Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Sogi74 válasza bartatamas (#50) üzenetére


Sogi74
tag

Köszönöm

(#52) fojuzer


fojuzer
aktív tag

Nos elözö Progija az "ELIYIR" kiváló,jól müködöd,valoszinüleg ez is kelemems lészen,kár ,hogy kevés Magyar ir,csinál programokat.sajnos A Magyar "APP2ban sem telom,sem másut nem szerepel,EJnye,ez senkinek nem tünik fel? Ennyire nem érdemes a hazánkfiait népszerüsiteni? Sajna! :C ;)

föolvaso

(#53) ZolkoW válasza bartatamas (#50) üzenetére


ZolkoW
őstag

NFC nálam is szürke, de akkor lehet, hogy előbb-utóbb rootolom, mert ez nagy érvágás lenne, ha nem tudnám használni - mert egyelőre eléggé tetszik a program.
(Xperia Ion, 4.0.4)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#54) darvinya válasza bartatamas (#48) üzenetére


darvinya
titán

kicsit OFF

Segítséget kérek abban, hogy nem találok normális Excel kezelőt.

Nehéz csak Excel kezelőt készíteni?
Miként kezdjek neki?

Köszi.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#55) sid87


sid87
senior tag

Tetszene a progi, de össze vissza ugrál a helyek között. Egyik pillanatban még otthon vagyok, Wifi be, utána valamiért úton leszek és Wifi ki, Mobilnet be (ezeket állítottam be). Nem értem miért ugrál.

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#56) bartatamas válasza sid87 (#55) üzenetére


bartatamas
senior tag

A History (Történet) képernyőn meg tudod nézni mikor és miért érzékelte úgy hogy elhagytad a helyet. Szinte biztos hogy azért mert van olyan cella amibe néha belemegy a telefonod és még nem adtad hozzá a helyhez.

Ilyenkor csupán annyit kell tenni hogy a Történet képernyőn rákattintasz arra a sorra amely a hely elhagyását érzékelte és hozzáadod a cellát a kívánt helyhez. Fontos tudni hogy a telefon folyamatosan váltogat cellák között és egy helyhez nem csak egy hanem több cellát kell regisztrálni.

(#57) rtzmp válasza bartatamas (#56) üzenetére


rtzmp
aktív tag

ja, nekem is a munkahelyemen volt vagy 8-9 beregisztrálva, aztán meguntam az ilyen szintű regisztrálást, mert már vagy 1 km kör volt így. A cella szintűt én el is felejtettem ezért, hanem inkább a wifi-hez nézem helyemet (ha már wifit akarom bekapcsolni)...

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#58) bartatamas


bartatamas
senior tag

Az ilyen nagy méretű helyek (sok cella) elkerülése végett van az E-Robot-ba olyan lehetőség hogy a tényleges cellákat (amik közel vannak és sűrűn lép be oda a telefon) normál cellaként adod hozzá. Amik távol vannak és nagyon ritkán lép be a telefon "ignorált" cellaként.

Ha egy ignorált cella van a munkahelyedhez beállítva és éppen ott tartózkodsz akkor ha a telefon egy ilyen ignorált cellába lép be akkor nem történik kilépés, az alkalmazás nem fogja detektálni a helyszín elhagyását.

Azonban ha éppen a munkahelyed felé tartasz és belépsz ebbe az ignorált cellába akkor nem fogja detektálni a munkahelyre való belépést hiába a munkahelyhez van rendelve az ingorált cella.

Egy szó mint száz az ignorált cella segít abban hogy pontos legyen a helymeghatározás és ne történjenek indokolatlan kilépések.

Remélem ez így érthető volt valamennyire ;)

(#59) sid87 válasza bartatamas (#56) üzenetére


sid87
senior tag

Köszi! Megnézem.

Arra van megoldás hogy pl. otthon vagyok, és bekapcsolja a wifit automatikusan, de nem akarom pl hogy éjjel, vagy amikor nem használom menjen? Mert kikapcsolom a wifit, de nem sokkal később újra aktív.

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#60) rtzmp válasza sid87 (#59) üzenetére


rtzmp
aktív tag

pro verzióban a kondiciók hozzáadásával (leszűröd ezt a funckiót bizonyos időszakra)

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#61) bartatamas válasza sid87 (#59) üzenetére


bartatamas
senior tag

Csak akkor fut le az "Enter location" esemény ha belépést érzékel az adott helyre. Tehát ha visszakapcsolja a wifit az csak úgy lehet ha volt kilépés-belépés érzékelés. Szóval valszeg van olyan cella amit még fel kell venni. Ezt láthatod a Történet képernyőn.

(#62) ZolkoW válasza bartatamas (#48) üzenetére


ZolkoW
őstag

2 kérdés: a gyorsulásmérővel tudom valahogy detektálni,hogy mondjuk arccal lefelé nyugalomban van a telefon?
mert nemigen találtam,hogy kellene ehhez megadni a feltételt.
másik: lehet valahogy ideiglenesen felfüggeszteni parancsokat?
köszi!

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#63) szuleg


szuleg
csendes tag

Gratulálok a programhoz.Logikus felépítésű,könnyen beállítható.
A repülő módot nem tudom aktív működésre bírni./moto atrix cm 10.1 nincs hozzá megfelelő kernel/.Lehet,hogy a rommal van a probléma?

(#64) ZolkoW válasza ZolkoW (#62) üzenetére


ZolkoW
őstag

na ezt nevezem supportnak! mára belekerült mindkettő az új verzióba :) :R

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#65) bartatamas válasza szuleg (#63) üzenetére


bartatamas
senior tag

Mi történik ha rákattintasz? Semmi? Próbáld meg hogy felrakod az Elixir 2 - System add-on-t és átkonvertálod rendszer alkalmazássá. JB alatt már csak rendszer alkalmazás állíthatja a repülő módot.

(#66) szuleg válasza bartatamas (#65) üzenetére


szuleg
csendes tag

Köszönöm a javaslatod,igy már működik!
Igen,elötte nem reagált ez a funkció (párhuzamosan a wifi eddig is bekapcsolt.)

(#67) wody21


wody21
tag

Kipróbáltam az ingyenes verziót, nagyon frankó volt. Beállítottam, hogy Wifi bekapcsolásakor indítson el bizonyos programokat, és kikapcsoláskor pedig állítsa le azokat. Jól is működött, de valamiért többet merült a telefon egy éjszaka alatt, mintha hagytam volna a háttérben futni azokat a programokat :S (Alcatel OT-995 ICS) Emiatt inkább leszedtem. Nem tudom más tapasztalt-e hasonlót, vagy csak én jártam kicsit furcsán ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#68) vadkörte


vadkörte
addikt

A frissítés óta valamiért néha az első indítási kísérletnél FC-ol az app. Ha mégegyszer indítom fut rendesen. Egyébként ahogyan azt a Play-es értékelőben is írtam, kellemes kis app-ocska. Bár nem hülyegyerekbiztos a használata, kell mellé némi türelem és logika. Viszont megéri a rá szánt időt.

Üdv. V. Körte

(#69) #79335424 válasza vadkörte (#68) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hmm... Érdekes. Nekem pont a korábbi verzióval csinálta ugyanezt. Tényleg nem hülyebiztos, de ha az lenne, akkor semmi értelme nem lenne az egésznek. Egyébként egy közelségérzékelős, képernyőlezárós kísérletezés eredményeként majdnem sikerült kizáratni magam a saját Galaxy -somból.
Kíváncsi lennék vmire. Én vok ennyire béna, vagy akik eddig azt írták, hogy egyszerű a kezelése, azok nem próbálkoztak a ki-be kapcsolgatásnál összetettebb dolgokkal? Mindenki vágja, hogy pontosan mikor, mire kell használni egy tagadás operátort, hogyan kell paraméterezni, vagy hogy mire jó egy double konstans? Mert bevallom, hogy én itt elakadtam, pedig ezek nélkül nem nagyon lehet a programban változókat kezelni, ezáltal két feltételt, vagy parancsot egymástól függővé tenni.

(#70) ZolkoW válasza #79335424 (#69) üzenetére


ZolkoW
őstag

engem érdekelne, de annyira nem ment, hogy feladtam. lettek volna ötleteim, pl. tök jó, hogy most a lefordításhoz tudok rendelni mondjuk csengési módot, de ugye az lenne az igazi, ha be tudtam volna állítani, hogy amikor meg visszafordítás van, akkor visszaálljon :)
meg remek lenne, ha saját változót is tudnék használni, amitől függően aztán szűrhetek, pl. hogy valami megtörtént-e már, vagy még nem (hogy ne fusson le egynél többször egy parancs).
egyébként a programozás nem áll olyan távol tőlem, de ezt a szűrős részt qrvára nem éreztem át :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#71) bartatamas válasza ZolkoW (#70) üzenetére


bartatamas
senior tag

Saját változót tudsz kezelni. Be tudod állítani az értékét és fel is tudod használni megkérdezni. Egy egyszerű példa:

Esemény: közelségérzékelö
Művelet: változó beállítása (isNear = egyenlő(változó(value), 0))

A value változó a közelség esemény kimeneti paramétere (látható az esemény kiválasztásakor). Ezt összehasonlítjuk 0-val annak eldöntésére hogy közelt érzékel-e (a távolság 0-e).

Ezután bármilyen parancsban használhatjuk az isNear változót, pl feltételben így: változó(isNear)

(#72) #79335424 válasza ZolkoW (#70) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bevallom, ezt a kérdést egy kis felmérésnek, közvéleménykutatásnak szántam. Már az Elixír kapcsán is sokat leveleztem Tamással (ezúton is nagyon köszönöm a sok segítséget!!!). Tudtam, hogy készül nála egy automatizáló program. Nagyon vártam. Amikor megjelent az E-Robot és először kipróbáltam, rögtön írtam neki, hogy ez a rész nem kerek és sztem nem én leszek az egyetlen, akinek nem az. Ez így sztem (hogy is fogalmazzak) túl geek ahhoz, hogy a felhasználók többsége (szándékosan nem átlagost írtam) kezelni tudja. Tamás természetesen minden elvetemült ötletemnél segített, de nem ez a megoldás, hanem hogy érthető legyen a dolog. Most csak arra vagyok kíváncsi, hogy mennyire általános a problémám. Mert ha egyszer az terjed el róla, hogy "pilótavizsga" kell hozzá, akkor már késő. Pedig kár lenne érte, mert én óriási lehetőséget látok benne. Tengernyi ötletem van, hogy mire lehetne használni. Különösen ilyen rugalmas fejlesztői háttérrel.

(#73) bartatamas válasza #79335424 (#72) üzenetére


bartatamas
senior tag

Tapasztalom én is hogy nem egyértelmű pontosan hogyan is kell használni. Ha valakinek van ötlete hogyan lehetne a kifejezések megadását érthetőbbé tenni szívesen veszem. Már azon is gondolkodtam hogy a típusozást meg kellene szüntetni.

(#74) #79335424 válasza bartatamas (#73) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom, gondolkodni fogok rajta. Azon is gondolkodtam, amit írtál nekem a közbeépített biztonsági funkcióról. Arra gondoltam, hogy létrehozok egy parancsot, ami egy meghatározott sms szöveg hatására felfüggeszti az összes többi parancsot. Ha létrehozok egy újabb kísérletet, akkor először annak a nevét hozzárakom a felfüggesztési műveleti listához. Így egy félresikerült próbálkozásnál legrosszabb esetben másik telóról küldök egy sms -t és nem rekesztem ki magam a telóból (hacsak épp nem az összes sms tiltásával, vagy a repülőmód állandósításával kísérletezek :) ).

[ Szerkesztve ]

(#75) ZolkoW válasza bartatamas (#71) üzenetére


ZolkoW
őstag

már több lépéssel közelebb vagyok, úgy érzem, de még mindig nem áll össze, hogy amit leírok vagy kigondolok ilyen zárójeles (emberi programnyelv :) ) formában, azt hogy ültetem át a lenyíló mezőkbe.. pl. mi az az "alapértelmezett" ?
elkélne egy részletes dokumentáció, az biztos, mert gondolom neked logikus a felépítése, és ha megértem, akkor én is tudni fogom, de így egy óra szenvedés alatt sem tudtam az isNear változóval szűrni, pedig szűrő nélkül működött a parancs, és szerintem az értékadás is, valamit a feltételnél szúrok el..

egyébként amikor olvastam a progiról, meg beleírtad a "pause" funkciót külön-külön a parancsokba, akkor én is gondoltam, hogy szívesen megosztanám az észrevételeimet, de gondolom ilyen emberből akad túl sok is, meg aztán nagyon azóta energiám sem volt hozzá.

ilyenekre gondolok, hogy pl. a Műveleteknél létrehozok egy Üzenet Megjelenítése akciót, és számomra az lenne beszédesebb, ha Üzenet Típusa (lehet hogy van jobb is) szerepelne, mert csak az alatta lévő Érték mezőből derül ki, hogy nem felülre kell írni annak a tartalmát, hanem ide..

meg a műveleteknél nem feltétlenül magától értetődő, hogy fentről le, vagy leeerőől feeeel :) a végrehajtási sorrend, igaz, az ilyesmit elég a doksiban is leírni (persze legjobb, ha valamiből látja az ember, de én fórumot is úgy szeretek olvasni, hogy felül van a legfrissebb, tehát nem voltam biztos benne, hogy a felső hajtódik végre először)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#76) bartatamas válasza ZolkoW (#75) üzenetére


bartatamas
senior tag

Változónál az alapértelmezett érték az amit akkor ad vissza ha nem volt ilyen változó.

Pl: Variable (name=isNear, default=false)

Ez azt jelenti hogy az isNear változó értékére vagyok kíváncsi de ha még nem lett létrehozva akkor tekintse úgy hogy az értéke false, azaz nem érzékel közelséget.

Igen, nekem sokkal könnyebb helyes kifejezéseket megadni mert látom ha logban ha valamit elrontok illetve könnyen tudom tesztelni. Ha arra vagyok kíváncsi hogy jól adok-e meg egy kifejezést akkor én szoktam a Toast üzenet megjelenítése műveletet használni hogy kiirassam az értékét. így lehet ellenőrizni. Hasonlóan lehet megtudni hogy egy esemény mit ad vissza egy adott nevű paraméterben. Doksi persze tényleg jó lenne. Most is bővítettem kicsit a parancsikonokkal. Szépen lassan bővítem, sokkal több idő kellene ...

Ha ötleted vagy kérdésed van nyugodtan írj, amint van időm reagálok. A visszajelzésekből tudok csak építkezni, addig sötétben tapogatózok ;)

A műveletek sorrendjéről annyit hogy nincs olyan programozási vagy script nyelv ahol lentről felfelé hajtódnának végre a parancsok. Számomra ez annyira természetes hogy ahogy olvasunk ugyanúgy ez is fentről lefelé értendő.

(#77) ZolkoW válasza ZolkoW (#75) üzenetére


ZolkoW
őstag

huh.. na sikerült a feltétel, debug célra a BT-t egy widgettel kapcsolgattam, és minden ki- és bekapcsolásnál ír egy üzenetet, de csak akkor, ha az isNear változó értéke 1.
ez volt az alapfelállás, de hogy miért ezekkel a beállításokkal sikerült elérnem,most sem értem teljesen, viszont legalább az jó hír, hogy a szűrő piros szövege olyat tartalmaz, amit értek ( "isNear egyenlő 1" ).

na leírom, hogy néz ki a szűrőm:

Egyenlőség operátor

Kifejezés:
Változó értéke

név:
isNear

alapértelmezett:
Integer konstans

érték:
1

kifejezés:
Integer konstans

érték:
1

(ez kicsit több, mint amit várnék :D - már eleve ijesztő volt az elején is, hogy mindig megnyílik egy újabb "kifejezés", vagy "alapértelmezett" menü, amibe biztos be kell írni valamit, pedig már úgy éreztem, megadtam mindent)

#76-ra: a sorrend jogos, és szőrszálhasogatás a részemről, de talán arra jó volt megemlíteni, hogy szemléltessem, hogy egy igazi profi programnál picit azt is elvárom, hogy valahogyan rávezessen ilyen dolgokra is, hogy ne maradjon ez se kérdés. (nem muszáj egyetérteni, lehet hogy a világon én voltam az egyetlen, akiben felmerült, hogy biztos fentről le megy-e)
asszem én megszámoznám a műveleteket.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#78) bartatamas válasza ZolkoW (#77) üzenetére


bartatamas
senior tag

És hogy néz ki az isNear beállítása? Mert akkor gondolom nem úgy ahogy én írtam ...

Az érzékelő szenzor elvileg 0-t ad vissza ha közelséget érzékel és nem 0-t ha távolt. Ez utóbbi készülék függő, a szenzortól függ, nálam pl 9.

De nem akarok bekavarni ;)

(#79) ZolkoW válasza bartatamas (#78) üzenetére


ZolkoW
őstag

Távolságmérő esemény
mikor: közel

Műveletek
változó beállítása
név: isNear
érték: 1

(változó beáll. belül:

Paraméterek

név:
isNear

érték:
integer konstans

érték:
1)

egyébként elég lenne a fontosabb változótípusokkal 1-1 példán szemléltetni, hogy a programban beállított cucc hogyan nézne ki utasításként, ahogy fentebb is írtad. azért lassan megértem majd..

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#80) bartatamas


bartatamas
senior tag

Igen, ez azért nem jó így mert az esemény csak akkor váltódik ki ha közel-t érzékel és ekkor a változót beállítod 1-re. De azt nem detektálod ha távolt érzékel.

Ezért kell az hogy az eseménynél elfogadod a közel és távol értékeket is.

És az isNear változót úgy állítod be hogy akkor legyen igaz ha közelt érzékel:

Set variable, name=isNear, value=Equals ahol

param1: Variable(value)
param2: Integer constant 0

(#81) bartatamas válasza bartatamas (#80) üzenetére


bartatamas
senior tag

És ezután már a kifejezésben simán használhatod hogy

Variable (name=isNear, default=false)

Ott már nem kell akkor equals mert az ellenőrzést betetted a változó beállításához.

(#82) ZolkoW válasza bartatamas (#80) üzenetére


ZolkoW
őstag

kezd lankadni a figyelmem, a Param1-2-t most nem tudom hova tenni, de holnap nekifutok.
viszont volt másik parancs is a távol állapotra, ami visszaállította 0-ra a változót. meg ki is írattam velük, ezek szépen működtek, csak a szűrés sikerült nehezen a harmadik parancsnál (és túlbonyolítottan, meg még így is szerintem csak véletlenül)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#83) bartatamas


bartatamas
senior tag

Param1 és 2 az Egyenlő operátor két paramétere lett volna. Nem emlékeztem mi volt a nevük.

(#84) #79335424


#79335424
törölt tag

Szerintem erre az alapra egy nagyon jó topikot lehetne összehozni. Írogatnánk, hogy ki, mit, hogyan oldott meg. Tanulhatnánk egymástól. Tamás segíthetne, ha elakadunk és közben talán Ő is kapna tippeket. Arról nem is szólva, hogy ha több ember is agyal ugyanazon a parancson, akkor egy fórumban nem kell egyesével segíteni. Sőt! Már írtam arról Tamásnak, hogy ha van egy egységes, importálható formátum, akkor lehetne parancs-piac. Vki megcsinál egy parancsot, exportálja, rövid leírással feltölti pl. egy Dropboxra, vagy Gdrive -ra és azt más egyszerűen letöltheti és importálhatja. Ez nem az én ötletem, tudom, hogy más automatizáló programnál létezik ilyen. Viszont sokat segítene az E-Robot népszerűsítésében, tanulásában. Feldobtam a labdát, UFFF.

(#85) vadkörte válasza #79335424 (#69) üzenetére


vadkörte
addikt

Nem. Nem Te vagy ennyire béna. Egyszerűen amire én használom, ahhoz ilyen mélységig nem kellett belemélyednem.
Nem vagyok geek, de az átlag droiduser-től kicsit többnek érzem magam.

Üdv. V. Körte

(#86) #16695808


#16695808
törölt tag

hogyan kell azt beállítani hogy ha hazaérek (cella+ bekapcsol a wifi és ez csak 2percig mert utána wifi of legyen)?
és ezután 4 óránként tegye meg ugyanezt.

(#87) #79335424 válasza #16695808 (#86) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lenne ötletem, de Tamás is biztos figyeli a hozzászólásokat. Úgyhogy én inkább csak annyit kérdeznék, hogy jól átgondoltad, hogy mit szeretnél? Amit leírtál, az egyéb paraméter nélkül azt eredményezi, hogy 2perc után akkor is ki fog kapcsolni a wifi, ha épp használnád, vagy épp szinkronizál. Arról nem is szólva, hogy ha épp használod, amikor az automatizált kikapcsolástól számítva eltelik 4óra és 2 perc, akkor szintén ki fog kapcsolni. Sztem amit szeretnél, ahhoz még be kéne iktatni néhány feltételt.

(#88) bartatamas válasza #16695808 (#86) üzenetére


bartatamas
senior tag

Én sem teljesen értem, a Wifi kikapcsolásával akarsz aksit spórolni?

Amúgy valami ilyesmire gondolnék.

1. parancs: (ez felel a tevékenység végrehajtásáért)

műveletek: wifi bekapcs, várakozás 2 percig wifi kikapcs

2. parancs: (ha hazaérkezel csinálja ezt meg):

esemény: hazaérkezel
műveletek: 1. parancs végrehajtása

3. parancs (ismételt végrehajtás):

esemény: Riasztás (ismételt, óránként). Az hogy 4 óránként meg lehet fogalmazni de nem olyan egyszerűen (óra=0 vagy óra=4 ...), a legegyszerűbb ha belerakok egy olyan ismétlési intervallumot hogy 4 óra.
művelet: 1. parancs végrehajtása

Ez nem teljesen ugyanaz amit írtál de kivitelezhető és talán megfelel. Időzítéseket indítani és leállítani dinamikusan nem lehet.

(#89) #79335424 válasza bartatamas (#88) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szia! Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy mi történik, ha a végrehajtó parancs úgy néz ki, hogy "wifi be - várakozás 120000 - wifi ki - várakozás 4ó (most nem matekozom ki ezredben) - parancs indítása"
Amit elindít, az pedig visszaindítja ezt. Egy harmadik pedig megszakítja, ha elhagyja a cellát. Rossz az elképzelés?

(#90) bartatamas


bartatamas
senior tag

Megszakítani nem tudja egy harmadik. De azt sem hiszem hogy az OS hagyja hogy ennyi ideig fusson a szál, de még nem próbáltam ;) Elvileg az OS bármikor leállíthat egy szolgáltatást memóriaproblémák esetén majd újraindítja, szóval simán lehet hogy közben újraindítja a szolgáltatást.

(#91) #79335424 válasza bartatamas (#90) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor kell csinálni egy kamu ébresztést 4 óránként, és azt megadni eseménynek. :)

(#92) ZolkoW válasza bartatamas (#90) üzenetére


ZolkoW
őstag

1 órát már próbáltam időzíteni, nem működött :)
ismétlés egy óránként, változó növel, és változó=4 esetén (meg valami feltétel, pl. képernyő nem aktív) wifi kikapcs?

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#93) #16695808 válasza bartatamas (#88) üzenetére


#16695808
törölt tag

Nagyon örülök hogy itt van a fejlesztő, én arra gondoltam hogy riasztás 1 óránként Wifi be, 1percel később meg egy másik riasztás Wifi ki szinten 1 óránként. És mindezt még felülírom egy este 9-es riasztás +előző kettő parancs eltiltás és egy reggel 9 az első kettő parancs engedélyezés. Így ha Wifi közelben vagyok megjonnek az emailek.

(#94) #16695808


#16695808
törölt tag

Egy gondom még van a cella adatokat nem tudja kinyerni sehogy sem csak az első 2 számot tudja de az mint tudjuk az ország és a szolgáltató számai. Ezt a funkciót hogyan lehet működésre bírni vagy ezt csak a pro tudja?

(#95) bartatamas válasza #16695808 (#94) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ezt hogy is érted? Mire akarod használni?

Mert ha hely alakú feltételeket eseményeket akarsz akkor a "Helyek" képernyőn kell definiálni a helyeket, ott adhatod meg a helyhez tartozó cella adatokat.

Majd a "Belépés a megadott helyre" és "Kilépés a megadott helyről" helyről eseményeket tudod használni annak detektálására hogy beléptél vagy kiléptél, illetve az "Adott helyen van" kifejezést lehet használni feltételként műveletekhez vagy eseményekhez.

Tehát közvetlenül cella adatokkal nem kell dolgozni hacsak nem tényleg pont azt akarnád valamiért.

(#96) #16695808 válasza bartatamas (#95) üzenetére


#16695808
törölt tag

oké ez eddig világos de amikor a helyeknél gsm cellák gyűjtését választom (keres de 216 és 30 on kívül a másik kettő 0-át mutat) nem történik semmi... akkor mikor jó (tehát mikor van beazonosítva a helyem?)

(#97) bartatamas válasza #16695808 (#96) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ja, hogy ez a helyzet hogy a másik kettő 0. Nem tudom, ilyet még nem láttam ;)
Tudsz írni nekem egy email-t ide: bartadev@gmail.com, küldenék egy kis teszt alkalmazást.

(#98) #16695808 válasza bartatamas (#97) üzenetére


#16695808
törölt tag

küldem a mailt.
Ja és ezt írja ha azt választom hogy hely megtekintése: Java.net.UnknownHostException: www.google.com
(ja a google térkép le van nálam radírozva)

(#99) bartatamas


bartatamas
senior tag

Maps-et nem használ, ez a hiba arra utal inkább hogy a www.google.com hostnevet nem tudja feloldalni, ami pedig csak akkor lehet talán ha nincs neted. De gondolom van ...

(#100) apacsay válasza bartatamas (#71) üzenetére


apacsay
tag

sziasztok, csak jelezném, hogy nekem , egyszerű felhasználónak, szinte nulla programozási előélettel, ismerettel ez így magas... ebből , alig alig értettem valamit

Pixel 7 PRO / Samsung S6 TAB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.