Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) #79335424 válasza zeon.hu (#1300) üzenetére


#79335424
törölt tag

Próbálom formába önteni, de szükségem lenne a Mester véleményére.

Tamás:
Azt tapasztalom, hogy a robotparancs végrehajtása művelet errorba fut, ha a végrehajtandó parancs tiltott. Helyes a meglátás? Csak azért kérdezem, mert ezt szeretném kihasználni. Lenne három parancs. Mindhárom esemény nélküli. Kettő, a két SSID -t tiltja/engedélyezi, majd engedélyezi a másik parancsot és tiltja magát.
A harmadik parancs két, egymás utáni műveletben végrehajtatja a másik két robotparancsot. Mivel a kettő közül, felváltva az egyik mindíg tiltott, ezért az annak a végrehajtása errorba fut. Vagyis ugyanazzal a parancsikonnal megtörténik a váltás. Helyes a logika?

(#1302) bartatamas


bartatamas
senior tag

Most nincs előttem a kód de úgy emlékszem igen, tiltott parancs csak logolja hogy tiltott és nem fut le.

Hálózat tiltás/engedélyezés alatt most a törlést/létrehozást érted? Mert azok talán biztosabb működést garantálnak.

Azt amúgy még mindig nem értem hogy milyen események hatására kellene ezeket csinálni de ez már biztos az én hibám.

(#1303) zeon.hu válasza bartatamas (#1302) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

"Azt amúgy még mindig nem értem hogy milyen események hatására kellene ezeket csinálni de ez már biztos az én hibám."

elnézést kérek, hogy ilyen gondot okoztam, de nem gondoltam, hogy ennyire bonyolult lesz.
eddig is manuálisan oldottam meg, ezután is menni fog, nem éri meg Nektek vesződni vele egyetlen ember miatt.
de köszönöm az eddigi erőfeszítéseket!

#?*@&!

(#1304) #79335424 válasza zeon.hu (#1303) üzenetére


#79335424
törölt tag

Dehogy gond! Ne úgy nézd, hogy bonyolult, hanem úgy, hogy kihívás! Én legalábbis így nézem. Sose tudhatom, hogy mikor lesz szükségem egy hasonlóra. Én is tanulok, tapasztalok közben.

Tamás:
Bocs, igen, törlés, létrehozás, majd csatlakozás. Nincs semmilyen esemény. Totál manuális indítású. A lényeg, hogy a home -on nem két parancsikon van a két hálózatmódhoz, hanem csak egy. Elixír widgetben vannak ilyen funkcióváltó kapcsolók.

[ Szerkesztve ]

(#1305) bartatamas válasza #79335424 (#1304) üzenetére


bartatamas
senior tag

Korábban én is erre jutottam, hogy manuális indítású, bár én egy parancs választót javasoltam.

A te javaslatodon még egy olyan logikai kifejezés segítene hogy van-e konfigurált hálózat ilyen néven.

(#1306) #79335424 válasza bartatamas (#1305) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, innen indultam, de erre nem találtam a változók között opciót. Valamiért mindegyik szimpatikus lehetőség szürke volt.

Apropó. Feature request. Elixír widgetben olyan robotparancs kapcsoló, ami visszajelzi, hogy a parancs engedélyezett, vagy tiltott. Mondjuk ződ az engedélyezett, piros meg a tiltott.

[ Szerkesztve ]

(#1307) bartatamas válasza #79335424 (#1306) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ilyen most szerintem nincs is, bele kell tennem.

Ha feltétel megadásakor szinte minden kifejezés szürke az azért van mert logikai kifejezést vár, azok pedig szöveg vagy szám értéket adnak vissza. Tipikusan az Egyenlőség operátorral kell az értékét vizsgálni.

(#1308) #79335424 válasza bartatamas (#1307) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tudom, hogy valahogy meg lehetne oldani, csak itt kezdtek átcsapni a fejem fölött a változó-hullámok. :)
Ezért kerestem egy számomra egyszerűbb megoldást.

(#1309) #79335424 válasza bartatamas (#1302) üzenetére


#79335424
törölt tag

Van ezzel egy kis gond. Nekem úgy tűnik, hogy ha van két művelet, ami egy-egy robotparancs végrehajtása, de az első robotparancs tiltott, akkor kiírja, hogy parancsfuttatási hiba és nem lép a következő műveletre.

(#1310) Siriusb


Siriusb
veterán

Az Óra ébresztő eseménynek hogy kellene működnie? Nálam nincs reakció.

(#1311) bartatamas válasza Siriusb (#1310) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ugyebár különböző ébresztő alkalmazások különböző módon működnek. Vagy dobnak valami eseményt, vagy nem. Ha dobnak, általában akkor sincs specifikálva hogy mit.

Jelenleg ez az esemény 2 óra alkalmazás eseményét tudja detektálni. Az egyik a beépített ébresztő, a másik egy Samsung ébresztő.

Ha ébresztés után küldesz egy logot (és írd le légyszi hogy mikor ébresztett) akkor megnézem hogy váltódik-e ki valamilyen esemény.

(#1312) bartatamas válasza #79335424 (#1309) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ma tervezek új verziót kirakni. Abba már javítottam ezt a hibát és beletettem azt a kifejezést is hogy "Wi-Fi hálózat konfigurálva van" hogy még parancs tiltás se kelljen a korábban írt probléma megoldásához.

(#1313) Siriusb válasza bartatamas (#1311) üzenetére


Siriusb
veterán

A beépíttetett használtam. OK, küldök logot.

(#1314) #79335424 válasza bartatamas (#1312) üzenetére


#79335424
törölt tag

:R

(#1315) Oldman2 válasza bartatamas (#1311) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha már ébresztésről esett szó megkérdezném, hogy az itt leírt TASKER funkcióknak megfelelő E-Robot "Esemény/Parancs készítő" funkciók várhatóak-e a közeljövőben?

(#1316) bartatamas válasza Oldman2 (#1315) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ha arra gondolsz hogy grafikus felületet megjeleníteni, gombokkal, mezőkkel, akkor tervezek ilyet, igen. Hogy mikor azt nem tudom megígérni.

(#1317) Oldman2 válasza bartatamas (#1316) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha már így rákérdeztél, akkor arr a_is_, de inkább arra, hogy a Robotból új Eseményeket/Parancsokat létrehozzak, ahogy a példában is szerepel.

(#1318) bartatamas válasza Oldman2 (#1315) üzenetére


bartatamas
senior tag

Bocs, akkor nem értem a lényeget. Hol van itt új esemény és műveletet? Én úgy látom csinál 3 taszkot ami 3 parancsnak felel meg.

Le tudnád írni egy egyszerű példán milyen funkcióra gondolsz.

(#1319) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!Eddig Taskert használtam,de az telefonomon valamiért nem megy(új telefon),ezért most kiprobálom az E-Robotot,eddig pár dolog már megy, most elakadtam,leirom mit szeretnék megoldani

Minden egész órakor kapcsolja be az auto syncet,de 2 perc után kapcsolja le az auto syncet,majd a következő egész orában újra 2 percig bekapcsolja.

Pl:19:00 Óra
auto sync be
elindul
eltelelik 2 perc
auto sync ki
leáll

Ugyanez 20:00 Óra-kor

Mindez 06:00-02:00-ig intervallumban

Köszi a segitséget,eddig tettszik az app!

(#1320) bartatamas válasza aprokaroka87 (#1319) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia, üdv nálunk :)

Esemény:

- Dátum & Idő / Riasztás, időpontnak állíts be egész órát (mindegy mit, mondjuk a következőt), ismétlésnek óránként, pontos ismétlés, ébressze fel a készüléket

Ehhez az eseményhez állíts be feltételt:

- Dátum & Idő / Adott idő van, 06:00-02:00

(Sajnos ez a mostani verzióban elcsattan, teszek fel frissítést)

Műveletek:

- Fiókok / Automatikus szinkronizáció beállítása, be

- Fiókok / Szinkronizálás (szerintem hasznos ki is kényszeríteni)

- Vezérlés / Várakozás, 2 perc

- Fiókok / Automatikus szinkronizáció beállítása, ki

(#1321) #79335424 válasza bartatamas (#1312) üzenetére


#79335424
törölt tag

Küldtem logot.
Mit változtattál ezen a funkción? A Robotparancs végrehajtása lefuttatja a tiltott parancsot is (remélem nem), vagy tovább tud lépni a következő műveletre, ha nem tudja lefuttatni, mert tiltott? Ha az utóbbi, akkor nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit állítottam be rosszul.

(#1322) bartatamas válasza #79335424 (#1321) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ha van egy A parancsot ami futtatja B-t majd C-t és B tiltott.

Eddig B-nél kiírta hogy tiltott és kilépett.
Most B-nél kiírja hogy tiltott és folytatja C-nél. Tehát B-t nem hajtja végre.

Válaszoltam levélben.

(#1323) aprokaroka87 válasza bartatamas (#1320) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Köszi szépen,elvileg a teszt 20:15 kor indul

(#1324) #79335424 válasza bartatamas (#1322) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én is így gondoltam. Na, majd meglássuk, hogy Te mit hámozol ki belőle.

(#1325) aprokaroka87 válasza bartatamas (#1320) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Müködik köszi szépen,viszont most minden egész perckor elsötétedik egy pillanatra a telefon,ez mitől van?

Most nem

[ Szerkesztve ]

(#1326) bartatamas válasza aprokaroka87 (#1325) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ettől nem hiszem.

(#1327) aprokaroka87 válasza bartatamas (#1326) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Most jó de 21:00 kor éles teszt jön

(#1328) aprokaroka87 válasza bartatamas (#1326) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Pedig abban van a hiba

Ha engedélyezve van,akkor csinálja,illetve ha kézileg elinditom azt irja ki hogy kérem várjon,a feladatot közben végrehajtja

most megprobálom a komponenseket kivenni

(#1329) bartatamas válasza aprokaroka87 (#1328) üzenetére


bartatamas
senior tag

Percenként? A parancs csak óránként csinál valamit, nem? El küldöd a parancsot ide: bartadev@gmail.com, kipróbálom.

(#1330) #79335424 válasza aprokaroka87 (#1328) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem várd meg, hogy mit ír Tamás! A komponensek likvidálásával sztem nem leszel előrébb. Én is kíváncsi vagyok, hogy miért van az a kérem várjon ablak. Nem hiszem, hogy épeszű ember kíváncsi rá. Manuális indításnál van opció az eltüntetésére. De itt nem tudom, hogy mi a szitu. Volt, amikor csak akkor jelentkezett, ha a roboton belül néztem egy parancs működését. Ha nem volt fókuszban robot activity, akkor nem csinálta.

(#1331) bartatamas válasza #79335424 (#1330) üzenetére


bartatamas
senior tag

Az akkor van ha a parancsok képernyőn indítod kézzel, hogy lásd hogy fut.

(#1332) #79335424 válasza bartatamas (#1331) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen,tegnap pontosan ez történt. :)

(#1333) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Na kérem a hiba oka,nem az autosync profil okozza

Van egy Xutilities nevű Xposed app,amiben van egy olyan lehetőség hogy a gyári minimum fényerő értéket levegyük 20 ról 1-re

Namost én az E-robotban beállitottam hogy 19:00-06:00-ig állitsa be a fényerőt 1-re,müködik is,viszont vélhetően összezavarodik az Xposeddel.

A kérdés az az az hogy hogy az E-Robotban beirt fényerő érték az % alapú vagy megegyezzik a 0-255 ig skálával?Ha letiltom az Xposedet nem kapcsolja le!

Bocsi hogy azt hittem ott a baj!

[ Szerkesztve ]

(#1334) aprokaroka87 válasza aprokaroka87 (#1333) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Megvan,a minimum % értéke ezesetben 2 lehet :)
Akkor megjavul a dolog,és marad a fényerő is.

(#1335) bartatamas válasza aprokaroka87 (#1333) üzenetére


bartatamas
senior tag

Örülök hogy nincs baj. A fényerő százalékos érték.

(#1336) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!Egy érdekes problémát fedeztem fel
Azt szeretném beállitani hogy a készüléket megrázva zárja le a képernyőt,de nem müködik valami miatt

(#1337) #79335424 válasza aprokaroka87 (#1336) üzenetére


#79335424
törölt tag

Samu?

(#1338) bartatamas válasza aprokaroka87 (#1336) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ilyenkor segít ha megmondod hogy melyik része nem működik. Az esemény ugyebár a Készülék megrázva. Ezt tudja detektálni, megjelenik a Történetben?

A művelet pedig a Képernyő kikapcsolása, ezt manuális indítással ki tudod próbálni. Ehhez kell az Elixir 2 - Admin addon és engedélyezni az adminisztrátori hozzáférést. Ez megvan?

Kipróbálva magamnál amúgy működik.

[ Szerkesztve ]

(#1339) aprokaroka87 válasza bartatamas (#1338) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Megvan köszi!
A következő ami picit jobban izgatja a az a fényerő szenzor által vezérelt képernyőzár,letakarom a szenzort lezár ha megint letakarom felold,viszont ugye ez necces lenne teljes söttétségben

Illetve a duplakoppos feloldás is izgatja a fantáziám :)

Ja és az AutoSync nem áll le 2 után,lefut minden egész órakkor

Elküldtem e-mail ben

[ Szerkesztve ]

(#1340) zeon.hu válasza #79335424 (#1337) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

nálam megy s4 minin.

#?*@&!

(#1341) #79335424 válasza zeon.hu (#1340) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tudom, hogy megoldható, de Samun néha másképp történnek a dolgok, mint amit várna az ember. Tamás az Android dokumentáció alapján fejleszt. A Samsung viszont sok mindenbe belepiszkál. Nem állítom, hogy a módosítások eredményei többnyire ne lennének hasznosak. Viszont bekavarhatnak.

(#1342) zeon.hu válasza #79335424 (#1341) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

igen,már tudom.
csak azért írtam, hogy most ne samu specifikus megoldást keress :)

#?*@&!

(#1343) bartatamas válasza aprokaroka87 (#1339) üzenetére


bartatamas
senior tag

Nekem ok volt. 13-kor bekapcsolt, szinkronizált mindent majd 2 perc múlva kikapcsolt.

(#1344) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

csináltam egy audió lejátszó parancsot, ami ikonra kattintva indul.
ennek leállítására csináljak egy másik parancsot is? mert a lejátszót megkerülve indul a fájl, tehát abban nem leállítható.

#?*@&!

(#1345) bartatamas válasza zeon.hu (#1344) üzenetére


bartatamas
senior tag

A "Média lejátszás: Stop" amúgy le tudná állítani?

(#1346) zeon.hu válasza bartatamas (#1345) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Saját, gyári lejátszóval próbáltam, azzal nem sikerült.

#?*@&!

(#1347) fil


fil
őstag

Szeretnék egy olyan parancsot csinálni ,hogy amennyiben egy adott wifi ap-vel a kapcsolat megszűnt ,mert kikapcsolt , felhívjon egy számot. Mivel olyan feltétel ,hogy "nincs csatlakoztatva" nincs ,csak a "nem elérhető". Ezzel viszont nem működik ,pedíg gyakorlatilag erről lenne szó ,ilyenkor az AP nincs bekapcsolva. A párja ,azaz az AP "csatlakoztatva" az rendben működik ,végrehajtódik.

(#1348) bartatamas válasza fil (#1347) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szerintem azt kell választani hogy "elérhető".

(#1349) fil válasza bartatamas (#1348) üzenetére


fil
őstag

Próbáltam úgy is sajnos a negatív feltételre nem reagál. Azaz ,akár az van ,hogy "csatlakoztatva" ,akár úgy ,hogy "elérhető" ,az AP megléte esetén a feltételt teljesítetnek veszi és a parancs végrehajtódik. Azonban arra ,hogy "nem elérhető" (mikor ki van kapcsolva) nem reagál. Egyébként a parancs egy hívásátirányítást indítana ,vagy törölne az AP állapotától függően. Tehát ,ha átirányítva marad az nagyon nem jó :(

[ Szerkesztve ]

(#1350) szubence


szubence
csendes tag

Szia Tamás,
Most vettem meg a programot és nagy gratula hozzá. Nagyjából megcsináltam amiket automatizálni akartam, viszont lenne pár konkrét kérdésem:
1. Egy E-Robot parancsban az első művelet meghív egy másik E-Robot parancsot. A következő művelet végrehajtása várakozik, amíg az előző végrehajtódott (ami jelen esetben egy komplett E-Robot parancs), vagy azonnal folytatódik és párhuzamosan fut a le a 2 parancs?
2. Egy eseményben definiáltam egy alarm-ot pl. 22:00-ra (1 napos ismétléssel), mi történik ha 22:00-kor az adott parancs le volt tiltva, vagy esetleg a készülék ki volt kapcsolva? Ha pl. 22:05-kor engedélyezem, vagy bekapcsolom a telefont, akkor lefut, vagy legközelebb másnap 22:00-kor próbálja csak futtatni?

Ja még egy apró bug:
- Ha átnevezek egy parancsot, akkor nem minden hívási helyein frissíti a parancs nevet.
Feature request:
- Lehessen átnevezni változókat (jelenleg csak úgy sikerült, hogy törlöm és új néven létrehozom újra, majd kézzel frissítem a használati helyeken).
- Egy parancsban lévő esemény, vagy művelet másolása-beillesztése egy másik robot parancsba (a feltételeivel együtt), ez főleg bonyolult feltételeknél lenne hasznos.

Köszi,
Bence

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.