Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#8301) brd válasza xatos3 (#8299) üzenetére


brd
nagyúr

akár 800mb/s odavissza és gyorsabb iops az eredmény

Számold össze lécci', hogy aki egy ilyen topicban ilyet kérdez, azok közül hány fogja tudni, hogy ezt mivel lehet kihasználni... :U

Az egyetlen, igazán lényeges tesztben (itt tudna domborítani a gyakorlatban az átvitel/IOPS, gyakorlatilag mást nem is érdemes nézni az SSD tesztekből; még talán a 4k olvasás érdekes, de a kettő nagyjából pontosan korrelál egy mai, adott SDD-nél egymással "jóságban") minimális a különbség az egyedülálló, és a RAID0-s megoldás között.

The only real valuable thing is intuition.

(#8302) xatos3 válasza brd (#8301) üzenetére


xatos3
senior tag

ha annak a mondatnak a második felét is bemásoltad volna az idézetedbe akkor meg is válaszoltad volna a kérdésed, de akkor most én megteszem, és válaszolok

az más kérdés hogy ki tudja valóban kihasználni... :P

amúgy már megint a "hibás tesztet" veszed alapul

2*120 giga force gt corsair VS 1x240giga force gt corsairnél teljesen más lenne a dolog mivel ott a kicsik nem lassabbak

de hangsúlyozom abban igazad van hogy pazarlás, mert nem kihasználható sebesség

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#8303) brd válasza xatos3 (#8302) üzenetére


brd
nagyúr

Erre vonatkozott a "nagyjából". ;) Vannak speciális esetek, csak ritka. Ha valaki ilyen helyzetben van, majd írja, és akkor arra válaszolunk.

Milyen hibás tesztet? OS alá kérdezte, ott tökfelesleges a magas szekvenciális sebesség. Mindegy, hogy a kicsik lassabbak-e, vagy nem, magukhoz képest kell nézni a tesztet. Tehát ne a 128GB-ossal hasonlítsd össze, hanem a 64GB-ost a 2x64GB(RAID0)-oshoz. Sőt, ugye ott van az is, hogy a lassabb kiinduló helyzetből többet profitál, mint a már eleve gyorsból. Ha 2 db 128GB-ost kötöttek volna RAID0-ba, akkor az kevesebbet gyorsult volna (arányaiban) a gyakorlatban, mint a 2 db 64GB-os.

The only real valuable thing is intuition.

(#8304) szelesjanos válasza brd (#8303) üzenetére


szelesjanos
tag

Köszönöm a válaszokat!

Iagazándiból, nem sebesség növekedést szeretnék elérni... persze nem baj ha járulékosan jön... :K
Tárterület növelés miatt gondolkozom a RAID-0-ban...
A meglévő Vertex mellé vennék még egy használtat. Erre futná most. Feléből kijönne e fejlesztés.

www.windydigital.hu

(#8305) xatos3 válasza szelesjanos (#8304) üzenetére


xatos3
senior tag

ja lol, akkor meg ne hezitálj uccu neki :D

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#8306) szelesjanos válasza xatos3 (#8305) üzenetére


szelesjanos
tag

:C :DD :C

www.windydigital.hu

(#8307) brd válasza szelesjanos (#8304) üzenetére


brd
nagyúr

Én még ebben az esetben sem kötném RAID0-ba, jól jöhet még a külön meghajtó, pl. egy tartalék XP elfér 1-2 GB-on. Persze ha mindenképpen egyben kell a terület, akkor jó a RAID0 is.

The only real valuable thing is intuition.

(#8308) Pali79 válasza szelesjanos (#8304) üzenetére


Pali79
aktív tag

Szerintem ez elég nagy butaság így. Hacsak nem akarsz nagyon nagy méretű fájlokat tárolni, bár ennél a kapacitásnál sztem ez nem lehet szempont. Én a gépben lévő vinyót is inkább ketté particionálom, mert ha kifekszik a rendszer nincs oda az egész mindenség. Ha RAID0-ba rakod akkor elég ha az egyik ssd kidöglik akkor oda minden adat, rendszer. :(

(#8309) szelesjanos válasza Pali79 (#8308) üzenetére


szelesjanos
tag

Adatot, nem tartok a rendszer SSD-n, arra van egy külön RAID-5 tömb.
Ha meg kidöglik az SSD (persze 50%-al nagyobb rá az esély) mindegy, akkor úgy is reinstall a rendszer.

www.windydigital.hu

(#8310) radi8tor válasza szelesjanos (#8309) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem 50%-al, hanem 100%-al. ;)

⭐ Stella

(#8311) xatos3 válasza radi8tor (#8310) üzenetére


xatos3
senior tag

százalékszámítás :DDD ;]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#8312) Pali79 válasza szelesjanos (#8309) üzenetére


Pali79
aktív tag

Akkor már végkép nem értem mi a célod. Ha adatot nem tartasz rajta akkor mit? Egy os-nek mi a bánatnak 240 GB???

(#8313) xatos3 válasza Pali79 (#8312) üzenetére


xatos3
senior tag

játékok mellé meg a szemetelős körítés simán rá lehet hányni 150 gigát, elvégre az csak 15 játék kb:D

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#8314) szelesjanos válasza radi8tor (#8310) üzenetére


szelesjanos
tag

:B

@Pali79:
Nincs játék a gépen, egyszerűen a sok program miatt ami fent van egy idő után elszemetelődik úgy, hogy csak 10-20GB szabad helyem van...
A Pinnacle Studio, pedig nem is hajlandó megkezdeni egy BluRay kódolást, ha nincs legalább akkora szabad hely a rendszer lemezen, mint amekkora a készítendő iso file.

[ Szerkesztve ]

www.windydigital.hu

(#8315) davidsz válasza szelesjanos (#8297) üzenetére


davidsz
őstag

2db SAMSUNG 830 128GB van nálam RAID0-ban Win8 alatt.
Más oprendszerrel nem lesz TRIM-ed!!!
Sebességben nincs "érezhető" különbség. Adatot is tárolok rajta (persze van mentés naponta). Nem láttam mostanában a homokórát :) Játék is pikk-pakk betöltődik.
Akkora "nagy" durranásra, sebességre nem kell számítani, ez csak teszteknél lesz mérhető.

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#8316) radi8tor válasza davidsz (#8315) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem oprendszer függő TRIM, hanem drivernek kell támogatnia. ;)

⭐ Stella

(#8317) davidsz válasza radi8tor (#8316) üzenetére


davidsz
őstag

A gyakorlatban így néz ki a dolog:
Inteles vezérlővel csak Win8 alatt működik.
Teszteltem, próbáltam már többször is ezt az SSD - RAID dolgot. Win 7 alatt hiába teszteled, hiába írja, hogy van TRIM. A gyakorlatban 1 hónap után olyan lassulás lesz vele, mintha behúzták volna a kéziféket.
SSD fórumban többször írtam erről

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#8318) radi8tor válasza davidsz (#8317) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, mivel 7x-es lapkakészlet mellett támogatja Intel RAID driver TRIM-et. Neked 67-es van, azért nem megy.

⭐ Stella

(#8319) szelesjanos válasza radi8tor (#8316) üzenetére


szelesjanos
tag

Azt honnan lehet tudni, hogy az OCZ drivere támogatja-e?

www.windydigital.hu

(#8320) radi8tor válasza szelesjanos (#8319) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

OCZ szerintem nem csinál(t) drivert. :U

⭐ Stella

(#8321) szelesjanos válasza radi8tor (#8320) üzenetére


szelesjanos
tag

OK! Látom!!!

[ Szerkesztve ]

www.windydigital.hu

(#8322) radi8tor válasza szelesjanos (#8321) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Intel Rapid Storage driver kell RAID esetén neked.

⭐ Stella

(#8323) davidsz válasza radi8tor (#8318) üzenetére


davidsz
őstag

Leírás szerint így van. Sőt leírás szerint nem támogatott P67 lapban, de működik Win 8 alatt.
Win 7 alatt sajnos 77 lapban sem működött. Itt a puding próbája az evés. Sajnos a leírás és a gyakorlat más.
SSD RAID0 még nagyon gyerekcipő és nem biztos a kimenetel.
Gyakorlatban is kell 1-2 hónap mire azt tudtam mondani, hogy megy a TRIM és nem csak írja, hogy megy.
Win 7 esetében is megörültem, aztán jött egy hónap elteltével a lassulás.

Jó lenne mondjuk több tapasztalat e téren. Lehet mondjuk azért nincs, mert egyszerűbb venni egy nagyobb SSD-t, mint 2db-ot és küzdeni vele.

Boot lassabb, mert a vezérlőt be kell tölteni - ez kimaradt.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#8324) radi8tor válasza davidsz (#8323) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Boot-ról már írtam: [link] ;)

Én kipróbáltam két éve RAID-et, nem győzőtt meg, inkább beraktam egy másik gépbe az SSD-t, hogy gyorsítja azt. Az új gépembe eleve nagyobbat vettem (256GB)

⭐ Stella

(#8325) brd válasza davidsz (#8317) üzenetére


brd
nagyúr

Ez nekem azért furcsa, mert egy gépben én XP-vel használok egy 830-ast, és nincs lassulás (a TRIM ugye szóba sem jön XP-nél), ezt kapom mindig, csak S-ATA2 van. Ott valami más oka lehetett a lassulásnak.

The only real valuable thing is intuition.

(#8326) davidsz válasza brd (#8325) üzenetére


davidsz
őstag

Ez RAID-ben van?
Mert én RAID0 SSD-ről írtam.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#8327) brd válasza davidsz (#8326) üzenetére


brd
nagyúr

Az tökmindegy, XP-nél sehogy nincsen TRIM.

The only real valuable thing is intuition.

(#8328) davidsz válasza brd (#8327) üzenetére


davidsz
őstag

RAID0 a téma. Az hogy nálad nem lassul az 1 SSD, az nem azt jelenti, hogy a RAID0-ban jó.
Azt hittem hogy próbáltad, de teljesen másról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#8329) brd válasza davidsz (#8328) üzenetére


brd
nagyúr

A meghajtó nem tudja, hogy RAID-ben van-e, vagy nincs, ő csak annyit lát, hogy a vezérlő utasítja, melyik blokkot olvassa be, írja ki.

The only real valuable thing is intuition.

(#8330) bencsikgab


bencsikgab
tag

Sziasztok, egy kérdéssel fordulnék hozzátok.

Szeretném szétbontani a gépem RAID1-be rendezett merevlemezeit 'non-raid'-re, adatvesztés és újraparticionálás nélkül lehetőleg.

fdisk:

http://pastebin.com/LN2QfSQu

mdstat:

http://pastebin.com/fWbs3S22

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

(Szoftveres RAID van alkalmazva, a szerverhez nem férek hozzá fizikailag.)

[ Szerkesztve ]

(#8331) LionElJonson


LionElJonson
csendes tag

Üdv mindenkinek.

Teljes tanácstalanságban vagyok, segítségre lenne szükségem, kifogytam az ötletekből.

A történet a következő:

Volt nekem egy MSI K9N alaplapom, ami alá a következő eszközök tartoztak:

HDD 250 GB Samsung - C: 70GB (rendszer) [néha mint F: jelent meg], E: ~180 GB (programok)
HDD 2 TB Samsung - D: 1.2 TB (adatok), R: ~640 GB SZOFTVERES RAID1
HDD 640 GB WD Green. R: ~640 GB SZOFTVERES RAID1
+1 random dvd író.

A szoftveres RAID1-et Acronissal varázsoltam rá anno, működött szépen és jól.
Windows 7 x64 Ultimate OS futott rajta.
Mind a 4 eszköz SATA csaltakozós.

A fentebb említett alaplap egy héttel ezelőtt elhalálozott, szereztem cseredarabnak egy ABIT KN9 Ultra-t.

És itt kezdődtek a bajok.

Ugyanaz az OS felkerült rá, tisztán a C-re.
Felismerte az E meghajtómat, és az R-et, de az 1.2 TB-os D-ét már nem.
Disk Manager látta a régi partíciókat, a D-re már nem is tudom, írt "Missing"-et, Invalid-ot, Dynamic Disc-et, mindent amit ellehet képzelni. A két R meghajtóra pedig a failed redundancy-val, és szintén Dynamic Disc-kel felelt, de mint egy darab R meghajtót elértem. Volt Reactive Disk lehetőség, ami soha semmit sem csinált.

Acronis-sal megpróbáltam orovolsni a helyzetet Win7 alól; error-t dobott, hogy nem látja a partíciókat, egyiket sem.

Megcseréltem a két meghajtó Sata csatlakozóját, hátha számít melyik van előrébb úgymond, de semmi.

Hiren's Boot CD-ről indítottam egy Mini XP-ét, hogy megnézzem mi történt a D-vel, és láss csodát, az adatok megvoltak, minden működött, csak a tükörnél itt is jelezte a redundancia meg nem létét.
Szintén mint Dynamic Disc mind a kettő, és a 2 TB-osnál, egy 133 MB-os üres partíció a végén.

Az adatokat lementettem a D-ről, biztos ami biztos.

Vissza Win7-ben széttörtem a tükröt a 2 TB-os HDD-ről, minek hatására (csak win 7 alól) eltűnt az R partíció.
Mini XP-ben továbbra is látszódott, mi sem változott.

Mivel a 2 TB-os minden adata levolt mentve, így bátrabban kísérletezgettem a EaseUS Partition Master Home Edition-nel, és a Partition Wizarddal. Olvastam hogy a dynamic disk lehet a probléma, így ezekkel a programokkal megkíséreltem őket Basic-ké konvertálni, de az egyikben ki volt szűrkítve a lehetőség, a másiknál hibát dobott. Ilyenkorra már csak mint egy partíció látszódott. Bad Disk, Dynamic Disk, és Unallocated Partition címkékkel. A Basik-re váltás nem sikerült.

Mini XP alól továbbra is gyönyörűen elérhető volt mind a 2 TB, mind a RAID partíció, mind a D meghajtó.

Miután a biztonság kedvéért a RAID1 tükör 640 GB-os HDD-ét lehúzta az alaplapról, Mini XP alól töröltem a 2 TB mind a 2 partícióját (D, R), majd miután egy restartot igényelt, le is formáztam azt. Lett egy üres 2 TB-os partícióm mini XP alól, NTFS fájlrendszerrel, automatikus szektorméretekkel, ami szemmel láthatólag jól működött.
Bizalommal bebootoltam újra win7-be, hogy így már jónak kell lennie...
És hát nem.Dynamic, Invalid Disk. Semmi partíció. Oké... Win7 alól Convert to basic. Remek, valami történik, előtte figyelmeztetés: hogy a volume használatban van, és erőltetem-e a formázást. Háttérben már mint egy RAW(?) fájlrendszerű partíció megjelnik a drága. ok.
The format did not complete succesfully...
Újra megpróbálom, a már megjelent meghajtót a sajátgép alól formázni.
Nope, semmi. A windows nem tudja formázni.

Az első Win7-es bootolás óta fennálló furcsa jelenség:

BIOS szépen betölt, majd jön a Windows 7 logó, és innentől egy két percnyi várakozás, míg a bejelentkezőképernyőig eljutok. HDD kerregés-t csak a végén hallok.

A kikapcsolás csakugyan feltűnően sokáig tart, vagy egy jó percig, és itt ha jól hallom 3x felpörög, kattan egy halkat valamelyik HDD mielőtt leállna a gép.

Mini XP alól pedig semmi ilyen probléma, minden működik normálisan, egy üres HDD-vel immáron.

Ha jól számolom 3. napja szívok ezzel, és ötletem nincs mi lenne a teendő.
Bios-ban ha a RAID-et bekapcsoltam nem segített, lévén hogy szoftveres volt.
Bios-ban a HDD-ék prioritását hiába állítgattam.
Az hogy 2 GB-os a HDD elvileg nem kéne hogy gond legyen, mert a külső HDD, amire az adatokat mentettem, az is egy 2 GB-os Samsung.

Az alaplaphoz csak vista drivert létezett, de az x64, mivel 4 GB RAM-om van.
A chipset driverek felrakódtak, RAID meghajtót nem telepítettem, mivel szoftveres...

Valaki segítsen ha tud. :(

(#8332) LionElJonson válasza LionElJonson (#8331) üzenetére


LionElJonson
csendes tag

Meh.

Közben Linux alól könnyedén megjavítottam. Pfejj.

Bocs attól, aki ezt az irdatlan szöveget hiába olvassa el :D

(#8333) szelesjanos


szelesjanos
tag

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy nem sikeröl a Win7 64bit telepítése egy SSD-ből álló RAID 0 tömbre.
alaplap: Gigabyte GA-Z77X-UD5
SSD1: OCZ Vertex 3 120GB
SSD2: OCZ Vertex 4 128GB

- Az alplapi BIOS menüben engedélyezem a SATA MODE SELECTION-nál a RAID módot.
/SSD-k az alaplap SATA 0,1 portjára kötve/
- Újraindítás után belépek a RAID BIOSBA és ott létrehozok egy RAID 0 tömböt a két SSD-ből ahol a STRIPED SIZE: 128KB
Itt látszik, hogy létrehozza, állapotnak NORMAL-t jelöl és Bootolhatónak mutatja.
- A Win telepítést pendriveról csinálom, szépen elindul...
- Kéri, hogy tőltsem be a merevlemez eléréséhez szükséges drivert.
- Lemezkezelő driverja betőltve, látja a lemezeket!
- Itt viszont azt írja ki, mikor a RAID tömbre megyek, hogy:
"A Windows nem telepíthető a(z) 3. lemez 1. particiójára."
"Előfordulhat, hogy hardver nem támogatja a rendszerindítást erről a lemezről. Győzödjön meg arról, hogy a lemezvezérlő engedélyezve van a BIOS menüjében." (BIOS verzió: F14)

Innentől semerre...
Mit csinálok rosszul?

Ötletek?

Előre is KÖSZÖNÖM!

www.windydigital.hu

(#8334) ntomtb


ntomtb
tag

Sziasztok!

Ubuntut RAID1-ben telepítve a második lemez leromlott állapotú. Az új lemez hozzáadása paranccsal (mdadm --add...) az sdb2-őt hozzáadva elkezdi a visszaállítást, látszik ez a lemezkezelőben is, szinkronizálódik ekkor, újraindítás után viszont ismét ugyanaz a lemez leromlott állapotban van.
MItől lehet ez?

(#8335) Pali79 válasza ntomtb (#8334) üzenetére


Pali79
aktív tag

Első körben magát a lemezt kéne megnézni. A S.M.A.R.T. adatok elég sokat mondanak. HDSentinel linux változat ingyenes vagy a smartmontools.

(#8336) ntomtb válasza Pali79 (#8335) üzenetére


ntomtb
tag

A HDSentinelt tudtam felrakni, hogyan tudom megnézni a SMART adatokat?

(#8337) Pali79 válasza ntomtb (#8336) üzenetére


Pali79
aktív tag

Terminálból: hdsentinel -r [fájlnév]

Ez egy fájlnév.txt -t fog csinálni amibe minden meghajtó minden adata benne lesz. Oda menti a txt-t amelyik könyvtárból kiadod a parancsot.

[ Szerkesztve ]

(#8338) ntomtb válasza Pali79 (#8337) üzenetére


ntomtb
tag

Mindenhol "OK"-t és "(Always passing)"-ot ír a S.M.A.R.T. résznél.

(#8339) Pali79 válasza ntomtb (#8338) üzenetére


Pali79
aktív tag

Az nem sokat jelent, a szám értékek kellenek. Told fel valahova a txt-t. google doc vagy valami.

(#8340) ntomtb válasza Pali79 (#8339) üzenetére


ntomtb
tag

Itt van.

(#8341) Pali79 válasza ntomtb (#8340) üzenetére


Pali79
aktív tag

Hát nem vagyok nagy szakértő, de szerintem több érték sokkal magasabb a kelleténél. Nálam is hasonló jelenség volt és a sata kábelek cseréje hozta a megoldást.

Mutasd meg a hdsentinel topicban is, ott a sentinel megalkotója majd megmondja a frankót.

(#8342) Jester01 válasza Pali79 (#8341) üzenetére


Jester01
veterán

Például melyik? Mert az összes ami számít, az leginkább nulla. Tulajdonképpen csak a ki-be kapcsolások száma, az üzemidő, a felpörgési idő és a hőmérséklet nem.

Sserintem ezek teljesen egészséges lemezek. A problémát én máshol keresném, például a leállítási folyamatnál (ha jól értem azután esik szét a tömb).

Jester

(#8343) ntomtb válasza Pali79 (#8341) üzenetére


ntomtb
tag

Köszi! Megpróbálom.

(#8344) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Két HD204UI vinyómat szeretném RAID0-ba tenni, de még nem csináltam sose és azt se tudom hogy álljak neki. Az alaplapon beállítottam raid-re, megformáztam mindekettőt, fent van ez az Intel Rapid program is. Induláskor nyomom a Ctrl+I de nem jön elő a menü, a programban sincs létrehozás menü. Nem értem hogy kell létrehozni :S

(#8345) Pista0001 válasza dlaccc (#8344) üzenetére


Pista0001
addikt

Elképzelhető hogy az Asmedia vezérlős SATA3 aljzatra kötötted őket, az meg nem támogatja a RAID-et. Az Intel vezérlő SATA2 aljzataira célszerű kötni mindkettőt (a SATA3-nak csak SSD-hez van értelme).

(#8346) Pttypang


Pttypang
veterán

Sziasztok!

Az első hsz-ben levő raid kezdőknek linkekre nem hoz már be semmit, esetleg máshol fellelhetőek még ezek a logoutos bejegyzések? :F

Everybody lies.

(#8347) Jester01 válasza Pttypang (#8346) üzenetére


Jester01
veterán

Igen.

Jester

(#8348) Pttypang válasza Jester01 (#8347) üzenetére


Pttypang
veterán

Köszönöm :R
Esetleg várható, hogy valamikor majd újra felkerülnek, vagy inkább mentsem le őket, biztos ami biztos? :)

Everybody lies.

(#8349) dchard


dchard
veterán

Én csak megosztanék veletek egy kis tapasztalatot, hátha mással nem fordul elő.

Adott 4db 1TB-os (2 WD, 2 Samu) merevlemez, amiből RAID5-öt csináltam linux softraid-del, rajta egy darab ext 4 partíció volt.

A lényeg annyi, hogy az egyik lemezen szektorhiba miatt 3 szektornyi adat (pár száz kilobyte) reallokálásra került egy teljes SMART teszt során, majd elkezdtem újraszinkronizálni a tömböt, ami sikerült is, de a tömbön lévő ext4 partíciót nem tudtam felcsatolni, mert sérült a filerendszer. Az fsck.ext4 futtatása az okát is megmondta: nagyobb a partíció mérete mint a fizikai lemez (RAID tömb). Újraméreteztem a tömböt 100MB-tal kisebbre, majd az fsck futása sikeres volt igaz jelezte az fsck hogy történtek javítások a filerendszeren. Ezután már föl lehetett csatolni, és használatba venni.

Az eredmény egyetlen sérült file lett a közel 2,5TB-nyi adatból, szóval boldog voltam, a lemezek azóta is hiba nélkül mennek.

A tanulság az, hogy soha ne hozzunk létre pontosan akkora partíciót mint amekkora maga a tömb, mert így járhatunk. Én azóta 2-300MB-tal kisebb partíciót használok. A másik, hogy az ext4 superblockok helyét érdemes kimásolni (akár kinyomtatni, kb. fél oldal), mert rengeteget segíthetnek a helyreállításban. Ugyanez igaz a tömb alapbeálltásaira is.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#8350) Jester01 válasza dchard (#8349) üzenetére


Jester01
veterán

Ott valami más nem stimmelt. Attól, hogy a lemez a tartalékterületre pakol néhány szektort még nem lesz kisebb a mérete. Ráadásul a raid5 tömb egy lemez teljes kiesése után is felcsatolható.

Én még sosem láttam ilyet.

Jester

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.