Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) Dolphine válasza #79335424 (#4999) üzenetére


Dolphine
addikt

Szívesen kipróbálnám, de ehhez én már kevés vagyok! :F Tudnál ebben segíteni? :U

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#5002) #79335424 válasza Dolphine (#5001) üzenetére


#79335424
törölt tag

Most nézem, hogy nem is kell külön várakoztatni.
1.: A hangfájl lejátszásnál van egy olyan, hogy "várjon a befejezésre". Azt jelöld ki!
2.: Következő művelet: vezérlés -> robot parancs letiltása -> saját maga.
3.: Csinálj egy új parancsot!
4.: Esemény: Akkumulátor -> töltő csatlakoztatva.
5.: Művelet: Vezérlés -> robot parancs engedélyezése -> a hangfájlos parancs.
Írj, ha ezután a töltő csatlakozáskor is lejátszaná a fájlt, mert akkor még alakítunk rajta egy kicsit!

[ Szerkesztve ]

(#5003) Dolphine válasza #79335424 (#5002) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm!
Otthon kipróbálom és jelentkezem, hogy hogyan sikerült és mi történt!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#5004) air


air
nagyúr

Elixires kérdések is elférnek itt, ugye?
Lenne egy olyan problémám, hogy csináltam vele egy widgetet, és benne van a mobilnet kapcsoló.
Ám a kapcsoló nem hajlandó a mobilnet állapotát jelezni. Mindig kikapcsolt állapotot jelez.
Ez mitől lehet?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#5005) zeon.hu válasza air (#5004) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem használok ilyet, mert nonstop wifin vagyok, de most megnéztem és tényleg ilyen.

#?*@&!

(#5006) #79335424 válasza air (#5004) üzenetére


#79335424
törölt tag

Írd meg Tamásnak!

(#5007) air válasza #79335424 (#5006) üzenetére


air
nagyúr

Megtettem.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#5008) Dolphine válasza #79335424 (#5002) üzenetére


Dolphine
addikt

Szia!

Most ért véget a teló töltése, de továbbra is folyamatos a lejátszás az E-Robotban. Nem lehet sehogy sem kikapcsolni a hangfájl lejátszását, csak az újraindítás segít! :O
Igaz, csak az első két műveletet csináltam meg, mivel a teló alapból hangot ad ki, hogyha töltőre teszem és akkor is, hogyha leveszem!
Érdekes, hogy Tableten nincs ilyen probléma, holott az eredeti beállítással működik! :W

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#5009) #79335424 válasza Dolphine (#5008) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nagyon kicsi esélyt látok arra, hogy ez Robot hiba legyen mivel a megadott utasítások alapján a Robot csak a rendszerüzenetek "kényszerpályáján" mozog. A pontos diagnózist a logból lehetne kiolvasni, amihez viszont egy Google korlátozás miatt nem férsz hozzá root nélkül. Ezért kell próbálkozni a kizárós-következtetős módszerrel. A következő lépés az, hogy a "várjon a befejezésre" opció elől vedd ki a pipát! Ez azt kéne eredményezze, hogy a hang szinte meg se nyikkan, mert a parancs következő művelete azonnal "belefojtja" a hangot. Ha viszont ezek után is folyamatos marad a lejátszás, az már Tamás hatásköre, mert a parancsnak egyértelműen blokkolnia kéne.

[ Szerkesztve ]

(#5010) Dolphine válasza #79335424 (#5009) üzenetére


Dolphine
addikt

Igazad volt, ez nem Robot hiba! :W
Kiderült, hogy a hangfájllal van valami probléma, mivel bármilyen zenelejátszóval elindítottam, végtelen ciklusba kezdett. :Y Egy .ogg kiterjesztésű fájlról van szó. Átkonvertáltam .aac formátumba és semmi gond! Tesztképpen elindítottam a Parancsot a Robotban és semmi gondja! :W

Most már csak a WiFi kapcsolgatást kellene valahogy megoldani! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#5011) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok. Az a gondom, hogy van egy parancs ami egy naptári bejegyzés alapján ki-be kapcsolja a hangot. A parancs neha lefut néha nem. A telefon Honor 4x nincs root, a robot és a naptár alkalmazás is védett, tehát futhat a kijelző kikapcsolódás után is. A keresendő kifejezés a parancsban mindig ugyan az, ugyanúgy írva.

(#5012) #79335424 válasza nababika (#5011) üzenetére


#79335424
törölt tag

A történetből és a hibakövetésből ki tudod következtetni, hogy Robot error miatt nem futott le a parancs (error a hibakövetésben), vagy a rendszertől nem kapta meg az eseménynek megfelelő üzenetet (nem szerepel a parancs a történetben). De ennél tovább sztem nem fogsz jutni rendszer log nélkül. Ahhoz meg JB -től root kell. Másfajta eseménnyel (pl. riasztás) nem tudnád kiváltani?

(#5013) nababika válasza #79335424 (#5012) üzenetére


nababika
aktív tag

Megnéztem történetben, és nem fut le a parancs. Viszont ami érdekes, a service started többször szerepel. Ez miért lehet? Nem csak újraindításkor kéne?

(#5014) #79335424 válasza nababika (#5013) üzenetére


#79335424
törölt tag

Milyen prioritással fut a Robot? Próbáltad emelni (Robot beállítások -> előtér szolgáltatás és értesítési prioritás)? Nincs valami akkuidő növelő hókuszpókusz aktiválva, ami kilövöldözi a Robotot?

(#5015) nababika válasza #79335424 (#5014) üzenetére


nababika
aktív tag

Maxra tettem a prioritást, greenflyt használok, de nem fogyasztja a robotot, illetve már előtte is ugyan így működött. De most Kipróbálom terület alapú paranccsal.

(#5016) Headless


Headless
őstag

Sziasztok!

Röviden szopás az 5.1.1 tudom többször volt már szó ilyesmiről.

Alkalmazáscsoport leállt esemény nem fut le, ha kilövöm az alkalmazás váltóban. Van e esetleg olyan alkalmazás váltó, ami force killel lövi ki?(amúgy sem tetszik nagyon ez,ami gyárilag van, sajnos nem aosp, hanem valami módosított szar.)

Amit nem akarok, fókusz vesztés és túlbonyolított visszaellenőrzéseket. Egyrészt azért mert nem mindig lenne fókuszban, és van hogy még a kijelzőt is kikapcsolnám.

Amúgy gps energiatakarékosra váltás a cél.
Root van, beállításokban minden engedélyezve van.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5017) Headless válasza Headless (#5016) üzenetére


Headless
őstag

Hát úgy tűnik marad a fókusz, viszont shell scriptel csinálnám meg a vissza ellenőrzést van lehetőség stdout-ot változóba rakni? Mert akkor az ellenőrzés eredményét beírnám változóba és akkor már mehetne robotból. Jelenleg külön leállító parancs, amit intent-el hívok meg.

Ellenőrzés alapja a ram használat, ugyanis a service-ek bent maradnak. Kilövés után, viszont az összes amit néztem, 70 mb alá esik, míg futás alatt mind 100+ mb. Ha már shell rögtön ki is lövöm őket.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5018) #79335424 válasza Headless (#5017) üzenetére


#79335424
törölt tag

Így legyen ötösöm a lottón! Amikor olvastam az előző hsz. -ed, biztos voltam benne, hogy valami shelles megoldáshoz fogsz nyúlni. :) Szerintem kérdezd meg Tamástól! Ez a kimenetes dolog engem is érdekelne. Nem teljesen vágom, hogy mit szeretnél, de nem lehetne az egészet scriptbe írni? Emlékszel a geteventes ügyre? Ott is küszöbértékeket adtál meg feltételnek Robotparancs indításához, a shellparancson belül.

(#5019) Headless válasza #79335424 (#5018) üzenetére


Headless
őstag

Megoldottam most, intent meghívással, de máshol jobb lenne ha változóba tehetném az stdout-ot, vagy return értéket. Jelenleg a feltétel az átállító robotparancsban az, hogy fut e valami. (ps |egrep "maps|g.hu|endomondo") persze ez előtt kilövöm a 70 mb alatti ilyen nevű szolgáltatásokat.

Biztos lehetne plusz robot parancs nélkül, de most nem volt kedvem előkeresni, milyen intent-el lehet állítani a gps pontosságát energiatakarékosra.

Másik érdekes dolog, shell scriptben robot változót használni simán <"packages"> így lehet? Nah meg ez a packages változóból hogy lesz nekem service nevem? (Alkalmazáscsoport elvesztette a fókuszt) simán stringként megjelenítve egy adatbázis elem címzésnek tűnik, amit kiír.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5020) #79335424 válasza Headless (#5019) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Robotban van "shellparancs kimenete" lehetőség. Abból nem tudnál értéket kiszűrni valamelyik szöveges/számos operátorral, és az eredményt használni feltételként?

(#5021) Headless válasza #79335424 (#5020) üzenetére


Headless
őstag

Hol van? Biztos vak vagyok, ezt kerestem...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5022) #79335424 válasza Headless (#5021) üzenetére


#79335424
törölt tag

A feltételeknél, rendszer -> Shell parancs eredménye.

(#5023) Headless válasza #79335424 (#5022) üzenetére


Headless
őstag

Mivel a shell parancs futtatása egyébnél volt, így ott kerestem ezt is, persze így már megvan. Változó értékének beállításánál is megvan. Lehettem volna figyelmesebb mondjuk, de lehetne egy menűpont alatt a kettő.

Ettől függetlenül a másik két kérdés még áll, bár arra leginkább Tamás tudna választ adni.

Még valami ha intentel indítok robot parancsot, milyen változót és értéket kell még tovább adnom, hogy ne legyen várakozás ablak? Mint amikor widgetet kiraksz, és ott a pipa hogy mutassa a várakozás ablakot.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5024) #79335424 válasza Headless (#5023) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én ott akadtam el az egyik ötletemnél, hogy Robotparancsban nem tudom változó értékét intent -be illeszteni activity indításához (változóból telefonszámot megadni uri -nak). Sajnos, Tamás elég határozottan jelentette ki, hogy ilyet nem lehet.
Shellparancsban viszont sztem lehetne, és aztán a változóból beillesztett, konkrét értékkel, egy "am" utasítással indítani a parancsot. Talán....

[ Szerkesztve ]

(#5025) Headless válasza #79335424 (#5024) üzenetére


Headless
őstag

Hát közvetlenül nem láttam rá lehetőséget ilyen gyorsan, megkerülés:

Fájlba kiírod a változókat, majd azt shellből beolvasod.

Ilyen formatumban írod össze a változókat egy temp fájlba akkor shellbe csak . /path-al beolvashatod.

VarName='value'

Ennek működnie kell. Bár nem szórakoztam összefűzésekkel, de nem egy bonyolult szerintem.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5026) #79335424 válasza Headless (#5025) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Inkább csak említettem, mert ez a project jelenleg látótávolságon kívül van a fontossági sor vége felé. Most jó idő jön, és ilyenkor a szabadidőmben motorozni kell, meg a szöszimmel lenni Spanyolban, nem shellparancsokkal bíbelődni. :)

[ Szerkesztve ]

(#5027) Armahun


Armahun
addikt

Urak lenne egy kérdésem.

Szeretnék csinálni egy parancsot ami minden nap adott időben lefut.
Itt azt furcsállom, hogy meg kell adni neki egy kezdeti dátumot, majd pontos ismétlés és ébressze fel a készüléket, ha jól nézem.

Viszont ha ezt a parancsot letiltom akár egy másik paranccsal majd engedélyerem, akkor le fog futni az adott időben? Hisz a kezdeti dátum ami aktiválta a parancsot már elmúlt.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#5028) air válasza Armahun (#5027) üzenetére


air
nagyúr

Le fog.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#5029) #79335424 válasza Armahun (#5027) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen. Ez a kérdés régebben már felmerült, és én használtam is már ilyen megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#5030) Armahun válasza #79335424 (#5029) üzenetére


Armahun
addikt

Köszönöm nektek.

Még egy, ha egy paranccsal tiltok egy másikat és az a másik a tiltáskor épp fut, akkor az végig fut, vagy befejeződik ott ahol épp a tiltás pillanatában tartott?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#5031) #79335424 válasza Armahun (#5030) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerinem nem fut végig, de hogy a tiltás előtti, utolsó műveletével mi lesz, az passz.

[ Szerkesztve ]

(#5032) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Meg tudom adni, hogy egy parancs csak egyszer fusson le, de ne legyen tiltva?
Adott bluetooth eszköz kikapcsolásakor/leválásakor minden ok, de ha másik eszközre váltok, akkor az elsőhöz tartozó parancs folyamatosan lefut.

#?*@&!

(#5033) zeon.hu válasza zeon.hu (#5032) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Lejárt a szerkesztési idő:

Most úgy van megoldva, hogy a parancs végén tiltja saját magát, egy másik pedig engedélyezi, amikor kell.
De gondoltam, hátha lehet spórolni :)

#?*@&!

(#5034) tepenzed


tepenzed
őstag

sziasztok, kezdő vagyok a programmal kapcsoaltban, azt hogy tudom beállítani, hogy 10 percenként csatlakozzon fel a mobilnetre egy pár másodpercre majd kapcsolja ki? csak olyan eseményt találtam ami percenként aktiválódik :( (dátum&idő/aktuális idő megváltozott)

(#5035) #79335424 válasza tepenzed (#5034) üzenetére


#79335424
törölt tag

A "riasztás" eseményt használd! A kezdő időpont lényegtelen, csak következzen be! A lényeg az ismétlődési intervallum. Ha sikerül, amit szeretnél, akkor hasznos lesz (bár a 10 perces szünet sztem többet árt, mint használ), de az út rögösebb, mint ahogy most gondolod. A legfontosabb Robotszabály, amit meg kell értened az, hogy a Robot nem profilokkal dolgozik (mint a Tasker), hanem pillanatnyi esemény -> művelet kapcsolatokkal. Tehát, ha valamit bekapcsolsz, akkor gondoskodnod kell a kikapcsolásáról is. Továbbá, a Robot nem mesterséges intelligencia, csak azt hajtja végre, amire utasítod. Ha arra utasítod, hogy két óránként kapcsolja be a netet 10 percre, akkor 10 perc elteltével akkor is kirúgja alólad a netet, ha éppen böngészel, vagy online navigációt használsz. Ezeket a kivételeket mind neked kell megadnod.

[ Szerkesztve ]

(#5036) tepenzed válasza #79335424 (#5035) üzenetére


tepenzed
őstag

köszi, bekapcsoltam, hogy csak akkor ha a képernyő állapota kikapcsolt (gondolom ha az érték nincs bepipálva,az jelenti ezt), remélem jó lesz

(#5037) #79335424 válasza tepenzed (#5036) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ügyes! Hamar "ráéreztél". :)
Még néhány ötlet "gondolatébresztőnek". A netes alkalmazásokból csinálhatsz "alkalmazáscsoportot", és akkor használhatod kivételnek az "alkalmazáscsoport fókuszban" feltételt. Attól, hogy a kijelző kikapcsol, az alkalmazás még fókuszban marad, tehát kikapcsolt kijelzős stream -nél sem lövi ki a Robot a netet. Aztán, attól, hogy adsz netet, még nem biztos, hogy a szinkronizálás is lefut ezt manuális szinkronizálás művelettel tudod kényszeríteni.

[ Szerkesztve ]

(#5038) tepenzed válasza #79335424 (#5037) üzenetére


tepenzed
őstag

közben rájöttem, hogy a net kikapcsolását nem kezeltem le :( mert nekem elég ha csak addig van bekapcsolva míg leszinkronizál.

Éppen ezért csináltam egy 10 percenkénti riasztási eseményt.
Felvettem egy műveletcsoportot, amiben az első lépés a mobil adat bekapcsolása. Utánna felvettem a szinkonizálást. Ezt követi a mobil adat kikapcsolás. Ezzel az a baj, hogy olyan gyorsan megcsinálja, hogy le sem szinkronizál igazából.

Próbáltam olyat, hogy felvettem egy várakozást a szinkronizálás után, de valahogy végtelen ciklust csinálok és csak tölt a program (simán beállítottam 20000 ezredmásodpercet feltétel nélkül) valamiért így nem áll le a várakozás sohasem gondolom kéne vmi feltétel, a max próbálkozást 1re raktam

Van valami ötlet esetleg :) ?

[ Szerkesztve ]

(#5039) #79335424 válasza tepenzed (#5038) üzenetére


#79335424
törölt tag

A várakozásnál kipipáltad a wakelockot?

(#5040) tepenzed válasza #79335424 (#5039) üzenetére


tepenzed
őstag

nem, azt nem tudom mi az, mindenesetre így jó,hogy bekapcsoltam :DDD
köszi

(#5041) #79335424 válasza tepenzed (#5040) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ébren tartja a folyamatszálat, hogy a teló ne szundítson el várakozás közben. :)

(#5042) Headless válasza tepenzed (#5040) üzenetére


Headless
őstag

4G -> 2G váltást mivel oldod meg? MTK dual sim control nem képes rá. Autoinputtal hívod meg a widgetet vagy mi? Van jobb ötlet?

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5043) #79335424 válasza Headless (#5042) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezek csak tippek! Engineer módban meg tudod nézni, hogy az egyes hálózati módokhoz milyen sorszám van rendelve. Secure Settings -ben pedig tudod sorszám szerint kapcsolni a módokat. A váltás elé iktass be egy hálózati kapcsolat megszakítása műveletet, és némi várakozást!

[ Szerkesztve ]

(#5044) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Üdv!

Bluetooth ACL bontva eseményhez szeretnék olyan feltételt megadni, hogy nincs másik BT eszköz csatlakoztatva, viszont nem látok ilyen lehetőséget.
Van erre valami megoldás?

#?*@&!

(#5045) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Nincs olyan esemény, hogy BT eszköz elérhető?

A2DP kapcsolat állapota megváltozott résznél kétszer szerepel a "Szétkapcsolva". Ez elírás?

#?*@&!

(#5046) #79335424 válasza zeon.hu (#5044) üzenetére


#79335424
törölt tag

Most nem tudom tesztelni, de egy próbát talán megér.
Esemény: Bluetooth ACL szétkapcsolva -> a kívánt eszköz.
Első művelet: Robot parancs megszakítása.
Feltétel: hálózat -> van hálózati kapcsolat -> bluetooth.
Aztán jöhet a többi művelet.

(#5047) zeon.hu válasza #79335424 (#5046) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kösz, megnézem majd.
Másikra nincs ötlet?

Új kérdés:
Robotban bluetooth eszközzel kapcsolat megszakítás nincs?
Talkband-et bontanám, mikor a BT receiver-re kapcsolódok.

#?*@&!

(#5048) #79335424 válasza zeon.hu (#5047) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom, hogy mi a másik.

(#5049) zeon.hu válasza #79335424 (#5048) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

"Nincs olyan esemény, hogy BT eszköz elérhető?

A2DP kapcsolat állapota megváltozott résznél kétszer szerepel a "Szétkapcsolva". Ez elírás?"

#?*@&!

(#5050) #79335424 válasza zeon.hu (#5049) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ahhoz előbb felderítés kell. Sztem a sikeres felderítést hívják "Bluetooth találat" -nak.
Az A2DP kérdést passzolom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.