Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) #79335424 válasza vadkörte (#300) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! 4.1.2 van a telón (SGS2) és 4.1.1 a mini PC -n. Csak a mini PC -re raktam fel a Greenify -t a ram miatt. Az RK3066 -osokban csak 1GB ram van. Itt a ramra kicsit másképp kell tekinteni, mint egy telón. Ez tulképp egy asztali környezet. Símán lehet(ne) 5-10 órás böngészőhasználat (beágyazott flash videókkal), ami egy telónál nem nagyon fordul elő. Plusz letöltések, esetleg torrent, stb. A cache törlés sem túl hatékony, mert a futó alkalmazásét nem törli. Egyszerűen elfogy a memória és összeomlanak az alkalmazások. Szoktam monitorozni, látom, hogy mi történik. Ezért gondoltam arra, hogy valamiképp szabályozzam, hogy csak a legszükségesebb alkalmazások tudjanak elindulni. De a Greenify sem tűnik hatékonynak. Pl. mint írtam, a Youtube -ot hiába hibernálom, állandóan "nyomul". Az viszont bosszantó, ha egy linkre kattintva nem tudna indulni, mert egy Youtube videó sokkal "kíméletesebben" fut az alkalmazásban, mint beágyazottként a böngészőben. Már soxor bosszankodtam azon is, hogy hosszú klikkre nem mindíg azt az alkalmazást "dobja" a rendszer, amit épp szeretnék. Ezért szerintem duplán hasznos lenne egy ilyen E-Robot (vagy Elixír) feature.

(#302) vadkörte válasza #79335424 (#301) üzenetére


vadkörte
addikt

Én így oldottam meg.
De ehhez kell a Greenify és a CacheCleanerNG nevű app.

Üdv. V. Körte

(#303) gyuszmó válasza bartatamas (#296) üzenetére


gyuszmó
őstag

Szia Tamás

Nincsenek erre a progira sablonok,minták a beállításokhoz?

Ma szedtem le .

pl.az , hogy lenne,ha be kapcsolom a térképet lekérdezi a pozíciót,helyzetet , ha kilépek inaktív a helymeghatározás ilyet tud ?

köszi

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#304) #79335424 válasza gyuszmó (#303) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szia!

Tamás nyaral. Azt szeretnéd, hogy ha indítod a térképet, akkor kapcsoljon be a GPS? Ha JB van a telón, akkor ehhez root kell, de lehet, hogy még a Secure Settings +Helper kiegészítő is. Ez készülék típusfüggő. Ha csak ennyit szeretnél kapcsolni, akkor maga a parancs pár, egyszerű lépés.

(#305) gyuszmó válasza #79335424 (#304) üzenetére


gyuszmó
őstag

köszi

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#306) #79335424 válasza gyuszmó (#305) üzenetére


#79335424
törölt tag

De azért leírom, én hogy csinálnám. Két parancs.

1.Új parancs létrehozása - GPS KI
2. Esemény: alkalmazások - alkalmazás elvesztette a fókuszt - Térkép
Itt lehet, hogy érdemes előtte egy alkalmazáscsoportot létrehozni, mert akkor később csak hozzá kell adni egy programot a csoporthoz és arra is érvényes lesz a parancs. Ebben az esetben természetesen az "Alkalmazáscsoport elvesztette a fókuszt" opciót kell választani. Alkalmazáscsoportot a jobb felső három pötty ikonnál tudsz létrehozni.
3. Művelet: Egyéb - Várakozás -Idő ezredmásodpercben - Amíg: nincs kifejezés
Itt adnék pár perc késleltetést a kikapcsolásnak azért, hogy ha pl. egy bejövő hívás miatt a Térkép kikerül a fókuszból, akkor ne kapcsoljon ki a GPS.
4. Művelet: egyéb - Robot parancs megszakítása
Aztán a műveletre kattintva, feltétel megadása - alkalmazások - alkalmazás (vagy csoport) fókuszban - Térkép (vagy a csoport neve)
Ez azért kell, hogy ne kapcsolja ki a GPS -t, ha a várakozás ideje alatt a Térkép visszakerül a fókuszba.
5. Művelet: Hely és Biztonság - GPS kapcsolása - ki
Ha ezzel nem működik, akkor kell trükközni. Meg lehet próbálni az Elixír2 system appot telepíteni, majd rendszeralkalmazássá konvertálni. Ezt Titanium Backup -pal a legegyszerűbb. Sajnos, nekem a Galaxy S2 -n ez sem volt elég. Kellett a Secure Settings és a Helper kiegészítő. Ezek telepítése után a művelet így módosul:
5. Művelet: Külső alkalmazások - Secure Settings - Helper - GPS - OFF
6. A Beállításoknál engedélyezd a parancsot! Gondolom értesítés és megerősítés nem kell.
7. Alul, a "floppy" ikonnal elmented
Ezzel megvan a kikapcsolás. A bekapcsolás egy másik parancs, ami értelem szerűen ennek a fordítottja. Annyi a különbség, hogy a 3. és 4. művelet nincs.
SZERINTEM!
Egyéb segítséget a program súgójában találsz, vagy ebben a dokumentációban.

[ Szerkesztve ]

(#307) #79335424 válasza #79335424 (#306) üzenetére


#79335424
törölt tag

Update:
Közben eszembe jutott, hogy a Parancs megszakítása művelet nem feltétlenül szükséges, mert az utolsó, GPS - KI műveletet is lehet feltételhez kötni. Ez így néz ki:
Rákattintasz a műveletre - feltétel megadása - kifejezés megváltoztatása - tagadás operátor, majd az operátorban:
kifejezés - alkalmazások -alkalmazás (csoport) fókuszban.
A tagadás operátor lényege, hogy az igenből nem lesz, vagyis az igaz (true) lesz a hamis (false).
Tehát az eredmény, hogy akkor kapcsolja ki, ha az alkalmazás (csoport) nincs (nem van) fókuszban.

(#308) gyuszmó válasza #79335424 (#307) üzenetére


gyuszmó
őstag

:R :R :R

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#309) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Sziasztok!

Egy olyan kéréssel fordulnék hozzátok, amire nem találtam választ a fórumban.
Lehet, hogy én vagyok vak, de akkor bocsássátok meg nekem.
A kérdésem az: Hogy tudom azt megoldani, hogy a wifi-t, ha bekapcsolom és nem csatlakozok vele sehová, akkor kapcsolja ki mondjuk 1 perc múlva, de ha csatlakoztam, akkor természetesen a csatlakozás végéig ne.. Sajnos nem jöttem rá.

Üdv: Mcrazy

(#310) bartatamas válasza Mcrazy (#309) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia. Először is kell egy parancs amelynek az eseménye Wifi/Wifi állapot megváltozott úgy hogy az engedélyezve állapotra figyeljen csak. A művelet legyen ugyebár egy várakozás mondjuk 30 másodpercig majd Wifi beállítása (kikapcsolás). Ez utóbbit azonban csak akkor akarod ha nem jött létre kapcsolat ezért hozzá kell adni egy feltételt: Tagadás operátor (Van hálózati kapcsolat - Wifi).

Ha ki akarod kapcsolni ha megszakad a kapcsolat akkor ehhez a parancshoz add hozzá a Hálózati állapot megváltozott eseményt is, de úgy hogy a csatlakoztatva állapot ne legyen bepipálva.

Tehát wifi bekapcsolásakor vagy jel elvesztésekor vár egy ideig és ha még mindig nincs jel akkor kikapcsolja a wifit.

(#311) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Közben rájöttem, ha esetleg érdekel még valakit, akkor leírom szívesen.

Üdv

Üdv: Mcrazy

(#312) Mcrazy válasza bartatamas (#310) üzenetére


Mcrazy
őstag

Köszönöm! Gyorsabban jött a Te segítséged, mint az én válaszom. Természetesen ezt a lehetőséget is kipróbálom majd.
Én úgy oldottam meg, hogy Események > Wifi > Keresési eredmények elérhetők
Műveletek > Várakozás 60000 másodpercig, de ksainek mennyi kell.
Wifi ki > Feltétel > Tagadás operátor, Létezik operátor, Wifi-SSID létezik ( valójában a képernyőn úgy néz ki, hogy " nem létezik WI-FI SSID)
Bármilyen wfi-hez csatlakozva a wifi bekapcsolva marad, majd leválasztás és a megadott idő után kikapcsol.

Üdv: Mcrazy

(#313) bartatamas válasza Mcrazy (#312) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szinte ugyanaz. A különbség az új Android esetén lesz amiben ha jól tudom kikapcsolt wifi esetén is fog tudni felderítést csinálni. Ha jól emlékszem.

(#314) #79335424 válasza bartatamas (#313) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sajnos, jól tudod. Elvileg a fejlesztői menüben ki lehet majd kapcsolni ezt a funkciót. Kérdés, hogy meddig? Mikor teszi a Google kötelezővé, hogy küldjem neki a tartózkodási helyemet, ha használni szeretném a telót.
Más.
Tegnap én is próbálkoztam helymeghatározással, de nem igazán sikerült. Hálózati funkciókat is tartalmazó, "otthon vagyok" Elixír profilt kéne aktiválni. Következővel próbálkoztam:
1. parancs egy cella alapján meghatározott helyre belépéskor engedélyezi és végrehajtja a 2., valamint engedélyezi a 3. parancsot.
2. parancs egy állandó ismétlésre állított riasztás alapján, időközönként elindít egy wifi keresést.
3. parancs egy meghatározott SSID megléte esetén tiltja 2. parancsot, aktiválja a profilt, majd tiltja magát.
Következő dolgoknál akadtam el:
1. A Riasztási művelet ismétlődését 5 percre akartam állítani, de nem lehetett 15 -nél kevesebbet megadni. Lehetne még az "aktuális idő megváltozott", de nem akartam percenként wifi keresést. Próbálkoztam "paraszt" módszerrel is. Mentettem a parancsot, a mentés fájlban átírtam az értéket, majd visszaállítottam a parancsot. Az érték megjelent, de nem működött.
2. Nem találtam rá, hogy miként lehetne definiálni a "csatlakozott X SSID hálózathoz" eseményt.
Bónusz kérdés:
Meg lehetne oldani a helyazonosítást pl. egy szomszéd wifije alapján is, aminek nem tudom a kódját, csak az SSID -t?

(#315) bartatamas válasza #79335424 (#314) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

1. Küldtem neked egy APK-t amelyben már 5 percet is be tudsz állítani.
2. Wi-Fi / Network state changed (connected) és itt használhatod a bssid vagy ssid szűrőt
Bónusz kérdés: igen, jó ötlet, ez azonban nagyobb fejlesztést igényel. Következő release-be nem lesz benne, talán később.

(#316) #79335424 válasza bartatamas (#315) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm szépen! Tesztelni fogom. A szűrőt megtaláltam, csak nem jöttem rá, hogy melyik operátor, milyen értékét, milyen sorrendben kell használnom, hogy a végén a "ha csatlakozott X SSID -hez" legyen az eredmény. Tudom, hogy én bénázok, de ha megadtam az SSID szűrést, akkor minden olyan lehetőség szürke volt, ahova szöveget (az SSID nevét) tudnék megadni. Valószínűleg rossz sorrendben próbálkozom az operátorokkal. De ez a "ha van SSID" és a "ha a "ha van SSID" neve X" együtt még egy kicsit sok. Igyekszem, de ehhez még fejlődnöm kell.

[ Szerkesztve ]

(#317) bartatamas válasza #79335424 (#316) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szerintem itt azt érted félre hogy nem kell semmilyen operátor. Ha annál az eseménynél beállítasz egy ssid értéket akkor csak akkor fog esemény végrehajtódni ha a megadott ssid--hez történt kapcsolódás. Nincs szükség operátorra.

Vagy te nem is az eseménnyel próbálkozol?

(#318) #79335424 válasza bartatamas (#317) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hogy ezt én milyen csúnyán benéztem!!! Nem értettem, milyen eseményre írod ezt, sehol sem láttam erre semmilyen opciót. Persze, hogy nem, mert én marha, végig abból az eseményből próbálkoztam, hogy hálózat - hálózati kapcsolat megváltozott - csatlakoztatva - wifin kívül, összes pipa ki.
Kicsi a képernyő, a w betűig nem lapoztam hátra, annyira egyértelmű volt számomra, hogy a hálózatoknál kell keresni az eseményt. Pedig a wifi menüpontban ott ordít az SSID. Sorry!!!

(#319) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Sziasztok!

Megint egy újabb kéréssel fordulok hozzátok. Milyen késleltető beállítások léteznek az "Egyéb menü > Várakozás" funkcióján kívül, mert az nekem valamiért nem akar normálisan működni.
Az a probléma, hogy vagy nem fut le miatta a parancs, vagy kiakasztja úgy a rendszert, hogy pld az időt csak a zárképernyőn tudtam leolvasni, mert sehol nem frissült be. Vagy pld minden 3-ik esetben fut csak le a parancs.
Az is lehet, hogy én csináltam valamit rosszul, nem tudom. Kettő parancsnál is fellépett ez a hiba, az egyik, amit Tamás is megosztott a wifi ki-be kapcsolgatása, ez nagyjából le sem futott miután manuálisan bekapcsoltam a wifit, a másik pedig egy szinkronizáló parancs volt, ami így nézett ki:

Esemény - Mobiladat megváltozott > ki
Művelet: Várakozás 300000 ezred mp
Mobiladat be
Szinkronizálás
Várakozás 60000 ezred mp
Mobiladat ki

Itt még egy olyan problémába is ütköztem, hogy az akku gyorsan kezdett merülni. Nem tudom van-e köze az állandó várakozó ciklusnak ami mindig körbefut. ( Várakozás a bekapcsolásra, majd várakozás a kikapcsolásra)
Remélem érthetően írtam. Köszönök minden segítséget és ötletet!
Üdv

Üdv: Mcrazy

(#320) bartatamas válasza Mcrazy (#319) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia, más típusú várakozás nincs, majd gondolkodok rajta van-e egyéb lehetőség erre. Amúgy a mostani várakozás olyan várakozás amely az aktuális processz futtatását függeszti fel a megadott ideig, processzor időt nem használat.

(#321) #79335424 válasza Mcrazy (#319) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem pont ezért hiányzott az öt perces termin a riasztás eseményből. Ha nem muszály, akkor nem szeretném ennyi ideig használni a várakozás műveletet. Inkább külön parancsba teszem a riasztást, amit szükség szerint indíthatok, leállíthatok, tilthatok, stb.

(#322) bartatamas válasza #79335424 (#321) üzenetére


bartatamas
senior tag

Most hogy ezt írtad jutott eszembe hogy nem is úgy működik ahogy írtam. Régen úgy működött és az problémás volt, de most már a várakozás elvileg szól a rendszernek hogy szóljon vissza megadott idő múlva és akkor folytassa a végrehajtást. Tehát hasonló a háttere mint a riasztásnak. Hogy miért nem működik nektek néha, arra nincs ötletem.

(#323) #79335424 válasza bartatamas (#322) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Adott egy riasztás esemény, ami 15 percenként ismétlődik 10.00-16.00 óra között. Ha a parancs tiltva van, majd egy másik parancs engedélyezi mondjuk 11.00 kor, akkor nem fog végrehajtódni, mert a 10.00 nem következett be. De mi van, ha nem csak engedélyezi, hanem végrehajtja a parancsot? Az én logikám szerint akkor a folyamat elindul és 16.00 -ig riasztania kell. Jól gondolom? Vagy a "parancs végrehajtása" kihagyja az eseményt és utasítást ad az első műveletre? Akkor ide kéne egy "esemény szimulálása" -szerű művelet, vagy más trükk?

[ Szerkesztve ]

(#324) Mcrazy válasza #79335424 (#321) üzenetére


Mcrazy
őstag

Szia Somatom!

Az 5 perc is jó ötlet, de azt hogy oldod meg, hogy pld a szinkronizálás után legyen egy késleltetés azért, hogy a művelet be tudjon fejeződni?, mert ha nem teszek késleltetést, akkor még a a kapcsolat létrejötte előtt kikapcsolja a parancs a mobil adat hozzáférést.
Talán még az lehetne egy megoldás, hogy Tamás ezt és a hasonló műveleteket is kibővíti a "Várjon a befejezésre" funkcióval.
Egyébként a várakozás nélküli parancsok eddig még jól működtek. Pld a profilkezelőmet ezzel váltottam ki. Valamint az usb és töltő kábel csatlakozásánál illetve leválasztásánál diszkrét hangerővel bemondja a telefon, hogy éppen milyen műveletet hajtott végre. ( Kábel leválasztva)

Üdv: Mcrazy

(#325) bartatamas válasza #79335424 (#323) üzenetére


bartatamas
senior tag

A Riasztás egy esemény. Ha azt a parancsot végrehajtod akkor a műveletei hajtódnak végre, az események nem számítanak, mintha ott sem lennének.

Ha egy letiltott parancsot engedélyezel akkor regisztrálja az eseményeit, tehát el kell indulnia a riasztásnak 15 percenként. Az idő szűrő az már csak egy következő szint hogy csak abban a tartományban hajtja végre a parancsot.

(#326) #79335424 válasza Mcrazy (#324) üzenetére


#79335424
törölt tag

PL. külön parancsba teszed a kikapcsolást, nonstop riasztási eseménnyel. A másik parancsban meg engedélyezed, majd tiltod. Szerintem ennek működnie kéne. Én is most kísérletezek vele.

(#327) bartatamas válasza bartatamas (#325) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szóval ha 11-kor engedélyezed akkor is 16-ig végre kellene hajtódnia a parancsoknak 15 percenként.

(#328) #79335424 válasza bartatamas (#325) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jól értem, hogy a 11.00 -kor engedélyezett ciklikus riasztás működni fog annak ellenére, hogy a 10.00 a parancs számára nem következett be, mivel akkor még tiltva volt?

Update: túl gyors voltál :)

[ Szerkesztve ]

(#329) Mcrazy válasza #79335424 (#326) üzenetére


Mcrazy
őstag

Értelek, de a szinkronizálás nem egy olyan művelet, mint egy értesítés, felugrik és kész. A szinkronizáláshoz idő kell és azt késleltetéssel lehet csak megoldani, szerintem. Vagy pld a wifi ki-be kapcsolását, jelvesztés figyelését megadott ideig.
Ha rosszul gondolom, javíts ki! Természetesen várom a fejleményeket és én is próbálkozom.

Üdv: Mcrazy

(#330) bartatamas válasza #79335424 (#328) üzenetére


bartatamas
senior tag

Igen. Ha a Riasztás eseményről beszélünk amely ismétlődésre van beállítva akkor ha az időpont jövőbeni akkor akkor fog indulni, ha múltbeli akkor rögtön.

(#331) #79335424 válasza bartatamas (#330) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kíííírááály!

(#332) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Apropó, 11:45-kor indítottam egy parancsot, ami az Aktuális idő változását figyeli és két szöveges üzenetet ír ki egymás után. Ez azóta is percenként, gyönyörűen fut.

Üdv: Mcrazy

(#333) #79335424 válasza Mcrazy (#329) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én úgy gondoltam, hogy parancs 1 -ben elindítod a szinkronizálást és engedélyezed parancs 2 -t.
Parancs 2 elindul, eseménye riasztás 5 percenként. Művelete: mobiladat ki. Azt nem tudom, hogy saját magát tudja -e tiltani. Ha igen, akkor ez az utolsó művelete. Ha nem, akkor parancs 3 indítása. Parancs 3 művelete: parancs 2 tiltása.

(#334) bartatamas válasza #79335424 (#333) üzenetére


bartatamas
senior tag

Nem valami szép és egyszerű. Az lenne jó ha a szinkronizálás végére lenne egy esemény de sajnos nincs.

(#335) bartatamas válasza bartatamas (#334) üzenetére


bartatamas
senior tag

Egyébként kipróbáltam most ezt a szinkronizálást várakozással és nem tapasztaltam problémát.

(#336) Mcrazy válasza bartatamas (#335) üzenetére


Mcrazy
őstag

Nálam sem mindig jelentkezik. Amikor a wifi kapcsolgatásról beszéltünk és Te is adtál egy ötletet, akkor hibátlanul működött, ma viszont reggel kipróbáltam és nem csinált semmit, amikor a vonaton bekapcsoltam. A szinkronizálás pedig tegnap reggel 3x vagy 5x ment, majd nem futott többet a parancs, talán azért mert megakadt a rendszer amint azt már feljebb is írtam. Sem az értesítési sávban, sem pedig home-ra rakott óra widgetten nem frissült be az idő, csak a zárképernyőn mutatta. Újraindítás után pedig letiltottam a parancsot.

Üdv: Mcrazy

(#337) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Még egy kérdés. Amikor létrehozok egy parancsot és annak az eseménye mondjuk a mobiladat bekapcsolva, akkor ez a parancs mikor indul el, ha már a mobiladat előtte be volt kapcsolva.?

Üdv: Mcrazy

(#338) #79335424 válasza bartatamas (#334) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bocs, én nem tudom, milyen egy "szép" parancs. Nálam csak működő és nem működő van. A 3G nálam folyamatos, csak az értesítésekkel variálok. A Többi szinkront meg nem a Google -nál tárolom, hanem otthon, a NAS -on. Két program végzi a szinkronizálást. A Mount Manager és a FolderSync. Mindkettő Tasker plugin, így ott vannak külső alkalmazásként az E-Robotban is.

(#339) bartatamas válasza Mcrazy (#337) üzenetére


bartatamas
senior tag

Akkor indul el amikor a mobil adat bekapcsolt állapotba kerül valamilyen más állapotból. Tehát ha eleve be volt kapcsolva akkor nem indul el.

(#340) #79335424


#79335424
törölt tag

Tamás!

Most a GPS koordináták alapján végrehajtott műveletekkel próbálkozom, de ez sem olyan egyértemű szitu.
Pedig a feladat egyszerűnek tűnik. Ha belépek x koordinátákkal definiált helyre, akkor kapcsolja ki azt az ábraösszekötős képernyőzárat. Ha kilépek, akkor kapcsolja vissza. Le sem írom, hogy hol akadtam el, annyi sebből vérzik a dolog. Inkább Tőled kérdezném, hogy Te hogyan csinálnád?

(#341) bartatamas válasza #79335424 (#340) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia, gondolom definiáltál egy helyet megadva a gps koordinátát és sugarat. Ezután a beállításoknál a helyeknél lehet hogy engedélyezni kell a hálózatot vagy/és gps-t. Mit is jelentenek ezek? A passzív van alapból engedélyezve. Ez azt jelenti hogy az E-Robot magától soha nem fog gps koordinátát lekérni, csak más alkalmazás adatait használja. Ha semmi nem használja akkor soha nem fog hely adatokat kapni. Tehát ha koordináta alapú helymeghatározást akarsz akkor valamelyiket a másik kettőből be kell kapcsolni. A hálózat alapúhoz wifi vagy mobilnet kell, de inkább az utóbbi. A wifi gyanítom csak akkor tud hely adatot küldeni ha csatlakozik egy hálózathoz. Marad a gps, valószínűleg ezt érdemes bekapcsolni. Ott tudod az értesítés pontosságát állítani, itt nyilván egymás ellen dolgozik a pontosság és aksi üzemidő. Ha ezt engedélyezted akkor már csak a Belépés a megadott helyre eseményt kell használni. A Pozíció megváltozott esemény elsősorban tesztelésre való, vele ki tudod próbálni hogy mozgás közben tényleg kapsz-e pozíciókat. Remélem segítettem.

(#342) #79335424 válasza bartatamas (#341) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm! Igen, segítettél. Akkor érdemes időpontot meghatározni, hogy az E-Robot ne kérje állandóan az adatokat.
De mi szabályozná az adatkérést, ha a GPS egyébként is be van kapcsolva, vagyis a kikapcsolás általi szabályzás nem lehetséges? Pl. műveletben tudom kapcsolni a passzív módot?
Aktív módban a helymeghatározás és a lock ki/be megtörténik kikapcsolt állapotban lévő képernyőnél is?
A lock beállításában lehet állítani, hogy a képernyő kikapcsolás után hány másodperccel kapcsoljon a zár. Ha a parancs kikapcsolt képernyőnél aktiválja a zárat, akkor ez azonnal aktiválódni fog, vagy csak a következő képernyőkialvás + a késleltetés után?

[ Szerkesztve ]

(#343) bartatamas válasza #79335424 (#342) üzenetére


bartatamas
senior tag

Attól hogy a GPS be van kapcsolva még nincs használatban. Tehát a folyamatosan bekapcsolt GPS nem meríti az akkumulátort ha egyik alkalmazás sem kér pozíció adatokat. Az Android nyújta rendszer szinten ezt a lehetőséget hogy egy alkalmazás megmondhatja hogy milyen pontos adatokra van szüksége. Az Android rendszer biztosítja a GPS antenna kapcsolását. Ha például azt állítom be hogy percenként van szükségem adatokra és elindulok sétálni akkor szépen látom hogy percenként egyszer megjelenik a GPS ikon majd pár másodperc múlva eltűnik. Ezt a ki-be kapcsolást (GPS engedélyezve végig) a rendszer végzi. Nem tudom hogy ezzel megválaszoltam-e az első kérdést. A beállításokat műveletekkel nem lehet állítani.

A GPS alapú helymeghatározt nem teszteltem még kikapcsolt képernyőnél. A cella adatok frissítése nem működik kikapcsolt képernyő esetén, ezért van a beállításokban egy "polling" gyakoriság beállítás. Ez azt jelenti hogy ennyi időnként feléleszti a telefont egy helymeghatározás erejéig. Sajnos a jelenlegi módszer állítólag nem minden készülék esetén működik kikapcsolt képernyőnél. Javítani nem tudtam eddig mert az én összes készülékemen megy.

Az utolsó kérdést nem is értem de nem is igen tudok rá válaszolni ;) Rendszer beállítás ez nálad hogy ilyen időt lehet beállítani?

(#344) #79335424 válasza bartatamas (#343) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor pontosítom az első kérdést. Egy másik alkalmazás miatt a gps állandóan be van kapcsolva. Ezért azt nem tehetem, hogy kikapcsolom a gps -t arra az időre, amíg biztosan nem változik a pozícióm, tehát nem fog kelleni a lock. Ha viszont a robot aktív módban van, akkor ez idő alatt is kérni fogja a koordinátákat tök fölöslegesen.
Ami a zár késleltetését illeti, nem gyári rom van a telón, de úgy emlékszem, hogy ez a feature az SGS2 gyári, GB romjában is volt. Ha elsötétedik a képernyő, akkor még x ideig visszakapcsolható zár nélkül. Csak a beállított késleltetés után aktiválódik a zár.

[ Szerkesztve ]

(#345) bartatamas válasza #79335424 (#344) üzenetére


bartatamas
senior tag

De ha azt akarod hogy csak pl 10 percenként nézze meg hol vagy akkor a "Min idő másodpercben"-t állítsd be erre az értékre. Vagy ez nem jó? A másik alkalmazás milyen sűrűn használja a GPS-t? E-Robotnak az nem elég (Passzív mód)? Ha sűrűbben kell akkor az idő beállítás elvileg elég kell hogy legyen.

A Lock késleltetés valami Samsung feature lehet. Stock Androidos Nexusomon nincs ilyen.

(#346) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Bocsi a bénáskodásért, de valahogy nem megy a beállítás. Annyit szerettem volna, hogy a fényerő este 8 és reggel 6 között átáljon 65-ről 30%-ra, de csak bénázok :(
Vagy félreértettem az appot?

Maine coon

(#347) bartatamas válasza atosan (#346) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

Ehhez legegyszerűbb esetben 2 parancs kell. Mindkettő egyetlen eseménye Riasztás, naponta ismétlődő. Az egyiknél időpontnak 20:00 beírva, a másiknál 06:00. A művelet pedig mindkettőnél fényerő állítás a megfelelő értékekkel. A Történet oldalon láthatod hogy végrehajtódnak-e a parancsok a megadott időben. A kérdés hogy a parancs nem hajtódik végre mert mondjuk az eseményt állítottad be rosszul, vagy a parancs végrehajtódik de a fényerő állítás nem történik meg.

(#348) #79335424 válasza bartatamas (#345) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bocsánat, romlott lehetett a vacsi, mert megtámadta a látóidegeimet és az egyensúlyközpontomat. Azonnal csukott szemmel oldalra dőltem a kanapéban. Tesztelni fogom. Esetleg passzív módban adott időben meg lehetne hívni valamit, ami biztosan lekérdezi a pozíciót. Nincs ötleted ilyenre? Térkép be-ki?

[ Szerkesztve ]

(#349) atosan válasza bartatamas (#347) üzenetére


atosan
addikt

Köszönön a segítséget!

Maine coon

(#350) Mcrazy válasza bartatamas (#315) üzenetére


Mcrazy
őstag

Szép napot!
Lehetek egy kicsit szemtelen? Az 5 perces apk-t én is megkaphatnám? Egyszerűbb volna az életem, a várakozást csak néha kellene használni.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.