Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) Scaevola válasza Kátai (#1950) üzenetére


Scaevola
tag

Szia!

Leírod ide a teljes parancsodat?

apex

(#1952) Kátai válasza Scaevola (#1951) üzenetére


Kátai
senior tag

Mármint a teljes be-ki kapcsolgatást?

(#1953) bartatamas válasza Kátai (#1950) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szerintem jó.

(#1954) bartatamas válasza #79335424 (#1949) üzenetére


bartatamas
senior tag

Félreérted. Nem a programozása lenne ilyen a Robotnak.

Hanem hogy tudj összeállítani egy felületet. Pl: jöjjön fel egy ablak, legyen kiírva az aktuális wifi hálózat neve. Legyen egy gomb azzal a szöveggel hogy disconnect és ha rákattintasz akkor kapcsolja ki a wifi-t. Ilyenre gondolok, ilyet már sokan, sokszor kértek. Például ilyen kérés volt hogy lehessen akár összekattintani egy teljes ébresztőóra funkciót robotban: alarm esemény hatására jelenjen meg ablak, ha ott snooze-t nyomsz akkor újraindítja a riasztást 5 perccel későbbre pl.

(#1955) Kátai válasza bartatamas (#1953) üzenetére


Kátai
senior tag

Köszi,holnapra kiderül.

(#1956) haliho0 válasza bartatamas (#1948) üzenetére


haliho0
tag

Tasker alatt van egy HTTP Get parancs, amivel lementi egy teljes html oldal forrását egy beállított kimenő fáljba.
Esetleg ha meg tudom oldani egy külső programmal a lekérdezést, majd a szükséges adatokat lementem egy szöveges fáljba... Nehéz lenne egy fálj-beolvasó parancs? (Ha menteni tud, az sem baj. :)

Az UI nagyszerű lenne a Robothoz, viszont az tényleg jó nagy projekt.

(#1957) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

ötletet kérnék, vajon miért nem szakad meg a gsm hívás.
a somatom-féle voice speed dial+robot+mobilevoip alapján csináltam a parancsot.
működik rendesen, de a gsm hívás megszakítása nem! tehát a voip hívás kimegy, de végig kell hallgatnom a gsm szolgáltatóm szövegét, hogy rossz számot hívok,ez pedig elég sokáig tart.
somatom mondta, hogy ha külső dialert használok alapértelmezettnek, az kavarhat be, de ezt már kivettem alapértelmezettből, tehát elvileg a gyárin keresztül indul a hívás.

itt a parancs:
(a számot töröltem a végéről, mert a lányomé :) )

<?xml version='1.0' encoding='UTF-8' ?>
<command>
<event type="new_outgoing_call" enabled="true">
<param name="number" type="string">000001</param>
<param name="abortCall" type="boolean">true</param>
</event>
<action type="speakerphone" enabled="true">
<param name="state" type="string">on</param>
</action>
<action type="volume" enabled="true">
<param name="stream" type="strings">
<item>media</item>
<item>system</item>
</param>
<param name="percent" type="expression">
<expression type="integer">
<param name="value" type="int">90</param>
</expression>
</param>
</action>
<action type="tts" enabled="true">
<param name="message" type="expression">
<expression type="string">
<param name="value" type="string">Hívom Larát </param>
</expression>
</param>
<param name="wait_for_finish" type="boolean">true</param>
</action>
<action type="start_activity" enabled="true">
<param name="intent" type="intent" action="android.intent.action.DIAL" packageName="finarea.MobileVoip" className="finarea.MobileVoip.MobileVoipActivity" data="tel: +36 70 xxx xxxx" flags="268435456" />
</action>
</command>

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#1958) bartatamas válasza haliho0 (#1956) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

Csináltam egy "URL letöltése" műveletet. Ha adsz meg fájlt akkor abba a fájlba menti a tartalmat. Ha nem adsz meg fájlt akkor arra jó hogy behívj egy szerverre.

De gondolom ez még kevés. Letöltés után mit kellene vele csinálni?

(#1959) haliho0 válasza bartatamas (#1958) üzenetére


haliho0
tag

Nagyszerű. Mit jelent a "behívj egy szerverre"?
Most már csak egy egyszerűbb állománykezelés kellene. Állomány tartalma változóba, változó tartalma szöveges fájlba. Van méretkorláta a Robot szöveges változójának?
Amúgy hibakeresésre is szoktam használni a fájlba mentést, úgyhogy mindenképp hasznos lenne.

(#1960) bartatamas válasza haliho0 (#1959) üzenetére


bartatamas
senior tag

Minden http kérés ugyebár egy behívás egy szerverre amire visszaad egy választ. Neked most ez a válasz kell.

Sokszor viszont nem a válasz a lényeges, hanem a szervernek küldött kérés maga. Akkor lehet érdekes ha van saját szervered ahová be tudsz hívni. Pl percenként elküldeni az aktuális koordinátát hogy tudd hol van a telefon ha elhagynád. De persze a lehetőségek végtelenek :)

(#1961) haliho0 válasza bartatamas (#1960) üzenetére


haliho0
tag

Ez jól hangzik. Hasznos funkció, csak még ki kell találnom, hogyan használjam majd hasznosan :)

(#1962) haliho0


haliho0
tag

Tamás

A "Következő ébresztő megváltozott" esemény visszatérési értéke, mely a következő esemény időpontja lenne, egy szöveges változó (ráadásul változó hosszúságú), elég nehéz belőle időpontot faragni.

Nem kaphatunk vissza dátum (időpont) típusú változót?

[ Szerkesztve ]

(#1963) bartatamas válasza haliho0 (#1962) üzenetére


bartatamas
senior tag

Sajnos nem. Ez egy ilyen szöveg típusú beállítás Android alatt.

Persze megpróbálhatnám dátummá alakítani. De tuti megoldás nincs.

(#1964) Armahun


Armahun
addikt

Szerettem volna egy egyszerű parancsot beállítani, amit már régebben sikeresen használtam, de nem akar működni.

A lényege
Wifi hálózati állapot megváltozott, nem elérhető.
próbáltam Bssid-vel és ssid-vel is
Akkor Wifi beállítás Ki.

De nem fut le a parancs. Ha kézzel indítom akkor kikapcsolja.

Próbáltam azt is, hogyha egy szint alá esik a jelerősség kikapcsol, de az sem megy.

Cm 11 4.4.4 van a telefonon.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#1965) bartatamas válasza Armahun (#1964) üzenetére


bartatamas
senior tag

Log kellene, mert ennyiből nem lehet kitalálni.

(#1966) haliho0 válasza bartatamas (#1963) üzenetére


haliho0
tag

Értem :(
Nagy segítség lenne, ha szöveg-manipuláló műveletekben maszkot lehetne használni.
Pl.: a "Szövegrész index operátor"-ban rákereshetnék a "##:##" kifejezésre, ahol a # egy tetszőleges számot jelölne. Az igazi persze a reguláris kifejezések használata lenne, de -gondolom- az nem olyan egyszerű.

(#1967) #79335424 válasza zeon.hu (#1957) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha a Robot indítja a VOIP hívást, akkor a parancsértelmezés rendben van. Csak a GSM hívást nem szakítja meg a Robot. Az a teló nem dual SIM -es? Arra gondolok, hogy a Robot a hívatalos "Android úton" keresztül szakítja meg a hívást. Dual SIM viszont nincs a Google Androidban, ezért sem dokumentáció, sem API nincs hozzá a Google -től. Sanszos, hogy ez a bibi a hívásmegszakítással.

Tamás!
Erről mi a véleményed?

[ Szerkesztve ]

(#1968) haliho0 válasza #79335424 (#1967) üzenetére


haliho0
tag

Nekem dual-SIM-es telefon van, és a Robot szépen megszakítja a hívást. Igaz, hogy csak egy SIM van benne...

Tamás!
Most láttam, hogy a Szöveg csere operátorban van regexp lehetőség, úgyhogy azzal valószínűleg meg tudom oldani az ébresztő-változó problémámat.

(#1969) zeon.hu válasza #79335424 (#1967) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

az enyém nem dual sim-es (bár létezik belőle).

#?*@&!

(#1970) #79335424 válasza zeon.hu (#1969) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ebben az esetben én nem tudok többet tenni. Ha a Robot indítja a VOIP -ot, akkor a parancs eseménye bekövetkezett és a műveleteket is végrehajtja. Ha ki van pipálva a megszakítás, de mégsem szakad meg, akkor az vmilyen programhiba. Ebben talán Tamás tudna segíteni. Készíts logot!

[ Szerkesztve ]

(#1971) zeon.hu válasza #79335424 (#1970) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

délelőtt megcsinálom, kösz!

#?*@&!

(#1972) bartatamas válasza Armahun (#1964) üzenetére


bartatamas
senior tag

A "Nem elérhető" akkor teljesül ha a wifi ki van kapcsolva. Szerintem neked az "Elérhető" opciót kellene használnod. Ez azt jelenti hogy a WiFi funkció elérhető (mert be van kapcsolva) de semmihez nem tud csatlakozni.

(#1973) #79335424 válasza haliho0 (#1968) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt észre sem vettem. Köszönöm, ez értékes infó!

Tamás:
Ehhez a szövegkereséshez csatlakoznék én is. A net nélküli telókeresőmet szeretném kényelmesebbé tenni. Öt percenként kapok egy SMS -t, ami tartalmazza a koordinátákat IS. Az SMS -ekből csak a koordinátákat szeretném egy adott mappába másolni. A másolás ok, de mi lenne a forrás elérési útja, vagy hogy kéne ehhez hozzákezdeni?
Másik példának ott van a múltkori rendszerlog monitorozó elképzelésem. X időnként a Robot átnézné az új bejegyzéseket és ha talál egyezést egy előre megadott mintával, akkor azt eseményként kezelné.

(#1974) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

SMS törlésre és/vagy olvasottként megjelölésre lenne lehetőség? Kapott kód felolvastatása után már nincs szükség rá.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#1975) bartatamas válasza #79335424 (#1973) üzenetére


bartatamas
senior tag

> IS. Az SMS -ekből csak a koordinátákat szeretném egy adott mappába másolni. A másolás ok, de mi lenne a forrás elérési útja, vagy hogy kéne ehhez hozzákezdeni?

Hogy másolsz? Kiírod fájlba? Milyen forrás?

> Másik példának ott van a múltkori rendszerlog monitorozó elképzelésem. X időnként a Robot átnézné az új bejegyzéseket és ha talál egyezést egy előre megadott mintával, akkor azt eseményként kezelné.

Itt egy fájlt akarnál átnézni? Csinálok egy fájl beolvasó műveletet de ezt nem lenne jó nagyméretű fájlokra használni. Egy olyat tudnék még elképzelni hogy mondjuk lenne egy művelet amely egy sort olvasna be egy fájlból és meg kellene adni műveleteket amelyek ezzel a sorral tudnak valamit kezdeni.

Azt nem tudom hogy lehetne megoldani hogy "átnézné az ÚJ bejegyzéseket".

(#1976) bartatamas válasza B@ldrick (#1974) üzenetére


bartatamas
senior tag

Most arra van csak lehetőség hogy az sms-t mint értesítést figyelni, és az értesítés valamelyik műveletét végrehajtatni.

(#1977) haliho0 válasza #79335424 (#1973) üzenetére


haliho0
tag

Még Taskerben nekifogtam én is egy ilyen megtalálós projektnek, és többnyire működött is. Aztán rábukkantam az AndroidLost nevű ingyenes alkalmazásra, ami szinte mindent tud, amit elvárok egy ilyen programtól, sőt még többet is.
A legnagyobb fenntartásom az volt a Taskeres (Robotos) megoldással, hogy ezek a programok néhány mozdulattal kilőhetők a futó alkalmazások listájából, és akkor oda az egész.

(#1978) #79335424 válasza bartatamas (#1975) üzenetére


#79335424
törölt tag

Még nem másolom sehogy, pontosabban manuálisan az SMS -ből, majd ezt adom meg egy nemmondjukkianevét :) offline navinak. Azt súgták a hozzáértők, hogy ha egy bizonyos mappájába kerül a koordináta, akkor azt tudja használni. De ennek nyilván kötött a formája, ami nem valószínű, hogy alapból megegyezik az SMS -ével. Másoláshoz shellparancsra gondoltam. De hogy tudom formázni és másolni egy SMS szövegét?

A lognál a legutobbi monitorozás utolsó logbejegyzésének az idejét gondoltam felhasználni. De ez nem akkora probléma. Monitorozás után törlöm a logot. Ha szükségem lenne két monitorozás közötti időnél hosszabb logra, akkor addig kikapcsolom a parancsot.

(#1979) Kátai


Kátai
senior tag

Azt meglehet oldani,hogy hogy ha este pihi előtt lenémítom a telefont, akkor ébresszen(mondjuk ezt az ébresztőnél belehet állítani) ,de viszont egy megadott bejövő hívás esetén néma üzem módban rendesen kicsöngjön?

(#1980) Armahun válasza bartatamas (#1972) üzenetére


Armahun
addikt

Én úgy értelmeztem a "nem elérhető" opciót, hogy bekapcsolt wifi esetén az adott hálózat hatókörön kívül van.

Akkor úgy kellene beállítani, hogy "elérhető" és egy tagadás?

Azt szeretném elérni, hogyha elmegyek otthonról kapcsolja ki a wifit.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#1981) haliho0 válasza #79335424 (#1978) üzenetére


haliho0
tag

Az "SMS érkezett" eseménnyel kapsz két változót. A "message" változó az SMS-ed szövege.

Ide kellene egy (Tamás!) "Szövegrész keresés" operátor regex kifejezéssel visszatérési változóba a megtalált szövegrész, vagy a "Szövegrész index" operátort módosítani úgy, hogy regex kifejezésre is tudjon keresni, és az index mellett egy második változóban a megtalált szövegrészt is visszaadná. Az igazi az lenne ha a találat(ok) egy lista típusú változóba kerülnének.

A megtalált koordináta formátumot aztán olyanra alakítod, amilyent az adott alkalmazás vár. A fáljba mentés funkció pedig, -ha jól értettem- készül.

Persze a jelenlegi operátorokkal is megoldható a koordináta kikeresése és formázása, csak sokkal macerásabb.

[ Szerkesztve ]

(#1982) bartatamas válasza Armahun (#1980) üzenetére


bartatamas
senior tag

Úgy kell használni hogy "elérhető". Ennyi.

Nem kicsit megtévesztő ez az elnevezés. Ez az eredeti Android elnevezés. Az "elérhető" ezt jelenti:

http://developer.android.com/reference/android/net/NetworkInfo.html#isAvailable()

A "nem elérhető"-t úgy kell érteni hogy nem azért nem elérhető mert a hálózat nem elérhető. Hanem már a lehetősége sem adott már (ki van kapcsolva a wifi például)

(#1983) bartatamas válasza haliho0 (#1981) üzenetére


bartatamas
senior tag

Tetszőleges kifejezés fájlba mentése kész, fájl tartalmának beolvasása változóba kész.

(#1984) Armahun válasza bartatamas (#1982) üzenetére


Armahun
addikt

Így már tisztább köszönöm.

Lehet egy "nincs kapcsolódva" jelölőnégyzet egyértelműsítené a dolgot.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#1985) #79335424 válasza haliho0 (#1981) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm! Utánajárok a lehetőségeknek. A fájlműveleteket Robotban eddig is shellparancsokkal oldottam meg, úgyhogy ezzel nincs gond. Elvileg a szövegkeresés is megoldható shellscript -tel, de ennyire nem vágom a shellparancsokat. Pedig érdemes lenne elmélyülnöm egy kicsit a témában.

(#1986) haliho0 válasza bartatamas (#1983) üzenetére


haliho0
tag

Köszönjük! Kipróbálhatjuk?

Somatom!
A shell parancs valóban hasznos tud lenni, de ha jól tudom, változókat nem tudsz átadni neki, és nincs közvetlen vizzajelzésed az eredményről sem.

(#1987) bartatamas válasza haliho0 (#1986) üzenetére


bartatamas
senior tag

A shell parancsot te tudod összeállítani mert lehet tetszőleges kifejezés. Így bele tudod tenni egy változó értékét is.

Van olyan kifejezés hogy Shell parancs eredménye, szóval az eredményt is fel tudod dolgozni.

Küldök verziót, írd meg majd mi a következő amire szükséged lenne. Haladunk lépésről lépésre :)

(#1988) bartatamas válasza haliho0 (#1986) üzenetére


bartatamas
senior tag

Bár most 1 hét alatt olyan sokmindent tettem bele, hogy szerintem hétvégén rakok ki új verziót.

(#1989) haliho0 válasza bartatamas (#1987) üzenetére


haliho0
tag

Köszönöm. Mindjárt próbálom. Igazán szép teljesítmény.
A 1981-ben taglalt szövegkereső funkció könnyítené nagyban a szöveges változók feldolgozását.

A következő ébresztő lekérdezésével akdtam el nagyon... Mint írtam a visszakapott változó egy szöveges kifejezés (Szo 7:30 de.). Ebből rengeteg munkával ki tudnám számolni a pontos dátum/időpontot, de minden lehetőségre csak beláthatatlan programozással tudnám felkészíteni: hónap vége, év vége...
Ma egész nap az AutoAlarm plugint kínoztam (bár kerülném a pluginok használatát), ami tetszőleges formában adja vissza következő aktív ébresztő időpontját, de sehogy sem kaptam változó-értéket tőle.
Ez kimondottan Taskerhez írt plugin (ott működik is szépen). A leírásában úgy szerepel, hogy "%hour" formában kell használni a változót, mivel a Tasker minden változót a %-jellel azonosít. Próbáltam %-al anélkül, sehogy sem kapott értéket a változó.
Van rá valami ötletetek, tapasztalototok?

Most felcsigázott a téma. Nekem is el kell mélyednem egy kicsit a ShellScript lelkivilágában.
Hogyan adom át a Robot változóját egy Shell parancsnak? Csak simán hivatkozok rá, és amikor lefutott a parancs, megváltozik a Robotban definiált változó?

[ Szerkesztve ]

(#1990) bartatamas válasza haliho0 (#1989) üzenetére


bartatamas
senior tag

> Hogyan adom át a Robot változóját egy Shell parancsnak? Csak simán hivatkozok rá, és amikor lefutott a parancs, megváltozik a Robotban definiált változó?

Van egy "parancs" paramétere ugyebár hogy mit kell végrehajtani. Ez tetszőleges kifejezés lehet. Pl: lehet Összefűzés operátor: "ls -la " szöveges konstanst összefűzöd a Változó értéke ("path") kifejezéssel:

"ls -la" + <path>

És akkor ezt hajtja végre. Ha a parancs eredményét el akarod tenni egy változóba, akkor a Shell parancs eredménye kifejezést kell használni:

Változó beállítása("result", Shell parancs eredménye("ls -la " + <path>))

(#1991) haliho0 válasza bartatamas (#1990) üzenetére


haliho0
tag

Értem. Ezt nem találtam eddig: "Shell parancs eredménye", nem jó helyen kerestem.

(#1992) bartatamas válasza haliho0 (#1991) üzenetére


bartatamas
senior tag

Sziasztok,

Kiraktam most egy új verziót amely a sok apró fejlesztés mellett tartalmaz egy elég fontosat.

Eddig az E-Robot "sima" szolgáltatásként futott, így megtörténhetett hogy a rendszer kilőtte ha memóriára volt szüksége. Így előfordulhatott hogy egy parancs nem futott le mert az E-Robot éppen nem futott. A mostani verzióban már az E-Robot előtérben fut (foreground service-nek hívja az Android) amely azt mondja a rendszernek hogy nem lőheti ki, így stabilabbnak kell lennie.

Ennek van egy olyan hozománya hogy az értesítés+ikon kötelező, nem tüntethető el. Ha valaki mégis a korábbi instabilabb működést szeretné és el akarja rejteni az értesítést akkor van lehetőség a beállítások oldalon kikapcsolni ezt a működést.

(#1993) #79335424 válasza bartatamas (#1992) üzenetére


#79335424
törölt tag

Viccelsz? A Robot a legfontosabb alkalmazásom, naná, hogy tudni akarom, jól érzi -e magát. Persze, hogy kinnt van az ikonja! :)

(#1994) zeon.hu válasza bartatamas (#1992) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

köszönjük!

(egyéni gondomra nem találtál esetleg megoldást? nem sürgős.)

#?*@&!

(#1995) aprokaroka87 válasza bartatamas (#1992) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Na ez egy jó dolog,ugyanis én pont amiatt voltam kénytelen hanyagolni az E-robotot mert folyamatosan kilötte a Rambol.
Viszont ha a rendszer ezekután mégis úgy dönt kilövi,akkor automatikusan indul újra az E-robot vagy nekem kell kézileg elinditani?
Bár ha jól tudom,ezesetben maga a az Oprendszer adja ki az utasitást az újrainditásra.

Nagyon jó és hasznos alkalmazás,bárkinek ajánlom,neked Tamás pedig sok kitartást a projekthez!
Tényleg,a Tasker fejlesztői nem kerestek még meg?Ha lenne időd és lehetőséged oda is segitenél a fejlesztésben?

Azért meg külön dicséretben részesülsz hogy te mint fejlesztő itt vagy és segittesz a felhasználóknak,ezt nem sokan vállalják be!

(#1996) bartatamas válasza aprokaroka87 (#1995) üzenetére


bartatamas
senior tag

Nem hiszem hogy a Tasker fejlesztőinek szükségük lenne a segítségemre.

(#1997) bartatamas válasza zeon.hu (#1994) üzenetére


bartatamas
senior tag

A gsm megszakítás probléma? Kipróbáltad úgy hogy csak 1 parancs van?

(#1998) zeon.hu válasza bartatamas (#1997) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

igen, letiltottam minden egyéb parancsot,meg is írtam mailben.
ugyanaz a vége...

#?*@&!

(#1999) #79335424


#79335424
törölt tag

Tamás!

Bocs, hogy erőltetem a "miért nem lehet a Robot telefon alkalmazás" témát, de ecccerű, hétköznapi logikával nekem nem áll össze a kép. Írok néhány példát.

Clipper+ vágólap alkalmazás
Imádom, nagyon megkönnyíti az Androidos életet. Símán másolok, linkelek olyan helyekről, ahonnan nélküle esélyem se lenne (pl. Play alkalmazás, vagy Youtube). Miért? Mert megjelenik minden megosztás menüben.

TubeMate
Sztem nem kell bemutatni. Böngészés közben szintén minden megosztás menüben szerepel. 3.rd. böngészőből nem tudok a fő kliensnek átadni egy Youtube videót, mert nem jelenik meg a megosztásoknál. A TubeMate viszont igen. Való igaz, hogy olyan tartalmaknál is, amit biztos, hogy nem tudna kezelni, de sztem ez még mindíg jobb, mint ha sehol se jelenne meg.

A legszemléletesebbet a végére hagytam. MobileVoip
VOIP kliens a Dellmont accountokhoz. Semmi extra nincs benne, még root jogot sem igényel. Mégis be tud épülni a híváskezelőbe, megjelenik, mint hívóalkalmazás, akár alapértelmezettnek is ki tudnám jelölni.

Ma egy tök egyszerű dolog kifogott rajtam. Egy parancsikont szerettem volna kirakni az asztalra, ami egy adott url -lel indít egy böngészőt. Tudom, hogy erre van sok alkalmazás, de én közvetlenül a Launcherben szerettem volna. De az Apexben nem találtam erre lehetőséget (uri hozzáadása, vagy egy manuális intent "űrlap").

Ehhez képest a Robot minden feladatot legalább ugyanúgy, ha nem jobban meg tudna oldani. Miért nem jelenhet meg, mondjuk, mint hívó alkalmazás? Jogosultság miatt? Lehetne a Robot beállítások menüjében egy jogosultságok menüpont (esetleg pár szavas magyarázattal, hogy az egyes jogosultságok mikhez kellenek), amiben a user beállíthatná, hogy mit enged a Robotnak. Vagy talán még jobb lenne, ha lennének külön letölthető segédalkalmazások a Robothoz, amik megjelennének a rendszermenükben mint egy-egy feladathoz választható, vagy alapértelmezetté tehető alkalmazások. Jelenleg nálam a Robot 2-3 parancsot futtat le (az ostoba Android helyett) ahhoz, hogy a VOIP normálisan működjön. Sokkal egyszerűbb lenne, ha a Robot kezelné a hívást és nem egy külső alkalmazás fókuszba kerülése lenne az esemény a híváshoz szükséges feltételek megteremtéséhez. Jó lenne pl. a híváskezdés előtt törölni a recent app listát, de ezt csak úgy lehetne, hogy a híváskezelőből a Robotot hívnám meg. Most nálam nincs alapértelmezett hívóalkalmazás. Minden hívás előtt meg kell adnom, hogy mivel indítom. A Robotban viszont meg tudnám határozni a feltételeket, amik alapján a különböző hívóalkalmazásokhoz irányítaná a hívást. A hívás persze csak egy példa, lehetne ugyanígy egyéb feladatköröket is említeni. Minap 10db névjegyet akartam helyi tárra menteni. Tévedsz, ha azt gondolod, hogy adott a rendszer olyan alkalmazást, amivel ezt normálisan meg tudtam volna tenni.

[ Szerkesztve ]

(#2000) bartatamas válasza #79335424 (#1999) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szerintem még nem fogtam fel.

Ha megnyomod a hívás gombot és ott ki lehetne választani az E-Robot-ot, vagy beállítani alapértelmezettnek, akkor utána mi történne? Mi jelenne meg?

Én még tényleg nem értem hogyan működne és milyen pluszt adna amit a kimenő hívás elkapással nem tudsz megoldani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.