Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#65101) Mercutio_ válasza Mercutio_ (#65094) üzenetére


Mercutio_
félisten

Bikavér miatt már ne menjen senki elhoztuk az utolsó kartont elfogott.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#65102) Mercutio_ válasza Lassú Víz (#65100) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az i5 procis noti non-stop kerreg és 1/2 óránként belassul a sok kémprogramtól háttérben futó vállalati alkalmazás miatt :O

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#65103) Studi válasza Lassú Víz (#65100) üzenetére


Studi
addikt

Ha annyi pénzt tolsz az asztaliba, mint egy kellően erős notiba, akkor az sem fog hamarabb elavulni, sőt, még erősebb is lesz. :D Ráadásul notebooknál hamarabb ütközöl abba a korlátba, hogy nincs bővítési, fejlesztési lehetőséged. A perifériákat pedig ezzel a felállással így is-úgy is megveszed.
A megszokott környezet mobilizását illetően viszont abszolút egyetértek, kényelmes dolog. Erősen korlátozott szoftvereket is csak egyszer kell megvenni.

szerk: én nem mozgok olyan sokat úgy, hogy kellene a gép, így nekem még mindig az erősebb asztali / "ha kell valamire azért használható" notebook felállás az optimális. Mondjuk most épp ott tartok, hogy ha erősebbet fejlesztenék, akkor új alaplap-új proci-új memória kellene, de a többi cucc nagyjából maradhatna is. :K

[ Szerkesztve ]

(#65104) Mercutio_ válasza Studi (#65103) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor kellett volna fejlesztened amikor mondtam. Padlón volt a ram és az ssd ára, bezzeg most... :O

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#65105) Studi válasza Mercutio_ (#65104) üzenetére


Studi
addikt

SSD már ott volt akkor is a gépben. :D Fejlesztettem is, de csak prociból pattintottam bele egy erősebbet. Szerintem még egy ideig el is leszek vele, bár némi RAM jól jönne néha, főleg a Lightroomnak, de ebbe a deszkába már nem fér.

(#65106) spanyoll válasza jjeahh (#65098) üzenetére


spanyoll
addikt

Na ja, felhasználás, meg ember kérdése. Ha a munkádhoz nem feltétlenül kell bika vagy és/vagy nagy + rendes monitor, akkor simán jó lehet. Vagy ha sokat mászkálsz.
Én utómunkára nem tudom elképzelni, hogy 15-17colon nyomorogjak, bár vannak sokan, akik azt csinálják.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#65107) Balinov válasza spanyoll (#65106) üzenetére


Balinov
félisten

14" HD only T420-on tolom:)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#65108) Novics válasza Studi (#65103) üzenetére


Novics
senior tag

Majd ha nékem sok pénzem lesz, és nem tudom mire elverni, akkor egy MS SurfacePro, oszt csókolom. Meg egy konzol játszani. :)
Lassan bennem is érik a gondolat, hogy fel kéne hozni az asztali gépet, most csak a céges notim van, azt meg lusta vagyok hurcolászni haza.

Nagyon úgy fest, hogy maradok a nagybüdösben, szóval hétfőtől heti 3 aikido edzés. Legalább ennyi kis előnye legyen, hogy itt kell lennem, és nem vidéken a jó levegőn. Ugyanitt lakótárs kerestetik. :DDD

Bakker, már sugardaddy felhajtó oldal is van. Azért ez elég durva bakker. (puncs.hu)

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#65109) rbalint88 válasza Studi (#65103) üzenetére


rbalint88
addikt

Aki "normalisan" hasznalja a gepet, nem izzasztja allandoan, azt egy i5u noti boven kiszolgal. Poverkedni hordozhato gepben szerintem sem feltetlenul erdemes, de ujban 300-bol kihozol egy gyors, tartos, fasza gepet, ami atlag felhasznalasban mindenre eleg. Pl egy uj probook 430 g4 i5 procival 8gb rammal, ssd+hdd komboval megvan 250 korul, van ra harom ev gari, fullhd ips matt kijelzo, nincs ket kilo es usb-c dokkoloval 35-ert egy komplett munkaallomasod van vele egy kabellel, ha arra van igeny. En pl utalnek tobb gep kozott futkoraszni az adatokkal, meg ezen elkezdtem dolgozni es folytatom a masikon. Kell egy nas, esetleg egy htpc, meg melle egy noti dokkoloval es monitorral az otthoni munkahoz per kepszerkeszteshez es gond letudva. Jatszani meg konzol kell low budgetnek, azzal par evig tok jol elvagy fejlesztes nelkul.
Mondjuk nalam a max jatek az a sakk meg sudoku a telefonon :)

(#65110) madgie válasza rbalint88 (#65109) üzenetére


madgie
titán

"Kell egy nas, esetleg egy htpc, meg melle egy noti dokkoloval es monitorral az otthoni munkahoz per kepszerkeszteshez es gond letudva"

És mennyivel bonyoltabb ugye egy erősebb, de kis fogyasztású asztalit gubázni, ami akár médiaszerver a tévék felé. És nem kell HTPC és NAS sem, meg ha nem mozogsz, akkor noti meg pláne nem. Ha meg játszanál, hát akár azt is.

(#65111) spanyoll válasza Balinov (#65107) üzenetére


spanyoll
addikt

Ja persze, böngészésre tökéletes az meg ilyesmikre.

@bálint: Ja, de ha nem utómunkára használod, akkor még az is sok kb gépért. Ez a bajom nekem is, hogy laposból 250ért olyat rakok össze, ami gyengébb, mint az asztalim 200ból.

Egyetlen kompromisszumra lennék hajlandó: csúcs alma laposra. Az alatt legalább a rendszer is szimpatikus.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#65112) t_a_m_a_s válasza spanyoll (#65111) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Nekem pl azért kell noti, mert az asztali gép nem fér el... Ez is egy szempont tud lenni.

Holnap majd jól beletépünk...

(#65113) rbalint88 válasza madgie (#65110) üzenetére


rbalint88
addikt

nekem egy i3u procis gigabyte brix van nasnak/htpc-nek egy külső vinyóval. de az a tévére van kötve, közben a notin tudom intézni az ügyeimet, meg asszony is a sajátján a saját ügyeit. plusz ha nem dolgozom, csak netezek, akkor tök kényelmes a kanapén végigdögleni ölben a géppel és úgy olvasgatni a cikkeket :)
a másfél szobás lakásban nincs külön dolgozószoba, így nem feltétlen blokkolnám az étkezőasztalnak is befogható íróasztalomat monitorral és billentyűzettel :) monitort is a héten vettem, mert pofátlan olcsón volt leselejtezett a cégnél, de azt is csak azért, hogy ha netán home officeban dolgoznék, akkor ne kapjak agyérgörcsöt attól, hogy 14"-on 1366x768 pixelre vagyok korlátozva (melóban is 14+24"-on nyomom, így pont jó). de jelen pillanatban a szekrény tetején pihen a monitor és szerintem havi egy-két alkalomnál többször be se lesz kapcsolva.

(#65114) Studi


Studi
addikt

Lebegő Halálcsillag bluetooth hangszóró. Odabasz! :K
Kicsit borsos az ára, de legalább a szállítás ingyen van. :Y

(#65115) Byk01 válasza Studi (#65114) üzenetére


Byk01
senior tag

De legalább most akciós :)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#65116) Mercutio_ válasza rbalint88 (#65113) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tartalom fogyasztásra a Tab még mindig kényelmesebb mint egy noti.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#65117) konyi79 válasza Studi (#65114) üzenetére


konyi79
addikt

Csak nekem tűnik úgy, mintha a termékfotókon az asztalra csak paintba be lenne illesztve? A dof nagyon idegen, ha már fotós topik. Übergagyi.

Ágyban olvasgatni, böngészgetni szerintem is a táblagép a legjobb, de fél óra után kényelmetlen, nekem zsibbad a kezem tartani. Viszont a mostani mobil procik mellett, tényleg felesleges egy asztali gép. Video renderen kívül nehéz kifektetni, de oda meg asztaliból se elég egy mezei i7 se. Majd most, talán az új AMD.

[ Szerkesztve ]

(#65118) Studi


Studi
addikt

Hogy az emberek milyen szemetek tundak lenni, még a saját gyerekükkel is: Nóriéknál van egy kissrác, akit úgy hívnak, hogy Csák Norisz. :Y :U :))

konyi: ja, az mindkettő PS.

(#65119) |AP| válasza Studi (#65118) üzenetére


|AP|
veterán

de legalább nem fog belekötni senki :DDD

(#65120) madgie válasza konyi79 (#65117) üzenetére


madgie
titán

Lehetetlen kifektetni? Pont elég egy panó összeillesztése, RAW-ból. Vagy egy combosabb batch konvert, folyamatában. Az X-Trans amúgy is jobban megfogja a gépet, egy notihardveren hamar elfogy az ember türelme.

(#65121) konyi79 válasza madgie (#65120) üzenetére


konyi79
addikt

nehéz=/=lehetetlen
Mondjuk nem panózok. Viszont a mostani i7xxxxm (m=/=u) prociknál tényleg nem érzek hiányt erőből képeknél soha.

(#65122) madgie válasza konyi79 (#65121) üzenetére


madgie
titán

Mondjuk van egy olyan sejtésem, hogy a Win10 is egy rosszul optimalizált hulladék, már rég vissza kellett volna raknom a hetest.

(#65123) konyi79 válasza madgie (#65122) üzenetére


konyi79
addikt

Vagy a LR.
Meg persze nem vagyunk egyformák se. Leginkább az elvárásaink térhetnek el. Én megjelenése óta a 10-et használom, bajt nem csinált még. Bár... kb 1 hónapja újrahúztam a gépet, lehet már csak azt is megszokásból, vagyis pár virágbolti szar miatt mielőtt felraktam az ÁNyK-t :) De lassan ott tartunk hamarabb megvan, mint a telefonom belakása. Win + Office + CAD + C1 + Vegas + szarságok volt vagy 30 perc. Durva, úgy 6-8 éve még ugyanez fél napos program volt.

(#65124) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Vettem egy miatát :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#65125) rbalint88 válasza Mercutio_ (#65124) üzenetére


rbalint88
addikt

ahaha, nem baszol áááát, április bolondja!

pic or didn't happened

(#65126) spanyoll válasza Mercutio_ (#65124) üzenetére


spanyoll
addikt

Leszopott palvinbarbi.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#65127) |AP|


|AP|
veterán

leszopott palvinbarbi az új miatámban!

(ja, és Mazsi, köszi a filmajánlást fb-n, bőgtem, mint egy gyerek!)

[ Szerkesztve ]

(#65128) Byk01


Byk01
senior tag

Leszopott palvinbarbi az új miatámban, de nem volt jó :DDD

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#65129) Balinov válasza Byk01 (#65128) üzenetére


Balinov
félisten

Fogazott... ;]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#65130) Fandango


Fandango
veterán

(#65131) *Ropi* válasza Studi (#65118) üzenetére


*Ropi*
félisten

De ugye Nemcsák Károly fia? :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#65132) madgie válasza |AP| (#65127) üzenetére


madgie
titán

Zseniális a Lion, komolyan, teljesen jól kifejezi az Oscar díj komolyságát, hogy ezt nem díjazták (míg szinte mindenhol máshol elhozott valami díjat).

(#65133) j.bravo


j.bravo
addikt

Almajúzer Hölgyek és Urak!
Van olyan almafon fotós app, amit egy nem nagyon IT-s, és nem nagyon fotós beállítottságú hölgy is tud kezelni, de ment raw-ban? És hozzá olyan program kíndóz alá, ami megnyitja ezt a raw-t?

Viki szeret és tud komponálni, de a műszaki részletektől fázik. Előfordul hogy van egy amúgy tök jó kép (akár munka kapcsán is) és kér hogy színhelyesre húzzam, vagy expozíciókorrekciót alkalmazzak, stb.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#65134) L4mie válasza j.bravo (#65133) üzenetére


L4mie
veterán

Lightroom mobile app nem ingyenes apple-re?
Droidra ingyenes azóta én elvagyok a telefonos fotózással is ha kell valamit korrigálni abban lehet.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#65135) Mercutio_ válasza rbalint88 (#65125) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jó, hát "ittam egy malátát" volt az (csapolt, idén az első a dunaparton), csak a prediktív megtréfált :D, de palvinbarbi ténylegmegvót:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#65136) j.bravo válasza L4mie (#65134) üzenetére


j.bravo
addikt

A 4"-on való csúszkatologatás nem jó. Valami olyasmi van rajta gyárilag is.
Olyat keresek amivel az almafon raw-ban ment, és a raw-t pc-n szeretném kidolgozni.
Ha a LR ismeri az alma raw-ját, akkor a második fele megvan, de az első is kell.

Whatever.

(#65137) madgie válasza j.bravo (#65136) üzenetére


madgie
titán

Ha LR előfizető vagy, akkor a LR-ban lévő almás DNG-t "átklódolja" az asztali LR-re is az Adobe. Persze alapbeállítsban lehet nem, de biztos be lehet lőni.

(#65138) Freddy76


Freddy76
addikt

Szevasztok. Sok itt a geek, hátha valaki tud segíteni.

Valamikor ifjúkoromban olvastam egy regényt. Nem tudom, hogy 12 vagy 22 voltam, de valahol ezek között. Ez egy sci-fi volt, amelynek az alapsztorija, hogy a világon volt sok egyforma űrhajó-szimulátor vidámparkokban, bevásárlóközpontokban, nagyon bonyolult játékok, amelyben űrcsatát lehetett játszani. Aztán elkezdtek bajnokságokat rendezni, kiválasztották a legjobbakat, akik között a döntő úgy nézett ki, hogy közösen harcoltak a szimulátorban egy nagy ellenséggel szemben. A könyv felénél aztán kiderült, hogy valójában egy idegen, agresszív faj akarja lerohanni a földet, és más földönkívüliek adtak technológiát űrbéli vadászgépek építéséhez, és valójában az egész szimulátorosdi arra irányult, hogy kiválasszák a legjobbakat. Akik aztán nem is tudták a végén, hogy nem egy szimulátorban ülnek, hanem igazi űrhajóban, és igazi csatába mennek.

Volt egy film is némiképp hasonló sztorival, de engem a könyv érdekel. De ha megnyúznak sem tudom, mi volt a címe... Valaki esetleg?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#65139) aleister válasza Freddy76 (#65138) üzenetére


aleister
veterán

Ez az Ender's game, azaz a Végjáték.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#65140) spanyoll


spanyoll
addikt

Ha már kis techkedés.

Adott egy bőven nem mai és nem is bika laptop.
A w10 használhatatlan fossá teszi valami ki nem lőhető processel, ami megeszi a vinyót.

Mit érdemes csinálni vele?
Régi wint nem akarnék rárakni, mert azzal sem vagyok sokkal beljebb, ssd-re most nincs fölös pénzem.
Linux megoldás lehetne? Ha igen, akkor melyik a legjobban user friendly?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#65141) TayRol válasza aleister (#65139) üzenetére


TayRol
veterán

Nekem ez nagyon tetszett, pedig csak egy részt láttam. Elvileg könyvben több részes.

(#65142) Freddy76 válasza aleister (#65139) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem. Ebben a regényben senki sem tudott az invázióról, a játékosok sem. Ők mindvégig úgy tudják, az egész egy szimuláció, nem igazi. Még a csatában is úgy harcolnak, hogy az egy játék.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#65143) aleister válasza TayRol (#65141) üzenetére


aleister
veterán

Szerintem ebből csak egy filmadaptáció készült. Bár erre nem mernék megesküdni, mert nem követtem. Annyira nem jött be. Elég antipatikus volt a főszereplő srác,. Miatta nem néztem meg a Vándorsólyom kisasszont sem, pedig bejönne a Harry Potter utánérzet.

(#65142) Freddy76
A filmben sem tudták. A főszereplő gyerek az utolsó pillanatban jött az egészre rá. Lehet, hogy ez is csak azért került bele, hogy legyen benne valami csavar.
Ettől persze még lehet, hogy nem ugyanaz a kettő, de arra, amit lerírtál teljesen passzol.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#65144) konyi79 válasza spanyoll (#65140) üzenetére


konyi79
addikt

Pedig egy SSD-vel lennél lényegesen előrébb. Van egy ilyen 5005u nálunk az irodában vésztartaléknak, de ezek az 5400-as HDD-k főleg egy W10-zel visszarepítenek a múlt évezredbe. SSD upgrade után office feladatokra, kivetítésre egész használható.

(#65145) spanyoll válasza konyi79 (#65144) üzenetére


spanyoll
addikt

Hiába, ha nincs rá fölös pénz. Ezért kéne egy b megoldás.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#65146) Lassú Víz válasza spanyoll (#65140) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Hogy melyik a legjobb, azt nem tudom. Melóban a Kubuntu 16.04 LTS verziót használok, egy passzív hűtéses Pentium J2900-as procival szerelt géppel, program írási, dokumentáció írási, egyszerű ábra készítési feladatokra. Igaz van SSD alatta, de olyat nem láttam, hogy valami rejtélyes háttérfolyamat bactatná a háttértárat ha kell - ha nem.

Szerintem egy próbát megér, főleg, ha még nem laktad be a W10 rendszert.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#65147) *Ropi* válasza spanyoll (#65145) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mondtam Neked már ~2 éve, hogy nincs más megoldás: még egy 7200 RPM-es vinyó is fényévekkel elmarad a leglassabb SSD-k 4KQD olvasásától. Ez pedig elsődleges, mert a Windows sok kis fájlt olvas be, amin egy HDD elvérzik. Szóval SSD, pont. :K

Ha véletlenül Dell a laposod, azoknál van most egy beragadós Win10 frissítés, ami gyilkolja a vinyót. KB-számot nem tudok fejből, de a gugli igen. :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#65148) Mercutio_ válasza spanyoll (#65145) üzenetére


Mercutio_
félisten

Áruba bocsájtod a tested tudásod.

Btw számold ki az ssd altal megspórolt idő alatt mennyi pénzt keresel máris megvan a fedezet.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#65149) *Ropi* válasza Mercutio_ (#65148) üzenetére


*Ropi*
félisten

A számból vetted ki a szót. <20k-ért már van nem agyongyötört, 128 GB-os, MLC Samsung SSD használtan, ami megfelelően beállítva elketyeg neki még jó pár évig.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#65150) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Tegnap este megnéztük a Swiss Army Man-t.

Elvonatkoztatva attól mennyi hülyeség van benne, van a filmnek egyfajta varázsa, főleg, hogy baromira nem tudni előre mi után mi fog következni. :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.