: nincs

Namost... az történt, hogy hajnal kettőkor lejátszotta a telefon a warp_drive_active.mp3-at, mindezt az előzőleg feltekert 90 %-os hangerőn. (azon kívül, hogy felriadtam rá, a vér meghűlt az ereimben... aki nem ismeri az eve-et, csak annyit mondok, hogy egy robotcsaj sírontúli hangon mond pár mondatot, kb. mint a HAL-9000 az űrodüsszeiában.)

Ezért érdekelne, hogy mi is történt valójában... elvesztett egy jelet a rögzített 5 torony jelei közül?
Vagy ennek csak akkor szabadna megtörténnie, ha minden olyan jelet elveszít, amit a progi berögzített?
Hozzáteszem, a háttérben 8 órán át gyűjtötte előző éjjel a gsm jeleket a progi... így nem tudom, mi lehet a megoldás.

Nézzem Wi-fi jelét?
Ha ahhoz kötöm a műveleteket, akkor a wifi csatlakozását szükséges megadnom feltételnek vagy elég, ha csak egy wifi hatósugarában vagyok, nem kell rá csatlakoznom?

Előre is köszi!

apex

(#1859) #79335424 válasza Scaevola (#1858) üzenetére


#79335424
törölt tag

A hangvezérléses megoldás "szintjére" pikk-pakk el tudsz jutni, mert csak úgy tűnik, hogy vmi nagy dolog, de valójában semmilyen nagy kunszt sincs benne. Totál egyszerű, alap parancsokból áll.

Cella helymeghatározós megoldásokban nem nagyon vagyok otthon, ezért ez csak egy ötlet. Sztem nincs nagy jelentősége, hogy ha kicsivel később történik a jelzés. Én megpróbálnám várakoztatni egy kicsit, majd egy pozíció frissítése művelet után, egy parancsmegszakítást iktatnék közbe, "adott helyen vagyok" feltétellel. Így nem riogat, ha valamiért kimarad a jel, vagy egyéb, hálózati gebasz történik.

A wifi esemény lehet bármelyik verzió.

(#1860) Scaevola válasza #79335424 (#1859) üzenetére


Scaevola
tag

Szuper, köszi!

Akkor ráállok a szomszédjaim wi-fi jeleire. Nem lépek be, csak figyelem hatókörüket... valószínűtlen, hogy minden jel egyszerre tűnjön el. (és akkor nem erőltetem a cella alapú meghatározást.)

apex

(#1861) #79335424 válasza Scaevola (#1860) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem ez nem ilyen egyszerű. Azok az események egyszeri pillanatokra vonatkoznak. Amikor bekapcsolod a wifit, akkor a rendszer indít egy felderítést. Aztán a talált hálózatokat összeveti a tároltakkal és elvégzi a szükséges/beállított műveleteket. Ha megtörténik a csatlakozás, akkor az folyamatos. De a felderítés, a hálózatok monitorozása nem. Ezért van rá külön művelet a Robotban. Tehát ha nem csatlakozol, akkor sztem a felderítési állapotot nem lehet állandósítani. A változást lehet használni eseménynek, de ahhoz két felderítést mindenképpen kell végeztetni. Minél gyorsabb reagálást szeretnél, annál gyakoribb felderítésre van szükség.

(#1862) Scaevola válasza #79335424 (#1861) üzenetére


Scaevola
tag

Igen, erre már most, pár perc után is rájöttem, hogy nem lesz azért ennyire evidens.

Valami olyasmire gondolok, hogy:
ESEMÉNY: ha belépek adott GSM cella (cellák, ezt még nem tudom) hatókörébe,
MŰVELET: akkor lépjenek érvénybe azok a dolgok, amik miatt a parancsot írom (fény- hangerő, rezgés, stb.) (ez már megvan)
és ha a GSM hatókörön kívül kerül a telefon - ez gondolom FELTÉTEL lesz -scanneljen rá a wifi hálózatokra,
és ha talál egyezést, akkor ne történjék semmi...
ha nem talál egyezést, akkor a dolgokat állítani szükséges. Itt meg elágazik a feltételtől függően.

Most mennem kell, de pezseg a vérem, hogy ezt összerakjam. :DD

apex

(#1863) zeon.hu válasza #79335424 (#1855) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kösz!
1 percre állítom, aztán meglátjuk.

#?*@&!

(#1864) #79335424 válasza Scaevola (#1862) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egy kicsit másképpen csinálnám. Én egy helyet az összes felderítési módra külön-külön definiálok. Tehát van egy otthon_cella, egy otthon_GPS és egy otthon_WIFI helyem (ezt a wifist most fedeztem fel, mert régebben ilyen nem volt a Robotban) Azt a Robot beállításaiban tudod meghatározni, hogy mit és milyen feltételekkel használhat helymeghatározáshoz. Javaslom a passzív módot, mert az aktív az meríti az akkut. Egy helymeghatározásnál olyan infót próbál társítani a Robot, amit korábban mentett a helyhez. Így igény szerint külön tudom választani a helyellenőrzés módját . Azt nem tudom, hogy a Robot (vagyis az Android) tud -e értelmezni olyan hálózatot, aminek csak az SSID -jét "látta" korábban, de csatlakozva még nem volt. Ezek az adatotok egy szöveges fájlba íródnak. Ha ez csak csatlakozáskor történik meg, akkor a Robot nem tudja honnan kiolvasni a szükséges infókat. Ennek a tesztje rád marad (pl. elég -e a Robotnak az SSID manuális megadása).
Szóval létrehoznék egy wifi alapú otthon helyet. Majd cellaváltozásnál bekapcsolt wifivel lefuttatnék egy pozíció frissítése műveletet (mivel ez passzív mód esetén is aktívban fut le) és juszt is a parancsmegszakítást használnám, csak adott helyen van -> otthon_wifi feltétellel. Remélem, egy helyhez több SSID -t is meg lehet adni és ezek "vagy" kapcsolatban állnak. Az sem katasztrófa, ha csak egyet, csak akkor még egy kicsit csavarni kell a dolgon.

[ Szerkesztve ]

(#1865) Scaevola válasza #79335424 (#1864) üzenetére


Scaevola
tag

És olyat lehet csinálni, hogy egy parancson belül legyen egy adott helyhez tartozó műveletek ki- és bekapcsolása is?

Nekem most az otthonomhoz tartozó parancsokból kettő van... otthon_be és otthon_ki.

apex

(#1866) zeon.hu válasza #79335424 (#1855) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ez se jött be...
Nem lehetséges, hogy a robot nem érzékeli a root-ot?
(azért kérdem, mert ehhez a művelethez kell)
Vagy akkor meg se jelenne a lehetőségek között?

#?*@&!

(#1867) Scaevola válasza #79335424 (#1864) üzenetére


Scaevola
tag

ööö...asszem mára feladom.
Rögzítettem egy hálózati állapot megváltozott eseményt, ami ha elérhető v. csatlakozott az otthoni wifimhez, akkor lejátszik egy csengőhangot...
még ez sem működik. :(

Ki- be kapcsolgatom a telefon wifijét, látom, mikor felcsatlakozott, mégsem nyomja azt a csengőhangot...
Holnap folytatom, remélem, rájövök, mit rontok el...

apex

(#1868) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

email érkezéséhez szeretnék eseményt beállítani.
ehhez viszont a gmail fiók adatait meg kell adni, csakhogy állandóan biztonsági figyelmeztetést kapok és megakadályozza a google a belépést.
ez hogy kerülhető el, ha a biztonsági szintet szeretném megtartani?

közben arra gondoltam, hogy az email üzenetjelző hang lejátszása lenne az esemény, de ilyen lehetőséget nem látok.
(ekkor ugye a robotnak nem kellene a fiókba bejelentkezni, de ugyanaz lenne a végeredmény)

#?*@&!

(#1869) #79335424 válasza Scaevola (#1867) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bocs a feltételezésért, de ugye SSID -t használtál, nem BSSID -t! A történetben meg tudod nézni, hogy indult -e ilyen parancs, a hibakövetésben pedig talán többet is. Én inkább a buboréküzenetet szoktam használni teszthez, mert az ilyen audio dolgokba sokminden beleszólhat.

[ Szerkesztve ]

(#1870) haliho0 válasza #79335424 (#1526) üzenetére


haliho0
tag

A Robot semmit sem tud az "ébredj fel" naptáreseményedről mindaddig, amíg a naptár alkalmazás nem küldi az infót, hogy "Halló, kedves alkalmazások! Aktív lett egy "ébredj fel" nevű esemény! Érdekel valakit?"

Reméljük, hogy ez mihamarabb változni fog. Én most próbálok áttérni Taskerről, de nekem az egyik legfontosabb feladata pont a következő napi naptáresemény(ek) lekérdezése. Taskerben erre van is megoldás, bár ott is egy kicsit fapados: azt tudja lekérdezni, hogy adott időben, adott naptárban létezik-e a keresett bejegyzés (vagy valamilyen bejegyzés? - már régebb készítettem a profilt). Egy ciklussal végignézem 15 perces lépéssel az engem érdeklő időszakot amíg meg nem találom a bejegyzést.
Ez így működik de... lehetne sokkal egyszerűbben is, ugyanis a naptárbejegyzések egy adatbázisban tárolódnak a telefonon, amit egy sima adatbázis nézegetővel is meg lehet nyitni és ki lehet belőle böngészni a naptárbejegyzéseket. (Kipróbáltam)
Utánanézek, hogy valamilyen pluginnel kezelhetőek-e a naptárbejegyzések, de szerintem nem lenne bonyolult beleprogramozni a Robotba se.

Legjobb talán az lenne, ha kapnánk egy listát az előre meghatározott időszakra az előre meghatározott Naptár bejegyezéseiről.

[ Szerkesztve ]

(#1871) #79335424 válasza haliho0 (#1870) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom, hogy pontosan honnan idézted ezt, de úgy emlékszem, hogy Tamás erre rögtön reagált, amiben leírta, hogy ezt rosszul gondolom, mert gyáltalán nem így van. Olvasd el légyszi!

(#1872) haliho0 válasza #79335424 (#1871) üzenetére


haliho0
tag

Pontosan. Én is őt erősítem. Az idézet csak azért volt, hogy felhívjam a figyelmet a tévhitekre és hogy ezzel ellentétben milyen egyszerű is a probléma kezelése.
Nem kioktatás akart lenni, elnézést.

(#1873) Scaevola válasza #79335424 (#1869) üzenetére


Scaevola
tag

Jó lesz az a bssid, nem azzal lesz gondom.
Korábban már írtam Tamásnak, csak akkor nem tudtam, hogy mi a baja a telónak... tudni most sem tudom biztosan, de hogy az összes RAM elfogy a telefon alól egy idő után, az tuti.

Értem az elvet egyébként, de a szintaktika nekem nem evidens. Még rá kell jönnöm, hogy egy többszörös feltételt, hogyan tudok beállítani, s annak milyen kiértékelése lehetséges.

De most már jóccaka van!

apex

(#1874) #79335424 válasza haliho0 (#1872) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ennyi? Ezért írtad? Ez azért egy kicsit.... Ez már rég lefutott. Én csak egy ugyanolyan user vagyok, mint Tamáson kívül itt mindenki és soha nem állítottam, hogy tévedhetetlen vagyok. De azt ne felejtsük el, hogy csak az hibázik, aki csinál is valamit! Eddig Te mit csináltál a Robotért, vagy a többiekért? Ezzel indítasz? Gratula! Figyeld a topikot, segíts a többieknek, hogy minél többen használjuk megelégedettséggel a Robotot és hogy ne Tamásnak kelljen a legapróbb problémákkal is foglalkoznia! Közben majd meglátjuk, hogy mennyit tévedsz!

(#1875) #79335424 válasza Scaevola (#1873) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ja, hogy ilyen hibalehetőségek is bejátszanak? Az úgy más szitu. Root nélkül nem tudom, hogy lehetne előrébb jutni. Log kéne, ahhoz meg JB -től csak root -tal lehet hozzáférni.

(#1876) bartatamas válasza zeon.hu (#1837) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ha az ikon megjelenik az azt jelenti hogy az alkalmazás elindul Reboot után. Kérdés hogy miért nem detektálja az újraindítást. Tudnál küldeni logot? Jó lenne.

Magamnál most kipróbáltam és ott működik az újraindítás detektálás.

(#1877) haliho0 válasza #79335424 (#1874) üzenetére


haliho0
tag

Még egyszer elnézést kérek.

Valójában Tamásnak szerettem volna felhívni a figyelmét egy olyan problémára, amit - a fórumot végigolvasva - úgy tűnik, hogy már elejétől fogva hiányolnak a felhasználók, és meglátásom szerint igen egyszerűen megoldható lenne.
Persze lehet, hogy csak rootolt telefonon ilyen egyszerű (az enyém az) és tulajdonképpen én tévedek, és mégsem ilyen könnyű megoldani...

(#1878) bartatamas válasza B@ldrick (#1838) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ha egy plugin ad át változót az E-Robot-nak, akkor azt az eredeti nevén kell használni. Tehát ha az Autocontacts eseménye ad vissza olyan változót hogy "contact", akkor simán Változó értéke kifejezés, ahol beírod hogy contact.

Ha a fordított irány van és E-Robot változót akarunk átadni egy plugin műveletnek, akkor ott kell a ${contac} formát használni,

(#1879) bartatamas válasza B@ldrick (#1856) üzenetére


bartatamas
senior tag

Közben egy másik hozzászólásban leírtam.

Ha telefonszámhoz keresel nevet a kifejezés segítségével akkor az eredményt tedd el egy "név" változóba például. Ha nem talált nevet, akkor ez üres lesz.

Tudsz csinálni egy TTS műveletet ahol kimondod a nevet ha a név változó nem üres (van ilyen operátor kifejezés). Csinálsz egy másik TTS műveletet ahol kimondod a telefonszámot ha a név változó üres.

(#1880) bartatamas válasza zeon.hu (#1868) üzenetére


bartatamas
senior tag

Most töltöttem fel a legújabb verziót. Ebben már meg tudod azt csinálni hogy ha jön egy értesítés az Email alkalmazástól, akkor csináljon valamit. Rendszer / Új esemény. Ehhez engedélyezni kell rendszer szinten hogy az E-Robot értesüljön az eseményekről.

(#1881) bartatamas válasza haliho0 (#1870) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

A mostani verzióba tettem olyan kifejezést hogy Van-e naptár esemény. Mármint most, ebben a pillanatban. Ezt ha valaki igényli egyszerűen tovább lehet fejleszteni hogy van-e naptár esemény egy adott időpontban. Tehát egy ilyen logikai értéket tudna visszaadni. Lista és strukturált értékek kezelését nem támogatja a program.

(#1882) bartatamas válasza haliho0 (#1877) üzenetére


bartatamas
senior tag

Sziasztok,

Akkor most rendberakom a dolgokat, a lényeg hogy ne vesszetek össze, tegyünk együtt egy jobb programért :)
Én azért kérek elnézést mert úgy látom hogy lassan a program népszerűsége túlnövi azt a szintet amit idővel tudok kezelni, ezért lassan reagálok. Sokkal több support-ot igényel az E-Robot mint az Elixir, de mivel a lehetőségei is sokszorosa, ezért ez normális.

Na szóval, visszatérve a témára. A program minden naptár eseményt lát. Az eddig létrehozott események és kifejezések azonban csak az aktuális időpontra szűrik az eseményeket. Azonban lenne lehetőség bármilyen esemény és kifejezés írására a naptár eseményekkel kapcsolatban mert lekérdezhető egyszerűen és hatékonyan az összes.

Szóval ha van igény akkor csak szóljatok.

(#1883) bartatamas


bartatamas
senior tag

Kiraktam a legújabb verziót amin több mint 1 hónapot dolgoztam. Sok kis apróság mellett belekerült végre a sokak által kért Példák kezelésének lehetősége. Egyelőre csak 4 példa elkészítésére volt alkalmam, de persze majd folyamatosan bővítem. Szóval ezentúl ha valaki olyan parancsban kéri a segítséget amit hasznosnak látok másik szempontjából is, akkor inkább megcsinálom a példát, feltöltöm és bárki letöltheti és kipróbálhatja majd.

Talán így könnyebb lesz a hasonló dolgokat csinálni mint eddig.

(#1884) haliho0 válasza bartatamas (#1882) üzenetére


haliho0
tag

Nagyon szépen köszönöm a rengeteg befektetett munkát és a személyes megszólítást.
A legnagyobb vonzerő a Robotban számomra az elérhető és gyorsan reagáló magyar szupport, amit úgy látom kénytelen vagy egyedül elvégezni. Elismerésem és csodálatom érte.
Igen, lenne igény - úgy láttam, nem csak személyemben - a naptár események bővebb kezelésére. Kezdésnek tökéletesen megfelelne egy megadott idő naptáreseményének lekérdezése.

(#1885) bartatamas válasza haliho0 (#1884) üzenetére


bartatamas
senior tag

Elég lenne ha lenne egy kifejezés amely el tudja dönteni hogy adott időpontban van-e az adott feltételeknek megfelelő esemény? Vagy kellene valamire az esemény neve is?

(#1886) zeon.hu válasza bartatamas (#1876) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Küldök majd éjjel vagy holnap, addig meló.
Előre is kösz!

#?*@&!

(#1887) haliho0 válasza bartatamas (#1885) üzenetére


haliho0
tag

Elegánsabb lenne ha megkapnám az esemény nevét, de az is megteszi, ha ellenőrizni tudom, hogy van-e a keresett esemény.

Konkrét feladatom: két munkahelyen dolgozom, változó munkarenddel, plusz van olyan nap, amikor egyik helyen sem, olyankor én viszem a kisfiam óvodába. Ez a program el van mentve a naptáramba legalább egy hónapra előre. Minden este ellenőrzi az automata, hogy másnap reggel milyen esemény van a naptárban, eszerint beállítja az ébresztőt, a reggeli szinkronizáció időpontját (öt perccel az ébresztő előtt) és fel is olvassa mindezeket, hogy tudjam, hová készüljek másnap :)
Eddig ezt úgy oldottam meg Taskerben, hogy ciklussal 15 perces lépésekkel végigellenőrzöm az "Ébresztő" naptáramat reggel 5 órától délig, amiből megkaptam az esemény nevét... Ha nincs esemény, akkor beállít egy kényelmes 9 óra körüli ébresztőt.

Ha ez így megoldható, az tökéletesen megfelelne.

(#1888) #79335424 válasza bartatamas (#1883) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az is "gond", hogy már túlnőtt rajtunk az alkalmazás. Én legalábbis már nem látom át, de sztem rajtad kívül senki. Annyi új dolgot fejlesztettél bele, hogy képtelenség átlátni, hogy mihez, mit lenne a legjobb használni. Tudod, hogy én szeretek kísérletezni, de nem mindenki van így vele.

Más.
Tegnap találtam egy QR generáló Dolphin kiegészítőt. Ez úgy tűnik, hogy bármilyen szöveget legenerál, nem csak azokat, amiket a Google enged. Kipróbáltam és a Robot tökéletesen érti. Újabb játék! NFC helyett, QR, vagy offline navi számára értelmezhető koordináta, stb.

(#1889) B@ldrick válasza bartatamas (#1879) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Köszönöm, sikerült :R

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#1890) #79335424


#79335424
törölt tag

Tamás!

Megvettem a SendSilentMail -t. Látom a Robotban, de ha rábökök, akkor visszadob a parancs ablakba. Így persze nem tudok semmit sem beállítani. Ötlet?

(#1891) bartatamas válasza #79335424 (#1890) üzenetére


bartatamas
senior tag

Vagy megveszem és kipróbálom, vagy megkérlek hogy küldj logot és elindítunk egy pár körös debugolást.

Esemény vagy művelet? Megjelenik utána?

(#1892) #79335424 válasza bartatamas (#1891) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ahogy gondolod. Ha tudsz rá módot, én szívesen megveszem Neked. Magamnak se azért vettem, mert most épp akkora szükségem van rá, de a múltkor írtad ezt a korlátozást és úgy voltam vele, hogy 240Ft -ot bőven ér a funkció, ha egyszer szükség lenne rá. De logot is küldhetek. Bejövőre van Robot esemény, úgyhogy ez művelet lenne. Meg is jelenik a műveleteknél, de ahogy rákattintok, visszakerülök a parancshoz anélkül, hogy látnék belőle bármit is. Mindjárt küldöm a logot.

(#1893) bartatamas válasza #79335424 (#1892) üzenetére


bartatamas
senior tag

Próbáltad Tasker-ben? Ott működik rendesen?

(#1894) #79335424 válasza bartatamas (#1893) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mi az a Tasker? ;]
Előtúrhatom, mert megvettem, de csak pár órát ismerkedtünk. Később volt egy romcsere, ami után már vissza se raktam. Ha általánosságban kérdezed, akkor igen, működik, mert a Taskeresek használják. Mindjárt körülnézek a beállítások menüben, hátha lemaradt vmi engedély. Aztán megpróbálhatom a Taskert, de biztos el fog tartani egy darabig, mire összeismerkedünk.

[ Szerkesztve ]

(#1895) Scaevola válasza #79335424 (#1875) üzenetére


Scaevola
tag

Sziasztok!

@Somatom!
A root-tal csak annyi a "gondom", hogy a céges levelezés nem megy rootolt telón, így ha "ki van nyitva", akkor nincs céges levélolvasás. (nem mintha olyan fontos lenne)

Érdekes, hogy ez a memóriafogyás csak akkor jelentkezik, ha babrálom a Robotot, ha csak fut a háttérben és "dolgozik", akkor semmi gondom vele...
de most, a debugolási időszakban fél óránként restartolom... ami kicsit zavaró.

Node!
Ami miatt írok az nem ez, hanem...
A logika emberek, az nekem nem megy a fejembe. :DDD
Mondom a szitut:

Azt szeretném, ha egy fontos telefonszámról érkező hívás mindig 100% hangerőn dübörögne.
(míg leírtam ezt a mondatot, kapásból eszembe ötlött, hogy mi lenne, ha nem egy számról, hanem kapásból egy csoport telefonszámairól érkező hívások esetén tekerné fel 100%-ra a hangerőt...)

Ott tartok, hogy:
ESEMÉNY:
- bejövő hívás
t.szám: xxxxxxx
MŰVELETEK:
- változó beállítása
név: hangero
érték: hangerő százalék
- hangerő beállítása
stream: csörgés
százalék: 100
feltétel: ÉS adott hívási állapotban van, mikor csörög,
- hangerő beállítása
stream: csörgés
százalék: "hangero"
feltétel: ÉS adott hívási állapotban van, mikor készenlét.

Hogy másként értelmezem a progi működését, az biztos, mert nem működik az elképzelésem, ami:
1. Bejövő híváskor,
ha a telefonszám egyezik,
2. beállítja a hangero változót arra az értékre, ami a hívás pillanatában a hangerő volt %-ban,
3. feltekeri a csörgés hangerejét 100%-ra, amíg csörög,
4. beállítja a hangerőt a hangero változóban eltárolt értékre, amikor a telefon készenlét állapotba kerül. (gondolom a készenlét az, mikor nincs sem bejövő, sem kimenő hívás és nincs vonalban a telefon)

A 3. lépésig eljutok, tehát ha az adott számon hívom a telefonom, akkor ordít és a változóban ott lesz az előzetesen beállított csörgés-hangerő érték... de a csörgés megszűnése után nem áll vissza a változóban rögzített értékre a hangerő... ezt nem tudom megcsinálni.

Először azt hittem, hogy két művelettel megoldható, változó és hangerő egy feltétellel, de úgy veszem észre, nem jól gondolom ezt a feltétel kezelés részt... azaz a hangerő 100%-ra történő beállítása, mikor csörög, az a csörgést követően nem dobja el a beállítást.

Segítenétek ebben, mert nem jövök rá, már lassan két napja? :DDD
Előre is köszi!

apex

(#1896) Scaevola válasza haliho0 (#1887) üzenetére


Scaevola
tag

Azt mivel csináljátok, hogy a progi felolvas nektek dolgokat?

apex

(#1897) haliho0 válasza Scaevola (#1896) üzenetére


haliho0
tag

Én ezzel: Nuance Vocalizer TTS
Hogy valóban ingyenes-e, azt egyes helyeken vitatják...

[ Szerkesztve ]

(#1898) haliho0 válasza Scaevola (#1895) üzenetére


haliho0
tag

Hasonló feladatnál akadtam el én is az adott ponton.
Csak én nem hangot állítok, hanem egy Floating Elixir Widget parancsikontot kellene megszüntetnem nemfogadott hívás esetén.
Sajnos a hívás vége eseményt nem tudtam még működőképesen definiálni és a parancsikon megszüntetésére sem találtám megoldást.

(#1899) Scaevola válasza haliho0 (#1898) üzenetére


Scaevola
tag

"...Sajnos a hívás vége eseményt nem tudtam még működőképesen definiálni..."

Az baj. :F

A helyhez történő műveleteket megugrottam, mert csináltam egy másik parancsot, ami "visszaállítja" az értékeket... ehhez azt kellett elfogadnom, hogy minden be van kapcsolva és 100%-on van (fényerő, hangerő, rezgés, stb.) és adott hely be- ill. kilépése állítja a dolgokat. (némi kényelmetlenség a dologban, hogy pl. az otthoni cellainfók még a kapunál simán érvényesek, így egy biciklizéskor pl. szopó a fényerővel babrálni, de ezt majd NFC-s matricával gondoltam, hogy megoldom... jövő nyárra. :DD

Köszi a Nuance-ot, mindjárt megszaglászom...

[ Szerkesztve ]

apex

(#1900) B@ldrick válasza Scaevola (#1895) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

"amikor a telefon készenlét állapotba kerül" egy esemény és nem feltétel.
"csörgés hangerejét 100%-ra, amíg csörög" = ha csörgő állapotba van, tehát nincs állapot folyamatos monitorozás.

4. lépésben engedélyezz egy másik parancsot aminek
eseménye: Hívás állapota megváltozott: beszéd közben, készenlét
Művelete pedig a hangerő visszaállítás, majd önmaga tiltása.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.