Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) #79335424 válasza bartatamas (#650) üzenetére


#79335424
törölt tag

Úgy működik, hogy 4.4 -től a rendszer továbbra is használja a wifit. Azt egy külön menüpontban lehet kikapcsolni (amíg még engedi a Google kikapcsolni). Olyasmi, mint rootolt telónál az Avast antitheft. Szükség esetén, a háttérben bekapcsolja a GPS -t, de erről semmilyen értesítés sem jelenik meg a készüléken.

(#652) Siriusb válasza bartatamas (#650) üzenetére


Siriusb
veterán

és Somatom, köszönöm az infót.

(#653) grabber


grabber
addikt

Tamás!

Az miért van,hogy ha kilépek a cellámból kikapcsolja a wifit,de ha már visszamentem a cellámba nem akarja mindig visszakapcsolni.
Ez a feladata jól mükodik,de neha nem akarja az igazsagot.Pedig jo cellában vagyok megnéztem.Log-ban is a kilepés az utolsó müvelet.

Greenify lehet a gond?

(#654) bartatamas válasza grabber (#653) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

És a kilépés egy cella miatt volt? Akkor tudok csak ilyet elképzelni ha a cella ignoráltként van hozzáadva a helyhez. De gondolom nem ez a helyzet ...

(#655) grabber válasza bartatamas (#654) üzenetére


grabber
addikt

Kilépni kilép,logban benne van ez.Most már belépett a nap végére.Szuper.

Viszont,ha airplane mód ki-be megcsináltam,úgy emlékszem akkor jó lett.Pár hete volt,azt hittem nem lesz több,de majd most jobban figyelek.

(#656) #64791808


#64791808
törölt tag

Sziasztok,

keresek egy olyan programot, amelyik dual sim telefonon (Mobistel Cynus T5, MTK) szeparáltan tudná időzítve kapcsolni ki/be a sim kártyákat.

Feladat: az egyik simnek 24/7 mennie kell, a másik viszont minden nap este 7 és reggel 7 között kikapcsolva kell, hogy legyen. Ezt tudja ez a program?

(#657) bartatamas válasza #64791808 (#656) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia, ilyet nem tud. De nincs is ilyen android api ami ezt támogatná.

(#658) mAtThEw0319


mAtThEw0319
aktív tag

Sziasztok!

Kipróbáltam én is ezt a remeknek mondott programot. :) Nagyon tetszik, hogy magyar nyelvű !!!!
De akadtak a program használatával problémáim. Somatom ajánlotta a programot, privát beszélgettünk is az én elképzelésemről, amit megszeretnék csinálni evvel a programmal és mondta, hogy inkább folytassuk itt.

Szóval amit szeretnék: Kikapcsolt kijelzőnél + Bluetooth bekapcsolva + Nem csatlakozik egy meghatározott nevű Bluetooth eszközre akkor várjon 11mp-t majd kapcsolja ki a bluetooth-t majd várjon 1,5 mp-t és kapcsolja be a bluetooth-t. Mindezt csak kikapcsolt kijelzőnél.

Na és akkor leírom én ezt, hogy adtam a program tudatára. :))

Esemény: Kikapcsolt kijelző + Bluetooth bekapcsolva + Nem kapcsolódik XY nevű eszköz
Feladat: Várj 11 mp-t (feltétel: kikapcsolt kijelző: nem érték Képernyő (E-Robot szavaival fogalmazva)) + kapcsold ki a BT-t (feltétel: kikapcsolt kijelző: nem érték Képernyő (E-Robot szavaival fogalmazva)) + Várj 1,5 mp-t (feltétel: kikapcsolt kijelző: nem érték Képernyő (E-Robot szavaival fogalmazva)) + kapcsold be a BT-t (feltétel: kikapcsolt kijelző: nem érték Képernyő (E-Robot szavaival fogalmazva))

Na már most én ezt a számítógéppel ellenőriztem: Rákapcsolódtam a számítógépemre, majd a telefonomon kikapcsoltam a kijelzőt. Erre mi történt 11 mp múlva? Megszakadt a kapcsolat. WTF!?!? :F Pedig csatlakozva voltam a számítógéphez és elvileg én azt adtam meg, hogy csak akkor fusson végig ez az egész, ha kikapcsolva van a kijelzőm, a bluetooth-m bekapcsolva és nem csatlakozok XY nevű eszközhöz.
Annyit még hozzátennék, hogy ezt Taskerben tökéletesen végig fut. Ott nem szakad meg a kapcsolat, ha csatlakozva vagyok.
Jaaa.. hogy miért nem használom akkor a Taskert? Azért mert ez a program magyar nyelvű és ha netán lenne más valami amit még szeretnék hozzá adni a programhoz akkor egyszerűbb legyen a dolgom.
Meg amúgy is érdekel, hogy mit ronthattam el.. :)

Köszönöm annak aki végigolvassa és segít nekem. :)

(#659) #79335424 válasza mAtThEw0319 (#658) üzenetére


#79335424
törölt tag

Így első blikkre az lehet a bibi, hogy én azt írtam, hogy a kikapcsolt kijelző eseményhez adj feltételt. Te viszont hozzáadtál további eseményeket. Ezzel az a gond, hogy egy parancs kiváltó eseményei nem "és", hanem "vagy" kapcsolatban vannak. A felsoroltak közül bármelyik feltétel teljesülése aktiválja a parancsot. A parancs műveletei pedig sorrendben hajtódnak végre és a feltétele miatt nem végrehajtható műveletet átugorja. Ezért van külön "robot parancs megállítása" művelet. Ha viszont egy eseményhez társított feltétel nem teljesül, akkor maga az esemény nem következik be, tehát el sem indul a műveletsor. A jelenlegi beállításod szerint, ha kikapcsol a kijelző, akkor a felsoroltak közül az egyik esemény bekövetkezik. Így elkezdi végrehajtani sorban a műveleteket. Várakozik, majd kikapcsolja a kékfogat. Én azt írtam, hogy a bekapcsolt kékfog legyen az esemény, ennek feltétele a kikapcsolt kijelző, a művelet pedig némi várakozás után, a felderítés indítása. Ennek legyen a feltétele, hogy nincs csatlakozva a megadott eszköz. Ezt még lehet ismételtetni. De ez még így nem elég, mert ez minden bt. bekapcsolásnál lefutna, amikor kikapcsol a kijelző. Tehát az eseményhez még kéne egy további feltétel is, ami definiálja, hogy az autóban vagy. Pl. egy csatlakoztatott, nem hálózati töltő. De a legegyszerűbb az lenne, ha nem lenne semmilyen esemény, hanem a parancs első művelete a kékfog bekapcsolása lenne és amikor beülsz az autóba, akkor nem a kékfogat indítod, hanem egy parancsikon segítségével, manuálisan a parancsot aktiválod. Így az esetleges újrakapcsolódtatásra (kiszállsz az autóból, majd visszaülsz) sem kell külön megoldást kitalálni. Egyszerűen kikapcsoltatod a kékfogat, ha nincs semmilyen kapcsolódott eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#660) tobias40


tobias40
veterán

Ide lettem irányítva a kérdésemmel! :)

Tud vki olyan programot android-ra ami hívás (beszélgetés közben)közben percenként jelez?
Sajnos a htc-ben nincs ilyen opció és jó lenne ha jelezne mert perc alapú a számlázás.
Még jobb lenne ha megoldható lenne hogy minden megkezdett percből 50 mp-ként jelezne!
Remélem érthető mit szeretnék megoldani...

Üdv!

(#661) bartatamas válasza tobias40 (#660) üzenetére


bartatamas
senior tag

Egy olyat tudnék elképzelni hogy eseménynek felveszed hogy hívás állapota megváltozott: beszéd közben. Műveletnek pedig:

- 50 mp várakozás
- értesítés valahogy, pl rezgés
- 10 mp várakozás
- E-Robot parancs végrehajtása (önmaga) ha a hívás állapota még beszéd közben.

(#662) tobias40 válasza bartatamas (#661) üzenetére


tobias40
veterán

Uhh ez nekem kínai,letudnád írni úgyis hogy az ilyen értetlen ember is megértse mint én? :F

(#663) tobias40 válasza bartatamas (#661) üzenetére


tobias40
veterán

"- 50 mp várakozás
- értesítés valahogy, pl rezgés
- 10 mp várakozás
- E-Robot parancs végrehajtása (önmaga) ha a hívás állapota még beszéd közben."

Ezeket hol állítom be melyik menüpontok alatt?
Bocs de még csak most ismerkedem a programmal! :R

(#664) bartatamas válasza tobias40 (#663) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szóval először is létrehozol egy parancsot. Ha ez megvan akkor a képernyő alján lévő + gombra kattintva tudsz eseményt vagy műveletet hozzáadni. Ha a művelet hozzáadását választod ki akkor az "Egyéb" alatt van a "Várakozás", az "Audió" alatt a "Rezgés" és szintén az "Egyéb" alatt a "Robot parancs végrehajtása".

Ez utóbbihoz úgy tudsz feltételt hozzáadni hogy rákattintasz a műveletre és kiválasztod a "Feltétel megadása" opciót. Ezután kattint az egyik ceruza ikonra, "Kifejezés megváltoztatása" és "Telefon" / "Adott hívási állapotban van", itt csak a "beszéd közben" legyen kiválasztva.

(#665) #79335424


#79335424
törölt tag

Szia Tamás!

Szeretnék egy parancsot, ami egy buborékablakban 1 percről visszaszámol és másodpercenként ad egy figyelmeztető hangot, ha a sebességem meghaladja a 90Km/h -t. Azt beállítottam eseménynek, hogy GPS alapján, 1 másodperc, 25m. Gondolom, ilyenkor másodpercenként kér adatot. De hogyan definiáljam a "kevesebb, mint 25m" -t ahhoz, hogy hogy leálljon a műveletsor, amint lelassulok 90Km/h alá?

(#666) bartatamas válasza #79335424 (#665) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

speed paraméter nem jön a pozíciókkal? Mértékegysége m/sec. Az jó lehetne neked nem?

(#667) #79335424 válasza #79335424 (#665) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bocs, kicsúsztam az időből. Tulajdonképp lenne más mód is. Van egy alkalmazás, ami egy részét elvégzi. Audiójelzést ad, ha átlépem a megadott értéket. Gondolom, ez egy "audiófájl lejátszása" utasítás. Nekem az is jó lenne, ha ezt, mint eseményt tudnám megadni a Robotnak a visszaszámolás megkezdéséhez. Írtam a másik program fejlesztőjének. Azt válaszolta, hogy nagyon jó ötlet, de fél éve nem sikerült beépítenie ezt a feature -t. Gondoltam, akkor megoldanám magam.

(#668) #79335424 válasza bartatamas (#666) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, a paraméterek között látom a felsorolásban a "speed" -et, de nem jelenik meg, mint választható opció. Egyébként találtam még egy kis bakit. A műveletek - hely és biztonságnál a feloldó jelszó kényszerített törlése angolul jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

(#669) tobias40 válasza bartatamas (#664) üzenetére


tobias40
veterán

Kezdem érteni!
Nem semmi ez a progi amit összehoztál,gratulálok! :R
Az 50 mp az itt 50000-t jelent,igaz?
A 10 mp várakozást hol állítom be?
Majd tesztelem és biztosan lesz még kérdésem! :B

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#670) tobias40


tobias40
veterán

Kifutottam az időből.. :(
Kipróbáltam amit csináltam,az első 50 mp-nél rezeg de utána nem.
Mit csinálok rosszul,biztos figyelmetlen voltam a beállításoknál pedig vagy 10x elolvastam amit írtál... :F

(#671) bartatamas válasza #79335424 (#668) üzenetére


bartatamas
senior tag

Az kimenő paraméter. Tehát egyszerűen egy "speed" nevű változó lesz elérhető a parancson belül.

(#672) bartatamas válasza tobias40 (#669) üzenetére


bartatamas
senior tag

Az 50 mp az 50000 millisec igen.

A 10 mp várakozáshoz ugyanúgy adj hozzá egy új "Várakozás" műveletet és ott 10000 ms-t állítasz be.

(#673) bartatamas válasza tobias40 (#670) üzenetére


bartatamas
senior tag

El tudod küldeni a Debug képernyő tartalmát a megosztással a bartadev@gmail.com címre?
Meg a parancsot is a Mentés képernyő segítségével?

(#674) tobias40 válasza bartatamas (#672) üzenetére


tobias40
veterán

Csináltam új várakozást a 50 mp-es alá egy 10 mp-eset de még így sem ok..

(#675) bartatamas válasza tobias40 (#674) üzenetére


bartatamas
senior tag

De utána kell egy Robot parancs végrehajtása, önmagára. Azt is megcsináltad?

(#676) #79335424 válasza bartatamas (#673) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Megnézem, hogy mire jutok vele.
Megcsináltam tobias40 -nek a parancsot. Kicsit módosítottam, hogy az első rezgés is csak akkor fusson le, ha hívás van. Nincs engedélyezve és a rezgést sem hangoltam. Nézd meg légyszi, hogy jó -e! Ha igen, akkor a Hívasjelzes parancs innen letölthető és a
/mnt/sdcard/Android/data/com.bartat.android.robot.KEEP/commands
mappába másolás után az E-Robot - menü - mentés opciónál a parancsot kijelölve, alul, a mappa ikonra kattintva importálható. Ezután engedélyezésnél pipa és mentés.

(#677) tobias40 válasza bartatamas (#673) üzenetére


tobias40
veterán

Debug képernyőt nem találok,ez a hibakövetés lenne?
A parancsot úgy ahogyan látom a képernyőn azt küldjem el?

Bocs de nagyon nem vagyok képben a progival,egyébként nem vagyok ennyire láma mint amennyire most látszik! :W

(#678) tobias40 válasza bartatamas (#675) üzenetére


tobias40
veterán

Van 2 rezgés beállítva utána pedig a robot parancs végrehajtása.("önmagára" ilyen nincs)
Így jó?

(#679) tobias40 válasza #79335424 (#676) üzenetére


tobias40
veterán

Most látom hogy te is segítesz nekem,köszönöm!
Nálad ezzel működik?
Másoljam be ahová írtad,beállításokat csináljam és ennyi?
Mondjuk szeretek mókolni a dolgokkal mert ha én csinálom meg akkor értem is amit csináltam,ha meg készen kapom meg akkor semmit nem tanultam! :)

De köszi a segítségedet ha nem boldogulok vele akkor betöltöm a tiedet! :R

Üdv!

(#680) bartatamas válasza tobias40 (#677) üzenetére


bartatamas
senior tag

Igen, a hibakeresés az. Bocs, én meg felváltva használom angolul és magyarul, attól függően kinek segítek így én is mindig össze vagyok zavarva ;)

(#681) bartatamas válasza tobias40 (#678) üzenetére


bartatamas
senior tag

Úgy értem hogy a Robot parancs futtatásakor ki kell választani melyiket futtassa. És itt azt kell persze kiválasztani amiről szó van. Ha úgy hívod a parancsot hogy "Ajtókilincs" akkor azt kell kiválasztani ;)

Nem próbáltam amúgy ki hogy működik-e, most nincs rá lehetőségem.

(#682) Siriusb válasza bartatamas (#680) üzenetére


Siriusb
veterán

A nyelvet hol tudod állítani? Hiányoltam ezt a lehetőséget. :)

(#683) bartatamas válasza Siriusb (#682) üzenetére


bartatamas
senior tag

Beállítások oldalon.

(#684) Siriusb válasza bartatamas (#683) üzenetére


Siriusb
veterán

Ááá, nem vettem észre, hogy görgetni is lehet a menüt. Most új távlatok nyíltak előttem. :D

Szerk.:
Országomat egy terminálért. :)

[ Szerkesztve ]

(#685) #79335424 válasza tobias40 (#679) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, bemásolod oda, ahova írtam és a Robotban "visszaállítod" úgy, ahogyan írtam. Ettől még a parancs inaktív, mert én úgy mentettem, hogy nem volt engedélyezve. Minden parancsot így tárolok, hogy importálás után ne legyen azonnal aktív. Ezért kell még Neked engedélyezned. Nem próbáltam, én nem használok ilyet, csak neked dobtam össze. Azért csináltam, hogy lásd, hogy néz ki egy ilyen feltétel megadása. Ettől még lesz vele munkád, mert pl. a rezgést csak hozzádobtam, nem állítottam a módján és időtartamán.

(#686) tobias40 válasza #79335424 (#676) üzenetére


tobias40
veterán

KEEP/commands"----nekem ilyen dir nincsen itt csak egy "share" és abban egy debug.txt
Létre kell hoznom ilyen dir-t vagy mit tegyek?

Javítottam!!

[ Szerkesztve ]

(#687) tobias40 válasza #79335424 (#685) üzenetére


tobias40
veterán

A rezgés módját és idejét hogy állítsam be?
Most annyi van ott hogy Rezgés minta 1000,mivel egy mp-ig akarom hogy rezegjen.
Még kell vmit állítanom?

(#688) #79335424 válasza tobias40 (#686) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ahh. Szerintem csinálj a Robotban a parancsaidról egy mentést. Lehet, hogy akkor hozza létre ezt a könyvtárat.

(#689) tobias40 válasza #79335424 (#688) üzenetére


tobias40
veterán

Már csináltam úgy hogy a "lemez" ikonra kattintottam és kiírta hogy elmentve,most restartoltam a telót hátha...

(#690) tobias40


tobias40
veterán

/mnt/sdcard/Android/data/com.bartat.android.robot.--nekem csak ennyi van a restart után is .
Hozzam létre a dir-t kézzel?

(#691) #79335424 válasza tobias40 (#690) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem, az nem jó. Ott valami gubanc van. Biztos jó helyen mentettél? Nem abban az ablakban kell, ahol létrehoztad a parancsot, hanem a Robot menüjében, a mentésnél kell kijelölni parancsot (vagy parancsokat) és ott kell alul, a mentésre kattintani.

[ Szerkesztve ]

(#692) tobias40 válasza #79335424 (#691) üzenetére


tobias40
veterán

E-robot parancsok alatt ott a parancs neve,alul meg van egy eszköztár ahol van egy + gomb egy lemez ikon(erre nyomtam rá a mentésnél)mellette egy ceruza egy kuka és egy jobbra nyíl!

A parancs névre ha rákattintok akkor egy kék színű pipa van a név mellett.

MEGTALÁLTAM!! :W

Lehet az volt a baj hogy nem volt mentve?
Nah próba!

[ Szerkesztve ]

(#693) tobias40


tobias40
veterán

Hát így is uanaz a helyzet,első rezgés megvan de a 2.1min.50-nél már nem!
Biztos a várakoztatásnál nem jó vmi beállítás...
Lehet berakom a tiedet és megnézem azzal...

(#694) tobias40 válasza #79335424 (#676) üzenetére


tobias40
veterán

Ezt megcsináltam de nem kellene egy másik parancsot létre hoznom és abban importálni amit küldtél?
Vagy ettől függetlenül átveszi a te beállításaidat az én parancs nevem alatt?

Mert megcsinálom amit írtál de csak egy parancsnév van a robot ablakjában.

[ Szerkesztve ]

(#695) #79335424 válasza tobias40 (#692) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem hiszem. A parancs működésének szempontjából ennek nincs jelentősége. A parancs menüben mentéssel nyugtázod az adott parancs beállításait, a beállítások menüben pedig egy külső mappába mented a parancsot, beállításokat és egyebeket. Ez az exporthoz, importhoz praktikus, valamint másik romra, készülékre költözést könnyíti meg azzal, hogy nem kell minden beállítást előlről kezdeni (de ebben vannak korlátozások, mert a parancsok nem minden alkotóeleme költöztethető át egy az egyben).

(#696) #79335424 válasza tobias40 (#694) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ilyet már én is tapasztaltam. Android menüben indítsd újra a Robotot (vagy az egész telót). Hátha úgy megjelennek a parancs részletei is.

[ Szerkesztve ]

(#697) tobias40 válasza #79335424 (#696) üzenetére


tobias40
veterán

Nah most meg megjelent a másik parancs név is... :Y
De most meg az én mentésemet kitöröltem és csak a tied van benne a dir-ben.
Most mit csináljak,mert lehet hogy már az én mentésemmel a tiedet is felülírtam,nem?
Habár most meg az első rezgés sem indul,de azt írtad is hogy majd nekem kell beállítani?

(#698) bartatamas válasza tobias40 (#694) üzenetére


bartatamas
senior tag

Néha van hogy nem frissül a parancs lista. Bár tudnám miért. Ekkor kilép-belép.

(#699) tobias40


tobias40
veterán

Most is uanaz van első rezgés rendben a 2. nincs!
Elvileg most a te beállításoddal ment ha nem rontottam el vmit és rámentettem a te beállításodra az enyémet.
Ott van mindkettő mentés a dir-ben ez hogy lehet??
Tuti kitöröltem..
Ettől függetlenül még mindíg nem jó..

[ Szerkesztve ]

(#700) #79335424 válasza tobias40 (#699) üzenetére


#79335424
törölt tag

Teljesen igazad van. Tamáááás! Heeelp! Hiba van a mátrixban. Nem fut le újra a parancs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.