Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) bartatamas válasza szubence (#1350) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

1. Megvárja amíg lefut a másik parancs és utána folytatja.

2.

- 22:00-kor ha kiváltódik az alarm, megpróbálja futtatni a parancsot, észreveszi hogy tiltott és nem futtatja le.

- Ha ezután engedélyezed az már nem számit, a következő eseménykor fut le, visszamenőleg nem.

- Ha a készülék ki van kapcsolva akkor nem hiszem hogy bekapcsolás után a rendszer pótolja a kimaradt értesítést de ebben nem vagyok biztos.

(#1352) szubence válasza bartatamas (#1351) üzenetére


szubence
csendes tag

Köszi a gyors válaszokat!

(#1353) #79335424 válasza bartatamas (#1351) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ó, ha én ezt előbb tudom! :W Ha a hálózatválasztó parancs megvárja, amíg Wifi1 parancs lefut, akkor nem kell semmilyen változó. Hálózatválasztó egyik művelete, hogy indítsa Wifi1 -et, ha van konfigurált Wifi2 hálózat. A másik művelet ugyanennek a fordítottja. Wifi1 és Wifi2 első műveletének beraktam, hogy tiltsa le a hálózatválasztót. Aztán csináltam egy parancsot, ami előbb engedélyezi, majd végrehajtja a hálózatválasztót. Ezt indítom a parancsikonnal. Gyönyörűen működik. Egyetlen érintésre törli az aktuális kapcsolatot, létrehozza a másikat és kapcsolódik rá.

(#1354) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Üdv!
Gyárilag nem állítható külön az üzenetjelző és a csengőhang hangereje.
E-robottal megoldható?

#?*@&!

(#1355) bartatamas válasza zeon.hu (#1354) üzenetére


bartatamas
senior tag

Elixir-ben ezt úgy oldottam meg, talán E-Robot-ban is megoldható, hogy amikor csöng a telefon akkor egy parancs lefut, eltárolja az értesítés hangerejét és átállítja az új értékre. Amikor lerakod a telefont akkor pedig visszaállítja a korábban eltárolt értékre.

(#1356) zeon.hu válasza bartatamas (#1355) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Üzenetjelző hangerejét szeretném minimumra venni, mert más hangot használok és brutál hangos.

#?*@&!

(#1357) bartatamas válasza zeon.hu (#1356) üzenetére


bartatamas
senior tag

Mármint az értesítést. Vedd le a hangot a rendszermenüben.

Erre írtam hogy akkor amikor a telefon csörög, arra az időre kell felvenni, majd a végén levenni. Más megoldást nem tudok.

(#1358) zeon.hu válasza bartatamas (#1357) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

kösz, megpróbálom robotban összehozni.

#?*@&!

(#1359) zeon.hu válasza #79335424 (#1353) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ezt valahogy át tudnád küldeni nekem műveletekkel,eseményekkel?
mert nem pontosan értem így leírva.

#?*@&!

(#1360) #79335424 válasza zeon.hu (#1359) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bocsi, éjszakás vagyok, aludnom kellet! Közben válaszoltam odaát. Amint lesz egy kis időm, megcsinálom Neked.

(#1361) #79335424 válasza zeon.hu (#1359) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem szeretek tartozni. :)
E-Robot wifi hálózatváltó. Írtam hozzá infót. Remélem, nálad is működni fog!

(#1362) zeon.hu válasza #79335424 (#1361) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

nem gond,ráérek:)
kösz!

#?*@&!

(#1363) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

E-robot konfigurálásban kérnék segítséget. Ezek az előzmények:
"Hogy lehet beállítani azt, hogy bejövő hívás esetén ne dobjon a telefon felületére miközben megy a navi? Szükségetelen, mivel headsettel egy gombnyomással fellehet venni, vagy lerakni.
Elég idegesítő. Fut a navi, jön a bejövő hívás, telefon menü-re dob, hívás közben kézzel visszadobni a navit, majd amikor véget ért a hívás újra eldobja navit, és jön a billentyűzár felület. Azt feloldani, újra megkeresni a navit és visszalépni....és ezt minden egyes hívásnál.:S"

Próbáltam bekonfigurálni, de az lett az eredmény hogy auto elindította a navit egyből. Holott az "és" logikai kapcsolat elvileg érvényben volt.

Azt szeretném megoldani, hogy:
- ha elindítom az igo-t, azaz fut
- ÉS jön bejövő hívás
(tehát a két feltétel teljesülése esetén)
--> akkor ne dobja el a navi fókuszát (ez lenne a legjobb, de ha ez nem megoldható, akkor: )
---> vagy ha el is dobja, egyből adja vissza, és majd én felveszem a headset gomb megnyomásával a telefont

Ezzel még nincs megoldva mert van még egy állapot ugye, ami ezután jönne:
- ha fut az igo És megszűnik az aktív telefonálás/kapcsolat (több perc, tehát bekapcsol a billentyűzár telefonálás közben, ahogy az normál módon szokott történni)
- akkor ne dobjon a billentyűzár felületre, hanem
--> maradjon fókuszban az igo (ez lenne a legjobb)
---> vagy navi alatt legyen kikapcsolva a billentyűzár funkció, azaz a főmenübe fog dobni, de onnan dobjon egyből a navira.

Hogy kéne megírni az e-robotot hogy ez így működjön?

Szóval erre kéne egy operátor, de hiába vannak ott az ÉS kapcsolatok, nem teljesül semmi, (de nem is teljesen tiszta, legalább is én nem látom a kapcsolati hálót hogy mik között vannak az "és-ek" meg a "vagy-ok", és hát ha én nem látom az e-robot sem látja) továbbá nincs egy csomó feltétel ami kéne, úgy mint "aktív hívás megszűnése esemény", meg ilyenek.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1364) bartatamas válasza Jazz (#1363) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia, úgy látom kicsit keverednek a fogalmak.

Ha egy parancshoz több eseményt veszel fel akkor bármelyik bekövetkezik a parancs végrehajtódik. Az események tehát VAGY kapcsolatban állnak, az ÉS nincs értelmezve. Ezt feltételekkel lehet lekezelni.

Próbáld ki ezt:

Esemény: Hívás állapota megváltozott, legyen bekapcsolva mind.

Ugyebár akkor is vissza akarod adni a fókuszt ha csörög, ha felveszed és ha leteszed is. Ha csörgésekor nem, akkor azt hagyd ki.

Ehhez az eseményhez adj egy feltételt, hogy Alkalmazás fut (navi).

A művelet legyen az hogy Alkalmazás indítása (navi). Reményeim szerint ez csak visszaadja a fókuszt ha már eleve fut és nem előröl kezdi.

Ez az egyszerű koncepció akkor működik ha a Navi nem fut ha már nem használod.

(#1365) #79335424 válasza Jazz (#1363) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha lesz időm és Tamás nem reagál addig, akkor megpróbálom átrágni magam ezen. Érzek benne necces pontokat (ezt már írtam odaát is) és nem a robot, hanem az Android híváskezelése miatt. Annyit elöljáróban (hátha Te is boldogulni fogsz vele), hogy ha az eseményeknél egymás után raksz eseményeket, azok mindíg "vagy" kapcsolatban lesznek. Tehát bármelyik teljesül, a műveletek lefutnak. Eseménynél "és" kapcsolatot úgy tudsz kialakítani, hogy egy eseményt adsz meg és annak adsz feltételeket. Jelen esetben mondjuk esemény:
alkalmazás fókuszban (IGO). Majd ennek adsz feltételt: Meghagyod az ést, és alatta, a szürke mezőben, kifejezés megváltoztatása -> Telefon -> hívás állapotban van -> csörög. Vagy további éseket adsz hozzá, mondjuk az adott bt. eszköz kapcsolódása esetére, autós töltőre, stb.
Van egy másik megközelítési mód is. Két parancs. Az egyik eseményének teljesülésekor engedélyezi a másikat. Amíg egy parancs tiltva van, addig az eseményére sem fog reagálni. De ha egy másik parancs engedélyezi, akkor már figyeli az eseményét. Így is létre lehet hozni "és" esemény kapcsolatokat, akár láncba fűzve is. Persze a parancsok keresztbe tilthatják/engedélyezhetik egymást. Na, ekkor szoktam tollat, papírt ragadni és lerajzolni az elképzelésemet.

Szerk: Tamás is írt közben, csak ő fordítva állította össze. Az esemény a hívás és annak feltétele az alkalmazás. Nálam az esemény az alkalmazás és a feltétele a hívás. Sztem az enyém jobb, de ki kell próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#1366) Jazz válasza bartatamas (#1364) üzenetére


Jazz
veterán

Nincs keverve az És meg a Vagy logikai jelentése, max. az app loigkája nem ismeretes még.;)
"Az események tehát VAGY kapcsolatban állnak, az ÉS nincs értelmezve...."
Igen, ezért adtam hozzá az És kapcsolatot, hogy csak is a két feltétel teljesülése esetén....stbstb, ahogy írtam.

Amit írtál, azzal az a baj, hogy bejövő hívás esetén mindig elfogja indítani a navit, illetve a 4-ből 3 problémára nem lesz megoldás.

Mindig visszaakarom adni a fókuszt. Egyáltalán ne dobjon le a naviról. Sem hívásnál, sem telefon letételnél, úgy ahogy írtam.
A jelenség az amit az első bekezdésben írtam. A program meg az lenne amit utána pontokba szedtem. Ezt kéne lefordítani az app nyelvére.

free your mind

(#1367) Jazz válasza #79335424 (#1365) üzenetére


Jazz
veterán

Megköszönném. Tamást még nem akartam ezzel zargatni, hátha megtudjuk itt oldani a fórumon.:)

"Érzek benne necces pontokat (ezt már írtam odaát is) és nem a robot, hanem az Android híváskezelése miatt."
- igen, ez az én bajom is, magába az OS-be kéne belenyúlni, ugyan is a bejövő hívás mindent felül ír, minden áron fókuszt kap, nem tudom ezt egyáltalán kilehet e valahogy bliccelni.
Megpróbálom mind a két verziót, köszi.
Ahogy én látom, a hívás felvétel még csak-csak megoldható, de a második parancs, az aktív hívás lerakás....nos az nehezebb lesz mert ilyen eseményt nem találtam a választható listában.
Közben ha meglesz a megoldás, előre is köszi!

(#1364) bartatamas: Ezt benéztem, félreolvastam valamit, sorry.:B :R
- Így van, csörgésnél nem akarom visszaadni, azt látni akarom hogy ki hív. Vagy is, ha nem akarom felvenni, olyat lehet hogy mondjuk 5mp után visszakapcsol a navira ha nem nyomtam se felvételt se lerakást?
- A navi indítása mint művelet a fókusz visszaadására, az is jó, de ez újra betölti a navit (loading képernyő, stb.). Egy sima "alt+tab" fókusz visszaadás jobb lenne, ugye ez esetben a memóriából tölti be, hisz a háttérben fut a progi. Nem tudom lehet-e ilyet.

"Ez az egyszerű koncepció akkor működik ha a Navi nem fut ha már nem használod."
Ezt hogy érted. Ugye a programnak csak a navi futása esetén kell aktiválódnia, addig csendben várakozik hogy legalább az első feltétel teljesüljön, hogy fut a navi.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1368) bartatamas válasza #79335424 (#1365) üzenetére


bartatamas
senior tag

A Hívás állapota megváltozott eseményt figyelni sokkal hatékonyabb, csak akkor csinál valamit a program. Alkalmazás futását vagy fókuszban levését vizsgálni folyamatos, rendszeres tevékenység.

(#1369) bartatamas válasza Jazz (#1367) üzenetére


bartatamas
senior tag

Az aktív hívás lerakás nem más mint A Hívás állapota megváltozott (készenlét)

(#1370) Jazz válasza bartatamas (#1369) üzenetére


Jazz
veterán

Ahh. Köszi. Kipróbálom és mondom a fejleményeket. Közben 1367-et szerkesztettem....

free your mind

(#1371) #79335424 válasza Jazz (#1367) üzenetére


#79335424
törölt tag

Most jut eszembe, hogy az alkalmazás fókuszban van -> IGO lehet, hogy nem lesz jó, mert amikor bejövő hívás van, akkor pont nem az IGO lesz fókuszban. Akkor lehet, hogy vagy az alkalmazás elindult eseményt kell megadni, vagy külön parancsokba tenni. Parancs 1. eseménye a telefon csörög (vagy, ha az Android ezt nem hagyja, akkor "beszéd közben"). A művelet, hogy visszaadja a fókuszt az IGO -nak. Parancs 2. az IGO fókuszba kerülésekor engedélyezi a parancs 1. -et. A visszatiltást is meg kell oldani, de ahhoz már késő van. Már csak egy órám maradt aludni, aztán indulok gályázni.

(#1372) bartatamas válasza Jazz (#1367) üzenetére


bartatamas
senior tag

Magamnál most kipróbáltam egy Google navigációt. Az Alkalmazás futtatása szépen visszaadta a navigációt, nem kellett rajta állítani, folytatta ahol volt. Android alatt csak ez a futtatás van, max flageket lehet hívás során beállítani. Neked nem így működik, kipróbáltad?

Azt meg lehet csinálni hogy egy másik parancsnál csak a csörgésre figyelsz, művelet 5 mp várakozás majd azután a futtatás. De ezt a várakozást berakhatod az eredetibe is ha mindhárom esetben elfogadható. Vagy pedig a várakozáshoz beállítani egy feltételt hogy hívás állapota csörög. Vannak lehetőségek :)

(#1373) Jazz válasza bartatamas (#1372) üzenetére


Jazz
veterán

Kezdünk alakulni, egy része már működik:) :
- programot megírtam elmentettem, elindítottam, erre a navi is auto eindult, ez nem tudom normális-e (lényegtelen, csak gondoltam megemlítem)
- bejövő hívásnál (csak csörgés) nem dobott vissz a navira, végig a "csörgés" képernyőn volt, csak ha felvettem a telefont, akkor dobott a navira. Pedig a "hívás állapot megváltozott" esemény paraméterei kipipálva: "készenlét, beszéd közben, csörög".
- miután letettem a telefont, a képernyő zár ugyan úgy ott volt. Azt feloldva viszont a navira dobott, nem a homescreen-re.

Bekéne tennem egy műveletet, hogy képernyő zár feloldása ha a "navi fut esemény" aktív?
Csörgésnél neked egyből visszadobott, vagy csak akkor ha te is felvetted?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1374) Jazz válasza Jazz (#1373) üzenetére


Jazz
veterán

Szerk.: Hozzáadtam egy második műveletet (+ gomb) az "Alkalmazás indítása" mellé, hogy "Képernyőzár állítpotának beállítása: állapot ki". Ennek ellenére ugyan úgy a mintázattal biztosított képernyő zár fogad. Lehet ez a baj, mert ezt nem tudja feloldani?

free your mind

(#1375) bartatamas válasza Jazz (#1374) üzenetére


bartatamas
senior tag

Mintázatot nem tud feloldani. Csak jelszavasat.

(#1376) bartatamas válasza Jazz (#1373) üzenetére


bartatamas
senior tag

> Csörgésnél neked egyből visszadobott, vagy csak akkor ha te is felvetted?

Én nem próbáltam ;)

Azon gondolkodom hogy lehetséges-e hogy előbb a navi-ra váltana de később jeleníti meg csak a hívás képernyőt. Kipróbálod várakozással? Mármint a Navi indítása elé beteszel egy pár másodperces várakozást?

(#1377) Jazz válasza bartatamas (#1376) üzenetére


Jazz
veterán

Lehettséges, és működik is.:)
Az "Alkalmazás indítása" művelet elé betettem (+) egy Várakozás műveletet.
Max ellenőrzések: 3-nál nincs változás. 4-nél 1mp-re megjelenik a csörgés képernyő és vált navira. 4 feletti értéknél egyáltalán nem jelenik meg a csörgés képernyő, végig marad a navi fókusz.:)

- ha azt szeretném, hogy csak csörgés esetében legyen várakozás, és tényleg maradjon ott 5mp-ig a csörgés képernyőn, akkor mit és hogyan kéne állítani? (valamit rosszul állítottam)
Beállítottam hogy: Várakozás\Paraméter\"amíg"\adott hívás állapotban van\Csörög. Max ellenőrzések: 0
"Idő ezredemásodpercben: változó értéke=5000" (konstanst akartam megadni, de ahhoz egyesével kéne feltornázni 5000-re)
A fenti beállításokkal nem váltott át a navira. (próbáltam Max ellenőrzések=3 ,és 5-el is)
Mit takar amúgy pontosan ez a kifejezés?

A műveleteket sorrrend szerint hajtja végre felülről lefelé, mindig megvárva az előző befejzését?
Van olyan művelet (akár elixíren keresztül), hogy a billentyűzárat konkrétan kikapcsolni a telefon beállításoknál amíg fut a navi, majd újra engedélyezni amikor nem fut a navi? (ezzel kilehetne kerülni a mintázat feloldását)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1378) Jazz válasza Jazz (#1377) üzenetére


Jazz
veterán

Szerk. az első bekezdéshez: itt az "idő ezredmásodpercben"-t érték nélkül hagytam.

free your mind

(#1379) bartatamas válasza Jazz (#1377) üzenetére


bartatamas
senior tag

Várakozásnál az időt mindig állítsd be. Állítsd be 5000-re. A többi paraméter legyen alapértelmezett, tehát ne legyen amíg paraméter és ne legyen max ellenőrzést.

A várakozás művelethez feltételként add hozzá hogy Adott hívás állapotban van, csörög.

(#1380) Oldman2


Oldman2
veterán

Próbálkozom ez alapján egy E-Robot ébresztőórát lekódolni, nagyjából menne is, ha menne...
:-)

Ami eddig készen van, az ennyi:

Parancs: Ebreszto
Esemény: még nincs, kézzel indítom
Műveletek:
Hangerő/Media/20%
Hang lejátszása/Ne várjon a befejezésre
Elixir 2 Profil Aktiválása/Parancs Csoport=Alarm

Parancs: Ebreszto Cancel
Esemény: nincs
Műveletek: Media lejátszas STOP

Parancs: Ebreszto Snooze
Esemény: nincs
Műveletek:
Várakozás 5000ms/5mp
Robot parancs végrehajtása: Ebreszto

Létrehoztam a Robotban egy újabb Parancs Csoportot Alarm néven, melynek tagja a 2. és 3. parancs, az Elixir 2 Profil aktiválása ezeket dobja fel egy ablakban nagyon szépen.

De (és itt vagyok elakadva), ezt csak az Elixir alóli kézzel történő Profil aktiválásra teszi meg, a Robotból semmi látszatja ennek.

Mit teszek rosszul?

Más, és ez egyben egy újabb Feature request is:

Ahhoz, hogy az egész értelmessé váljon, meg lehetne-e azt oldani, hogy az Ébresztés pontos időpontját egy változóban is át lehessen adni az első Parancsnak? Tehát hogy "programozhatóvá" váljon az egész.

Ha esetleg ez már most is működne, érdekelne hogy pontosan hogyan?

Ha sikerül véglegesíteni az egészet, természetesen szívesen megosztom a művemet!

[ Szerkesztve ]

(#1381) bartatamas válasza Oldman2 (#1380) üzenetére


bartatamas
senior tag

> De (és itt vagyok elakadva), ezt csak az Elixir alóli kézzel történő Profil aktiválásra teszi meg, a Robotból semmi látszatja ennek.

Robotból hogyan probáltad? Mert az a választó képernyő csak a Parancsikon / Parancs csoport esetén jön fel. Tehát E-Robot-ból is csak úgy tudod előhozni ha Parancsikon futtatása műveletet használsz.

> Ahhoz, hogy az egész értelmessé váljon, meg lehetne-e azt oldani, hogy az Ébresztés pontos időpontját egy változóban is át lehessen adni az első Parancsnak

Hú, ez nagyon jó lenne, már régen szeretném. Megpróbálok rájönni hogy lehetne ilyesmit ;)

(#1382) Oldman2 válasza bartatamas (#1381) üzenetére


Oldman2
veterán

Robotból hogyan probáltad? Mert az a választó képernyő csak a Parancsikon / Parancs csoport esetén jön fel. Tehát E-Robot-ból is csak úgy tudod előhozni ha Parancsikon futtatása műveletet használsz.

Ezt választottam ki:

Külső alkalmazások
Elixir 2 / Profil akitválása / itt pedig kiválasztottam, az Elixir-ben előtte létrehozott Profilt

Nem így kellene?

(#1383) bartatamas válasza Oldman2 (#1382) üzenetére


bartatamas
senior tag

Talán értem. Ha megtörténik a riasztás és lefut a parancs, akkor az a parancs aktiválja az Elixir profilt, ami visszahív és futtatja a csoport választót. És ez nem jelenik meg, míg ha Elixirben aktiválod a profilt akkor igen. Erről van szó?

Szükséges hogy az Elixir profil hívjon vissza? Nem lehet ezt a parancs végére biggyeszteni? Mi mást csinál a profil, miért van rá szükség?

[ Szerkesztve ]

(#1384) Oldman2 válasza bartatamas (#1383) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha jól értem, akkor igen, ez történik.

Az Elixir nekem csak amiatt jött be a képbe, mert a Robotban nincs (jelenleg) lehetőség ilyen menü jellegű megoldásra (amit Csoport választónak nevezel)

Nekem csak arra volna szükségem, hogy az Ébresztés aktiválódása után legyen lehetőség valami pofás interaktív elágazásra (Cancel vagy Snooze).

De hogy miért nem működik,azt még nem értem.
:-(

[ Szerkesztve ]

(#1385) bartatamas válasza Oldman2 (#1384) üzenetére


bartatamas
senior tag

Próbáld ki azt hogy a profil futtatása helyett ezt a műveletet használod:

Alkalmazások / Parancsikon indítása / E-Robot / parancs csoport

(#1386) Oldman2 válasza bartatamas (#1385) üzenetére


Oldman2
veterán

Ez lesz a megoldás, köszi. Lesz még kérdésem, de most elmegyünk itthonról...

(#1387) Oldman2 válasza Oldman2 (#1386) üzenetére


Oldman2
veterán

További kérdéseim:

Az Alkalmazások / Parancsikon indítása / E-Robot / Parancs Csoport művelet esetében megoldható lenne-e az, hogy a megjelenő "Kiválasztó ablakban" ne az érintett Parancsok megnevezése, hanem egy beszédesebb string jelenjen meg? Esetleg választhatóan vag az egyik, vagy a másik.

Esetemben a Parancs Csoportban ezek a Parancsok jelennek meg
(ékezet nélküli Parancs megnevezések):

Ebreszto Cancel
Ebreszto Snooze

de ezeket szeretném a kiválasztó ablakban látni:
:-)

Felkelek
Még egy kis szundi

Mindaddig amíg nem tudok egy időpontot változón keresztül átadni a Riasztás eseménynek, hogyan tudnám a legegyszerűbben lekódolni, hogy 1-1 előre definiált naptárbejegyzés automatikusan, de a bejegyzéstől függő időpontban generáljon Ébresztést?

A naptárbejegyzés érzékelése megvan, az Ébresztő megvan, a kettő összekapcsolása a kérdés.

Ezek a Naptárbejegyzések és a hozzájuk kapcsolódó Ébresztési időpontok (példák):

ES - 05:00
LS - 08:00
NS - 19:00

Azt szeretném elérni, hogy csak és kizárólag a Naptárbejegyzések karbantartásával kelljen foglalkoznom, az egyéb beosztástól függő eseményekkel ne.

(#1388) bartatamas válasza Oldman2 (#1387) üzenetére


bartatamas
senior tag

1. Mi lenne ha így neveznéd el a parancsokat?

2. Nem jó erre a Naptár esemény elkezdődött esemény? Vagy az ébresztési időpont nem egyenlő az esemény kezdetével? Az ébresztés időpontját hol tudod a naptár eseménynél megadni?

3. Elkészültem a Riasztás esemény azon változatával ahol kifejezés (tehát változó is) lehet az indulási esemény. Azt nem tudom hogy hogyan szeretnéd ezt a változót beállítani? Azért érdekel hogy milyen kifejezéseket készítsek. Jelenleg egyetlen időpont típusú kifejezés van (Időpont) ami az aktuális időpontot adja vissza. Nem tudom érthető-e, az a kérdés hogyan határoznád meg a riasztás időpontját?

(#1389) #79335424


#79335424
törölt tag

Tamás!

Eszembe jutott egy kérdés. Hogy viszonyul a Robot és az Elixír az ART -hoz? Barát? Nem azért mintha hiányozna. Sőt, az egész KK nem hiányzik. De előbb-utóbb....

(#1390) bartatamas válasza bartatamas (#1388) üzenetére


bartatamas
senior tag

Most magamnál már lefejlesztettem azt hogy a Riasztásnak egyrészt kifejezést is át lehet adni, van ugyebár aktuális időpont kifejezés és még csináltam hozzá olyat hogy egy időpontot lehet módosítani, pl: növelni 10 perccel. Ezáltal meg lehet olyat csinálni hogy egy parancs beállítja hogy egy másik parancs például 12 óra múlva fusson le úgy, hogy nem várakozást használunk. Egy ilyen így fog kinézni:

Időzített parancs:

Esemény:
- Riasztás, időpont="time" változó

Időzítő parancs:

Művelet:
- "time" változó beállítása: aktuális időpont + 10 perc
- Időzített parancs újrainicializálása

(#1391) bartatamas válasza #79335424 (#1389) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

Nem tudom mi köze hozzá. Nekem amúgy KK van és ART-ot használok már nagyon régóta és minden ok.

(#1392) bartatamas válasza #79335424 (#1389) üzenetére


bartatamas
senior tag

Amúgy az egyetlen dolog ami "nem tetszik" az ARK-ban hogy bizonyos esetekben (rendszer frissítés, root-olás) bootolás során átkonvertál ugyebár MINDEN alkalmazást ark formátumra. Namármost az én kb 250 alkalmazásomnál nem hazudok, kb 1 óráig is eltart, és addig nincs telefon.

(#1393) Oldman2 válasza bartatamas (#1388) üzenetére


Oldman2
veterán

1. Persze, átmenetileg jó az is, hogy átnevezem. De számomra szimpatikusabb, ha az összetartozó Parancsok hasonló nevűek is. Úgy emlékszek anno volt gond az ékezetes Parancsok mentésével. Ez már nem okoz problémát?

2. Az ébresztési időpontokat nem a Naptár eseménynél adnám meg, azok csak triggerelnék a további beállításokat.. Egyszerűbbnek tűnt eddig egy egész napos Naptárbejegyzést létrehozni, aminek a neve (pl. ES) kódolja a későbbi tennivalókat.

3. Időpont beállításhoz olyasmit gondoltam, mint ami az eredeti Riasztásnál is feljön, de csak időpontra ÓÓ:PP, bár most belegondolva opcionálisan lehetne mellette egy dátum is.

(#1394) bartatamas válasza Oldman2 (#1393) üzenetére


bartatamas
senior tag

Jaj, akkor most nem értem. :(
Ezt így nehéz megbeszélni.

Azt hittem hogy dinamikusan akarod számolni az ébresztés időpontját és ezért kérted hogy a riasztás időpontja lehessen változó, amit gondoltam valahol máshol beállítasz.

Most pedig azt írtad hogy olyan mint az eredeti, de csak időpontra + dátum :) de akkor az pont olyan mint az eredeti. Kézzel akarod beállítani az időpontot mindig?

Jó lenne ha leírnál egy teljes működést beleértve azt is hogy mit csinálna a program és mit csinálnál te. Hogy értsem. Én itt örvendezek a fejlesztésemnek, közben meg kiderül hogy más kell :)

(#1395) Oldman2 válasza bartatamas (#1394) üzenetére


Oldman2
veterán

Korán kelek reggel, majd megírom emailben az elképzelésem...

A fejlesztéseidnek pedig tessék örülni, minden örömteli ami bárkinek hasznos lehet a későbbiekben!

Köszi!

(#1396) #79335424 válasza bartatamas (#1392) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Ez jó hír! Azért kérdeztem, mert vannak olyan alkalmazások, amik (még) csak Dalvikon futnak. Nekem is több, mint kétszáz telepített alkalmazásom van, de szerencsére nekem nem kell sűrűn a teló lelkét piszkálnom és nem is nagyon szeretem. Tavaly márciusban rootoltam újra és akkor került fel rá ez a 4.1. Évente egyszer kibírom azt az 1órát.

(#1397) bartatamas válasza #79335424 (#1396) üzenetére


bartatamas
senior tag

Kíváncsi lennék hol akadnak el azok az alkalmazások, elvileg transzparensnek kellene lennie. Vagy esetleg a natív kódokkal van baj? Passz, nem értek ehhez.

(#1398) #79335424 válasza bartatamas (#1397) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pl. Xposed framework.

(#1399) bartatamas válasza #79335424 (#1398) üzenetére


bartatamas
senior tag

Azt is felraktam múltkor. Nem használom de látom hogy beépült a rendszerbe.

(#1400) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Sziasztok,

A pozició frissítés/passzív hogyan működik (beállításoknál is passzívnál van pipa)?
Van egy bejövő hívás eseményem amikor is frissítem a helyet ezzel, majd azután futtatok még két műveletet (BT bekapcs vagy ne és nem fogadott hívás parancs engedve vagy ne), namost egy hívás után több mint 4 órás ébrenlétet okozott, majd amikor észrevette a helyváltást (talán mert felébresztettem, wifit benyomtam) akkor futott le az utána lévő többi művelet, amik persze már nem voltak aktuálisak :U
1 perces várakozás után meg loggolt egy java.error.nullpointer hibát is ha jó emlékszem.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.