Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) zeon.hu válasza Somatom (#7000) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Pebble-t használom most, abban is külön engedélyezve van a Robot.
Majd ránézek este, mi lehet a gond.

#?*@&!

(#7002) Somatom válasza zeon.hu (#7001) üzenetére


Somatom
veterán

Sorry! Azt gondoltam, hogy még Talkbandezel. De, az ID -s megoldás talán a Pebble -n is beválik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7003) zeon.hu válasza Somatom (#7002) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Megvan a B2, csak most jobb a Pebble, sokszor válaszolok arról rövid üzenetben.
Tény, hogy a BT füles funkció hiányzik.

#?*@&!

(#7004) Somatom válasza zeon.hu (#7003) üzenetére


Somatom
veterán

Tudod, hogy sok időt töltök vezetéssel. Számomra egy megváltás a Talkband, füles nélküli karperec nálam nem opció.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7005) zeon.hu válasza Somatom (#7004) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Tudom.
Nekem viszont most ez prioritást élvez.
Nyilván a tökéletes megoldás az lenne, ha a kettő együtt lenne egy eszközben :)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#7006) Oldman2 válasza Somatom (#6990) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha még érdekes, nálam fut egy rootolt MIUI.
:DD

(#7007) Somatom válasza Oldman2 (#7006) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Meglássuk. Közben priviben egyengetjük a dolgot. Eddig még jól állunk. :)
Az sajnálatos, hogy a Robotban nem tudom definiálni a ne zavarj módot. Viszont, megnéztem, hogy abban ugyanúgy nullára húzza a hangsávokat, mint néma módban, amit viszont meg lehet adni feltételnek. Remélem, ez elég lesz. Ha nem, akkor meg lehet próbálni Macrodroid -dal. Az viszont nekem még nyögvenyelős.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7008) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok! Elmentettem a beállításokat, helyeket profilokat mindent amit lehet a robotban, de nem találom a telefonon belül. A telefon újra belakása esetén honnan tudom visszahívni a mentést, hogy ne kelljen megint mindent beállítgatni?

[ Szerkesztve ]

(#7009) Somatom válasza Talala (#7008) üzenetére


Somatom
veterán

A felhasználói tárhelyeden, az
/Android/data/com.bartat.android.robot.KEEP
-en belüli mappákban. Ezt másold ki telóbabrálás előtt!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7010) Talala válasza Somatom (#7009) üzenetére


Talala
senior tag

Köszi! :R
Az életben meg nem találtam volna.

[ Szerkesztve ]

(#7011) G@ben válasza Somatom (#7007) üzenetére


G@ben
addikt

Aki követte a témát: sikerült megoldani privátban, ahogy Somatom leírta. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#7012) Masooo


Masooo
aktív tag

Sziasztok

Most hallottam az alkalmazásról és a topikról is.

Olyasmi kérdésem lenne, hogy ez használható arra, hogy gps alapján sebesség adatokat logoljon?

pl egy gps programból annak működése közben (pl sygic) kivegye és mentse a sebességre vonatkozó adatokat? Vagy közvetlen a telefon gps modulját használva maga mentse ezeket az adatokat pl sygoc nélkül?

Avagy ilyesmire.

Hogyan, ha igen.

köszönöm!

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#7013) air válasza Masooo (#7012) üzenetére


air
nagyúr

Nem.
Erre maximum cél alkalmazás lehet képes, mert navigációnál sem adat a sebesség, hanem számított érték. Azt navigációból kinyeri szinte kizárt.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#7014) Somatom válasza Masooo (#7012) üzenetére


Somatom
veterán

A Sygic -ből biztosan nem nyer ki adatokat. A sebesség= időegység alatt megtett út. Azt képes logolni, hogy megadott időegység alatt mekkora utat tettél meg, és ez alapján ki tudja írni a szakasz átlagsebességét. Tulképp nevezhetjük ezt pillanatnyi sebességmérésnek is, ha elég rövid szakaszokat adunk meg. A navi programok is így mérik a sebességet. Továbbá, az időegység mérésének kezdeti és befejező gps koordinátáit is hozzá tudja tenni a loghoz. Az más kérdés, hogy ezzel Te mihez kezdesz.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7015) zeon.hu válasza Masooo (#7012) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Erre inkább célalkalmazás kellene, speed view esetleg.

#?*@&!

(#7016) Masooo válasza zeon.hu (#7015) üzenetére


Masooo
aktív tag

köszönöm szépen mindenkinek!

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#7017) Maist


Maist
senior tag

Üdv! Egy olyan jellegű elképzelésem lenne, hogy ha egy telefonomat hívják, amin van E-Robot, root, stb, de egy idő után leteszik, hiszen nem vettem fel, akkor a nem fogadott hívás hatására felhív magától ez a telefon engem egy másik számomon, amit éppen egy másik készülékben használok. Gondolom erre az E-Robot alkalmas lehet, csak hogyan tudnám ezt beállítani? Kellene egy kis segítség... Köszönöm!

(#7018) Somatom válasza Maist (#7017) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem ez egyszerű.
Esemény:
Kapcsolat -> Nem fogadott hívás -> nem adsz meg számot.
Művelet:
Kapcsolat -> Szám hívása -> megadod a nálad levő teló számát.

Ennyi.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7019) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Zoiper miatt régóta használom a leállítás (shell paranccsal) és újraindítás parancsot.
Viszont azt még nem tudtam megoldani, hogy utána az utoljára használt alkalmazásra térjen vissza (ha semmi nem futott, akkor a Home-ra persze, jelenleg mindig ide tér vissza a beállítás szerint).
Nincs erre megoldás még most sem?

#?*@&!

(#7020) Somatom válasza zeon.hu (#7019) üzenetére


Somatom
veterán

Hogy érted azt, hogy "még most sem"?
Most nem tudok Neked tesztelni, de úgy emlékszem, hogy a globális változók túlélik a leállítást, újraindítást.
Csinálsz egy parancsot, aminek az eseménye az alkalmazás megkapta a fókuszt. Nem definiálod az alkalmazást. Ennek van egy kimenő változója, a "package". A parancs műveletében ezt kimented egy globális változóba.
A leállítós parancsodban tiltod ezt a parancsot.
Egy másik parrancsodban rendszerindulás eseményre "alkalmazás indítása" a package pedig a változód értéke. Utolsó műveletként engedélyezed a változó beállítós parancsot.
Sztem így működnie kéne.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7021) Somatom válasza zeon.hu (#7019) üzenetére


Somatom
veterán

Megvan, hogy min hasal el az ügy. Egy többször emlegetett, csúf Robot hiányosságon. Alkalmazás, intent, broadcast, vagy activity indításnál nem lehet változót megadni. :W Nem értem, hogy Tamás miért nem csinál már ezzel valamit. Nagyon megköti az ember kezét. Jó lenne, ha minél többen írnátok neki emiatt.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7022) zeon.hu válasza Somatom (#7020) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nincs rendszerindulás.
Zoiper-t kell leállítani és újraindítani, ha wifi - wifi vagy wifi - mobiladat váltás van, mert nem mindig kapcsolódik újra (mivel bejövő hívásra is használom, ez fontos). Csak ugye az indítás nem megy háttérben (ezt is kérdeztem régebben).

Tamás sajnos az utóbbi pár levelemre nem válaszolt.

#?*@&!

(#7023) Somatom válasza zeon.hu (#7022) üzenetére


Somatom
veterán

Az enyémekre sem reagál. A Robot erőssége a support volt. De, ha nem, hát nem. Megvárom, amíg a Macrodroid megtanul Magyarul, aztán megpróbálok megtanulni Macrodroidul.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7024) Oldman2 válasza Somatom (#7023) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem panaszkodásként, de nem is biztatásként, nekem sem válaszol.

A MacroDroid már tud ékes magyar nyelven, csak még ez a verzió nem publikus.

Remélem folyik 1-2 új, "nyelvi feature" fejlesztése, ha rajtam múlna, én bevárnám ezek elkészültét.

További infók a Droid Topikban, amit elvileg olvasol Te is.

[ Szerkesztve ]

(#7025) Somatom válasza Oldman2 (#7024) üzenetére


Somatom
veterán

Úgy tűnik, hogy Tamásnak nincs szüksége ránk. Ő tudja. Én biztosan nem fogok emiatt a kardomba dőlni. Úgy látom, hogy Te sem. :)

Pont azért írtam, hogy kivárom, mert tudom, hogy folyamatban van a Magyarítása.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7026) zeon.hu válasza Somatom (#7023) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Pedig fejleszt, jönnek frissítések.
Ez van sajnos...

#?*@&!

(#7027) Somatom válasza zeon.hu (#7026) üzenetére


Somatom
veterán

Jópár megoldás hasalt már el ezen, miközben más automatizálókkal ez nem probléma. Ergo megoldható. Akkor sztem egyértelmű, hogy mit kell fejleszteni ahhoz, hogy a Robot versenyképes maradjon. Most konkrétan gátol és ez bosszant. Legalább két éve, hogy először megírtam neki ezt a problémát. Biztosan emlékszel, amikor minden hangvezérelt utasításhoz külön parancsot kellett rendelni, mert a parancsokat megkülönböztető telefonszámokat nem lehetett változóban megadni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7028) Mr Dini válasza Somatom (#7027) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Azon gondolkodom, hogy meg lehetne kerülni a problémát, bár ez root hiányában esetlegesen okozhat sok írást.

Nagyon Taskeres/Linuxos fejjel gondolkozom, illetve nem próbáltam ki az ötletet, így a megoldás csupán a kósza ötlet címszó alá sorolható...

Szóval akár JS segítségével, akár több bemeneti változóval formáznék egy parancsot (ez az am parancs lenne), amit kiiratnék egy fájlba. Ezt lehet, hogy kacifántosan fogalmaztam meg, a lényeg, hogy a dinamikusan összeállított parancs egy fájlba kerülne.

Ezt a fájlt pedig a bash /fájl/elérési/útja.kiterjesztés paranccsal futtatnám le, ami így képes lenne intenteket küldözgetni. Az Activitykkel nem tudom hogy áll a robot, de működnie kellene.

Illetve az is megoldás lehet, ha közvetlenül a parancsnak lehetne változót megadni. De vagy én voltam zöldfülű, vagy erre tényleg nincs lehetőség.

A JS szintaktikábam egyébként szívesen segítek!

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#7029) Somatom válasza Mr Dini (#7028) üzenetére


Somatom
veterán

Tudod, hogy kedvelem a Robotot, de azt nem tudom elfogadni, hogy ilyen kacifántos trükkökre kényszerüljek csak azért, mert a feature requestekre a füle botját sem mozgatja egy olyan fejlesztő, akivel egy az anyanyelvünk és korábban tudtunk együtt munkálkodni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7030) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Alkalmazás háttérben indítása megoldható másik automatizálóval?
(Lehetőleg ingyenes, egyelőre 1 parancshoz kellene. + azért hűséges vagyok a Robothoz :) )

#?*@&!

(#7031) Somatom válasza zeon.hu (#7030) üzenetére


Somatom
veterán

Ha az alkalmazás ezt lehetővé teszi, akkor bármelyik automatizáló el tudja indítani. Ha nem teszi lehetővé, akkor egyik sem tudja elindítani.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7032) zeon.hu válasza Somatom (#7031) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Tudsz ehhez megfelelő műveletet?
Teljes leállításhoz van shell, de háttérben indítás nekem magas.
(Zoiper-hez kellene, boot után indul a háttérben, mint minden egyéb)

#?*@&!

(#7033) Somatom válasza zeon.hu (#7032) üzenetére


Somatom
veterán

Mármint a Robotban? Persze. Service indítása. A kérdés az, hogy a Zoiper fejlesztője ezt lehetővé tette-e és ha igen, akkor milyen szolgáltatást kéne elindítani. Az, hogy rendszerinduláskor a BOOT_COMPLETED rendszerüzenetre reagálva elindul az egyik szolgáltatása, nem jelenti azt, hogy azt egy másik, "külsős" alkalmazás is el tudja indítani.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7034) zeon.hu válasza Somatom (#7033) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Közben visszakerestem, ugyanez lett a vége korábban is, szóval nem ment.
Azért majd átnézem az Elixírben megint, hátha találok valamit.

#?*@&!

(#7035) SharpSA


SharpSA
veterán

Van-e lehetőség arra, hogy ha adott bluetooth eszköz megjelenik a közelben, akkor ahhoz hívás szempontjából (OnePlus 5T-n: Telefon hangja) csatlakozzon a telefon, mintha én választanám ki a bluetooth alatt megjelenők közül?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#7036) Oldman2


Oldman2
veterán

Jelenleg egyes alkalmazások Értesítéseinek feldolgozásával szórakozok.

Elakadtam rögtön az elején az archívum sem igazán segített.

Addig oké, hogy beesik egy alkalmazásról egy új értesítés, de paraméterként csak ennyi van:

csomag
ticker szöveg
van ticker szöveg

Az Esemény alatt ezt látom:

Kimenő változók: package, ticker, title, titleBig, text, infotext, subText, summaryText, textLines, intent, actionIntent1, actionIntent2, ...

Ezeket a kimenő változókat hogyan tudom később elérni, kezelni, kiíratni?
Ezek értéke meddig marad meg?

És a lényeg, ezekről van-e valahol valami doksi, hogy mely Esemény milyen kimenő változókat generál?

[ Szerkesztve ]

(#7037) Somatom válasza Oldman2 (#7036) üzenetére


Somatom
veterán

Minden kérdésedre nem tudom a választ, de én úgy fognék hozzá, hogy az értesítés eseményhez megadnám a Rendszer -> vágólap beállítása műveletet (kifejezés megváltoztatása -> konstansok -> változó értéke -> ide beírod azt, hogy package, vagy title, stb). Aztán generálnám az értesítést és rögtön kiderül, hogy mi, micsoda az értesítésedben. Pl. a package az a küldő alkalmazáscsomag, a title pedig az a szöveg, amit kiír. Azután már művelet feltételeként is tudsz rá hivatkozni. Egyenlőség operátorral, a title változó értéke = konstans -> szöveg -> blablabla.

Pl. ha én egy Modot (hardveres kiegészítő a Moto Z telókhoz) csatlakoztatok, akkor a teló azt üzeni, hogy "Moto mod csatlakoztatva". Ez egy title, amit feltételként használok a végrehajtandó művelethez. Remélem, hogy érthető voltam!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7038) Oldman2 válasza Somatom (#7037) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, ez jó ötlet.

Újabb kérdés: ha egy adott akku % érték alatt folyamatos csökkenés esetén mi a legegyszerűbb módszer az Esemény generálásra?

Érhetőbben pl. 15, 14, 13, 12, 11, 10... %-ok esetében.

Van olyan automatizáló, amiben van akku töltöttség értéke megváltozott esemény, ami minden fentinek megfelelő változásnál aktiválódik.

(#7039) Headless válasza Oldman2 (#7038) üzenetére


Headless
őstag

Itt robotban ott az akku feszültség értéke, csak ki kell tesztelned, hogy mely értékekre állítod be de ügye alap esetben a 100% 4,2 V , a 0% pedig 3,6-3,7 v de legjobb kitapasztalni az értékeket, de egy támpont lehet ez... És az esemény csak intervallumba lépéskor lépjen életbe, valamint egy discharge feltételt hozzácsapnék.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#7040) Somatom válasza Oldman2 (#7038) üzenetére


Somatom
veterán

Ez volt az első próbálkozásom, miután végre megértettem a változók működését. Meg is írtam itt, még az előző énemben. :)
Ha jól emlékszem, akkor úgy volt, hogy ha az akku lemerült X% -ra, akkor a "percent" kimenőt letároltam egy globális változóban. Egy másik parancsban, ha az akku merül percent értéke kevesebb volt, mint a globális változóé (kisebb, mint operátor), akkor jelzett a teló, majd beállította az aktuális értéket a globális változómnak. Ha az érték töltéskor meghaladta az alap % küszöbértéket, akkor nullázta a globális változó értékét.
Ez azért kellett nekem, mert a chinafonom néha elfelejtett töltődni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7041) Oldman2 válasza Somatom (#7040) üzenetére


Oldman2
veterán

Értem, köszi a tippet.

(#7042) Oldman2


Oldman2
veterán

Tasker tulajdonosváltás

Lehet hogy ez jót jelent a Tasker jövőjére nézve?

(#7043) Somatom válasza Oldman2 (#7042) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem mindenképpen. A lehető legjobb kezekbe került a Tasker fejlesztése.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7044) Oldman2 válasza Somatom (#7043) üzenetére


Oldman2
veterán

Igen, bízok benne én is. Odafigyelek rá a jövőben...

(#7045) Macika66 válasza Oldman2 (#7044) üzenetére


Macika66
addikt

Sűrűbben frissítik, mint az E-robotot, az tuti...

(#7046) Oldman2 válasza Macika66 (#7045) üzenetére


Oldman2
veterán

:C

(#7047) thn


thn
csendes újonc

Szeretném megoldani, hogy a Galaxy S7 edge-em képernyője ne kapcsoljon ki 10 perc után. Feltettem ezt az app-ot, de egyelőre csak bénázok vele. Tudna valaki segíteni, hogy hogyan hozhatok létre olyan eseményt, ami aktívan tartja a telót, és nem lock-olódik a képernyőm 10 percenként?
Köszi!

(#7048) Oldman2 válasza thn (#7047) üzenetére


Oldman2
veterán

Mit tettél eddig, mivel próbálkoztál?

Hogy azért lássuk min siklott félre a gondolatmeneted...

(#7049) Somatom válasza thn (#7047) üzenetére


Somatom
veterán

Inkább írd le, hogy pontosan mit szeretnél!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7050) thn válasza Oldman2 (#7048) üzenetére


thn
csendes újonc

Ezzel próbálkoztam:
Esemény > dátum és idő : aktuális idő megváltozott (napok: mind, idő intervallum: 0:08-0:09)
Műveletek > Teszt > Hibakövetés (üzenet: asd)

A lényeg az lenne, hogy mindig aktív módban, az előtérben fusson egy alkalmazásom, és ne lock-olja a képernyőt. Egyes alkalmazásoknál úgy vettem észre, hogy ilyenkor nem kap akkora prioritást a futása. Próbáltam már, hogy változót állítson be, de persze az sem akadályozza meg, hogy lock-olja a képernyőt. Vagy az eseményt adom meg rosszul?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.