Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) bartatamas válasza Siriusb (#849) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

Az Elixir csak szimulálja a szétválasztott hangerőket úgy hogy ha hívás van akkor módosítja, hívás végén pedig visszaállítja. Azt tudnád csinálni hogy Elixir-ben csinálsz profilokat is a hangerő beállításokhoz amelyek a megfelelő hangerő beállítást aktiválják. E-Robot-ból pedig tudsz Elixir profilt futtatni.

(#852) bartatamas válasza pici79 (#850) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

Ilyet nem tud a program, az Android semmilyen szabványos lehetőséget nem ad duál sim kezelésre.

(#853) Siriusb válasza bartatamas (#851) üzenetére


Siriusb
veterán

Kösz a gyors választ.

(#854) pici79 válasza bartatamas (#852) üzenetére


pici79
csendes tag

Köszönöm, amúgy remek app :-D

(#855) #79335424 válasza pici79 (#850) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szia!
Mielőtt Tamás erre válaszolna, hagy kérdezzem meg, hogy milyen SOC van a telóban? MTK?

Na, csak lekéstem. :) De azért a kérdés áll, mert nem biztos, hogy a Robot nem tudja. Lehet, hogy tudja, csak nem közvetlenül az Androidon keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#856) pici79 válasza #79335424 (#855) üzenetére


pici79
csendes tag

Igen, Lenovo A820 :-d

MTK chip erre gondolsz ugye? :B

(#857) #79335424 válasza pici79 (#856) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, így értettem. Előrebocsátom, nekem nincs MTK -s telóm, így nem tudtam élesben kipróbálni. De a következő vszínűleg ilyen lesz, ezért jártam utána. Szóval bármíly fura, de az Android SDK (programfejlesztői környezet) nem tartalmaz dual sim opciót. A kezelést a SOC -ok gyártói erőltetik bele az Androidba. Az MTK -nak is van SDK -ja (nem tudom, hogy publikus, hozzáférhető -e). Van egy program, ami vagy ezzel lett fejlesztve, vagy közvetlenül a kernelt szólítja meg. Ez az MTK control. Ez Tasker plugin, tehát ha telepítve van, akkor a Robotban meg kéne jelennie a külső alkalmazásoknál. Így már lehet Robot parancsot alkotni hozzá. Ez az elmélet. Írd meg légyszi, hogy ez működik -e a gyakorlatban is, mert érdekel!

(#858) pici79 válasza #79335424 (#857) üzenetére


pici79
csendes tag

Szia!

Ennyire profinak azért nem tartanám magam. Győr mellett lakom, ha a környéken vagy szívesen elviszem hozzád a telót.

Azért vannak betegségei, a bluetooth kihanogsító kocsiban pl MTK-val szinte lehetetlen élvezhető minőséget elérni :-(

(#859) #79335424 válasza pici79 (#858) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én Bp. -en lakok. De nem hiszem, hogy ez olyan bonyolult lenne. Csinálsz egy új parancsot, megadod eseménynek mondjuk az időpontot, a műveletnél pedig a külső alkalmazások menüpontban kiválasztod az MTK control -t. Akkor megnyilnak a program lehetőségei és kiválasztod, hogy melyik SIM -mel, mi történjen. Elmented és a Robotban a műveletnél ennek kéne megjelennie. Ezt csak a többi külső alkalmazás kezelésének a mintája alapján írtam, mert konkrétan ezt a plugin -t nem tudom kipróbálni (pedig megtenném szívesen, mert engem is érdekel). De hátha van itt a topikban vki, aki tudná tesztelni. Sztem a duál sim kezelés automatizálása hasznos feature. Én a VOIP hívás miatt kerestem rá lehetőséget. Az Android ugyanis netezésnek veszi a VOIP -ot, nem telefonhívásnak. Így símán belecsörget egy GSM bejövő hívást egy aktív VOIP (mondjuk Skype) beszélgetésbe. Nekem az lenne a tervem, hogy ha meglesz a dual simes teló, akkor az egyik slotba adatkártyát teszek és amíg ezzel telefonálok VOIP -on, addig kilövöm a GSM kártyás sim slotot.

(#860) pici79 válasza #79335424 (#859) üzenetére


pici79
csendes tag

Értem, amint lesz időm nekiugrok :-D

(#861) Siriusb válasza #79335424 (#859) üzenetére


Siriusb
veterán

Én is Budapesten vagyok. Nekem megcsinálod a beállítgatásokat? ;] :P :))

(#862) #79335424 válasza Siriusb (#861) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze. Beállítgatlak a sarokba, ha nem hozol sört. :D

[ Szerkesztve ]

(#863) Siriusb válasza #79335424 (#862) üzenetére


Siriusb
veterán

Már el is indultam volna, csak túl kicsi az autó, és a raklapnyi sör nem fért be. :( Csak azt nem mondd, hogy eljössz értem kamionnal. :DDD

(#864) #79335424 válasza Siriusb (#863) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kamionnal nem, mert azt most szervízelik. De valamelyik "kicsivel" el tudok ugrani. 15 raklap arra is felmegy. Póttal 30.

(#865) #79335424


#79335424
törölt tag

Szia Tamás!

Csak egy puhatolózó kérdés. Ha csinálok egy parancscsoportot, benne több parancs, mint amennyi kifér egyszerre a kijelzőre, akkor hogyan történik a megjelenítés, parancscsoport indítása műveletnél? Görgethetőek lesznek a parancsok?

(#866) bartatamas válasza #79335424 (#865) üzenetére


bartatamas
senior tag

Úgy gondolom igen, scrollozható listában vannak.

(#867) #79335424 válasza bartatamas (#866) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm!

(#868) Siriusb


Siriusb
veterán

Visszajelzésként: frissítettem a robotot, s utána is ott csücsült a status bar-on, nem kellett újraindítanom.

(#869) #79335424


#79335424
törölt tag

Szia Tamás!

Létezik valahol egy changelog, amiben meg lehet nézni az újdonságokat (mármint a megnyitáskor felugró ablakon kívül)? A Playen nem aktuális változások vannak. Most látom, hogy frissülne az Elixír és a Widget. Jó lenne tudni, hogy mit változtattál. Írok egy példát. Múltkor szenvedtem ezzel a telefonszám megadással, de nem sikerült. Nem volt fontos, ezért feladtam. Ha nem követem a topikot, akkor nem tudom meg, hogy már menni fog.

Nálam is futott tovább a Robot, frissítés után. Köszönjük!

[ Szerkesztve ]

(#870) bartatamas válasza #79335424 (#869) üzenetére


bartatamas
senior tag

A bartat.hu oldalra szoktam kiírni mik változtak, a mostani frissítést még nem raktam ki. Erre fel lehet iratkozni RSS-re. Ezen kívül annyit tudnék hogy megosztani a history google doc fájlomat, de ott nem értesülnél a változásról.

(#871) #79335424 válasza bartatamas (#870) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az értesülés sztem nem lényeges (nem is használok semmilyen RSS -t). Szerintem akkor érdekes az infó, ha az új verzió elérhető. Arról meg úgyis értesít a Play (nálam csak manuális frissítés van és mindíg elolvasom a változásokat). Csak arra gondoltam, hogy ilyenkor utána néznék az új lehetőségeknek. Sokszor kérdeznek más topikokban olyanokat, amik a Robottal, vagy az Elixírrel kapcsolatosak, de én még nem próbáltam. Jó képben lenni az aktuális lehetőségekkel. Nekem nem kell az értesítés. Elég egy link, ahol megnézhetem a változásokat.

(#872) bartatamas válasza #79335424 (#871) üzenetére


bartatamas
senior tag

Küldtem emailt

(#873) #79335424 válasza bartatamas (#872) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm!

(#874) Siriusb


Siriusb
veterán

@Somatom

Valahol írtad, hogy e-robot-ot is lehet használni arra (pl. lightflow helyett), hogy különböző értesítéseket kezeljünk vele. Kerestem a robot műveletei közt ilyen lehetőséget, de nem találtam, (a neten sem). Tudnál egy példát mutatni?

(#875) #79335424 válasza Siriusb (#874) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom, hogy pontosan mit szeretnél. Amire én ezt írtam, az konkrétan a nemfogadott hívások, olvasatlan sms -ek értesítése volt. Ha ezt a Lightflow helyett, a Robottal csinálod, akkor létrehozol egy parancsot, amivel addig nyúz a robot az értesítésekkel az előre definiált hangerőn, amíg ki nem nyomod. A parancs műveleteit a példánál maradva egy alkalmazás fókuszba kerülésétől teszed függővé.
Ha konkrétan az értesítések kezelésére gondolsz, akkor a beállítások - kisegítő lehetőségek - szolgáltatásoknál kell engedélyezni a robotot és utána az eseményeknél a rendszer - új értesítés menüpontban találsz erre opciót. A billentyűzetes példám mutatja, hogy ez nem minden esetben működik. A Taskerhez van Notification plugin, de ez csak 4.3 -as Androidtól tudja elcsípni a bill. eseményt. Ha környezeti zajszinttől szeretnéd függővé tenni valaminek (pl. értesítés) hangerejét, akkor erre is van egy Tasker plugin.

[ Szerkesztve ]

(#876) Siriusb válasza #79335424 (#875) üzenetére


Siriusb
veterán

Szerintem ez a Kisegítő lehetőségek hiányzott a képből. Pontosan arra szeretném használni, amire írtad. Jelenleg 4.2.2 android van fent, de ha a CM11-ben megcsinálják végre a gps-t, az fog felugrani a telóra. :)

Szerk.:
de jó, hogy említetted a környezeti zajszintet, nagyon jó ötlet, utánanézek.

[ Szerkesztve ]

(#877) #79335424 válasza Siriusb (#876) üzenetére


#79335424
törölt tag

Autovoice a környezeti hangerőtől függő hangerőállításhoz, Autonotification pedig az értesítések kezeléséhez.

(#878) Siriusb válasza #79335424 (#877) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszönöm!

(#879) taranis


taranis
addikt

Sziasztok! Próbálok átállni Taskerről E-Robotra, megtámogatván a hazai fejlesztést. Ott akadtam el, hogy van pár taskom, amik az AutoVoice Recognized eventre indulnának, és szeretném látni a felismert szöveget, amit az AutoVoice visszaad. Első körben csináltam egy dialógus ablak műveletet, ott üzenetként a "változó értéke"-t választottam, és a névnek beírtam azt, amit az AutoVoice visszaad. (Jelen esetben egy "perc" nevű változóról van szó, amit Tasker alatt %perc néven értem el, itt a % jelet kihagytam). Gondolom nem így kéne csinálni, mert egy üres dialógus ablak jelenik meg a hangfelismerés után.
A másik kérdésem az első megoldása után lenne érdekes. Taskerben egy regexppel ellenőriztem, hogy amit az AutoVoice visszaad, az szám e. Lehet E-Robot alatt is regexpelni? Vagy hogy illik itt az ilyesmit csinálni?
Köszi!

colorizer.net

(#880) sbe561


sbe561
tag

Üdv!

Ide irányítottak a kérésemmel, hogy olyan alkalmazást keresek ami hívásközben minden 45 mp-nél rezeg a teló egyet.
A Blade-m romjában benne volt alapból ez a funkció és most nagyon hiányzik! :(

(#881) fPApi


fPApi
őstag

Van már valamilyen megoldás az android 4.4-nél az aut. airplane módra?

(#882) #79335424 válasza sbe561 (#880) üzenetére


#79335424
törölt tag

És nem találtad meg? #660 -tól indul a műsor. Mivel nem tartalmaz külső alkalmazásokat, így tobias40 tudná neked exportálni a nála működő verziót, amit Te importálhatsz.

(#883) Armahun válasza sbe561 (#880) üzenetére


Armahun
addikt

Az újabb romokban is benne van, csak egy picit eldugták.

A hívásbeállítások körött van, amit úgy érsz el, hogy a tárcsázónál nyomsz egy menü gombot vagy a három pöttyöt a sarokban..

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#884) flash-


flash-
veterán

üdv

megvettem ezt a progit de szeretnék pár dolgot beállitani

hogy kell azt megcsinálni hogy Ha a képernyő ki van kapcsolva már 10 perce akkor kapcsolja ki a mobilnetet a teló?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#885) bartatamas válasza flash- (#884) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

Egy lehetőség lehet ez:

Esemény: Képernyő kikapcsol
Műveletek:

- Változó beállítása: "mikor" = aktuális óra * 60 + aktuális perc
- Várakozás 10 percig
- Mobilnet kikapcsolása, feltétel: aktuális óra * 60 + aktuális perc - "mikor" változó > 10 ÉS képernyő kikapcsolva

Tehát igazából azt is nézni kell 10 perc után hogy ki van-e még kapcsolva a képernyő és hogy lett-e közben ki és bekapcsolva. Ha időpillanatot is lehetne változóba tenni és időpillanatokat összehasonlítani akkor könyebb lenne, nem kellene számolni.

(#886) #79335424 válasza bartatamas (#885) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én most megpróbálkoztam vele, csak kicsit másképp. Nem szeretem a várakozás műveletet, de első körben, az egyszerűség kedvéért azt használtam. Szóval
Esemény:
kijelző kikapcsolva
Művelet:
1.várakozás 600000ms
2. parancs megszakítása. Feltétel: na, itt akadtam el. Ha a kijelző állapotot adom meg, akkor annak ugye két állapota lehet. Ki és be, vagyis 0 és 1, vagy falsh és true. De ott csak olyan van, hogy érték pipa, vagy nem pipa. Ezt hogyan kell értelmezni? Érték pipa=1=kijelző bekapcsolva, nincs pipa=0=kijelző kikapcsolva?
3. Adatkapcsolat ki.

Persze ettől még úgy is maradna, szóval kell egy másik parancs, ami mondjuk kijelző bekapcsolás esetén bekapcsolja az adatkapcsolatot.

(#887) bartatamas válasza #79335424 (#886) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ha akarja hogy bekapcsoláskor visszakapcsolja persze.

Igen, a képernyő állapot kifejezés pipa esetén akkor igaz ha be van kapcsolva, kivett pipa esetén pedig ha nincs. A logikai kifejezéseknél a pipa mutatja az igaz/bekapcsolt értéket.

(#888) #79335424 válasza bartatamas (#887) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm! Közben eszembe jutott még egy mód. Kezdőknek talán ez egyszerűbb. 3 parancs.
1.parancs
Esemény:
nincs
Művelet:
Várakozás
Adatkapcsolat kikapcsolása

2.parancs
Esemény:
kijelző bekapcsol
Művelet:
1. Robot parancs tiltása
Adatkapcsolat bekapcsolása

3.parancs:
Esemény:
kijelző kikapcsol
Művelet:
1. Robot parancs engedélyezése
1. Robot parancs végrehajtása

Ha működik, akkor a várakozást ki lehetne váltani egy riasztás eseményes robot parancs engedélyezéssel. Az talán erőforrás szempontból kíméletesebb lenne, mert nem tart életben állandóan egy folyamatszálat.

(#889) bartatamas válasza #79335424 (#888) üzenetére


bartatamas
senior tag

Először én is erre gondoltam de rájöttem hogy a parancs tiltása nem állítja le a futó parancsot, az igazából az események triggerelését tiltja.

(#890) sbe561 válasza Armahun (#883) üzenetére


sbe561
tag

1000 hála és köszönet! :C :R :DD

(#891) taranis válasza bartatamas (#889) üzenetére


taranis
addikt

Szia! #879-re esetleg tudsz valamit mondani?

colorizer.net

(#892) bartatamas válasza taranis (#891) üzenetére


bartatamas
senior tag

El tudnád mondani hogy próbáljam ki? Első blikkre nem tudom hogy kellene működnie. Hozzáadtam egy olyan eseményt de hogy váltódik ki?

(#893) Csika11


Csika11
csendes tag

A változók menübe belépve az e-robot leáll üzenet fogad. Korábban segített az újraindítás, de most nem. A legújabb verzió van fenn, a telefon xperia p, és jb van rajta gyári állapotban. Van ötletetek?

(#894) bartatamas válasza Csika11 (#893) üzenetére


bartatamas
senior tag

Nem rootolt telefon, ugye? Pedig látnom kéne a hibaüzenetet hogy javíthassam.

(#895) gigiradok


gigiradok
tag

Most ismerkedem az alkalmazással, nagyon tetszik. Az a gondom, hogy miután beállítottam két parancsot, kipróbáltam őket egy idő után a telóm nagyon belassult. Megnéztem a szabad RAM 50MB :Y alá csökkent...normálisán 300 felett szokott lenni. Ez így normális és csak az én telóm nem elég jó hozzá? Xperia M készülékem van.

(#896) Oldman2 válasza gigiradok (#895) üzenetére


Oldman2
veterán

Van egy eddig jól bevált (4.1.2) alatt jól működő Elixir + E-Robot combom, ami a fülhallgató bedugása után feldobott egy kiválasztó Elixir Widget-et 5-6 Audio vonatkozású előre definiált alkalmazással.

Kipróbálni az 4.4.3-at, feltettem a CM11 -et egy SGS2-esre, de a fenti "Füles" Parancs, majd ezt követően a Desktop is lefagy. Előtte még a képernyőre kikerül egy "Profil aktiválva" buborék üzenet

Elixir alól direkt indítva ugyanez a jelenség.

Én rontottam el valamit vagy ez valami BUG lehet?

(#897) #79335424 válasza gigiradok (#895) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt már több helyen olvastam, de nem értem, hogyan lehetséges. A Robotot azért is kedvelem, mert kifejezetten erőforráskímélő módszert használ. Persze lehet terhelést okozó parancsokat is összeállítani, de alapesetben csak egy-egy pillanatban avatkozik be, nem egész folyamatot generál. Eddig legalább 20 Androidos eszközön használtam és a terhelésmérők (Wakelock detector, GSAm Battery Monitor) szerint fasorban sincs a Robot. Az Alkalmazáskezelő és a Titanium Backup szerint is 6-8MB a méret. Milyen parancsokat csináltál?

Oldman2:
A tied rootolt. Tudnál küldeni Tamásnak egy logot a jelenségről? Abból ki tudná deríteni a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#898) taranis válasza bartatamas (#892) üzenetére


taranis
addikt

Ha fent van az Autovoice, akkor az androidos widgetek között találni fogsz egy olyat, hogy Recognize. Ez kitesz egy ikont, amire nyomva elindul a hangfelismerés. Ha végzett, ellövi az Autovoice Recognized eventet. Most egyelőre vegyük a teljes, szűretlen szöveget, ezt a %avcomm változóban adja vissza az Autovoice, legalábbis Tasker esetén. Ha kell még bármi szólj, illetve ha van hozzá türelmed, én ebből tanultam meg a használatát: [link]

colorizer.net

(#899) gigiradok válasza #79335424 (#897) üzenetére


gigiradok
tag

Csak két feladatot állítottam be, mindkettő nagyon egyszerű. Az egyik, ha bedugom a fülhallgatót indítsa el a Deezert a másik pedig ha lefordítom a telót, akkor némít a csengéseket. Semmi bonyolult, mert egyelőre nem tejesen értem még a dolgokat :B Nem mindig fordul elő, de ha igen akkor még az app kilövése sem segít csak ha újraindítom a telót. Remélhetőleg csak attól van, hogy most tesztelgetem mit tud és emiatt indítgat el mindenfélét.
amúgy jól látom, hogy kikapcsolni nem tudja a készüléket? Szeretném ha este ráteszem töltőre lefekvéskor akkor kikapcsolja a telót. Esetleg olyat, hogy bejövő hívásra automatikus SMS-t küldjön, pl. ha némítva van a teló? Szerettem volna egy olyan parancsot, hogy ha otthon vagyok és lefelé van fordítva a készülék, akkor a bejövő hívást visszautasítsa és küldjön egy automatikus SMS-t vagy ez már túl sok? :D

(#900) ltpalermo válasza gigiradok (#895) üzenetére


ltpalermo
csendes tag

Akkor én is itt válaszolok, itt jobban témába vág. Ugyanilyen telefonon jelenleg nekem kb. 70-90 mb között mozog a szabad ram és nem is nagyon szokott több lenni, de nem lassú a telefon egyáltalán. Ill. a Somatom által említett progikban is hasonló értékeket mutat. Tamás hátha tud valami okosat mondani, esetleg írd le hogy milyen parancsokat csináltál, hátha az alapján könnyebb kideríteni hol a hiba.
Szerk: elkéstem...
Nem lehet hogy a folyamatos szenzor figyelés okozza a gondot? Nekem úgy van megoldva, hogy csak bejövő hívás esetén aktiválódik a "kijelzővel lefelé fordítom és elnémul" parancs

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.