Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Oldman2


Oldman2
veterán

A Riasztás beállító képernyő az alábbi formában nekem szimpatikusabb lenne. Miért változott meg a mostanira?

(#202) bartatamas válasza Oldman2 (#200) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ilyet nem tudsz. Taskerben hogy van megoldva? Van egy speciális alkalmazásválasztó ablak?

(#203) bartatamas válasza Oldman2 (#201) üzenetére


bartatamas
senior tag

Az Android beépített, gyári dátumválasztó komponensét használja a program. Azt változtatták meg.

(#204) Oldman2 válasza bartatamas (#202) üzenetére


Oldman2
veterán

(#202)

Szomorú. A naptár rész egy SGS2-n alig kezelhető.

(#203)

A hogyan innen, a megvalósítás meg itt látható.

(#205) #79335424 válasza bartatamas (#202) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ööö... Akkor kérdeznék. Mi van akkor, ha:
1.: minden szóbajövő program indításához létrehozok egy-egy parancsot esemény nélkül és elnevezem az adott programról.
2.: létrehozok a parancsokból egy parancscsoportot és csinálok neki egy parancsikont
3.: létrehozok egy "füles csatlakoztatva" parancsot
Esemény: fülhallgató csatlakoztatása
Művelet: parancsikon indítása

(#206) #79335424 válasza Armahun (#197) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bocs, véletlenül átsiklottam, ezért nem válaszoltam. Külföldi használatra lenne, ahol húzós lenne a netes követés. Egy Androidos kütyü lenne elrejtve a járműben feltöltős kártyával és ha mozdul, akkor sms -ben küldi a koordinátákat egy térkép alapú navinak. Ha 5 percenként jelent, akkor az 12 sms óránként. Szerintem elenyésző költség a nethez és ahhoz az infóhoz képest, hogy hova vitték szétszedni az autódat/motorodat. A dolog most is működik, csak több alkalmazás kell hozzá, kényelmetlen a használat. Az E-Robot viszont egyébként is minden kütyümön alap.

[ Szerkesztve ]

(#207) bartatamas válasza #79335424 (#205) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szerintem igazad van, ez így működne. Szóval a Parancs csoport parancsikont használni arra hogy parancsok közül válasszon, amely egyek egyesével egy-egy alkalmazást indítanak el. Ezt hívjuk úgy hogy "workaround". Működne szerintem a dolog, a parancs csoportot és parancsikont csak egyszer kellene megcsinálni, azonban az a része nem túl felhasználóbarát hogy minden alkalmazáshoz egy szinte üres parancsot kell csinálni. De jó ötlet mindenesetre.

(#208) bartatamas válasza #79335424 (#205) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ez egy jó példa arra hogy a fejlesztő csak létrehozza az eszközkészletet és a felhasználói sokkal kreatívabban és sokkal többet ki tudnak belőle hozni mint ő maga :)

(#209) #79335424 válasza bartatamas (#207) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm, Mester! :) Nem tudom, hány program közül kéne választani egy fejhallgató csatlakoztatásakor. Mondjuk 4? Szerintem viselhető. Legalábbis ahhoz a parancsmennyiséghez képest, ami nálam van. :) De talán lehetne más megoldás is. Launcher kérdése.

(#210) #79335424 válasza bartatamas (#208) üzenetére


#79335424
törölt tag

Látnád a mini PC -hez csinált lockscreen nélküli lockscreenemet teljes képernyőre nyújtott, 1x1 -es, kattintási művelet nélküli, átlátszó, Elixír widgetből! :D

[ Szerkesztve ]

(#211) bartatamas válasza #79335424 (#210) üzenetére


bartatamas
senior tag

Csinálj screenshotot :)

(#212) #79335424 válasza bartatamas (#211) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hmmm... Tényleg. Rosszul fogalmaztam, mert ha látnád, akkor az azt jelenti, hogy nem működik. :D

(#213) Oldman2 válasza #79335424 (#209) üzenetére


Oldman2
veterán

Ugyan nem engem kérdeztél, de nálam most 4 app közül van választási lehetőség, de nekem nem okozna gondot az sem, ha 5 lenne a maximum.
:-)

(#214) bartatamas válasza Oldman2 (#213) üzenetére


bartatamas
senior tag

Az a lehetőség számodra járható amit Somatom írt? Nem tudom mennyire értetted. A lényeg hogy akkor mind a 4 alkalmazáshoz csinálsz egy-egy parancsot ami semmi mást nem tartalmaz csak az adott alkalmazás indítását. Ezt a 4 parancsot beteszed ugyanabba a pl "fülhallgató" parancs csoportba (címke ikon a parancsok képernyőn fent). Ezután tudsz csinálni egy E-Robot / Parancs csoport / fülhallgató parancsikont amire kattintva bejön a választó hogy melyiket indítsa el.

Ezután az igazi parancsodba (ahol az esemény a fejlhallgató csatlakoztatása) beteheted a műveletek közé hogy Parancsikon indítása és definiálod ezt a parancsikont.

(#215) bartatamas válasza bartatamas (#214) üzenetére


bartatamas
senior tag

Most úgy érzem hogy egy olyan műveletet kellene belefejlesztenem hogy "Alkalmazás csoport indítása", ahol megadhatnál egy alkalmazás csoportot és megjelenítene egy listát a csoportban lévő alkalmazásokkal.

(#216) #79335424 válasza bartatamas (#215) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem nem feltétlenül kell magát az E-Robotot túlbonyolítani. Annyi más megoldás van, amivel össze lehetne kombinálni, ha egyedi igényekre van szükség. Én ilyen megjelenítéssel kapcsolatos funkciókat inkább az Elixírbe gondolnék praktikusnak a jól variálható widgetjei miatt. Ezt még lehet tovább is licitálni azzal, hogy a widgetet betesszük egy Floating Widget profilba. Ez alapból Tasker -kompatibilis, tehát kezeli az E-Robot is (tesztelve). Ezzel megvan a visszacsatolás. De még egy jó launcher is rengeteg lehetőséget ad. Én pl. nagyon elégedett vagyok az Apex -szel. Stabil, rugalmas, jól variálható, kíméletes.

[ Szerkesztve ]

(#217) Oldman2 válasza #79335424 (#216) üzenetére


Oldman2
veterán

#214

Értettem, este kipróbálom.

#216

Ezt is értem, ha ez működik nincs értelme valóban az E-Robot elbonyolításának.

Kérdés, hogy az Elixir már tudja-e ezt a funkcionalitást? ha nem, tehát abba is bele kell fejleszteni, akkor majdnem mindegy melyikbe kerül bele. Az általad leírtak alapján, úgy tűnik tényleg jobb lenne az Elixirbe.

(#218) #79335424 válasza Oldman2 (#217) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én sem vagyok programozó, csak egy eccerű user. Nem tudom, mennyire járható ez a parancscsoportos megoldás, ha egy másik program épp fókuszban van, amikor csatlakoztatod a fülest. Pl. netezel, megy a böngésző és épp egy beágyazott Youtube videót szeretnél megnézni, ehhez csatlakoztatod a fülest. Azt viszont tudom, hogy egy widget meg tud jelenni floatingban, azaz más alkalmazás fölött.

[ Szerkesztve ]

(#219) bartatamas válasza #79335424 (#218) üzenetére


bartatamas
senior tag

A legegyszerűbb megoldás nem jutott eszembe. Csinálsz egy parancsikon widgetet és felrakod rá az ikonokat. A parancshoz pedig egy olyan műveletet adsz hozzá hogy futtassa a következő parancsikont: Elixir 2 / widget megnyitása.

(#220) #79335424 válasza bartatamas (#219) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én eredetileg csak E-Robotban gondolkodtam, de ha van Elixír is, akkor jelentősen kibővülnek a lehetőségek. De ennek kapcsán felmerült bennem egy kérdés. Mivel pont az automatizálás a cél, ezért a widget manuális megnyitásának nincs értelme. Muszály, hogy a parancsikon fizikálisan helyet foglaljon a főképernyőn? Nem lehet meghívni máshogy?

(#221) bartatamas válasza #79335424 (#220) üzenetére


bartatamas
senior tag

Nem kell a képernyőn lenni. A parancsikon futtatása művelet hozzáadásakor kell csak definiálni.

(#222) #79335424 válasza bartatamas (#221) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ah, persze. Szerinted mi a szitu ezzel a böngészős példával? Háttérbe kerül a böngésző, vagy a widget megjelenik fölötte? Mi történik, ha pl. az adott böngésző nincs a listában? Akkor vagy van egy widgetem, ami eltakarja a képet, vagy bármire kattintok, böngésző huss a beágyazott videóval együtt. Vagy kéne egy "egyik sem" opció, ami csak eltünteti a widgetet. De az milyen parancs lenne? Megszakított? Művelet nélküli?

[ Szerkesztve ]

(#223) bartatamas válasza #79335424 (#222) üzenetére


bartatamas
senior tag

Egy ilyen parancsikon widget nem más mint egy olyan képernyő ami dialógus ablakként jelenik meg. Ez azt jelenti hogy megjelenne a böngésző felett, de a böngésző is látható lenne. Ilyen esetben a háttérben látszó alkalmazás nem áll le. Ha a widgeten nyomsz egy back gombot vagy a háttérre kattintasz akkor bezáródik mint minden alkalmazás és a böngésző tovább fog futni.

Mi történik a paranccsal? Ez csupán egy művelet hogy futtassa a parancsikont, aminek hatására megjelenik a widget. A widget megjelenése után a parancs végrehajtás folytatódna ha van még művelet, vagy befejeződne ha ez volt az utolsó.

[ Szerkesztve ]

(#224) #79335424 válasza bartatamas (#223) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor ezzel nincs gond. Gondolkodtam még egy kicsit rajta. Lehet, hogy feltételekhez kötném a widget parancs végrehajtását. Csak bizonyos ideig jelenne meg és csak akkor, ha a launcher fókuszban van, és ha a widgetben szereplő alkalmazások közül egyik sem fut. Az első feltétel azért, mert hátha csak headsetként használnám. Így nincs dolgom a widgettel, de talán még a telóval se, csak bedugtam, mert pl. vezetek. A második, mert ha bármi mást használok épp, akkor úgysem a zene miatt dugom be. A harmadik meg azért, mert a PlayerPro nál megállítható a lejátszás, ha kihúzom a fülest. Ha visszadugom úgy, hogy a PlayerPro fut, akkor egyértelmű, hogy mi a tervem a fülessel.

(#225) Oldman2 válasza bartatamas (#219) üzenetére


Oldman2
veterán

Hihetetlen, de szinte elsőre (a felvetett ötlet alapján) nagyon frankón sikerült összeraknom!

Vannak vele aprócska gondok, de alapvetően működik.

1. Ha kikapcsolt képernyőn dugom be a fülest, nem indul el (vagy csak nem látszik).
Hogyan lehet az E-Robotból kikapcsolni a Screen Lock-ot mielőtt a Parancsikonokat megjeleníteném?

2. Az Elixír Parancsikonok létrehozásában, sajnos nincs olyan hogy 5x1 (5x1), csak 3x1 (5x1).
Előbbi számomra jobb lenne.

(#226) #79335424


#79335424
törölt tag

Tamás:
Nem boldogulok egy értesítéssel. Szerintem a dokumentációból ez is hiányzik. A parancs egyszerű. Ha X alkalmazás elhagyja a fókuszt, akkor állítsa 30 sec -re a képernyő timeoutot. Erről szeretnék egy értesítést. Ugyanolyan felugrót, mint amilyet az "értesítés" opcióra jelenít meg, de ne a parancsról, hanem az átállított, tényleges timeout értékről. Az jelenjen meg, hogy "Timeout 30", vagy "Timeout 30 sec". DE!
1. Muszály ennek ezredben lenni? Van értelme egyáltalán ezt ezredben számolni? Emlékszem, hogy az Elixír timeout kapcsolóban másodpercben kellett megadni és beállítás függvényében "sec", "min", "h" -t írt ki. Pl. ha 300 -at állítottam be, akkor azt írta, hogy "5 min".
2. Egy buboréküzeneten belül csak az értéket tudtam beállítani, szöveget nem. Pozícionálni sem tudom a képernyőn.
3. Értesítési sávra nekem nem világos, hogy melyik opció, mire való. Az még úgyahogy megvan, hogy mi az a -1, meg 0. De mit szabályoz az "ongoin", meg a "cancel" ? Mi a különbség a cím és a "ticker" között? Meg egyáltalán mitől marad ott, vagy tűnik el?
4. Hogy tudom eltüntetni az utolsó robotparancsot anélkül, hogy kikapcsolom az értesítéseket? Ha érdekel az utolsó robotparancs, akkor megnézem a menüben. De ezért ne pöffeszkedjen állandóan egy robot az értesítési sávon.

[ Szerkesztve ]

(#227) bartatamas válasza #79335424 (#226) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

1: a rendszer ezredmásodpercben tárolja és én ezt az értéket adom vissza. Teszek bele egy osztás operátort így már könnyen ki tudod majd írni hogy Timeout 30.

2: melyik műveletet használod? Értesítés megjelenítése? Ez egy értesítést jelenít meg az értesítési területen, az pedig nem pozícionálható. Mit jelent az hogy csak értéket tudtál megjeleníteni, szöveget nem? Azt nem tudod kiírni hogy "Timeout 30 sec"?

3: amikor egy értesítést jelenítesz meg akkor meg kell adni egy azonosítót. Ennek a lényege hogy az ugyanolyan azonosítóval rendelkező értesítések felülírják egymást, tehát frissülnek. A -1 azonosítót a program használja az alapértelmezett értesítés megjelenítésére. Ha te a sajátodat úgy akarod megjeleníteni hogy azt frissítse akkor -1-et használj. Ha ettől függetlenné akarod tenni akkor pedig 1-9 számok között valamelyiket.

Ha csinálasz egy "Alma" értesítést 1-es azonosítóval és egy "Körte" értesítést 2-es azonosítóval akkor két értesítést fogsz látni. Ha ezután csinálsz egy "Barack" értesítést 1-es azonosítóval akkor az "Alma" lesz felülírva a "Barack"-al, nem fog létrejönni egy harmadik.

Ha azt szeretnéd hogy minden értesítésed egy új sorba, egymástól függetlenül jöjjön létre, akkor 0-t kell használnod.

Mi cím, tartalom és ticker. A cím és tartalom talán egyértelmű. Egy értesítés két részből áll, egy cím szöveg nagyobb betűvel és alatta egy tartalom szöveg kisebb betűvel. Ha van megadva ticker, akkor csak az értesítés létrehozásakor látszik közvetlenül a státuszsoron mint egy scrollozó (ezért ticker) szöveg. Ekkor ugyebár eltakarja az ikonokat majd eltűnik. Biztos láttál már ilyet. A Facebook app is ilyen értesítéseket ír ki. De próbáld ki és egyértelmű lesz. Ezen a képen láthatsz ilyet: http://i39.tinypic.com/140f19t.jpg

Ha egy értesítés "ongoing" akkor nem tüntethető el, mindig ott van. Általában a háttérben futó szolgáltatások értesítése ilyen hogy bármikor el tudd érni. Ilyen pl az E-Robot alap értesítése. Az "auto-cancel" pedig azt mondja hogy ha nem "outgoing" akkor ha rákattintasz az értesítésre eltűnjön-e magától vagy sem. Pl a Gmail értesítése is ilyen, ha rákattintasz akkor már nem fogja jelezni hogy van új üzeneted.

4: a program magától csak az utolsó robot parancsot jeleníti meg értesítésben. Ha erre nincs szükséged akkor kapcsold ki a beállításokban az értesítéseket és akkor már csak a saját értesítéseid jelennek meg. Ha ezt megteszed akkor nem fog állandóan ott lenni, de a saját értesítéseid megjelennek. A következő verzióba teszek olyat is hogy "Értesítés megszüntetése" hogy program-vezérelten is le lehessen azokat szedni.

(#228) bartatamas válasza Oldman2 (#225) üzenetére


bartatamas
senior tag

1: kipróbáltam, nekem mindig megjeleníti frankón a widgetet, kikapcsolt képernyő esetén is. Szúrjál be esetleg egy másik műveletet is (Pl: audió / rezgés) amiből egyértelműen el tudod dönteni hogy lefut-e a parancs vagy sem.

A lock screen kikapcsolására van egy "Képernyő / Képernyőzár állapotának beállítása" művelet. Ehhez Elixir 2 - Admin kiegészítő kell a működéshez. Sajnos újabb Android verziók esetén már nem biztos hogy működik mert kiszedték ezt a funkciót az API-ból.

2: a 3x1 (5x1) azt jelenti ugyebár hogy 3 szélességű helyet foglal el de 5 ikont tehetsz bele. Nyugodtan használhatod az 5x1 widgetet amely kilenc ikont is ki tud tenni. Nincs más dolgod mint ebből 4-et "Elrejt"-re állítani és akkor kapsz egy 5 ikon széles widgetet. Szóval az 5x1 esetén maximum 9 ikont tudsz kirakni, de abből bármennyit elrejthetsz.

(#229) Oldman2 válasza bartatamas (#228) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, megnézem a leírtakat.

Jó ideig Tasker fan voltam, de mostanra egy elégedett E-Robot felhasználó lett belőlem.
:-)

[ Szerkesztve ]

(#230) #79335424 válasza bartatamas (#227) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm! Ezek nagyon értékes infók!
2. A szöveghiányt és a pozícionálást természetesen nem az értesítésnél, hanem az "üzenet megjelenítése" opciónál gondoltam. Ugyanazzal próbálkoztam, mint az értesítésnél. "Timeout 30" (vagyis jelen verzióban Timeout 30000). De csak az sikerült, hogy "30000", mert ugyanabban az üzenetben a "Timeout" szöveg megadására nem találtam lehetőséget és csak felül volt hajlandó megjeleníteni.

Érdekes, amit a menüben lévő "értesítések engedélyezése" opcióról írsz. Úgy emlékszem, hogy amikor azt kikapcsoltam, akkor minden értesítés megszűnt. De ki fogom próbálni.

Közben akadt egy másik probléma is. Mini PC -n lenne egy parancs, aminek az eseménye a rendszer indulás. Csakhogy a parancshoz root kell és ha a Superuser még nem fut, akkor nem hajtja végre. Próbáltam eseménynek a Superuser indulását, de az meg akkor akad el, ha a Superuser előbb indul, mint az E-Robot. Van ötleted egy olyan fix eseményre, ami rendszerindulás után biztosan bekövetkezik, de csak a Superuser és az E-Robot elindulása után?

(#231) #79335424 válasza Oldman2 (#229) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, ez egy fantasztikus program. Imádom. Zseniális ötlet volt, hogy kezeli a Tasker és Locale kiegészítőket. Ehhez jön az Elixír és ez a support. Én már csak egy dolgot irigylek a Taskerből. Az App Factory -t. De eccerű userként nem tartom lehetetlennek, hogy egyszer ez a lehetőség is megadatik mivel az E-Robot parancsok is külön-külön tárolódnak, küldhetők és beilleszthetők.

(#232) #79335424 válasza bartatamas (#228) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lockscreen probléma esetén meg lehetne próbálni a Secure Settings közbeiktatását. Láttam benne rá opciót, de nem tudom, hogy mennyire hatásos.

(#233) bartatamas válasza #79335424 (#230) üzenetére


bartatamas
senior tag

Én így írom ki: Concatenation("Timeout ", Division(Screen Off Timeout, 1000))

Nem tudom pontosan hogyan működik az a mini PC, de általában az External media is mounted esemény később szokott végrehajtódni. De azért ez nem egy biztos működés. És ha a Boot completed esemény hatására csinálnál egy X másodperces várakozást amire kb a Superuser is elindul?

(#234) bartatamas válasza #79335424 (#231) üzenetére


bartatamas
senior tag

Mi az az App factory?

(#235) bartatamas válasza #79335424 (#230) üzenetére


bartatamas
senior tag

A következő verzióba teszek lehetőséget az üzenet pozícionálására.

(#236) #79335424 válasza bartatamas (#234) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nagyon leegyszerűsítve apk -ként lehet menteni és telepíteni egy Tasker profilt. A futásához nem kell egyéb alkalmazás.
App Factory

(#237) #79335424 válasza #79335424 (#236) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tamás:
Készítettem két parancsot. Az 1. parancs újraindulás után és egy feltétel teljesülése esetén indítja a 2. parancsot, ami egyébként esemény nélküli. A 2. -hoz beállítottam 10mp -es megerősítést, de hiába. Lehetséges, hogy azért, mert a megerősítés ebben az esetben értelmetlen, mert az 1. parancs mindenképpen végrehajtatja a 2. -at?
Azért vagyok bizonytalan, mert ezeknek a mini PC -knek van egy egyedi tulajdonságuk, ami bekavarhat az időszámolásba. Induláskor nem alapértelmezett a hálózati kapcsolat. Pont ezt szeretném automatikusan létrehozatni. Viszont a telókkal ellentétben nincs, ami tárolná az időbeállítást. Csak akkor van helyes dátum és idő, ha az minden újraindulás után manuálisan be lett állítva, vagy, ha megkapja az infót a szervertől, amihez viszont hálózati kapcsolat kell. Nem tudom, hogy ez nem zavarja -e meg az E-Robotot. Az biztos, hogy az újraindulás és a hálózatbeállítás közöttre beállított E -Robot parancsok az infó szerint 2000.01.01. -iek. Gondolom, emiatt az időszinkron létrejöttével, az infó szerint, a végrehajtott robotparancsok sorrendje sem a valós lesz, hanem a dátum szerinti. Kérdés, hogy ez befolyásolja -e pl. a "várakozás x ideig" műveleteket, vagy a megerősítés visszaszámolását. Remélem, érthető a kérdés!

[ Szerkesztve ]

(#238) bartatamas


bartatamas
senior tag

Sziasztok, kikerült most egy új verzió amely nagyobb rész itt elhangott kéréseket tartalmaz, például tudja kezelni a Google Calendar eseményeit is valamilyen szinten. Ha valakinek ennél többre van szüksége akkor jelezze és megpróbálom megvalósítani.

(#239) bartatamas válasza #79335424 (#237) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

A visszaszámlálást nem zavarja mert ott azt figyelem hogy hány másodperc telt már el.
A várakozást hogy zavarja-e nem tudom, ott az Android beépített várakozását használom (jelezz x idő múlva) és azt kellene tudni hogy az megbolondul-e ettől vagy sem.

Igen, most a Parancs futtatása művelet nem veszi figyelembe a beállított megerősítést. Ha erre szükséged van akkor jelezd és beállítható paraméterbe teszem hogy figyelje-e vagy sem. Egyszerű fejlesztés, hamar tudom küldeni a dev verziót.

(#240) Oldman2 válasza bartatamas (#238) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi!

Egy kérdés:

Olyan feltételt szeretnék létrehozni, ami csak akkor fut le, ha a készülék NEM Otthon van.

A tagadást istennek nem tudom kieszközölni ehhez. Jelenleg helytől függetlenül állandóan kapcsolgatja a Hálózati üzemmódot. Otthon bekapcsolódik a WiFi, a 3G-re nincs mellette szükség.

A következőt állítottam be eddig:

Események:

1. Alkalmazáscsoport megkapta a fókuszt (ebben a csoportban vannak azok az alkalmazások, amik futtatása esetén be akarom kapcsolni a 3G-t)

2. Belépés a megadott helyre
Hely: Otthon

Feltétel: Nem Adott helyen van

Műveletek:

Hálózati mód beállítása (WCDMA előnyben (3G)

(#241) bartatamas válasza Oldman2 (#240) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

Ezt a második eseményt nem értem. Valószínűleg azért mert amit szeretnél azt nem így kell megcsinálni.

Ha az a cél hogy a parancs csak akkor fusson le amikor nem otthon vagy akkor csak az első eseményt hagyd meg és annak állítsd be feltételnek hogy: Tagadás operátor(Adott helyen van: Otthon)

Tehát az esemény csak akkor érvényesül majd ha nem otthon vagy.

(#242) #79335424 válasza bartatamas (#239) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm az infót és köszönjük az új funkciókat! Ilyenkor átnézegetem a menüt, mert szoktam találni meglepiket. Legutóbb a hálózatnál az ethernet opciónak nagyon megörültem. Kicsit fura az, hogy "nem van hálózati kapcsolat", de érthető. Nyelvünk sajátosságai nem mindíg definiálhatók számítógépül.
Ha tényleg nem nagy meló akkor én szeretném ezt a megerősítés-figyelés funkciót. Az a módszer jött be a legjobban, hogy egy összetett feladatot több parancstípusra bontok. Vannak a "végrehajtó parancsok", amik egy-egy változás végrehajtásának összetartozó műveleteit tartalmazzák. Kb. úgy, mint egy Elixír profil. Aztán vannak a "vezérlő parancsok", amik az eseményeket, a feltételeket és a változókat tartalmazzák. Ezek indítják a "végrehajtókat". Ezért több olyan parancsom van, amik esemény nélüliek.

(#243) Oldman2 válasza bartatamas (#228) üzenetére


Oldman2
veterán

1. Végül sikerült, a következő Műveletekkel:

Képernyőzár állapotának beállítása (ki)
Képernyő bekapcsolása
Elixir 2 / Profil aktiválása (Fules)

2. Szuper az Elixir Widget, elsőre nem jött be, hogy lehetőség van az egyes ikonhelyek elrejtésére is.

Újabb kérdés: az aktív WiFi kapcsolatot le tudom-e kérdezni valami módon?

Arra kellene, hogy ha van aktív WiFi kapcsolat, akkor ne foglalkozzak a Hálózati üzemmód kapcsolgatásával.

Egy új Feature Requestem is lenne:

a "Hang lejátszása" műveletnél szeretném kérni, hogy legyen lehetőség folyamatosan hangosodó lejátszásra is (Kezdő hangerő %, Végső hangerő %, Változás ideje mp)

Ugyanitt egy furcsaság: a hang kiválasztásakor nem jelenik meg a választható hangkezelők között a Rendszer alapértelmezett "Médiatároló" alkalmazása, csak ezek:Drive, Dropbox, ES File Explorer, Fájlkezelő

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#244) #79335424 válasza Oldman2 (#243) üzenetére


#79335424
törölt tag

"Ugyanitt egy furcsaság: a hang kiválasztásakor nem jelenik meg a választható hangkezelők között a Rendszer alapértelmezett "Médiatároló" alkalmazása"

Úgy tűnik, hogy Tamás el van havazva. Biztos kapunk valami új ficsőrt. :)
A rendszer alapból az OGG kiterjesztést használja, de nálam működik a waw is (de valamiért wav -nak írja). Esetleg hozd létre az sd-n (a telóén, nem a mikro sd -n) ezt a könyvtárszerkezetet:
media/audio/notifications és ebbe tedd a hangfájlt! Lehet, hogy kell egy újraindítás is.

(#245) bartatamas válasza #79335424 (#244) üzenetére


bartatamas
senior tag

Bocs hogy nem válaszoltam. Ehhez azt tudom hozzátenni hogy a rendszer dönti el hogy milyen alkalmazásokkal tud valamilyen műveletet végrehajtatni (jelen esetben hang fájl kiválasztását). Ha a Médiatároló nem tudja ezt az eseményt lekezelni azzal nem tudok tenni semmit.

(#246) #79335424 válasza bartatamas (#245) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor az csak készülékspecifikus hiba lehet, mert nálam tökéletesen működik ez a funkció. Esetleg kiterjesztés lehet még gond, mert egy egyszerű "INTENT_VIEW" csak akkor működik, ha az abban lévő fájlformátumot natívan kezeli az Android. Az régi trükk, hogy ha egy nem rootolt telón létrhozzuk azt a könyvtárszerkezetet a notifications, ringtones, ui, alarms mappákkal, akkor az abba elhelyezett hangfájlokat ugyanúgy kezeli, mintha az eredeti útvonalon, a /system/media/audio/ -n lennének. Nekem az egyik program ezt a módszert használja. A notifications -ba teszi a hangfájljait. Az egyiket megadtam egy E-Robot parancsnak és símán müxik.

[ Szerkesztve ]

(#247) Oldman2 válasza #79335424 (#244) üzenetére


Oldman2
veterán

Félreértetek mindannyian. Nem a hangok nem jelennek meg, hanem még a hangfájlok kiválasztása előtt, az ezek kiválasztását segítő/kezelő programok között nem jelenik meg az alapértelmezett Médiatároló alkalmazása.

Az, ami a "Rendszerbeállítások/Hang/Telefon csengőhangja" alatt jelenleg kiválasztható. Itt ezek jelennek meg:

ES File Explorer
Médiatároló

Az E-Robot "Hang lejátszása" alatt pedig ezek:

Drive
Dropbox
ES File Explorer
Fájlkezelő

De sejtem már mi lesz a "gond", itt nem az a funkció indul, hanem az általános fájlkezelő alkalmazások...

(#248) #79335424 válasza Oldman2 (#247) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ööö... Hát lehet, hogy eddig tényleg félreértettem. Az nem lehet, hogy abban az ablakban egy fájlkezelővel be kéne tallózni a hangfájlt, hogy az E-Robot tudja, hogy mit és honnan indítson?

[ Szerkesztve ]

(#249) bartatamas válasza Oldman2 (#247) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

Csináltam egy új műveletet: Audió / Csengőhang lejátszása.
Ha a következő release előtt kipróbálnád akkor írj nekem (bartadev@gmail.com) és elküldöm a dev verziót.

(#250) bartatamas válasza Oldman2 (#243) üzenetére


bartatamas
senior tag

> Újabb kérdés: az aktív WiFi kapcsolatot le tudom-e kérdezni valami módon?

Vannak olyan kifejezések hogy Wi-Fi / Wi-Fi BSSID és Wi-Fi SSID amelyek az aktuális hálózat BSSID és SSID értékeit adják vissza ha van aktuális Wi-Fi kapcsolat.

Az SSID az amely a hálózat neve ugyebár.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.