Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) #79335424 válasza gigiradok (#899) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egyáltalán nem sok. A kérdés az, hogy meg tudod -e adni a robotnak azokat a jogosultságokat, amiket az Android megkövetel ezekhez a műveletekhez. Pl. a root sztem a minimum.
Pontosan nem ismerem a Deezert, de az nem egy összetett művelet? Hálózati forgalom, online stream, zenelejátszó, sb. Nem ez emészti fel az erőforrásokat? Hogyan jutottál arra a következtetésre, hogy a Robot a "bűnös"?

Szerk.: ez a szenzorfigyelés tényleg lehetséges problémaforrás, ha az a szenzor a közelségérzékelő. De a lefordítást nem az érzékeli, hanem a mozgásérzékelő, ami viszot nem kell állandóan aktív legyen. Pontosabban a készenléti állapota sztem nem jelent plusz terhelést.

[ Szerkesztve ]

(#902) gigiradok válasza #79335424 (#901) üzenetére


gigiradok
tag

Mert most tapasztaltam először, ezért gondoltam, hogy a Robot miatt van. A Deezert csak elindítja, de nem kezd el zenét lejátszani.

Még valami, töröltem egy parancsot...csak egy próba volt, de azóta ha elindítom a telót mindig megjelenik egy értesítő, hogy az utolsó parancs ez a már rég törölt parancs, pedig már a Történetből is töröltem :F

[ Szerkesztve ]

(#903) gigiradok válasza ltpalermo (#900) üzenetére


gigiradok
tag

Hm...nálam az lenne a lényege, hogy amikor otthon vagyok és pihizek, akkor lefordítom a telót és elnémítja. Tehát nem amikor bejövő hívás van akkor fordítom le a telót. Vagy amit te mondasz az ugyanaz csak a némításon kívül adjam hozzá bejövő hívás eseményt is és akkor a bejövő híváskor nézi, hogy le van e fordítva a teló és ha igen akkor némít?

(#904) #79335424 válasza ltpalermo (#900) üzenetére


#79335424
törölt tag

Megnéztem a specifikációt. Én úgy láttam, hogy 1GB ram van benne. 70-90MB szabad ram? Mit futtat az a teló a háttérben? Nekem is 1GB van az S2 -ben és szintén kétmagos proci. Papíron hasonló a két vas. De nálam 300-400MB körüli szabad ram szokott lenni (persze, mondjuk böngésző használatnál ez erősen zuhan), pedig a Samsung gazdagon telerakja a telóit a minek alkalmazásaival (na jó, azért párat már kiírtottam). De ehhez jön még az én 217 db telepített alkalmazásom. Szvsz. annál a telónál vmi nem kerek. Egy dologra tudok gondolni. Facebook. Nálam annak még a gyári telepítési helye is be van szórva sóval, nehogy valahol felüsse a fejét. A kedvesem viszont FB -ozik és rendszeresen kell tornáznom a telóján miatta, mert felzabálja az erőforrásokat.

[ Szerkesztve ]

(#905) flash- válasza bartatamas (#885) üzenetére


flash-
veterán

Szia!

Sajnos elakadtam. Megkérhetlek szájbarágósabban kicsit pontosan mit hova írjak?

tehát megnyomtam a +-jelet-új parancsnak beírtam hogy 10min utan net ki ha nincs kep.
Eseményeknél hozzáadtam azt hogy képernyő kikapcsolva.

eddig oké.

utána müveletek- egyéb- változó beállitása.

na innentől nem tudom hogy mit írjak a névhez,és az értékhez meg úgy egyáltalán innentől mit hova írjak pontosan?

köszi előre is

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#906) bartatamas válasza gigiradok (#899) üzenetére


bartatamas
senior tag

Kikapcsolni akkor tudod ha rootolt a telefon és az újraindítás műveletet kell ilyenkor használni a megfelelő beállítással.

A kapcsolat részben már van hívás visszautasítása művelet így azt is meg lehet oldani.

Sms küldése is van de szerintem kitkat esetén nem működik mert azóta csak a default sms alkalmazás küldhet smst.

(#907) #79335424 válasza flash- (#905) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem vagy egyedül, azt én sem értettem. Sztem próbáld meg azt, amit a #886 -ban írtam!

Tamás:
az a megoldás rendben van?

[ Szerkesztve ]

(#908) bartatamas válasza gigiradok (#902) üzenetére


bartatamas
senior tag

Az értesítésnél kiírt utolsó szöveg egy változóban van elmentve. Ez megmarad akkor is ha a parancsot törlöd és újraindítás után is. Ezt felülírni egy újabb értesítés tudja.

(#909) bartatamas válasza #79335424 (#904) üzenetére


bartatamas
senior tag

Én is észrevettem feleségem telefonján hogy FB után, ha már nem is használja akkor is kb 50 százalékot eszik a cpu-ból. Csináltam is neki egy parancsot amivel le tudja állítani.

(#910) bartatamas válasza flash- (#905) üzenetére


bartatamas
senior tag

Telefonról írok ezért rövid leszek. Névnek mindegy mit írsz, csak mindenhol azt használd, pl: "kikapcsolva". Értéknek pedig Összeadás operátor, + jellel adj hozzá még egy operandust (kifejezést).
Első kifejezésnek hasonlóan állítsd be hogy Szorzás operátor, Egész szám (60) és Óra kifejezésekkel. Az összeadás második paramétere pedig Perc kifejezés.

(#911) gigiradok válasza bartatamas (#906) üzenetére


gigiradok
tag

Az SMS küldés rész nekem szürke a kapcsolatoknál, azt írja telepítsem az Elixír 2 - Personal kiegészítőt, telepítettem, de továbbra is szürke :F 4.3 androidom van.

amúgy köszönöm mindenkinek a válaszokat! :R

(#912) bartatamas válasza #79335424 (#907) üzenetére


bartatamas
senior tag

Írtam rá korábban hogy szerintem miért nem.

(#913) bartatamas válasza gigiradok (#911) üzenetére


bartatamas
senior tag

Mit ír ki ha rákattintasz?

(#914) gigiradok válasza bartatamas (#913) üzenetére


gigiradok
tag

"Elixír 2 - Personal kiegészítő szükséges ezen funkció használatához" választhatom a telepítést, választottam, de továbbra is ezt írja ki....maga az Elixír 2 nincs letöltve, lehet ez a baj? (és Pro verzió van a Robotból)

szerk: igen az volt a baj, hogy az Elixír 2 nem volt fent, most működik! :))

[ Szerkesztve ]

(#915) #79335424 válasza bartatamas (#912) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem, az egy másik megoldás volt és a tiltásra írtad, hogy nem működik. A #886 -ban a "parancs megszakítása" műveletet alkalmaztam, bekapcsolt kijelző feltétellel. Ez már nekem több parancs esetében is működött.

(#916) ltpalermo válasza gigiradok (#903) üzenetére


ltpalermo
csendes tag

ha több eseményt adsz meg, azt vagy-ként fogja érzékelni, szóval ha megadod eseményként a bejövő hívást is, akkor minden hívásnál némítani fogja a telefont, függetlenül attól h lefordítottad-e, vagy sem. feltételként add hozzá a készülék lefordítva eseményhez (hosszan rányomsz és feltétel megadása), hogy adott hívási állapotban van és ott csak a "csörög"-et pipáld ki. de nálam ennek van egy pár másodperces késése, tehát meg fog csörreni a telefon. úgyhogy ha pihenés közbeni némítás a cél, akkor én azt időhöz kötném, ha van konkrét időpont. vagy már akkor a készülék megrázásához mondjuk és akkor az is kisebb valószínűséggel fordul elő, hogy véletlenül lefordított helyzetbe kerül a telefon és olyankor is némítja magát amikor nem kellene (pl nekem amikor zsebben van és leülök, akkor pont kijelzővel lefelé néz és némítja is magát ha bejövő hívásom van, erre még nem sikerült megoldást találnom, ill. annyit h a rezgést rajtahagyom így legalább érzem h hívnak).

(#904) Somatom
hát lehet kicsit alulbecsültem, most többszöri ránézésnél gyakran 100-150 körül is van. egyébként az első dolog volt amikor megvettem a telefont tiltani a fb appot és azóta is tiltva van, csak böngészőből használom, ugyh ez biztos nem okozhatja.
de igazából én ezt nem hibaként élem meg, szinte sosem lassult még be, max. ha elfelejtkezem róla h nem gép előtt vagyok és sok (10+) böngészőlapot nyitok meg. a használhatatlanságig meg végképp nem lassult sosem

(#917) Csika11 válasza #79335424 (#901) üzenetére


Csika11
csendes tag

Igen, a közelség érzékelővel kapcsolatban azt is tapasztaltam, hogy az aksit erősen meríti.

(#918) #79335424 válasza ltpalermo (#916) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nálam ez a "becsörgés" a hívástiltásnál szokott előjönni. Ezt úgy trükköztem ki, hogy PC -n, Audacity -vel csináltam a csengőhangom elejébe pár mp. "csendet". Így maga a csengőhang késleltetve szólal(na) meg, addigra viszont a tiltás is aktiválódik.

(#919) Csika11 válasza bartatamas (#894) üzenetére


Csika11
csendes tag

Nem, még nem root-olt. Így nem tudok Neked leírást küldeni? Az Elixír - ben a 'jelentés' erre kevés?

(#920) bartatamas válasza Csika11 (#919) üzenetére


bartatamas
senior tag

Sajnos akkor csak egy pc-hez kötve tudnád ezt megtenni.

(#921) ltpalermo válasza #79335424 (#918) üzenetére


ltpalermo
csendes tag

aha, ez jó ötlet, sosem jutott volna eszembe :DD
egyébként nézegetem a tasker-t is mostanában és ott lehet rögzíteni gesztusokat. ki is próbáltam, megadtam neki két rögzített pontot, elsőnél a telefon felfordítva van, a másodiknál már le. ezzel kiküszöbölhető a jelenség amit írtam, mert csak akkor némul amikor én fordítom le. tehát ezáltal nem státuszként kezeli a lefordítást, hanem eseményként. ilyesmit nem lehetne a robottal is csinálni?

(#922) bartatamas válasza ltpalermo (#921) üzenetére


bartatamas
senior tag

A telefon lefordítva esemény akkor váltódik ki ha lefordítod, tehát ha korábban nem volt lefordítva.

(#923) gigiradok válasza ltpalermo (#916) üzenetére


gigiradok
tag

Kár, azt hittem és-nek veszi, mert arra gondoltam, hogy elkerüljem amit te is írtál, hogy más helyzetben lefordítva elnémítsa a hívásokat, helyhez kötném. Tehát betettem a lefordítás mellé egy hely maghatározást is (itthoni wifi), de akkor ezek szerint így nem működik.

(#924) ltpalermo válasza gigiradok (#923) üzenetére


ltpalermo
csendes tag

de ilyenkor a változókkal már kezelheted ezt. tehát egy másik parancsban definiálsz egy változót, aminek az értéke igaz, ha az otthoni wifire kapcsolódsz és hamis ha nem az otthonira, wifi kikapcsolva stb. és feltételként megadod a némítós parancsnál, h a változód értéke igaz. és ilyenkor csak akkor hajtja végre a némítást ha az otthoni wifire kapcsolódsz.

(#922) Tamás
akkor lehet nálam van valami bibi, mert ahogy írtam, ha olyankor csörög a telefonom, mikor eleve le van fordítva a telefon, akkor el is némul. tehát nem esemény szerűen (éppen lefordítom a telefont egy adott időpillanatban) hajtódik végre, hanem státuszként (a telefon x ideje le van fordítva)

(#925) flash- válasza bartatamas (#910) üzenetére


flash-
veterán

Az a helyzet hogy nem megy még mindig.
Ha lesz időd kérlek szájbarágósan ird le pontrol pontra hogy hova kattintak mit irjak stb.. mert nekem csak úgy fog menni.
Köszi

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#926) bartatamas válasza ltpalermo (#924) üzenetére


bartatamas
senior tag

Változó nélkül is tudod feltételben vizsgálni hogy az otthoni wifi-re vagy-e kapcsolódva a Wi-fi SSID kifejezés értékét vizsgálva.

Lefelé fordítva ha némítja a hívósokat akkor azt nem a rendszer végzi? Biztos a Robot?

(#927) gigiradok válasza ltpalermo (#924) üzenetére


gigiradok
tag

ezek a változók még bonyolultak nekem :D :B de már egy napja piszkálom ezt az appot...biztos rájövök :K köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#928) bartatamas


bartatamas
senior tag

Nagyon pörög ma ez a fórum, nem is bírom már érdemben követni :)

(#929) ltpalermo válasza bartatamas (#926) üzenetére


ltpalermo
csendes tag

tényleg, elfelejtettem h a wifi ssid-re van beépített változó
hát a telefon alapból nem tudja, de kipróbálom másik készüléken is amint lehetőségem lesz és meglátom ott hogy viselkedik

(#930) bartatamas válasza ltpalermo (#929) üzenetére


bartatamas
senior tag

Mit nem tud a telefon alapból?

(#931) ltpalermo válasza bartatamas (#930) üzenetére


ltpalermo
csendes tag

ezt a lefelé fordítom és némítja a bejövő hívást funkciót. vagy nem erre gondoltál, azalatt h nem a rendszer némítja-e el?

(#932) bartatamas válasza ltpalermo (#931) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ja, azt hittem az SSID-ra gondolsz.

Csak arra gondoltam hogy a némítást a rendszer végzi, nem a Robot, te pedig csak azt hiszed hogy a Robot ;)

(#933) bartatamas válasza taranis (#879) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

Kezdek összezavarodni. a Recognize esemény nem ad vissza látszólag semmilyen értelmes értéket. Ezt a "perc" változót hol definiáltad, gondolom Tasker-ban. Először azt hittem hogy a felismert szöveget adja vissza valahogy a plugin. A Tasker-ben definiált változó nem jön át E-Robot-ba ugyanis ott kimarad a Tasker.

(#934) fPApi


fPApi
őstag

Mivel pörög a topic, és mégsem kapok választ a kérdésemre, akkor levonhatom azt a következtetést, hogy nincs megoldás az aut. airplane módra KitKat esetében?

(#935) bartatamas válasza fPApi (#934) üzenetére


bartatamas
senior tag

Én nem tudok. Viszont úgy tudom hogy a Secure Settings-t tudod használni mint plugin. Amikor legutóbb próbáltam ők tudtak váltani és tudod E-Robot-ból vezérelni.

(#936) #79335424


#79335424
törölt tag

Tamás!
Ha egyszer valami beindul... :) Nézd meg légyszi, hogy szted van -e probléma azzal, amit a #886 -ban írtam, mert sztem flash számára azt sokkal egyszerűbb lenne összehozni, mint amit Te írtál a változókkal.

(#937) bartatamas válasza #79335424 (#936) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szerintem azért nem jó mert lehet hogy:

- kikapcsolja a készüléket (10 perc várakozás elindul)
- bekapcsolja valamikor
- kikapcsolja megint mondjuk 8 perc múlva
- lejár az első 10 perc és kikapcsolja a mobil hálózatot

Ezért tettem bele a változót mert tudni kell hogy utoljára mikor kapcsolta ki a kijelzőt, nem elég azt tudni hogy most ki van kapcsolva.

(#938) #79335424 válasza bartatamas (#937) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez azt jelenti, hogy ha a várakozás 10percre van állítva, akkor ezen belül egy újabb kijelző be-ki nem az előző várakozás parancsot írja felül, hanem az mellett egy újabb 10 perces várakozást indít el?

[ Szerkesztve ]

(#939) bartatamas válasza #79335424 (#938) üzenetére


bartatamas
senior tag

Igen, új esemény, új szálon egy új parancsvégrehajtás

(#940) #79335424 válasza bartatamas (#939) üzenetére


#79335424
törölt tag

És nem lehet egy olyan feature, ami a robot parancs tiltása műveletnél valóban le is tiltja a megadott parancsot? Mert sztem az kevés, hogy csak a kiváltó eseményre reagálásnál tud beavatkozni. Az lenne jó, hogy ha nem is művelet közben, de két művelet között is meg tudna állítani egy parancs egy másik parancsot.

(#941) bartatamas válasza #79335424 (#940) üzenetére


bartatamas
senior tag

Igen, bele kellene tenni szerintem is.

(#942) Oldman2 válasza #79335424 (#897) üzenetére


Oldman2
veterán

Küldtem logokat Tamásnak, és mivel már Elixir alatt is fagyik, elsősorban Elixir logot!

(#943) taranis válasza bartatamas (#933) üzenetére


taranis
addikt

Nem akartalak összezavarni első körben saját változóval, ezért írtam az Autovoice által gyárilag átadott értékeket, de akkor legyen, vegyük végig az eredeti példámat, részletesen:
1. Hozz létre egy új parancsot, "Időzítő" néven
2. Válaszd ki az eseményt, legyen ez a "Külső alkalmazások" alatt lévő "AutoVoice Recognized"
3. Ekkor feljön egy ablak, ahol a recognized eventet testreszabhatod, tehát megszabhatod, hogy mit csináljon az AutoVoice a felismert szöveggel, mit adjon neked oda, mit nem, stb.
4. Ebben az ablakban pipáld be az Event behaviour-t
5. Szintén ebben az ablakban írd be (macskakörmök nélkül) a command filterbe, hogy "időzítő (?<perc>.+) perc"
6. Még mindig ebben az ablakban, pipáld be, hogy Use Regex
7. Pipáld be az ablakot, itt kész vagyunk.

Ezzel eddig annyit értünk el, hogy ha a Recognize shortcutra (ami androidos widgetként érhető el) nyomva azt mondod az AutoVoice-nak, szavakkal, hogy "időzítő kettő perc", akkor el fog indulni a parancsod, és csakis akkor fog elindulni, ha a command filterben leírni patternre találat van. Tehát ha azt mondod neki, hogy "teszt", akkor nem indul el a parancs. Mondjuk egy dialógus ablakos akcióval teszteld, ahol az üzenet egy "perc" nevű változó értéke. Fontos kijelenteni, hogy ezt NEM én hozom létre, hanem a megadott pattern alapján az AutoVoice hozza létre, és Tasker alatt ez %perc-ként látszott. Másik példa, ha az AutoVoice command filtered ez:
Turn lights to (?<level>.+) in the (?<room>.+), akkor Tasker alatt lesz egy %level, és %room változód.

De tegyük fel sokkal egyszerűbb tesztet akarsz, aminél nincs filter, és ahol minden felismert dologra elindul a parancsod. Ekkor hagyd ki az 5-ös és 6-os pontot. Az AutoVoice ilyenkor is csinál neked pár gyári változót (Tasker alatt legalábbis), az egyik a %avcomm, amibe beleteszi a teljes felismert szöveget, szűretlenül.

Remélem most már érthetőbb voltam, de leírok bármit, ha a végén működni fog :)
Nekem amúgy az a sanda gyanúm, hogy az AutoVoice plugint kifejezetten Taskerhez készítették, ami azt jelentené, hogy képes benne változót létrehozni. Azért persze reménykedek, hogy az E-Robottal is összehozható.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#944) bartatamas válasza taranis (#943) üzenetére


bartatamas
senior tag

Köszi, megértettem. Egyelőre ott tartok hogy nem látom hogy bármit átadna és írtam nekik egy email-t hogy segítsenek. Remélem fognak.

(#945) taranis válasza bartatamas (#944) üzenetére


taranis
addikt

Rendben, köszi!

colorizer.net

(#946) #79335424 válasza bartatamas (#935) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azt nem tudom, hogy konkrétan ezt, konkrétan KitKat alatt lehet -e kezelni Secure Settingsben, de az biztos, hogy pluginként használható a robotban, mert már többször kisegített.

(#947) bartatamas


bartatamas
senior tag

Én KitKat alatt próbáltam és ment nem túl rég. 4.4.3 alatt is megy, most próbáltam.

(#948) fPApi válasza #79335424 (#946) üzenetére


fPApi
őstag

Somatom és bartatamas, leírnátok egy példát rá (e-robotban beállítani egy Secure Settings dolgot, pl. airplane mode, vagy amit Ti próbáltatok)? Feltelepítettem, de megállt a tudomány...

[ Szerkesztve ]

(#949) fPApi válasza fPApi (#948) üzenetére


fPApi
őstag

Közben rájöttem, köszönöm!

(#950) Oldman2 válasza Oldman2 (#942) üzenetére


Oldman2
veterán

Tamás gyorsan kiderítette, hogy én voltam bal...sz, egy szép rekurzív hívást sikerült összehoznom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.