Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) #79335424


#79335424
törölt tag

Ha vki játszani szeretne a zajszint detektálással, annak itt van hozzá a Tamás által készített, zajszint szondázó/átlagoló parancs:
Noise.zip
Ki kell csomagolni, a benne levő xml -t bemásolni a
/mnt/sdcard/Android/data/com.bartat.android.robot.KEEP/commands
mappába. A robot menüjében a mentésnél kipipálni és nyomni egy visszaállítást (mappa ikon). Ezek után megjelenik a parancsok között. Ez egy "nyers" alap. Mindenki úgy alakítja, ahogy akarja.
Köszönet érte a Mesternek! :R

(#1052) Siriusb


Siriusb
veterán

Na, ma reggel valamiért felugrált megint a Google jogi nyilatkozat, habár az a parancs nem is futott, ami korábban okozta. Ellenben később a Bejövő hívás eseménynél próbáltam a kapcsolatok közül kiválasztani valakit, de csak annyit írt, hogy nincs jogosultságom ehhez a művelethez? Egy névjegy kiválasztásához? :Y

Valaki próbálja már ki, legyetek szívesek ezt az eseményt, én szerencsétlenkedek, vagy tényleg van hiba?

(#1053) bartatamas válasza Siriusb (#1052) üzenetére


bartatamas
senior tag

2.x verzió alatt van ez a probléma. Neked olyan van?
Ott úgy tűnik igen, kell névjegy választáshoz hozzáférés a kontaktokhoz. Régebben ilyenkor elcsattant FC-vel az E-Robot, most csak annyit tudtam elérni hogy kiírom a hibát.

Persze egy egyszerű megoldás lehetne hogy az E-Robot kérjen hozzáférést a kontaktokhoz de azt nem akarom, sok felhasználnó nem szereti az ilyesmit.

(#1054) Siriusb válasza bartatamas (#1053) üzenetére


Siriusb
veterán

E-robot 1.23.
Múltkor nem 2.31 vagy valami ilyesmi volt? Google Play szerint ez a legfrissebb, feltöltve 2014. jún. 22.

(#1055) bartatamas válasza Siriusb (#1054) üzenetére


bartatamas
senior tag

Bocs, Android verzióra gondoltam.

(#1056) Siriusb válasza bartatamas (#1055) üzenetére


Siriusb
veterán

Az Android 4.2.2

(#1057) bartatamas válasza Siriusb (#1056) üzenetére


bartatamas
senior tag

Oh.

A jogi nyilatkozatról küldhetnél egy screenshotot mert fogalmam sincs milyen ablakra gondolsz, lehet én még nem is láttam olyat ;)

(#1058) bartatamas válasza Siriusb (#1056) üzenetére


bartatamas
senior tag

Tudom hogy nem vigasztal, de nálam nincs ilyen gond, tehát nem általános a probléma.

(#1059) Siriusb válasza bartatamas (#1057) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha megint előjön a nyilatkozat, készítek egyet.

Annyiból jó, ha nálad működik, hogy nem kell téged szidjalak. :P :)

(#1060) #79335424 válasza Siriusb (#1059) üzenetére


#79335424
törölt tag

Próbaképpen már csináltam ilyet és nálam is rendben volt.

Tamás!
A Playen több alkalmazás leírásánál láttam olyat, hogy a jogosultságkérések okai részletezve voltak. Sztem egy automatizáló használata mindenképpen bizalmi kérdés is. Ha azt akarom, hogy a kontaktjaim közül tudjon hívni, akkor világos, hogy kell neki hozzáférés. Aki ezt nem fogja fel, az....

(#1061) bartatamas válasza #79335424 (#1060) üzenetére


bartatamas
senior tag

Viszont erre már kifejlesztettem a Personal Add-on-t. Abban vannak a túl privát jogosultságok, ezért minden ilyen funkció ezt használja E-Robot-ban és Elixir 2-ben.

(#1062) Siriusb válasza #79335424 (#1060) üzenetére


Siriusb
veterán

Kösz!
Lehet megpróbálom újratelepíteni az alkalmazást, hátha segít.

(#1063) #79335424 válasza bartatamas (#1061) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor bocs, hogybeleugattam, mert így nem értem a problémát.

Siriusb:
Neked nincs telepítve a Personal addon, azért dob ilyen ablakot?

(#1064) Siriusb válasza #79335424 (#1063) üzenetére


Siriusb
veterán

Dehogy nincs.

(#1065) bartatamas válasza #79335424 (#1063) üzenetére


bartatamas
senior tag

A "szám választása" funkció jelenleg nem használja a Personal Add-ont, ugyanis hivatalosan nem lenne rá szüksége, de úgy tűnik bizonyos készülékeken mégis.

Megpróbálom elmagyarázni hol van a gond. Az E-Robot kéri a rendszert hogy választani szeretne egy telefonszámot. Ezt a listát egy választott (vagy default) alkalmazás jeleníti meg amelynek nyilván van joga a személyek listázásához. Ez visszaadja az E-Robotnak a választ, de sajnos nem a telefonszámot, hanem az adat rekord azonosítóját. Az azonosító alapján nekem kell lekérdeznem a kontakt adatbázisból a rekordhoz tartozó telefonszámot. Na ez csattan el Siriusb-nél és nem nálunk. Lehet akkor ide kellene egy réteg hogy ha kell jog, akkor a Personal Add-on-on keresztül olvassa ki.

(#1066) #79335424 válasza bartatamas (#1065) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm! Így már világos. Az egy dolog, hogy a kezelőfelületben néhány dolgot megváltoztatnak. De hogy így belekutyuljon egy gyártó a rendszerbe, azt azért nem kéne. De Samum van, úgyhogy én már semmin sem csodálkozom.

(#1067) flash- válasza bartatamas (#954) üzenetére


flash-
veterán

köszi a segítséget,de feladom..

1.5 órán át probáltam egy tucatszor újrakezdtem,nem megy beállitottam úgy ahogy írtad legalábbis ahogy én értelmeztem a leírásból de 5 perc után se kapcsolja ki a mobilnetet

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1068) #79335424 válasza flash- (#1067) üzenetére


#79335424
törölt tag

1,5 óra? Sztem túl könnyen feladod. Én először is megnézném részenként. Készítenék egy parancsot, ami kijelző kikapcs után x idővel minden egyéb feltétel nélkül kikapcsolja a mobilnetet. Ha ez sem működik, akkor vagy egy parancs készítésének alapjaival sem vagy képben, vagy vmi jogosultsági probléma van nálad. Ez a történet menüpontnál kiderül. Lefut a parancs, csak nem tudja végrehajtani, vagy le sem fut a parancs és akkor nem is szerepel a történetben.
Ha viszont így működik, akkor csak a feltételeknél van a hiba. Egyébként pont a Te felvetésed nyomán fejlesztette bele Tamás a Robotba azt, hogy futás közben is megállítható legyen egy másik parancs. Szvsz. Tamás leírása óta egyszerűsödött a megoldás. De erről bővebben akkor diskuráljunk, ha mégsem adod fel és az alap kapcsolás működik.

(#1069) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

udv!
ide lettem irányítva, ezért itt is felteszem a kérdésem:

elég sok streamet nézek a telón, ehhez a mifis mobilnet ugye nem éppen gazdaságos, azt csak a laptophoz használom alapból.
van egy másik wifi jelem is, ez korlátlan nettel rendelkezik, de nem a legstabilabb.
amikor időnként megszűnik ez a jel, akkor automatikusan kapcsolódik a mifihez és ha nem veszem észre a váltást, az sokba kerülhet.
ezért szeretném valahogy kivenni az automatikus csatlakozásból a telón, de csak a mifit.
e-robot programban mivel tudom ezt a legegyszerűbben beállítani?
előre is kösz!

#?*@&!

(#1070) bartatamas válasza zeon.hu (#1069) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

Én nem tudok olyat hogy egy wifi kapcsolatot kitiltani az automatikus csatlakozósból. Azt tudnám esetleg elképzelni hogy azt detektálni esemény szinten hogy a mifi-hez csatlakozol és lereagálni valahogy. Például visszakapcsolódni a másikra (ez fejlesztendő).

(#1071) zeon.hu válasza bartatamas (#1070) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

köszönöm!

arra sincs megoldás, hogy törlés (s4 minin "elfelejt") esetén megmaradjon a kapcsolat és a jelszó?
jelenleg ezt a megoldást csinálom, de így újra és újra be kell pötyögni a jelszót, ha mégis a mifire akarok csatlakozni (alapból ugye ezért vettem, hogy mindenhol legyen netem).

#?*@&!

(#1072) Siriusb válasza zeon.hu (#1071) üzenetére


Siriusb
veterán

Esetleg ebben az irányban (is) lehetne gondolkodni.

(#1073) #79335424


#79335424
törölt tag

Sztem ezt biztos, hogy lehet befolyásolni akkor is, ha az Android erre nem ad lehetőséget. Csak egy kósza ötlet:
mi történik, ha a csatlakozás után a /system/etc/wifi/wpa_supplicant.conf fájlban az ap_scan értékét 1 -ről, 0 -ra állítom? Egyébként a Titanium backup tudja menteni-visszaállítani a wifi jelszavakat. Akkor ezt shellparanccsal is lehet. Egyszer a miniPC lelkében túrkálva, ráakadtam egy fájlra, ami tartalmazta az addig kapcsolódott hálózatok jelszavait, méghozzá kódolatlanul. Talán ebben is lehetne törlés-visszaállítást csinálni, vagy symlinkeléssel operálni. Aztán ott az ifconfig. Nem hiszem el, hogy az XDA -n erre ne lenne vmi okosság.

(#1074) bartatamas válasza zeon.hu (#1071) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

Ha ki szeretnéd próbálni és megfelel úgy akkor csináltam egy verziót amelyben van egy új művelet: "Kapcsolódás az adott hálózathoz". Eseménynek beállíthatod hogy ha mifi-hez kapcsolódott, műveletnek pedig hogy kapcsolódjon vissza a wifi-re. Csinálhatsz két parancsot arra hogy ezt engedélyezd illetve tiltsd és akkor meg tudod csinálni hogy amikor stream-et nézel akkor engedélyezed a parancsot, amikor befejezed akkor pedig tiltod.

(#1075) zeon.hu válasza bartatamas (#1074) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

wow, ez jól hangzik,kipróbálnám természetesen!

#?*@&!

(#1076) #79335424 válasza bartatamas (#1074) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szia!

El tudnád küldeni nekem is ezt a dev. -et? Van egy dualband routerem különböző SSID -kel és így tudnám szabályozni, hogy a teló mikor használjon 2,4 és mikor 5Ghz -et.

(#1077) bartatamas válasza #79335424 (#1076) üzenetére


bartatamas
senior tag

Most éppen nem vagyok gépközelben de mire odajutok akkor pedig már rakok is ki új release-t.

(#1078) #79335424 válasza bartatamas (#1077) üzenetére


#79335424
törölt tag

Király! Köszönöm!

(#1079) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

található valahol bővebb magyar leírás, ismertető a programból?
szeretném kihasználni jobban, ha már ilyen sokat tud :)
előre is kösz!

#?*@&!

(#1080) #79335424 válasza zeon.hu (#1079) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én "csak" ERRŐL tudok. De sztem lenne updatelni való. Ettől már sokkal többet tud. Sztem a módszerre kell ráérezni, utána a funkciók csak újabb menüpontok.

[ Szerkesztve ]

(#1081) zeon.hu válasza #79335424 (#1080) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

kösz!
alapnak jó lesz.

#?*@&!

(#1082) fPApi válasza bartatamas (#1077) üzenetére


fPApi
őstag

Tamás, az Elixir-nek (illetve Elixir 2-nek) van ilyen topikja, ahol a felmerült kérdéseket/kéréseket meg lehet beszélni? Próbáltam keresni, de nem találtam "élőt".

(#1083) fPApi


fPApi
őstag

Vettem egy új telefont és szerettem volna átvinni a parancsaimat: átmásoltam a \Android\data\com.bartat.android.robot.KEEP\ mappa tartalmát ugyanazon könyvtárba, de újraindítás után azt mondja, hogy nincs parancs, miközben a mentésnél kiszürkülve láthatók a parancsok és le is menti őket. Van valami mód a parancsok átvitelére? esetleg nem az okozza a gondot, hogy közben megvettem és esetleg más mappába rakja emiatt?

[ Szerkesztve ]

(#1084) Oldman2 válasza fPApi (#1083) üzenetére


Oldman2
veterán

A Mentés lapon "töltsd be" az átmásolt mentéseket.

Jelöld ki őket, majd alul kattints a Mappa ikonra.

(#1085) bartatamas válasza fPApi (#1083) üzenetére


bartatamas
senior tag

Úgy van ahogy oldman2 írja. Ha szürkével látszik az azt jelenti hogy csak a mentésben van de nincs betöltve, aktiválva. Szóval jól másoltad át. Kijelölés és betöltés és ok lesz. Lehet a progiból ki kell lépni újra indítani hogy lássa.

(#1086) fPApi válasza Oldman2 (#1084) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi mindkettőtöknek, most már működik!

(#1087) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy root nélkül 4.4.2-n mennyire használható a program? Gondoltam, hogy beállíténk éjszakára automatikus repülő módot és hogy itthon automatikusan kapcsoljon be a wifi+ ha elmegyek itthonról akkor ki. Ez megoldható?

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#1088) bartatamas válasza Crvsh3R (#1087) üzenetére


bartatamas
senior tag

Repülő mód biztos nem.

(#1089) flash-


flash-
veterán

Samsung telefonokban (pl galaxy s advance) van olyan hogy energiatakarékos mód.
(ez kicsit más mint a cpu governorok, de azokkal nem akarok foglalkozni mert szerintem és más tesztelő szerint is zsákutca a nofrills legalábbis nekünk..magyarán nem tapasztaltunk érezhető hatást energiamektakarítással kapcsolatban a gyári energiatakarékós módhoz képest)

bele lehetne e tenni a programba ezt a funkciót is?hogy lehessedn időziteni, vagy eseményekhez kapcsolni(pl hogy meg tudjam oldani hogy ha töltőre teszem a telefont akkor kapcsoljon ki energiatakarékos módból,stb..)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1090) Oldman2 válasza flash- (#1089) üzenetére


Oldman2
veterán

Épp ma szórakoztam ezzel...
:-)

Secure Settings kiegészítő, abban pedig legalul a Custom ROM Actions lapon a Samsung Modes / Power Saver Mode

(#1091) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

udv!

lehetséges olyan beállítás e-robotban, hogy mindig alapértelmezett maradjon egy billentyűzet?
minden reboot után visszaáll a gyárira és már kissé bosszantó :)

másik: hogyan kell parancsba adni, hogy x helyen y wifi-hez kapcsolódjon, akár be van kapcsolva a wifi, akár nincs. helyet gps alapon kell kijelölni?

előre is kösz!

#?*@&!

(#1092) bartatamas válasza zeon.hu (#1091) üzenetére


bartatamas
senior tag

Olyat tudsz hogy újraindítás eseményhez kötöd a beviteli mód beállítását. De furcsállanám ha a rendszer beállítások között nem tudnád megadni melyik legyen az alapértelmezett, az lenne mégiscsak a jó megoldás.

Ha Android 4.4-ed van akkor ott már működik a wifi detekció kikapcsolt wifi mellett is ha engedélyezed. Ha régebbi rendszered van akkor marad a cella vagy gps.

(#1093) zeon.hu válasza bartatamas (#1092) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

köszönöm!
természetesen be van állítva, mégis reboot után törlődik, visszaáll a gyárira valamiért.
egyelőre 4.2.2 van rajta

#?*@&!

(#1094) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

segítene valaki, hogyan tudom adott földrajzi helyen tiltani a kapcsolódást egy bizonyos wifihez?
4.2.2

#?*@&!

(#1095) #79335424 válasza zeon.hu (#1094) üzenetére


#79335424
törölt tag

Addig eljutottam, hogy a tiltáshoz a:
/data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf
fájlt kell szerkeszteni úgy, hogy a tiltandó hálózat paramétereihez hozzá kell adni egy:
disable=1
sort. Ezt már shellparanccsal meg lehet oldani robotból, de a tuti módszert nem volt időm kimatekozni. Ha engedélyezem az AP -t, akkor nem nullára állítja a paramétert, hanem törli a sort. Ehhez ugyebár szerkeszteni kéne, ami nem biztos, hogy a legpraktikusabb. Akkor már inkább symlink. De lehet, hogy nem is kéne törölni, hanem elég lenne 0 -ra állítani a paramétert. De majd Tamás megírja a tutit.

(#1096) hati


hati
addikt

Szia Tamás,

akadt egy kis gondom a várakozás művelettel. Csináltam egy parancsot, az alábbiak szerint:

Esemény nincs (kézzel fogom indítani)

Művelet:
1. Némít be
2. Várakozás (3600000)
3. Némít ki

Ha elindítom a parancsot, akkor kb. 30 másodpercre, teljesen kifagy a telefon. Semmire sem reagál, csak a kikapcsoló gombra. Az idő letelte után, minden működik tovább. Lehet ezt valahogyan kezelni?

Köszi

(#1097) bartatamas válasza hati (#1096) üzenetére


bartatamas
senior tag

Nemsokára megy egy frissítés amit ezt is érinti, remélem utána ok lesz.

(#1098) hati válasza bartatamas (#1097) üzenetére


hati
addikt

Ez aztán a támogatás. Nagyon köszönöm. Ha segített, akkor visszajelzek ide.

(#1099) Flyme


Flyme
senior tag

Sziasztok,
ide lettem irányítva ezzel a kérdésemmel. Hogyan tudnám ezt beállítani az appon belül? Köszi :R

(#1100) #79335424


#79335424
törölt tag

Szia Tamás!

Próbálom ezt az előző hsz. -t megfejteni. Van annak vmi akadálya, hogy a riasztás esemény ismétléséhez megadhassak tetszőleges értéket? Lenne egy parancs 20 percenkénti riasztással, egy másik percenkénti riasztással, a harmadik meg félpercenkéntivel. Aztán ezeket lehetne tiltani, engedélyezni. A rövidebbeket ki lehetne váltani várakozással, de 20 percet nem várakoztatnék. Össze lehetne kombinálni 15+5 riasztásokkal, de sztem jobb lenne, ha egyből 20 -at (vagy bármi mást) meg lehetne adni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.