Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45501) Snoop-y válasza Brian_GT (#45500) üzenetére


Snoop-y
veterán

Jo valasztas a 12-es olcsobban kijon vele mint ha megvenne egy 500-ast. ( mivel tudtommal mar csak azt lehet kapni )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#45502) Brian_GT válasza Snoop-y (#45501) üzenetére


Brian_GT
őstag

Kapható ugyan úgy mindkét típus...külön is nyersen meg bundle packokban is. kb 15ért meg nem szerez hozzá beépítőkeretet meg hdd-t. + szereléssel való vacakolás.

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#45503) Snoop-y válasza Brian_GT (#45502) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nalunk mar csak 12gb-os meg 500-as van ( lehet hogy rendelni kulon lehet valahol de kirakva ez a ket verzio van mindenhol )
Hat nem tudom en nem emlekszem, hogy vacakolnom kellett volna ( annyi kb beepiteni mint mikor regen egy mobil keretbe becsavartal egy HDD-t ) visszateszed es kb 2 reboot utan megvagy.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#45504) Vinyard# válasza Snoop-y (#45501) üzenetére


Vinyard#
aktív tag

Lehet kapni mindkettőt.

Amúgy szerintem is olcsóbban ki lehet jönni egy 12 gigás+külön HDD kombóval. Beépítő keret nem feltétlen szükséges, ha nem vesz hozzá, spórol 2-3 ezret összességében. Persze nem egy nagy különbség, de olcsóbb valamennyivel.

Szerintem ha jelenleg egy 12 gigás modellre van keret, akkor érdemes megvenni azt. Mivel nem minden játék pakolgat több gigát a HDD-re, így amíg nincs pénze egy 2,5"-os HDD-re, nyugodtan játszogathat olyan játékokkal, amelyek nem foglalnak helyet. GoW3 például. PS+ meg tény, hogy nagyon megéri, de ha mondjuk olcsón akar venni használt játékokat, vagy haverja kölcsön tud adni neki egy rakás PS3 játékot, akkor egyáltalán nem biztos, hogy szüksége van a PS+-ra.
Aztán ha meglesz a különbözet az 500 gigás gépre, akkor vesz bele belőle egy HDD-t. Szóval összesséégben a 12 gigás géppel biztosan nem jár rosszabbul...legjobb esetben még jobban is jár vele. Rosszabb esetben vesz egy külső HDD-t és ugyanott van, mintha az 500 gigás gépet vette volna.

(#45505) Vinyard# válasza Brian_GT (#45502) üzenetére


Vinyard#
aktív tag

11-ért már vesz HDD-t, jobb helyen a keret sem drágább 2900 forintnál. De ha nem szándékozik ide-oda hajigálni a gépét, akkor fölösleges a keret hozzá. Ki lehet "tömni" a winyó alatt, meg fölött valamivel a réseket, hogy ne mozoghasson a cucc. Nyilván ha szállítja a gépet, akkor addig kiveszi a winyót és kész. Én nem vettem keretet hozzá, szerintem sima pénzlehúzás.

A "szerelés" meg tényleg kb 1 perc alatt megvan. Nem is lehet szerelésnek hívni szerintem, ez egy túlkvalifikált szó a procedúrára. :)

(#45506) Snoop-y válasza Vinyard# (#45504) üzenetére


Snoop-y
veterán

Bocsanat en fogalmaztam erthetetlenul. En arra gondoltam, hogy ha HDD verziot vesz akkor abbol mar csak az 500-ast tudja venni. 12gb-os az letezik mindenhol :R

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#45507) Vinyard# válasza Snoop-y (#45506) üzenetére


Vinyard#
aktív tag

Hmm...nálunk volt egyébként valaha 250 gigás verzió? Én azt olvastam amikor gépet vettem, hogy az csak USA-ban, vagy Japánban volt...vagy nemtom hol, de Európába 500-as, meg 12 gigás gépek kerültek csak. Persze lehet rosszul emlékszem.

(#45508) Dancii


Dancii
csendes tag

Sziasztok!

Egyik haverom beszerzett valahonnan egy GOW: Ascensiont és nem működik neki a Redeem kódja :(
Mi lehet ennek az oka?

I'm no hero..never was..never will be..I'm just an old killer.. (Solid Snake)

(#45509) Snoop-y válasza Dancii (#45508) üzenetére


Snoop-y
veterán

A beszerzett valahonnan mit jelent? Hasznalt vagy uj?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#45510) dilipok válasza Dancii (#45508) üzenetére


dilipok
veterán

na ez jo :C Ha boltba vette ujonnan, akkor reklamalhat a boltnal, ha hasznaltan, akkor meg vehet pass-t a PSN-en.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#45511) Dancii válasza Snoop-y (#45509) üzenetére


Dancii
csendes tag

Ha minden igaz akkor új, legalábbis úgy fogalmazott, hogy "mit kell tenni, hagy egy zsír új játékhoz nem működik a Redeem kód"..

Azt írta még, hogy "God of war Ascensionhoz a PS plus hozzáférés nem megy".
Mit adna neki amúgy az a Redeem kód? GOW-ban nem igazán vagyok otthon.

I'm no hero..never was..never will be..I'm just an old killer.. (Solid Snake)

(#45512) Snoop-y válasza Dancii (#45511) üzenetére


Snoop-y
veterán

Attol fugg melyik verzio. A Normal Ascension a multiplayer opciokat engedelyezi.
A collector editionhez megkapod majd az osszes kiadott DLC-t is plusz szinteket Multiban ilyesmik.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#45513) Dancii válasza Snoop-y (#45512) üzenetére


Dancii
csendes tag

Passz, de utánaérdeklődöm tőle :)
Amúgy nemtudom, milyen nyelvű/régiójú accountja van SEN-en, de attól lehet para, ha mondjuk nem UK hanem magyar?

I'm no hero..never was..never will be..I'm just an old killer.. (Solid Snake)

(#45514) dani3l válasza Dancii (#45511) üzenetére


dani3l
őstag

"Azt írta még, hogy "God of war Ascensionhoz a PS plus hozzáférés nem megy""

Ez akkor lehet, hogy nem is a jatekhoz van, nem? Valamelyik jatekhoz szokott jarni egy honap ingyenes PS+ tagsag, nem lehet, hogy arra gondolt? Azt meg szerintem a storeban kell bevaltani valahogy, de ez gondolom le van irva a tokon belül..

(Pont tegnap lattam egy Resistance 3 essentialst, amihez volt egy honap, ezert jutott eszembe..)

(#45515) agemate válasza Vinyard# (#45504) üzenetére


agemate
addikt

Ha jól értem, notebook méretű, 2.5"-es HDD-t lehet beépíteni. Ez nem gond, sokat bütyköltem asztali gépeket, szerintem boldogulni fogok. :) USB-s külső HDD-vel is boldogul a masina?
Egyébként itt 48k a gép, nem rossz érte szerintem.

(#45516) MajaG


MajaG
senior tag

Tényleg új géphez van legalább 1 hónapnyi psn+? mint Xbox360-nál? Ki se bontottam a gép zacskóját, amibe a prospik vannak. :D Ha van benne, akkor kibontom. :))

(#45517) Snoop-y válasza agemate (#45515) üzenetére


Snoop-y
veterán

Boldogul de csak backupot tudsz csinalni vele vagyis erdemben nem lehet hasznalni ( pl jatekot nem telepithetsz vagy futtathatsz rola ) Szoval HDD-t upgradeljel. ( es ne sajnald azt a 3K-t a beepito keretre )
Masik meg, hogy ne 7200-as HDD-t rakjal bele mert az novelheti a tulmelegedesi eselyet a gepnek.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#45518) vekk200


vekk200
tag

Hát meglett az első ps3 am igaz nem az új lett hanem a régebbi nagy házas 40 Gb os meglátjuk hogy bírja és mire jutok vele..egészen más rajta játszani az egyszer biztos el leszek vele úgy érzem :)

(#45519) Dancii válasza dani3l (#45514) üzenetére


Dancii
csendes tag

Ott a pont nálad mester: valóban nem a játék Redeem kódját akarta beváltani, hanem járt hozzá egy 1hónapos ingyen PS Plus, na azt..
Akkor végülis lehet nem jó helyen próbálta?

I'm no hero..never was..never will be..I'm just an old killer.. (Solid Snake)

(#45520) Brian_GT válasza Dancii (#45519) üzenetére


Brian_GT
őstag

Plus szolgáltatás kódját, a ps3 menüjében tudja beváltani. kikeresi az account management-nél a redeem code-t és oda beírja. Ha jó a kód kiírja neki, hogy köszönik a vásárlást sikerült az aktiválás és már ott is az avatarja mellett a sárga + jel.

Ha nem fogadja el akkor vagy már nem él az a kód valamiért, akkor reklamálni kell...vagy régióhoz kötött a plus kód és akkor olyan régiós profillal kell aktiválni amihez jár. Értsd US plus akkor US acc, ha Japán Plus akkor Japán...ha Hun akkor Hun...ha angol plus akkor UK profil.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#45521) agemate válasza Snoop-y (#45517) üzenetére


agemate
addikt

Van itthon egy 5400rpm-es 320GB-os WD lemez. Egy láma kérdés következik: a monitoromon van HDMI interfész (Samsung 2494HS), működni fog vele a gép ugyanúgy, mintha HDTV-re kötném?

(#45522) dani3l válasza agemate (#45521) üzenetére


dani3l
őstag

Igen.

(#45523) Dancii


Dancii
csendes tag

Hát sajna nem jó :( Ebay-ről vette a játékot, az elaónak volt vagy 200db eladó belőle..de lehet akkor a kóddal berántották :(
Mindegy, azért köszi a segítséget mindenkinek :)

I'm no hero..never was..never will be..I'm just an old killer.. (Solid Snake)

(#45524) agemate válasza dani3l (#45522) üzenetére


agemate
addikt

A HDCP kifejezés kicsit összezavart. A monitor specifikációja szerint HDCP-t csak DVI-on keresztül támogat :F

[ Szerkesztve ]

(#45525) MasterMark válasza agemate (#45524) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor HDMI-DVI átalakítóval kötöd rá, de egyébként nem hiszem, hogy csak a DVI támogatná a HDCP-t.

Switch Tax

(#45526) dani3l válasza agemate (#45524) üzenetére


dani3l
őstag

Igen, a HDCP a lenyeg, de eleg fura lenne, ha DVI-n tamogatja, HDMI-n meg nem, szerintem csak siman eliras..
Ha megsem, akkor ahogy MasterMark irja, egy DVI-HDMI atalakito kell es kesz.

(#45527) Tegla80 válasza Dancii (#45523) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
valaki már írta és sztem is ez van,h nem a megfelelő accon próbáljátok.
Angol accal al csinálta ugye??(magyaron tuti nem megy)

Sony® & PlayStation®

(#45528) tunkiih


tunkiih
őstag

sziasztok. elég furcsa problémám van. van egy tökéletesen működő ps3 slimem. bizonyos helyzetekben, töltések közben a fényerő lecsökken kb. a felére, utána vissza jön. konkrétan játék közben természetesen nem de például a gran turismo 5nél is a földgömb intro eleinte nem max fényerőn van majd kivillan, de ezt zavarónak tartom, feleslegesnek.. hdmi-n vagyok nem lehet valahogy kikapcsolni ezt? kivan kapcsolva a képernyő kimélő, nincs szükségem fényerő csökkentésre sehol sem, semmikor.. :D

[ Szerkesztve ]

(#45529) dilipok válasza tunkiih (#45528) üzenetére


dilipok
veterán

ez inkabb tv "feature"-nek tunik nekem. Legalabbis meg csak hasonlot sem tapasztaltam meg soha.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#45530) tunkiih válasza dilipok (#45529) üzenetére


tunkiih
őstag

sokáig volt xbox 360-am, de ott nem volt ilyen.. probálok állitgatni a dolgokon. régen volt már egy fat ps3 gépem, ott is volt ilyen. akkor nézelődök a tv-ben, meg a beállitásokban is.. :D

[ Szerkesztve ]

(#45531) dilipok válasza tunkiih (#45530) üzenetére


dilipok
veterán

Ha a regivel is volt ilyen, akkor meg nem tudom. Mindjart jon mas is es elmondja, hogy o tapasztalt-e mar ilyet, de nekem nem remlik (vagy csak nem tunt volna fel :F )

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#45532) raziel01 válasza tunkiih (#45528) üzenetére


raziel01
veterán

Nem a dinamikus kontrasztállítást kéne kikapcsolni a TV-ben?

(#45533) tunkiih válasza dilipok (#45531) üzenetére


tunkiih
őstag

a régivel is megoldottam valahogy.. :D beállitottam ujra a dolgokat a ps-en, a tv-n is.. eddig nem jött még elő! :D

[ Szerkesztve ]

(#45534) semetka válasza raziel01 (#45532) üzenetére


semetka
őstag

Jól mondja a kolléga.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#45535) ldave


ldave
félisten

A Slime draws near! Command?

(#45536) #79125504 válasza ldave (#45535) üzenetére


#79125504
törölt tag

minden héten új játékok lesznek a palettán ?

(#45537) raziel01


raziel01
veterán

Your exclusive 30 day free PlayStation Plus voucher
FT43-NENC-2G8F

(#45538) ldave


ldave
félisten

Nemrég volt szó a Sony Pulse PS3 headset-ről, most olvasom, hogy a Sony megerősítette, hogy működni fog PS4-el is.

Ami számomra nem világos, hogy ez csak a hivatalos Sony headsetekre igaz, vagy minden másra is. Arra viszont kitér, hogy ez a fenti állítás csak a vezeték nélküli headsetekre igaz.

A Slime draws near! Command?

(#45539) d.véderjoe


d.véderjoe
tag

Kedves Szakértők!
Hogyan lehet az, hogy szinte az összes demo eltűnt a 320-as Slim-ből?
Lemezről játszottam a FIFA 13-al, kiléptem és már csak 1 demo volt a játékok menüben, előtte kb. 10.
(Nem akkora gond, de most mintha a net-ről is lassabban töltené le a GT6 demóját... :( )
A HDD-t hogyan, ill. mivel tudom ellenőrizni?
Köszönöm a válaszokat!

(#45540) Brian_GT válasza d.véderjoe (#45539) üzenetére


Brian_GT
őstag

Háááát ez jó kérdés, én passzolom, mert ha még véletlenül, bár azt sem értem, hogy lehetne véletlenül accot váltasz, a letöltött tartalmakhoz,játékokhoz minden profil hozzáfér és látszik.
Érdekes...

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#45541) Tegla80 válasza Brian_GT (#45540) üzenetére


Tegla80
addikt

Vegstadiumos sztem a hdd,es hamarosan kinyiffan.
En mentenem a menteseim es kezdenem keresni az utodot.

Sony® & PlayStation®

(#45542) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziaasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy mi a baj a Slim 120 Gb-tal? Bármint láttam egy hirdetést: [link]
Mivel én is ilyen konzolt készülök venni ezért számomra fontos lenne az info. (Vagy csak az a baj, hogy nem futtat PS2 játékokat?)
Köszi. :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#45543) nokia párti válasza NandorHUN (#45542) üzenetére


nokia párti
őstag

Gondolom az a baj vele, hogy az volt a legelső széria a Slim-ből, így a legnagyobb jóindulattal is minimum 3-3,5 éves gépekről van szó. Egyébként nem volt semmi komolyabb baj a 120 GB-os Slimekkel, kapásból tudok mondani 2 db-ot, ami az ismerőseim-nél van, és már elmúltak 3 évesek, de még mindig működnek, ettől függetlenül nagy eséllyel futsz bele használtan már, egy széthajtott öreg gépbe, ha ilyet veszel.

(#45544) NandorHUN válasza nokia párti (#45543) üzenetére


NandorHUN
addikt

Értem, csak azt furcsáltam hogy pont ezt a gépet emeli ki, amikor vannak ennél öregebb Slimek is.
Konzolboltból veszem, ahol több Slim között tudok majd válogatni, esetleg arról van tippetek, hogy tudom kiválasztani a "legfiatalabbat" (ami fontos nekem - ezek alapján - , hogy fiatal legyen és downgradelhető.

(Bár azt még minig furcsállom, hogy pont a 120Gbos Slimet emeli ki, amikor vannak ennél öregebb PS3-ak is pl. FAT)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#45545) nokia párti válasza NandorHUN (#45544) üzenetére


nokia párti
őstag

Itt van egy táblázat ebből tudsz informálódni:
[link]
A legújabb Slimek a táblázat szerint: CECH-30xxA,CECH-30xxB,(egyébként nekem is volt utóbbi) ezek a gépek 2011 Júliusában jelentek meg, tehát a legöregebb is maximum 2 éves lehet. Ha mindenképp Slimet akarsz, én erősen ajánlom neked, hogy ezek közül válassz.
Ami még fontos: A gép alján van egy nagy matrica, azon rajta van a gép szériaszáma így be tutod azonnal azonosítani, hogy melyik szériába való az adott gép.

Ja és igen: Megbontott, szétszedett gépet ne vegyél, még ha boltból vennéd akkor se.

[ Szerkesztve ]

(#45546) NandorHUN válasza nokia párti (#45545) üzenetére


NandorHUN
addikt

Miért, ennyire hajlamosak meghibásodásra? Én sokmindent vettem már használtan, CPUt GPUt, Xboxot is, de még sehol nem hibásodott meg semmim.... PS3 ennyire rizikós?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#45547) Mister_X válasza NandorHUN (#45544) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Remélem nem a Konzolok Szervize az a bolt...

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#45548) nokia párti válasza NandorHUN (#45546) üzenetére


nokia párti
őstag

Igen eléggé az. Az a legnagyobb baj ezzel a használt gép vásárlással, hogy nem tudhatod ,hogy, hogy használhatta az előző gazdája. Lehet az is, hogy odafigyelt a a gépére, nem játszott vele 40 fokban törölközőbe csavarva, és tisztán tartotta a masinát és annak környezetét is. Azonban az is megeshet, hogy kifogsz egy agyonhajtott, hőségben, napi 24 órát ment gépet. Nem tudhatod mi lesz, mert nem látsz bele a gép belsejébe. A gyenge szar ólommentes forrasztások, és a hardveres felépítése a PS3 ak-nak pedig egyáltalán nem garantálják a hosszú élettartamot. Ráadásul, ha nem tartják őket megfelelően karban, és nem megfelelően használják, még hamarabb elpukkannak.
Az most egy dolog, hogy rendeltetésszerűen használjuk a gépet, de nem árt betartani pár aranyszabályt.

Kivételek persze mindig vannak. Lásd: Dm-Fan topiktárs 40 GB-os gépét, ha jól tudom neki már több, mint 5 éve megy hibátlanul. Kész csoda egyébként szerintem. Az én CEHG04-es FAT gépem pedig 2007 végén lett vásárolva a blokk szerint, és még mindig megy hibátlanul. (pedig a neten sok embernél elpukkant olvasófej hibával ez a modell) Na mondjuk az előző tulaj elég keveset használta, ez tény. Ha el fog pukkanni, már pedig egyszer el fog, biztos nem fogom újonnan megvenni az új Super Slim-et 50-60 ezer FT-ért.

[ Szerkesztve ]

(#45549) tunkiih válasza NandorHUN (#45542) üzenetére


tunkiih
őstag

üdv. énis ilyet használok, tökéletesen működik .. :) jók a hőmérsékletek is.. szinte alig emelkednek meg terhelés alatt.. és a gép se lesz porszivó hangú. ha nagyon tartasz, akkor szervizek foglalkoznak kitakaritással, ujra pasztázással... de szerintem slimtől felfele már nem kell aggódni, fat gépet viszont ne vegyél mostmár.. :)
egyébként jól mondja nokia párti. nem mindegy bevolt tolva 1 szekrény hátuljába 0 hellyel, vagy szellős helyen volt... de szerintem abszolut nincs probéma ezekkel a gépekkel.. a gpu 65 nm-es még a cech 20-as szériákban. de tökéletesen birják már annyira, hogy ne kelljen tartani normál használat mellett.. szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#45550) Zigur válasza NandorHUN (#45542) üzenetére


Zigur
senior tag

Egy 120GB-os első szériás slim-em van, eddig semmilyen gondom nem volt vele, és amennyire tudom nincs a szériával gond. Lehet nyűgös valami okból a CFW rajta, az a baja fickónak.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.