Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Közben megoldottam változóval, akár 2 percenkénti eseményt is tudok indítani.

Üdv: Mcrazy

(#352) #79335424 válasza Mcrazy (#350) üzenetére


#79335424
törölt tag

Menta-privi.

(#353) #79335424 válasza bartatamas (#345) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm a fejlesztést! Az új funkcióval sokkal jobb. Már csak egyet kéne megoldanom. A két parancs az, hogy belépett a helyre, kilépett a helyről. Ha otthon vagyok, akkor visszazár. Gondolom azért, mert esetleg a lekéréskor épp nincs jel, ami nem egyenlő a helyhez társított koordinátákkal. Vagyis kiléptem a helyről. Hogy lehetne azt beállítani, hogy csak a megadott körzetnél távolabbi koordináta minősüljön változásnak, a nincs jel ne jelentsen változást?

[ Szerkesztve ]

(#354) #79335424 válasza #79335424 (#353) üzenetére


#79335424
törölt tag

Update!
Lehet, hogy nem is az E-Robot aktiválja a lockot. Manuálisan lefuttatom a feloldó parancsot. Egyszer csak visszazár, de az E-Robot történetben nem szerepel a lezáró parancs.

(#355) bartatamas válasza #79335424 (#354) üzenetére


bartatamas
senior tag

Az a képernyő zár, ugye? Azt hogy kapcsolod ki? E-Robottal? Csinálj egy parancsot ami képernyő bekapcsolás esetén meghívja a lock műveletet "update" értékkel.

(#356) #79335424 válasza bartatamas (#355) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sajnos, nagyon úgy néz ki, hogy ez nem fog így működni. De ez nem az E-Robot hibája! A parancs már működik. De Samu simán rázár a nyitott képernyőre!!! Látom a home képernyőt, majd egyszer csak lock és jöhet az ábraösszekötősdi. Lehet, hogy belemászok a lelkébe és megpróbálok közvetlenül a lezáró folyamatba beavatkozni.

(#357) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Sziasztok!

Az a dolog történik a programmal, hogy nem hajtja végre az adott parancsokat, csak úgy néha napján.
Több dolgot is kipróbáltam már.
1. Tegnap, amikor az időzítést változó közbeiktatásával oldottam meg, akkor a műveletek közé betettem egy értesítés megjelenítését is, amihez egyszer hangot és egyszer pedig rezgést állítottam be tesztelésre. Nos az történt, hogy a rezgés az egyszer vagy kétszer jelzett 10 perc alatt, a hang pedig 10-ből kb 3x.
2. Beállítottam, hogy reggel 5:30-kor aktiválódjon egy profil, amiben hangerő és fényerő szabályozás van ( apropó a fényerő 25%-ra állításánál valójában 19% de ez aprócska hiba és lehet csak nálam van így), persze ez a profil nem aktiválódott. Ezt csak most, nemrég vettem észre, amikor kíváncsiságból ránéztem a hangerő beállításokra.
3. Beállítottam, az Akutális idő megváltozott eseményt, amihez hozzárendeltem a mobil adat bekapcsolását.
Ez az esemény volt úgy, hogy 10 perc alatt 4x maradt ki, valamint ilyenkor a hozzárendelt mobil adat bekapcsolása sem történt meg. Viszont történt egy olyan dolog is, hogy bekapcsolt a mobil adat, majd 1 perc múlva, amikor az időzítő szerint ki kellett volna kapcsolnia, nem történt meg csak kb a 3-ik parancsfuttatásnál.
4. Beállítottam, hogy usb illetve ac kábel bedugásánál, leválasztásánál bemondja az adott eseményt.
Ez 3 külön parancsból áll. Nos ezek közül egy sem futott le ma többszőri kábel ki-be rángatásra sem, majd amikor kézzel lefuttattam, "de csak az egyik" parancsot, onnantól működött mind a három művelet.

Figyelmetlenségemben véletlenül kitöröltem az eseménynaplót ( történetek), ami jól mutatta a hiányosságokat.
Mindjárt lenne is itt egy kérdésem. Elfordulhat olyan, hogy lefut a parancs, de nem kerül be a történetbe? Illetve csak akkor kerül be, ha le is futott teljesen?

Azért egy kis pozitívumot is kell, hogy írjak, mert Tamás remek programot készített. Nagyon sokoldalú és igényes a program, rengeteg beállítási lehetőséggel, aminek szerintem még a tizedét sem fedeztem fel. A feltételek megadása hihetetlenül sokféle. Olyan automatizált beállításokra van lehetőség, amit egyébként a program nélkül egyáltalán nem, vagy pedig csak több külső program futtatásával lehetne megoldani.
Köszönet a fejlesztésért!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#358) bartatamas válasza Mcrazy (#357) üzenetére


bartatamas
senior tag

Rootolt a telefonod? Az első esetről tudsz küldeni logcat logot úgy hogy leírod hogy mi volt a baj?

Használod az státuszsorban az ikont (úgy értem letiltottad-e), nem lehet hogy valami miatt a rendszer kilövi mindig a programot? Ha az aktuális idő megváltozott eseményt használod akkor a programnak ezt minden percben meg kellene kapnia. Ha csak néha kapja meg nem tudom másként hogy lehet.

Ha jól emlékszem akkor a történetbe akkor kerül be ha rendben végrehajtódott. Ha egy esemény feltétel nem teljesül akkor nem.

(#359) #79335424


#79335424
törölt tag

Tamás!
Találtam egy tutorialt. Van benne egy adb parancs külön Samukra. Jól gondolom, hogy ebben van a random visszazárás oka is? Lehet ezzel valamit kezdeni az E-Robotban? Vagy mi lenne, ha nyitás után a robot tiltaná a lock alkalmazást? Egyáltalán melyik lehet az?

(#360) bartatamas válasza Mcrazy (#357) üzenetére


bartatamas
senior tag

Magamnál most majd egy napig teszteltem az idő megváltozott eseményt úgy hogy rezegjen percenként. Nálam nem volt olyan hogy kimaradt volna. De tudom hogy ez sovány vigasz.

(#361) bartatamas válasza #79335424 (#359) üzenetére


bartatamas
senior tag

Hát nem tudom. Van egy olyan alkalmazás hogy Locale Lock Pattern Plugin. Ez azt a beállítást állítgatja elvileg. Próbáld ki hátha segít.

(#362) #79335424 válasza bartatamas (#361) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sajnos nem, vagy csak én voltam béna. Ez nálam ugyanazt csinálta, mint az E-Robot a képernyő be - képernyőzár frissítés nélkül. Vagyis egyszer kikapcsolta, aztán annyi. Nem vette figyelembe azt a Samu "okosságot", hogy kikapcsolás után is ellenőrizget és ha nem a rendszermenüben lett kikapcsolva, akkor visszazár. Ezzel az a gond, hogy nem a képernyő bekapcsolásakor ellenőriz. Így csak időnként hatásos a képernyő be - állapot frissítés parancs. Ha utána ellenőriz, akkor símán rázárja a képernyőt a fókuszban levő alkalmazásra. Szerintem az a parancs, amit linkeltem, ezt akadályozza meg. Ezért van külön Samura. Csak nem tudom, hogy mely része kapcsolja ki csak az automatizmust, hogy magát a zárást a robot csinálja. Meg hogy ezt beadhatom neki Terminal Emulatorban is? Mert most nem akarok adb -t telepíteni. Szerintem már az összes winem elszállt, csak olyan gép van itthon, amin linux fut.

[ Szerkesztve ]

(#363) bartatamas válasza #79335424 (#362) üzenetére


bartatamas
senior tag

Linux alatt is van adb, nekem is csak linuxom van. Lehet igazából ez az egész nem hiba, hanem egyszerűen ezt nem lehet megcsinálni. Ugyanis 4.0 után már hivatalosan megszűnt az a lehetőség hogy egy alkalmazás globális szinten letiltsa a lockot. Most már csak egy konkrét képernyőjénél jelezheti egy alkalmazás hogy amíg a képernyő látszik ne legyen lock.

(#364) #79335424 válasza bartatamas (#363) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt nem hiszem. Olvasgattam róla az XDA -n is és a lock kapcsolása működik JB -n is. Nálam is működik, a Robot kapcsolja. A problémát nem egy Android korlátozás okozza, hanem egy Samsung feature, amivel a Robot nem tud mit kezdeni. Be tudom valahogy azonosítani a samu pattern lock alkalmazását? Megpróbálnám a Robottal lock kikapcsolás után tiltani. Akkor Samu zárása errorba futna, a Robot viszont tudná engedélyezni a koordináta változásakor. Elixírrel be tudnám azonosítani? Vagy inkább logcat?

[ Szerkesztve ]

(#365) bartatamas válasza #79335424 (#364) üzenetére


bartatamas
senior tag

Akkor inkább logcat, hátha rábukkansz a pidre. És onnan már talán megy majd a package is.

(#366) #79335424 válasza bartatamas (#365) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm!
Ez végülis már nem E-Robot probléma. Úgyhogy egy újabb merénylet következik ellened. Azért nem mélben írom, hátha mást is érdekel. Még mindíg nem tettem le arról, hogy az Elixír könyvjelző widgetet használjam minden böngészőhöz. Két akadályba ütköztem. Az egyik adatkezelési, a másik működési. Az adatkezelésit kicsit körülményesen, de sikerült megkerülnöm. De ez semmit sem ér, ha nem működik úgy, ahogy én szeretném.
Szóval a működési:
A widgetet betettem egy Floating Widget profilba. A profilt E-Robotban hozzárendeltem a böngészőkhöz. Így most bármelyik böngészőt használom, a widget ott van. Rábökök, megnyílik. De ha rábökök egy könyvjelzőre, akkor az alapértelmezett böngészővel nyitná (ami nálam nincs). Meg lehetne oldani, hogy először a fókuszban lévő böngészővel nyissa és csak ennek hiányában az alapértelmzettel? Aki a home -ról használja, annak úgy sincs fókuszban böngésző, tehát neki az alapértelmezettel továbbra is működne. Tudom, hogy hosszú nyomásra lehet választani, de ez elég körülményes ahhoz képest, hogy a böngésző már meg van nyitva.

[ Szerkesztve ]

(#367) Mcrazy válasza bartatamas (#358) üzenetére


Mcrazy
őstag

Elnézést, de sajnos nem voltam gépközelben és nem is fog menni a tesztelgetés, mert nem nagyon nincs most időm, de azért elmondom, hogy nagyjából mi a helyzet.
Lehet, hogy az én telommal van a gond, az én rendszerconfigomat nem bírja, ami a köv.ből áll: Galaxy S I9000, CM 9.1 Sema kernel, természetesen rootolt.

Amit észrevettem:
Riasztási beállításánál minden időzítés működik. Minden parancs lefutott, rezgés és hang egyformán működik.
Státusz sorban értesítés engedélyezve van.
Ac-hoz illetve usb-kábelhez kapcsolt hangjelzés nem mindig fut le, értesítésnél sem látszik, történetben színtén nem.
Nálam valamiért nagyon fogja a rendszert a program. A programból való kilépéskor a home képernyő 5-8 másodperc alatt tér észhez, majd később is lassulást, akadást tapasztaltam.

Tamás az Aktuális idő megváltozott esemény biztos jó, de nálam abban a formában, hogy én alárendeltem változó beállítása műveletet 2x is több feltétellel, na az már nem futott le mindig, mert sem az értesítésen, sem a történetben nem láttam, illetve rosszul mondom. 5 egymást követő percben láttam, azután 2 percig nem, majd újabb 3 percig megint, majd megint 1 kimaradt és így tovább. Persze a kimaradások nem voltak rendszeresek, össze-vissza történt.

Nem tudom, hogy ezzel tudtam-e segíteni valamit, ha lesz időm szívesen tesztelem tovább. Feltéve, hogy ezzel a configgal van-e értelme. Viszont arra most végképp nincs időm, hogy másik rom-ot tegyek fel és fél napig állítgassam a telót, mire minden kész.

Üdv

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#368) #79335424 válasza Mcrazy (#367) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az én konfigom:
GT-I9100 (Galaxy S2)
Wanam 14.1 rom (gyári alapú, nem AOKP)
Dorimanx 8.XX kernel
Ezen kívül néhány Android mini PC -n is szoktam tesztelni. Ezek Rockchip RK3066 alapúak.
Én nem tapasztaltam semmilyen lassulást, akadást.
A többi parancsról nem tudok nyilatkozni, de AC csatlakoztatást én is használom eseményként. A képernyő timeoutot állítom. Nem a parancsról kérek értesítést, hanem a parancs végén a timeout értékéről. Ezért biztos vagyok benne, hogy a parancs minden esetben rendben lefut.

(#369) Oldman2


Oldman2
veterán

CM 10.2 Android 4.3 alatt Secure Setting-en keresztül sem megy a Repülő üzemmód ki/bekapcsolása.

Ez megint egy újabb Google "feature" lesz?
:-(

(#370) bartatamas válasza Oldman2 (#369) üzenetére


bartatamas
senior tag

Igen, ez megint az. Korábban a repülőgép üzemmód módosítása úgy történt a programokban hogy egy rendszer beállítást kellett módosítani, de ez nem volt elég, még egy Intent-et is kellett küldeni. 4.3 alatt ezt az intent-et már rendszer alkalmazás sem küldheti, csak maga az OS.

Más is úgy gondolja hogy az újabb és újabb Android verziók inkább több megszorítást tartalmaznak mint feature-t? Az ilyenek miatt folyamatosan úgy érzem hogy csökken a telefonom használhatósága.

(#371) Oldman2 válasza bartatamas (#370) üzenetére


Oldman2
veterán

Igen, én egyértelműen ezt érzem.
:-(

(#372) Oldman2


Oldman2
veterán

Hangprofilokat akarok widgetre kipakolni, ez megy gond nélkül. Azonban úgy tűnik nem működnek azok a parancsok, amik csak műveleteket tartalmaznak, eseményt nem.

Ez hiba vagy feature?

(#373) bartatamas válasza Oldman2 (#372) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

Egy parancs végrehajtását valahogy triggerelni kell, erre szolgálnak az események. Ha nincsenek események akkor magától nem hajtódik végre, valahogy végre kell hajtatni. Erre például a következő lehetőségek vannak: egy másik parancs hajtja végre; egy parancsikonra vagy parancs választóra kattintva manuálisan.

(#374) Oldman2 válasza bartatamas (#373) üzenetére


Oldman2
veterán

OK, értelek.

Egy másik parancs hajtja végre - működik
Parancsválasztó aktiválja - ezt nem tudom mi.
Egy parancsikon aktiválja - szerintem én is ezt szeretném, az Elixir Widget -en keresztül, de hatástalan.

Van három parancsom (Halk, Néma, Hangos), amik jelenleg esemény nélküliek, ezeket felpakoltam egy Elixir Widget-re, amik szépen ki is választódnak, de ahogy mondod, Esemény híján nem futnak le. Akkor hogyan is?

(#375) fPApi válasza bartatamas (#370) üzenetére


fPApi
őstag

Ez azt jelenti, hogy 4.3-tól ezt a funkciót elfelejthetjük, vagy azért lesz rá valami megoldás?

(#376) bartatamas válasza Oldman2 (#374) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

Én most kipróbáltam a következőt: létrehoztam két parancsot (Hangos, Halk) ahol a csengés hangerejét egy művelettel 100 illetve 0 százalékra állítottam. Ezután egy Elixir widget-be beraktam Parancsikon ikonokat ahol az E-Robot / Hangos és Halk parancsokat futtatom. Ezután az ikonokra egyesével kattintva látom a némítás ikon megjelenésén hogy megcsinálják az ikonok a változtatásokat.

Te is így csináltad? Ha kézzel futtatod a parancsokat E-Robot-ban akkor működnek? Ha a főképernyődhöz adod hozzá közvetlenül a parancsikonokat akkor működnek? A parancsok lefutnak egyáltalán ha a widgetre kattintasz? Például ha rezgést is teszel bele akkor rezek a telefon?

(#377) bartatamas válasza fPApi (#375) üzenetére


bartatamas
senior tag

Nem tudom hogy lesz-e, egyelőre nincs.

(#378) Oldman2 válasza bartatamas (#376) üzenetére


Oldman2
veterán

A lényeget nem mondtad, hogy milyen Eseményt állítottál be ezeknél?

Mert gyakorlatilag én is ezt csinálom...

(#379) bartatamas válasza Oldman2 (#378) üzenetére


bartatamas
senior tag

Semmilyen eseményt. Először a Parancsok képernyőn a Parancs futtatása gombra kattintva próbálom ki hogy működik-e, utána a parancsikonra kattintva indítom, nem kell esemény.

(#380) Oldman2 válasza bartatamas (#379) üzenetére


Oldman2
veterán

Oké, rájöttem mi volt nálam a gond. A Hangerőállításon be volt állítva egy feltétel, amit eltávolítva megy szépen minden.

Köszönöm a segítségedet és a programjaidat is. Egyre jobban tetszenek!
:-)

A Hangprofilokhoz kellenének még olyan ikonok, amik a Néma, Halk, Hangos, Max hangerőikonoknak jók lennének. Esetleg nem tud valaki ilyet ajánlani?

(#381) #79335424


#79335424
törölt tag

Szia Tamás!

Szerinted meg lehetne oldani, hogy egy VOIP hívásba ne zavarjon bele egy GSM bejövő hívás? Szerintem elég alap dolog lenne, meglep, hogy ez kimaradt az Androidból. Nem AOKP romom van, ezért a GSM hálózatot nem tudom kapcsoltatni. Nincs valami olyan telefon alkalmazás, amit büntetlenül letilthatnék, ezzel meggátolva telefon funkciót, amíg a VOIP alkalmazás fókuszban van?

(#382) bartatamas válasza #79335424 (#381) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia, sajnos ehhez nem értek, nem tudok segíteni.

(#383) #79335424 válasza bartatamas (#382) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mármint úgy értem, hogy az E-Robottal vezérelve letiltani egy telefonos Android Activity -t, vagy alkalmazást. Elsőre a com.android.phone -ra gondoltam, csak nem merem, mert nem tudom, hogy ezzel mennyire gázolnék a lelkébe. Meg akkor sem lennék vele előrébb, ha az újra működésbe hozáshoz kevés az engedélyezés, mert mondjuk reboot is kell neki. Lehet, hogy keresek valami hívásmanagert, ami Tasker -plugin.

(#384) #79335424


#79335424
törölt tag

Ma kaptam egy új mini PC -t. Ez egy itthon is forgalmazott darab. Concorde 401BT, ami tulképp egy Rikomagic MK802IV. Android 4.2.2. A Play nem látja a Robotot. A pro kulcsot hozza, de az alkalmazást nem. A webes felület szerint nem kompatibilis. Viszont a Tasker és a Locale igen és eddig amit próbaképp néztem, azokat is mind hozta. Manuális telepítéssel (Titanium Backup visszaállítás) működik, eddig nem tapasztaltam hibát. Szóval csak jelzem, hogy szerintem valami nem stimmel a Robot Play -es beállításainál.

[ Szerkesztve ]

(#385) bartatamas válasza #79335424 (#384) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ebben van Google Map Api? Az egyetlen dolog amit találtam hogy eddig ez kötelező volt. A következő verzióban ezt opcionálisra teszem és meglátjuk.

Sok Androidos készülékkel foglalkozol, érdekelne a véleményed hogy mire jók ezek a mini pc-k, mikor érdemes ilyet venni ha érdemes egyáltalán. Illetve milyen készüléket ajánlanál arra hogy tv hdmi portjába dugva lehessen internetezni, játszani.

(#386) #79335424 válasza bartatamas (#385) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, van map és a fájlok is megvannak API 17. Ezek a négymagosok (RK3188) már simán bírják a netet. Ez a Rikomagic pl. elég jól sikerült. De csak a július utáni kiadás, mert ebben már más wifi és bt. modul van. Jelenleg szerintem valamelyik RK3188 a legésszerűbb választás. A necces pontok általában:
-Nincs 5.1, csak sztereó
-720p kimenet van gyárilag. Egy GPU bug miatt nem lehet felbontást váltani. Lehet full HD, de ahhoz kernelt kell cserélni. Viszont az már sok a Mali400 -nak és melegszik is a kütyü. Ekkor jöhetnek az OC -s kernelek, romok. Meg a fűrész és a ventillátor.
-viszonylag gyenge hálózati átviteli képességek és egyes típusoknál szakadozó wifi. A gyenge az wifin 3MB/s körüli átlagot jelent, kábelen 7MB/s. A wifin lehet segíteni egy TP Link usb -s wifivel. Ekkor kb. a lan képességeit hozza.
-szintén egy Mali bug és az FFmpeg rossz Android 4.2.x implementációja miatt, egyes videóformátumoknál szaggat a kép. De ez ügyes optimalizálással elég jól kisimítható. Szóval ez inkább számítógép, mint médialejátszó. De netezni, E-Robot parancsos trükköket kikisérletezni tökéletes. Most jön egy új verzió (már másfél hónapja halogatják), ami egy router házban van. Infratáv, analóg kimenet, RJ45 csati, több usb port, stb. Ez lehet ütős is, ha jól válogatják össze a modulokat. T-R42. Az Geniatech még ígérget egy kütyüt, amiben egy 4magos AMlogic lenne, Mali450 -nel, de ilyen még sehol sincs. Persze 150 dolcsitól már lehet 8magosod is usb3 -al, de hát....

[ Szerkesztve ]

(#387) #79335424


#79335424
törölt tag

Persze egy új kütyünél mindíg akadnak meglepetések. Boot után ez fogad:

Az usb -s eszköz az egér/bill vezérlőadaptere és azt szeretném, hogy hagyjon békén ezzel a marhasággal. De ilyen opció nincs. Azt szeretném a legkevésbé, hogy ezzel kapcsolatban bármi, bármit is megnyisson. Ötlet?

(#388) bartatamas válasza #79335424 (#387) üzenetére


bartatamas
senior tag

Fogadd el. Ha nem csinálsz rá parancsot akkor nem fog végrehajtani semmit.

(#389) #79335424 válasza bartatamas (#388) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Sikerült elég gyorsnak lennem, hogy rá tudjak nyomni az elfogadásra, mielőtt az "E-Robot leállt" üzenet megjelent volna. Így már nincs ablak boot után és a robot sem áll le.

(#390) fPApi


fPApi
őstag

Próbáltam beállítani helyhez kapcsolódó eseményt, de azt vettem észre, hogy a két helynél átfedés van a cella információkban. Lehet, hogy azért, mert kb. 1,5 km van a két hely között, és van olyan cella, ami mindkettőnél van?

(#391) bartatamas válasza fPApi (#390) üzenetére


bartatamas
senior tag

Előfordulhat ilyesmi. Ilyenkor figyelni kellene hogy melyik helyre jellemző az adott cella. Ha az A helyen sűrűn van abban a cellában de a B helyen csak ritkán lép be akkor az A helyhez kell rendelni normálisan, a B helyhez pedig "ignorálva". Ha egyik helyen sincs sűrűn abba a cellába akkor mindkettőhöz ignorálva add hozzá. Ha egy cellát ignorált módon adsz egy helyhez akkor:

- ha az adott helyen vagy és az ignorált cellába lép nem történik semmi (nem lép ki a cellából), olyan mintha normál cella lenne
- ha viszont nem az adott helyen vagy és az ignorált cellába lép akkor nem fogja érzékelni az adott helyre belépést.

Tehát ignorált cellaként kell rögzíteni azokat a cellákat amelyekbe ritkán lép be a telefon, általában ezek távolabbi cellák.

(#392) fPApi válasza bartatamas (#391) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi, ezeket tudom.

(#393) szegi1978


szegi1978
csendes tag

Sziasztok!

Lehet, hogy túlságosan béna vagyok a programhoz, habár már elég sok mindent kipróbáltam benne. DE! A kérdésem a következő lenne, hogyan tudom azt megoldani, hogy ha hívásom van és megrázom a telefont, akkor felvegye a hívást?

(#394) bartatamas válasza szegi1978 (#393) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

Eddig nem tudott ilyen program de most belefejlesztettem. Ha írsz nekem a bartadev@gmail.com címre akkor tudok küldeni egy teszt verziót kipróbálni, ugyanis nem garantált hogy minden készüléken működik.

(#395) #79335424


#79335424
törölt tag

Ma érdekes dolgot tapasztaltam. Próbáltam mini PC -n távoli elérést összehozni Webkey -jel. Sajnos, úgy tűnik, a kütyü allergiás a Webkey -re, elég összeomlós lett az eredmény. A Robot is összeomlott. A log szerint előbb a Google maps szállt el, aztán a Robot. Majd újraindult és elkezdte sorban elindítani a parancsokat. Persze ettől lett nagy káosz, mert a parancsok engedélyeztek olyan dolgokat, amiket nagyon nem lett volna szabad. Persze ez nem feltétlenül a Robot hibája, csak azért írtam, hogy előfordulhat ilyen káosz.

(#396) #79335424


#79335424
törölt tag

Szia Tamás!

Most olyan dologgal szembesültem, amire sztem rá kéne nézned, mert nekem sehogy sem akar jó lenni. Összetett a dolog.
1.: Van egy BOOT_SETTINGS nevű parancsom, amiben a rendszerindulás után végrehajtandó műveletek vannak. Az egyik művelet az, hogy elindít egy másik parancsot, ami a hangkimenetet az alapértelmezett HDMI helyett, az USB -s hangkártyára küldi. Ez nem mindíg futott le, ezért megpróbáltam más eseményhez kötni. De az USB menüpontban egyik csatlakoztatási típusnál sincsenek választható paraméterek (mint pl. a bluetooth -nál az eszköznév, vagy ID), pedig az eszköz csatlakoztatva van, az ID -jét írja a dmesg és megjelenik a beállítások -menüben is, mint usb hangeszköz és természetesen működik is.
2.: Ha egy pendrive -ot csatlakoztatok, azzal a robotnak jelenleg semmi dolga sincs. De a rendszertől kap egy boot üzenetet (legalábbis nekem ez jön le a logból) és ezért lefuttatja a rendszerindulás eseményéhez kapcsolódó parancsokat. Ez szerintem nincs rendben.
3.: Ezekből a kütyükből kifelejtették az "usb eszköz leválasztása" menüpontot. Először az elixír usb -parancsikonnal próbálkoztam, de nem hajtotta végre. A logból nekem jogosultsági hibának tűnik, csak nem tudom, hogy lehetne -e tenni ellene valamit. Szerencsére a robottal le tudom futtatni a lecsatoló shell parancsot:
umount /mnt/usb_storage/USB_DISK0/udisk0

Az eseményekről csináltam logokat, remélem, segítenek!

(#397) bartatamas válasza #79335424 (#396) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

Küldtem neked egy módosított változatot.

1. Az USB eszköz csatolás esemény nem volt még kész, én is csak most láttam meg hogy csak egy TODO komment volt oda írva :) Az USB Device Connected eseményt kell használni (nem az Accessory-t!). Ki tudnád próbálni hogy az esemény kiváltódik-e és azután légyszi küldj nekem logot. Megnézem milyen adatok jönnek a pendrive-ról és akkor az alapján remélem szűrő feltételt is tudok bele tenni.

2. Javítottam.

3. Pedig a Widgets alkalmazás rendelkezik (eddig rendelkezett) ezzel a jogosultsággal, szóval megint az történt hogy az Android visszafelé nem kompatibilis, a Google elvett egy jogosultságot. Ki tudnád próbálni vagy ezzel vagy az Elixir 2-vel hogy ha rendszeralkalmazássá konvertálod akkor működik-e?

(#398) #79335424 válasza bartatamas (#397) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm!
Kipróbálom, de később le akarom gyalulni a vasat és újrarakni, mert most van némi keveredés és nem szeretnélek félrevezetni. Ezt a sticket tesztelésre kaptam és az enyémről, Titanium Backup -pal állítottam vissza a felhasználói alkalmazásokat. Na, itt történt némi keveredés az Android ID -k körül és ez már más programnál is okozott jogosultsági hibát. Pl. pont az Elixírnél, az értesítő sáv widgetjei 1:1 -ben átjöttek, de semmilyen más widget nem, pedig volt mentésem. A "/mnt/sdcard/Android/data" alatt lévőket pedig átmásoltam. Persze semmi katasztrófa, ezek a stickek pont azért vannak nálam, hogy ilyen helyzeteket teszteljek.

(#399) KellnerL


KellnerL
csendes tag

Sziasztok!

Ti nem tapasztaltátok, hogy akkor lép életbe csak a parancs, ha feloldom a képernyőt.
Pl. van egy wifi ki és egy wifi be parancsom. Cellainfó alapján lép életbe. Azt vettem észre, hogy csak akkor csinálja meg (de akkor azonnal), ha feloldom a képernyőt.

A mobil netet pl. szépen kapcsolgatja ki-be óránkét. Ez látszik többek között azon, hogy az időjárást mindig befrissíti, illetve benne van az E-robot történetei között is.

Előre is köszi a választ!

Telcsi: HTC sensation
Droid: 4.0.3

(#400) bartatamas válasza KellnerL (#399) üzenetére


bartatamas
senior tag

Sajnos kikapcsolt képernyő esetén a rendszer nem küld cellainfó adatokat az alkalmazásoknak. Erre van egy "polling" megoldás a programban ami sajnos nem minden készülék esetén működik.

Az én telefonomon akkor is működik így sajnos nem tudom tesztelni olyanon amin nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.