Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36201) cigam válasza rosejbli (#36200) üzenetére


cigam
félisten

Ja, oké. Arra gondoltam, hogy ODB-n keresztül motoradatokat is mutathat, vagy a riasztórendszer szerepét is átveszi,...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36202) rosejbli válasza cigam (#36201) üzenetére


rosejbli
senior tag

Ha van rá olyan program, ami egy bluetooth obd olvasóról le tudja kérni az adatokat, akkor valahogy biztos elő lehet őket csalogatni.

(#36203) tradeelek11 válasza zenwalk (#36143) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Tegnap délután eljátszottam vele, a vissza jelzés és a nyomógomb tökéletesen működik.

Viszont a ventillátor szabályozással el vagyok:-)
A venti jó magában kipróbáltam.

https://howchoo.com/g/ote2mjkzzta/control-raspberry-pi-fan-temperature-python

Ahogy a leírás alapján telepíteni akartam a scriptet,
kiírta hogy nem találja a GPIO Zero-t.
Ezzel telepítettem:

sudo apt install python3-gpiozero python-gpiozero

Ezután már működött a script is a ki- be- kapcsolási hőfokokat lejjebb vettem ,hogy előbb induljon de semmi.

Vagy rossz gpiozerot telepítettem?

(#36204) PistiSan válasza Savageboy (#36198) üzenetére


PistiSan
addikt

Köszi az infót, cikket! Akkor én most ezt át írtam 0-ra, 198mb ram használt a 4gb ból, 15.5mb swappel.

(#36205) zenwalk válasza tradeelek11 (#36203) üzenetére


zenwalk
senior tag

szerintem jót telepítettél. szóval a git repóból szedted le, majd futtattad az install scriptet és a /usr/local/bin/-ben lévő fancontrol.py-ben írtad át az ON-OFF értékeket? Tuti, hogy jó pin-re raktad a ventit?

[ Szerkesztve ]

(#36206) cigam válasza tradeelek11 (#36203) üzenetére


cigam
félisten

A venti jó magában kipróbáltam.
Csak a ventillátort, vagy a komplett elektronikát? (a tranzisztor+ellenállás+motor kombót?)
Ugye nem a ventillátort kötötted közvetlenül a Pi-re?! Mondjuk elég hány megoldás, ki van hagyva a motorral párhuzamosan kapcsolt védő dióda. Ez megakadályozza, hogy kikapcsoláskor a motor által indukált feszültségtüske kialakulását, ami hazavághatja a tranzisztort.

Egy feszültségmérővel nézd meg a GPIO17 lábat, hogy ott átkapcsol-e 0 és 3,3V között, ill. vissza, attól függően hogy elindítja, vagy leállítja a centit. Így kiderül, hogy a program vagy az elektronika a hunyó.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36207) tradeelek11 válasza zenwalk (#36205) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Igazad van nem a /usr/local/bin/-ben lévő fancontrol.py-t írtam át viszont azt SFTP alatt nem hagyja átírni. Hogyan tudom megoldani?

(#36208) Ceree


Ceree
senior tag

Sziasztok,

decemberben váltottam RPi2-n OpenElec-ről LibreElecre a frissebb Kodi miatt. A frissítés normal update volt, hogy az adataim megmaradjanak. Bár végül a Transmission-t újra kellett telepíteni, de 100%-ban sikerült a művelet, megy a HifiBerry is tökéletesen.

Viszont néhány napja történt valami: nem érem el böngészőből többé a transmissiont.

A kliens fut, ezt látom a tracker-en nél is.

Kezdetben fel sem tűnt, mert háttérmappából etettem a torrent klienst, viszont ez így nem állapot. :S

Sokat gugliztam már a témában, de nem igazán jutottam előre, azt sem tudom merre menjek tovább. (Transmission alatti beállítások sem változtam, elérhetőnek kéne lennie a 192.168.0.* tartományból, ellenőriztem.) Viszont sem böngésző, sem natív transmission androidos kliens nem látja.

Kérlek segítsetek! Köszi!

Másolat_eredetije

(#36209) zenwalk válasza tradeelek11 (#36207) üzenetére


zenwalk
senior tag

sudo-val át kellene tudnod írni SSH-n keresztül.
Egyébként a leírás alapján vagy leszeded gitről és futtatod az install scriptet, vagy kézzel hozod létre a a fancontrol.py-t + a fancontrol.sh-t, másolod a megfelelő helyre + átírod a jogosultságokat. A GIT-en lévő script is ugyan ezt csinálja. Szóval vagy a GIT vagy a kézzel létrehozás.

Ceree
Tuti, hogy jó IP-n próbálod elérni? Nem változott esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#36210) zenwalk válasza zenwalk (#36209) üzenetére


zenwalk
senior tag

sudo chmod +x /usr/local/bin/fancontrol.py

Ha nem tévedek, a +x kapcsoló nem ad írási jogot, csak futtatható lesz a script.

(#36211) tradeelek11 válasza zenwalk (#36210) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Át sikerült írnom de így sem jó. Ma viszont már nincs több időm. Holnap megmérem a GPIO17 lábat, illetve a kapcsolást is. Jelentkezem. Köszönöm

(#36212) tradeelek11 válasza tradeelek11 (#36211) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Jó! El volt törve az egyik próba kábel, most hagyom teszten.
Köszönöm!!!!

(#36213) tradeelek11 válasza cigam (#36206) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Köszönöm neked is, természetesen be tettem a diódát:-)

(#36214) tradeelek11


tradeelek11
aktív tag

Még egy kérdés, mi volna az optimális ki-be kapcsolási érték? (Tudom szubjektív valamennyire)

(#36215) duffbeer válasza tradeelek11 (#36214) üzenetére


duffbeer
őstag

Dietpi azt hiszem 60°C fölött nevezi túl melegnek. Szerintem lődd be 60ra, aztán majd hallod, mennyire idegesít. Én készítenek egy logot egy-két napig, általános felhasználás mellett kikapcsolt ventivel. Abból már tudnál következtetni, mi az az érték, amíg még elengeded, hogy feleslegesen sűrűn ne kapcsoljon, pláne ha esetleg lakótérben van és zavaró. Ezért is lenne jó valami pwm vezérlés.

(#36216) renziNNN válasza rosejbli (#36193) üzenetére


renziNNN
tag

Értem. Köszönöm :)

(#36217) Ceree válasza zenwalk (#36209) üzenetére


Ceree
senior tag

Tuti, hogy az, ellenőriztem a routerben már, de amúgy is fixre van állítva.
Windows alól az RPi hálózaton látszik és elérhető, ahogy a rá kötött vinyó tartalma is.

[ Szerkesztve ]

Másolat_eredetije

(#36218) cigam válasza Ceree (#36217) üzenetére


cigam
félisten

Pontosan honnan látod ,hogy tényleg fut? A látom a tracker-en nél is-tnem tudom értelmezni.
Lépj be ssh-n és add ki a systemctl status transmission-daemon parancsot, vagy a Kodi-n belül is meglehet valahol nézni(?).

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36219) Ceree válasza cigam (#36218) üzenetére


Ceree
senior tag

1: leszedte a vinyóra a "betöltő mappába" bemásolt torrenteket. :)
2: tracker-en látszik, hogy seed-ben aktív vagyok pl most is
3: kodi system logban látom, hogy elindult a deamon, de nem tudom, hogy itt lenne-e hibaüzi, vagy bármi, ha mégse menne, de irreleváns 1 és 2 miatt. :D

De a parancsodra amúgy ezt dobja:
"Unit transmission-daemon.service could not be found." :F

Másolat_eredetije

(#36220) Savageboy válasza Ceree (#36219) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Milyen címen akarod elérni a böngészőben a Transmission Web felületet? IP vagy doménnév?

Jó lenne kideríteni, hogy a transmission melyik konfig fájlt használja és átnézni a beállításokat benne (mondtad, hogy újra kellett telepíteni).

(#36221) cigam válasza Ceree (#36219) üzenetére


cigam
félisten

akkor a ..Elec-en hogyan fut?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36222) duffbeer válasza tradeelek11 (#36214) üzenetére


duffbeer
őstag

Egy hirtelen script hőmérséklet loghoz:

Létrehozol egy akaromtudnimilyenmeleg.sh fájlt

Belemásolod ezt:
#!/bin/sh
while :
do
        mostdatum=$(date +"%Y%m%d") # értelemszerű
        mostido=$(date +"%H%M%S") # értelemszerű
        cpu=$(cat /sys/class/thermal/thermal_zone0/temp)
        # létrehoz egy csv fájlt, amit a kedvenc táblázatkezelőddel grafikonozhatsz
      echo "$mostdatum, $mostido,  $((cpu/1000))" >> /home/pi/tulmelegcpu.csv
        # X másodpercenként rögzít:
        sleep 10
done


chmod +x akaromtudnimilyenmeleg.sh

Majd elindítod ezzel:

setsid akaromtudnimilyenmeleg.sh $

Ezzel a paranccsal "héttérben" fut tovább, nem szakad meg, ha bezárod a terminált.

Ha meguntad kikeresed top-al, és kilövöd. Vagy módosítod a "while" kritériumait, hogy addig fusson, amíg akarod.

ui.:
Rém béna ez a kódbeszúrósdi, ami alapértelmezetten soronként jeleníti meg azt... Informatikai portálnál ez übergáz... :((

(#36223) Ceree válasza Savageboy (#36220) üzenetére


Ceree
senior tag

IP, mint eddig is. (http://192.168.0.103:9091/transmission/web/) a vicc, hogy nem változott elvben semmi (csak egy HBO Go addon jött a málnára).

settings.xml:
<settings version="2">
<setting id="tx_allowed">192.168.0.*</setting>
<setting id="tx_download">/var/media/Media/</setting>
<setting id="tx_incomplete">/var/media/Media/</setting>
<setting id="tx_nice">8</setting>
<setting id="tx_password" default="true"></setting>
<setting id="tx_port">9091</setting>
<setting id="tx_separate_incomplete">true</setting>
<setting id="tx_username" default="true"></setting>
<setting id="tx_watch">/var/media/Media/_Egyéb/NewTorrent/</setting>
</settings>

Ez szerintem ok.

ill van egy settings.json, ebből a szerintem ide tartozó rész:
"rpc-authentication-required": false,
"rpc-bind-address": "0.0.0.0",
"rpc-enabled": true,
"rpc-host-whitelist": "",
"rpc-host-whitelist-enabled": true,
"rpc-password": "{hash",
"rpc-port": 9091,
"rpc-url": "/transmission/",
"rpc-username": "",
"rpc-whitelist": "192.168.0.*",
"rpc-whitelist-enabled": true,

de szerintem ez is ok, főleg ez a leírás alapján: [How to set up transmission-daemon on a Raspberry Pi and control it via web interface]

cigam, kettőt, és könnyebbet. Nem értek a linuxhoz semennyire, minden configot tutorialok alapján toltam. :B

[ Szerkesztve ]

Másolat_eredetije

(#36224) Savageboy válasza Ceree (#36223) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Szerintem nem jó, hogy a whitelist engedélyezve van, de üres. Így gyakorlatilag semmilyen IP-ről nem engedélyezed az elérést.

Ja, hogy az host-whitelist, akkor benéztem.

A Pi-ről helyileg működik, vagy úgy sem? Tehát mondjuk VNC-vel belépnél és egy böngészőből localhost-on elérhető-e a TW.

[ Szerkesztve ]

(#36225) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sziasztok!

Valaki használja a Pi-t okos konnektorral (be-ki kapcsolás végett)? Én egy BlitzWolf BW-SHP6 konnektorral használom és arra lettem figyelmes, hogy kb. percenként 1x kikapcsolt állapotban a Pi piros ledje felvillan egy pillanatra. Szerintetek ez normális? Kárt tehet a Pi-ben?
Előre is köszi a segítséget! :R

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#36226) duffbeer válasza Ceree (#36223) üzenetére


duffbeer
őstag

Hülye kérdés, biztos próbáltad már, de egyáltalán nyitva van a 9091-es port?
Windowsból például egy zenmap-al nyomhatnál egy intense scan-t az IP-re.
Vagy SSH-n lépj be a Pi-re és próbáld ki ezt:

sudo netstat -lptu | grep 9091

Ha nincs rá válasz, nincs nyitva.

Nem került fel egy tűzfal?

[ Szerkesztve ]

(#36227) Savageboy válasza duffbeer (#36226) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Szerintem akkor a felület sem jönne be, nem csak az RPC kapcsolatra panaszkodna.

Egyébként a settings.json tartalma nálam is hasonló. Esetleg meg lehetne nézni az egész fájlt valami online szintaxis-ellenőrzővel, hogy nincs-e valahol elírás benne, ami miatt nem töltődik be és emiatt nem ezt használja a transmission-daemon.

Vagy még meg lehetne próbálni kézzel indítani a transmission-t (foreground módban), hátha akkor kiír valami hibát (mondjuk mivel egyébként maga a torrentkliens jól fut, csak nem érhető el távolról, nem biztos, hogy fog hibát írni).

[ Szerkesztve ]

(#36228) duffbeer válasza Savageboy (#36227) üzenetére


duffbeer
őstag

Számomra nem volt egyértelmű, hogy a felület bejön.

szerk.:
Szerintem, ha config fájllal valami nem ok, nem indul. Nemrég módosítottam, apró hibát hgytam és hisztizett.

[ Szerkesztve ]

(#36229) Ceree


Ceree
senior tag

Jott 1-2 tipp, este ranezek majd ezekre is. Addig is koszonom mindenkinek!

Másolat_eredetije

(#36230) tradeelek11 válasza duffbeer (#36222) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Köszönöm! Én alapból mielőtt bármit csináltam volna ezt raktam fel :
https://github.com/XavierBerger/RPi-Monitor
eddig elég korrekt.

(#36231) biega


biega
aktív tag

Sziasztok!
A héten vennék egy RPi 4-et 4 giga RAMmal, manapság melyik ház javasolt hozzá, amivel normális hőmérsékleten tartható??
Elsősorban Samba és DLNA/Plex fog futni rajta.

(#36232) Fecogame válasza biega (#36231) üzenetére


Fecogame
veterán

Ilyen

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#36233) adabra válasza biega (#36231) üzenetére


adabra
senior tag

Fecogame által ajánlott ház-hűtőborda megoldást használom én is.
A múlt héten vásároltam, kodi+transmission fut az rpi 4 (4GB) -n. Működés közben kívülről meleg a "ház", de semmiképpen sem forró.
TV-n SD film lejátszása közben 47-48 °C volt a CPU hőmérséklete; ssh -n futtattam ezt:
/opt/vc/bin/vcgencmd measure_temp

Nem akarok reklámozni senkit, de itthon is kapható (olcsóbban). [link]

(#36234) PistiSan válasza Fecogame (#36232) üzenetére


PistiSan
addikt

Én is ilyet vettem, mondjuk én kínából hozattam még, de itthon is már ugyan annyiért beszerezhető volt.

(#36235) Dufresne


Dufresne
addikt

Rpi4 smb szerver távoli erélésével kapcsolatban lenne kérdésem.

Otthon belső hálózaton keresztül megy szépen minden. Routeren fut egy sima PPTP VPN server, amire be is tudok jelentkezni, akkor látom is az otthoni hálózaton lógó eszközöket és az Rpi4 is szépen látszik LIBREELEC néven, viszont a "Windows nem tud kapcsolatot létesíteni" üzenetet kapom, ha megpróbálom megnyitni.
Az Rpi4-en futtatott Transmission-t elérem kívülről megfelelő port forwardinggal a routerben beállított DDNS szolgáltatáson keresztül és VPN-en keresztül is.
Mit kellene beállítanom, hogy az SMB megosztást is lássam kívülről?

Asztali gépról Windows 10 alatt nem megy a dolog, de az Androidos telómról meg be tudok lépni a megosztásba VPN és TotalCommander használatával :F

[ Szerkesztve ]

(#36236) duffbeer válasza Dufresne (#36235) üzenetére


duffbeer
őstag

Szerintem itt inkább a VPN szerver körül lesz a korlát, vagy a PC más IP-t kap VPN kapcsolódáskor és a pi nem engedi be, valami egyéb szűrés miatt.

(#36237) Dufresne válasza duffbeer (#36236) üzenetére


Dufresne
addikt

Ok, de az IP tartomány ugyan az, ráadásul egy Androidos telót ugyanarraól a hálózatról, ugyanúgy VPN-en csatlakozva meg beenged TotalCommanderen :F

(#36238) Savageboy válasza Dufresne (#36237) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Lehet a Windowson nincs engedélyezve az az SMB verzió, ami a Pi-n fut, vagy valamilyen biztonsági beállítás szól közbe.

A másik tippem az útvonalakkal kapcsolatban lett volna, de akkor valószínűleg Androiddal sem működne.

(#36239) Murdock1981


Murdock1981
tag

Sziasztok! 3b+ raspbian buster
Az mitől lehet, hogy megváltoztattam az alapértelmezett raspberry jelszót és minden szép és jó a következő újra indításig. Onnantól sem shh sem semmi nem fogadja el, amíg újra meg nem változtatom. Szóval mintha újraindítás után elfelejtené, de a régi sem jó. Köszönöm előre is.

(#36240) Ceree válasza duffbeer (#36226) üzenetére


Ceree
senior tag

WTF? :Y

Na és akkor most hogyan tovább? :B Köszi

Savageboy, amúgy ilyet hogyan lehet csinálni: kézzel indítani a transmission-t (foreground módban)?

Másolat_eredetije

(#36241) Ceree válasza Ceree (#36240) üzenetére


Ceree
senior tag

Besokalltam, újrahúztam, most jó. Bár így buktam a torrent listámat.
Nem tudom mi a frász lehetett vele... :F

Köszönöm mindenkinek!

Másolat_eredetije

(#36242) zenwalk válasza Ceree (#36241) üzenetére


zenwalk
senior tag

Tudom már késő, de a transmission menti egy mappába az összes torrent filet, azt át tudod másolni.

(#36243) duffbeer válasza Ceree (#36240) üzenetére


duffbeer
őstag

Jjjah. Az valamiért bezárult.
Nem láttam még ilyet. Elvileg, amikor indul a daemon, nyitja a portot, ami be van állítva... :F
Lényeg, hogy működik.

(#36244) mate1396


mate1396
tag

Sziasztok!
Raspberry Pi 3 B+-on sikeresen rövidre zártam 5V-ot és a egy másik PIN-t. Azóta nem akar bekapcsolni az eszköz. Olvastam, hogy ez eléggé nagy hiba forrása ennek a típusnak. Megmértem a polyfuse-t feszültségmentes állapotban az ellenállása 0.4 ohm.
Ezzel lehet tenni valami? Neten olvastam, hogy sanszos hogy kuka, de hátha tud valaki valamit mondani :F

(#36245) Aryes válasza mate1396 (#36244) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az 5V és a 3,3V pineken milyen feszültséget mérsz bekapcsolva?
Tényleg elég hülye konstrukció, hogy a self destruct gombot odateszik a kirakatba, elég egy pénzérmével megfelelően eltalálni a tűsort és kész a baj... :(((

(#36246) mate1396


mate1396
tag

Igazából csak egy szabályozható ventillátort akartam beállítani. (x fok felett kapcsol x fok alatt meg ki) Teszteltem, hogy ad-e ki az adott PIN feszültséget, csak bénán mértem és veletlen rövidre zártam.
Persze nem tudtam, hogy ennyire vigyázni kell ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#36247) Aryes válasza mate1396 (#36246) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én amikor pi zero-ból csináltam gameboy-t és lcd kijelzőt tettem a gpio tűkre, véletlenül rossz irányból forrasztottam be a tűsort (nem volt egyértelmű a rajz), ezért fordítva dugtam rá a kijelzőt. :Y De azt valami isteni szerencse folytán túlélte a lap és a kijelző is. :R Úgy tudtam hogy egy ilyen baleset csak az adott gpio tűt süti meg, bár ha jól sejtem Te pont a reset/run lábat (gpio3) zártad össze az 5V-tal, az meg nem egyszerű kimenet. :(

(#36248) body007


body007
addikt

Valamiért nem játssza az mkv file-okat a vlc / omxplayer rpi-n (átküldöm pc-re ott ok. kamera által rögzített (motion) file-ok).

pi@raspberrypi:~ $ mediainfo /home/pi/Documents/motion/05-20200115103825.mkv 
General
Unique ID                                : 270558921096531584441523509403938739180 (0xCB8BC0B696DB47348978520EE59C53EC)
Complete name                            : /home/pi/Documents/motion/05-20200115103825.mkv
Format                                   : Matroska
Format version                           : Version 4
File size                                : 587 KiB
Duration                                 : 23 s 190 ms
Overall bit rate                         : 207 kb/s
Writing application                      : Lavf58.20.100
Writing library                          : Lavf58.20.100
ErrorDetectionType                       : Per level 1
Video
ID                                       : 1
Format                                   : AVC
Format/Info                              : Advanced Video Codec
Format profile                           : Baseline@L1.1
Format settings                          : 1 Ref Frames
Format settings, CABAC                   : No
Format settings, ReFrames                : 1 frame
Format settings, GOP                     : M=1, N=4
Codec ID                                 : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration                                 : 23 s 190 ms
Bit rate                                 : 203 kb/s
Width                                    : 320 pixels
Height                                   : 240 pixels
Display aspect ratio                     : 4:3
Frame rate mode                          : Variable
Original frame rate                      : 8.000 FPS
Color space                              : YUV
Chroma subsampling                       : 4:2:0
Bit depth                                : 8 bits
Scan type                                : Progressive
Stream size                              : 575 KiB (98%)
Writing library                          : x264 core 155 r2917 0a84d98
Encoding settings                        : cabac=0 / ref=1 / deblock=0:0:0 / analyse=0:0 / me=dia / subme=0 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=0 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=0 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=0 / threads=3 / lookahead_threads=3 / sliced_threads=1 / slices=3 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / constrained_intra=0 / bframes=0 / weightp=0 / keyint=4 / keyint_min=1 / scenecut=0 / intra_refresh=0 / rc=crf / mbtree=0 / crf=28.0 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=69 / qpstep=4 / ip_ratio=1.40 / aq=0
Default                                  : Yes
Forced                                   : No

Vmit nem jól állítok be a felvételnél? Vagy hiányzik vmi codec a rendszerből? :U

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#36249) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Ki mire használja a Raspberry-jét?

Gondolkodom egy 4-es beszerzésén. A következők mennének rajta: Plex server, torrent kliens, SQL szerver (nagyon alacsony felhasználással, tanulási célokra). Szerintetek ezekre elegendő lenne a Pi?

Köszönöm,
Peti

(#36250) rosejbli válasza wopi (#36249) üzenetére


rosejbli
senior tag

Plex és torrent simán menne, sql is valószínűleg, azt hiszem van is itt egy kolléga, aki erre is használja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.