Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) Siriusb válasza bartatamas (#1592) üzenetére


Siriusb
veterán

Felajánlom a segítségem angol/magyar nyelvű doksi készítésében. Gondolom webes doksi-t akarsz, tehát html-ben kell, ahogy látom wordpress-t használsz, css elég egyszerű, mondjuk túl sok formázás nem kell a szövegben.
Egyszerre csak egy-egy részre koncentrálva biztosan be tudok szállni.

(#1602) #79335424


#79335424
törölt tag

Tamás!
Elméletileg lehetne olyan esemény, hogy "értesítési terület kinyitva"?

(#1603) #79335424 válasza #79335424 (#1602) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bocs, kicsúsztam! Még valami eszembe jutott:
Esemény: kijelző megérintve?
Esetleg koordinátával, vagy anélkül

(#1604) bartatamas válasza #79335424 (#1602) üzenetére


bartatamas
senior tag

Nem tudok arra módot hogy erről értesüljek.

(#1605) bartatamas válasza #79335424 (#1603) üzenetére


bartatamas
senior tag

Nem lehet ilyet. Egy alkalmazás nem kaphatja el más alkalmazás input adatait. Nagy security hole lenne.

(#1606) #79335424


#79335424
törölt tag

Köszönöm!

Az előbb lehúztam, majd visszatoltam a rolót. A logban van nyoma. Logbejegyzést nem lehet eseményként felhasználni?

[ Szerkesztve ]

(#1607) petipetya válasza bartatamas (#1594) üzenetére


petipetya
nagyúr

Bárki által feltölthető és letölthető Profil példákra gondolok.

Például nekem br van állítva pár alap dolog, de másnak ezek is jól jönnének. Nekem pedig a profibb felhasználók által létrehozott profilok lennének jók. Igaz, hogy így kimaradna a logika és ezáltal a gondolkodás is.

"nincs rá lezsóidő"

(#1608) petipetya válasza #79335424 (#1596) üzenetére


petipetya
nagyúr

Jogos, ebbe nem gondoltam bele hogy ehhez tárhely is kellene.

"nincs rá lezsóidő"

(#1609) #79335424 válasza petipetya (#1607) üzenetére


#79335424
törölt tag

Arról nem is szólva, hogy a robot már annyi lehetőséget ad, hogy egy megoldáshoz több módon is el lehet jutni. Pl. lehet úgy csinálni, hogy minden parancsban külön definiálsz mindent. De lehet a többször is felhasználható részműveleteket külön parancsokba tenni és aztán ezeket más parancsokból engedélyezni, vagy indítani.

(#1610) #79335424


#79335424
törölt tag

Tamás!

Szerinted EZ működőképes elképzelés (előzmény)? Esetleg Neked lenne jobb ötleted?

(#1611) bartatamas válasza #79335424 (#1610) üzenetére


bartatamas
senior tag

Logot elemezni elég fura, mert akkor még a logbejegyzés dátumával is kellene foglalkoznod.

(#1612) andorra


andorra
őstag

Várakoztatási művelet esetén, van rá módszer, hogy a homokórázás ne jelenjen meg? Egy egyszerű időzítést állítottam be, hogy egy program X idő mülva álljon le, miután manuálisan indítom a parancsot egy ikonnal.. Tehát az egész két műveletből áll, amihez ikont rendeltem. Fejleszteni abban az irányban lehetne, hogy ne fix idő legyen hanem állítható, de ez nem tudom megoldható-e?

(#1613) #79335424 válasza bartatamas (#1611) üzenetére


#79335424
törölt tag

Arra is lehet szűrőt alkalmazni, de x időnként le lehet futtatni egy törlő parancsot is,á. Így csak a két törlés közti logból tudna keresni.

(#1614) bartatamas válasza andorra (#1612) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

Amikor csinálsz egy parancs futtatása parancsikont akkor van olyan checkbox hogy mutassa-e a várakozás popup-ot vagy sem.

A Várakozás művelet idő paramétere tetszőleges kifejezés lehet. Tehát lehet változó is. Arra nincs lehetőség hogy feldobni egy ablakot ahol futás közben kiválasztod az értéket és azt használod. Max így:

- csinálsz egy A parancsot ami a várakozást végzi
- csinálsz 3 másik parancsot, olyan névvel hogy 1 perc, 2 perc, 5 perc
- mindhárom beállít egy változót a kívánt értékre és meghívja A-t, amelyben a várakozás ezt a változót használja
- mindhárom parancsot berakod egy parancs csoportba és egy Csoport választó parancsikont csinálsz
- ekkor ha az ikonra kattintasz választhatsz hogy 1 perc, 2 perc vagy 5 perc.

(#1615) #79335424 válasza andorra (#1612) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ahol a parancsikont beállítod, abban az ablakban kell a "kérem várjon ablak mutatása" elől kivenni a pipát. Kicsit feljebb kell csúsztatni az ablakot, akkor látszik ez az opció.

(#1616) andorra válasza bartatamas (#1614) üzenetére


andorra
őstag

Köszönöm, megtaláltam. Nem lenne elegáns megoldás a több ikon. Gyanítom, hogy egy ikon többszöri megnyomásával is meg lehetne oldani, de nem ismerem a változók használatának lehetőségeit.

(#1617) #79335424 válasza andorra (#1616) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem félreérted. Továbbra is egy ikonod lenne. A parancscsoporté. Amikor ráböksz, akkor jelennek meg a csoportba tartozó parancsok nevei. Ha létrehozáskor úgy nevezed el őket, hogy 1,2,5,x perc, akkor ezek fognak megjelenni.

(#1618) andorra válasza #79335424 (#1617) üzenetére


andorra
őstag

Igen, valóban.

(#1619) bartatamas válasza #79335424 (#1596) üzenetére


bartatamas
senior tag

Most úgy tűnik kicsit megszívtam ezzel a Prémium data.hu regisztrációval. A letöltő link amit egy fájlra ad nem közvetlenül a fájlt adja vissza, hanem egy html oldalt, ahol még a letöltés gombra kell kattintani. Ez persze nem alkalmas egy program számára, nekem közvetlenül a fájl tartalmát kellene megkapnom. Lehet hogy hiába regisztráltam?

(#1620) #79335424 válasza bartatamas (#1619) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem. Ha automatizáltan szeretnéd, akkor a data.hu -n, a konkrét állománynál, a letöltés gomb linkjét kell megadni a letöltésvezérlőnek. Prémium nélkül 200MB/ fájl a limit. Tehát, ha olyan céllal akarod használni, hogy nem prémium accountosok is le tudják tölteni, akkor ennél kissebbre kell darabolnod és részenként feltöltened. Ha bejelentkezel a prémiumoddal, akkor természetesen le tudsz tölteni nagyobbat is. Ezen kívül léteznek olyan letöltők Winre és Androidra is, amelyek "ismerik" a data.hu -t. Ha egy ilyennek megadod a prémiumod belépési adatait, akkor a darabolt állományok html linkjeiből is megoldják a letöltést. Ha ennél konkrégabb infó kell, akkor írd meg, hogy pontosan mit szeretnél és milyen platformon!

(#1621) bartatamas válasza #79335424 (#1620) üzenetére


bartatamas
senior tag

A letöltés gomb linkje nem változik, tuti hogy az mindig elérhető marad?

Most elkezdtem a tárhelyem szolgáltatójának cseréjét egy másikra, amely olcsóbb és nagyobb helyet biztosít. Ha ezt sikerül keresztülvernem akkor onnan próbálom majd meg hostolni a fájlokat.

(#1622) #79335424 válasza bartatamas (#1621) üzenetére


#79335424
törölt tag

Elvileg igen, mert az a különböző datás szerverek közül a konkrét elérés linkje. De ha biztosra akarsz menni, akkor sztem azt a szkriptet kéne beépítened, ami a data.hu -t ismerő letöltésvezérlőket is elvezeti a html -ből a konkrét eléréshez. Az előbb félreérthetően fogalmaztam. Bármelyik linkből elérik az állományt, nem csak akkor, ha prémiumod belépési adatait adod meg. Csak 200MB/link felettit nem tudnak letölteni prémium nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#1623) bartatamas válasza #79335424 (#1622) üzenetére


bartatamas
senior tag

Na ezt nem akarom hogy mobilon letöltsek egy html fájl feleslegesen, azt parse-oljam hogy meglegyen az url ahonnan a tényleges fájlt letöltsem.

(#1624) #79335424 válasza bartatamas (#1623) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én úgy gondoltam, hogy a Roboton belül történne a fordítás. Mondjuk böngészőből linkre megosztás menü -> E-Robot. Így egy füst alatt a Robot elvégezhetné az importálást is.

(#1625) Kátai


Kátai
senior tag

Sziasztok!
Hogyan lehetne megoldani,hogy a Robot a mobiladat forgalmat be és ki kapcsolja meghatározott időközönként?Mondjuk két óránként 5 percre.

[ Szerkesztve ]

(#1626) bartatamas válasza Kátai (#1625) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

Tudsz csinálni egy parancsot ami Riasztást használ, 2 órás ismétléssel.

1. Itt bekapcsolod, várakozhatsz 5 percig majd kikapcsolod

vagy

2. csinálsz egy másik parancsot ahol a Riasztás egy változó. Az 1. parancsban pedig beállítod ezt a változót az aktuális idő + 5 percre, és ott kikapcsolod a mobiladatot.

(#1627) Kátai válasza bartatamas (#1626) üzenetére


Kátai
senior tag

Köszöntem.

(#1628) #79335424 válasza bartatamas (#1626) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azt hogyan kell? Mert én is ennyit szerettem volna beállítani, de az ismétlésnél az 1óra után a 4óra a következő lehetőség. Tehát, ha jól sejtem, akkor 2 órát csak úgy lehetne, ha egy változóban megadnám, hogy csak minden második 1 órás riasztásra indítsa a műveletet. De ezt hogyan kéne definiálni?

(#1629) bartatamas válasza #79335424 (#1628) üzenetére


bartatamas
senior tag

Jaa, nem tudtam hogy nincs ilyen opció :(

De amúgy ha feltételnek azt állítod be hogy Egyenlő(Modulo(Aktuális óra, 2), 0) akkor pont jó lesz.

(#1630) #79335424 válasza bartatamas (#1629) üzenetére


#79335424
törölt tag

Messze túlértékeled a felfogóképességemet, ha azt gondolod, hogy ebből egy betüt is értettem. A Robot kijelző kikapcsolás után 5 perccel, ha a teló nincs töltőn, akkor kikapcsolja az autostinkront és engedélyez egy parancsot, ami óránkénti riasztási eseményre szinkronizál. Hova adjak meg feltételt, hogy az egy órából, kettő legyen? A riasztás eseményhez? Vagy a szinkronizálás művelethez? Ha a művelethez adom, az nem tuti, mert akkor is fölöslegesen ébresztget óránként, legfeljebb nem szinkronizál.
Pontosan hogy is nézne ki ez a feltétel? Lehet, hogy vak vagyok, de én nem találtam olyan menüpontot, hogy "modulok". Próbáltam ezt az egyenlőség operátort, de már az elején elakadtam. A módosításon kívül van egy "hozzáadás az éshez" és egy "hozzáadás a vagyhoz". Ez vmi új dolog? Nem emlékszem ilyen opciókra. Mik ezek és hogyan kell használni?
Szóval ezen átléptem és az egyenlőség operátorban meg kell adnom két értéket. Milyet? Dátum és idő -> óra 0
és óra 2? Egyrészt valamiért ez nem jön létre, másrészt ennek mi értelme lenne? Két óránként kéne szinkronizáljon, ami lehet 1 és 3, nem csak 0 és 2. Tudom, hogy nem jól csinálom, de az a programozói gondolkodás helyett, az eccerű logika ebbe a zsákutcába vitt és sztem ezzel nem vagyok egyedül.

(#1631) bartatamas válasza #79335424 (#1630) üzenetére


bartatamas
senior tag

Bocs hogy így összecsaptam a választ, akkor nem volt több időm.

Nyilván a legegyszerűbb és legjobb megoldás hogy felveszek egy 2 óra opciót.

Addig is az egyik lehetőség hogy óránkénti ismétlés legyen és egy feltétellel minden második eseményt ignoráljuk. Ezt úgy a legegyszerűbb hogy a modulo (maradék képzés) operátort használjuk. Programozás során ez egy apró és bevált trükk. Remélem el tudom magyarázni mert hasznos.

Az Óra kifejezés ugyebár egy számot ad vissza 0-tól 23-ig. A maradék képzés operátor ha 2-vel végzed a maradékot akkor 0-t ad vissza páros és 1-et páratlan számokra. Mindegy hogy 0-val vagy 1-el hasonlítod össze, csak az befolyásolja hogy páros vagy páratlan órákban fusson le.

Így fog kinézni a feltétel az eseménynél:

(Óra % 2) egyenlő 0

Remélem ez így már érthető.

A Hozzáadás ... operátorhoz tényleg új lehetőség, egyszerűbbé teszi az életet ha egy feltételt tagadni akarsz vagy kiegészíteni más feltételekkel. Egy példa:

Van egy olyan feltételed hogy "néma mód". Később rájössz hogy pont akkor akarod futtatni ha nem néma. Ekkor kiválasztod a "Hozzáadás Nem operátorhoz" opciót és megcsinálja. Nem kell átváltani Tagadás operátorra és megint beállítani ugyanazt a feltételt.

Hasonlóan ha rájössz hogy még hozzá akarod adni azt a feltételt hogy "vibráló mód" esetén is akkor ugyebár egy A vagy B kifejezést kell beállítani a mostani A helyett. Ezt eddig úgy kellett hogy A-t átállítani Vagy operátorra, majd felvenni A-t újra, végül B-t. Ezentúl nem kell A-t törölni, csak Hozzáadás Vagy operátorhoz, majd felvenni B- t.

(#1632) #79335424 válasza bartatamas (#1631) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm! Sztem az 1 és a 4 közé kéne egy érték, úgyhogy megvárom, amíg lesz. :)
De nagyon jó, hogy így leírtad, mert máshoz is lehet használni a módszert. Nem állítom, hogy ez alapján csípőből megoldanám, de legalább értem, hogy minek kéne történnie.
Ez az új, hozzáadás dolog is jó, csak hirtelen nem tudtam hova tenni magamban. De már régen föladtam, hogy átlássam a Robot összes lehetőségét. Képtelenség.

(#1633) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

G+ automatikus mentését szeretném tiltani, amikor a mifihez vagyok csatlakozva.
milyen eseményt válasszak?
műveletnek pedig a hálózat tiltását?

#?*@&!

(#1634) zhata


zhata
senior tag

Szia Tamás!
Hol találhatok egy mini app gyűjteményt, (könyvtárat), amiben kutakodva bárki talál számára mintá(ka)t a leendő alkalmazásai számára?
(Tudom, hogy ezt a legnehezebb megírni, sokszor nehezebb, mint magát a programot.) :F

(#1635) #79335424 válasza zhata (#1634) üzenetére


#79335424
törölt tag

Olvass vissza egy kicsit!

(#1636) zhata válasza #79335424 (#1635) üzenetére


zhata
senior tag

Mennyit?
(Mondjuk Tamás nem ilyen b... stílusban válaszolt volna.) :K
Köszönöm. Már nem érdekel.

(#1637) #79335424 válasza zhata (#1636) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom, hogy egy ilyen rövid mondatból, hogyan következtetsz a stílusomra. De a téma pszichológiai részébe nem szeretnék belemélyedni. Az viszont általánosan elfogadott minden fórumon, hogy előbb keresni kell, aztán kérdezni. Sokat nem kellett volna nyomoznod. Ez a téma többször ki lett tárgyalva és Tamás többször kifejtette a véleményét és vázolta a megoldást gátló körülményeket. Legutóbb pár hsz. -szel ezelőtt. Talán még egy oldalt sem kellett volna visszalapoznod, hogy képben legyél az aktuális helyzettel és azzal, hogy nyitott kapukat döngetsz. Sztem nem az én stílusommal van probléma, hanem a Te fórumozási szokásaiddal.

(#1638) #79335424


#79335424
törölt tag

Tamás!

A hétvégén volt egy kis időm a Robottal foglalkozni. Véglegesítettem a hangkimenet váltást miniPC -n. Van egy vezérlő és egy végrehajtó parancs. A végrehajtó eseménye az usb eszköz csatlakoztatva. Az usb hangkártya ID -t adtam meg. Igen ám, de ez nem reagál akkor, ha az eszköz már bootolás előtt csatlakoztatva van. A vezérlő, újraindítás után, eddig egy 5mp -es megszakítási várakozás után, mindenképpen indította a végrehajtót. Most megszüntettem a megszakításra várakozást és helyette egy "fájl létezik" feltételt állítottam be a művelethez. Ebben az usb eszköz csatolási pontjának elérési útját adtam meg. Így néz ki:
/sys/devices/platform/usb20_host/usb2/2-1/2-1.1/2-1.1:1.0/sound/card3
Tökéletesen működik. Boot után csak akkor indítja a végrehajtót, ha a megadott útvonal érvényes, tehát az usb eszköz csatlakoztatva van.

(#1639) bartatamas válasza zhata (#1634) üzenetére


bartatamas
senior tag

Egyelőre nincs, de most ezen a megoldáson dolgozok.

(#1640) Siriusb válasza zhata (#1636) üzenetére


Siriusb
veterán

El vagy varázsolva egy kicsit... Szvsz jobban jártál volna, ha csöndben maradsz, s nem olyannak szólsz be, aki szívesen és gyakran segít másoknak.

Más:
Használatba vettem a shell parancs futtatása funkciót. Annyira kényelmes és praktikus ez a lehetőség, egy-egy linux paranccsal oly egyszerűen lehet megoldani dolgokat...

(#1641) #79335424 válasza Siriusb (#1640) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mondom én, hogy nagy dolog! :)

(#1642) zeon.hu válasza zeon.hu (#1633) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

erre semmi ötlet?
bármilyen megoldás érdekel :)

#?*@&!

(#1643) Siriusb válasza zeon.hu (#1642) üzenetére


Siriusb
veterán

Olyan durva megoldást tudnék, hogy az adott hálózathoz csatlakozva tiltsd le az alkalmazást, de ehhez root jog kell, azt hiszem.

(#1644) #79335424 válasza Siriusb (#1643) üzenetére


#79335424
törölt tag

Root van neki. Talán nem kell az egész alkalmazást leállítani (ki tudja, hogy mi nyavajogna a hiányáért). Esetleg AF Wall -ban létre lehet hozni egy profilt, ami tiltja a net elérését. Ezt a profilt lehetne kapcsolni Robottal.

(#1645) zeon.hu válasza #79335424 (#1644) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

használhatónak tűnik.
(mondjuk ez kizárja, hogy az alkalmazást használjam közben)

#?*@&!

(#1646) #79335424 válasza zeon.hu (#1645) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt nem nagyon értem, de ez símán lehet az én hiányosságom. Nem használok semmilyen közösségi izét, így ezeknek a működése teljesen fehér folt a számomra. A G+, meg a FB lényege nem az állandó, internetes kapcsolattartás? Ha nem engeded netre, akkor hogyan szeretnéd használni?
Egy másik tipp, hogy Elixírben külön tudod tiltani egy alkalmazás egyes szolgáltatásait. A gond az, hogy erre csak manuális lehetőséget találtam. Sajnos, sem Elixír profilban, sem Robot parancsban nem lehet megadni ilyen műveletet.

(#1647) zeon.hu válasza #79335424 (#1646) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

fb-hoz nem értek, lévén nem vagyok rajta.
g+-on meg van kb 6 ismerős.
drive-on és g+-on tárolom a fényképeket,videókat. g+-n is beállítható az automata mentés, vagyis ha fényképezek, akkor feltölti, amint wifire kapcsolódok. ezt az automata mentést szeretném kizárni, de csak akkor, amikor a saját mifimre vagyok kapcsolódva.
(azon gondolkodom, hogy lehetne elhitetni a telóval, hogy a mifi az valójában mobilnet, mert ez megoldaná a gondot azonnal, mivel az ilyen felhőkben állítható, hogy mondjuk csak wifi kapcsolat esetén töltsön fel)

#?*@&!

(#1648) #79335424 válasza zeon.hu (#1647) üzenetére


#79335424
törölt tag

A G+ -hoz nem értek, de a Drive -hoz (is) ott a Foldersync, ami Robotból is vezérelhető. Így olyan feltételek szerint szinkronizál, amilyeneket szeretnél, illetve amik Robotban definiálhatók. Pl. jelen szituban SSID alapján.

[ Szerkesztve ]

(#1649) zeon.hu válasza #79335424 (#1648) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

kösz, ez lesz!
a zárójeles rész viszont mindentől függetlenül érdekelne,hogy megoldható-e.

#?*@&!

(#1650) mttssz


mttssz
senior tag

Sziasztok!

Adott egy CyanogenMod 10-s telefon, amiben vannak profilok. Ezt szeretném Robottal váltani, lehetséges valahogy? Nem találtam sehol rá opciót, Secure Settings-ben sem.
Előre is köszönöm a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.