Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#8751) BorgBoss válasza pc_seft (#8750) üzenetére


BorgBoss
tag

Nincs támogatva szerintem, legalábbis a gyártó honlapján. Only 2003/2008.
Nézd meg a raid vezérlőt gyártó honlapján.

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#8752) pc_seft válasza BorgBoss (#8751) üzenetére


pc_seft
tag

Akkor mi a megoldás? :F

(#8753) BorgBoss válasza pc_seft (#8752) üzenetére


BorgBoss
tag

Mire szeretnéd használni a gépet?

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#8754) pc_seft válasza BorgBoss (#8753) üzenetére


pc_seft
tag

Semmi extra kintről kaptam egy nagyon kedves cimborámtól!Maximum internet,programokra,nem játékra egyértelmű:) Arra van egy teljesen más erősségű gépem:)

Az a lényeg minden menjen rajta ahogy kel SCSI hdd-k most a legfontosabbak mert van benne 6db :R

(#8755) BorgBoss válasza pc_seft (#8754) üzenetére


BorgBoss
tag

Na ezt benéztem. Csak egyszer készítenének olyan weboldalt, ahol, ha a terméket kiválasztom, akkor nem irányít valahova máshova :(
Szóval, most hogy így meglestem - a valós oldalt - a win2000 is támogatott, de vezérlő drivert nem találtam. A fujitsut mindig kedveltem a supportért :(
Meg kéne lesned milyen scsi vezértő van az alaplapon vagy esetleg kártyán. Akkor okosabb lehet az ember. Olvass le valamit az alaplapról is.

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#8756) pc_seft válasza BorgBoss (#8755) üzenetére


pc_seft
tag

Megfogom nézni de az scsi vezérlőt az EVEREST HOME program megtalálja MEGARAID 320-0X :R

(#8757) BorgBoss válasza pc_seft (#8756) üzenetére


BorgBoss
tag

Ha mega, akkor LSI, és igazam is van. Sajnos én is ilyenek használok :( amióta a 3ware-t megvette...Na azok voltak a vezérlők!
Az LSI driverek rohadt egy finnyásak. Ha játékra nem használod, akkor én feltennék egy linuxot, mondjuk debiant. HA még nem tettél ilyet fel, akkor ubuntut.

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#8758) pepe33


pepe33
tag

Sziasztok.

Megpróbálkoztam egy RAID5 létrehozásával. Tudom hogy nem gagyi vezérlőknek való , de ki akarom próbálni.
A lényeg hogy egy SIL3114-es 4 portos SATA vezérlős kártya van, erre akasztva 4db HDD (3db 200gb 1db 250)

Próbáltam a kártya BIOSában létrehozni a RAID tömböt, elvileg sikerült, de a WIN7 64bit azt írja a kötetere hogy nem inicializált, nem használható, vagyis nem látszik a rendszerben.

Aztán kitöröltem, feltelepítettem a WIN alá a SATARAIDTOLL prg-t létrehoztam ebben is a tömböt, maszatolt rajta vagy 3 órát, de a végén ugyanúgy nem látja a WIN. ( nem inicializált, nem használható)

Mivel már egy hete szórakozom vele , várok mire kiszámolja a paritást, meg több féle módon BIOS-al, DRIVER-el is próbáltam, ezért kérdezném hogy a SIL3114-es vezérlővel RAID5-t hogy lehet életre kelteni WIN7 64bit alatt ?

Előre is köszönöm a segítséget.

ASUS A8NSLI DELUXE * A64 X2 4200+ * Freezer 64 * 4x1GB A-DATA DDR500 RAM* GF 6800 GT *......300W Coolink táp

(#8759) BorgBoss válasza pepe33 (#8758) üzenetére


BorgBoss
tag

Küldj kérlek egy kártya linket, mert amit én találtam az nem igazán az.
ja és winyó típusszámokat is!

[ Szerkesztve ]

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#8760) pepe33 válasza BorgBoss (#8759) üzenetére


pepe33
tag

Ilyen kártya, mivel nincs itt ,a pontos gyártóját nem tudom de teljesen így néz ki. Gondolom referencia design alapján gyártják mindet. Amúgy az alaplapomon is van egy ilyen vezérlő de se arra kötve se a külön kártyára kötve nem sikerült összehoznom a RAID5-t.

Kártya [link]

ASUS A8NSLI DELUXE * A64 X2 4200+ * Freezer 64 * 4x1GB A-DATA DDR500 RAM* GF 6800 GT *......300W Coolink táp

(#8761) HUfantom válasza pepe33 (#8758) üzenetére


HUfantom
őstag

hmmm érdekes elvileg a nem inicializált állapot azért van mert nincsenek rajta windows által létrehozott partíciók. Elvileg jobb-gomb partíció létrehozás a tömbön ha jól emlékszem...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#8762) BorgBoss válasza pepe33 (#8760) üzenetére


BorgBoss
tag

Konkrétan nem látom, hogy támogatná a raid5 konfigurációt. Sem ott sem a gyártónál.

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#8763) *Ropi* válasza BorgBoss (#8762) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem kell támogatnia, mert Win 7 alatt létre tud hozni szoftveres RAID 5 tömböt.

Más kérdés, hogy a Silicon Image 3xxx vezérlők a véletlenszerűen, de legalább sűrűn felbukkanó, CRC hibás fájlokról híresek: nagyon nem ajánlott kategória. Semmilyen fontos adatot nem szabad tárolni rajta, és a biztonsági másolat is soha ne a tömbről készüljön, hanem mindig a forrásról!

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8764) BorgBoss válasza *Ropi* (#8763) üzenetére


BorgBoss
tag

Igazad van, de ő ezt írta:

"Próbáltam a kártya BIOSában létrehozni a RAID tömböt, elvileg sikerült, "

Erre válaszoltam :)

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#8765) *Ropi* válasza BorgBoss (#8764) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jogos. :)

Akkor csak azt nem értem, hogy a kártya BIOS-a egyértelműen nem kínál fel olyan lehetőséget, amit nem tud. Tehát ha nem tud RAID5-öt, akkor nincs is opció a menüjében annak létrehozására. :) Tehát a "létrehoztam elvileg" valójában mit is hozott létre? :)

Utoljára ~4 éve láttam SIL3112 BIOS-t: már nem emlékszem mi volt benne...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8766) pepe33


pepe33
tag

A kártya BIOS-a is felkínál RAID 0,1,5,10 funkciókat, valamint a Windowsos felület is kínálja lehetőségként a RAID5-t.
Driver leírásában is benne volt a RAID5 tehát elvileg tudnia kell.
Azért csak "próbáltam" mert eredmény nem lett belőle.
Tehát OS alatt semmiféleképpen nem látszik ami elkészült.

Az a CRC hibás dolog remélem BIOS szinten már javítva lett.
Egyébként mi a legolcsóbb használható RAID5 vezérlő ? ( arra az esetre ha ezzel végképp nem sikerülne)

[ Szerkesztve ]

ASUS A8NSLI DELUXE * A64 X2 4200+ * Freezer 64 * 4x1GB A-DATA DDR500 RAM* GF 6800 GT *......300W Coolink táp

(#8767) *Ropi* válasza pepe33 (#8766) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egyébként inicializálás nélkül nincsen RAID 5 tömb: ha azt kihagytad, akkor amiatt nem volt kész. 200 GB-os HDD-kkel pár óra alatt meglesz.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8768) pepe33 válasza *Ropi* (#8767) üzenetére


pepe33
tag

Igen pár órát zörgette a HDD-ket.
De ezek után sem látszik a rendszerben.
Kell még valamit csinálni hogy megjelenjen ?
Az eszközkezelőben látszik SCSI RAID VOLUME A ( vagy ami nevet adtam neki )
De ha rámegyek és a kötetek beolvasásával próbálkozom akkor kiírja a méretet és a NEM INICIALIZÁLT és NEM HASZNÁLHATÓ.
Szóval van, de nincs.
Délután teszek képet róla.

ASUS A8NSLI DELUXE * A64 X2 4200+ * Freezer 64 * 4x1GB A-DATA DDR500 RAM* GF 6800 GT *......300W Coolink táp

(#8769) pepe33


pepe33
tag

Akkor itt egy screenshot hogy miről is beszélek.
Most annyi hogy 3 HDD vel próbáltam, 2.30 perc alatt elkészült a RAID5 csakhogy a rendszerben nem látszik sehol.

ASUS A8NSLI DELUXE * A64 X2 4200+ * Freezer 64 * 4x1GB A-DATA DDR500 RAM* GF 6800 GT *......300W Coolink táp

(#8770) *Ropi* válasza pepe33 (#8769) üzenetére


*Ropi*
félisten

Itt valami nem kerek: az utolsó lemezt nem látja / használja. Csatlakozások rendben vannak? BIOS-ban látszik a lemez?

Jobban járnál ha a kártyát AHCI módba kapcsolnád és a Win 7 alól csinálnád meg a tömböt: kevesebbet kellene vele szenvedned. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8771) brd válasza pepe33 (#8769) üzenetére


brd
nagyúr

Hűha, itt alapinformációk hiányoznak: az, hogy kialakítasz egy RAID tömböt, nem jelenti azt, hogy lesz rajta bootsector és partíciók, ezeket a lemezkezelőben tudod létrehozni. Maga a RAID tömb csak annyi, hogy látni fogsz egy plusz meghajtót, ami látszik is.

The only real valuable thing is intuition.

(#8772) pepe33 válasza *Ropi* (#8770) üzenetére


pepe33
tag

Mint irtam 3 hdd vel csináltam most . A 250-es samut kivettem belőle.
Ha már itt van ez a vezérlő akkor megpróbálnám ezzel megcsinálni.

ASUS A8NSLI DELUXE * A64 X2 4200+ * Freezer 64 * 4x1GB A-DATA DDR500 RAM* GF 6800 GT *......300W Coolink táp

(#8773) *Ropi* válasza brd (#8771) üzenetére


*Ropi*
félisten

Úgy van...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8774) pepe33 válasza brd (#8771) üzenetére


pepe33
tag

Köszönöm!

Tettem rá MBR-t és már működik is !

ASUS A8NSLI DELUXE * A64 X2 4200+ * Freezer 64 * 4x1GB A-DATA DDR500 RAM* GF 6800 GT *......300W Coolink táp

(#8775) *Ropi* válasza pepe33 (#8774) üzenetére


*Ropi*
félisten

Halleluja! :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8776) Zola007


Zola007
veterán

üdv a topiklakóknak
Elolvastam a leírásokat és szeretnék RAID-et használni 2db 1TB-os lemezzel (még nincsenek meg)

Adott egy MSI FM2-A75MA-E35 alaplap, ebben elméletileg AMD A75 sata vezérlő.
Nem tudom hogy jók néztem-e más vezérlőt nem láttam a leírásában
Ez a besorolás szerint a 2., félszoftveres kategóriába esik.
Ettől nem lettem boldogabb, külön kártyát nem terveztem venni eredetileg.

Nem rég vettem a gépet, nem tervezek rendszert váltani Intelre, jó nekem ez az Apu-s megoldás.

windows 7-el lenne használva, rendszernek 120-as ssd van, a raid csak adattárolásra lenne

továbbra sem tervezem elhagyni a backup-ot, viszont sok adatot használok állandó jelleggel és egyre fontosabba az is hogy merevlemez probléma esetén ne essen ki a gép napokra a kezem alól.

milyen ésszerű és kifizetődő alternatíva oldható meg a jelen felállás szerint?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#8777) BorgBoss válasza Zola007 (#8776) üzenetére


BorgBoss
tag

Nem feltétlenül szükséges vezérlő szinten Raid1-et összehozni. A windows 7 mirror funkciója szerintem megfelel erre.

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#8778) Zola007 válasza BorgBoss (#8777) üzenetére


Zola007
veterán

ez elég biztonságos?
tehát nem fog széthullani a kötet?

azt írják az összefoglalóban, hogy "mi több, Windows alatt körültekintést igényel egy újratelepítés is, mert ekkor is elszállhat a tükrözés."

sebesség nem számít, mert csak adatot tárolok rajta, de minél egyszerűbben kívánom megoldani, lévén nincs benne tapasztalatom
szimpatikus lenne ez a windows mirror

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#8779) ocso


ocso
tag

Sziasztok,

van valakinek tapasztalata IBM ServeRAID M1115 vagy M1015-el? (LSI9240-8i)
A konkrét kérdésem az lenne, hogy kompatibilis lesz-e teljesen az alaplapommal:Asrock Z68M-ITX

Gondolkoztam még Adaptec-en (ADAPTEC RAID 6805E), de árban a duplája lenne.

[ Szerkesztve ]

(#8780) BorgBoss válasza Zola007 (#8778) üzenetére


BorgBoss
tag

Én használom, de szerencsére nem volt még problémám vele. Volt akinek elszállt egy hdd és a másikon megmaradtak az adatok és ez ráadásul boot hdd volt. Nem tudok garanciát adni rá, mivel microsoft. Ha úgyis adat hdd, akkor próbád ki mi van akkor, ha az egyik tükör hdd-t kikapcsolod és így csak a másikat tudod használni.

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#8781) brd válasza ocso (#8779) üzenetére


brd
nagyúr

Kompatibilisnek kellene lennie vele, sima PCI-e slot-os. Arra viszont figyelj, hogy asztali OS-re lehet, hogy nincs is működő driver, csak serverekhez.

Zola007: Magától nem fog, gépfagyás/áramszünet miatt viszont előfordulhat, ilyenkor viszont a fél-HW-es vezérővel is előfordulhat. Az egyetlen hátrány, ami így hirtelen eszembe jut, az az, hogy a rebuild sebessége nem állítható a Win SW RAID-nél, ez nagy tömböknél bosszantó lehet.

The only real valuable thing is intuition.

(#8782) ocso válasza brd (#8781) üzenetére


ocso
tag

Köszi, driverekenek utánanéztem, szóval Win7, Win2008, Win2012 mindenképpen támogatott - amúgy szerver OS lenne.
Másik beutó a DELL PERC H200 lehet még.

Inkább a Chipset/Bios, stb... miatt aggódom, nem a PCI-E miatt ;).
Több külföldi fórumon olvastam, hogy Gigabyte lapokban nem ment, ilyen-olyanban sem, új lapokat nem szereti, stb... De viszont Z68-ról semmit sem találtam... :N

[ Szerkesztve ]

(#8783) BorgBoss válasza ocso (#8779) üzenetére


BorgBoss
tag

Konkrétan én használok egy ilyen LSI-t.
- Raid5-ben.
- Brutál lassú
- Csak támogatott HDD-t tegyél rá, mert különben folyton fagy.
- Egyébként egyenlőre adattárolás jónak tűnik, de lassú.
- Igen, én is olvastam inkompatibilitásról.

[ Szerkesztve ]

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#8784) ocso válasza BorgBoss (#8783) üzenetére


ocso
tag

Köszi, itt végignyálaztam a cikkeket/teszteket: link
Szóval RAID5 abszolút nem javasolt ezzel a kártyával, de a többi támogatott RAID-ben nagyon jó erdeményeket mutat, legfőképpen adattárolásra kellene, max később RAID0 virtuális gépek miatt.

Kompatibilis HDD listát még nem láttam, talán itt lesz: link
(Samsung 2TB és WD 2TB/3TB RED diszkek mennének vele)

(#8785) Zola007 válasza brd (#8781) üzenetére


Zola007
veterán

ez a rebuild dolgot kifejtenéd?
nem vágom, miért lassul :F

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#8786) brd válasza Zola007 (#8785) üzenetére


brd
nagyúr

Amikor a tömböt kialakítja, vagy valamiért ellenőrzi/újraépíti, akkor ennek a terheltsége nem állítható, sem a gyorsabb, sem a lassabb (inkább ez utóbbi a fájóbb hiányosság) irányban, hanem fix.

The only real valuable thing is intuition.

(#8787) Zola007 válasza brd (#8786) üzenetére


Zola007
veterán

erről tudnál linkelni valami gyorstalpalót mert a betett linkeken nem olvastam ilyesmit
köszi

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#8788) brd válasza Zola007 (#8787) üzenetére


brd
nagyúr

Nem tudok linkelni, nem emlékszem, hogy írnák valahol így külön; miért is írnák, ez ugye "nem egy fontos tulajdonság"... :W

The only real valuable thing is intuition.

(#8789) schmutza


schmutza
csendes tag

Sziasztok! WD MyBook Live Duo-n gondlokozom, fényképek biztonságos tárolására kellene. (Mondjuk 2-2Tb tükörben.) Viszont nem tudom, hogy mennyire lenne lassú, hogy "csak" hálózaton csatlakozom hozzá és nem közvetlenül USB-n vagy akárhogy (viszonylag gyakran és sokat kell a tárolt fotókkal dolgoznom). Van esetleg hasonló, de nem hálózati megoldás? Én eddig nem találtam... Vagy nem is lenne lassú? Köszönöm!

(#8790) Zola007 válasza schmutza (#8789) üzenetére


Zola007
veterán

gigabit hálón nem lenne az lassú
esetleg nézz szét a külön NAS házak táján
ahogy nézem ezekben a gyári megoldásokban WD green vinyók vannak, amik nem a megbízhatóság csúcsa, szóval anyagilag és hosszú távon is jobban járnáltalán ha építenél egyet.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#8791) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Érdeklődnék, hogy egy alaplapi vezérlőn belül megoldható-e egy HDD-s RAID0 + AHCI SSD-nek.
Az én alaplapomon (Asus M5A97 R2.0) olyan csodás a vezérlő, ha engedélyezem a RAID módot, akkor a 6-ból 4 SATA portot lefoglal a RAIDnek, a maradék kettőt meg csak IDE módban engedi használni. Egyedi ez az eset, vagy mindenhol így van?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#8792) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Remelem jo topikba irok, ha megsem akkor elnezest es kerlek iranyitsatok at a megfelelobe.

Szuksegem lenne meg nehany sata csatlakozora az alaplapon levokon kivul. A kovetkezo oldalon (nem reklamnak szanom) vezerlokartyak talaltam is nehanyat, amik voszont meglepoen olcsok. Eddig legalabbis ezekhez kepst csak kb dupla aron lattam hasonloakat.
(Eddig talakoztam BestConn(ect), Best Connectivity es Best Conention elnevezessel is, ezek csak elirasok vagy 3 kulon markarol beszelunk?)

A kerdesem az lenne, hogy menyire megbizhatoak ezek a kartyak?

Eredetileg egy 2 sata csatlakozosra gondoltam, de a 4 csatlakozos is ugyanannyiba kerul (igaz utobbi sima PCI foglalatba kerul). Ha jol tudom a PCI/PCIe miatt a sebessege elmarad az alaplapi sata csatlakozotol, bar en a hazon levo, es nagyon ritkan hasznalt sata/esata csatlakozot ill. egy dvd irot kotnek ra, igy azzal nem lenne gond.

Koszi elore is.

[ Szerkesztve ]

(#8793) pc_seft


pc_seft
tag

Sikerült a szerveremen beállítani az SCSI vezérlőt hogy lássa a gép rendesen a 3-db SCSI hdd-t!
Most az a probléma merült fel hogy a merevlemez kezelőben,megtalálja de a 100%formázást követően azt írja nem tudja formázni a HDD-ket.146GB+73GB+73GB van a gépben,és összeadva találja a gép őket nem
külön-külön :F

Ha nyomogatom bios előtt a CTRL+H billentyűt akkor beadja az SCSI merevlemezek úgy mond menüjét.
Ott beállítom egyszerre csak egyet formázzon a gép,de eltelik 10-perc és semmi változás.Mind össze annyit ír a gép angolul(ne kapcsoljam ki a számítógépet,mert a rendszer formázza a hdd-t és 10-másodpercenként villogni fog a kép.

Akkor most a HDD-k rosszak ?! a vagy csak ilyen sokáig formázza a gép a merevlemezeket? :F

köszi a segítséget.

windowsban fent van a raid driver minden rendben van driver ügyileg :K

[ Szerkesztve ]

(#8794) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Felmerült bennem egy kérdés, gondoltam felteszem. :)

Szóval, adott egy AMD raid vezérlővel használt raid0-s tömb, ebből adatvesztés nélkül lehet raid5-öt csinálni, ha beteszek egy 3. vinyót?

Véleményem szubjektív...

(#8795) BorgBoss válasza hackeeeee (#8794) üzenetére


BorgBoss
tag

Nem. Teljesen másképp tárolja a adatokat. A tömböt létre kell, hozni, majd a vezérlő inicializál.

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#8796) hackeeeee válasza BorgBoss (#8795) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sejtettem, hogy ez lesz a válasz, de valahol reménykedtem, hogy talán mégsem.

Akkor marad a raid0, és később lesz belőle raid5. Köszönöm! :R

Véleményem szubjektív...

(#8797) Balamber76


Balamber76
újonc

Sziasztok!
SSD + RAID megoldásban szeretném kérni tanácsotokat.
Asus P5E WS pro alaplapom van, rajta alaplapi Intel Raid vezérlővel: sata 2, ICH9R.
4 db Kingston 120GB HyperX 3K SH103S3 SSD-t vásárolok. Ha ezt a 4 db SSD-t Raid 10-be teszem a fenti konfiguráción, milyen sebességre számíthatok? (Sajnos SATA2-es csatlakozók vannak.) Vagy vásároljak hardveres RAID kártyát? Melyik márkát ajánlanátok? Esetleg típus javaslat?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#8798) BorgBoss válasza Balamber76 (#8797) üzenetére


BorgBoss
tag

[link]

Nézd meg ezt :)

Én egyébként nem kötném raid-be az SSD-ket. Inkább külön meghajtóként. Egy ilyen szoftveres raid nem biztos, hogy jól kezeli az SSD-ket. Én használok SSD-t raid6-ban, de csak lsi 2108-as chippel. Az alatt reménytelen, kategória szinten. Sőt A raid ssd-t egy 2208-as chip ugyan ilyen SSD-kel nem tudta rendesen stabilan kezelni 8 db. De nem vagyok egy nagy teszter. Szét kéne nézni a külföldi fórumokon.

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#8799) bencsikgab


bencsikgab
tag

Sziasztok!

Raidkártya választás előtt állok.
Nem vagyok otthon a témában,a lényeg annyi lenne,hogy 8 (SATA) disket tudjon hajtani a kártya, raid konfiguráció nélkül (JBOD). A keret 50 000 magyar forint. A diskeken nagy terhelés lenne, reálisan 10-30MB/s/disk.

Segítségeteket köszönöm!

(#8800) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok!
Eddig nem foglalkoztam semmilyen formában a raid-el. Épp ezért egy kicsit láma kérdéseim lennének! Átolvastam az első hozzászólást, hogy mégis miként ugorjak neki. Elsősorban a raid5 érdekelne. Jelenleg van 4db. wincsim. 2db 1TB-os, 1db. 1,5TB-os és 1db. 2TB-os. Ha jól értelmeztem, akkor ezeket nem lehet vagy csak nem ajánlatos raid5-be tenni!? Ráadásul a 1,5-es és 2-es full-ra vannak adatokkal. Ilyen esetben egyébként elveszik róluk minden adat? Van esetleg valami megoldás a teli lemezek raid5-be kötésére adat vesztés nélkül?

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.