Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#8701) zzola válasza djculture (#8700) üzenetére


zzola
félisten

Értem.
Valamiért így sem aktívak a menüpontok..

Uh, törölni kellett a köteteket...

[ Szerkesztve ]

(#8702) djculture válasza zzola (#8701) üzenetére


djculture
félisten

Ja élő köteteken nehezen tudnál egy közös kötetet csinálni.

(#8703) zzola válasza djculture (#8702) üzenetére


zzola
félisten

:W
Előbb-utóbb csak megtanulom.... :DDD

(#8704) djculture válasza zzola (#8703) üzenetére


djculture
félisten

Mindet egyszer el kell kezdeni, senki se ugy nőtt fel hogy egyből tudta ezeket...

(#8705) zzola válasza djculture (#8704) üzenetére


zzola
félisten

Köszi a biztatást! Sikerült létrehozni. Most két különböző HDD-t párosítottam össze, de ha működik, akkor veszek még egy pontosan olyat, ami van, remélhetőleg azok majd jól össze tudnak dolgozni...
Köszönöm a segítséget!

(#8706) MTBF


MTBF
csendes tag

Üdv Urak! Gép építése előtt állok, alaplap választásnál felmerült kérdésekkel kapcsolatban kíváncsi lennék a véleményetekre:

1.8 SATA portra lenne szükségem.
2.AsMedia vezérlő mennyire gány? Lehet rá nyugodt szívvel adatot bízni? Ritkán használt adat és backup HDD menne rá (1,5TB WD-GREEN és 3TB WD-RED) Érdemes külön HBA kártya helyette?
3.Alaplapi(z87) vezérlőre alaplapi RAID1 vagy Win7/8 sw RAID1-et javasoltok .
4.Nagyon elborult ötlet RAID5 az alaplapi intel(z87) vezérlőn? eddigi hozzászólások alapján (dedikált vezérlő, battery és cache memória hiánya) nekem elég problémásnak tűnt, valamint a meglévő HDD-ket használnám hozzá: 2xWD-RE(7éves)+1xWD-BLUE(5éves). Ezen a köteten fontos adatok lesznek!
5.LSI 9211 vagy Dell PERC H310-zzel van valakinek tapasztalata? érdemesebb ezekre tolni a RAID1 feladatot az alaplapi helyett? Esetleg van más HBA javaslat?
6.Alaplapi bővítőhely PCIe x16 x4-re kábezezve, a dell kártya x8-as, okozhat ez gondot?
7.Most a meglévő gépben Adaptec 'HostRaid" 1420SA van, 7 éve működik 2 wd RE-vel eddig nem volt vele problémám, kb. 30-40k HUF árszintet szeretném megcélozni ha külön kártyát érdemes/kell használni.

(#8707) panik válasza MTBF (#8706) üzenetére


panik
újonc

Abban tud valaki segitséget adni hogy van 1 gép raid-elt tükrözött vinyokkal. 4X250Gb + 500Gb hdd.
Nekem azt mondták hogy ezek mivel egy szerver gépben vannak simán kihuzható,visszarakható menni fog. Kihuztam az 500Gb-ost ami csak a mentések helye és azota I/O hibát írt,nem tudtam megnyitni. Ujrainditást követően már nem látja a meghajtót csak a lemezkezelésnél.Ott viszont nem iniciazált-ként. Mit tudok tenni hogy az adatok is megmaradjanak és ujra müködjön?

(#8708) kisfurko


kisfurko
senior tag

Lehetséges egy Adaptec 5405-ös kártyával RAID 1-et létrehozni az adatok elvesztése nélkül? Tehát, adott 2 HDD, az egyiken vannak az adatok.
A legegyszerűbb az volna, ha pikk-pakk létre tudná hozni egy HDD alapján a RAID-et. Nekem az is megfelelne, ha egy HDD-vel létre tudná hozni, majd az alaplapi vezérlőről átmásolnám rá a partíciókat, majd szinkronizálás.
Járható valamelyik út, vagy szereznem kell egy harmadik HDD-t?

(#8709) BorgBoss válasza panik (#8707) üzenetére


BorgBoss
tag

Akkor ez most raid mennyi?
Hogy volt bekonfigurálva? Megnézted előtte vagy csak a szóbeszédre hagyatkoztál?

Melyik volt ezek közül?

RAID levels 0, 1, 5, stb

[ Szerkesztve ]

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#8710) BorgBoss válasza kisfurko (#8708) üzenetére


BorgBoss
tag

Az írja, hogy raid migration lehetséges, de a te esetedben nem raidből lenne a megvalósítás.
Eddigi kontrollerek mindig felhívták a figyelmet a merevlemezen lévő adatok megsemmisülésére. Úgyhogy sanszos, hogy 3 winyó kell. De ha fontos adatod van rajta, akkor én semmiképpen sem bíznám egy kontrollerre a megmaradását, míg a konfiguráció kész nincs.
Ha kihívásnak tekinted, akkor esetleg két kisebb winyóval próbáld meg először. Pakolj rá valami adatot, aztán hajrá.

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#8711) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Egy érdeklődő kérdésem volna! :)

Mégpedig, AMD vezérlővel használok Raid0-t, ha frissítek BIOS-t, akkor bukom a raid kötetet?

Véleményem szubjektív...

(#8712) BorgBoss válasza hackeeeee (#8711) üzenetére


BorgBoss
tag

Elvileg nem, mert nem a raid tárolón történik a változás, hanem a szoftveres oldalon. Az a gyártó feladata, hogy az új bios is ugyanúgy kezelje. Persze, ha valamit elrontanak, akkor max nem olvassa, de nem vesznek el az adataid. Nem vállalnak felelősséget persze semmiért. Ha szoftveres hiba van az új biosban és ezáltal valamit használat közben tönkretesz - ez is megeshet - de még ilyet nem hallottam.
Bár tény, hogy ez szoftveres megoldás, de jól néznék ki, ha bármelyik szerverem fw. frissítés előtte le kéne mentenem több 10 terabájt adatot.

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#8713) hackeeeee válasza BorgBoss (#8712) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hasonlóképp gondoltam, de ezért kérdeztem inkább. :)

Szóval, ha megtörténik a frissítés, és belépek a raidvezérlő beállításaiba ugye indításkor, akkor elméletileg ott kéne szerepelnie a raid kötetnek?

Véleményem szubjektív...

(#8714) BorgBoss válasza hackeeeee (#8713) üzenetére


BorgBoss
tag

Természetesen. Semmit nem kell tenned, de azért nézd meg, hogy felismeri-e.

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#8715) *Ropi* válasza hackeeeee (#8711) üzenetére


*Ropi*
félisten

Megosztanám a saját tapasztalatomat: ha RAID módban megy a vezérlő és a BIOS reset visszaállítja AHCI-ra vagy IDE-re, akkor az szétdobhatja a tömböt (egy Intel vezérlővel jártam így: bár egyszerűen visszaállíthatóak voltak az adatok de felesleges a vele járó idegeskedés). Én ezt tenném:

- a gépet leállítod,
- a RAID tömb HDD-it lecsatlakoztatod,
- a BIOS-t frissíted,
- a gépet újraindítod, CMOS reset után a BIOS-t beállítod, különös tekintettel a vezérlő RAID módjára,
- a gépet leállítod,
- a RAID tömb HDD-it visszacsatlakoztatod,
- a gépet elindítod, a BIOS-ban felismerteted a tömböt és örülsz. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8716) BorgBoss válasza *Ropi* (#8715) üzenetére


BorgBoss
tag

EZ így korrekt. Köszi a helyesbítést. Azt elfelejtettem írni - persze alap - hogy a konfigurációt újra be kell állítani, amit a legtöbb esetben a vezérlők a raid hhd-ken tárolt információk alapján maguk is megoldanak egy importtal, ha olyan okos.

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#8717) *Ropi* válasza BorgBoss (#8716) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ezek szerint az IRST nem volt olyan okos. :N :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8718) bencsikgab


bencsikgab
tag

Sziasztok!

Van egy HP Smart Array P400-as raidkártyám, 8 csatlakoztatott diskkel.
A 8-ból 2 disk kifejezetten lassú,de a többi sebessége se normális (dd-vel mérve).

A csatlakoztatott diskek hibátlanok, mégis lassú az adatátvitel.
Mi lehet a hiba okozója?
A két kifejezetten lassú disk az alaplapra csatlakoztatva is lassú, a smart adatok rendben vannak.
A raidkártya befolyásolhatja az egész rendszer gyorsaságát, disk ügyileg?

Köszi,
Gábor

(#8719) BorgBoss válasza bencsikgab (#8718) üzenetére


BorgBoss
tag

Raid rendszernél a lassabb hdd mindig lassít, hisz a felosztott adatok olvasásakor rá kell várni. Próbáld meg anélkül raidet konfigurálni és ha gyorsabb a rendszer, akkor az a szűk keresztmetszet.

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#8720) bencsikgab válasza BorgBoss (#8719) üzenetére


bencsikgab
tag

Bocs,az kimaradt,hogy BOD konfiguráció van,tehát mindegyik disk standalone módban dolgozik, nincs valós raid.

(#8721) *Ropi* válasza bencsikgab (#8718) üzenetére


*Ropi*
félisten

Típusra azonos diszkeket használsz? A firmware is megegyező rajtuk? Ha ezek közül valamelyik kérdésre nem a válasz, akkor ott az ok. Gondolom a szoftveres beállítások (drive cache, flush cache) azonosak az összes meghajtón, ha nem akkor ott az ok. Ha az előző kérdésekre igen a válasz, akkor pedig lehet kábel gond is akár: rossz helyen fut vagy sérült az árnyékolása, emiatt zavart szed fel...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8722) bencsikgab válasza *Ropi* (#8721) üzenetére


bencsikgab
tag

Nem azonos diskek, 4 különböző típus van feldugdosva. Ezek szerint akkor is számítanak ilyen dolgok,amikor nincsenek raidbe rendelve?

Ha a két portra (4-4 disk ugye, ilyesmi kábellel: http://www.scsita.org/serial-storage-wire/images/si_int_fig10.gif) rádugok 3-3 egyforma disket, úgy várható javulás?

Köszönöm válaszod, a "flush cache" illetve a "drive cache" beállítás mit takar? :B :R

(#8723) *Ropi* válasza bencsikgab (#8722) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze. Ha valami hardverből lassú, azzal nem lehet csodát tenni. ;) Mindig a leggyengébb láncszem (esetedben a leglassabb diszkek) határozzák meg a tömb sebességét: ha ezeket kiveszed a rendszerből akkor a maradék gyorsabb lesz (ez nem minden esetben igaz - konfigurációtól függ - de a Te esetedben most igen).

Write caching policy settings.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8724) bencsikgab válasza *Ropi* (#8723) üzenetére


bencsikgab
tag

A két lassú disk csak abban a konfigurációban lassú, mind alaplapon,mind raidkártyán, ez a fura.
Az itthoni gépemben tesztelve jók voltak, mindketten.

(#8725) *Ropi* válasza bencsikgab (#8724) üzenetére


*Ropi*
félisten

Másik kábellel próbáltad? Firmware frissítés van hozzájuk?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8726) bencsikgab válasza *Ropi* (#8725) üzenetére


bencsikgab
tag

A kábelt mégegyszer ellenőrzöm,bár az alaplapra dugáskor kapásból más kábelt kapott. Firmware nincs hozzájuk, a 3db egyforma 500-as WD Blackből 1db produkálja a lassúságot,a többi ok, azonos firmware-rel.

(#8727) *Ropi* válasza bencsikgab (#8726) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mivel teszteled a sebességét, mármint milyen fájlokkal / programmal?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8728) bencsikgab válasza *Ropi* (#8727) üzenetére


bencsikgab
tag

dd-vel lettek tesztelve, illetve másolva is lett rájuk; truecrypt titkosítás alatt is kínlódtak.

(#8729) *Ropi* válasza bencsikgab (#8728) üzenetére


*Ropi*
félisten

Miben lassú? Írás / olvasás, mindkettő?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8730) bencsikgab válasza *Ropi* (#8729) üzenetére


bencsikgab
tag

Mindkettő, egy listázás is (csak egy lost+found mappa van a lemezen) másodpercekig tart.

(#8731) *Ropi* válasza bencsikgab (#8730) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ilyenkor milyen hangokat hallasz a lemez felől?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8732) bencsikgab válasza *Ropi* (#8731) üzenetére


bencsikgab
tag

Nincsen különösebb hangja, viszont a smart adatok lekérése se túl gyors az első alkalommal. Az egyik lassú disk most az alaplapra van csatolva, nagyságrendileg 100 restart után egyszer rendesen működik minden, majd a következő restartkor lassú lesz az összes disk, de a lassulás kifejezetten 2 disknel jelentkezik es mindig ugyanazoknál.

(#8733) *Ropi* válasza bencsikgab (#8732) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hülye kérdés, de a Windows kereső (az indexelő szolgáltatás) be van kapcsolva a meghajtókon?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8734) bencsikgab válasza *Ropi* (#8733) üzenetére


bencsikgab
tag

Linux alatt vannak / lennének használva, esetleg próbáljam meg Win alatt is? Inkább a Linuxot választanám :F

(#8735) hackeeeee válasza *Ropi* (#8715) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szia!

Köszönöm! Sikerült megoldani, működik minden úgy, ahogy kell! :R

Véleményem szubjektív...

(#8736) BorgBoss válasza bencsikgab (#8734) üzenetére


BorgBoss
tag

Ezt próbáltad?

[link]

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#8737) bencsikgab válasza BorgBoss (#8736) üzenetére


bencsikgab
tag

Igen, fel van telepítve, itt az outputja:
http://pastebin.com/nCR9AdQT
Látszólag minden ok.

(#8738) *Ropi* válasza hackeeeee (#8735) üzenetére


*Ropi*
félisten

Örülünk, Vincent! :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8739) *Ropi* válasza bencsikgab (#8737) üzenetére


*Ropi*
félisten

A neten több helyen is írnak ilyen, ötletszerűen jelentkező problémát ezekkel a lemezekkel, de általában megoldatlan maradt a kérdés. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8740) BorgBoss válasza bencsikgab (#8737) üzenetére


BorgBoss
tag

Ez szerinted minden ok?
"logicaldrive 5 (1.8 TB, RAID 0, Failed)"
"physicaldrive 1I:0:4 (port 1I:box 0:bay 4, SATA, 0 MB, Failed)"

[ Szerkesztve ]

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#8741) bencsikgab válasza BorgBoss (#8740) üzenetére


bencsikgab
tag

A logikai tömb nem lett törölve,miután kivettem a disket,ezért ír hibát.

(#8739) *Ropi*
Küldtem privátot

[ Szerkesztve ]

(#8742) zzola válasza djculture (#8704) üzenetére


zzola
félisten

Ma rávettem magam - még sosem csináltam - de sikerült az biosban létrehoznom a raid [0] tömböt!
Szerencsém is van, mert a Win 8.1 felismeri, nem kell neki lemezről driver, mint a Win 7-nél...
Szóval köszi a bíztatást... :R

(#8743) djculture válasza zzola (#8742) üzenetére


djculture
félisten

Mondtam hogy rálehet jönni, örülök hogy sikerült :) Azért érdemes a raid driver felrakni ha van mert javulhat a teljesítménye a tömbnek

(#8744) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok

Raid0 ba szeretnék kötni 2x 128gb ssd-t.
Erröl menne a rendszer.Kérdésem ,hogy igy gyorsabban dolgozik a 2 mint ha csak egy 256gb-os lenne?
Valamint,ha egy 128gb és 256gb os ssd kötnék raid0 ba,akkor az gyorsabb lenne mint külön,és hány GB-ot látna.

köszi elöre is a választ.

alaplap asrock z77 fatal1ty professional.win7 64

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#8745) BorgBoss válasza Bacusuz (#8744) üzenetére


BorgBoss
tag

A probléma esetleg ott kezdődik, hogy egyáltalán raid tömbben miként látja az eszközöket. Ha nem SSD-nek, akkor az oprendszer sem annak foga látni ezét nem is kezeli úgy őket. Ettől még lehet gyorsabb fizikailag, de mint ismeretes az SSD élettartalmára már nem annyira mindegy. Magyarul így mehet ahogy a csövön kifér, de az a kérdés, hogy meddig.

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#8746) Bacusuz válasza BorgBoss (#8745) üzenetére


Bacusuz
őstag

Köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#8747) BorgBoss válasza Bacusuz (#8746) üzenetére


BorgBoss
tag

Természetesen a raid vezérlő látja el a ssd vezérléshez szükséges feladatokat, de ezt egy alaplapi szoft raid nem szokta támogatni.

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#8748) pc_seft


pc_seft
tag

Sziasztok srácok!

Kérdésem a következő van egy FJ Primergy TX200 S2 szerverem.
CTRL+H gombok lenyomásával a gép bekapcsolása után bejön egy menü ami az SCSI hdd-ket mutatja.
Na most azt nem értem miért nem látja a windows :F
RAID vezérlő felkiáltó jellel van ellátva az eszközkezelő menüben tehát nem ismeri fel a Windows!

Hogy tudom megoldani hogy rendesen működjenek a HDD-K :U

Köszi a segítséget. :R

(#8749) BorgBoss válasza pc_seft (#8748) üzenetére


BorgBoss
tag

Na most az hogy windows, elég egy tág fogalom... verzió?

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#8750) pc_seft válasza BorgBoss (#8749) üzenetére


pc_seft
tag

Windows XP SP3 mert ez az egy rendszer látta nálam a vga-t normálisan. :R
Raid vezérlő illesztő programját hiába töltöttem le,nem változott semmi.Akkor is felkiáltó jel található mellette!

De az sincs kizárva hogy valamiféle beállítás nem megfelelő a BIOS-ban,ezekhez a szerverekhez nem igazán értek.

Amire fejből" emlékszem azt tudtam állítani hogy az scsi A+B vagy csak A...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.