Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#74801) Real_Necro válasza jjeahh (#74799) üzenetére


Real_Necro
veterán

The Bad Batch áll a sorban, állítólag Jim Carrey abban is nagyot alakított.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#74802) Utka válasza m3ss (#74793) üzenetére


Utka
tag

Igen, az.
Magyarul két címen ismerem, de az az eredeti (man from nowhere).

Ear001:
Hukkle (avagy gyöngyvirágtól el ... hullásig) :C . El is felejtettem ...

Urak! :R köszönet a jobbnál jobb címekért!

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#74803) Byk01 válasza |AP| (#74798) üzenetére


Byk01
senior tag

Akkor én is betolok még négyet:
Schindler listája
Szakasz
Roncsfilm
Európa kemping

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#74804) jjeahh válasza Real_Necro (#74801) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Azt még nem láttam, az imdb pontja elvette a kedvemet tőle :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#74805) j.bravo válasza Ear001 (#74795) üzenetére


j.bravo
addikt

A 2001 űrodusszeiát megnézetni valakivel szvsz megutálja a filmeket hosszú időre... pedig könyvben imádtam.

Nagyon sok olyat írtatok amit én is említettem volna. ( A nagy kékség, Amerikai szépség, Forrest Gump, stb)
Ami még eszembe jut:

Holt költők társasága
Ébredések
A.I. - mesterséges értelem
A kétszáz éves ember (oké, ezt is el lehet olvasni)
Híd a Kwai folyón
Jó reggelt, Vietnam!
A bárányok hallgatnak
Tizenkét dühös ember (ha lehet, az első megfilmesítés, bár valamelyik remake is jó volt)

Lazább műfajból:
Vissza a jövőbe trilógia

Kövezzetek meg, de nagyon bejött a Bohemian Rhapsody is, dacára annak hogy a dramaturgia érdekében beáldozták pár helyen az időrendiséget vagy tényszerűséget.
Megemlítendő, hogy asszony, aki nem (volt? :D ) Queen rajongó egyáltalán, napokig, aztán kis szünet után újra tök sokat guglizott nemcsak a zenekar ill. Freddy Mercury, a történelmük, hanem a színészek után is.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#74806) j.bravo válasza |AP| (#74776) üzenetére


j.bravo
addikt

Azt lehet tudni, miért tartja felesleges időtöltésnek a fimnézést? Ugyanígy van az olvasással is, vagy éppen ellenkezőleg?

Whatever.

(#74807) Tin_Shield válasza |AP| (#74776) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az én listám, talán még nem voltak:
Memento
Remény rabjai
Alien 1-2
Egészséges erotika
Vaklárma
Csapd le csacsi
Keresztapa 1-2
Nincs bocsánat
Blade runner
Ex machina
A tengeralattjáró
Kutyaszorítóban

(#74808) |AP| válasza j.bravo (#74806) üzenetére


|AP|
veterán

ugyanezt hoztam fel én is. Olvasni szeret, érthetetlen ez számomra :)

(#74809) j.bravo válasza |AP| (#74808) üzenetére


j.bravo
addikt

Ez még mindig a jobbik eset :)

Tulajdonképpen, ha a szöveg alapján ő a homlokmoziban meg tudja rendezni, fényképezni a sztorit, úgy hogy ő csinálta a képzeletbeli castingot is , végülis érthető ha nem akarja másra bízni ezeket a feladatokat :D

Persze ahol nincs regénynek vagy novellának készült, eredeti történet, ott csak a film marad. Sőt olyan is lehet (bár ritka) hogy a mozgóképes változat jobb a papír alapúnál.

Whatever.

(#74810) Real_Necro válasza j.bravo (#74809) üzenetére


Real_Necro
veterán

Lehet, hogy "megvalósítani" szeret... :D

...esetleg látta Az emberi százlábú-t vagy A szerb film-et.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#74811) t_a_m_a_s válasza |AP| (#74798) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

alapvetően olyan filmekre gondoltam, amik után az ember még percekig ottmarad a stáblista után a székben,

Nekem mostanában két ilyen filmélményem volt: A Saul fia és a Dunkirk. Én mindkettő után döbbenten jöttem ki a moziból. Ja, volt mégegy, a Patriots Day.

Holnap majd jól beletépünk...

(#74812) Freddy76 válasza t_a_m_a_s (#74811) üzenetére


Freddy76
addikt

Nekem a Mission Impossible első része volt ilyen, az Astoria mellett néztem meg elsős fősulis koromban. Az egyik harmadikos tanszék demonstrátor lánnyal voltam, aki engem is meglepett azzal, hogy eljött velem moziba. Azzal pedig, hogy a hátsó sorban le is pippantott, úgy megdöbbentett, hogy a stáblista után percekig maradtunk. Napokig gondolkoztam a filmen, mert fogalmam sem volt, hogyan került az a helikopter az alagútba, és miért. Akkor még nem volt wikipedia, hogy az ember az ilyeneknek utána nézzen.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#74813) Mercutio_ válasza |AP| (#74798) üzenetére


Mercutio_
félisten

Amiket mások már írtak nem ismételném, ami még nem volt:

Kieslowski Három szín trilógiája: Kék, Fehér, Piros (Összefüggenek, de önállóan is mind élvezhető, de szinte az összes akkori filmje a csókának bejön)
Arizonai álmodozók
Underground
Az élet szép
Hold
12 majom
Dark City
A remény rabjai
Cadillac Records
Kevin Smith filmek: Shop-stop, Shop-show, Képtelen képregény, Dogma

Született gyilkosok
Alkonyattól pirkadatig (Salma Hayek beleégett az agyamba :D )
Tiszta románc
Mementó

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#74814) gorgo


gorgo
őstag

Hát gyerekek, durva, hogy ennyi vérfürdő meg háború van azon filmek között amelyeket olyan embernek ajánlanátok, akit meg kell nyerni a filmnek...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#74815) Mr.Csizmás válasza gorgo (#74814) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

wind rises ;)

csak előtte olvasd el a kritikákat (vagy utána) [link] [link] [link] [link]

az angol szinkronban szépet alakít Stanley Tucci, Joseph Gordon-Levitt, Emily Blunt.

btw. Miyazakitól még ajánlom a Nausicaa-t, Porco Rossot, Szentjánosbogarak sírját, és a Vadon hercegnőjét. számomra ezek a filmek jelentős mondanivalóval bírtak.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#74816) gorgo válasza Mr.Csizmás (#74815) üzenetére


gorgo
őstag

Kíváncsivá tettél! Nincsenek ellenemre az animációs v. rajzfilmek...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#74817) Real_Necro válasza Mr.Csizmás (#74815) üzenetére


Real_Necro
veterán

Mononoke Hime tényleg jó. De régen láttam.

Neon Genesis Evangelion?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#74818) SidCorky válasza |AP| (#74798) üzenetére


SidCorky
senior tag

Napot! :)

Bár csak 16 éves voltam, akkor kezdtem el hasonló filmeket keresni, de mikor a Gyilkos kilátásokat megnéztem, pont ilyen hatással volt rám. Akik sok thrillert láttak, azoknak biztos gagyinak vagy klisésnek tűnhet, azóta nem is láttam, de akinek még új a kategória, annak mindenképp ajánlom.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#74819) Mr.Csizmás válasza Real_Necro (#74817) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

evangelion listán van :K

Outlaw Star tetszett nagyon, még a klasszikus kézzel rajzolt scifi. kár hogy nem folytatták.

másik listás még a space brothers, cowboy bebop, space dandy, Space Battleship Yamato, meg úgy amblokk a battlestar galactica univerzum filmjei :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#74820) Terapeuta válasza |AP| (#74798) üzenetére


Terapeuta
őstag

"olyan filmekre gondoltam, amik után az ember még percekig ottmarad a stáblista után a székben, még napok múlva is eszébe jut. Nem csak egyszerűen szórakoztat, hanem hatással van rád, elgondolkodtat"

A faun labirintusa

:U

Megjegyezve, hogy a filmet bürokratáknak betenném a kötelező oktatási anyagok közé. :DDD

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#74821) Mr.Csizmás válasza Terapeuta (#74820) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez is örök favorit nálam :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#74822) konyi79


konyi79
addikt

Felhőatlasz?
Senkinek se?

(#74823) gorgo válasza konyi79 (#74822) üzenetére


gorgo
őstag

Én azt egyszer megnéztem (valahogy kibírtam), majd évekkel később elfeledve hogy már láttam, még egyszer végignéztem, de nagyon nyögtem közben, és csak a vége felé esett le, hogy másodszor látom. CSak azért írom, mert ez az az egy film, ami így szívatott meg :DDD

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#74824) Real_Necro válasza konyi79 (#74822) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ha már Tom Hanks, akkor inkább Halálsoron, A pénznyelő, vagy a Philadelphia, esetleg Számkivetett, de nekem tetszett a Da-Vinci kód, Angyalok és démonok is. Nem régen a Hologram a királynak című filmet láttuk tőle. Az mondjuk mély nyomot nem hagyott.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#74825) konyi79 válasza Real_Necro (#74824) üzenetére


konyi79
addikt

A halálsoron az tényleg magasan ver szinte mindent, azt 1-2 évente megnézem.
Igazából a felhőatlasz valóban nem annyira mint film erős, ha nem inkább ahogy az emberek hibáira reflektál. Így vagy megfog valakit, vagy nem...

Gladiátor? Kosztümösek között nekem nagy kedvenc, talán a Rettenthetetlennél is jobban szeretem.

(#74826) Real_Necro válasza konyi79 (#74825) üzenetére


Real_Necro
veterán

A farmergatya meg a gázpalack annyira lehúzzák, hogy csak Lisa Gerrard hangja tudta megmenteni.
Akkor jó volt, mind zenében, mind képben, de a Mátrix-ot is elfelejtettük már. :)

Szerk.:

Lehetne Vörös Szonja vagy A vadak ura is... de ki mikor látta őket utoljára?

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#74827) konyi79 válasza Real_Necro (#74826) üzenetére


konyi79
addikt

:)
Nem szabad minden hibát észrevenni.
Trainspotting?
Home alone? ;]
Romeo és Julia '96?

Az mindenképp elmond valamit, újkori magyar filmekből semmi nem került be senki listájába.
Tényleg ekkora pöcegödör, már csak lokálpatrióta támogatással sem kerülhet be egy Kontroll, Argo, Üvegtigris, vagy valamelyik egyen-Koltai burleszk?

[ Szerkesztve ]

(#74828) Studi válasza konyi79 (#74827) üzenetére


Studi
addikt

De, a Saul fiát említette valaki. :)

(#74829) Utka válasza konyi79 (#74827) üzenetére


Utka
tag

üvd.

Mit értesz újkori magyar film alatt?
'90 utániak? Vajna utániak?

Mert volt itt Hukkle, Egészséges erotika, IndulaBakter..., Jancsó, és mintha Sault is emlegették volna.
Ok, nem jött sem Oberst Redl, sem Pendragon legenda, sőt A tanu sem.

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#74830) j.bravo válasza konyi79 (#74827) üzenetére


j.bravo
addikt

A Sose halunk meg -et mintha említette volna valaki :)

A Kontroll mondjuk tényleg nem volt rossz, hiába Csányi.
Nekem tetszett még A Kaméleon is.

Szerk.: nocsak, a Pendragon legendából készült film? Nem is tudtam. Könyvben tetszett.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#74831) Real_Necro válasza konyi79 (#74827) üzenetére


Real_Necro
veterán

No akkor magyar filmek: (talán még nem voltak)

Legényanya

Isteni műszak (kedvenc)

Liza, a rókatündér

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#74832) t_a_m_a_s válasza konyi79 (#74827) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

alapvetően olyan filmekre gondoltam, amik után az ember még percekig ottmarad a stáblista után a székben,

Ez volt az eredeti felütés. Azért ezt egy Csocsóról vagy az Üvegtigrisről k*rva nehéz elmondani... Talán a Sose halunk meg...

Holnap majd jól beletépünk...

(#74833) Real_Necro válasza t_a_m_a_s (#74832) üzenetére


Real_Necro
veterán

Azért ennek van másik véglete is. Pl ott az Enemy... a vége után percekig csak ültünk és a WTF keringett a fejünk körül és a gondolatainkban... :DDD

Szerk.:
De beírhattam volna a Swiss Army Man-t is... de legalább az tetszett. :D

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#74834) Utka válasza j.bravo (#74830) üzenetére


Utka
tag

Készült bizony! (Pendragon) Latinovicssal ha jól dereng.

Sőt nem csak a Tüskevárból, de a Ballagó időből is készült. Az is naggyon jó. :K
Lennének itt jó filmek, csak szükebb réteg igényli mint a maugli maunika sóót ... :(((

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#74835) |AP| válasza konyi79 (#74827) üzenetére


|AP|
veterán

Kontroll, Üvegtigris, Kaméleon és (nem röhög) Csak szex és más semmi :B
(persze ezek nem felelnek meg az eredeti kérdésemnek, ezek csak szimplán (szerintem) jó magyar filmek az újabbak közül

ehh, tényleg: a Kojot és a Kút kimaradt!

[ Szerkesztve ]

(#74836) Mercutio_ válasza konyi79 (#74827) üzenetére


Mercutio_
félisten

Soknak éreztem már azt is amit írtam, bár tény befért volna magyar is:

Roncsfilm
Kút
Kojot
A nyomozó

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#74837) Mr.Csizmás válasza |AP| (#74835) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

moszkva tér, uristen@menny.hu, első üvegtigris, argo, fehér isten, drága elza, nincs kegyelem (ezt a kettőt még nem néztem meg, de listás), .... :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#74838) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#74837) üzenetére


Mercutio_
félisten

Fehér isten nekem nagyon nem adta :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#74839) |AP| válasza Mr.Csizmás (#74837) üzenetére


|AP|
veterán

tényleg, Moszkva tér

(#74840) cdl


cdl
senior tag

Ha már filmek, elkezdődött a True Detective harmadik évada.
Az első rész után: ha nem lett volna az első évad, remeknek mondanám a kezdést.
Jó lesz ez, csak az a fránya összehasonlítás.

(#74841) konyi79


konyi79
addikt

Ez egy hálás téma lett úgy látom. Kigyűjtöm amit beírtatok, ha már felét nem láttam, jó lesz nyugdíjas koromban :)

(#74842) Ear001 válasza konyi79 (#74827) üzenetére


Ear001
addikt

Zseniális magyar film a Ruben Brandt is.

(#74843) Chapel válasza Mercutio_ (#74836) üzenetére


Chapel
addikt

Így első szuszra a saját favok - teljesség és a "nem láttam sokat még ami a listán van" igényével :)
(Természetesen amit nem láttam az nem szerepel itt.)

Szépek és bolondok
Hazai pályán
Az alvilág professzora
Sípoló macskakő
Vidám Elefánt kór
Illatos út a semmibe
Gyula Vitéz télen nyáron
A Tanú
Tizedes meg a többiek
Kár a benzinért
Ötödik pecsét
Csapd le csacsi!
A turné

"Újabbak":
Sose halunk meg
Szamba
Werckmeister harmóniák
A Nyomozó
Kontroll
Jött egy busz
Taxidermia
Az állampolgár

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#74844) Chapel válasza cdl (#74840) üzenetére


Chapel
addikt

Első évad úgy etalon/mérföldkő/millióból egy ahogy van, egyszerűen zseniális és hibátlan.

Pont ez az érzésem volt nekem is most amit Te is említesz A 2. évaddal félrementek - érezték hogy a sztorit/atmoszférát és főleg a főszereplő párost nem tudják pótolni, ezért bedobták ezt a 4 szereplős verziót - és emiatt bukott is.
Persze ismét csak, legyünk őszinték irgalmatlan magasan volt a léc.

Most kivártak - okos húzás - lett kvázi egy főszereplő - szintén piros pont - , tehát megint újítás, sőt szvsz telitalálat a színészválasztás is....de.
De egyszerűen azt éreztem az első rész után, hogy egyrészt túl sok infó egyszerre, ami még oké, nézzük csak újra, de ami nagyon zavart, hogy túlságosan visszanyúltak az első évadhoz. Nagyon copy paste érzésem van.

Várjuk ki a végét, természetes,de ha ez az évad sem jön össze - értsd önmagához mérem, a tucathoz képest bőven léc feletti - akkor végérvényesen lezárnám.

Várom :)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#74845) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

jan 31. 19:00 Bem mozi: Moszkva tér :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#74846) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Mongol rokkerek, szevasztok!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#74847) crey


crey
MODERÁTOR

Azok a filmek amik hatással voltak rám, vagy a mondanivalójuk, vagy a gradiózusságuk kapcsán.

- Hidden figures
- Imitation game
- 12 angry man
- Interstallar
- Star Wars IV.-VI.
- 3 billboards outside Ebbing
- The man called Ove
- The Green mile (Halálsoron)
- The Network (Hálózat)
- Bicentennial Man (Kétszáz éves ember)
- Life is beautiful (Az élet szép)
- Help (A segítség)
- A tanú

És van még rengeteg. Nehéz kiemelni egy párat, mert hatással volt pl. a Monthy python összes (főleg a filmek), a Legényanya, a Tizedes meg a többiek a humorérzékemre, akár még egy UP! című rajzfilm is elindított gondolatokat a megnézése után. Imádom a legtöbb Tarantino vagy Guy Ritchie filmet, mert ugyan nem elgondolkodtatós, képernyő előtt maradós, de mégis zseniális filmek.

Szóval nehéz.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#74848) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, valaki nem volt az utobbi 1-2 evben Liszabonban? Remlik, mintha Te, Mercic lettel volna...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#74849) Byk01 válasza crey (#74847) üzenetére


Byk01
senior tag

Ha már a filmek a téma, legyünk aktuálisak: [link]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#74850) |AP| válasza crey (#74847) üzenetére


|AP|
veterán

az Up!-ból ez a jelenet (YT alert) egyszerűen tökéletes :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.