Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) zho-lee


zho-lee
addikt

Üdv srácok, elkezdtem próbálgatni én is ezt a nagyszerű alkalmazást.
Nagyon amatőr vagyok még, de lenne egy kérdésem.
Egy egyszerű parancsot csináltam, hogy rázásra kapcsolja ki a kijelzőt, ne kelljen a power gombot nyomnom. Ez működik is, tehát az esemény rázás, a hozzárendelt progi pedig a screen off parancs, a romban található.

De az a bajom vele, ha lezárja a képernyőt, 2x kell nyomnom a powert, hogy felébredjen.
Nem tudtam rájönni, mi a baj, valaki tudna segíteni ebben?

:R

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#1652) #79335424 válasza zho-lee (#1651) üzenetére


#79335424
törölt tag

Arra tippelek, hogy az első gombnyomásra kikapcsolja a kijelzőt, mivel az általad használt metódusra nincs felkészítve. Tehát nem a képernyő állapotát figyeli, hanem azt, hogy ki lett -e kapcsolva és egyik általa ismert módon sem lett kikapcsolva. Először próbáld a Robottal kikapcsoltatni a kijelzőt, hátha! Aztán van még ötletem.

[ Szerkesztve ]

(#1653) bartatamas válasza zho-lee (#1651) üzenetére


bartatamas
senior tag

Mi az a rom-ban található screen off parancs? Próbáltad a robot-ba beépített képernyő kikapcsolás műveletet?

(#1654) mttssz válasza mttssz (#1650) üzenetére


mttssz
senior tag

Megoldva, nem sokkal később Tamás felvette velem a kapcsolatot, majd utána nem sokkal kaptam egy verziót a kért funkcióval. Nagy köszönet! :R

(#1655) andorra


andorra
őstag

Két kérdésem is lenne:
1.
A várakozás parancsot nem értem. Korábban, amikor még nem voltak paraméterek, jól működött.
Csak a várakozási időt adom meg, az egyéb paramétereket alapon hagyom és az idő leteltével nem fejezi be a várakoztatást.
2.
A Titanium Backup Pro az automatikus mentések során a megváltozott E-Robot parancsokat is menti?

(#1656) mttssz válasza andorra (#1655) üzenetére


mttssz
senior tag

2.: Igen, én most upgrade után így raktam fel és minden úgy jött vissza mint előtte.

(#1657) #79335424 válasza andorra (#1655) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sajnos, nálam is így van. Először telón vettem észre. Írtam Tamásnak és az volt a tippje, hogy pipáljam be a wakelockot. Tegnap miniPC -n blokkolt le ugyanúgy egy parancsom. Ez több várakozást is tartalmaz. Hiába raktam pipát az elsőhöz, a következőnél is megakadt (látszik a rendszer logban és a Robot menüjében levő hibakövetésben is). Manuális indításnál ilyenkor úgy beragad, hogy alkalmazáskezelőből kell kilőni a Robotot. Ha mindegyik várakozásnál kipipáltam a wakelockot, akkor megszűnt a probléma. MiniPC -n ennek nincs jelentősége, valamint pár másodperces várakozásoknál se. De nem tudom, hogy telón mennyiben befolyásolja az akkuidőt egy hosszabb várakozásnál.

2. A külső mentések mappáját (/mnt/sdcard/Android/data/com.bartat.android.robot.KEEP) biztosan nem menti a Titanium.

[ Szerkesztve ]

(#1658) andorra válasza #79335424 (#1657) üzenetére


andorra
őstag

Köszönöm. Nálam kb 3 percről van szó és nincs másik várakoztatás. Akkor megpróbálom a wakelock bepipálásával.

[ Szerkesztve ]

(#1659) andorra


andorra
őstag

Beállítottam a wakelock-ot, az ellenőrzések számát 999-re (csak tudnám mit jelent?) és 50000-es értéknél, ami 50 sec lenne, kb. 2 perc után befejezte a várakoztatást.

(#1660) bartatamas válasza andorra (#1655) üzenetére


bartatamas
senior tag

Sajnos magamnál nem tudom a problémát reprodukálni hogy javíthassam.

(#1661) zho-lee válasza #79335424 (#1652) üzenetére


zho-lee
addikt

Köszi, megnézem mindjárt (melózom).

írtam, hogy tegnap óta van fenn az apk, és szégyenlem, de nem találtam meg.. custom app/tallózás, és a romhoz tartozó parancsok közül válogattam.
De javítom a hibám :R

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#1662) mttssz


mttssz
senior tag

Sziasztok!
Hogy kell azt vizsgalni, hogy az adott valtozo erteke mi? Adott egy parancs, az esemeny az lenne, hogy X valtozo megvaltozott, es feltetelnek szeretnem megadni hogy "ES valtozo erteke Y", ahova beirom a szoveget aminek teljesulnie kene, de ha igazza teszem nem hajtodik vegre. Mit csinalok rosszul?

[ Szerkesztve ]

(#1663) mttssz válasza mttssz (#1662) üzenetére


mttssz
senior tag

Kifutottam a szerkesztesbol.
Illetve az lenne a kerdesem meg, hogy azt lehet-e monitorozni hogy a kepernyo lezarva/feloldva lett-e, vagy csak elsotetult/vissza, ugyanis egy parancsparom lefut igy telefonalas kozben es utan is, amikor a kozelsegerzekelo miatt elsotetul a kep.

(#1664) Oldman2 válasza petipetya (#1569) üzenetére


Oldman2
veterán

Nálam 4.2.2 -es Android van, nem találok ilyen pontot a WiFi beállítások alatt.

Enélkül nem működik ez a funkció? jelenleg GSM cellák alapján "navigálok", de az nem meglepő módon nagyon pontatlan. Sokszor kilométerekre Otthontól is bekapcsol az Otthoni profilom... :-(

(#1665) bartatamas válasza mttssz (#1662) üzenetére


bartatamas
senior tag

Egyenlő (Változó értéke, Szöveg konstans("Valami"))

(#1666) bartatamas válasza mttssz (#1663) üzenetére


bartatamas
senior tag

Mi az eseményed?

(#1667) bartatamas válasza Oldman2 (#1664) üzenetére


bartatamas
senior tag

4.3 kell hozzá.

(#1668) mttssz válasza bartatamas (#1665) üzenetére


mttssz
senior tag

Ahaa! Koszonom.

(#1666): Igy nez ki az egesz: [link] A masik meg ennek az inverze.

(#1669) bartatamas válasza mttssz (#1663) üzenetére


bartatamas
senior tag

Nekem (és ezek szerint neked is), nem csak elsötétül a kép hanem tényleg kikapcsol a telefon telefonálás közben.

(#1670) mttssz válasza bartatamas (#1669) üzenetére


mttssz
senior tag

Akkor ez igy nem fog mukodni sajnos. Lockscreen aktivitasat lehet valahogy figyeltetni?

(#1671) bartatamas válasza mttssz (#1670) üzenetére


bartatamas
senior tag

És mi lenne ha a telefon csörgés vagy beszéd közben állapotba kerül, letiltanád azt a parancsot. Ha készenlét állapotba, akkor pedig engedélyeznéd.

(#1672) mttssz válasza bartatamas (#1671) üzenetére


mttssz
senior tag

Na, erre nem is gondoltam, koszonom!

(#1673) zhata válasza bartatamas (#1639) üzenetére


zhata
senior tag

Köszönöm. :R

(#1674) zhata válasza Siriusb (#1640) üzenetére


zhata
senior tag

Kedves Sirius!
Úgy érzem, csak egy szimpla kérdést tettem fel... .

(#1675) Kátai válasza zho-lee (#1651) üzenetére


Kátai
senior tag

Ment privibe.

[ Szerkesztve ]

(#1676) #79335424


#79335424
törölt tag

Szia Tamás!
Másik topikban próbálok segíteni. Van egy párosított bt. headset, amivel megszakadt a kapcsolat. Automatikus összekapcsolódásra lenne igény. Ha hatókörön belül a headseten megnyomja a hívás, vagy hangerő gombot, arra történhet az eszköz felől egy kapcsolódási kísérlet, amit a Robot képes észlelni és létrehozni a kapcsolatot? Ha igen, akkor melyik bt. esemény lenne jó ehhez?

(#1677) bartatamas válasza #79335424 (#1676) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

Sajnos őszintén megmondom hogy fogalmam sincs. Nem tudom mi történik ha megnyomnak ott egy gombot, hogyan lehetne detektálni. A kapcsolat létrehozást sem tudom hogy lehet-e automatikusan.

(#1678) #79335424 válasza bartatamas (#1677) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ok. Köszönöm! Van egy noname headsetem, majd azon kipróbálom. Megnézem, hogy történik -e valami a logban, ha hatókörön belülre kerül, illetve ha olyankor megbirizgálom az eszközt.

(#1679) #79335424


#79335424
törölt tag

Szia Tamás!

Úgy tűnik, hogy sikerült találnom egy Tasker -kompatibilis alkalmazást, ami olyan gyerekzár -féle. Kikapcsolja az érintésérzékelést. Videózáshoz ajánlják, de nekem másra kéne. Az lenne az elképzelés, hogy képernyő kikapcsoláskor aktiválódna. Képernyő bekapcsoláskor a proximity mérne egy távolságot, és ha az állapot "távol", akkor kikapcsolná az érintésvédelmet. Hogy kéne ezt megoldani? Néztem a szenzoreseményeket, de nem igazodok ki rajtuk.

(#1680) bartatamas válasza #79335424 (#1679) üzenetére


bartatamas
senior tag

Csak úgy tudod ezt megcsinálni hogy csinálsz egy-egy parancsot amely eseményként figyeli a közeli és távoli eseményeket és beállítasz egy változót logikai igaza illetve hamisra. Ezt a változót majd bárhol tudod használni. Majd csinálok rá egy példát :)

(#1681) #79335424 válasza bartatamas (#1680) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm! Új Robot feature éles tesztben? :D Kíváncsi leszek rá. Főleg arra, hogy mit lép a Robot, amikor lehetetlen küldetéssel szembesül. A dev. verzióra még csak miniPC -n frissítettem, azon viszont nincs közelségérzékelő.

(#1682) #79335424


#79335424
törölt tag

Csak jelzem, hogy meglegyen az infó, sikerült Robotparancsot indítanom az AutoVoice Tasker plugin -nal. Az adatfolyam mérőm szerint sajnos, nem volt offline, pedig trükközök vele rendesen. Xposed alatt, a Google Search API -ban megjelenik az Auto Voice és a force offline modul is aktív.

(#1683) dptrsk


dptrsk
addikt

Sziasztok!
Abban kérném a segítségeteket, hogy van egy Rootolt telefon.
Van benne 1 csak hívásfogadásra használt SIM, az lenne a kérdésem, létezik-e megoldás, hogy ha jön rá egy bejövő hívás a hívó számát továbbküldje SMS-ben az aktívan használt telefonra, hogy tudjak a hívásról, s elég legyen 1 készüléket vinnem.
Az átirányítás lenne a legkézenfekvőbb, de az nagyon drága(és nem számít bele a havidíj lebeszélhetőségbe) Olyan megoldás nem tudom, hogy kivitelezhető-e hogy ha van egy bejövő hívás felhív a telefon engem és pl konferenciába kapcsol.
Minden egyéb megoldás is érdekel, a lényeg, hogy egy telefont kelljen magamnál tartani de mindkét számon elérjenek/ tudjak a hívásokról.
E-robottal megvalósítható ezen pontok valamelyike?

(#1684) #79335424 válasza dptrsk (#1683) üzenetére


#79335424
törölt tag

Konkrétan még nem csináltam ilyet, de úgy látom, hogy minden szükséges összetevő adott hozzá. Az E-mail zűrösebb lenne.

(#1685) dptrsk válasza #79335424 (#1684) üzenetére


dptrsk
addikt

Esemény: hívás állapot: csörög
Művelet: SMS küldése szám: megadva(amire küldje), azonban nem tudom a telefonszámot kinyerni a hívásból.

(#1686) #79335424 válasza dptrsk (#1685) üzenetére


#79335424
törölt tag

Biztos, hogy meg lehet oldani, de nekem sem tiszta a hogyanja. Eccerű, laikus logikával úgy gondolom, hogy vágólapra kéne tenni és onnan beolvasni. De lehet, hogy a "van nemfogadott hívás" is jó. Tamás biztosan írni fogja a tutit. Én is kíváncsi vagyok rá.

(#1687) bartatamas válasza dptrsk (#1685) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

Mielőtt a "Bejövő hívás" esemény hozzáadod a parancshoz, az esemény alatt láható hogy van egy "number" nevű kimenő paramétere amely a telefonszámot tartalmazza. Ez gyakorlatilag azt jelenti hogy a "number" nevű változóban lesz a telefonszám.

Szóval, egyszerűen az SMS küldése műveletnél azt kell beállítani telefonszámnak, hogy Változó értéke ("number").

(#1688) bartatamas válasza #79335424 (#1681) üzenetére


bartatamas
senior tag

Felvettem egy új példát, legalább tesztelődik ez is kicsit élesben.
Persze ha nincs távolság érzékelőd, azon nem segít.

(#1689) Oldman2 válasza bartatamas (#1687) üzenetére


Oldman2
veterán

Nekem meg arra lenne szükségem, hogy egy megadott számról érkező SMS-t automatikusan továbbítani egy adott számra... (Banki SMS-ek a nejemnek)
:-)

Ez megoldható valahogy?

(#1690) bartatamas válasza Oldman2 (#1689) üzenetére


bartatamas
senior tag

Az "SMS érkezett" eseménynek hasonlóan van "from" és "message" kimenő paramétere.
A "message" változót át lehet adni az SMS küldés műveletnek. Tehál elvileg igen.

A gyakorlatban azonban nem tudom hogy most a program egyáltalán tud-e SMS-t küldeni a legújabb android verzión, mert ott már csak a default sms küldő appnak van erre joga ha jól tudom. Még nem volt alkalmam utánajárni.

(#1691) Oldman2 válasza bartatamas (#1690) üzenetére


Oldman2
veterán

Megnézem, köszi.

Én most 4.2.2 verzión vagyok, azaz nem a "legújabbon".

[ Szerkesztve ]

(#1692) #79335424 válasza bartatamas (#1688) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm! Ki fogom próbálni. Letöltöm miniPC -vel, aztán exportálom, átküldöm telóra és importálom. Mert miért ne! :D Közben akadt egy másik dolog, amihez remélem, lesz vmi ötleted. Szóval ez az Autovoice -os hangvezérlés zsákutcának tűnik. Lehetséges lenne offline, de mivel ahhoz nincs letölthető Magyar nyelvi fájl, ezért bukta. A letölthető nyelveken persze működik. Ezért más módszerhez folyamodtam. Emlékszel a régi "butatelókban" levő hanghívás funkcióra? Nem alakított szöveggé, hanem hangmintaegyezés alapján működött. Találtam ilyet Androidra. Cyberon Speed Dial. Két lehetőség van. Alkalmazás és hívásindítás. Az alkalmazás ugyanaz a problémakör, mint amit korábban már feszegettem. Robotparancs indítás billentyűzetről. Ehhez a parancs egy telepíthető APK kéne legyen. De mivel itt nagyon sok parancsról lenne szó, ezért ezt nem tartom praktikusnak. A hívás opció viszont használhatónak tűnik. Egy külön csoport a névjegyzékben, amiben a nevek a parancsok. Tartozna hozzájuk egy szám, ami telefonszámként persze értelmetlen, de a Robotnak jó lenne a parancsok azonosítására. A kérdés az, hogy miként lehetne a közvetlen hívást hatékonyan Robotparancs eseményként kezelni anélkül, hogy GSM hívás indulna? Esetleg valami app switcher -rel átirányítani?

(#1693) bartatamas válasza #79335424 (#1692) üzenetére


bartatamas
senior tag

Hogy működne? Mi lenne a folyamat? Le tudod írni a lépéseket? Még nem állt össze bennem a kép.

(#1694) Oldman2 válasza Oldman2 (#1691) üzenetére


Oldman2
veterán

Nézem, de megint belekavarodtam a változók kezelésébe...

Ami eddig meg van:

Esemény: SMS érkezett
kitől: a bank telszáma
üzenet: *

Művelet:
SMS küldése
szám: a nejem száma
üzenet: ""

Ennyi lenne? A teljes beérkező SMS szövegét szeretném forward-olni.

(#1695) bartatamas válasza Oldman2 (#1694) üzenetére


bartatamas
senior tag

Esemény: SMS érkezett
kitől: a bank telszáma
üzenet:

(üzenetnél ne legyen * sem, így hatékonyabb, ha nem adsz meg semmit, akkor nincs szűrés)

Művelet:
SMS küldése
szám: a nejem száma
üzenet: Változó értéke (message)

tehát a küldendő üzenet tartalma a "message" változó értéke, amely az "SMS érkezett" esemény kimenő változója.

(#1696) #79335424 válasza bartatamas (#1693) üzenetére


#79335424
törölt tag

Több lehetőség is megfordult a fejemben. Először az alap elképzelés (amit félig már próbáltam és működik). Készítek egy robotparancsot. A művelet legyen mondjuk a wifi bekapcsolása. Névjegyzékbe felveszek egy új nevet. (mondjuk hangvezérlés wifi be). Ehhez társítok egy "telefonszámot". Így már a Voice Dialer "látja", tudok hozzá hangmintát rendelni. A hangminta az, hogy "kapcsold be a wifit". Erre a dialer indítja a társított névjegy hívását. A wifi be robotparancs eseménye a kimenő hívás, definiált számmal. A számot azonosítja a Robot, megszakítja a hívást és bekapcsolja a wifit. Ez eddig biztosan megoldható. Mire a szám hívása a nem létező telefonszám miatt errorba futna, addig a Robot már megszakítja. De a Te szavaiddal élve, ez nagyon "nem szép" megoldás. Jó lenne kihagyni belőle a GSM hívás részt. Viszont ez a nyomorult dialer nem tud mást kezelni. Nem tudom, hogy lehetne -e azzal operálni, hogy a telóban nem az Android GSM hívóalkalmazás az alapértelmezett (nálam pl. egyébként is a MobileVoip az alapértelmezett). Az igazi az lenne, ha a VoiceDialer hangazonosító funkcióját ki lehetne emelni. De ehhez annak a fejlesztője kell. Ha ez megtörténne és a hangminta azonosításos módszer Tasker kompatibilis lenne, az sztem hatalmas feature lenne. Tegnap összeraktam egy AutoVoice beszélgetést Mariskával, aminek a vége egy VOIP hívás volt. Nagyon jól szórakoztam. A haverok meg nem hittek a fülüknek, amikor az "Ébredj Maris!" utasításra azt mondta a telóból Maris, hogy "Mit kívánsz"? :) Csak sajnos, ez így, Autovoice -szal, nem működik offline.

(#1697) Oldman2 válasza bartatamas (#1695) üzenetére


Oldman2
veterán

Művelet:
SMS küldése
szám: a nejem száma
üzenet: Változó értéke (message)

A vastagított résszel van gondom.
Addig Ok, hogy kiválasztom a "Konstansok/Változó érték" -et, de változóként csak a saját magam által eddig létrehozott két változó jelenik meg, olyan, hogy "message" nem.
???

Mit értek teljesen félre?

[ Szerkesztve ]

(#1698) bartatamas válasza #79335424 (#1696) üzenetére


bartatamas
senior tag

De ha a Kímenő hívás eseményt használod és a Robot-al megszakíttatjuk, akkor az nem lesz GSM hívás soha, nem? Egyébként ezt bele tudnám tenni hogy szakítsa meg a hívást detektáláskor. Egyelőre ilyen opció nincs benne, de nem lenne probléma.

(#1699) bartatamas válasza Oldman2 (#1697) üzenetére


bartatamas
senior tag

Azt érted félre hogy kézzel be tudod gépelni hogy message.
Mivel ez nem általad deklarált változó, futás időben jön létre, ezért nem látja előre a szerkesztő, de beírni be tudod a nevét.

(#1700) #79335424 válasza bartatamas (#1698) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor szakítja meg, ha a kimenő hívás száma egyezik. De az nem GSM hívásnak készült, hanem kifejezetten a Robotnak! Ez csak a hangutasításokhoz tartozó számoknál kéne megtörténjen. A számok nélkül értelmetlen lenne az egész, mert azok nem csak ahhoz kellenek, hogy megszakítsa -e a hívást, vagy sem, hanem ez határozná meg, hogy milyen műveleteket hajtson végre. Tehát, ha a névjegyzékből, valós kontakt számának a hívása indulna, azzal a Robotnak nincs dolga. Ha egy 01234...szám (vagy a hozzá tartozó névjegy) hívása indulna, akkor kéne a Robotnak 01234... szám hívásának eseményére a hívást megszakítani és végrehajtani az adott szám eseményéhez tartozó parancsokat. Egy másik számhoz másik parancs tartozna, aminek csak az a művelete azonos az előbbivel, hogy megszakítja a hívást. Tehát a példabeszélgetés úgy nézne ki, hogy:
1.: Mondá az úr (én :) ): "Ébredj Maris!" -> 01234...szám hívása a VoiceDialer -rel -> a Robot a 01234...szám kimenő híváseseményét érzékeli -> megszakítja és indítja a hozzá tartozó parancsban megadott tts műveletet -> telefon megszólal: "Mit kívánsz?"
2.: Mondá az úr: "Kapcsold be a Wifit"-> 43210...szám hívása a VoiceDialer -rel -> a Robot a 43210...szám kimenő híváseseményét érzékeli -> megszakítja és indítja a hozzá tartozó parancsban megadott wifi kikapcsoló műveletet.
Stb, stb...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.