Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) bartatamas válasza mttssz (#1800) üzenetére


bartatamas
senior tag

Félreértettük egymást. Ezt a módszert akkor kell használni ha plugin nak akarsz változót átadni.

Ha a TTS műveletnek, akkor ott az Összefűzés operátort javaslom. Itt több kifejezést lehet neki megadni, ezeket kiértékeli, összefűzi és az eredményt átadja a tts-nek. Itt most tipikusan Szöveg konstans és Változó érték kifejezéseket fogsz összefűzni.

(#1802) #79335424 válasza bartatamas (#1801) üzenetére


#79335424
törölt tag

Wow! Na, ez izgi! Most a dátummal rendben vagyok, de az időnél így nem mondja ki, hogy óra, perc, csak magát az értéket. Akkor ehhez is ezt az összefűzés operátort kéne használni? A dokumentáció ír valamit a ` ` jelek közé rakott clock -ról, de nem vágom a lényeget belőle. Persze ez már részemről csak a tanulás része, mert a lényeg már megvan.

[ Szerkesztve ]

(#1803) bartatamas válasza #79335424 (#1802) üzenetére


bartatamas
senior tag

Az összefűzés és 1 tts jobb mint sok tts, mert úgy összefüggőbb a beszéd. Mindenképpen azt javaslom.

(#1804) bartatamas válasza #79335424 (#1802) üzenetére


bartatamas
senior tag

HH 'óra' mm 'perc'

' jelek közé lehet tenni szöveget a mintába. Tök jó.

(#1805) Piloss válasza bartatamas (#1799) üzenetére


Piloss
senior tag

Igen, visszavált a Nova launcherre (mivel innen indítom a másik alkalmazást) és ekkor visszakapcsol 2G-re is amit már csak azért sem értek mert a 2G-re váltó parancsnak adtam 30 s türelmi időt ,de itt van a log hátha te többet látsz [link]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#1806) #79335424 válasza Piloss (#1805) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én persze nem vágom annyira, mint Tamás, de nekem úgy tűnik, hogy 23:36:43 -nál a 2G execute valamiért előbb fut le, mint a wait. Nincs felcserélődve vmi sorrend? Ezek egy parancsban vannak? A másik hiba, ami ilyenkor elő szokott fordulni, hogy a várakozás művelet mindenképpen lefut és ha nincs külön valahogy megszüntetve (pl. feltételhez kötött parancsmegszakítással) a várakoztatott művelet, akkor a várakozási idő leteltével akkor is végrehajtja a műveletet, ha már nem is lenne rá szükség. Tehát csoport elveszti a fókuszt -> várakozik a 2G -re kapcsolás -> közben csoport visszakapja a fókuszt -> kapcsolja a még érvényben levő 3G -t, 3G -re -> közben letelik a 2G -re váltás várakozási ideje -> kapcsol 3G -ről, 2G -re, miközben 3G csoport fókuszban van. Sztem a várakozás utáni visszaváltást egy tagadás operátor -> alkalmazáscsoport fókuszban feltételhez kéne kötni. Vagy, ha a "3G csoport elvesztette a fókuszt" az esemény, akkor csoport fókuszban feltétellel parancsmegszakítást kéne alkalmazni a 2G -re váltás művelet előtt. Remélem, érthetően zagyváltam! Persze az is lehet, hogy rosszul látom a szitut.

[ Szerkesztve ]

(#1807) Piloss válasza #79335424 (#1806) üzenetére


Piloss
senior tag

Ez a két parancsom van:
2 G
3 G

"Tehát csoport elveszti a fókuszt -> várakozik a 2G -re kapcsolás -> közben csoport visszakapja a fókuszt -> kapcsolja a még érvényben levő 3G -t, 3G -re -> közben letelik a 2G -re váltás várakozási ideje -> kapcsol 3G -ről, 2G -re, miközben 3G csoport fókuszban van."

Igen valami ilyesmi játszódhat le

"Sztem a várakozás utáni visszaváltást egy tagadás operátor -> alkalmazáscsoport fókuszban feltételhez kéne kötni."

Ezt alkalmaztam a 2G ON parancsnál, nem járt eredménnyel, amúgy így néz ki most [link]

[ Szerkesztve ]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#1808) #79335424 válasza Piloss (#1807) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pedig a "link" -es verzióban sztem működnie kéne. Azért vannak még ötleteim. Először is próbáld meg úgy, hogy a várakozás műveletnél a wakelockot igenre állítod (kipipálod)!

Update! Most jut eszembe vmi, amit korábban már tárgyaltunk, csak nem emlékszem, hogy mi lett a megoldás. Ott az volt a hiba oka (erre a példára alkalmazva), hogy minden egyes fókuszból kikerülés elindított egy várakozási szálat. De haladjunk sorban, először lássuk, hogy mit reagál a wakelock -ra!

[ Szerkesztve ]

(#1809) Piloss válasza #79335424 (#1808) üzenetére


Piloss
senior tag

Annyiban változott a helyzet hogy az indokolatlan 2G-re váltások megszűntek, ez már haladás viszont a 3G -> 3G jelenség még mindig megvan :(

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#1810) #79335424 válasza Piloss (#1809) üzenetére


#79335424
törölt tag

Legalább haladunk. :) Sejtem a jelenség okát. Ha helyes a tippem, akkor, ha mondjuk a wifi be van kapcsolva, attól "büntetlenül" ráindíthatsz egy "wifi be" műveletet. De ugyanezt sztem nem teheted meg a 3G esetében. El kéne érni, hogy ez ne futhasson le többször. Próbáld meg azt, hogy a 3G parancs végére tegyél egy
Vezérlés -> Robot parancs tiltása -> 3G
műveletet, hogy saját magát tiltva, ne tudjon a parancs ismétlődni. A 2G parancs végére tegyél egy Robot parancs engedélyezése 3G műveletet, tagadás operátor -> net alkalmazás csoport fókuszban feltétellel.
Így 2G váltás esetén engedélyezi a 3G váltás lehetőségét, de amíg nem történik meg a 2G -re váltás, addig a 3G parancs inaktív marad, tehát nem tud ismétlődni a 3G kapcsolás. Szerintem! :)

(#1811) Piloss válasza #79335424 (#1810) üzenetére


Piloss
senior tag

Telitalálat! :)

Most amíg tesztelgettem tökéletesen működött, meglátjuk hogy napközben, élesben hogy fog muzsikálni :)

Mindenesetre nagyon köszönöm a segítségedet és neked is bartatamas, könnyebbé tettétek az életem :D

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#1812) #79335424 válasza Piloss (#1811) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azért lehet ezen még finomítani. Pl. a 2G várakozás művelete után betenni egy parancs megszakítása műveletet, szintén tagadás operátoros net csoport fókuszban feltétellel. Ez a működésen nem változtat, de talán erőforráskímélőbb, mert ha fókuszban van a net csoport, akkor megállítja a parancsot. Így nem kerül sor az utána jövő két műveletre, amik tök fölöslegesen futnának le.
Aztán majd meglátja Tamás a "művünket", elszámol százcsilliárdig, majd a tőle megszokott higgadtsággal elmagyarázza, hogy mit, miért csináltunk rosszul és kezdheted előlről az egészet (de legalább már lényegesen nagyobb gyakorlati tapasztalattal) :D

Tamás:
'A pontos idő' HH 'óra' mm 'perc'
formátum működik, de ebben az esetben az egyszámjegyű órák és percek előtt kimondja a nullát. "A pontos idő nulla három óra, nulla három perc".
'A pontos idő' H 'óra' m 'perc'
formátum esetén nincs kimondva a nulla, de ugyanúgy rendben kimondja a kétszámjegyű perceket (az órákról majd csak 9:59 után tudok nyilatkozni :) ). Az más kérdés, hogy lehet, hogy mégis megpróbálom összefűzés operátorral, mert most akárhogy variálom, Maris elég szarul mondja ki. Kicsit összecsúsznak a szavak. Persze, mint említettem, ez már csak tapasztalás, játék.

Viszont a hangfelismeréses módszert kifejezetten sikeresnek értékelem és látok benne fantáziát. Csak a most hozzá használt Voice Speed Dial funkciói nagyon korlátozottak a módszerben rejlő lehetőségekhez képest. Vagyis egy ilyen alapra kéne írni egy alkalmazást, ami:
-többféle módon indítható
-háttérben tud futni
-a mintaegyezési küszöbérték (érzékenység, pontosság) állítható
-esetleg tudja kezelni a másodlagos mikrofon szűrő funkcióját
-egy kimenethez több hangminta tárolható
-Tasker (és persze E-Robot) beépülő
-esetleg önmagában is képes intentet kezelni, hogy ne csak alkalmazást, hanem activity -t is tudjon indítani
Tekintettel arra, hogy van egy működő minta, szerintem egy Android alkalmazásfejlesztőnek nem lenne túl nagy falat és lenne értelme, mert sokoldalúan használható. Ne érts félre, nem Téged akarlak oltogatni, de talán van olyan fórum tipped, ahol érdemes lenne feldobni az ötletet.

[ Szerkesztve ]

(#1813) Piloss válasza #79335424 (#1812) üzenetére


Piloss
senior tag

Most így is jó, az se baj ha kicsit "gány" a lényeg hogy működik, majd délután tisztább fejjel nekiesek addigra talán Tamás is válaszol :D

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#1814) bartatamas válasza Piloss (#1813) üzenetére


bartatamas
senior tag

Most egy pár napig nem leszek elérhető.

Ez a 3g > 3g váltás tényleg okoz megszakadást a kapcsolatban?

Az sem rossz megoldás amit csináltatok. Legjobb lenne szerintem ha egy feltétellel lehetne eldönteni hogy most 2g vagy 3g van-e és attól függően váltani mert akkor nem lehetne az ami egy igen hogy rossz állapotba kerül a rendszer. Tehát hogy pl letiltva marad az egyik parancs pedig most annak kellene aktívnak lenni. Én jobban szertném ha mindkét parancs aktív lenne mindig és minden állapotban jól működne.

A baj hogy úgy látom E-Robotban most nincs ilyen feltétel amivel ez megoldható.

(#1815) bartatamas válasza #79335424 (#1812) üzenetére


bartatamas
senior tag

Annyit tudok ígérni hogy megnézem majd hogy a Google hangvezérlés hogyan lehetne beépíteni az alkalmazásba.

(#1816) #79335424 válasza bartatamas (#1814) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tanár úr kérem én készültem! Múltkori leckénél megjegyeztem, hogy ha lehet, akkor az eseménynek adjunk feltételt, mert nem teljesülés esetén már az első művelet sem indul el, ami erőforráskímélő. De nem találtam 2G, vagy 3G állapot lekérdezésére lehetőséget, amit feltételként használhatnék.

Köszönöm, de a Google hangvezérlés nem hoz lázba! Az Autovoice Tasker beépülőt kezeli a Robot. Teszteltem. Gyönyörűen Indul a kimondott kifejezéshez rendelt parancs. Csakhogy nem offline és nem is lesz az, amíg a Google nem ad ki letölthető, Magyar nyelvi fájlt. Jelenleg kb. 10 nyelv támogatott. Ennek ellenére, teke van a Play hozzá kapcsolódó alkalmazásokkal. Ami viszont igazán meglep, hogy az általam vázolt audiotag -es módszerhez összesen ezt az egy, árva appot találtam. Ahhoz képest kicsit karcsú a kínálat, hogy anno szinte minden "butateló" használta ezt a megoldást. Persze, viszonylag gyenge volt a találati arány. De ez jelentősen javítható, ha egy indításhoz több hangminta is társítható. A duál mikrofonos zajszűrésről nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

(#1817) mttssz válasza #79335424 (#1816) üzenetére


mttssz
senior tag

"Csakhogy nem offline és nem is lesz az, amíg a Google nem ad ki letölthető, Magyar nyelvi fájlt."
Hat en meg UK Englisht sem tudtam letolteni, nem volt ra opcio.

(#1818) #79335424 válasza mttssz (#1817) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez fura. Most megnéztem és az nekem le van töltve (20MB)

(#1819) mttssz válasza #79335424 (#1818) üzenetére


mttssz
senior tag

Lehet a rendszer miatt, de 4.1 alatt akarhol kerestem, sehol nem volt opcio ra.

(#1820) Piloss válasza #79335424 (#1812) üzenetére


Piloss
senior tag

Ha bent van a parancs megszakítása művelet akkor nem vált vissza 2G-re, ha kiveszem akkor jó.

(#1814) bartatamas : Rendben nem sürgős, mivel ma teljesen jól vizsgázott a cucc így is hagyom sztem

"Ez a 3g > 3g váltás tényleg okoz megszakadást a kapcsolatban?"

Igen ilyenkor, valóban megszakad, és az újracsatlakozásig semmilyen internetet igényló alkalmazás nem működik, de mint fentebb írtam a mostani módszer működik, tudom hogy szebb és egyszerűbb lenne ahogy leírtad de így is elégedett vagyok :)

Szerk: Meg is vettem a pro verziót, ennyit simán megért :)

[ Szerkesztve ]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#1821) #79335424 válasza Piloss (#1820) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor biztos keresztbe állt egy elektron és elzárta a parancs futásának az útját :) , mert elvileg annak nem kéne hatással lennie a működésre. Csak hamarabb állítja meg a parancsot, ha nem teljesülnek ugyanazok a feltételek, mint amik az utána következő műveletekhez is rendelve vannak.

Gondolom, Tamás azért kérdezte, mert eszközfüggő. Egyszer a Tasker topikban leírtam a gyári Samu romokon az automatizált váltás lépéseit és vki rákérdezett, hogy miért van benne a hálózat kikapcsolás művelet. Kiderült, hogy az Ő telója (Sony volt, ha jól emlékszem) nem szakítja meg a hálózatot váltáskor. Samu pedig még figyelmeztető ablakot is dob olyankor. Az igaz, hogy nálad 3G -ről, 3G -re műveletnél is megszakadt, de a rendszer csak annyit tud, hogy "haló srácok, fentről szóltak, hogy váltás lesz!" és bontja az adatkapcsolatot.

(#1822) #79335424


#79335424
törölt tag

Voice Speed Dial, E-Robot, Maris, meg én. Itt tartunk. Ez csak kis ízelítő, nem mentem végig a teljes repertoáron. De kezeli a GPS -t, wifit, zenelejátszót, G-térképet, stb.

(#1823) Oldman2 válasza #79335424 (#1822) üzenetére


Oldman2
veterán

Szuper, Gratula!

(#1824) #79335424 válasza #79335424 (#1822) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tamááás!!!

Told a frissítést, mert dőlnek a privik a Robot dev verzióért!

(#1825) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Somatom frankó megoldásán felbuzdulva olyat szeretnék Robottal megvalósítani amit Taskerrel már többé-kevésbé sikerült: hogy ha a bejövő hívást nem tudom felvenni/megnézni akkor vár 5s-et, csöngés hangerő 1-re, mondja be a hívó nevét/számát magyarul, majd magyarul lenne jó de egyelőre offline-ban angolul válaszolva a következő lehetőséget: igen, igen hangosítsd ki, igen bluetoothon, nem; vegye fel és kapcsolja amit kell vagy tegye le, majd csöngés 3-ra. Ami még nem túl jó, hogy a lockscreen beugrik és a hívás és a hangkeresés is elveszti a fókuszt.

Ahol elakadtam az a folyamat eleje :) mert nem nagyon tudom hogyan indítsam az autovoice recognize-t. Ami itt most kiváltó esemény vagy művelet? Van egy bejővő hívás eseményem ami BT-t indít helyfüggően ehhez akár hozzá lehetne fűzni.

Hozzávalóim egyelőre ezek vannak:
- Nuance vocalizer TTS
- Autovoice
- Autocontacts
- Google hangalapú keresés

Tasker így néz ki:
Profil1
Incoming call ->
A1: wait 5
A2: ringer vol 1
A3: say text %CNAME keres, felveszed? if %CNAME !~ %CNUM
A4: say text %CNUM keres, felveszed? if %CNAME ~ %CNUM
A5: Autovoice recognize command all, timeout 10
A6: ringer vol 3
és 4 autovoice profil a végrehajtásokhoz.

Ha magyarul tudnám utasítani (angolul a contactokat nem találja) akkor voice call-t is megcsinálnám robotban is.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#1826) #79335424 válasza B@ldrick (#1825) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hú, ez kemény dió lesz! Tamás ebben biztos nem tud végigvezetni, mert több alkalmazást kell hozzá összehangolni. Én is nagyrészt csak ötletelgetni tudok. Robotban eseménynek kell megadni az Autovoice recognizer -t. Autovoice -ban be kell állítani, hogy mi legyen a szöveg. Ez megjelenik a Robotban. Én csak online, Magyarul próbáltam. Engem a Magyar megoldás érdekelt, az meg nem megy offline. Angolnál, ha jól értettem, akkor vmi bug van az US -sel. Az UK a jó, de nem tudom, hogy miért. Az offline módot ki sem próbáltam, mert a Google Now hangbeviteli beállításainál olyan jogosultságot kért a funkcióhoz, amit nem vagyok hajlandó megadni. Az én hangomat ne tárolja és elemezgesse a Google. Ha jól értettem, az Autovoice még kevés a folyamatos háttérműködéshez (mármint a GN -nel együttműködéshez). Kell az Xposed framework és alá a Google Search API.
A névjegyek értelmezéséhez esetleg meg lehet próbálni, hogy a névjegyek szerkesztésénél ha lenyitod a névmegadás tagolásához az ablakokat (előtag, vezeték, stb.), akkor az új mező hozzáadása ablakban van egy "név fonetikusan" lehetőség. Azt kitöltve talán tudja értelmezni a Magyar neveket.
A másik lehetőség az általam használt Voice Speed Dial. Névjegy GSM hívásához nem kell a Robottal összekapcsolni a kimenetet, mert közvetlenül is tudja indítani. A legutóbb leírt tapasztalataim óta változott a helyzet, a legutolsó Play verzió kicsit többre képes (pl. nem csak GSM -et indít, hanem az alapértelmezett hívóalkalmazást. Tamás! Ezért írtam, hogy jó lenne, ha a Robot lehetne alapértelmezett hívó alkalmazás). Szóval, ha szeretnél hívni, akkor tetszőleges Robot eseményre, indítod a Voice Speed Dial alkalmazást. Szerencsére floatingban jelenik meg, így nem "bántja" az épp futó alkalmazást. Alapértelmezetten induláskor egyből a felvétel mód indul, így nem kell külön activity -t indítani. Sikeres azonosítás esetén magától ki is lép, úgyhogy ezzel sincs gond.
Remélem, tudsz használni ebből vmi infót!

[ Szerkesztve ]

(#1827) B@ldrick válasza #79335424 (#1826) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Köszi a választ. Szóval akkor eseményként vegyem fel az autovoice-ot és hogyan váltsam ki? Másik parancsból futtassam ezt vagy engedélyezéssel működik...nem értem :F
Autovoice-ot csak bejövő hívásnál akarom futtatni nem állandóan, beállításaiban az integráció nincs bekapcsolva de amikor a beszélőke feljön akkor írja hogy az autovoice hallgat...
GNow egy yes-t se nagyon ért meg kipróbálom akkor az UK-t és miatta jön be a lockscreen mert nélküle jó. Voices speed dial tud magyarul ezekszerint? Kár, hogy nincs trial-ja.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#1828) #79335424 válasza B@ldrick (#1827) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez is csak tipp! Ha az Autovoice -ban nincs külön opció bejövő hívásra vonatkozó aktiválásra, akkor biztos, hogy Robotból kell meghívni. Az eseményt neked kell tudni. Mondjuk ami halkítja a csöngést, annak a parancsnak ez egyik művelete lehet az Autovoice aktiváló parancsa (ez talán a command ld lehet a külső moduloknál?). Ekkor aktiválódik az Autovoice és ha elrebeged a bűvös szót, kifejezést, akkor végrehajtódik az a robotparancs, aminél eseménynek az Autovoice recognizert állítottad be, ezzel a "varázsszó" paraméterrel.

A Voice Speed Dial nem tud semmilyen nyelven, nem azonosít semmilyen nyelvet, nem csinál szövegértést. Csak egy korábban letárolt hangmintát hasonlít össze az aktuálisan érzékelttel és egyezés esetén hívja a hangmintához rendelt számot (vagy indít egy hozzá rendelt alkalmazást). Megjeleníti a névjegyeket (vagy az alkalmazáslistát), kiválasztod, amelyikhez hangmintát szeretnél, megjelenik egy felvétel gomb és rámondod. Ez lehet a "hívd a Gizit", "tralala", "dömdödöm", vagy bármi. Indításkor ha ezt azonosítja, akkor indítja a hozzá rendelt szám hívását.

[ Szerkesztve ]

(#1829) bartatamas válasza Piloss (#1820) üzenetére


bartatamas
senior tag

A következő verzióba azért tettem egy Hálózat típusa és egy Hálózat altípusa kifejezéseket, amivel meg lehet majd oldani ezeket a parancsokat kicsit másként.

(#1830) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Üdv!
Van egy parancsom, ami futtatja az összes parancsot reboot után. Eddig ment, most már nem.
Mi lehet az oka?

#?*@&!

(#1831) bartatamas válasza #79335424 (#1824) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ha elég lesz induláskor 4 példa, akkor kirakhatom.

Ezen kívül már elég sok fejlesztés van benne.

(#1832) #79335424 válasza bartatamas (#1831) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem rakd ki, ismerkedjenek a példa lehetőséggel! A funkció működik, a többi meg úgyis menet közben derül ki.

(#1833) zeon.hu válasza zeon.hu (#1830) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

újraírtam a reboot utáni parancsot, de egyszerűsítve egyelőre, viszont nem fut le, csak ha manuálisan indítom.
hol van a hiba?

<command>
<event type="boot_completed" enabled="true" />
<action type="execute_robot_command" enabled="true">
<param name="command" type="string">SwiftKey</param>
<param name="confirmation" type="boolean">false</param>
<param name="enableExecuteItself" type="boolean">true</param>
<param name="wait_for_finish" type="boolean">true</param>
</action>
<action type="execute_robot_command" enabled="true">
<param name="command" type="string">usb</param>
<param name="confirmation" type="boolean">false</param>
<param name="enableExecuteItself" type="boolean">true</param>
<param name="wait_for_finish" type="boolean">true</param>
</action>
</command>

#?*@&!

(#1834) Oldman2 válasza zeon.hu (#1833) üzenetére


Oldman2
veterán

A SwiftKey -en mit kell "elindítani"? Tudomásom szerint az 1x be kell állítani, aztán megy mint billentyűzet.

Szerintem éppen az a gond, hogy olyat indítasz, amin nem látható hogy valóban elindult...

(#1835) #79335424 válasza zeon.hu (#1833) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bevallom, az nekem sem tiszta, hogy mit és miért akarsz a rendszerrel indítani.

(#1836) bartatamas válasza zeon.hu (#1833) üzenetére


bartatamas
senior tag

Reboot után a Robot ikon megjelenik a státuszsorban? Vagyis elindul az alkalmazás?

A Történet oldalon nem látszik hogy lefutott volna a parancs?

(#1837) zeon.hu válasza Oldman2 (#1834) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

hiába alapértelmezett, reboot után visszaáll a gyári (swype for huawei), nem találtam megoldást ellene.
erre csináltam egy parancsot, ha érzékeli, hogy nem a swftkey az alapértelmezett, azzá teszi.
működött, aztán egyszer már nem, erre csináltam a reboot utáni futtatás parancsot, ami szintén csak egy darabig ment.
ha minden indulna rendesen, természetesen ez a parancs fölöslegessé válna.
az usb parancs is azért kellett, mert pc-ről lekapcsolódás után az usb hibakeresés kikapcsolt, újabb csatlakozásnál manuálisan kellett beállítani.

Tamás: az ikon ugyan megjelenik, de azzal az időponttal, amikor korábban manuálisan indítottam a parancsot, tehát nem magától fut le.
a történet oldalon ugyanez az időpont van.
a parancs működik, lefuttat minden egyéb parancsot, csak éppen nem automatikusan.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#1838) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Hogyan kell hivatkozni a belső (telefonszámhoz tartozó név keresése) vagy az autocontacts változóira? A hívó nevét/számát nem tudom átadni a TTS műveletnek. Próbáltam ${contact} és %-al.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#1839) Kátai


Kátai
senior tag

Szeretném úgy beállítani a robotot,hogy mondjuk 1-2 óránként bekapcsolja az adatkapcsolatot úgy 5 percre és utána ki.Kérhetek egy pontos leírást(lépésről-lépésre)ha ezt meg lehet oldani vele?

[ Szerkesztve ]

(#1840) #79335424 válasza Kátai (#1839) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze, ez eddig síma ügy, de pontosítsuk az igényeket, hogy ne dolgozzunk fölöslegesen! Átgondoltad? Biztosan azt szeretnéd, hogy ezt a Robot minden egyéb körülménytől függetlenül hajtsa végre? Mert amit eddig leírtál, az a parancs semmire sincs tekintettel. Se kijelző állapotra, se töltésre, sőt még a felhasználói igényre se. Ez, így, akkor is elveszi a netet, ha mondjuk épp a böngészőt használod.

(#1841) Kátai válasza #79335424 (#1840) üzenetére


Kátai
senior tag

OK.Mivel nekem csak havi 100MB keretem van és csak arra használom,hogy napközben ha nem tudok Wi-Fi-re csatlakozni,akkor megnézem a levezéseimet,híreket.Otthon természetesen állandó Wi-Fi kapcsolaton vagyok,amit a Robot kapcsolgat be-ki a megadott időpontokban.Tehát csak napközben kellene ez a beállítás.Mondjuk de.07.00-du.18.00-ig.Jé,most látom hogy ott vagy a másik fórumon is.Oda is próbálkoztam ezzel a kéréssel.

[ Szerkesztve ]

(#1842) #79335424 válasza Kátai (#1841) üzenetére


#79335424
törölt tag

A kikapcsolást leírtam odaát, de ha már Robot, akkor most már maradjunk itt! Persze, lehet időpontot is beállítani, de azt is lehet, hogy a kapcsolgatás nem konkrét időpontok között történne, hanem csak akkor, ha nem vagy wifire kapcsolódva. Mert akkor mindegy, hogy hol vagy wifin (persze lehet csak az otthonihoz is kötni), illetve mikor vagy otthon. Amíg wifin vagy, addig nem kapcsol be. Nem lenne jobb így? Vagy, ha már van egy wifi kapcsolgatós parancsod, akkor ahhoz is kötheted ezt, hiszen összefüggenek.

[ Szerkesztve ]

(#1843) Kátai válasza #79335424 (#1842) üzenetére


Kátai
senior tag

Rendben maradjunk itt.Amit a másik oldalon írtál kipróbálom.Most jelenleg szépen kapcsolgat be óránként,ahogy amott említettem.Ettől függetlenül az eddigiek ismeretében kérném tőled az általad legmegfelelőbb megoldást.Az tényleg jó lenne ha csak akkor kapcsolgatna ha nincs wifi-n.Addig is próbálkozom.
"Dottore" hozzád intézett válaszát pedig inkább nem minősíteném a segítést illetően.

[ Szerkesztve ]

(#1844) #79335424 válasza Kátai (#1843) üzenetére


#79335424
törölt tag

Leírnád azt a wifi kapcsolgató parancsodat? Gondolom, nem túl bonyolult.

Update: Meggondoltam, azzal mégsem lenne jó összekötni! Mindjárt írom a wifi eseményt!

[ Szerkesztve ]

(#1845) Kátai


Kátai
senior tag

Na, beállítottam egyenlőre a másik fórumon általad leírtak szerint,órakor várom,hogy működik-e?Pl. azt sem tudtam,hogy egy parancshoz több műveletet is lehet hozzáadni.

[ Szerkesztve ]

(#1846) #79335424 válasza Kátai (#1845) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem vagyok benne biztos, hogy wifit, vagy hálózatot kéne használni feltételnek. Leírom wifivel és ha nem jó, akkor Tamás kijavít és módosítjuk. Szóval most van a mobilnet kapcsolgatáshoz egy ismétlődő riasztás eseményed.
Bökj az eseményre (nem a plusz gombra, hanem konkrétan arra az eseményre) és válaszd a feltétel megadását!
Látsz egy és operátort, mellette ceruza. Azt hagyd úgy és alatta, a világosabb téglalapban van egy "nincs kifejezés", szintén ceruzával. Bökj a cerkára és válaszd a "hozzáadás nem operátorhoz" lehetőséget!
Most lett egy "Tagadás operátor" és alatta megint egy "Nincs kifejezés", megint cerkával. Bökj a cerkára, válaszd a kifejezés megváltoztatása -> Wifi -> "Hálózat konfigurálva van" lehetőséget és okézd le kitöltetlen SSID -vel!
Az egész feltételt okézd le, majd a floppy -val mentsd a parancsot!
Ezzel a feltétellel csak akkor fut le a parancs (vagyis kapcsol be a mobilnet), ha nem vagy valamilyen wifin (remélem :) ).

[ Szerkesztve ]

(#1847) Kátai válasza #79335424 (#1846) üzenetére


Kátai
senior tag

Köszi,megpróbálom.
Az előző megoldás működik,csak épp nem volt nálam a telefon mikor bekapcsolt.A történetben megnéztem tuti hogy bekapcsolt,és az időjárást is frissítette.Most átállítottam hogy 2 percig várakozzon és majd figyelem.
A mostani megoldást lehet hogy csak holnap tudom kipróbálni,és majd visszajelzek.Addig is köszönöm a türelmedet és a segítőkészségedet.
Aláírás:
Egy "inkompetens" ember.

Ui.:Pont ezekért a dogokért vásároltam meg az alkalmazást.

[ Szerkesztve ]

(#1848) alex devil


alex devil
senior tag

Helló, kettőt is szeretnék kérdezni.
Lehet olyan parancsot csinálni ami kikapcsolja a ledet (ami világít ha töltőre tettem a telefont) amikor az akksi feltöltött 100%-ra?
Ki lehet kapcsoltatni a wifit ha már elvesztette a hálózatot amihez kapcsolódott? (Ezt próbáltam, de nem jött össze, a hely alapú wifi kapcsolgatás pedig szerintem sok áramot kért.)
:R

S23

(#1849) #79335424 válasza alex devil (#1848) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az első sztem OS szinten nem lehetséges. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy megoldhatatlan, csupán az Android nem ad rá lehetőséget. Ha ez egyben a notiled is, akkor van vmi program erre a Playen, de nem tudom a nevét. Az Android alkalmazások topikban linkelték nemrég. Egy másik lehetőség, hogy ha létezik valamilyen kernelutasítás, ami tudja kapcsolni, akkor a töltöttségi szint eseményre azt le tudja futtatni a Robot. De ha van is ilyen parancs, akkor is biztos, hogy telóspecifikus. Úgyhogy ennek teló oldalról kéne először utánajárni.

A Wifi kapcsolás egyszerű. Bármilyen megszakadó wifi kapcsolat esetén szeretnéd kikapcsoltatni, vagy egy konkrét (mondjuk az otthoni) wifi kapcsolat megszakadása esetén? Nem lenne jó belerakni némi késleltetést? Mert ha valamiért csak egy rövid időre kimarad, akkor bosszantó tud lenni, ha manuálisan mindíg vissza kell kapcsolgatni.

[ Szerkesztve ]

(#1850) Kátai


Kátai
senior tag

Somatom
Ez most működik:
"Sztem egyáltalán nem bonyolult. Gondolom, eseménynek a riasztást választottad, X idejű ismétléssel. Most az utolsó műveleted a mobiladat bekapcsolása.
Adj hozzá egy műveletet! Vezérlés -> várakozás.
Add meg a várakozási időt ezredmásodpercben, pipáld ki alul a wakelockot, majd OK!
Adj hozzá még egy műveletet, amiben kikapcsolod a mobiladatot!
OK, alul a floppy ikonnal mented és ennyi."

Beállítottam,minden órakor szépen bekapcsol 2 percre majd ki.De most nem kapcsolt ki két perc után.Mi lehet a gond?Addig is várom a következő órát és majd figyelem.A wifis megoldással még várok,mert ha jól tudom hogy ha wifin vagyok és az adat is be van kapcsolva akkor a wifi az elsődleges.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.