Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45851) DM-Fan válasza #79125504 (#45850) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Eleve azzal lett volna érdemes kezdeni, hogy érts is valamit a másik 2 részből.

Get Moded!

(#45852) Dancii válasza Darth_Revan (#45834) üzenetére


Dancii
csendes tag

Hát igen, a Toki no Towa hamar megunható.. van benne egyediség, de a grafikára adhattak volna még egy kicsit..
Én most még elvagyok a Ni No Kuni-val..meg várom a Lightning Returns-t és az új Atelier-t :)

I'm no hero..never was..never will be..I'm just an old killer.. (Solid Snake)

(#45853) dilipok válasza d.véderjoe (#45849) üzenetére


dilipok
veterán

linkelj mar valami peldat, hogy mit is akarsz.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#45854) Dancii válasza Dancii (#45852) üzenetére


Dancii
csendes tag

Darth_Revan:

Esetleg ezekre kukkants még rá: Ar Tonelico, Rune Factory, Hyperdimension Neptunia, Tales of Graces f :)

I'm no hero..never was..never will be..I'm just an old killer.. (Solid Snake)

(#45855) ldave válasza Dancii (#45852) üzenetére


ldave
félisten

Jön hamarosan a Tales of Xillia, sose játszottam még Tales játékkal, de erre kíváncsi vagyok.

Nekem a Ni No Kuni picit csalódás volt, de lehet csak mert túl sokat vártam tőle.

A Slime draws near! Command?

(#45856) d.véderjoe válasza dilipok (#45853) üzenetére


d.véderjoe
tag

ime

(#45857) dilipok válasza d.véderjoe (#45856) üzenetére


dilipok
veterán

Ahha, na ilyet meg nem vettem :DDD Sot meg csak nem is nagyon lattam, bar ertem mi lenne az ertelme.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#45858) KERiii


KERiii
tag

Sziasztok!

Bf3 multiplayer grafikája másnál is kicsit csúnyácska?

Nekem valahogy fura, mintha pc low-medium grafikán játszanék vele. Esetleg a konzolon a display settingsbe vagy a games settingsbe lehet rajta javítani? Milyen beállításokat lenne érdemes használni?

(#45859) DM-Fan válasza KERiii (#45858) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Ezt tudja a PS3, nem tudsz rajta javítani. PC-n kategóriákkal szebb a BF3 (is).

Get Moded!

(#45860) Mister_X válasza KERiii (#45858) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ez ilyen. Nyílván egy Core i5-öss procival meg Radeon 7850-nel felszerelt gépen szebben mutat a játék, de ez egy hét éves hardver.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#45861) A`rpi válasza KERiii (#45858) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Tv-n vedd le a képélességet, így picit mosottabb lesz a kép de szerintem jobb!

(#45862) DM-Fan válasza A`rpi (#45861) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

A mai TV-ken eleve nem is ildomos élesítést beállítani, mert a HD-anyagoknál értelmezhetetlen a jelenléte. Az élesítés az analóg korszakban volt használatos, ott volt létjogosultsága. A mai TV-ken, HD-anyagokhoz 0-ra kell állítani - kivételt csak azon modellek jelentenek, amelyek a 0 értéken mosnak, de ez ritka.

Get Moded!

(#45863) tunkiih válasza #79125504 (#45850) üzenetére


tunkiih
őstag

szerintem mindegyik uc-t megéri, sorrendet nem nézve is.. de kinek mi.. :)

(#45864) KERiii válasza A`rpi (#45861) üzenetére


KERiii
tag

Dell U2312HM monitoron játszom, be is van kalibrálva, lehet a ps-en valami beállítás nincs meg amivel jobb lenne.

(#45865) DM-Fan válasza KERiii (#45864) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nincs ilyen beállítás, hidd el. Ez ilyen, ennyit tud.

Get Moded!

(#45866) KERiii válasza DM-Fan (#45865) üzenetére


KERiii
tag

okés, akkor majd megszokom, csak fura volt pc után :D

(#45867) DM-Fan válasza KERiii (#45866) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Ha PC-hez van szokva a szemed, akkor ezzel minden címnél szembesülni fogsz. Sokkal inkább a PS4 megvétele ajánlott egy középszintű PC birtoklása után.

Get Moded!

(#45868) james001 válasza d.véderjoe (#45856) üzenetére


james001
veterán

Nézz szét magyar konzolboltokban pl. konzolokszervize, gameshop, gamestore, console corner stb.stb. hátha van. Ha meg már megnézted mind akkor ez van,itthon nem nagyon fogsz találni :D

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#45869) supercow válasza d.véderjoe (#45856) üzenetére


supercow
őstag

Én a dx.com-ról rendeltem, itthon talán a vaterán.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#45870) RohamDroid


RohamDroid
aktív tag

Sziasztok érdekelne hogy last of us-ból lehet e szerezni ilyen promó kiadást mert engem maga a játék érdekelne csak a doboz meg ilyenek hidegen hagynak.. :)

Üdv.: Csaba

(#45871) nokia párti


nokia párti
őstag

Nektek nem szokott lefagyni/újraindulni a gép a Last of us, alatt? Tegnap, vagyis ma hajnalban kezdtem el vele játszani, 2X újraindította a gépet, 1X pedig az XMB-ben fagyott le úgy, hogy nem reagált semmire sem a gép.
Komolyan kérdezem szerintetek mégis mennyire használhatja ki a játék a PS3 "erejét" ? Szándékosan, fennt maradtam hajnalig, (mert most ráértem), hogy tudjak vele játszani, mert sejtettem, hogy grafikailag elég számításigényes játékról lehet szó. Ránéztem a köpönyegre 25 fok mutatott, ajtó-ablak nyitva volt, aztán bekapcsoltam a gépet.
Vártam szokásomhoz híven 15 percet az XMB-ben addig is hadd melegedjen fel a gép,( és így is csökkenjen a gyors hőtágulás) aztán lemezt beraktam, és izzítottam a játékot. Kb.15 perc játék után bekapcsolt porszivó módba a hűtés, tehát jóval hangosabb volt a kelleténél, mondom a jó kurv* anyádat. Aztán vártam még visszakapcsol a ventilátor fordulatszáma, addig felállítottam a gépet, és közelebb húztam az asztalt amin van a PS3 az ablakhoz, és kinyitottam csutkára az ablakot is. Játékot újra elindítom abban a hitben, hogy most már hátha, nem kapcsol fel a hűtés porszívó módba, úgy kb. 40-50 perc után, ismét porszívó mód activated.
Hihetetlen mondom, ilyen nincs bammeg. Most komolyan 100%-on pörög a gép alatta vagy mi a franc?
Tényleg gyönyörűen kidolgozott a játék, de kövezzetek meg érte szerintem egy Uncharted 2 is simán hozza ezt a szintet. (tudom a hardver erősen korlátoz) Lehet, hogy a Last of us, még az Unchartedek-nél is jobban megdolgoztatja a gépet, szerintetek van ebbe valami? Mert azért az Uncharted 2-3 alatt ezt nem csinálta, hogy bekapcsolt porszívóba 24-25 fok és nyitott ablak mellett. 2 hónapja lett újrapasztázva MX4-el a gép, egyébként tényleg nem volt nagyon jellemző ez a porszívós faszsága, még a God of war 3 és az Uncharted 2-3 alatt sem.

Bocs mindenkitől, hogy regényt írtam erről, meg, hogy ennyit agyalok ezen, de nem szeretném, hogy ez miatt pukkanjon el a jó kis 40 GB FAT szörnyem.

[ Szerkesztve ]

(#45872) RohamDroid válasza nokia párti (#45871) üzenetére


RohamDroid
aktív tag

Nekem hamar melegszik a gép (60 gb fat kártya olvasós változat) Kint a fűmenüben kb 20 perc mulva magától bekapcsol a hűtés aztán játék közben 30 perc után ( MW2 Multiplayer ) Hangosabbá válik.
De god of war 3 alatt ugyan ez a szisztéma első emelés 15 perc után aztán van hogy még hangosabb lesz gondolom az a 100 hűtés. Én most amióta meleg van sajnos be se kapcsoltam a gépet.... :O

Üdv.: Csaba

(#45873) nokia párti válasza RohamDroid (#45872) üzenetére


nokia párti
őstag

"Én most amióta meleg van sajnos be se kapcsoltam a gépet.... :O"
Nagyon jól tetted. Az első és második generációs gépekben, (beleértve a tiedet is) a CELL és az RSX is 90nm, tehát melegednek mint állat, viszont a hűtésük is nagyon komolyan össze van rakva cserébe. MW2-vel meg minek kínzod azt a jó kis masinát ? :( Sokkal jobbat érdemel az a gép.

Mondjuk azt simán megértem, ha egy 30 fokos magas páratartalmú szobában magas fordulatszámon dolgozik a ventilátor egy számításigényes játék alatt, de egy 24-25 fokos jól szellőző helyen már szerintem ezt nem kéne csinálnia.(Lásd nálam)

[ Szerkesztve ]

(#45874) RohamDroid válasza nokia párti (#45873) üzenetére


RohamDroid
aktív tag

Nekem jó helyen van a gép mondhatni kereszt szellőzésben van pont. Tehát jó helyen van. Plusz ventillátorral segítem a gép hűtését ami eltávolítja a gép mögött esetlegesen felgyülemlő meleg levegőt.

Azért kínzom ezzel a game-el a gépet mert ezt szeretem. Biztos neked is van olyan játékod ami nekem 1 ftot sem érne :D .

Üdv.: Csaba

(#45875) #79125504


#79125504
törölt tag

Ha már a hűtésről beszélünk nekem például UC2-nél volt ,hogy jó másfél óra után kapcsolt nagyobb fokozatra a venti. Bár ez a nagy meleg is közrejátszik szerintem :DDD

(#45876) Mister_X válasza RohamDroid (#45870) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hogyne lehetne, csak keresni kell.

Más: már úton vagyok a KSz-be, huhuhú.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#45877) james001 válasza Mister_X (#45876) üzenetére


james001
veterán

Bézbóz ütőt viszel ugye? ;]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#45878) Mister_X válasza james001 (#45877) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Mé' vipera már nem is jó? Cöh :((( T minus 20

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#45879) Brian_GT válasza Mister_X (#45878) üzenetére


Brian_GT
őstag

Attól függ melyik fajta :DD Kacskaringós gyorsan mászós féle nem, mert az mar :)

Amúgy nyomon követem a KSZ-el való ,,párkapcsolatodat" :D én is, csak most 4 napig nem voltam nagyon gép előtt. Végülis mikor írtad nem csörgött az órád és majd másnap...az azóta nem jött össze és most lesz a ,,másnap"? Mert akkor mesélj majd.

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#45880) james001 válasza Mister_X (#45878) üzenetére


james001
veterán

Á dehogy az már kiment a divatból. ;] Vagy akkor már bézbóz+vipera,hatásos úgy is :D
Amúgy hajrá :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#45881) DM-Fan válasza nokia párti (#45871) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Tegnap is játszottam a Last of Us-szal, nálam klíma van, állandó 23-24 fok, semmi baja a gépnek, soha nem fagyott még a Last of Us, pedig már másodszor érek a végére, tehát uszkve 30 játékórám már simán benne van. De ugye hozzá kell venni, hogy nálam a PS3 rendszeresen karban van tartva, már kétszer újrakentem az elmúlt 2 év alatt. Ettől függetlenül nálam is magasabb ventillátor-fokozatba vált a gép, ez teljesen természetes. Nem fúj forró levegőt, kellemesen langyosat és az alja is csak mérsékelten meleg (nálam állított helyzetben megy a FAT már vagy 2 éve, így jobban körüljárja a levegő).

A játék a gép erejét egyébként meglehetősen kihasználja, nem sok tartaléka marad a PS3-nak (itt-ott konkrétan semmi, mert a durván akciódús jeleneteknél esik az FPS-szám is).

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#45882) nokia párti válasza DM-Fan (#45881) üzenetére


nokia párti
őstag

Akkor a hiba biztos az én készülékemben van.

(#45883) MajaG


MajaG
senior tag

Nekem a Super Slimem mindig hangos Unchartedok alatt. A levegő is inkább forró ami kijön belőle, de ilyen időben nem is csodálkozom. Ennek a SS-nek nem valami jó a hűtése, az xbox360 slimem, sokkal halkabb és hűvösebb. Hangra ezt a régi Xbox Fathez tudnám hasonlítani. A szobában van kb. 30-35 fok napközben. Fagyni nem fagy. Szellőzése van.

Csakhogy minden géphez legyen hőmérsékleti/fagyási tapasztalat.

ui.: 1080P-re van állítva a felbontás, gt6 demó akadozik cockpit nézetben rendesen, 720p-ben nem annyira.
Illetve az f1 2012 is sokszor akad, random. Nemtom a melegedés miatt-e. Xbox verzió nem nyom ilyen framedroppokat.

[ Szerkesztve ]

(#45884) RohamDroid válasza Mister_X (#45876) üzenetére


RohamDroid
aktív tag

Akkor alaposan keresgélek :D De ha valaki lát szóljon !! Sok sikert a konzolszervízben !!

Üdv.: Csaba

(#45885) Mister_X válasza RohamDroid (#45884) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Halkan megjegyzem, hogy nekem speciel van egy, de nem eladó ;)

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#45886) Shadowfax válasza MajaG (#45883) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ennek a SS-nek nem valami jó a hűtése,
Akkor ezt máris cáfolnám. A szobában jelenleg 32 fok van, mégsem hallom a Superslim ventijét... Bezzeg a régi fatom már süvítene, mint a szél. :)

(#45887) MajaG válasza Shadowfax (#45886) üzenetére


MajaG
senior tag

Én xboxhoz hasonlítottam. Ez az első saját ps3-am. Kölcsönbe slim volt nálam júniusban, szintén a kánikulás héten. Az halkabb volt.

(#45888) akos90


akos90
tag

Én ilyen melegbe inkább leporoltam a jó öreg ps2 slim-em és retrozok rajta. God of war első részével. :P Még a slim hűtése is szépen pörög ilyen melegbe. (27 C° fok van a szobába) Ettől függetlenül ps3 folyamatos portalanításba vesz részt + hébe-hóba barátnőmmel little big planet 2-őt nyomjuk coop-ba :DDD , de ott nem jön be a turbina effektus.

(#45889) nokia párti válasza akos90 (#45888) üzenetére


nokia párti
őstag

Neked is CECHG04 40 GB FAT van ugye?

(#45890) akos90 válasza nokia párti (#45889) üzenetére


akos90
tag

Igen CechG04

(#45891) nokia párti válasza akos90 (#45890) üzenetére


nokia párti
őstag

Akkor típustársak vagyunk. :C :R

(#45892) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Nos, a KonzolokSzervize korrekt volt. Séta közben nem nagyon tudok írni, otthon majd mondom mi volt.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#45893) MajaG válasza Mister_X (#45892) üzenetére


MajaG
senior tag

Lehet olvassák a fórumot, és nem akartak népharag fikázást. :D

(#45894) Mister_X válasza MajaG (#45893) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem, nem olvassák, legalábbis akivel lerendeztem a dolgot, nem ő nem.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#45895) Brian_GT válasza Mister_X (#45894) üzenetére


Brian_GT
őstag

Ok várjuk a fejleményeket. Lehet kifogtál egy értelmes arcot végre.... vagy a nagy meleg tett valamit :)

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#45896) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Nos,

Lelkiekben fel voltam készülve area, hogy itt most csőbe húznak vagy valami. Fejben tartottam a szövegem, elhatároztam, hogy nem kerülök ki innen vesztesen. De élőben ez egész más. Itt midig azt olvasom, hogy nem megbízhatóak, kóklány munkát végeznek, stb. Nos, amikor bemegyek, mindig más lesz a hangulat - nem csak az, hogy ez már "éles", hanem megnyugtatóbb. Az eladók és a szervizesek tök jó arcok, el lehet velük dumálni, nem köntörfalaznak. Ugye a legtöbbet azzal a sráccal beszélgettem, aki felvette a gépem is (mindkétszer ő volt). Átbeszéltük, hogy mi lett végül a gép pontos baja és ezt nem csak józan ésszel, hanem egy kicsit magasabb kémiai és fizikai alapokkal tudtam megérteni.

Nem tereltek, nem kellett nekem rávezetnem őket semmire, egyből beismerték, hogy hibáztak - a vizes gépek többsége alapból menthetetlen, mert a nyák belsejét is eloxidálhatja. Ez történt az én esetemben is. Hiába kezelték a felületi hibkat, cserélték ki a chipeket, a víz elmarta a nyák belsejét is. Emiatt kaphatott az RSX magasabb feszültséget a kelletténél és lett klasszikus YLOD-os is a gép. Ez azért tartott ennyi ideg, mert volt egy költözés is és a PS3-as szervizesük lassan végzi a dolgát, max. napi 3-4 konzollal végez.

Eljutottunk addig a pontig, hogy természetesen visszafizetik a javítás árát. Meglepődtem, mert azt hittem ezt nekem kell kiharcolnom. Emellett engedményt (majdnem 20%) adtak 320-as Slim gépekre. Még jobban meglepődtem. Amikor elkezdtem hangosan gondolkodni, hogy akkor mennyit kereshetek a 40-es maradványain (táp, olvasófej, sixaxis, stb), akkor mondták, hogy be is számítják alkatrésznek. Először mondtak egy 10.000Ft-ot. Elkerekedett a szemem. Aztán megkérdeztem, hogy 160-as vinyóval vagy anélkül? Avval 15.000... Egy halott gépért, aminek csak az alkatrészeit tudják felhasználni. Ezt mindezt elsősorban a nagyon kemény várakozási idő miatt, mert ugye úgy kérdeztem rá egy hétfőn (amikor kapták a javítási megbízást), hogy kész lesz-e a jövő hét végéig, mert sürgős lenne a tesztelések miatt. A válasz "Persze, sőt, még ezen a héten" volt. Vissza a jelenbe. A végén elég csekély összeget kellett volna csak letennem. Már ez sokkal, de sokkal több volt, mint korrekt, de ekkor ért egy szerencse (bár lehet nem emiatt lett a vége ilyen pozitív): tartanak bent 2-3 tesztelt Slimet mindig. Nos, ezeket a megegyezés alatt megvették. Így mondta a srác, hogy akkor holnap jöjjek vissza és akkor nem kell fizetni a gépért, azaz elengedték azt az összeget. :Y

Holnap meló után megyek átvenni a 320GB-os Slimemet. Összesen 40.000Ft-omba és két hónapnyi várakozásba került. A másik szervizes srác mondta, hogy ad egy PS3 Fat házat is (van ott egy pár), ha már HTPC-t akartam építeni. Holnap még segítenek felvenni a kapcsolatot a Sonyval, hogy deaktiváltassam a profilomról a régi gépet (hivatalosan is halottnak lesz nyilvánítva a kicsike).

:Y :C

Összefoglalva: hibáztak, nagyon sokat kellett várnom, ez nekik kellemetlen és így cirka 3 óra egyezkedés után egy 1:1 csere lett.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#45897) DM-Fan válasza Mister_X (#45896) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Sosem értettem a KonzolokSzervizét kritizálókat. Szerintem a legkorrektebb bolt Budapesten. Én csak idén vagy 6 címet vettem náluk megjelenés környékén. Sehol nem kaptam volna meg olyan olcsón ezen játékokat, mint náluk, ráadásul mindegyikhez kaptam ajándék pólót (nem szar minőségűeket) és posztert. A Last of Us premier bulijuk is korrekt hangulatú kis sörözős este volt a bolt melletti bárban és onnan is vagy 3-4 nyereménypólóval, poszterrel jöttem haza a játékon felül. Ezen felül minden vásárlásnál adnak egy kupont, amivel a következő, náluk vásárolt játék árából lejön még 10%. Az eladósrácok tényleg jó fejek, közvetlenek, mindig megkérdik, hogy mit várok a játéktól vagy elmondják, hogy ők milyennek találták, illetve ajánlanak más címeket is. Gépet ugyan sosem javíttattam náluk, de mint üzlet szerintem maximálisan korrektek. Már legalább 2 éve nem is vásároltam más boltban, csak náluk.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#45898) Mister_X válasza DM-Fan (#45897) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Rá is kérdeztem, hogy miért ez az ellenséges visszhang. Nos, rengeteg Xboxot javítanak országszerte, szinte minden konzol bolt oda küldi a javítandó cuccokat. De egy kezükön meg tudnák számolno, hogy hány "szűz" gépet kaptak, azaz amit ők bontottak fel javításra elsőnek. Mindig úgy viszik be hozzájuk, hogy valaki már próbálta előtte hőlégfúvózni vagy infrázni. Aztán a kóklány boltos megkapja a helyrepofozott gépet, a vevő meg naná, hogy a fórumokon éli ki magát, ha megint megadja magát a gép. Lehet van náluk jobb Xbox szervizes, de PS szinten egyedülállónak mondhatóak idehaza.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#45899) ldave válasza Mister_X (#45898) üzenetére


ldave
félisten

Azért nemrég még te is szórtad rájuk az átkot itt a fórumon :) Mindenesetre gratu, hogy végre megoldódik a dolog.

A Slime draws near! Command?

(#45900) james001 válasza Mister_X (#45896) üzenetére


james001
veterán

De közben mindvégig ott volt a vipera is a kezedben ugyebár? ;] :DDD

Na de viccet félretéve szerintem is korrektek,jó fejek,de az tény hogy néha nagyon lassúak tudnak lenni...

"The stars have died and the heavens go up in flames"

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.