Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65501) air válasza Stirlitz (#65498) üzenetére


air
nagyúr

Ha folyton csak kibúvókat, kifogásokat és kiskapukat keresünk, nem is lesz az.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#65502) dunc válasza air (#65496) üzenetére


dunc
nagyúr

Gondolom téged még nem loptak meg?! Komolyan mondod, hogy a rendőrség feladata pl a kerékpárlopás felderítése? (Szerinted hány lopott kerékpár kerül meg évente?) Az, hogy valaki nem szimpatikus, nem kérdőjelezi meg egy jól működő szervezet összességét. Szerintem igen is szükség van rájuk, én örülnék ha Pécsen lenne egy ilyen csoport!

(#65503) Vertigo18 válasza dunc (#65502) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szerintem ez a téma simán beleillik a topik nevébe ("adok-veszek, beszélgetek ) , szerintem simán nem off.

A kerékpár témához visszatérve javasolnám mindenkinek, hogy nagyon jó kis, nyilvános gravírozási akciókat szokott tartani a Rendőrség, ahol kap egy számot a kerékpár, hogy ezzel is megkönnyítse az esetleges eltulajdonításnál a mi... ööö, akarom mondani a Rendőrség dolgát! :B

Szerintem érdemes részt venni, minden esetben ingyenes a gravírozás.

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#65504) dunc válasza Vertigo18 (#65503) üzenetére


dunc
nagyúr

Az egész kerékpár, robogó témába az a szőrnyű, hogy nem tudod sehova lerakni biztosságba, és nem tudod normálisan közlekedési eszköznek használni....Rakhatsz rá ezer lakatot stb , elviszik, megrongálják stb. És a büntetés elmarad, a kerékpár nem kerül meg, és amit kemény pénzekért megvásárolsz azt az alja szemetje fillérekért adja egy egy meghízott jellemtelen orgazdának!

(#65505) Vertigo18 válasza dunc (#65504) üzenetére


Vertigo18
addikt

Mindenkinek azt javaslom, hogy tegyen meg MINDENT a kerékpárja védelméért. Ha azért, mert nem bízik a Rendőrségben, akkor azért, ha azért, mert az esetleges eltulajdonításnál segíti a hatóság munkáját, akkor meg azért. Az ok mellékes,a végeredmény a lényeg, ha valami történik, a tulaj megtett minden tőle telhetőt...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#65506) newwave0507 válasza hoax (#65499) üzenetére


newwave0507
tag

Ebben elég sok igazság van. Nálunk is szerény ok miatt rúgták ki a Rendőrkapitányt. Ki adta gyönyörűen a járőrnek, hogy ma ennyi bírságot kell kiszabnod. Lefényképezte a papírt, felküldte Pestre. Azonnal kirúgták a Rendőrkapitányt.

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#65507) Vertigo18 válasza newwave0507 (#65506) üzenetére


Vertigo18
addikt

Wáááh, Barcs? :D

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#65508) newwave0507 válasza Vertigo18 (#65507) üzenetére


newwave0507
tag

Ahha :D

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#65509) Vertigo18 válasza newwave0507 (#65508) üzenetére


Vertigo18
addikt

Egyébként nincs ilyen, és nem is volt soha! :D A barcsi példa teljesen elszigetelt eset! :) Nincs megadva sehol az országban, hogy mennyit "kell" bírságolni"! :D Soha nem is volt! :D Nincs statisztika alapú szemlélet... :D

NAGYON odafigyel a vezetőség, hogy nehogy mondjanak minimális intézkedéseket követelményként...

Olyan van csak, hogy "ez kevés"! :D

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#65510) newwave0507 válasza Vertigo18 (#65509) üzenetére


newwave0507
tag

Akkor ezek szerint ez csak a véletlen műve volt :D

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#65511) nesa


nesa
veterán

Van par db felesleges tonerem.

HP 92A

HP 36A (ez utangyartott) esetleg cserelek nyomtatot amibe ez valo, az enyembe 35A vagy a masikba 12A kell.

Van meg pana faxba valo is kx-fa83x, pana ug3220, ug 3221

(#65512) air válasza dunc (#65502) üzenetére


air
nagyúr

Amit mondasz, az nekem teljesen életidegen.
Ki másnak lenne a feladata a kerékpár lopások felderítése, mint a rendőrségnek?
Egy önkéntes csoport, akik időnként illetéktelen behatolással, személyi szabadság korlátozásával, testi sertéssel stb. ugyanolyan köztörvenyes bűncselekményt (szabálysértést, vétséget lényegtelen) követnek el, semmivel sem jobbak, mint azok, akik ellopják más tulajdonát.
Ez az önbíráskodás, amit a törvény, a lopáshoz hasonlóan, büntetni rendel.
Jól működő szervezet?
Ez még viccnek is rossz.
Az ilyen dolgok ássák alá a demokráciát. És mivel a kormányzat látja, hogy a társadalomnak nincs igazi igénye a demokráciára, ezért ő is következmények nélkül csorbíthatja.
Magyarország megállíthatatlanul zuhan. Mind morálisan, mind erkölcsileg, mind gazdaságilag.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#65513) Vertigo18 válasza air (#65512) üzenetére


Vertigo18
addikt

És ugye azt sem tudhatjuk, hogy mik történtek olyan "műsorokban", amik nem kerültek "adásba"... Nem tudhatjuk...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#65514) Jadro válasza air (#65512) üzenetére


Jadro
veterán

Sajnos ahogy láthatod nem életidegen, hiszen létrejött ez a "szervezet". Addig jó, amíg Neked az, hiszen akkor nem vagy érintett. Papíron jól működik amit Te írsz, de kíváncsi vagyok, hogy ha érintett lennél - ne adj Isten többszörösen - akkor hogy kezelnéd ezt a problémát. Egy törvényes, működő megoldást jó lenne látni. (Itt kiemelném a működő szót.) Azt mind tudjuk hogy nem jó ez így, nyitott kapukat döngetsz.

Nem kötekedésnek szánom és nekem sem tetszik túlzottan de valahol megértem a miértjét. Azt nem tisztem eldönteni hogy mennyire törvényes az egyes megmozdulások kivitelezése, de nem ülnek börtönben/nincsenek előzetesben/stb. a csoport tagjai. (Hellyel- közzel. :D )

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#65515) Vertigo18 válasza Jadro (#65514) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ahogy a kerékpár-tolvajok sem ülnek börtönben egy sem...

Nos, akkor ebből mit is lehet levonni következtetésképpen azon kívül, hogy gyenge a bíróság?

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#65516) hcl válasza air (#65496) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Azért tartjuk fent a rendőrséget az adóforintjainkkal, hogy ezt a feladatot elvégezzék."
Csak éppen nem végzik el... A többi rendben van :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#65517) Jadro válasza Vertigo18 (#65515) üzenetére


Jadro
veterán

Kevés a rendőr, kevés az eszközük, nem elégséges a respectjük. (és/vagy mehet közéjük.) Ez a problémakezelés oldala. A megelőzés oldalról meg nem mennék bele, mert az messzire vezet. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#65518) newwave0507 válasza Jadro (#65514) üzenetére


newwave0507
tag

Azt azért nem kell elfelejteni, hogy nem csak a biciklitolvajokat fogták meg, hanem diszkókban is nagy számmal fogtak meg tolvajokat. Meg lehet nézni azokat az embereket, akik eltulajdonították a holmikat .., nem csoda hogy testi sértés történt, mikor még nekik állt feljebb, hogy loptak.

Azért pár videót érdemes megnézni Tomcatről , vannak problémái saját magával is, szerintem! Részben jó dolog ez, részben pedig nem. De még mindig azt tudom mondani, hogy legalább valamilyen módon csökken a lopások száma. Air, neked pedig csak annyit tudnék mondani, mint az előttem hozzászóló, ha neked lopnák el a 200.000 bringádat, te is örülnél neki, ha a srácok visszaszereznék neked, akár 1-2 pofon leadta után is :)

[ Szerkesztve ]

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#65519) dunc válasza air (#65512) üzenetére


dunc
nagyúr

Te egy bot vagy, magas laggal........ :DDD (soha nem olvastam még tőled, értelmes hozászolást....)

"Magyarország megállíthatatlanul zuhan. Mind morálisan, mind erkölcsileg, mind gazdaságilag."

-Igaz biztos a tolvajkergetők miatt XD ......

"Ez az önbíráskodás, amit a törvény, a lopáshoz hasonlóan, büntetni rendel.
Jól működő szervezet?"

-Igazad van szépen kell kérni és visszaadják! :DDD

Loptak már meg, láttad a műsort hova mennek, milyen embereket kapnak el, adnak rendőrkézre? Én mint kerékpártulaj boldog volnék ha megkerülni a tulajdonom, a rendőrség nem fogja ennyire bevetni magát, és nincs is technikailag felkészülve, de sokszor segít és együtt dolgozik a tolvajkergetőkkel! (a kiérkező rendőrök is tök korrektek, és tudják ki az alja nép)Nálunk jóval előttünk járó országokba, is komoly civil összefogás van, ami eredményesebb bizonyos területen mint a rendőrség, nem féltékenynek kéne lenni hanem megbecsülni az "ingyen" érkező segítséget.....

És végül csak neked :D

[ Szerkesztve ]

(#65520) Vertigo18 válasza newwave0507 (#65518) üzenetére


Vertigo18
addikt

Azt tegyük hozzá, hogy az említett "műsorban" MINDET megtesznek a megelőzésért! Kamera, Gps, stb...

Ha egy rendőrnek ennyi eszköze lenne a megtalálásra, mert a tulaj ennyit tett volna, hogy ne lopják el a kerékpárját, ott 100%-os lenne a felderítés!

A műsor engem támaszt alá. Fő a megelőzés, mindenféle téren!

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#65521) newwave0507 válasza dunc (#65519) üzenetére


newwave0507
tag

"Te egy bot vagy, magas laggal" , mivel lövöd ? Cs:go ?:DD

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#65522) newwave0507 válasza Vertigo18 (#65520) üzenetére


newwave0507
tag

Nem a rendőr hibája, hogy nincsenek elítélve a tolvajok, mint ezelőtt ezt meg is beszéltük :). A leadott videók alapján, mindegyik tolvajt előállította a rendőrség, nem az Ő hibájuk. De legalább szervezett az elmélet, és gyakorlatban is tökéletesen meg van valósítva. A fiuk lebuktatják, a Rendőrök előállítják. Nem kellene ezt másképp, csak a fault ott van, hogy sokszor másképp nem megy, csak úgy, ha eljár a kezük. Csak majd akkor lesz baj, ha visszavág a szárazfarángató csapat :D

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#65523) air válasza dunc (#65519) üzenetére


air
nagyúr

Én nem sértegettelek. Ha kulturált ember vagy, te se tedd! Inkább próbálj értelmesen érvelni! Ha kifogytál az érvekből, akkor inkább ne reagálj (nem kötelező), de a sértegetéshez nem kell sok ész.

"Igaz biztos a tolvajkergetők miatt XD ......"
Ha a véleményemből csak ennyi következtetést tudtál levonni, akkor mi soha nem fogunk egy nyelvet beszélni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#65524) dunc válasza air (#65523) üzenetére


dunc
nagyúr

Nem hiszem sértés volt reális meglátás.........és még cuki, poénos is :D

A liberális impotens eredménytelen nézetekkel soha nem leszünk egy véleményen.....hisz azt hirdeti, hogy a gyerekgyilkosnak is vannak jogai....

Változás egy romokban heverő országban csak radikális eszközökkel lehetséges.....

Ha te csak a véleményemet fogtad fel veled kapcsoltba, és önön sértődésed láttad csak meg akkor te se fogtál fel túl sokat.....

(#65525) Vertigo18 KB :)

[ Szerkesztve ]

(#65525) Vertigo18 válasza dunc (#65524) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szerintem elég volt a vitákból, nagyon messzire mentünk el...

Tulajdonképpen a kerékpár lopástól eljutottunk a forradalomig...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#65526) newwave0507 válasza Vertigo18 (#65525) üzenetére


newwave0507
tag

Lassan menjünk kajázni. ;) :)

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#65527) Vertigo18 válasza newwave0507 (#65526) üzenetére


Vertigo18
addikt

Csak ne kerékpárral, el ne lopják! :D

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#65528) Stirlitz válasza newwave0507 (#65526) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Bizza... Itt a déli tápérték habzsolás ideje! :)

(#65529) CPT.Pirk válasza dunc (#65524) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

El lehet menni olyan országba, ami nem ismeri el az emberi jogokat, sőt még rá sem kereshetsz erre a témára az ottani interneten. Na onnan majd lehet szidni az impotens libsi bandát.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#65530) dunc válasza CPT.Pirk (#65529) üzenetére


dunc
nagyúr

Maradok Magyarországon, és a Magyar helyzet ami érdekel. ;)

(#65531) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

Csak egy érdekesség. Amszterdamban olyan magas szinten megy a biciklilopás, hogy erre külön felhívják a turisták figyelmét. A bicajokon egyiken sincsenek a nálunk kapható kis lakatocskák. Nagy és erős láncokkal járkálnak.
Pedig lehet, több pénz van közbiztonságra.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#65532) newwave0507 válasza Vertigo18 (#65527) üzenetére


newwave0507
tag

Megyek a kis Lanosommal :D

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#65533) TRob1 válasza Vertigo18 (#65520) üzenetére


TRob1
veterán

"Ha egy rendőrnek ennyi eszköze lenne a megtalálásra..."

Na azért ha nem csak a biztonsági öv meg a gyorshajtás lenne fontos ebben az országban akkor akár jóval eredményesebben is dolgozhatnának a rendőrök. De mikor hátat fordít egy koccanásnak és siet vissza a "bázisra" mert vége a munkaidejének, vagy miközben a megállni tilos tábla után (elvontatással kiegészítve) folyamat teherautók állnak és megy el mellette le se xarva kb. napi szinten, akkor persze hogy nem eredményes a munkájuk. És igaz ez minden más esetre is.

ui: Tavaly asszonynak is ellopták a bringáját a plaza elől, nekem meg 2 éve mindkét rendszámom kertvárosban. :(
Kellene minden városba/faluba egy-egy ilyen "kergető/büntető" csapat, 100% hogy visszaesne a bűnözés. És igen, meg kell büntetni a bűnözőt vagy így, vagy úgy (ha törvényesen nem megy, hát akkor máshogy)

(#65531) M_AND_Ms:
Hát igen, már ott is van bőven "magyar". :U Ausztriába a buszon is "magyar négerek" kóstolgatták öcsémet mikor meghallották hogy magyarul telefonál. Először csak cigi meg tűz, aztán már adjon pénzt is mert hogy neki van, nekik meg nincs... :Y

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#65534) hcl válasza M_AND_Ms (#65531) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk nem csak ennyi különbség van az ottani helyet, és a magyar megyeszékhelyeken tapasztalható dolgok között.
Amúgy is tényleg tök nem releváns, mert mi itt élünk.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#65535) #16729600 válasza TRob1 (#65533) üzenetére


#16729600
törölt tag

És igen, meg kell büntetni a bűnözőt vagy így, vagy úgy (ha törvényesen nem megy, hát akkor máshogy)

Én egy ilyen országban nem szeretnék élni semmiképpen. :)

A tolvajkergetős videókat addig néztem,ameddig nem itattak hashajtót az elkövetővel.Ott rájöttem,hogy alapvetően mentálisan sérült/beteg emberek feltűnési viszketegségi/ kisebbségi érzés kompenzálási akciójáról van szó.

(#65536) TRob1 Valamit súlyosan félreértettél.A bűncselekményeken alapuló önbíráskodásról beszéltem.Ilyen áron köszi,nekem személy szerint ne szerezze senki vissza a bringámat. :)

[ Szerkesztve ]

(#65536) TRob1 válasza #16729600 (#65535) üzenetére


TRob1
veterán

Az már a Te bajod ha felőled mehet a tolvajlás, bűnözés bűntelenül...

ui: Reméljük soha nem lesz részed olyan esetben mikor meg kellene köszönnöd valakinek hogy visszajuttatják az eltulajdonított értékeid. Azért kíváncsi lennék hogy az első mondatod az lenne-e hogy "remélem nem bántottátok az elkövetőt, mert akkor inkább tartotta volna meg a motyót!" :DDD

ui2: Nekem viszont szerezzék vissza bármi áron. Mert az enyém, és nem a mocsok bűnözőé. És asszem ezt ős is tudja mikor ellopja. Ha már a törvény nem működik megfelelően akkor mindent szabad?!?

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#65537) newwave0507 válasza #16729600 (#65535) üzenetére


newwave0507
tag

Azt én is láttam, na az tényleg durva volt, de nem is kicsit....

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#65538) CPT.Pirk válasza #16729600 (#65535) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Emlékezetesek a "Slander man" c. videóik is. Ha jól emlékszem 3 különböző embert néztek egynek, és mentek zargatni mindet.
Na az ilyesmi miatt gáz az önbíráskodás. A hashajtós részeket már nem láttam, de majd megkeresem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#65539) dunc válasza CPT.Pirk (#65538) üzenetére


dunc
nagyúr

És a rendőrség mint tanút hányszor zaklat feleslegesen? Keresték próbálkoztak, de egyik család se volt elsőáldozó.....

(#65536) TRob1 minden szóval 100% ba. Sokan vagy burokba, vagy Disneylandbe élnek....... :U

[ Szerkesztve ]

(#65540) hcl válasza CPT.Pirk (#65538) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Rendőrök is megcsinálják, hogy többször keresnek embereket olyan címeken, ahol már nem laknak. (Munkahelyemmel szemben elég sokszor látni őket, ismerőst is zaklattak már éjjel, mert valamikor lakott ott valaki, akit köröztek, stb.)
Persze hogy gáz, amit a Tomketék csinálnak, de amennyiben sokszor ez is hatékonyabb, mint amit a hivatalos bűnüldöző szervek képesek, akkor ott más baj is van.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#65541) #16729600 válasza TRob1 (#65536) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én nem tartom helyesnek a " bármi áron" való visszaszerzést.Pláne,ha ez az ár egy másik bűncselekmény elkövetése.Milyen erkölcsi, vagy etikai fölényben van ilyen esetben az önkéntes igazságosztó?Semmilyenben,ugyanolyan szintre süllyed ,mint az elkövető.Azzal egyetértek,hogy kell egy jól megfizetett.korrupció mentes rendőrség.De régen rossz egy olyan államszerveződés, ahol a szemet-szemért, fogat- fogért elv és az önbíráskodás uralkodik,ami felülírja a törvényeket.Maradok tisztelettel inkább a liberálbolsi avitt dolgoknál. :)

(#65542) szkorhetz válasza Stirlitz (#65498) üzenetére


szkorhetz
őstag

3k-ért vihető!

(#65543) air válasza #16729600 (#65541) üzenetére


air
nagyúr

Most teljes mértékben egyetértünk.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#65544) TRob1 válasza #16729600 (#65541) üzenetére


TRob1
veterán

",ugyanolyan szintre süllyed ,mint az elkövető" - Na ne mondd már hogy neked egyenértékű egy eltulajdonítás és egy jogos visszaszerzés?!? Ha nincs az előbbi, nincs az utóbbi sem. Tehát az első a kiváltó ok, ami ha nincs, nincs semmilyen megtorlás, "bármi áron" való visszaszerzés. Ha valaki mégis a bűnt választja, az - azon kívül hogy rohadjon meg -, vállalja a következményeket, akár mik is azok.

(Ha nem lenne ez a "liberálbolsi" szemlélet, szebb világban élhetnénk) :U

¤ R'n'R ¤

(#65545) air válasza TRob1 (#65544) üzenetére


air
nagyúr

Nincs olyan, hogy jogos visszaszerzés. Ilyen fogalmat a jog nem ismer.
Értjük, hogy szélsőségesen radikális vagy, de próbáld elfogadni, hogy másoknak lehet a tiédtől eltérő a véleménye és ezt illene tiszteletben tartani.
A kihúzott mondatodat nem kommentálom. Egyébként minek húztad ki?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#65546) dunc válasza air (#65545) üzenetére


dunc
nagyúr

Igazad van! (igazából nincs) A jog nem ismeri oké, tehát meglopnak oké jó......... :C
Megoldás várjunk a törvényes jogi segítségre...............ha működne oké, de nem fog......kapod a levelet 60 nap múlva, hogy bizonyíték hiányába az eljárás meg van szüntetve.....és amiért megdolgoztál elvették tőled, és röhögnek a markukba.....ez is oké gondolom...... :U

Kívánom neked továbbra is ezt a liberális gondolkodás módot, és ha sérelem, kár ér ugyanilyen "korrekt" ügyintézést.......És persze ugyanazt a kocka álláspontot, legalább ilyen nyugodtságot. :R

[ Szerkesztve ]

(#65547) TRob1 válasza air (#65545) üzenetére


TRob1
veterán

Veled inkább nem beszélgetnék, mivel Te nem tudsz olyat mondani ami értelmes lenne vagy egyezne a véleményemmel, és ezt már pár éve is megmondtam, azóta sem változott semmi. Szerintem ezt is illene tiszteletben tartani. Köszi.

¤ R'n'R ¤

(#65548) sutszi válasza air (#65545) üzenetére


sutszi
veterán

Ilyen fogalmat a jog nem ismer.

És akkor mi van?! Sok dolgot nem ismer a jog...mégis van. 100 éve nem ismerte számítógépes bűnelkövetést...
Ha nem frissítik akkor kutygumit nem ér a jog... Persze sokan egyből Kínát, meg Észak-Koreát látják ha valaki erősebben lépne a bűnözők tökeire. Persze simogassuk csak a bűnözőket, nem véletlenül túlterheltek a börtönök. Nincs visszatartó ereje a törvénynek. De ha lenne egy erős felderítő rendszer ami hatékony és előkerítik a tényleges felelőst akkor csapjanak már oda neki.
Ha azt hiszed a biciklilopás az nem nagy bűncselekmény akkor gondold végig, hogy milyen szintre emelkedhet a bűnözői "karrier". Ez mindig csak a kezdet...ezután egymást követik a durvább esetek.

Ne ideológiákat húzzatok elő a bűvészkalapból hanem gyakorlatiasan és józan ésszel be kell látni, hogy
annak semmi értelme, hogy a papír meg a szöveg meg a jog mögé bújunk. Ennek csak végtelen bürokrácia a vége. Amiben egy rossz helyre tett vessző miatt máris eljárási hibát kiáltva mentenek fel gyilkosokat. Röhej...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#65549) air válasza dunc (#65546) üzenetére


air
nagyúr

Érdekes, hogy te és TRob - a mostani közbeszédhez hasonlóan - szitokszóként használjátok a liberális (liberálbolsi) kifejezést, amikor az adott kérdéshez a világon semmi köze.
És lenne egy fogadásom, hogy a wikipédia nélkül, a saját tudásod alapján meg tudnád-e magyarázni a szó jelentését.
Le kellene jönni erről a vonalról, mert nincs értelme annak, amit mondtok.
Eddig csak annyit halottunk tőletek, hogy szemet szemért. Ez nem megoldás a problémára. Konstruktív ötletetek nincs?

(#65548) sutszi
Amíg a jognál és a demokráciánál nem találnak ki jobbat, addig ez az emberi társadalom alapja.
Kb. 4000 éve ez van. Ha annyira rossz lenne, nem lett volna idő jobbat alkotni?

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#65550) dunc válasza TRob1 (#65547) üzenetére


dunc
nagyúr

Ezt én is így látom! Meg is írtam, de egyből bibis lett a pici egokája! :DDD

"Te egy bot vagy, magas laggal........ :DDD (soha nem olvastam még tőled, értelmes hozászolást....)"

Egyetérteni mondjuk nem kell...... :U

(#65549) air Egyszer se mondtam a szemet szemért kifejezést, de nem is utaltam rá.
"liberálbolsi" egyszer se használtam ilyen módon kifordítva ezt a kifejezést, ezt nem nekem akartad címezni ugye? :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.