Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18601) aleister válasza Mercutio_ (#18595) üzenetére


aleister
veterán

Ezek már akkora TDP-vel rendelkeznek, hogy kisebb coolerrel hangosak és melegek lennének.
Már a GB 6870 Windforce is ekkora volt, pedig az jóval kevesebb hőt termel, mint egy Tahiti Pro.

Egyébként van isten! A mai vga-s negatívum után ért egy kis jó is. :DDD

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18602) fi:zi'k válasza aleister (#18582) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Most sajnáljunk? :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18603) spanyoll válasza #40935168 (#18596) üzenetére


spanyoll
addikt

Mi az, kell valami a faszbúk falra? :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#18604) aleister válasza fi:zi'k (#18602) üzenetére


aleister
veterán

Hát ezt még át kell gondolnom.:)
Első körben megszavazok egy félénk "ne"-t. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18605) #40935168 válasza spanyoll (#18603) üzenetére


#40935168
törölt tag

Aha kéne valami... van ? :D

(#18606) fi:zi'k válasza aleister (#18604) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Te is játékospalánta vagy, hogy ilyen szörnyeket veszel?
Amúgy meg riser kell neked. :P

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18607) Novics válasza A Zéé (#18576) üzenetére


Novics
senior tag

Persze. Igazából nem is azzal volt a bajom, hogy meg kell csinálni rendesen, hanem a szakikkal, akik folyamatosan azt feltételezték, hogy én tisztában vagyok vele, hogy milyen papírt kell a kitől beszerezni. Egyedül a lakatos csóka volt konstruktív, aki alternatívákat vázolt fel, és elmondta, hogy mire lesz szüksége. Az enapló amúgy szerintem nem rossz dolog. Az elképzelés semmiképpen. Támogatom is, csak azt hiszem jó magyarokhoz méltóan túl van bonyolítva. :(((
3 kivitelező esetén kell felelős műszaki vezető.
Amúgy érdekes módon a féltetőhöz - ismétlem, egy féltető, 8 oszlop és cirka 30nm lambéria - kell építési engedély - mert Balaton part - a kéményhez nem. Vagyis ahhoz "csak" a kéményseprőkkel kell papírozni. A féltető árának 25% csak a terv, az engedélyeztetési eljárás költségei.

(#18579) *Ropi* A húgom építésznek készül, linkelte már ezt a házat. Igaz az egy építészeti cikk volt, nem zombis. :) Amúgy nekem túl steril.

(#18593) Chapel Én egy Xigmatek Midgard II-t vettem innét az apróról. Most rakok össze egy asztali gépet. Mondjuk én nem tervezek bele dVGA-t. Ilyen gondom nem lesz. :N

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#18608) fi:zi'k válasza Novics (#18607) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha nem teszel bele dVGA-t, akkor mért vettél Midgard-ot? :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18609) Novics válasza fi:zi'k (#18608) üzenetére


Novics
senior tag

Mert egy jó hűtésű házat kerestem, és jókat írtak róla, meg tetszik is. Apróról vettem használtan, annyit megért. Aztán később még lehet bele vidkari. Ha úgy érzem szükségem van rá.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#18610) aleister válasza fi:zi'k (#18606) üzenetére


aleister
veterán

Tulképpen egyetlen játékkal játszom, az is 7 éves, és a sallang nélkül (MSAA, high res textura, stb) zökkenőmentesen viszi a proci IGP-je. Ellenben pár ezerért le tudtam cserélni a majd 2 éves 7870 XT-met. Gari megújult, teljesítmény majdnem másfélszeresére nőtt. Az Open CL meg melóban jól jön.

Van aki nem csak játékra használja a gépet. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18611) t_a_m_a_s válasza aleister (#18610) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

[link]

ha már játék... én ezzel játszom mostanság, és k*rvára idegesít, hogy nem sikerül összehozni a 2048-at...

Holnap majd jól beletépünk...

(#18612) atok666


atok666
őstag

nem kicsit elfogult a csoka
...if you are not worried about picture quality too much or if you're spinning on facebook go for the em10... :D

Atok

(#18613) fi:zi'k válasza Novics (#18609) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Te tudod végül is. :)

(#18610) aleister
Az más tészta, ha minimális ráfizetéssel újítottál. :K A többi meg csak extra.

Én is szoktam használni a paintet és a szövegszerkesztőt. :P

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18614) gab.m válasza t_a_m_a_s (#18611) üzenetére


gab.m
senior tag

Baromira egyszerű a stratégiája, és ha az megvan, onnantól kezdve már nem challange... Az a lényeg, hogy az egyik sarokba rakd be a legnagyobb számot és onnan el ne mozdítsd, közvetlen mellé pozicionáld a következő számokat és nagyjából ennyi. Én úgy szoktam, hogy a jobb alsó sarokba teszem a nagy számot, és a két jobboldali oszlopot "megtömöm" így hogy ha felfelét vagy lefelét nyomok, azokon belül nem változik semmi, és a két baloldali oszlopban lehet sakkozni.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#18615) t_a_m_a_s válasza gab.m (#18614) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Én valami hasonlót próbálok, csak én a bal felsőbe rakom a legnagyobbat... eddig még csak 1024 volt meg, de rajta vagyok a projekten. Munkaidőben is... :))

Holnap majd jól beletépünk...

(#18616) gab.m válasza t_a_m_a_s (#18615) üzenetére


gab.m
senior tag

Jajj ne is mondd... és az a rossz hírem van, hogy amikor már simán megy a 2048 is, a függőség akkor sem szűnik meg.. :DDD

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#18617) gab.m válasza t_a_m_a_s (#18615) üzenetére


gab.m
senior tag

Amúgy meg a francokért kellett szóbahoznod, nem álltam meg.. :DDD

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#18618) aleister válasza fi:zi'k (#18613) üzenetére


aleister
veterán

Aknakereső. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18619) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Tudna vki nélkülözni és kölcsönadni egy vázat és egy 50-es obit pár napra? :B
A váz legyen digit (D7100 előnyben :D), de az obi lehet manuál is.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18620) madgie válasza atok666 (#18612) üzenetére


madgie
titán

Már a múltkori "fókusztesztnél" kiderült róluk, hogy kábé lövésük sincs a témához.

Az E-M10 meg konkrétan beszarás, olyat karcol jó obikkal, hogy hihetetlen (Sony szenzor, AA nélkül).
Ha baj lenne az Oly AF-fel, tuti nyávognék, volt már pár régebbi Oly MILC-em, azokban utáltam is az autofókuszt, de az M10-ben nehéz fogást találni rajta (S-AF-ben persze, de ki a tököm gondolja azt, hogy a kontraszt AF követőre is jó?).

(#18621) t_a_m_a_s válasza gab.m (#18617) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

:C

Holnap majd jól beletépünk...

(#18622) L4mie válasza aleister (#18610) üzenetére


L4mie
veterán

HDD keretet nem tudod kivenni? O.o és akkor a HDD-ket pakolhatod valahova máshova

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#18623) JohnyBlue válasza L4mie (#18622) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Ha jól látom nem a HDD keret az ami megakasztja... hanem a felette lévő egység.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#18624) Studi válasza gab.m (#18617) üzenetére


Studi
addikt

:R Én se jutottam még túl az 1024-en. :DDD

szerk: de telefonon van fibonaccis, ha ez már nem kihívás. :D

[ Szerkesztve ]

(#18625) L4mie válasza JohnyBlue (#18623) üzenetére


L4mie
veterán

na igen lehet....fura
btw: ha már beárazóson nem válaszolnak, valakinek van lövése mennyit érhet egy i5-2500 CPU ?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#18626) aleister válasza L4mie (#18622) üzenetére


aleister
veterán

Az a baj, hogy pont ott lenne a vga (ha a pci-e 1 slotba dugom), ahol az 5.25-ös és a 3.5-es keret találkozik. Ebben az esetbe mindkét részt át kéne vágni.

Ha a pci-e 2-es slotba dugom, akkor csak a 3.5-es keretet kell kicsit megvágnom. Ez tűnik a legjobb megoldásnak. Csak, hogy ne legyen egyszerű a dolgom, ez sem csavarokkal van rögzítve, hanem műanyag szegecsekkel. :)

A kérdés, hogy számít-e valamit, hogy nem a pci-e 1-ben van a vga?
A kézikönyvek az 1-es szokták ajánlani. Én azt mondanám, hogy nem szól bele a teljesítménybe, hogy melyikben van a kártya.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18627) L4mie válasza aleister (#18626) üzenetére


L4mie
veterán

ha mindkettő x16 akkor nem szabadna különbségnek lennie, max a procitól való távolság miatt lehet, de az szerintem nem számottevő.

Van egy 270X 4GB os MSI-m :D ráfizetsz? ;] és akkor nem kell vagdosni :P tökjóleszneked

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#18628) JohnyBlue válasza aleister (#18626) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Vegyél egy új házat :) (tudatalatt már úgy is kiválasztottad...és szeretnéd újból érezni egy új ház illatát :) )

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#18629) L4mie válasza JohnyBlue (#18628) üzenetére


L4mie
veterán

jah de nehogy plexit mert köv talin leh*nyunk. :]
hidd el nincs rosszabb egy full plexi háznál.

btw én is most nézegetek új házakat a 10 éves ASUS házam már eléggé .... ki is van törve a bekapcs gombja.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#18630) Mercutio_ válasza L4mie (#18625) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vagy a beárazós topicban kérdezd mg, vagy nézd meg mennyiért hirdetik az aprón ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18631) L4mie válasza Mercutio_ (#18630) üzenetére


L4mie
veterán

beárazóson megkérdeztem semmi, hírdetésekben meg csak K-t találtam :P :P gondoltam ha már témánál vagyunk bedobom, hátha tudtok valamit mondani :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#18632) Mercutio_ válasza L4mie (#18631) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én már vagy 15 éve intel-szűz vagyok, most fogok bekukkantani a sötét oldalra egy G2020-as konfiggal, de szerintem már mutiztam itt hogy néz ki (majdnem)készen.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18633) aleister válasza L4mie (#18627) üzenetére


aleister
veterán

Teljesítményben tuti nem számít, csak az ilyen detektálós dolgoknál. Amikor valami szoftver azt ellenőrizné, dvga vagy igp működik, és lekérdezi a pci-e 1 slot állapotát.

Egyébként miért rossz a full plexi ház?

(#18628) JohnyBlue:
Nemnem. Nem akarok új házat. :)

A vga upgrade 5k volt, a tápot cseréltem modulárisra 4k-ért. Ez a 9k még belefért az új szagokért, kütyükért, teljesítményért erre az időszakra, de most már gyűjteni kell a nyaralásra.

DEbazz, ennek a kártyának nincs hangja! A bootolásnál felpörög maxra, ami annyi hangot ad 2mp-ig, mint eddig az előző idle-ben, aztán semmi. 0 db :)
Megérte nagyon.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18634) L4mie válasza Mercutio_ (#18632) üzenetére


L4mie
veterán

Én nagyon AMD-s voltam,
aztán vettem egy i5-t 3 éve és még mindenre elég, csak az alaplapot fusiztam szét éppen alatta... most azon agyalok vegyek-e csak lapot vagy frissítsem a procit is mellé :/
:)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#18635) spanyoll


spanyoll
addikt

Ma reggeli (igen, vagyok olyan pofátlan, hogy most készülődjek még csak dolgozni) muzsika :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#18636) Mercutio_ válasza L4mie (#18634) üzenetére


Mercutio_
félisten

Még az AMD az elsődleges gép, mert nincs időm átköltözni az inteles gépre, mindenesnek a 4 magos 65W-os AMD proci is bőven jó, még a régi játékokkal is el lehet rajta szórakozni dVGA nélkül, de most, hogy kijött a GTX 750 birizgálta akíváncsiságomat, hogy hasonló pénzből mit lehet kihozni intel oldalon.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18637) Balinov válasza spanyoll (#18635) üzenetére


Balinov
félisten

nem szegyelled magad , meg be is irod ;] :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18638) #40935168 válasza L4mie (#18634) üzenetére


#40935168
törölt tag

Én a P4-ről váltottam anno Athlon-ra, előtte-utána Intelem volt. Illetve van (volt) egy Phenom II X2 B55-öm is (ami aktiválható 4-magos), ő most hugomé. Megvettem az i5-öt és "uhhh", de amúgy haver Core2-ese motivált be, nem az i5 (csak a Core1-2 széria nekem kimaradt).

@ nemtommárkinek: házból a plexi mutatós, de azért nem jó, mert a hőt nem vezeti el úgy - ez ventikkel orvosolható - de ez a kisebb baj. A nagyobb, hogy a fém házat nem véletlen találták ki: jobb az elektroszmogot bent tartani. Persze mondanák sokan, ez már legyen a zöldek és az ezotérikusok baja, de én spec szintén agyaltam plexi házon, aztán maradt a hagyományos.

A NAS-om házát kellene cserélni, ő egy Gigabyte legolcsóbb 6-e Ft-os motyó (hálistennek már 12 centis ventikkel), de be-be rezonál a 3 vinyóra. :((( Kitömködni meg nem akarom, se játszani vele, ráadásul nem a két oldallap rezonál.

VGA: eladtam, én most CPU-ból nyomom. :DDD ;] CS lecsökkent 300-ról 120-300 közötti ingadozással picit, PS-ben és egyébben nem észlelek lassulást, egyelőre poén a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#18639) spanyoll válasza Balinov (#18637) üzenetére


spanyoll
addikt

Há' valamit csinálnom kell miközben a reggeli kávémat szürcsölgetem, ha már nem adtatok reggelre olvasnivalót flame formájában ;]

Na de megyek most már tényleg, még a végén elkések túl sok időt töltök itthon :DD
(plusz majd lekörmölök ma egy storyt tegnapról nektek, csak hogy elindítsak egy jó kis vallási flamet ;] )
mod: Persze a fórum szabályzatának szigorú keretei között, mindenféle ítélkezéstől mentesen.

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#18640) Balinov válasza spanyoll (#18639) üzenetére


Balinov
félisten

:R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18641) Mercutio_ válasza #40935168 (#18638) üzenetére


Mercutio_
félisten

És a plexi karcolódik, mattul azt se felejtsük.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18642) gab.m válasza Studi (#18624) üzenetére


gab.m
senior tag

Hú, köszi, felfrissítem a függőségem :DDD elsőre hirtelen ez sikerült (a 3/4-énél elkúrtam, mint látható..)

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#18643) Studi válasza gab.m (#18642) üzenetére


Studi
addikt

Viszont a te trükköddel tényleg egyszerű a 2048: csak arra figyelve, hogy a legnagyobb elem valamelyik sarokban legyen, és köré gyűjtögetve a többit második nekifutásra sikerült. És az első nekifutást is a célegyenesben qrtam el figyelmetlenségből. :)

(#18644) #40935168 válasza Mercutio_ (#18641) üzenetére


#40935168
törölt tag

:K Akvárium projekt érdekesebb, áttetsző olajjal felönteni, van vodka gép is de az azért na.. :) A legpoénabb egy akváriumos izé lehet, aminek van egy belső, száraz üvegfülkéje, abban a gép, alulról szellőzik, ez a belső rész pedig körbevéve az akvárium által.

Sok érdekes projektet láttam már..

(#18645) fi:zi'k válasza L4mie (#18625) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mennyi idő telt el mióta beírtál a a beárazós topikba? Az Ármeseterek a szabadidejükben csinálják, így nem várhatod el, hogy 1-2 órán belül legyen is válasz. Általában napi 1-2 alkalommal, jellemzően délután/este mennek végig a napi írásokon.
Amúgy nekem a múltkor 36-38e-et mondtak a K verzióra, így a tiéd mondjuk 32e.

(#18644) Eperkutyus
Bár nem teljesen az amit írtál, de most volt egy akvárium PC-mod Veletechen.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18646) L4mie válasza fi:zi'k (#18645) üzenetére


L4mie
veterán

több mint 1 nap, azóta írt egyik ármester pár árat, az enyém nem volt köztük, ezért gondoltam megkérdezem a jónépet, ha már ekkore hardverkedés van itt :D

Kutyus: Igen én is a WoW faktorba botlottam az i5-tel,
előtte X2 5600 om volt, az is jó volt.
Váltás után még 2 évig azon melóztam itt bent :) de azért ég és föld a kettő.

Ház: fekete halk, SZOLID, kocka és csók.... amiben egy bivalyerős hardver lapul....nekem az az ideális :)
ezt a házat néztem ki: [CM Silencio 352]

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#18647) fi:zi'k válasza L4mie (#18646) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Van ilyen. Én is vártam már 2 napot beárazásra, máskor meg pár óra alatt megvan. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18648) L4mie válasza fi:zi'k (#18647) üzenetére


L4mie
veterán

félreértés elkerülése végett, semmi negatív nincs irányukba :] minden tiszteletem a ph társadalom iránti munkájukért.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#18649) Novics válasza L4mie (#18646) üzenetére


Novics
senior tag

Én is halk házban gondolkoztam, de ShellKretor táblázata alapján elvetettem őket. Persze sanszos, hogy túllihegem a dolgot, mert nem akarom túlhajtani a gépet - igazából a mostani Core2 L9300-mal sincsen bajom teljesítményben - de inkább úgy döntöttem, hogy ne legyen hangszigetelt a ház, de szellőzzön piszok jól, ne kelljen a ventiknek ezerrel tekerniük.
Persze van hangszigetelt, piszok jól szellőző ház is, de nekem meg nincsen rá annyi pénzem, mint amibe egy olyan kerül. :))

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#18650) L4mie válasza Novics (#18649) üzenetére


L4mie
veterán

hát azért delta 15 fok elég húzós....köszi az infót, utánanézek, igazából a rendszerem elég halk, nekem a forma kell nem a hangszigetelő bélés.
/ami amúgy segglyuknyit nem ér, ha elől-hátul hangos ventik küldik be a házba a levegőt inkább csak hőt is szigetelnek/

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.