Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Oldman2 válasza bartatamas (#250) üzenetére


Oldman2
veterán

OK, ez szuper.

Ha jól értem akkor jelenleg csak az a megoldás van, hogy minden automatikusan kapcsolódó SSID-t figyelnem kell, ha olyasmit akarok, ami aktív WiFi kapcsolat esetén _ne_ hajtódjon végre.

(#252) bartatamas válasza Oldman2 (#251) üzenetére


bartatamas
senior tag

A Hálózat-on belül van egy "Van hálózati kapcsolat" kifejezés. Ott meg tudod adni a Wi-Fi-t hogy téged csak az érdekel. Ha ezt a kifejezés a Tagadás operátorral használod akkor szerintem meg is van amit szeretnél.

(#253) Oldman2 válasza bartatamas (#252) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, ez kellett nekem!

Közben egy vélt aprócska hiba: amennyiben a Történetben téves Helyazonosítás látható, rákattintás után a Törlés helyről funkcióval törölhető az adott hely.

A törlés után felugró értesítés viszont nem az, hogy Hely törölve, hanem ez: Hely elmentve.

(#254) bartatamas válasza Oldman2 (#253) üzenetére


bartatamas
senior tag

Hát a hely cellái közül kiszedi az adott cellát és jelzi hogy a módosítást elmentette :)

(#255) Oldman2 válasza bartatamas (#254) üzenetére


Oldman2
veterán

Oké, nem erőltetem a dolgot.

(#256) #79335424 válasza bartatamas (#239) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm! Tökéletesen működik.

(#257) #79335424


#79335424
törölt tag

Szia Tamás!
Küzdök ezzel az értesítés -kiíratással, de nem akar összejönni. Segíts légyszi! A "képernyő idő" állítás után ticker -ként szeretném kiíratni az értéket mondjuk úgy, hogy:
"képernyő 30 sec", vagy "képernyő 5 perc"
A kiíratás megy, csak úgy jelenik meg a ticker, hogy "30000", "300000". Gondolom, itt kéne az osztás, összevonás, vagy talán a szövegcsere operátorokkal variálni. De hogy? Milyen műveleti sorrendben, melyik rublikába, mit írjak?

(#258) bartatamas válasza #79335424 (#257) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ne haragudj hogy angolul írom de én így használom a telefont.

Concatenation("Érték: ", Division(Screen off timeout, 1000), " mp")

Ha ez így nem elég egyértelmű akkor kifejtem részletesebben. A lényeg hogy az összefűzés operátor elejére és végére is kell ugyebár egy konkrét szöveg, a kettő közé pedig az idő hosszt kell kiírni amit előbb el kell osztani 1000-el hogy másodpercet kapj. A zárójelek jól mutatják hogy melyik műveletnek mi a paramétere.

Ha okosabb idő kiírásra van szükség akkor lehet nekem kellene egy ilyen új kifejezést beletenni.

(#259) #79335424 válasza bartatamas (#258) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem a módszer jó, sokféleképpen összerakható, variálható. Az elméletet értem, csak a gyakorlatba nem tudom átültetni. Most van egy kijelzett értékem. Mit kell ahhoz tennem, hogy a szöveg "köréépüljön"?
Elé, mögé új műveletként egy-egy változó? Az nem tűnik logikusnak. A ticker művelet paraméterének megváltoztatásánál kéne ezt az operátort beilleszteni? Próbáltam, de ezek az operátorok szürkék maradtak, nem voltak kiválaszthatók. Persze tudom, hogy én csináltam rosszul valamit, csak azt nem, hogy mit. Egy szőkenős, step by step leírás hiányzik.

(#260) #79335424 válasza #79335424 (#259) üzenetére


#79335424
törölt tag

Közben eszembe jutott valami, csak lejárt az idő. Itt nem használható a szövegcsere operátor? Szöveg: 30000, megváltoztat: timeout 30 sec. Rosszul gondolom?

(#261) bartatamas válasza #79335424 (#259) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szöveget összefűzni az összefűzés operátorral tudsz. Egy létező kifejezés köré nem tudsz ilyet tenni. A külső kifejezést kell összefűzésre állítani első lépésben és annak beállítani egyik paraméternek.

Ha egy kifejezés szürke akkor rákattintva kiírja hogy miért. Általában azért mert a kifejezés típusa nem megfelelő. Például az összeadás operátor számokat vár így azok a kifejezések közvetlenül nem használhatók amelyek szöveget adnak vissza.

(#262) bartatamas válasza #79335424 (#260) üzenetére


bartatamas
senior tag

Abban az értelemben rosszul gondolod hogy csak erre az egy esetre működne. Ha az érték 50000 lenne akkor már nem működne mert nem találná meg benne a 30000-t. Ha azt csinálnád hogy 0000-t cserélnél 0-ra az mindkét esetre jó lenne, de pl 100000000-re már nem. Ide egyértelműen az osztás kell mert ezredmásodpercből úgy lesz másodperc.

(#263) #79335424 válasza bartatamas (#262) üzenetére


#79335424
törölt tag

Értem és szerintem akkor jól gondolom. Van egy "timeout 5 perc" alkalmazáscsoport. A "szabályzás" 4 parancsból áll.
1. Ha az alkalmazáscsoport fókuszba kerül, akkor a beállítja a 300000 -et.
2. Ha elveszíti a fókuszt, akkor beállítja a 30000 -et.
3. Töltő csatlakoztatásakor tiltja az első két parancsot és beállítja a 300000 -et.
4.: Töltő leválasztáskor engedélyezi az első két parancsot, és ha az alkalmazáscsoport nincs fókuszban, akkor beállítja a 30000 -et.
Minden parancs végén kiíratom a timeout értéket. Ezáltal csak ez a két számadat lehetséges, más nem. Ha az egyiket átváltoztattatom "Timeout 30 sec" -re, a másikat meg "Timeout 5 min" -re, akkor problem solved?

(#264) #79335424 válasza bartatamas (#261) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm. Ez az infó biztos, hogy segítség. Ezen a nyomon is próbálkozom.

[ Szerkesztve ]

(#265) #79335424 válasza bartatamas (#262) üzenetére


#79335424
törölt tag

Megcsináltam. Működik, de megküzdöttem érte. Utólag végiggondolva érthető a logika és lehet, hogy Neked, mint programozónak természetes is, de nekem nem volt az. Leírom, hátha valakinek hasznos lesz. Szóval értesítés átnevezés (jelen esetben Képernyő 5 perc).
1. Művelet: képernyő timeout beállítása 300 (itt másodpercben kell megadni)
2. Művelet: Értesítés megjelenítése
ticker szöveg megjelenítése - operátorok - szöveg csere operátor
szöveg: kijelző - képernyő kikapcsolás timeout
minta: 300000 (a timeout -nak beállított érték ezredmásodpecben)
csere: konstansok - szöveges érték - Képernyő 5 perc
OK, értesítés elől pipa ki, majd a parancs mentése.

[ Szerkesztve ]

(#266) #79335424


#79335424
törölt tag

Szia Tamás!
Egy parancsot szeretnék készíteni egy barátomnak, de kicsit bizonytalan vagyok.
Esemény: alkalmazás csoport megkapta a fókuszt
De nem biztos, hogy nála ugyanaz a csoportnév és ugyanazok az alkalmazások vannak benne. A csoportnevet nyilván tartalmazza a parancs, de a csoportba tartozó programokat is? Vagy az egy másik fájlba van mentve? Az működik, hogy átküldöm az én parancsomat, ő importálja, majd átnevezi a csoportnevet a sajátjára?

[ Szerkesztve ]

(#267) bartatamas válasza #79335424 (#266) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

A Mentés képernyőn lehet alkalmazás csoportokról is mentést készíteni és elküldeni. De csak egyszerre az összeset. És sajnos vagy nem sajnos de a csoportok azonosítóval, nem pedig a nevükkel vannak azonosítva. Importáláskor az azonos azonosítójú csoportok felül lesznek írva. Ha neki még nincs csoportja akkor nem gáz.

(#268) #79335424 válasza bartatamas (#267) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! De mi van akkor, ha csak a parancsot importálja? Akkor nyilván értelmetlen, mert a parancsban szereplő azonosító nem létezik. De importálás után lehet módosítani a parancs eseményét a nála szereplő csoportra anélkül, hogy ez valami hibát okozzon? Ha jól gondolom, akkor ez átírná a parancsban szereplő programcsoport azonosítót a megfelelőre és így tudna futni a parancs.

(#269) bartatamas válasza #79335424 (#268) üzenetére


bartatamas
senior tag

Abszolút jól gondolod, pontosan így van.

(#270) pető bá'


pető bá'
őstag

sziasztok!

Most olvastam ezekről az automatizáló progikról, és gondoltam próbaképpen felteszem az E-robot-ot, a Tasker picit soknak tűnik így elsőre. Régebben használtam Timeriffic-et, aztán leszoktam róla.

A Play áruház viszont azt mondja, hogy nem kompatibilis a telefonommal (aláírásban szerepel, kínai piacra szánt telefon). Meg tudom valahogy kerülni az áruházat? :F Tudtok adni egy friss .apk fájlt?

"... and I hope you have a great day!"

(#271) #79335424 válasza bartatamas (#269) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm! Akkor beépítem neki a parancsba az instrukciót. :) Készítek a telómon egy "eztnevezdát" nevű, kamu programcsoportot és erre csinálom meg a parancsot. Aztán engedély nélküli státuszban mentem. Ha így importálja, akkor bármi is legyen a parancs, tuti nem okozhat galibát, amíg átírja a saját programcsoportjára.

Más. Hátha érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#272) pető bá' válasza pető bá' (#270) üzenetére


pető bá'
őstag

próbáltam átírni a build.prop-ot, hátha a Kínai alapértelmezett nyelv (persze angolul használom :D ) és hely nem tetszik neki, de nem változott semmi..

van valami korlátozás, vagy van ötlet, hogy hogy érhetném el? a telefon semmi extra: 1gb ram, ICS és Tegra 3.

"... and I hope you have a great day!"

(#273) pető bá' válasza pető bá' (#272) üzenetére


pető bá'
őstag

apk-ból sem sikerült feltenni.. :(

"... and I hope you have a great day!"

(#274) #79335424 válasza pető bá' (#273) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tudok neked küldeni mindenféle verziót. Akár Titanium Backupos formátumot is, amivel meg tudod kerülni a csomagtelepítőt. De várjuk meg Tamást, hátha van ötlete. Holnap biztos fog válaszolni. Root van?

(#275) #79335424 válasza pető bá' (#273) üzenetére


#79335424
törölt tag

Update: elkapkodtam a kérdést. Ha átírtad a build.prop -ot, akkor van root. Egyébként EZ sem segít?

(#276) pető bá' válasza #79335424 (#275) üzenetére


pető bá'
őstag

Igen, van root. A cikket elég jól ismerem, az alapján sikerült feltenni szinte mindent, de a build.prop csak azzal a (decemberi) rommal írható át sikeresen. Azóta van már sok új official rom, amikben sajnos nem hiszi el a Play, hogy Desire a teló.. :(

"... and I hope you have a great day!"

(#277) bartatamas válasza pető bá' (#276) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia, nincs ötletem hogy miért nem megy fel, semmilyen korlátozás nincs benne azon kívül hogy Android 2.2 kell neki legalább. Megpróbálnám az apk-t pc-ről apk tool-al felrakni, hátha ott kiírja mi a baja.

(#278) pető bá' válasza bartatamas (#277) üzenetére


pető bá'
őstag

Otthon kipróbálom, köszi a tippet :)

"... and I hope you have a great day!"

(#279) #79335424


#79335424
törölt tag

Szia Tamás!
A szakmai véleményedre lennék kíváncsi. Van egy alkalmazás, az Aliexpress. Ez a kínai shop app -ja. Jól kezelhetőek vele a rendelések, de nem tetszik, hogy állandóan fut és indokolatlannak érzem az engedélyeit is. Ezért csináltam két parancsot:
1: Esemény:
alkalmazás elvesztette a fókuszt
Művelet:
várakozás 10mp
alkalmazás leállítása
alkalmazás tiltása

2: Esemény:
nincs
Művelet:
alkalmazás engedélyezése
alkalmazás indítása

A Playen csináltam egy screenshotot az ikonjáról, átméreteztem 72x72 -re. Aztán csináltam egy parancsikont az E-Robot parancsnak és beillesztettem a mentett képet. Az asztalon ugyanúgy néz ki, mintha az alkalmazást indítanám. Jó módszernek tartod ezt? Megcsináljam a többi "feleslegesen" futó alkalmazással is? Meg lehetne trükközni, hogy ha pl. a Youtube -bal is megcsinálom, akkor egy linkről indítás esetén az E-Robot parancs megjelenjen a programválasztó ablakban, hogy azon keresztül indítsam a Youtube -ot? Mert ha le van tiltva, akkor nem fog megjelenni a lehetőségek közt.

(#280) bartatamas válasza #79335424 (#279) üzenetére


bartatamas
senior tag

Egy másik, kicsit több manualitást, de kevesebb erőforrást igénylő módszer ha az Elixir widgetek alkalmazás indítóját használod úgynevezett "disabler" módban. Ehhez root kell de egyszerűen tudod vezérelni az alkalmazás állapotát.

A másik felvetéseden elgondolkodom de majd csak jövő héten tudok vele foglakozni.

(#281) #79335424 válasza bartatamas (#280) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hmm... Pedig azt hittem, hogy ismerem az Elixírt. Köszönöm! Tesztelem.
Ráér a dolog. Csak ötletelgetek és sztem jó feature lenne. Csomó felesleges dolgot le lehetne tiltani, ugyanakkor elérhetőek maradnának. Ha jól értem, a Greenify program is ilyesmivel operál. De pl. a Youtube -ot hiába hibernáltatom, valamiért mégis újraindul a háttérben.

(#282) pető bá' válasza bartatamas (#277) üzenetére


pető bá'
őstag

őszinte leszek: ez a parancssoros játék nekem eléggé bonyolult lett, főleg, hogy nem is ismerem az apktool-t, és leírást sem nagyon találtam (olyat, amit így kezdő fejjel megértenék).
egy CWM-es flasheléssel esetleg érdemes próbálkozni? :F

"... and I hope you have a great day!"

(#283) bartatamas válasza pető bá' (#282) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

Ha fent van a tool (http://developer.android.com/sdk/index.html), akkor a platform-tools könyvtárába be kell lépni és kiadni ezt a parancsot:

adb install erobot.apk

Tehát elég egyszerű így feltelepíteni egy apk fájlt. A feltétele az egésznek csupán annyi hogy az

adb devices

parancsnak ki kell tudnia írni a csatlakoztatott készüléket (usb debugging-ot a készükéken engedélyezni kell).l

(#284) pető bá' válasza bartatamas (#283) üzenetére


pető bá'
őstag

hát, nem mondom, hogy nem küzdöttem meg vele, de sikerült:

Install failed missing shared library.

nyilván ez nekem nem mond semmit :) :F

"... and I hope you have a great day!"

(#285) bartatamas válasza pető bá' (#284) üzenetére


bartatamas
senior tag

A program használ Google Api-t. Van egy olyan sejtésem hogy ez hiányzik a készülékről.

(#286) pető bá' válasza bartatamas (#285) üzenetére


pető bá'
őstag

mivel kínai, így nem volt rajta semmilyen google alkalmazás (áruház/maps/gmail stb.), utólag tettem a system-be.
most akkor mivel kellene még kiegészíteni? vagy ezt inkább nem kellene tovább zaklatni..? :F

"... and I hope you have a great day!"

(#287) bartatamas válasza pető bá' (#284) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szét kellene nézni a neten, elsőre ezt találtam:

http://www.slatedroid.com/topic/25334-fixing-the-install-failed-missing-shared-library-error/

(#288) #79335424 válasza bartatamas (#287) üzenetére


#79335424
törölt tag

Van egy teló, utólag telepített gapps -al és egy házilag módosított build.prop -pal. Az apk pedig egy másik telóból lett kimásolva. Nem lehet, hogy az API szintek keveredtek össze?

[ Szerkesztve ]

(#289) bartatamas válasza #79335424 (#288) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szerintem az apk itt nem számít mert már a Google Play érzékeli hogy hiányzik a maps api, gondolom ezért nem engedi feltelepíteni.

(#290) pető bá' válasza bartatamas (#287) üzenetére


pető bá'
őstag

kicsit rápihentem, és újult erővel nekiestem - végre sikerült, végül az áruházból tettem fel :R :R
remélem bejön az app, ha már ennyit szenvedtem vele :D

viszont így első (és második) ránézésre nem találok rajta magyar nyelvet - a telefon alapértelmezetten angol (mivel ezen kívül ugye csak kínai van), gondolom ezért állt angolra..

szerk.: és remélem ezzel a lépéssel más kompatibilitási problémák is megoldódtak (nem ez volt az egyetlen nem elérhető appom). :)

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#291) bartatamas válasza pető bá' (#290) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ha felteszed pl az Elixir-t akkor ott elvileg más nyelveket, magyart is be tudsz állítani.

(#292) pető bá' válasza bartatamas (#291) üzenetére


pető bá'
őstag

igen, ott megvan a magyar.. viszont akkor e-robotban nem? nem nagy gond, eléggé megszoktam már az angolt :)

"... and I hope you have a great day!"

(#293) bartatamas válasza pető bá' (#292) üzenetére


bartatamas
senior tag

Nem úgy értem. Nem a beállításoknál mert az csak a program nyelve. Hanem a szoftver információk oldalon a konfiguráció részben át tudod állítani a készülék nyelvét, ez mindenre érvényesül majd.

(#294) pető bá' válasza bartatamas (#293) üzenetére


pető bá'
őstag

oké, kicsit félreértettem.. :B köszi, megvan - bár mielőtt rányomtam, akkor is hu volt beírva, de mostmár tökéletes :R :R

"... and I hope you have a great day!"

(#295) #79335424


#79335424
törölt tag

Totál X aktával szembesültem. Nem nagy dolog, csak nem találok rá magyarázatot. A parancsokat leírtam #263 -nál. Annyi a változás, hogy töltő csatlakozáskor 180000 -re állítja az értéket, lecsatlakozáskor vissza 30000 -re, ha a "Képernyő 5 perc" csoport nincs fókuszban.
A tickerhez minden értéket átneveztem. Csatlakoztatom a töltőt és kiírja, hogy "Képernyő 3 perc" (ex180000). Lehúzom a töltőt, szépen kiírja, hogy "képernyő 30 sec" (ex30000).
DE!
Ha a töltő leválasztásakor az alkalmazáscsoport fókuszban van, akkor azt írja ki, hogy "180000". ???? Honnan veszi ezt? Csak egy helyen szerepel ez a minta és ott át van nevezve.

[ Szerkesztve ]

(#296) bartatamas válasza #79335424 (#295) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ha átküldöd a parancsokat megnézem.

(#297) #79335424 válasza bartatamas (#296) üzenetére


#79335424
törölt tag

Menta-mél.

[ Szerkesztve ]

(#298) vadkörte válasza #79335424 (#279) üzenetére


vadkörte
addikt

Pont a Greenify-t akartam javasolni erre. Csak annak nem lehet - közvetlenül - ütemezni a működését.
Én úgy hoztam össze, hogy összeraktam egy viszonylag egyszerű ütemezést.
Egy sima "mezei" riasztás, ami 4 óránként lefut. Elindítja a Cache Cleaner-t, ami törli a gyorsítótárakat, majd vár egy meghatározott ideig - 5-10s nálasm elég - majd elindítja a Greenify-t, majd ismét vár, a végén megjelenít egy üzenetet, hogy a ganyézás elkészült.
Előtte be kell állítani rendesen a Greenify-t, nálam a Link2SD, az E-Robot, az Android Weather kivételével mindent hibernál, (NEM jegel, ez más)

Üdv. V. Körte

(#299) #79335424 válasza vadkörte (#298) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez érdekel. Mi a különbség a hibernálás és a jegelés között? Tudom, hogy kell legyen különbség, csak nem tudom, hogy mi. Egyébként érdekesek a módszerek közti különbségek. Én telóval is kísérletezgetek és mini PC -kel is. Néha teljesen más szempontok mentén kell gondolkodni. Pl. az érintőképernyős bevitel hiánya, vagy egy megoldás teljesítménye / fogyasztása. Ez egy telónál pl. számít, de egy mini PC -nél nincs jelentősége.

(#300) vadkörte válasza #79335424 (#299) üzenetére


vadkörte
addikt

A jegelés, az ugye az, amikor megfelelő app-pal - Link2SD, SystemAppRemover, TiBi, stb... - egy alkalmazást elérhetetlenné teszünk a rendszer és a j(/l)uzer irányába. Vagyis attól, hogy nem látod még ott van, csak sem TE sem a rendszer nem látja/használ(hat)ja.
A hibernálás, az az, amikor az app elérhető, futtatható, csak a hibernálást végző app nem hagyja futni, ill. visszatöltődni a rendszermemóriába a hibernált app-ot.
Legalábbis én így értelmeztem. Így nem fogyasztják a futásukkal az erőforrásokat. Egy kevés RAM-mal - műveleti memóriával - "megáldott" telefonnál/tabletnél, ez sokat jelethet a felhasználói élményben.
A Greenify csak 4.0 felett telepíthető, de ha a készülékedre CM10.1-et telepítettél, azon is emfut. Az Ace-emen is röhögve fut, holott nemhogy 4.2.2, még 4.0 sincs hozzá hivatalosan. Hivatalosan Cm10.1 sem, de ebbe ne menjünk bele...

MiniPC-nél felesleges ilyenekkel szarakodni, mivel ott ha nem húzzák ki a ménkümadzagot, az áramforrás állandó. Telefonnál, azért az akkukapacitás véges tud lenni. Maximum a kevés RAM lehet az indok, de a Droid nem Symbian.

Üdv. V. Körte

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.