Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Flyme válasza Flyme (#1104) üzenetére


Flyme
senior tag

Letöltöttem az appot.. Hogyan tudnám beállítani ezt a 20p-n keresztül 1p majd 30mp utáni értesítést? :B

(#1152) zeon.hu válasza #79335424 (#1148) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

nyilván tök hülye vagyok ehhez is, de nem látni a Secure Settingset a Műveletek-külső alkalmazások alatt.

#?*@&!

(#1153) zeon.hu válasza zeon.hu (#1152) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

mindenesetre működik, már megmaradt a swiftkey.
kösz!

#?*@&!

(#1154) #79335424 válasza zeon.hu (#1150) üzenetére


#79335424
törölt tag

Valamelyikünk nagyon félreérti a szitut és sztem sanszos, hogy nem én vagyok az. Tamás tegnapi levele után csinálhattad, mert a MAI frissítésben levő opció teljesen feleslegessé, sőt, nehezítő tényezővé változtatja az általad MA leírt parancsot. A hálózathoz csatlakozva esemény már nem jó, mivel ha bekövetkezik az már rég rossz! Helyette mást kell alkalmazni. Mondjuk a wifi bekapcsolva eseményt, adott helyen van feltétellel. A művelet pedig az új (mai) opció, a hálózat tiltása, benne a mifi SSID paraméterrel.
Ha ez érvényesül, akkor viszont úgy is maradna. Ezért kell egy másik parancs, ami mondjuk az adott helyről kilépés eseményére végrehajtja a hálózat engedélyezése műveletet. SZERINTEM.

(#1155) zeon.hu válasza #79335424 (#1154) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

akkor én voltam félreérthető:
napokkal ezelőtt leveleztük le Tamással, hogy milyen parancsot hozzak létre, azt már akkor meg is csináltam, és arra írtam, hogy random jelleggel működik csak.
azóta frissítettem és már új parancsot hoztam létre.
de az ötletet köszönöm, ez alapján fogom akkor módosítani.

#?*@&!

(#1156) #79335424 válasza Flyme (#1151) üzenetére


#79335424
törölt tag

Előbb a #1126 -ot tisztázzuk! Azt kell megérteni, hogy a robot ha elindít vmit, azt utána "békén hagyja". Ha egy elindított folyamatot be akarunk fejeztetni, vagy más irányba "terelni", azt külön kell definiálni. Olyan ez, mint amikor meglökünk egy golyót. Amíg vmi más irányú erő nem hat rá, addig az arra gurul, amerre elindítottuk.

(#1157) Flyme válasza #79335424 (#1156) üzenetére


Flyme
senior tag

Persze,nyilvan nem evekig akarom,hogy menjen,csak 20percen keresztul,ahogy irtam.

(#1158) #79335424 válasza zeon.hu (#1155) üzenetére


#79335424
törölt tag

Annyi lehetőség van a Robotban, hogy egy feladatot nagyon sokféleképpen lehet végrehajtani. Pl. az előbbi ötletemben is érzek necces pontot. Az "adott helyen van" lehet, hogy nem jó feltétel. Úgy is lehet, hogy az egyik parancs csak annyit csinál, hogy wifi bekapcsoláskor tiltja a hálózatot. Egy másik parancs, cellából kilépésnél engedélyezi a hálózatot, viszont tiltja a wifis parancsot. Egy harmadik parancs pedig cellába belépésnél engedélyezi (az engedélyezés nem keverendő az aktiválással). Azért gondolom így, mert nem vagyok biztos abban, hogy csak cellainfó esetén jól működne az "adott helyen van" feltétel. GPS esetén pedig külön le kéne kérdezni a pozíciót. Így viszont már a cellába lépéskor teljesül az egyik feltétel. Így a wifi bekapcsolásnál már nincs "ha", amin elakadhatna a tiltás.

(#1159) #79335424 válasza Flyme (#1157) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bocs, akkor én értek félre vmit!

"20 percen keresztül 1 perc, majd fél perc után csipogjon"

De mitől marad abba a félpercenkénti csipogás? Vagy ez is egy fix, 20 perces termin lenne? Tehát 2x20 percig tartó műveletet szeretnél?
Mivel szeretnéd indítani? Manuálisan, egy parancsikonnal?

(#1160) #79335424 válasza bartatamas (#1101) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem úgy tűnik, hogy a 2 és 10 stimmel, de a 20 kimaradt.

(#1161) Siriusb


Siriusb
veterán

Úgy tűnik, az új verzió és a nyári időszámítás hadilábon állnak egymással, 1 órát elcsúszva futnak le a parancsaim. :)

(#1162) Oldman2 válasza Siriusb (#1161) üzenetére


Oldman2
veterán

Megint? Ilyen hibajelenség régebben volt már 1x...

(#1163) bartatamas válasza Siriusb (#1161) üzenetére


bartatamas
senior tag

Gondolom ez egy olyan Riasztás aminél az időpont a téli időszámításra esik, ugye?
Most a risztás részt teljesen újra kellett írnom, visszakerült ez a hiba, javítom.

(#1164) Siriusb válasza bartatamas (#1163) üzenetére


Siriusb
veterán

Én még nem láttam a robotban olyat, hogy be lehetne állítani, milyen időzónához igazodjon. Egyszerűen pl 20:00-ra van beállítva egy parancs futása, s ehelyett 21:00-kor fut le (aktuális rendszer idő).

(#1165) bartatamas válasza Siriusb (#1164) üzenetére


bartatamas
senior tag

Úgy értem hogy mi a dátum ami be lett állítva.

(#1166) Siriusb válasza bartatamas (#1165) üzenetére


Siriusb
veterán

Mindig elfelejtem, hogy dátumot is kell beállítani (ami nekem nagyon furcsa :B ). Egyszóval igazad, télvíz idei dátum van megadva.

(#1167) bartatamas válasza Siriusb (#1166) üzenetére


bartatamas
senior tag

Küldtem neked egy javítást. Ki tudod próbálni hogy ma jól aktivizálódik-e?

A dátum azért kell hogy beállíthass egy jövőbeli dátumot hogy mikor értesítsen. Persze az év megadásának lehet hogy nincs nagyon értelme, de mondjuk beállíthatod hogy mondjuk 2050-ben szóljon hogy nyugdíjas lettél :)

(#1168) Siriusb válasza bartatamas (#1167) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszi, kipróbálom.

Szegényes a fantáziám, de nem tudok elképzelni részemről olyan igényt a robotban, amihez egyszeri riasztás kellene, csak ismétlődést használok. :) Mondjuk a Google naptárban valóban vannak egyszeri figyelmeztetések nekem is. :D

(#1169) Siriusb válasza bartatamas (#1167) üzenetére


Siriusb
veterán

Sikerült a javítás, a megfelelő időben indult a parancs.

(#1170) #79335424 válasza Siriusb (#1168) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pl. a hat hónappal későbbre előjegyzett fa-rock hosszabbító műtéted előtti figyelmeztetés. Nem mindenkinek szegényes a fantáziája. :D

(#1171) fPApi


fPApi
őstag

Szerintem hasznos lenne egy helyre gyűjteni jól működő példákat, amelyekből tanulni lehetne, illetve ötleteket lehetne meríteni. Célszerűen pl. a barta.hu oldalon lehetne egy olyan hely, amelyre bárki feltölthetné a jól működő feladatai részleteit. A logikáját sokkal könnyebb lenne példákon belül gérteni, és így jobban ki lehetne használni a tudását.

(#1172) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

udv!

lehetséges olyan parancsot kiadni, hogy ha mobilnethez kapcsolódok, akkor egyetlen app kivételével minden olyat tiltson, ami adatforgalmat bonyolít?

#?*@&!

(#1173) bartatamas válasza zeon.hu (#1172) üzenetére


bartatamas
senior tag

Nem. Ebbe beletartozna sok rendszer alkalmazás is aminek tiltása valszeg használhatatlanná tenné a telefont.

(#1174) zeon.hu válasza bartatamas (#1173) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

kösz!
csak van egy app, amit órákon keresztül kell használnom esetenként, viszont kímélném az adatforgalmi limitemet :)

#?*@&!

(#1175) bartatamas válasza zeon.hu (#1174) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ezt én is nagyon hiányolom az Androidból hogy alkalmazás szinten be tudjam állítani hogy használhat-e mobil netet vagy sem. Persze az lenne a legjobb ha wifi hálózatot is tudnék tiltani a hotspot miatt.

Amúgy ha a rendszer beállításoknál a Restrick background data opciót beállítod akkor nem pont az történik hogy semmilyen alkalmazás nem használhatja a mobilnetet csak az amit éppen használsz?

(#1176) #79335424 válasza zeon.hu (#1174) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem neked egy tűzfalprogram kéne. Pl. AF firewall. Profilokat lehet létrehozni. Tasker plugin, úgyhogy a Robottal is tudsz profilt váltani.

[ Szerkesztve ]

(#1177) zeon.hu válasza #79335424 (#1176) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A tűzfal lesz egyelőre a megoldás.
Kösz!

#?*@&!

(#1178) #79335424 válasza fPApi (#1171) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezen már többen, sokat gondolkodtunk. Az a baj, hogy ha egy parancs külső alkalmazásra hivatkozik, akkor az másik készüléken csak úgy működhet, ha újradefiniáljuk az alkalmazásokat (magyarul betallózzuk ugyanazt). A screenshot sem az igazi, mert egy változó összeállítása nem derül ki belőle. Ahhoz a "paraméterek módosítása" után feljövő ablakról kéne kép. A legjobb talán egy webes felület lenne, amin meg lehetne néhni egy-egy parancs "belsejét". Routereknél láttam ilyet. Beírtam a típust és tudtam lépkedni a menüjében. Persze az lényegesen egyszerűbb, mivel eleve egy webes felület. De még az sem biztos, hogy elég lenne. Én azóta vártam a Robotot, amióta Tamás megemlítette, hogy tervben van nála egy ilyen és megjelenése óta használom. Sztem kellő lelkesedéssel állok a dologhoz. Ma megpróbáltam összehozni egy változót, de beletört a bicskám. Pedig ott van hozzá a minta a telómon. Csak nem értem.

(#1179) fPApi válasza #79335424 (#1178) üzenetére


fPApi
őstag

Persze, tökéletes megoldás biztos nincs, de én nem a legbonyolultabb feladatokra gondoltam. Nekem (és esetleg másoknak is), aki még csak próbálgatja, sokat segítene néhány, működő, egyszerűbb feladat leírása. De, ha nem, hát nem, kínlódok(unk) tovább (az azért látszik a hsz-ekből, hogy sokan szeretnék használni, de megakadunk már a logikáján - én legalábbis sokszor).

[ Szerkesztve ]

(#1180) #79335424 válasza fPApi (#1179) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem vagyunk egyformák. Én sem tanultam soha számítástechnikát, vagy programozást. De nekem valahogy elsőre érthető volt. Eseményhez rendelek műveletet. Persze megértelek, mert a változók kifognak rajtam. Ez viszont lehet, hogy másnak természetes. De ha kitalálod, hogy mi, hogyan legyen, akkor én szívesen hozzáadom, amit tudok. Azt viszont megjegyezném, hogy a support így is messze kiemelkedő az Android alkalmazások között, ráadásul anyanyelvünkön. Egy ilyen szintű alkalmazást máshol egy team managel, plusz a közösségi support. Sztem nyugodtan a project mellé lehet állni és segíteni. Tamás biztos nem fogja azt mondani, hogy ne tedd. Tegyél érte, hogy mások is tehessenek! Tegyél hozzá tárhelyet, adj felületet, teremtsd meg a körülményeit, manageld a kontrollját, stb. Jutna mindenkinek feladat. Ezt mind nem várhatjuk el Tamástól.

(#1181) fPApi válasza #79335424 (#1180) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi a kioktatást, így kell ezt csinálni ha valaki valamiben jobb, mint a másik. Sajnos én csak annyit tudtam tenni, hogy megvettem, ezzel jelezve, hogy tetszik a dolog, a hatékonyabb használathoz segítséget kérnék, de akkor próbálkozom tovább egyedül.

(#1182) Siriusb válasza fPApi (#1181) üzenetére


Siriusb
veterán

Te itt nagyon félreértettél valamit...

(#1183) #79335424 válasza fPApi (#1181) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én nem oktattam ki senkit és jobb sem vagyok, mivel én is küzdök a programmal. De próbáld végiggondolni, hogy mit is szeretnél! Pontosan milyen segítséggel lennél előrébb és az hogyan lenne megvalósítható?

(#1184) bartatamas válasza fPApi (#1181) üzenetére


bartatamas
senior tag

Mi is a konkrét probléma amivel küzdesz? Próbáltam visszakeresni de nem találtam.

(#1185) bartatamas válasza Flyme (#1151) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ezt most nem igazán lehet megoldani, egyszerűen biztos nem, bonyolult megoldást pedig nem akarok írni, inkább próbálom a programot olyan irányba fejleszteni hogy meg lehessen egyszerűen csinálni. Ezen dolgozok most.

Ha csak az 1 perces várakozás lenne az még csak-csak, arra van esemény, de a fél perces ...

(#1186) #79335424 válasza bartatamas (#1185) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezen tornázom én is. Csak úgy, kihívásból. Egy verziót már összeraktam, de ahogy Te fogalmaznál, nem túl "szép". Három parancs indul. Az egyik vár 1percet, majd lejátsza a hangot, majd újraindítja magát. A másik vár 30percet majd tiltja az elsőt és ugyanazt csinálja, csak 30mp -enként. A harmadik vár 1órát és tiltja mindkettőt. Ott bukott az első terv, hogy a hangfájl hosszát nem vontam ki a várakozásból és így elcsúsztak az időzítések. Aztán jött az, hogy riasztásismétléssel próbálkoztam. Ott akadtam el, hogy nem értem, hogyan kellene a változóban definiálni, hogy 30 ismétlődés után lépjen tovább. Próbáltam a hangdetektáláshoz készített parancs váltohóiból kiindulni, mivel az is sum értéken alapul. Na, itt vesztettem el a fonalat. Nem akar összejönni. Kéne egy "ismétlés operátor", amiben meg tudnám adni az ismétlődések számát. Vagy a riasztás eseménynél.

(#1187) bartatamas válasza #79335424 (#1186) üzenetére


bartatamas
senior tag

Igen, ilyen ciklus lehetőséget próbálok most belefejleszteni, nem kevés átalakítással jár.

Én inkább mondom azt hogy ilyet most nem lehet a programban de nemsokára egyszerűen meg lehet oldani mint valami nagyon bonyolult megoldást adni mert az egy életre elveheti tőle az ember kedvét.

(#1188) fPApi válasza bartatamas (#1184) üzenetére


fPApi
őstag

Most épp nem konkrét problémáról van szó (azokat sikerült így-úgy megoldani). Csak azért vetettem föl a dolgot, mert szerintem a program többet tud, mit amit használok belőle. Volt olyan, hogy amikor valaki leírta egy feladat megoldását részletesebben rájöttem, hogy azt (vagy abból levezetve más hasonlót) jól tudnék használni. Azaz nekem segítség a feladatok leírása, mivel így olyan hasznos funkcióit is megismerem, ami addig nem jutott eszembe.
Alapvetően a honlapon az e-robot leírásában lévő példák kibővítésére gondoltam, mert azok jók, csak kevés van belőlük.

(#1189) bartatamas válasza fPApi (#1188) üzenetére


bartatamas
senior tag

Programba épített megoldást szeretnék majd egyszer készíteni egyrészt mert az ki is lehetne próbálni másrészt meg a doksit csak én tudnám bővíteni de a sok fejlesztés miatt nincs rá lehetőségem. A programból viszont jó lenne ha bárki fel tudna tölteni egy kész, már működő parancsot.

(#1190) Oldman2


Oldman2
veterán

Szeretnék az E-Robot és Tsai. alkalmazások felhasználásával egy teljesen személyre szabható Hangprofil Widget-et összerakni.

A szükséges profilokat Robot alatt raknám össze, kérdés hogy az Elixir alatt meg tudok-e hívni Robot parancsokat, és szintén itt valami értelmes Widget-be be tudnám-e ezeket kiválasztható módon tenni?

A Robot jelenleg is kapcsolgat Hangprofilokat, de ezek általában fix időkhöz, vagy fix helyszínekhez kötődnek.

Arra lenne szükségem, hogy kézzel tudjam ezeket kényelmesen kapcsolgatni és ezek lehetőleg időzíthetőek is legyenek valamilyen egyszerű módon.

Ötlet, esetleg valami eszmefuttatás az elinduláshoz?
:-)

(#1191) bartatamas válasza Oldman2 (#1190) üzenetére


bartatamas
senior tag

Parancsikonként tudsz futtatni parancsokat Elixírből. A parancsikont widgethez is adhatod vagy profilból futtathatod.

(#1192) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

udv!

volt nekem az a wifi váltás gondom.
röviden:
itthon mifi-t használok, de korlátozott az adatforgalma.
van egy másik wifi hálózat (nem az enyém, de legálisan használhatom), amire kapcsolódva tudok pl streamet, tv-t,stb nézni.
ez a jel viszont nem stabil, néha eltűnik, ekkor a telefon (galaxy s4 mini) automatikusan kapcsolódik a mifimhez. ezt ha nem veszem észre, elég sokba kerülhet, ezért próbálnám tiltani a mifit a telefonon, ha itthon vagyok.

próbáltam több mindent a robottal, de egyszerűen nem boldogulok.
rengeteg parancsot próbáltam, de mindig visszavált az elvileg tiltott hálózatra, ha a másik egy pillanatra megszűnik.
kínomban már a teló wifi menüjében tiltottam le, így ha mégis használnám, akkor mindig írhatom be a jelszót megint.
próbáltam cella alapján tiltani, gps-el is, kapcsolódáskor vagy csak elérhető állapotban, hálózat és/vagy wifi tiltás stb, szóval tényleg sok mindent.
persze lehet, hogy csak én vagyok hülye hozzá...
ha valakinek lenne működő ötlete vagy próbálkozott már hasonlóval, kérem jelezze.

#?*@&!

(#1193) #79335424 válasza Oldman2 (#1190) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Robot kezel Elixír profilt és az Elixír kezel Robot parancsot. Szóval oda-vissza variálható. Sztem azt kell először kitalálnod, hogy szeretnél -e priorizálni. Ha nem, akkor egyszerű a szitu. Mindíg az utolsó beállítás érvényesül, akár Te váltod, akár a Robot, valamilyen eseménytől függően. Ha priorizálni szeretnéd, akkor azt sztem csak Robottal lehet, tehát az Elixír mindenképpen vmi Robot parancsot kell indítson. Aztán a magasabb prioritású hangprofil Robotparancsa tiltja az alacsonyabb prioritásút. Ebben az esetben viszont az újraengedélyezést is meg kell oldani. SZERINTEM!

Zeon.hu:
Csak hogy ne csak priviben legyen meg. Én ilyenkor megpróbálom a lehető legminimálisabbra redukálni a parancsot (pl. manuális indítású hálózat tiltás), majd egyenként hozzáadni a többi részletet. Sztem így a legegyszerűbb kideríteni hogy a művelet bugos, vmi egyébbel kombinálva jön elő hiba, esetleg rossz a koncepció (user error).

[ Szerkesztve ]

(#1194) eJeti


eJeti
csendes tag

Szervusztok, segítséget kérek.. mi a bánatot állíthattam el?

Kb. 2 héttel ezelőttig tökéletesen működött, hogy ha haza értem, cella info alapján kikapcsolta a 3G-t és Wifi-m re kapcsolódott. Most nem veszi észre hogy a cellák változtak. Ha a "Hely"-hez újabb GSM cellákat keresek (Cellák gyűjtése), akkor hosszú percekig "pörög", de nem talál semmit.

(Annyi változott, hogy eddig 2 kártya volt a készülékben, most már csak 1re van szükségem.)

"Hiba keresés" -ben:
Cell location changed cid = -1 (65535) lac = -1 (65535)

E-Robot, 1.25,
4.2 Android,
"App Permissions" bekapcsolva, E-Robot : GetPosition : Allways allow

Köszönöm!

eJeti

(#1195) bartatamas válasza eJeti (#1194) üzenetére


bartatamas
senior tag

A -1 érték azt jelenti hogy ismeretlen. Remélnem nem egy E-Robot frissítés rontotta el.

(#1196) Oldman2 válasza bartatamas (#1191) üzenetére


Oldman2
veterán

Ok, értek mindent.

Tudok-e olyan Widget-et az Elixirben létrehozni, amiben több Robot Parancsból (a Hangprofilokból) tudok választani?

(#1197) #79335424 válasza Oldman2 (#1196) üzenetére


#79335424
törölt tag

Írtam korábban a módját. Megcsinálod a Robot parancsokat, elnevezed őket a hangprofilokról, majd beteszed egy parancscsoportba. Ennek csinálsz egy parancsikont. Amikor ráböksz, akkor feldobja a hangprofilok parancsait és választhatsz.

(#1198) bartatamas válasza #79335424 (#1197) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ezt pedig úgy tudod csinálni hogy E-Robotban egy parancsot kiválasztva a jobb felső sarokban levő címke gombra kattintasz, a menü mellett. Ott tudsz parancs csoportot csinálni, pl hangerő profilok és beletenni a kívánt parancsokat.

(#1199) Oldman2 válasza bartatamas (#1198) üzenetére


Oldman2
veterán

Valamit nem jól csinálok...

A Robotban csináltam egy Parancs csoportot Hangprofilok néven,
Az Elixirben csináltam egy Parancsikont, amiben az egyetlen elem típusa: Parancsikon/E-Robot/Hangprofilok parancs csoport
Asztalon Parancsikon hozzáadása, Elixir Hangprofilok parancsikon widget

Megjelenik egy ikon, amire rákattintva megjelenik az Elixirben létrehozott Parancsikon.

A kövérrel szedett parancsikon felesleges, hogyan lehet azt kikerülni? Az Elixir Parancsikont közvetlen hogyan tudom felvenni a Desktopra?

(#1200) #79335424 válasza bartatamas (#1195) üzenetére


#79335424
törölt tag

Most nagyon el vagyok havazva, nincs időm tesztelni. De jelzem, hogy nálam sem kerek vmi. MiniPC -n nem fut le egy parancs (érintésemulációs shellparancs), amihez nem nyúltam és régóta hibátlanul működött. A teló pedig ma nem kapcsolta ki a GPS -t, miután a navi kikerült a fókuszból és öt perc múlva sem volt fókuszban. Ez is hónapok óta, rendben működött.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.