Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37601) DIEGO15 válasza Savageboy (#37600) üzenetére


DIEGO15
őstag

#!/bin/bash
datamtx=''
cwd=$(pwd)
tmp="$cwd/zbartmp"

ScanResult="/home/pi/qr.csv"

function scan() {
zbarcam --raw --prescale=320x240 /dev/video0 >> $tmp &
pid=$!

while [[ ! -s $tmp ]]
do
sleep 1
trap "rm -f $tmp; kill -s 9 $pid; exit" SIGHUP SIGINT SIGTERM
done

kill -s 9 $pid
datamtx=$(cat $tmp)
rm -f $tmp
echo $datamtx $(date "+%F %T") >> $ScanResult
}
for ((i=0;i<1;i))
do
scan
sleep 60
done

[ Szerkesztve ]

(#37602) cog777 válasza golya87 (#37592) üzenetére


cog777
senior tag

Ha ceges akkor gondolom debianrol hallottak mar.
En inkabb a Raspbian-t valasztanam leven az a hivatalos ra, igy az kapja a legnagyobb tamogatast. Ergo kevesebb szivas van vele.

[ Szerkesztve ]

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#37603) ZCoyote válasza bvvitya (#37593) üzenetére


ZCoyote
őstag

Letöltöd az oldalról a Pi-ra való fájlt. Kitömöríted, lesz benne egy .img fájl. Azt kiírod az sd kártyára mondjuk Etcher-rel (Etcher-nél lehet, hogy nem is kell kitömöríteni). Aztán betolod a Pi-ba. Az oldalon megnézed a konfigurálási útmutatót.
Magyar forrást nem tudok.

Romani ite domum.

(#37604) csipuka válasza DIEGO15 (#37601) üzenetére


csipuka
senior tag

Regen scriptelgettem, de ugy emlexem, hogy anno a kill -15t hasznaltam eloszor, akkor a process, ha fel volt ra keszitve, szepen lelotte magat. Ha nem mukodott, akkor jott a -9.

(#37605) DIEGO15 válasza csipuka (#37604) üzenetére


DIEGO15
őstag

Köszönöm. Kipróbálom azzal. Amit közben észrevettem, hogy az lxpanel folyamat memóriaigénye duzzad fel szép lassan 550mb-ra és azért nincs több hely másnak. Lehet, hogy végül azt is bele kell tennem a szkriptbe, hogy időnként indítsa újra azt is.

(#37606) L4mie


L4mie
veterán

sekélyvíz:
Új SD kártyákra, egyszer újrapakoltam noobson keresztül a rasbiant, sokkal stabilabb mint az előző.

+ Kipróbáltam a kodit, nagyon jó kis mediaközpont, meglepően gyorsan dolgozik, több terrányi filmet is gyorsan beolvasott külső vinyóról :C
Ahogy látom 4-esre elérhető a LibreELEC, de itt nem találtam streamingre valót.
Ahogy kivettem OSMC-re lenne jó, de az meg nem támogatja a pi4-est.
Tudtok ajánalni olyan kodit-ami hozza ezt amit a LibreElec, de tudok rá netflixet varázsolni?
:R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#37607) cigam válasza DIEGO15 (#37601) üzenetére


cigam
félisten

Nem vagyok egy programozó guru, de igen fura megoldás. Pontosan mire/hogyan használod?
Miért kell kilőni? Miért nem fut folyamatosan, és amikor "produkál" egy kódot, azt dolgozod fel?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37608) bvvitya válasza cigam (#37597) üzenetére


bvvitya
aktív tag

Köszönöm!

@ ZCoyote Köszönöm a segítséged neked is

Megpróbálom össze hozni :D

ui.: Ezt találtam a neten https://dietpi.com/ valamelyikőtök ismeri? ha jól látom nagyon sok lehetőség van benne.

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#37609) aujjobba válasza bvvitya (#37608) üzenetére


aujjobba
addikt

Jo cucc, rpi 3b-n ez futott nalam.
Konnyen tudsz ala telepiteni barmit, van rendes frissites.
Webszerver van hozza, en VPN-t hasznaltam es probakepp Kodi-t rajta.
Transmission, plex, ezek elerhetok.

(#37610) Savageboy válasza DIEGO15 (#37601) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Nem igazán ismerem ezt a zbarcam-ot, de elvileg van egy --nodisplay kapcsolója, amivel folyamatosan fut amíg le nem állítod, így akár valami hasonló is működhet szerintem:
#!/bin/bash
pipe="$(pwd)/zbarpipe"
ScanResult="/home/pi/qr.csv"
trap "killall zbarcam && rm -f $pipe" EXIT
if [[ ! -p $pipe ]]; then
    mkfifo $pipe
fi
killall zbarcam
zbarcam --raw --prescale=320x240 --nodisplay /dev/video0 > $pipe &
while true
do
    if read line <$pipe; then
        echo $line $(date "+%F %T") >> $ScanResult
    fi
done

(#37611) bvvitya válasza aujjobba (#37609) üzenetére


bvvitya
aktív tag

Webszerver nagyon nagy macera beállítani? Tudna nekem segíteni benne valaki hogy a Pi-n fusson a honlapom. még nincsen nagy forgalma nem bérelnék tárhelyet ha nem muszá.

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#37612) Savageboy válasza bvvitya (#37611) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Szerintem rengeteg tutorial van hozzá a neten, annyira nem nehéz, de ha elakadsz tudsz itt (vagy valamelyik kapcsolódó topikban) kérdezni.

(#37613) DIEGO15 válasza cigam (#37607) üzenetére


DIEGO15
őstag

Alapesetben a zbarcam ha sikeresen leolvasott egy QR kódot, akkor addig nem "próbálkozik" új olvasással, amíg nem raksz elé egy másik(vagy ugyanazt újra) QR kódot. Vagyis, ha a kamera előtt van folyamatosan egy és ugyanazon QR kód, akkor egyszer leolvassa és utána nem csinál semmit. Én azt szeretném, hogy folyamatosan (~beállított időközönként ) rögzítse és mentse le, hogy mit lát.

(#37610) Savageboy
Igen, van olyan kapcsolója, de akkor sem felel meg annak az elvárásnak amit itt leírtam.

(#37614) Keem1 válasza bvvitya (#37611) üzenetére


Keem1
addikt

Nem az... Ahogy írták, rengeteg tutorial van a neten.
Igazából az alap szerver feltelepítése, bekonfigolása abszolút nem nehéz. Picit több skillt igényelnek az extrák: virtualhostok, aliasok, subdomainek, SSL, megfelelő módon netre kiengedés (úgy, hogy biztonságos is maradjon, és ne kezdjenek el botnetek futkorászni a webszervereden). Na az már komolyabb skillt igényel, de ezekre mindre is van infó a neten, rengeteg.

MySQL
Apache+PHP

Nálam:

pi@pistacio:/share $ service apache2 status
● apache2.service - The Apache HTTP Server
Loaded: loaded (/lib/systemd/system/apache2.service; enabled; vendor preset: enabled)
Active: active (running) since Fri 2020-05-15 10:17:11 CEST; 2h 42min ago
Docs: https://httpd.apache.org/docs/2.4/
Main PID: 655 (apache2)
Tasks: 11 (limit: 4915)
Memory: 112.4M

pi@pistacio:/share $ service mysql status
● mysql.service - LSB: Start and stop the mysql database server daemon
Loaded: loaded (/etc/init.d/mysql; generated)
Active: active (running) since Fri 2020-05-15 10:17:13 CEST; 2h 44min ago
Docs: man:systemd-sysv-generator(8)
Tasks: 35 (limit: 4915)
Memory: 110.6M

Szóval önmagukban még egetrengetően sok ramot se használnak.

[ Szerkesztve ]

(#37615) bhonti válasza DIEGO15 (#37613) üzenetére


bhonti
tag

Ha adott időközönként szeretnél valamit, annak a szokott módja a crontab szerkesztése. ;)

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#37616) DIEGO15 válasza bhonti (#37615) üzenetére


DIEGO15
őstag

Próbáltam, de az nem pont úgy csinálja ahogy szeretném. Én nem azt akarom, hogy minden percben fusson le a szkript, hanem, hogy minden sikeres olvasást követő percben.

Ettől függetlenül, lehet, hogy az lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#37617) cigam válasza DIEGO15 (#37616) üzenetére


cigam
félisten

https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?t=225499
A végén van egy python script. Minimális módosítással neked is jó lehet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37618) p5quser


p5quser
tag

Sziasztok!
Okosan frissítettem pihole 5-re és ahogy szokott az lenni, nem is működik. Nem tudtam hogy kijött a béta 5, egyszerűen csak épp terminálban voltam és onnan akartam frissíteni a gravityt. Egyszerűen nem találom, hogyan kell az összes klienst a default groupba tenni. Van vagy 20 kliens, nem hiszem el hogy egyesével kell őket bepakolni. A honlapjukon végigvezetnek rajta hogyan kell a klienseket berakni, de az összesre nem lelek tutorialt.
Előre is köszönöm!

(#37619) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló,

Tudjátok, hogy mitől lehet ez a szürke kép ha távoli hozzáféréssel szeretném elérni a pit ?
Ez alapján csináltam végig: [link]

[link] Ubuntu 20.04 LTS van rajta.

(#37620) BalanceR


BalanceR
addikt

Sziasztok,
Van egy MiBox S-em, projektorra kötve Kodival médialejátszónak használom, de mostanában már néha akadnak gondjai a 1080as magas bitrátájú MKV videókkal...
Szerintetek egy 2GBos RPi4 alkalmasabb lenne a feladatra?
Illetve szintén felmerült bennem, hogy a jelenlegi Xiaomi okosotthon rendszeremet kiváltanám egy RPivel, de ahogy nézem nemigazán van out of box használható ZigBee modul, ZigBee sniffert kell flashelgetni spec kábellal, van erre egyszerűbb megoldás?
:R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#37621) cigam válasza asuspc96 (#37619) üzenetére


cigam
félisten

Működni lászik, a kép alján is látszik vmi, de a tetején tuti vmi ablak/üzenet keretének az alja látszik. Nem lehet hogy nem fér bele a kép abba z ablakba amit mutat. Ha rákattintasz a bal felső kék ikonra, nem jön elő egy menü?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37622) golya87 válasza BalanceR (#37620) üzenetére


golya87
őstag

Zigbee2mqtt oldalon vannak oob stick-ek is. A másikra ha tudsz számszerű adatot mondani, akkor lehet már teszteredmény is van.

(#37623) asuspc96 válasza cigam (#37621) üzenetére


asuspc96
senior tag

"a kép alján is látszik vmi"
az a saját bénaságom, az a hátterem egy része :D

properties

szóval fogalmam sincs

(#37624) BalanceR válasza golya87 (#37622) üzenetére


BalanceR
addikt

Nagyon köszi! Esetleg direkt linket tudsz dobni, nem találom, csak a flaheléshez szügséges HW listát...
:R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#37625) cigam válasza asuspc96 (#37623) üzenetére


cigam
félisten

Hm...
Alapból melyik ablakkezelővel volt telepítve? Most melyik fut rajta? gépiessen copy/paste csináltad, vagy értelmezted is a kiadott parancsokat, és tudtad mikor mit csinálsz?
Hogy néz ki a .vnc/xstartup fájlod?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37626) asuspc96 válasza cigam (#37625) üzenetére


asuspc96
senior tag

"Alapból melyik ablakkezelővel volt telepítve? "
Alapból a szerver verziót teszi rá, szóval nem volt semmi.
A GUI telepítését meg ezzel csináltam végig: [link]
És a ubuntu-desktop-minimal -t választottam ki.

A tartalma pedig ez:
#!/bin/sh
unset SESSION_MANAGER
unset DBUS_SESSION_BUS_ADDRESS
startxfce4 &
[ -x /etc/vnc/xstartup ] && exec /etc/vnc/xstartup
[ -r $HOME/.Xresources ] && xrdb $HOME/.Xresources
xsetroot -solid grey
vncconfig -iconic &

ez alapján: [link]

(#37627) truefx


truefx
aktív tag

sziasztok, használ valaki Retropie RPi2-n? Nem nagyon indulnak el a ROM-ok. Nagyon kezdő vagyok a témában, az érdekelne, hogy van e olyan ROM forrás, ahol igazoltan olyan cuccok vannak, amik el is indulnak. Akár pm-ben is jöhet az infó, megköszönöm!

(#37628) Szőrös  válasza truefx (#37627) üzenetére


Szőrös 
veterán

Konkrétan milyen rom? Amiga, C64, konzol? Innét az első kettőhöz lehet leszedni romokat, működnek.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#37629) cog777 válasza bvvitya (#37611) üzenetére


cog777
senior tag

En a webszerverer dockerbol futtatnam. Ugy biztonsagosabb. Nalam barmilyen kulso kapcsolat korlatozott dockerbe fut bele, ez ad egy vedelmet hogy ne legyen egyszeru feltorni az RPi-t + a belso halozaton talalhato egyeb eszkozoket.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#37630) cigam válasza asuspc96 (#37626) üzenetére


cigam
félisten

Ez fura. Miért Gnome-ot telepítettél, ha xfce-vel használnád? Nem fér el 2 dudás egy csárdában.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37631) dnobri88


dnobri88
csendes tag

Sziasztok! Adott egy Raspberry 3 B+, hozzá egy Toshiba Canvio 1Tb külső vinyó és egy OSMC rendszer.
Kb. 1 évvel ezelőtt sikerült valahogy úgy összehoznom ezt a 3 "dolgot", hogy a merevlemez kis ledje kéken villogott (ez jelzi, hogy megfelelő az áramellátás és az adatforgalom).
Most költöztem, összedugtam szépen a rendszert, erre csak fehéren villog a kis aranyos led. Olvas, meg működik, de mintha akadozna. Gondoltam semmi gond, újradobom én a rendszert pikk-pakk. És itt kezdődtek a gondok... Nem bírom összehozni ezt a gyorsabb adatátviteles dolgot. Aztán lehet, hogy totál hülye vagyok, és mindig is fehéren villogott, csak nagyon unatkoztam a négy fal között, és kellett valami, ami megőrjít, nem tudom... :W

Annyi még, hogy gyári tápot használok, és sose volt USB Hub a "rendszerbe" építve.
Van valakinek valami okos megoldása? Nekem az is elég, hogy fogadjam el, hogy ennyit tud a rendszer, és ne kattogjak ezen :D

[ Szerkesztve ]

(#37632) asuspc96 válasza cigam (#37630) üzenetére


asuspc96
senior tag

jó kérdés, javítottam.

[link] <-- ezzel a megoldással se megy

/.vnc/xstartup

#!/bin/sh
# Uncomment the following two lines for normal desktop:
unset SESSION_MANAGER
exec /etc/X11/xinit/xinitrc
gnome-session --session=gnome-classic &
[ -x /etc/vnc/xstartup ] && exec /etc/vnc/xstartup
[ -r $HOME/.Xresources ] && xrdb $HOME/.Xresources
xsetroot -solid grey
vncconfig -iconic &
x-terminal-emulator -geometry 80x24+10+10 -ls -title "$VNCDESKTOP Desktop" &
x-window-manager &

[ Szerkesztve ]

(#37633) cigam válasza asuspc96 (#37632) üzenetére


cigam
félisten

Már csak 1 kérdésem maradt: Miért nem teszed fel a raspbian-t, amin be van konfigurálva, pöc-röf működik?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37634) asuspc96 válasza cigam (#37633) üzenetére


asuspc96
senior tag

pöc-röf működik rajta a távoli hozzáférés is ? :F

jobb lenne egy teljesértékű ubuntu, mivel majd a későbbiekben erről kéne futni egy grafikus vezérlőrendszernek. Már korábban is voltak bajaim a raspbiannal, mert egy csomó csomag vagy nem elérhető, vagy jóval régebbi.

adok neki egy esélyt...meglátjuk

[ Szerkesztve ]

(#37635) truefx válasza Szőrös  (#37628) üzenetére


truefx
aktív tag

Inkább MAME, NeoGeo érdekelne.

(#37636) Szőrös  válasza truefx (#37635) üzenetére


Szőrös 
veterán

Azt még nem próbáltam retropie-al de itt van pár oldalt amit már néztem ezzel kapcsolatban
1
2
3

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#37637) _q válasza asuspc96 (#37634) üzenetére


_q
addikt

Anydesk-et is próbálhatsz én azzal csatlakozok rá.

(#37638) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, ha valakit érdekel, Rpi+Apache+PHP+MySQL webszerverre működő Let's Encrypt tanúsítvány beszerzése itt: [link]
A Let's Encrypt egy ingyenes, de teljesen hivatalos SSL tanúsítvány kibocsátó! Az előző munkahelyemen (kisvállalat) a hivatalos weblap tanúsítványához is ezt használtuk, minden böngésző, minden rendszer elfogadja, mint hivatalos tanúsítványt. Ugyanaz, mint a nagyok, csak kicsiben, ingyen.

Eredmény (a saját domainemet kicenzúráztam, mivel nem publikus webszervert üzemeltetek rajta):

(#37639) Savageboy válasza Keem1 (#37638) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Azért teljesen nem sikerült cenzúrázni. :DDD

(#37640) Keem1 válasza Savageboy (#37639) üzenetére


Keem1
addikt

:DDD :R
Na ja, ez nem az én napom, p*csa másnapos vagyok.
Sebaj, majd aldomaint változtatok osz' csá :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37641) weiss válasza Keem1 (#37638) üzenetére


weiss
addikt

Jó cucc, jelentősen megkönnyítette az életemet, hogy nem kell self signed certtel szopnom. Nekem csak annyi gondom van vele, hogy frissítéskor kell neki a 80-as port is, ami nálam permanensen zárt.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#37642) Keem1 válasza weiss (#37641) üzenetére


Keem1
addikt

Uhh... tényleg? Én is pont a 80-as lezárásán gondolkodtam. De akkor csak a frissítésre (90 naponként) ezek szerint elég megnyitni, aztán ismét csukható.

Házi dolgokhoz most regeltem egy eldobható domaint :DDD , egy évre volt 1 dollár, de hosszabbítani nem fogom, mivel 40 dollár lenne. Mivel "hazanézni" kell, simán vállalható, hogy évente egy új domaint regelek hozzá. Publikus oldal úgyse lesz rajta.
Még ha kb. havonta manuálisan frissíteni is kell az IP-t, ezerszer jobb megoldás, mint a dyndns és tsai. (IP frissítésről azonnal kapok egy értesítő mailt az új IP-vel)

[ Szerkesztve ]

(#37643) weiss válasza Keem1 (#37642) üzenetére


weiss
addikt

Igen, frissítéskor nyitom-zárom a 80-at. Nem nagy ügy, csak nem teljesen értem, mi szükség erre.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#37644) wassermann válasza dnobri88 (#37631) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Sajnos simán előfordulhat, hogy a tápegység gyengült el annyira, hogy a külső HDD-nek már kevés tápfesz jut. Ezen az újratelepítés nem fog semmit javítani. Nekem is van egy kb. 2éves stabil rendszerem és most indításnál néha megjelenik a "sárga villámocska", ami eddig nem volt :-(

(#37645) BalanceR


BalanceR
addikt

Szasztok,

Egy Pi4 tulaj meg tudná nézni, hogy ezt a tesztvideót képes-e zökkenőmentesen lejátszani a Kodi hálózaton keresztül ( mondjuk egy nasról wifi elérve)?: [lGdrive]
:R
Egy MiBox S-nek ez már sok, ezért kérdezném, ha viszi, megy a kukába, váltok Pire...

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#37646) Beri78


Beri78
őstag

Sziasztok!

Pls segítsetek.
Van pi3-as a házban. Feltettem sd-re a libreelec-et. Minden ok, indul, Kodi is megy. Hálót látja.
Egy Asus RT N18U routerre van dugva kábellel. A routeren lóg 2 winchester. SMB-vel próbálok kapcsolódni rá, látja is a könyvtárakat a meghajtókon, de amikor be akarok lépni, kéri a user nevet és a jelszót. Beírom a router jelszavát, de semmi - nem fogadja el.
Mit csinálok rosszul? Milyen user/pass páros kell ide?

Igazából nem értek ezekhez....

Köszi a segítséget.

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#37647) 0519 válasza Beri78 (#37646) üzenetére


0519
senior tag

Ez nem Raspberry problémának tűnik, hanem, router problémának.

Szigorúan csak próbaképpen kapcsold be a routeren a vendég (guest) hozzáférést.
Nézd meg, hogy úgy hozzáférsz e a fájlokhoz.
Asus samba vendég:
[link]

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#37648) Keem1 válasza BalanceR (#37645) üzenetére


Keem1
addikt

Tökéletes.

Médiaszerver:
Pi4 + Rasbian + MiniDLNA + 1 TB Samsung 860 Evo

Lejátszó:
- Samsung Galaxy S10
- Xiaomi Mi Box 3

(#37649) BalanceR válasza Keem1 (#37648) üzenetére


BalanceR
addikt

:R
Bár pont fordítva gondoltam... A Pi lenne a lejátszó Libreelec/kodi, és a filet egy NASról érné el...

Más kérdés... Van egy régi halott 7" Tabom, alaplap füstölt el, de a kijelző hibátlan..
Szerintetek van rá esély, hogy a Pi SDI csatija kompatibilis legyen vele közvetlenül, vagy valamilyen átalakítóval ?
Nem sok infót találtam a displayről, csak hogy 7 colos, 50pines...
Ilyen a csatija:

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#37650) canniball


canniball
nagyúr

Sziasztok!

Teljesen véletlenül belefutottam a Pi4 specifikációjába és látva milyen szépen feltuningolták (x265 támogatás, gigabites lan, wifi, bt stb.) szöget ütött a fejembe, hogy LibreElec-kel ebből lehetne az ár/értékbajnok HTPC-upgrade. Van valaki aki így használja/van ilyen jellegű tapasztalata, megfelelne e célra?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.