Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41551) Byk01 válasza t_a_m_a_s (#41547) üzenetére


Byk01
senior tag

Elméletileg tudja (van ilyen menüpont, hogy névjegyek és naptár szinkronizálása), a gyakorlat meg majd megmutatja, hogy mi van ténylegesen.
Én nem vagyok ilyen precíz a gmailben, hogy mindent beállítsak a címjegyzékben.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#41552) t_a_m_a_s válasza Mercutio_ (#41548) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Azzal az a szopóka, hogy egyrészt egyesével kell menteni asszem, másrészt eddig mindig csődöt mondott olyan névjegyeknél ahol sok infó + kép + hosszú a név... Ez nálam kb a névjegyek 90%-a :(

(#41551) Byk01: Egyszer kell megcsinálni (célszerűen a gépen), utána már csak arra kell figyelni, hogy az új névjegyeket mindig ugyanúgy mentsd. Nekem van egy jól kialakított szisztémám, plusz minden névhez minden ismert infót eltárolok (név, tel, mobil, cím, mailcím, megjegyzés). Nem is nagyon szeretném elhagyni a telefonom :DDD

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#41553) Mercutio_ válasza t_a_m_a_s (#41552) üzenetére


Mercutio_
félisten

Név: Viktor
Megjegyzés: g*ci
:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#41554) L4mie válasza t_a_m_a_s (#41547) üzenetére


L4mie
veterán

gmail el elvileg nem tud, de droidról KKFOG on áthúzza minden gond nélkül :K

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#41555) rbalint88 válasza t_a_m_a_s (#41552) üzenetére


rbalint88
addikt

ne aggódj, szinkronizál a gmail-es címtárral.

(#41556) t_a_m_a_s válasza rbalint88 (#41555) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Köszi Bálint, köszi Furkoo!

Holnap majd jól beletépünk...

(#41557) #40935168 válasza t_a_m_a_s (#41547) üzenetére


#40935168
törölt tag

1) Szerintem igen. Tégy egy próbát. Ha nem, 2) és 3)

2) Ha kezedben mindkét teló, bluetooth-on átküldöd a telókönyvet, mindent.. egyikről a másikra. Ősrégi és vadonatúj telók között így csinálom mindig, pontosan a Ropi féle probléma miatt...

3) ... ami azért mai telók között már ritkán jön elő, pl. a napokban muter Xperia X10 minijéről exportáltam vcf alapon és az új Samsung Galaxy S3 Neo-ja gyönyörűen megette, kb. 1 perces művelet volt.

3.1) egy kis kiegészítés: nálam 4.4-es droidon a telókönyv default mentési helye "local" , tehát saját memóriájába ment. Csodálkoztam is, hogy hiába volt beállítva Google account-ommal a sync, egyet sem tolt fel oda, ergo egy sem jött vissza firmware frissítés után, magyarul buktam ~ 400 telószámot. (Végül egy backup-om volt, de nem is tudtam, hogy lementettem én korábban, na mindegy). Szóval a "Contacts" alatt én beállítottam default mentési helynek a google fiókot és azóta códálatoszan meg a sync fel-le, oda-vissza.

Ha tutibiztosra szeretnél menni, exportálod az egészet vcf-be is, hátha kellhet, megpróbálod a Bluetooth mókát is és csak a végén a google sync :) mert az még itt-ott logikai bukfences néha. (Például előző telóm névjegyeit láttam a gugli fiókban de nem sync-elte le az új telóra, mert nem ugyanaz a telefon volt, ergo, akkor nem tölti le rá... :W Erre ott jöttem rá, hogy mikor a régi telót , totál kitörölve, megint beröffentettem a gugli accra, azonnal sync-elt és jöttek le a nevek, az újabb droidteló meg ugyanazzal a google account-al baxott sync-elni vele (azaz sync-elt és zöld pipa, csak egy névjegyet sem szedett le). Na, ez volt tavaly nyáron kb, azóta mondom, anyám Xperia X10 Minije feltöltötte az adatokat, az új Samuja meg szó nélkül leszedte. Ez nem tudom, telefon, gugli függő-e vagy min múlt, hogy MOST két különböző verziójú és gyártmányú és korú android között ment a gugli sync, nyáron meg az X10Mini és az Xperia SP között nem, holott ráadásul utóbbi kettő mindegyik Sony. :((

Én az ilyen guglis sync bigyó miatt óvatos vagyok, sync-elek oda minden névjegyet, de azért amikor telócsere van, vagy firmware frissítés, lokálba is kimentem, SD-re is, gépre is, mindenhova :D

(#41558) madgie válasza #40935168 (#41557) üzenetére


madgie
titán

Mert nagy kaland egyszer ránézni egy asztali gépen a google contacts-ra, minden rendben van-e.

Telefon memóriába menteni, meg vcf-ezni ősi román szokás :))

(#41559) aleister válasza madgie (#41558) üzenetére


aleister
veterán

:D

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#41560) rbalint88 válasza madgie (#41558) üzenetére


rbalint88
addikt

románozni ősi román szokás :P

amúgy nem tudom mi a szenvedés tárgya, nálam a google contacts hibátlanul működik minden telefonon oda-vissza.

(#41561) madgie válasza rbalint88 (#41560) üzenetére


madgie
titán

Épp ezt mondom én is.

(#41562) #40935168 válasza madgie (#41558) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nagy feladat lehet értelmezni a zsákos román mondanivalóját, lehet nem bicska kellett volna a vattacukorhoz, most hogy mondod ...

(#41563) #40935168 válasza rbalint88 (#41560) üzenetére


#40935168
törölt tag

Az X10 feltöltötte a névjegyeket, gépen gyönyörűen látszott is az account-ba benézve. Az SP nem szedte le őket, sync meg zöld pipa, mikor rányomtam. Hát ilyen g*cibugos román világ ez már csak .. :U

(#41564) rbalint88 válasza #40935168 (#41563) üzenetére


rbalint88
addikt

akinek SP-je van, mindenki panaszkodik rá, szóval valahol azon a környéken bicsaklik meg a sztori ;)

asszony most kapott egy galaxy s5 minit cégesnek, hát, a hüvely p7, amit én kaptam és kb azonos árkategória, körberöhögi minden téren. jaj, bocs, szarul működő ujjlenyomatolvasó, meg pulzusmérő nincs benne.

(#41565) #40935168 válasza rbalint88 (#41564) üzenetére


#40935168
törölt tag

Igen volt is garban 1 hét után. A kijelző felső 1 centije megadta magát, nem reagált tapcsikára. Mint kiderült az SP topic-ban, szériahiba a készülékek kb. harmadánál. De a droid része úgy-ahogy ment egy darabig, aztán tettem rá egy Cyanogent, kicsit jobb lett, aztán anyám beleejtette a budiba, kifordult a farzsebéből :D .. de mivel havi 500 Ft-al fizetett egy biztosítást rá, anno rátukmáltam a T-nél, hogy intézzen hozzá azt is (tudva hogy baj lesz egyszer), szerviz elvitte plombált zacsiban és közölték, hogy - hálistennek - nem javítható (resetelni még tudtam USB-ről, de kijelző tökmeghalt a víz miatt).. és email-ben ajánlottak fel neki ezzel 4 ekvivalens modellt. Ebből háromnak ugyanúgy 1G ram-ja volt csak, így a negyedikre, egy pöpec kis fehér Galaxy S3 Neo-ra esett a választás, az 1.5G, megy is mint a vihar, kis szép meg minden, és kártyafüggetlen - a cseretelefont ugyanis már nem a T bocsájtja rendelkezésre, hanem a T-vel leszerződött xy biztosító Kft :D Yee haa , végre megszabadult az SP-től (bár nem így képzeltük, jól alakult) .. és van egy csilivili, végre tök jól használható telefonja. :K

(#41566) m3ss


m3ss
veterán

nezegettem a kepeket amiket lodoztem tegnap, jok ezek az obik tenyleg...20 1.7, 45 1.8, 25 1.4 plane. teljesen jo kepuk van. viszont jo zajosak ezek a szenzorok. 1600-on meg elmegy, de felette mar elegge kompromisszumosak sztem..persze szinte minden gepen jpeg-et lottem, nem tudom kinel milyen zajszures volt beallitva..de oszinten szolva nem latok oriasi kulonbseget g3 iso2000 meg a tobbi kozott. sot gx7 iso200 kepen is van mar szinzaj rendesen.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#41567) madgie válasza m3ss (#41566) üzenetére


madgie
titán

A zaj a barátunk :)

Ha zavar a színzaj, vegyél Fujit :P

(#41568) #40935168 válasza m3ss (#41566) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nekem erre azt mondták anno, hogy az nem zaj, hanem szépen "granulál". :D

Ha nincs nagy kiégésveszély, vagy belefér, mert nem téma, akkor próbálhatsz egy ISO100-at is (low itt már). Az már pixelszinten is nagyontiszta, csak kevesebb dinamika főleg highlights-ban. Gyönyörű kép potyog ki itt is a gépből és a Sony szenzornak köszönhetően olyan "Nikonos" már :DDD Stúdióban 100-on vagyok mindig, tökjó.

(#41569) t_a_m_a_s válasza rbalint88 (#41564) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Nekem is S5 minim van, viszont egyre biztosabb vagyok benne, hogy - hacsak nem szakad rám a bank és meg tudom venni a legfullfullabb droidost (vagy ájfónt...) - a következő windows lesz.
Kezd telelenni a tököm vele, hogy két nappal az aktuális frissítgetés után 15 új frissítést dob fel, meg a samsung apps időnként önjáróan nekiáll frissíteni, le se szarja ha mobilneten vagyok...

Méretre fasza az S5 mini, de nem hozott akkora előrelépést az S3-ról, hogy hanyattdőltem volna tőle...

Kuty: köszi a kisregényt ;] :DDD

Holnap majd jól beletépünk...

(#41570) #40935168 válasza t_a_m_a_s (#41569) üzenetére


#40935168
törölt tag

;]

(#41571) m3ss válasza #40935168 (#41568) üzenetére


m3ss
veterán

neked melyik geped is van? most mar kezdem atlatni az m43 kinalat...1 reszet :)
az em1 viszont tenyleg durva...iszonyat gyors. arcfelismero nem egyszeru milyen sebesseggel keresgel, es talal...gx7 touchscreenes fokuszpont valasztas kene meg ra...mondjuk fene tudja, lehet annyira jo ez az arcfelismero h nem is hianyozna...mondjuk azert kivancsi lennek durva ellenfenyben mit muvel.

de hogy egy tisztesseges auto isot nem tudtak egyik gepre sem rakni...g3-on manualban pl nincs is auto iso :N
meg azert volt par szitu, felhomalyban ahol a g3 meg a gx7 sem talalt fokuszt...ahol tukros harapna.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#41572) jjeahh válasza m3ss (#41571) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A panákban van i-iso, azt sokan szeretik, állítólag a mozgást is érzékeli, majd eszerint állít iso-t. Én nem szeretem ezt a ficsőrt, mondjuk én auto iso-t sem használok, már a véremben van, hogy A módban figyelem a záridőt, majd ez alapján állítom reflexből az iso-t manuálisan. M módban engem inkább az zavar, hogy nem lehet expókorrigálni :( Gyenge fényben én a g3-at, g6-ot, 60d-t, d7000-et használtam eddig, szvsz nagyon obifüggő, hogy melyik mennyire harap. Amúgy a tapifókuszt nem tudja ma már az összes újabb oly-pana? Sőt a g5-g6-ban van egy olyan is, hogy a kijelző kikapcsolt állapotban touchpadként műkszik.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#41573) #40935168 válasza m3ss (#41571) üzenetére


#40935168
törölt tag

E-M10-em van. Egy kicsinyített E-M1 meg nincs a szenzoron fázisalapú AF meg nem öttengelyes a stabi meg még pár blabla, de nem érzem semmijét handycap-nek az egy hétig tesztelt E-M1 után, mármint papíron van, használatban nemigazán.

Ami komolyabb handycap, azt már leírtad.. az auto iso nem finomhangolható, hogy csak kevésbé meredeken lökje fentebb az iso-t (mivel van stabi), alap iso 200, 1/4000 ...

Az arcfelismerő ellenfényben is jó, tegnap voltam pont kint erdei tónál napsütésben, modell Napnak háttal, én Nappal szemben, arcfelismerő ráállt.

Amit érdekesebb és kontrollálni-szokni kell, az a becsillantás, mármint a szándékos. DSLR tágon tartja a rekeszt és az optikai keresőben azt a képet látod, amit - tágon hagyva az obit - készíteni is fogsz.

Itt meg hiába 2.8-ra vettem a 45-öst, hogy majd viszonylag tágon valamit produkáljon a szembe napfény az üvegen, míg nem exponálsz, az E-M10 állítgatja a rekeszt egészen f/8-ig összehúzva fényerőfüggően (anélkül, hogy tudnál róla) és nappal szembe pláne összébb húzza és csak expóra nyitja ki a beállított 2.8-ra. Ergo, a mélységélesség ellenőrző gombot nyomva tartva kell az EVF-ben néznem, hogy mikor jön azon a rekeszen a csillanás, kontrasztvesztés, stb. hogy jó legyen, mert amikor simán belenézek, az erős fény miatt egy f/8-as blendés képet látok, nem az f/1.8-ast (és miután expózom, derül ki, hogy jééé, itt ilyen sok bokeh van? Az EVF-ben sokkal kevesebb látszott).

Míg ez a hatás sötétebb helyiségben, beltérben nem jön ki, ott nem kell DOF preview, ha tágon hagyod az üveget. (Ha nem, akkor ott is) :D Szóval .. kicsit máshogy működnek a dolgok, de szokható.

Bekapcsolt gépet állítsd az égre, most süt a Nap. Rekeszt tedd tágra pl. Nézz bele elölről az obiba. Szűkön lesz. De ha beviszed a sötétebb szobába, látod, hogy egyre jobban nyitja a rekeszt, ahogy sötétebb témára nézel vele. :) Magyarul ilyenkor amit nézel, annak a DOF-ja is változik (a fényereje-expója nem, mert kompenzál nyilván). Ergo: az EVF-ben (és hátul) látott kép mélységélessége fényerőfüggően változik. Na ilyen OVF-nél nincs :D, ott konstans tág DOF-ot látsz, hacsak előnézeti gombot nem nyomsz.

A táccsos fókuszpont választás van itt is és az E-M1-en is.

[ Szerkesztve ]

(#41574) Real_Necro válasza t_a_m_a_s (#41569) üzenetére


Real_Necro
veterán

LG G2-őm van és a következő telóm is android lesz. Lehet éppen az is LG. Miért? Mert qrvajó. Nem csinál a hátam mögött semmi extrát, csak ami parancsba lett adva neki. Ja és gyári romon. A Samu tablet otthon meg időnként futtat ezt, időnként azt, stb... no örülök, hogy a telóm nem Samu. :B :P ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#41575) Lassú Víz válasza jjeahh (#41572) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Fűzz be egy 100-as filmet (tedd az ISO-t, WB-t fixre) és akkor nem kell ilyesmin törni az agyadat. 24 vagy 36 expo után mindenképp cserélj memóriakártyát!

Kutyus: a fókuszpont érintés alapú áthelyezése Olykon nem megy amikor EVF-et nézel.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#41576) jjeahh válasza Lassú Víz (#41575) üzenetére


jjeahh
nagyúr

mindíg fixen van mindkettő

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#41577) m3ss válasza #40935168 (#41573) üzenetére


m3ss
veterán

igen ezekkel tisztaban vagyok, nem hiszem h zavaro lenne, hogy nem a kesz dofot latom...

"A táccsos fókuszpont választás van itt is és az E-M1-en is."
mikozben az evf-et hasznalod?

"A módban figyelem a záridőt, majd ez alapján állítom reflexből az iso-t manuálisan. "
csak nem mindig van idod erre...varatlan pillanatok, valtozo fenyviszonyok. vaku nelkul aldas az auto iso. arrol nem beszelve, ha ellovok 1 nap 2000 kepet, szamolgasson helyettem a kamera, feleslegesen farasztom vele magam. 2 vazzal plane hasznos, csak megfogom a masik gepet es lehet kattintani, nem kell allitgatni akkor sem ha fel oraja meg mas fenyviszonyok voltak.

"M módban engem inkább az zavar, hogy nem lehet expókorrigálni "
ez engem is zavar a 6d-nel, ezert is jo az A mod + auto iso, mert beallithatsz mondjuk 1/250-et auto isonal, es ott tudsz expo kompenzalni...kvazi majdnem M modkent mukodik...1/250+.
de 6d-n sem tokeletes az auto iso, igazan lehetnenek 1/3stoponkent a lepesek. 1/125 neha keves, 1/250 meg pazarlas :DDD pont az 1/160-at favorizalnam sokszor...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#41578) #40935168 válasza m3ss (#41571) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ja, az arcfelismerő AF-hez annyit: ő csábított át a milc kategóriára, annyira életveszélyesen jó. Merj rászokni nyugodtan, én csak és szigorúan így fotózok már modellt. Még egészalakosnál is felismergeti az arcot, bár távolabbról kevésbé már (és akkor látod is, hogy nincs fehér négyzet és akkor a középsővel classic módon korrigálsz). A Nikoné is mocsok jó: LiveView-ban, 10mp-enként egy képet csinálva. :W Kösz, nem. :)

De nyugodtan rászokhatsz, pont múltkor ecseteltem itt, hogy az újrakompozíció hiánya miatt nem mozdulsz ki a beállított fókuszsíkból, mikor expó előtt rááll a fókusz.. illetve a milliós vázakat is megmosolygod, amikor egy teljes vagy félalak emberi fejet aranymetszés-harmadoló környékére téve lazán lefókuszálod, míg egy DSLR-nél ott már nincs fókuszpont (remélem a D4 tulajok figyelnek az "alapművelet" súlyos hiányára :D ) .. És ezek a szituk nem is olyan ritkán jönnek elő, ha embert fotózol.. Tök szokatlan eleinte, hogy középre nézel és mégis az arcon lesz a fókusz, de iszonyú kényelmes és nagyon pontos mindig. Tudsz a horizont egyenességre figyelni (ha egyenest lősz) :D , fákra, egyéb dolgokra, a sok kis apróságra, ami elcseszheti a képet a fókuszon kívül még. Szóval a pontos AF nekem ilyen "alapművelet" kategória, azért is trollkodtam kicsit előbb.. annyi mindenre kell még figyelni ezen kívül.. és ez az "alapművelet" 160-ezrembe került, a Nikon "alapművelete" meg 1 misibe. Izé.. (És ilyenkor nem érdekel se dinamika, se felbontás, se egyéb, mivel alapművelet borul, a bili is borul).

Szóval, arcfelismerőre fel ! Street-ezz, menni fog, vagy ha sehogysincs alany, monitorra egy modellképet leguglizol gyorsan, kiteszed nagyba.. esetleg elsétálsz egy T-Mobil kirakat előtt, lesz 1-2 embert ábrázoló plakát, lehet funolni ahogy az ablaküvegen át látod a nyomtatás pixeleit - na, akkor jól betalált. :D ;) ;)

(#41579) Larry303 válasza Lassú Víz (#41575) üzenetére


Larry303
addikt

ez a 24-36 ez különben jó :)
én egy egy családi projekt alkalmával, teszem fel nyaralás, max 24-36 képet hagyok meg naponként...régen is kb ez volt a trend, egy napra beosztottam egy proviat -csak azt a k vetítőt nem vettem elő vagy két éve...de nm baj gyerkőc nagyobb lesz, majd ráveszem magam

necro: gyári zseblámpa van rajt? ;]

m3ss: auto iso sztem is isten jó dolog, ha rendesen lehet paraméterezni...
spoton is fölé lő a 6D ? -na annak nagyon nem örülnék.

kutyus: nikon live view funkciók nem sok mindenre valók, azért ez sztem elég világos már régóta.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#41580) #40935168 válasza m3ss (#41577) üzenetére


#40935168
törölt tag

Fókuszpont táccs EVF-nél: öööö... ez mi ? Ha EVF-be nézek, jól odanyomom az arcom. Ott a kijelző kikapcsol és már nem tapicskolom sehova, az arcom és a kijelző közé nem nagyon férne be az ujjam. :D Vagy előtte gondolod ? Rögíztesz AF-t tapcsikával és EVF-el exponálsz ? (AF-Lock tapicska után? Persze itt elmozdulhatsz ezalatt).

(#41581) jjeahh válasza m3ss (#41577) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Esetleg ha menüben korlátozod az auto iso-t max 1600-ra, hogy ne legyen túl zajos, és ha már nagyon kevés a fény, akkor feltekered manuálisan 1600 fölé? nem tudom ez mennyire opció, csak egy ötlet.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#41582) Real_Necro válasza Larry303 (#41579) üzenetére


Real_Necro
veterán

Majd beszerzek egy fejlámpát. :D ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#41583) m3ss válasza #40935168 (#41580) üzenetére


m3ss
veterán

mikozben evf-et hasznalod, gx7-en lcdt tapicskolva tudod mozgatni a fokuszmezot, ahova szeretned. nagyon klassz lenne, csak jobb touchscreen kellene hozza...

(#41581) jjeahh melyik gepre gondolsz most?

(#41579) Larry303 matrixban nem lo fole, inkabb ala. spoton meg center weghteden ettr-rel probalkozik :D

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#41584) Lassú Víz válasza #40935168 (#41580) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Panák tudják. És mivel sosem vették el a kihajtható kijelzőt, mindjárt van hely a kezednek is. Most, hogy az Oly is visszaadja, beletehetné a következő vázakba. Bár az Fn gomb + két tárcsás navigálás is elég jó, ha megszokod, hogy melyik merre viszi a fókuszterületet.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#41585) madgie válasza Lassú Víz (#41584) üzenetére


madgie
titán

Az sem hülyeség, amikor a négyirányú egyből az AF pontokat mozgatja, minden külön plusz gomb nélkül :)

Nem, nem tudja a Pana. Sem az Oly. Igaz, az érintő gyorsabb és kényelmesebb. LCD-n legalábbis.

[ Szerkesztve ]

(#41586) #40935168 válasza Lassú Víz (#41584) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ahh világos. Panákat nem nézegettem (még). Jó lehet ez a feature :K

Egyébként tök jól eldumálgatunk itt, de úgy sajnálom, hogy Sony A7 szériás tulajok nem pötyögnek ide, vagy nem nyilatkoznak :( Rengeteg tükrös van, jópár m4/3-as, pár Fuji-s, de A7-es.. :F

(#41587) Studi válasza madgie (#41585) üzenetére


Studi
addikt

Mit nem tud a Pana? A Pana mindent tud! :DDD

Kutyus: ahogy írták: kukkolsz az EVF-ben, és eközben is működik a táccsszkrín érzékelése. Sőt, beállíthatod azt is, hogy a fókuszpont eltolása abszolút legyen, vagy relatív. Előző kihajtható-forgatható kijelzőnél, kihajtott állapotban a jó: ott lesz a fókuszpont, ahova böksz az LCD. A relatív pedig nem kiforgatható/kiforgatott LCD-vel jó: itt az ujjad elmozdulásával tudod jobbra-balra-le-fel húzni a fókuszpontot, mint egy touchpaddel.

(#41588) jjeahh válasza m3ss (#41583) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Bármelyikre, tudtommal az összes gép auto iso-ját lehet korlátozni legalábbis az mft rendszerben, már az ősrégi e-p1-em is tudta.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#41589) aleister


aleister
veterán

Mit keres az offolósban ennyi szakmai izé? Na elég legyen a sok szappantartóból!

Egyébként ezért jöttem. Ezek aztán tudják, hogy kell megteremteni az országimázst! :D

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#41590) crey válasza aleister (#41589) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Akkor bűnhődj. Nem mai, de sírok rajta.

Komolyan létrehozok már egy féloff topicot, ahol lehet ilyen fókuszbaszkodásról beszélgetni.

Ja amúgy imádom az új céges játékszeremet:

MFT mount, Super35 szenzor, 4K, most épp egy Samyang / Rokinon 35 mm 1.5T van ráccsatintva - közte egy Canon EF/MFT konverter... :)

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#41591) Chapel válasza crey (#41590) üzenetére


Chapel
addikt

Látom sd karis. Hogy eszik helyet egy ilyen cucc, tehát mondjuk a legjobb minőségben mennyit lehet vele felvenni egyben?

Amúgy szabad tudni mit dolgozol, hogy ilyen vasad van már? :)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#41592) Real_Necro válasza crey (#41590) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szóval te is ilyen álinterjúkat folytatsz fiatal 18. életévüket betöltött lánykákkal? :DDD ;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#41593) Studi válasza Real_Necro (#41592) üzenetére


Studi
addikt

HR-esnek minek ilyen komoly kamera? :DDD

(#41594) aleister válasza crey (#41590) üzenetére


aleister
veterán

Node ebben nincsenek olyan szemrevaló fehérnépek meg csecsek. :)

Tán Furkoo linkelte múltkor azokat a bénán táncoló thai hoszteszeket. No azért van ellenpélda is. Hozzátenném ez egyben az egyetlen komolyabb érv az elektronikus zene hallgatása mellett. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#41595) crey válasza Chapel (#41591) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Igazából nem akarok semmi üzleti előnyt kovácsolni belőle, de mi forgalmazzuk ezeket a vasakat :) - szóval azért van itt :D

legjobb minőségben az most H.264, 150 Mbit/s, 4K 30-25 vagy 24p. 67 GB egy órányi anyag kb. SDXC-ből UHS-I calss 3 kell hozzá.

HDMI-n kiad tömörítetlent.

Necro: wah... nincs nekem szereposztó díványom! :D

ali: hát valóban nincs, azt elismerem :D

Larry: a Super35 nagyobb valamivel mint a DX. :) - igazából ez nem konkurencia egy Arri, Panavision vagy Sony filmes gépnek.
Ez a Canon 5D/Canon C100, Blackmagic kamerák alternatívája. Elég jó áron - fasza kezelhetőséggel. :)

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#41596) Larry303 válasza crey (#41590) üzenetére


Larry303
addikt

ez nagyjából apsc méretű lapka akkor igaz?
mondjuk a 4k ra kíváncsi lennék...milyen fpssel tudja?

na közben megválaszoltad :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#41597) Chapel válasza crey (#41595) üzenetére


Chapel
addikt

Igen, én is így számoltam, persze bitráta függő; van egy letölthető 60Mbit-es 4k videó, sok helyről szedhető HD-Club-4K-Chimei-Inn-60MBit.mp4 néven fut, ajánlom mindenkinek, nálam 24"-on, 1200p-s monitorral nézve brutális. Nincsenek rá szavak milyen a minősége...és még így is hol van az 1200p a 4k-hoz :Y :C
42 mp - 264mb :)

Nem tudsz esetleg feltolni valahova egy nyers tömörítetlen 4k-s videót vele, mondjuk egy sűrű utca kép vagy valami ahol sok a részlet? Elég 30-60mp, megnézném és szerintem mások is ;)
Gyüjtöm ezeket, a legjobb 4-5-öt elmentettem. Van olyan 4k-s demo videóm is ami 01:55 hosszú és 2gb :D

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#41598) crey válasza Chapel (#41597) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Csinálhatok egy teszt felvételt, megnézem mit tudok kihozni belőle :D De max 2 perc, mert a céges net 8/8 Mbit, aztán eltökölne egy ideig a feltöltése :DDD

Mondjuk itt Kaszásdűlőn elég ingerszegény a környezet... meglátom milyen lesz :D

Na itt a link.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#41599) *Ropi* válasza crey (#41598) üzenetére


*Ropi*
félisten

Keress egy hangyabolyt, abban van részlet. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#41600) L4mie válasza *Ropi* (#41599) üzenetére


L4mie
veterán

mi van a hangyaboly alatt?
hát a hangyagörl :D

:W Krisztus előtti tudom

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.