Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37151) dew28 válasza TA (#37147) üzenetére


dew28
aktív tag

igy nez ki, tehat a behuzo tekercs egyik pontja fixen a VCC pinnel van ossze kotve, az IN1/2/3/4 pedig a GND. (input). Ergo mikor a pi-vel kiadod a 3.3Vot az IN labakra, pont nem tortenik semmi :)

mod: veszmegoldaskent, ha eleg egy relet hasznalni, akkor a PI 32-es GPIO-ja megy a rele IN4 melletti VCC pinjere, az IN-t osszekotheted GND-vel, viszont a releboardon levo jumpert le kell szedd, es a JDVCC pinre mehet a PI 2es laba (5V)

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#37152) pube111 válasza dew28 (#37151) üzenetére


pube111
senior tag

"az IN-t osszekotheted GND-vel" Ez biztos? Ahogy kiadod a 3,3 voltot, rögtön csinálsz egy zárlatot.
A jd-vcc arra való, hogy ha nem tudsz elég tápot adni a pi ről, akkor a külső táplálást kötöd a jd-vcc re, és az ahhoz tartozó GND-re. Így:

[ Szerkesztve ]

(#37153) FeriPapa2


FeriPapa2
tag

Kellemes Húsvétot!
Valaki tudna rá magyarázatot, miért mászhatott el a PI ideje 34 percet és miért nem áll vissza, vagy módot arra, hogyan lehet beállitani? Tegnap egy másik kártyával is hasnáltam új telepítéssel, de ilyen már máskor is volt, de soha nem volt probléma. Domoticzot használok, egy kicsit bekavar a működébe.

(#37154) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, az apt-get nem tud telepíteni, amióta megpróbáltam a python pip csomagot feltenni.

Ez a hibaüzenet:
dpkg: error processing package python-entrypoints (--configure):
függőségi hibák - e csomag beállítatlan maradt
Hibák történtek a feldolgozáskor:
python-enum34
python-gi
python-wheel
python-pkg-resources
python-cryptography
python-lockfile
python-asn1crypto
python-six
python-xdg
python-configparser
python-dbus
python-pip
python-setuptools
python-ipaddress
python-keyrings.alt
python-secretstorage
python-keyring
python-entrypoints
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)

A dolog úgy kezdődött, hogy egy app igényelt egy pip csomagot (psutils), ami persze már megvolt, vakartam is a fejem. Aztán kinyomoztam: van python3 és pip3 fenn, ez utóbbi tette fel a psutils-t. No de ennek a mindent megbolygató appnak python és pip kellett (egzaktul kiírva, python 2.7.. amúgy miért? Valaki tudja, ha már fent van a Python 3, minek kell a 2 is?).
Na, feltettem a python2-t, ami csak simán python névre hallgat. Meg a pip2, aminek meg pip a neve. Na igen ám, de ez utóbbi hibát dobott. Felment, de hibát dobott. Lett második psutil is, mint minden pythonból már 2 van, de a hiba nem tágított. És az apt-get purge python-pip halott. És mást se tudok eltávolítani.
Ötlet esetleg? :R

(#37155) Savageboy válasza Keem1 (#37154) üzenetére


Savageboy
aktív tag

A Python 2.x és a 3.x nem (teljesen) kompatibilis egymással. Egyébként fent lehet egyszerre több verzió is, az update-alternatives-zal lehet váltani közöttük. Másnak is volt már hasonló gondja: [link].

(#37156) Keem1 válasza Savageboy (#37155) üzenetére


Keem1
addikt

Köszi, akkor kicsit beleásom magam :R

(#37157) pvt.peter válasza pungora96 (#37118) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszi a részletes választ, felét értem, felét nem, nem igazán értek a hálózati dolgokhoz :B
Most lesz időm működőképesre kikalapálni az elérést távolról.
Sztem folytassuk majd privátban, írok ha odajutok.

A te példádban mennyire érdemes a dyndns.hu -t használni? Van vmi amiért kifejezetten ezt használod?
A "pi ipje fix" alatt mit értesz? Mindig egy adott belső hálózatos IP címet kap? pl. 192.168.0.x?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#37158) pungora96 válasza pvt.peter (#37157) üzenetére


pungora96
tag

Azért használom a dyndns.hu-t, mert magyar és rövidebb a neve a többinél. Futtatok egy teamspeak szervert is a pi-n, jó ha minél rövidebb és nem az ipt kell megadnom.
Igen, mindig ugyanazt a belső hálózatos címet kapja, ez azért kell, mert port forwardingnál, ha változna a címe, akkor mindig át kéne állítani. Samba share-t is használok, felcsatoltam meghajtóként a pi-re csatlakoztatott hdd, ha változna a cím akkor szintén állítgatni kéne. Csomó mindent ip:port alapján érek el a pi-ről belső hálózaton, emiatt se jó ha változna. Puttyban létrehoztam egy profilt, azt is módosítani kéne mindig. Biztos van még valami, de láthatod miért kell a fix ip.

(#37159) akos86


akos86
aktív tag

Sziasztok!

rpi4 -en a legfrisebb raspbian rendszeren gyatra a wifi sebesség 2.4ghz-n, (6mbit/s) 5ghz-es wifire pedig fel sem tudok csatlakozni,
kábelen ugyanez 140mbit/s találkozott valaki hasonló hibajelenséggel?

Köszönöm előre is...
üdv Á!

3dfx, gone but never forgotten...

(#37160) duffbeer válasza akos86 (#37159) üzenetére


duffbeer
őstag

Táp gond nem lehet? Fura, mert a wifi és a madzagos hálózat két külön eszköz. Ha csak wifivel lenne gond, azt mondanám árnyékolás.
Hogy mérted a sebességet?
Nálam egyszer volt hálózati anomália, mikor "beragadt" egy scriptem és folyamatosan ítta a syslogot nagy menniségű szöveggel... Igaz akkor sdről akartam olvasni, azért szivatott.

Szerk.:
Hülye kérdés. Wifi ki vam kapcsolva, mikor azonos hálózaton mérsz vezetéken? Wifi "szennyezettséget" csatornák tekintetében az Ubiquiti wifiman-jét használom. Hátha valami ilyesmi...

[ Szerkesztve ]

(#37161) Keem1 válasza akos86 (#37159) üzenetére


Keem1
addikt

Nem igazán... Kihúztam a gigabites hálókábelt, hogy megnézzem. 135 Mbps wifin. Nálam eleve ki is van kapcsolva a 2,5 GHz, kicsi a lakás, így semmi szükségem rá (a jobb terjedése miatt inkább nagyobb lakásban tudnám használni).

(#37162) pvt.peter válasza pungora96 (#37158) üzenetére


pvt.peter
őstag

Értem, köszi a választ.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#37163) Aryes válasza akos86 (#37159) üzenetére


Aryes
nagyúr

Router újraindítás megvolt? Nálam (Asus AC57U) néha (mondjuk egy hónapban 1x) magától eltűnik az 5G hálózat, miközben vezetéken és 2,4G-n gond nélkül megy a net. Egy újraindítás megoldja.

(#37164) pvt.peter válasza pvt.peter (#37162) üzenetére


pvt.peter
őstag

Nálam is fix IP címet kap a raspberry, ha jól emlékszem maga az eszköz kényszeríti ki az adott címet, mindig ugyanaz a cím.
Annyi előrelépés történt, hogy sikerült teljesen másik wifiről, másik hálózatról csatlakoznom a vpn -re, viszont lekapcsolódás után már nem tudtam újból csatlakozni...
Járt már vki így? :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#37165) akos86 válasza duffbeer (#37160) üzenetére


akos86
aktív tag

Köszönöm a választ.
Táp gond nincs kizárva, itthon MikroTik eszközeim vannak a wifi szennyezettséget biztosan kizárnám, meg is néztem a biztonság kedvéért, minden más eszközzel notebookon, pc-n, telefonon wifi interfészén is megvan a közel 130mbit/s, rpi-vel viszont iszonyatosan kevés.

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#37166) akos86 válasza akos86 (#37165) üzenetére


akos86
aktív tag

Másik táppal is ugyanez a gond, viszont találtam egy cikket ami választ adhat a kérdésemre.

https://pcworld.hu/pcwpro/raspberry-pi-4-wifi-problema-megoldas-271404.html

3dfx, gone but never forgotten...

(#37167) duffbeer válasza akos86 (#37166) üzenetére


duffbeer
őstag

Ez jogos, valós jelenség, de Te a vezetékesre is panaszkodtál.

(#37168) akos86 válasza duffbeer (#37167) üzenetére


akos86
aktív tag

vezetékesen hibátlan volt, wifin van vele csak probléma mind 2.4ghz-n mind pedig 5ghz-n

3dfx, gone but never forgotten...

(#37169) duffbeer válasza akos86 (#37168) üzenetére


duffbeer
őstag

"kábelen ugyanez 140mbit/s találkozott valaki hasonló hibajelenséggel?"

Akkor rosszul élrtelmeztem.

(#37170) FeriPapa2


FeriPapa2
tag

A sok profi között nincs aki tudna segíteni?
#37153

(#37171) Fecogame válasza FeriPapa2 (#37170) üzenetére


Fecogame
veterán

Futtasd le ezt a command-ot:

timedatectl

Ez elvileg helyrerakja.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#37172) FeriPapa2 válasza Fecogame (#37171) üzenetére


FeriPapa2
tag

Sajnos ez nem segített!

(#37173) Fecogame válasza FeriPapa2 (#37172) üzenetére


Fecogame
veterán

Milyen OS-t használsz? Illetve mit írt ki a command, mi volt az output? Root-ként próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#37174) bhonti válasza FeriPapa2 (#37172) üzenetére


bhonti
tag

Be kell állítani, hogy a netről beállítsa az óráját.

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#37175) FeriPapa2 válasza Fecogame (#37173) üzenetére


FeriPapa2
tag

Ezt már tegnap próbáltam, meg ehez kapcsolódó egyéb parncsokat is de egyik sem oldotta meg. Erre ez volt az eredmény:
pi@raspberrypi:~ $ sudo timedatectl
Local time: szo 2020-04-11 07:26:58 CEST
Universal time: szo 2020-04-11 05:26:58 UTC
RTC time: n/a
Time zone: Europe/Budapest (CEST, +0200)
Network time on: yes
NTP synchronized: no
RTC in local TZ: no
Erre gondolsz?: "stretch"

(#37176) FeriPapa2 válasza bhonti (#37174) üzenetére


FeriPapa2
tag

Ebben az esetben azt ,hogy? Hónapok óta működött rendesen. Két napja hülyült meg.

(#37177) bhonti válasza FeriPapa2 (#37176) üzenetére


bhonti
tag

ntpdate-debian, ntpd,...

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#37178) moltam


moltam
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Egy Armbian Buster rendszert futtatok, melyen fut egy raspotify nevű program, mely lehetővé teszi, hogy a Spotifyról zenét tudjon lejátszani a Pi. Ha fut a raspotify, a telefonon megjelenik, mint lejátszó eszköz.

Egy régi Denon erősítőre van kötve, melyen van egy System connector nevű jack csatlakozó, ami összeköti a CD játszóval, szóval az erősítő ki-be kapcsolásakor a vezetéken távirányító jel megy a 3,5-ös jacken keresztül, valamint a fizikai távirányító jelét is továbbítja. Ezt PC-vel sikerült megnézni, sima soros kapcsolatról van szó, viszont az adatot nem sikerült dekódolnom. Valószínűleg NEC protokol.

A célom az lenne, hogy rákössem a pi-re, és az erősítő be és kikapcsolásakor leálljon vagy induljon a raspotify.

Az erősítő 5v-os jelet küld, de van 3,3v-ra átalakítóm.

Merre induljak el hogy működhessen?

(#37179) cigam válasza FeriPapa2 (#37176) üzenetére


cigam
félisten

Mi változott 2 napja? Mit telepítettél/tekertél el rajta?
Nálam így néz ki:
timedatectl status
Local time: v 2020-04-12 14:36:42 CEST
Universal time: v 2020-04-12 12:36:42 UTC
RTC time: n/a
Time zone: Europe/Budapest (CEST, +0200)
System clock synchronized: yes
NTP service: active
RTC in local TZ: no

Próbáld meg bekapcsolni: sudo timedatectl set-ntp True

moltam
Statikusan, külön lábon? Vagy? Mert hiába alakítod át 3V-ra, azt értelmezni is kellene.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37180) wassermann válasza moltam (#37178) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Én hagynám nem foglalkoznék vele: a Pi-kben nincs PC-hez hasonló vezérelhető tápegység, egyszerűbb soha le nem állítani mert a fogyasztása minimális.

(#37181) TA válasza dew28 (#37151) üzenetére


TA
friss újonc

Nos, helyzetjelentés a GPIO-relé sztorival... Találtam egy olyan leírást, ahol 2,2kOhmos ellenállással a GPIO portot (ami ugye a relé modul IN1-re van kötve) összeköti VCC lábbal.
Kipróbáltam, nem működött ez sem. A laptopomat lecsuktam, kimentem sütöttem grillen egy kis kaját, megittam pár sört, majd kellemeset aludtam. Ezt követően ma meg akartam mutatni egy ismerősömnek, hogy hogyan NEM működik a cucc, és működik...
Nem jöttem rá, hogy miért lett jó, ezért szétszedtem az egészet, és újra összeraktam az elejéről.
Relé modul VCC - Pi +5V
Relé modul GND - Pi GND
Relé modul IN1 - Pi GPIO17
Relé modul IN2 - Pi GPIO27
Jumper rajta van, tehát a relék behúzása a Pi tápjáról megy, és tökéletesen működik.

Elképzelésem sincs, hogy mi változhatott, mi történt az éjszaka folyamán, amíg hozzá se nyúltam az egészhez, de örülök, hogy működik.

Ez egy prototipus, rövidesen belekerül a raktárkezelő programba ennek a vezérlése. Ha megfelelően működik, akkor másik 3-5 db szekrényt át kell alakítanom így, és összehozni a Pi-vel. Kíváncsi vagyok, azoknál hogy fog működni...

Mindenesetre köszönök minden segítséget! Ha bármi logikus magyarázatot találom a megjavulásra, le fogom írni, hátha másnak is tanulság.

Üdv.
Ádám

(#37182) pvt.peter válasza pvt.peter (#37164) üzenetére


pvt.peter
őstag

Közben rájöttem, hogy a fix IP azóta nem fix.
Régebben még beállítottam fix IP -t a /etc/dhcpcd.conf fájlban, de tegnap vmi történt és emiatt a routertől kér IP címet az eszköz.
Jelenleg sehogy sem tudom kierőszakolni, hogy a beállított IP címet használja.
Hogyan tudnám az automatikusan létrehoztt eth0, eth1 konfigurációkat törölni és a saját custom beállításomat használni?
Próbáltam ezt a parancsot:
sudo ifconfig <interface neve> up
de nem sikerült, azt írta, hogy nincs ilyen eszköz.
Viszont network settingsnél látom a legördülő menüben az újonnan automatikusan létrehozott eth0, eth1 alatt.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#37183) FeriPapa2 válasza cigam (#37179) üzenetére


FeriPapa2
tag

Tudomásom szerint semmit. Valamit kipróbáltam egy másik kártyával, mikor ezt visszaraktam azután tűnt fel, hogy valami nem akar bekapcsolni mikor kellene.
A javasolt parancs megvolt már de nem segített. Most az van, hogy egy két hete mentett imiget ráerőszekoltam egy 64Gb-os kártyára (az is baromira idegesítő, hogy másik 16Gb-es kártyára nem lehet felnyomni pedig azért vettem tartalékot) majd egy tegnapi adatbázist visszatöltve, ez működik, jó az idő is. Csak most annyi a szívás, hogy a több tucat blokly szkriptbe a kapcsoló nevek helyett sorszámok lettek, de működnek. Érdekességként néhány meg megmaradt. Lehet, hogy a hülyült kártyára így viszzaírom a mentést aztán vagy újra elő a hiba vagy nem.

(#37184) Savageboy válasza pvt.peter (#37182) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Pedig elvileg a dhcpd.conf-fal működnie kellene. Egyébként a routeredben nem tudod beállítani? Szerintem egyszerűbb lenne.

(#37185) pvt.peter válasza Savageboy (#37184) üzenetére


pvt.peter
őstag

Betudnám a routeremben is.
Viszont korábbi tapasztalataim miatt ez eléggé egy megbízhatatlan dolog, ugyanis áramszünetek esetén rendszerint elfelejtett mindent.
Portátirányítástól kezdve mindenféle egyéb beállítást, így próbáltam minimalizálni az ettől való függőségemet. Ezért is használok dhcpd.conf -ot.

Tegnap amit matattam az még a sudo raspi-config volt, de nem állítottam be semmit se, csak a network settings almenüit néztem meg.
Utána újraindítás után már megjelent az eth0 és eth1 és onnantól kezdve nem működött a statikus IP cím.

Mi az amivel lehetne triggerelni a dhcpd.conf jelenlegi beállításait?
A kiszedés és újbóli berakási nem segített.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#37186) cigam válasza pvt.peter (#37185) üzenetére


cigam
félisten

Milyen router az ami teszteli a beállításokat egy áramszünetkor?
Pontosan hogy néz ki most a dhcp.conf?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37187) duffbeer válasza moltam (#37178) üzenetére


duffbeer
őstag

Nincs az erősítőn véletlenül egy földeletlen, kapcsolt 230V? Ami erősítő bekapcsoláskor kap tápot. Ha nincs, én az erősítő tápjáról szednék le valami vezérlést, mivel adott körülmények közt a Pi-t csak nomád nódon fogod tudni ki-bekapcsolni, táp ki/be.

[ Szerkesztve ]

(#37188) Fecogame válasza cigam (#37186) üzenetére


Fecogame
veterán

Digis router tipikusan ilyen. Van ott ugyan egy "save" gomb, de nem minden esetben menti el véglegesen a beállításokat.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#37189) pvt.peter válasza cigam (#37186) üzenetére


pvt.peter
őstag

Bocsi, lehet felreertheto volt az amit irtam.
Tehat a helyes megfogalmazas az, hogy aramszunet eseten alaphelyzetbe all a UPC -s ConnectBox.
(Bar az igazsaghoz hozzatartozik az is, hogy most mas helyen lakom, nem ott ahol tapasztaltam ezt, de ugyanugy UPC.)

dhcp.conf tartalma, amit nem modositottam mar kb. 2 eve :D
# A sample configuration for dhcpcd.
# See dhcpcd.conf(5) for details.
# Allow users of this group to interact with dhcpcd via the control socket.
#controlgroup wheel
# Inform the DHCP server of our hostname for DDNS.
hostname
# Use the hardware address of the interface for the Client ID.
clientid
# or
# Use the same DUID + IAID as set in DHCPv6 for DHCPv4 ClientID as per RFC4361.
# Some non-RFC compliant DHCP servers do not reply with this set.
# In this case, comment out duid and enable clientid above.
#duid
# Persist interface configuration when dhcpcd exits.
persistent
# Rapid commit support.
# Safe to enable by default because it requires the equivalent option set
# on the server to actually work.
option rapid_commit
# A list of options to request from the DHCP server.
option domain_name_servers, domain_name, domain_search, host_name
option classless_static_routes
# Most distributions have NTP support.
option ntp_servers
# Respect the network MTU. This is applied to DHCP routes.
option interface_mtu
# A ServerID is required by RFC2131.
require dhcp_server_identifier
# Generate Stable Private IPv6 Addresses instead of hardware based ones
slaac private
# Example static IP configuration:
interface enx000ec6d9cec6
static ip_address=192.168.0.31/24
static ip6_address=fd51:42f8:caae:d92e::ff/64
static routers=192.168.0.1
static domain_name_servers=192.168.0.1 8.8.8.8 fd51:42f8:caae:d92e::1
static domain_search=

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#37190) Savageboy válasza pvt.peter (#37189) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Ha megváltozott valamiért a hálózati interfészed neve, akkor lehet nem működik, illetve ha most valami más IP-t kapott a Pi, akkor amíg le nem jár a DHCP lease ideje, addig valószínűleg nem is fog másikat kapni, hacsak nem indítod újra a routert.

(#37191) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!
Ma feltunt hogy belassult az RPI4 LAN portja. Gondoltam ethtool-al ranezek es bizony a gigbabites port 100-on koszon vissza:

ethtool eth0 | grep -i speed
Cannot get wake-on-lan settings: Operation not permitted
        Speed: 100Mb/s

Korabban nem volt vele gond

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#37192) _q válasza Archttila (#37191) üzenetére


_q
addikt

Most ránéztem én is, nekem viszont 10 Mb/s. Mit kell tegyek ahhoz, hogy 1000 Mb/s legyen? Engem is érdekelne.

pi@raspberrypi:~ $ ethtool eth0 | grep -i speed
Cannot get wake-on-lan settings: Operation not permitted
 Speed: 10Mb/s

[ Szerkesztve ]

(#37193) Archttila válasza _q (#37192) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Szerintem valamelyik frissites elallitotta :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#37194) _q válasza Archttila (#37193) üzenetére


_q
addikt

Mostanában jött 2 új eeprom frissítés amit megjegyeztem, de sajnos nem találtam meg egyiknél se a changelog-ot. Azon kívül nem emlékszek más rendszerfrissítésre.

(#37195) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Sziasztok!

A három hivatalos viszonteladó közül rednelt valaki mostanában KIT-et? Van amelyik jobban ajánlott, vagy hasraütésre válasszak egyet és mehet az order?

(Pi 4 2GB a kiszemelt)

Köszi :R

(#37196) _q válasza Archttila (#37193) üzenetére


_q
addikt

Most nálam 1000Mb/s. Eddig "üresben" futtattam a parancsot, amit bemásoltál, most rákötöttem LAN-ra.

(#37197) g.gergo válasza gergobaby (#37195) üzenetére


g.gergo
senior tag

Mostanában nem, de mehet hasraütésre.

(#37198) _q


_q
addikt

Aki vettem alumínium passzív hűtést a pi4-hez, tapasztalt hasonlót, hogy a kitüremkedő CPU és a mellette lévő részekhez tartozó hűtő felület mérete nem akkora, mint maguk az alkatrészek a PCB-n? Arról nem is beszélve, hogy a hozzá adott hűtőpad kevesebb és kisebb is, mint amekkora kell.

Alsó képen látszik az alis, ami nem passzol rendesen a Pi4-re, a fenti lenne a jó. [link]

[ Szerkesztve ]

(#37199) weiss válasza Archttila (#37191) üzenetére


weiss
addikt

Nem rágta meg a húsvéti nyúl a hálókábelt? :D

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#37200) pungora96 válasza _q (#37194) üzenetére


pungora96
tag

Mikori az utolsó eeprom frissítés? Én libreelecet használok, de nekem 2019 szeptemberi az utolsó. Ha gond van a hálózattal, akkor mondjuk eszem ágában se lenne frissíteni. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.